Herstel van veerhaven Kruiningen nadert nu snel tVÖBÖL Elke tand een brillant ONDERSCHEIDING VOOR OUD WETHOUDER BROUWERSHAVEN Zeeuwse Almanak N.V.v.h. GEBR. POLAK VLISSINGEN TIEN LONDENSE MEISJES PER ZEILSCHIP NAAR ZEELAND coors DE BOUWGESCHIEDENIS VAN DE P.Z.E.M.-CENTRALE Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 24 April 1954 BX-CAISSON WERD VERWIJDERD Dienst op 1 Mei weer mogelijk Het vrijmaken van de Veerhaven te Kruiningen is Vrijdagmiddag weer een grote stap nader gekomen met het, verwijderen van de 3500 ton grote BX-caisson. Voor een veilige doorvaart van de veerboot moest bovendien nog 53.000 mS grond van het oude dykgcdeelte worden weggebaggerd, doch hiervan is ook reeds 38.000 m3 verwijderd, waarbij men 8000 m3 op het tijdschema voor is. Nog een week rest thans vóór de streefdatum van 1 Mei, waarop de veerdienst zou moeten worden hervat. De waterstaatsmensen zijn vol goe de moed dat het zal gelukken, al prij zen zij de dag niet voor het avond is. Dag en nacht wordt er doorgewerkt, maar bijvoorbeeld het uitvallen van één baggermolen zou onverwacht het resterende werk kunnen stagneren. Aan de brug van de nieuwe fuik en de bestrating van het havenplateau wordt ook de laatste hand gelegd, zo dat zonder veel tegenslag het plan van het provinciaal bestuur, om de veerdienst op 1 of wellicht 3 Mei met enig officieel vertoon te hervatten, wel doorgang zal kunnen vinden. Vrijdagmorgen tegen elf uur kon den de waterstaatsingenieurs Fer guson en Sprenger en de aanne mer Verstoep een hoopvol geluid doen horen over het plan tot het uitvaren van de BX-caisson. „Het komt wel voor elkaar", een uitla ting die zij enkele weken nog niet zo positief konden doen. Want hoe zou de caisson zich heb ben gehouden? De wand van het be tonnen gevaarte is slechts dertig cen timeter dik, zodat een oneffenheid op de zinkstukken destijds bij het neerlaten van de caisson gemakkelijk een lek zou kunnen hebben veroor zaakt. Het pleit echter voor het vak- Lichte explosie in Goesse gasfabriek In de nieuwe watergasinstallatie op de gasfabriek te Goes ontstond Vrijdagmorgen omstreeks zeven uur tijdens proefdraaien een lichte explo sie, waardoor een drietal mannen door een steekvlam in het gelaat werden getroffen. De drie mannen, werkzaam bij een Rotterdamse firma, welke deze in stallatie levert, wilden een lek aan een vuldeksel verhelpen. Hiertoe moest het deksel even geopend wor den, doch op dat moment kwam plotseling een steekvlam naar buiten. Alle drie de mannen bekwamen brandwonden in het gelaat. Nadat dokter v, d- Werff de eerste hulp had verleend, werden zij ter verdere be handeling naar het ziekenhuis Oost- wal overgebracht. Twee van hen kon den later op de dag hun werkzaam heden hervatten, doch de derde, zeke re B. uit Rotterdam, moest in het ziekenhuis worden opgenomen. manschap van uitvoerder Bruinsma, die de zinkstukken legde, dat alles goed is verlopen, Vrijdagmorgen om alf zeven waren de drie pompboten „Zeearend", „Zeeleeuw" en „Dolfjjn" begonnen om met een capaciteit van 3400 m3 per uur het resterende water uit de caisson te lozen. Langzaam rees het gevaarte omhoog, zodat om elf uur toen het gangboord reeds voor een groot deel boven water was gekomen de sleepboten konden vastmaken. Alles ging vlot. Om twaalf uur kwam er beweging in de caisson en profiterend van de opko mende vloed, kon geheel volgens plan in de loop van de middag de caisson worden versleept naar de westelijke zijde van de haven, waar zij in het verlengde van de grote AX-caisson werd „geparkeerd", om straks moge lijk elders te worden gebruikt. Bloemendefilé langs jarige Koningin „MEDIOBURGUM" NAAR SOESTDIJK. Het hoogtepunt van Koninginnedag in Baarn is ook dit jaar weer een bloe- mendéfilé langs het paleis Soestdijk van 11.30 tot 12.30 in de ochtend. Aan dit défilé werken groepen mee, die de elf provincies van ons land ver tegenwoordigen. Zeeland wordt verte genwoordigd door de folkloristische dansgroep van „Medioburgum" uit Middelburg. Jaarvergadering van de Ver. van Kerkvoogden Zaterdag 1 Mei a.s. houdt de Ver eniging van Kerkvoogdijen in de Ned. Herv. Kerk. afdeling Zeeland haar jaarvergadering in „de Prins van Oranje te Goes. Na een wijdingswoord van ds. H. J. Ponsteen van Wolphaartsdijk en afhandeling van de huishoudelijke za ken, zal de 2de secretaris van het hoofdbestuur, de heer H. Oltmans uit Zaltbommel een inleiding houden over „Hoe komt de Kerk aan geld", en de heer J. Moll uit Vlissingen over „De aansluiting bij de Nieuwe Kerk orde". OP ZIJN TACHTIGSTE VERJAARDAG De heer C. W. den Boer Ridder Oranje Nassau Het was kennelijk een zeer bijzon dere verrassing voor de heer C. W. den Boer, oud-wethouder van Brou wershaven, toen h\j gistermorgen, ter gelegenheid van zijn tachtigste ver jaardag genodigd om met zijn echt genote ten Stadhuize te verschijnen, van burgemeester J. L. van Leeuwen mocht vernemen, dat H.M. de Konin gin hem had benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Oud-wethouder den Boer is in Brouwershaven een zeer geziene fi guur. Vier-en-dertig jaar was hij lid van de gemeenteraad en 23'jaar daar van wethouder. Al die jaren heeft hij de belangen van de gemeente op voorbeeldige wijze gediend en boven dien in de bestuurscolleges zijn anti- revolutionnaire beginselen uitgedra- Toen de heer D. M. te Stavenisse met zijn paard en wagen en een daarach ter gekoppelde kunstmeststrooier huiswaarts reed, raakte een der wie len van deze strooier een hoop stenen bij de nieuwbouw in de Kerkstraat. De bomen van de machine maakten daar door een onverhoedse zwaai; zij raak ten de heer M.. die van de wagen ge slingerd werd. Hij kwam zo ongeluk- HRIÏ1ER hand Gelei Een vorstelijke hand verzorging MILDE STEMMING... Tegen het einde van de zitting gloorde er een wat milde stemming tn het kleine, welhaast intieme zaal tje van de Middelburgse rechtbank. De omvangrijke figuren op de indruk wekkende gobelins schenen wat min der dreigend neer te zien op rechters beklaagden en pleiters. De oorzaak van die mildheid stond in de beklaagdenbank. Geen groot misdadiger uiteraard, want mildheidr en grote misdadigers zyn zelden sy noniem. Neehet was een gewone burger, die een eerzaam beroep uit oefende. Hij was echter juist even buiten de paden van zijn beroep ge treden, weshalve hy beboet werd. De president ondervroeg de man op vriendelijke wijze en zo wilde hij o.m. weten, wat de man had gedaan alvorens hij zijn huidige, vrije beroep icas gaan uitoefenen. Verdachte was niet zo bijster best bespraakt, maar hij wist het toch mooi te zeggen. ,Jk ben technisch grootgebracht, edelachtbare", zo sprak hij. „Aha", knikte de president min zaam. ..Met- een kunstmoeder of zo"... Toen glimlachten zelfs de figuren op de gobelins. kig terecht, dat hij zich met ernstige verwondingen aan het hoofd onder geneeskundige behandeling moest stellen. GOUDEN HUWELIJKSFEESTEN Het echtpaar P. B. SeynstraWil- lemse te Souburg, dat Donderdag zijn gouden echtvereniging vierde, mocht zich in een grote belang stelling verheugen. Vele buurtbe woners hadden de vlag uitgesto ken en des avonds bracht de mu ziekvereniging „Vlijt en Volhar ding" een serenade. In Groede „treedt" Woensdag het echtpaar Jac. Ie GrandVerdouw „in het goud". ONGELUKKIGE STAP Mevrouw C. te Sluis kwam, toen zij van de stoep bij haar woning af stap te, zodanig te vallen, dat zij voor be handeling in het Sint Anthonius-zie- kenhuis te Ooatburg moeail worden opgenomen. BOMBARDEMENT Een „dode" en twee „gewonden" wa ren te betreuren bij een vijandelijke aanval op Burgh, waarbij het ge meentehuis door een „bom" werd ge troffen. De plaatselijke brandweer, EHBO, politie en hulp-politie waren spoedig ter plaatse. Binnen enkele ogenblikken werd het vuur bestreden met enkele stralen en ook versche nen spoedig de brandweercorpsen uit Haamstede en Renesse in korte tijd op het toneel van het onheil. Gelukkig was het slechts een oefe ning, welke gehouden werd in het kader van de bescherming bevolking. De oefening had een vlot verloop. HET HANGT AAN DE MUUR-. De onlangs in het Concertgebouw te Vlissingen gemaakte opnamen van „Het hangt aan de muur en het tikt" zullen in het VARA-programma van hedenavond worden uitgezonden. De eveneens in Vlissingen gemaakte op namen van het „Aetherforum" wor den Maandagavond a.s. in de aether gebracht. gen op een wnze, die groot respect afdwong bij gelijkgezinden én tegen standers. Ook was de heer den Boer vele jaren voorzitter, eerst van het Burgerlijk Armbestuur en later van de Burgerlijke Instelling van Maat schappelijke Zorg, secretaris van de School met de Bijbel en penning meester van de plaatselijke afdeling van het „Het Groene Kruis". Hg deed al dit werk met grote toewijding, nauwgezetheid en eenvoud, daarbij gedachtig aan hetgeen hij wel eens zijn devies noemde: „Wie zijn plicht doet is nog niets meer dan een on nutte dienstknecht!" Dat de heer de Boer ook nimmer het betreden van nieuwe wegen ge schuwd heeft, kan blijken uit net feit, dat hij vele jaren geleden een van de eersten was. die in Brouwers haven een fiets bereed, en late-- ook de „stoomfiets". In de hem vertrouwde omgeving van de raadszaal, werd de heer dei^ Boer gistermorgen, tezamèn met zijn echtgenote, ontvangen door burge meester J. L. van Leeuwen, de wet houders J. Dekker en O. van Nieu- wenhuize. de gemeentesecretaris, de heer A. A. Gunst, en enige raadsle den. Burgemeester van Leeuwen wen ste de heer en mevrouw den Boer ge luk en wees er op, dat de tachtigja rige jubilaris, ook al is hij geen raads lid meer sinds de jongste verkiezing, nog altijd volop belangstelling heeft voor het gemeentelijk leven. Spreker had grote waardering voor al het geen de heer den Boer voor Brouwers haven heeft gedaan en zeide met groot genoegen hem voor een ko ninklijke onderscheiding te hebben voorgedragen. Het was dan ook met vreugde, dat hij nu kon mededelen, dat de heer den Boer werd benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau. Onder het aanbieden van zijn gelukwensen, spelde de burge meester de heer den Boer de aan de ze onderscheiding verbonden versier selen op de revers, waarbij hij ten slotte nog memoreerde, dat de jubi laris in het verleden ook steeds' be reid was zijn medeburgers bij per soonlijke moeilijkheden te helpen. De heer den 'Boer dankte ontroerd voor de hem verleende onderschei ding en de tot hem gesproken woor den, waarbij hij nog enkele herinne ringen uit zijn loopbaan in het ge meentebestuur ophaalde. Tenslotte boden ook de wethouders J. Dekker en O. van Nieuwenjiuize hun geluk wensen aan. Advertentie. HET ADRES VOOR IJZERWAREN, GEREEDSCHAPPEN ENZ. Radio-telefoonverbinding ZierikzeeGoes Twee parabolische antennes aan Sint Lievens Monstertoren Aan de trans van de St. Lievens Monstertoren te Zierikzee heeft men gisteren tegen de avond een paar voor lekenogen vreemd gevormde apparaten bevestigd. Het waren z.g. Sarabolische antennes, die behoren ij een door de P.T.T. aan tc brengen installatie voor een nieuwe radio-ver- binding ten behoeve van het telefoon verkeer voor Schouwen-Duiveland. Twee van deze antennes min of meer schaalvormige apparaten zullen hier n.l. tezamen met soortge lijke apparaten in Goes zorgen voor een telefoon-verbinding, die een gelij ke capaciteit heeft als een z.g. ne- genaderige kabel. Voor het telefoon verkeer met Schouwen-Duiveland via de Zeeuwse knooppunt-centrale Goes betekent dit een niet onbelangrijke uitbreiding. De bijbehorende zend- en ontvang- apparatuur is op de bovenste verdie ping in de toren te Zierikzee opge steld en wordt vanzelfsprekend ver bonden met de telefooncentrale in het postkantoor. In Goes kan de gehele apparatuur antennes inbegrepen in het z.g. versterkers-station worden ondergebracht. Naar wy vernamen zal de nieuwe installatie over enige weken in be drijf gesteld kunnen worden. Chemicaliën ontploften. H.B.S.-er experimenteerde in Vlissingen. Laat in de avond weerklonken Donderdag in de Hendrikstraat te Vlissingen twee explosies. Een HBS- er, die met chemicaliën aan het ex perimenteren was, had daarbij waar schijnlijk onvoldoende voorzorgs maatregelen getroffen en enkele flesjes met chemische stoffen kwa men tot ontploffing. De jongeman werd vrij ernstig aan het gelaat en $e ogen gewond en moest naar het, ziekenhuis worilen vervoerd. De ka--, mer, waar de ontploffingen ontston den, en het meubilair werden be schadigd. „HOLLANDERS ZIJN VRIENDELIJK" Tien opgewekte Londense meisjes in zeilcostuum waren Vrijdagmorgen met hun zeiljacht „Terminist" in de sluis van Hansweert gereed om de thuisreis naar Ramsgate te aanvaarden. Op Pauszondag waren deze \va- terpadvindsters met hun schip de haven van Veere binnengelopen. „A ve ry nice town", was het oordeel van miss K. M. Coppack, de schipper van dit vrolijke tiental, over het oude Veere. Ook hadden zij een kijkje geno men in Middelburg en daarna was de tocht voortgezet naar Dordrecht. Onder leiding van een Nederlandse commissaresse van de padvindsters hadden zy per trein een uitstapje naar Amsterdam gemaakt en nu was dan het ogenblik aangebroken, dat zij weer naar huis moesten. Of ze blij waren dat het uitstap je bijna ten einde was? Het gehele „koor" van meisjes schudde hevig met het hoofd van neen. „De Holland- Vlissingen wil stichting Zeeuwse muziekschool Voorstel aari de raad B. en W. van Vlissingen stellen de raad voor het raadsbesluit van 31 Juli 1953, waarbij in principe werd besloten tot oprichting van een mu ziekschool voor Walcheren en tot het aanvragen van een subsidie van de provincie Zeeland, in te trekken. In een nieuw voorstel verzoeken B. en W. de raad te besluiten om in samen werking met de provincie Zeeland en de gemeenten Goes en Middelburg een stichting in het leven te roepen, genaamd „Stichting Zeeuwse Mu ziekschool" Voorts om te besluiten om by op richting in Vlissingen van een de pendance van de Zeeuwse muziek school aan de Stichting voor het jaar 1954 een bijdrage te verlenen van van f 0.10 per inwoner en voor het jaar 1955 van f 0.20 per inwoner. In een uitvoerige toelichting schetst het college de overwegingen die er hebben toe geleid de oprichting van een Zeeuwse muziekschool te bp- vorderen, instede van een muziek school voor Walcheren. Voorts wordt de opzet van de stichting toegelicht. Advertentie „Geen alcohol bij snelverkeer" Actie van de V.A.S. Het aantal verkeersongevallen, dat ieder jaar in Nederland voorkomt, is een vraagstuk, waaraan verschillende verenigingen en tal van deskundigen op allerlei gebied aandacht schenken. Hierbij is van belang te weten waar door een verkeersongeval werd ver oorzaakt. Soms is deze oorzaak direct aan te wijzen, b.v. het gebruik van alcohol door de bestuurder van een motorvoertuig enkele uren vóór en tijdens 't rijden. Het aantal verkeers ongevallen, waarbij de bestuurder „on- Bouwers van moderns xa kon Interieurs VOORHAVEN 101 - TEL 34971 - ROTTERDAM (Slot van pag. 1) ketelhuis was voltooid. Dat verge makkelijkte het werk in aanzienlijke mate. Van dit deel van het werk kon in begin 1953 gezegd worden, dat het gebouw geheel gereed was gekomen. Andere werkzaamheden Intussen waren er nog tal van an dere werkzaamheden, waaraan met bekwame spoed werd gewerkt. In de eerste piaats het aanvullen van het laaggelegen gedeelte van het terrein met opgespoten zand. Hier voor werd door de P.Z.E.M. in over leg met de Rijkswaterstaat 150.000 m3 zand gebaggerd in het Veeregat en de Zandkreek en op het terrein opgespoten tot een hoogte van 3,70 m N.A.P. Bij deze opnoging werd het latere kolenpark uitgespaard, hetgeen o.m. het voordeel had dat de kolenkraan nu veel lager kon worden dan anders nodig zou zrjn. Deze opslag is geschikt voor 23.000 ton steenkolen, netgeen voorlopig voldoende is voor 2% 3 maanden. Het centrale complex omvat ver der nog een koelwaterpompstation, een hoofdverdeelstation met scha kel- en transformatie-inrichtingen voor 10.000 en 50.000 volt, een groot magazijn (het enige gebouw dat nog in de steigers staat) een mechani sche en een electrische werkplaats, garages en werkplaatsen voor het autobedrijf, enige opslagruimten, een bedrijfskantoor, schaft-, kleed- en wasruimten en 4 dienstwoningen. Zo is dus in 2% 3 jaar een com plex gebouwen uit de grond gestampt, dat naar Zeeuwse verhoudingen tot de zeer grote mag worden gerekend en dat er zowel wegens de afmetin gen als de verzorging wezen mag. B edrijfszekerheid De schoorstenen, die 45 m boven de grond reiken, vallen reeds van heinde en ver op, maar wat nog be langrijker is: de stroomvoorziening wordt door het in bedrijf stellen van deze centrale economischer en be- drijfszekerder. Hiervan profiteert de gehele provincie. Wat in Juni 1950 nog een moeras was. niet met droge voeten en zon der kapmes begaanbaar, is thans der invloed" was, is in verhouding tot het totale cijfer van de ongevallen gering. Toch kan worden vastgesteld, dat door deze oorzaak jaarlijks een tiental mensen het leven verliezen, waarbij dan nog moeten worden ge teld een 400 licht- en zwaargewonden en de materiële schade, die ongeveer f2.000.000 bedraagt. Hiertegen dient iets te worden ge daan. Het is de Vereniging voor Al- coholbestrijding by Snelverkeer (V.A. S.), die door middel van woord en ge schrift het publiek en dan in het bij zonder de bestuurders van motorvoer tuigen en bromfietsen ervan wil over tuigen, dat het gebruik van alcohol bij het wegverkeer, de onveiligheid op de weg verhoogt. Om dit doel te bereiken voert zij momenteel in een aantal plaatsen, waartoe ook Middelburg behoort, een grote propaganda-actie, met bet doel de aandacht van de inwoners nog eens extra op het gevaar van het gebruik van alcohol bij snelverkeer te vesti gen. In Middelburg wordt de actie ge voerd van Zaterdag 24 April tot en met Vrijdag 30 April. In het kader van deze campagne wordt op de Markt een 6,50 meter hoge zuil opge steld, die beschilderd is met slagzin nen. Voorts zullen op een vijftal plaatsen in de stad spandoeken met leuzen worden opgehangen. De afgelopen week werd op dezelf de wijze in Vlissingen propaganda ge voerd, terwijl na Middelburg Goes aan de beurt komt. een modern fabrieksterrein gewor den, waar nu nog vele nijvere han den bezig zijn met het leggen van de laatste hand aan de bouw en de afwerking. Tijdens de bouwperiode bleven de moeilijkheden niet achterwege. Eerst was het de schaarste aan bouwma terialen. voornamelijk betonijzer, die telkens een spaak in het wiel dreig de te steken, in 1953' was er de storm vloedramp, die ook een deel van de machinezaal onder water zette, waar door de nieuwe generatoren zodanig werden beschadigd, dat zij practiscn geheel vernieuwd moesten worden. Nu is, gelijk dezer dagen reeds ge meld, het proefbedrijf achter de rug, en zal in Mei het geregeld bedrijf een aanvang nemen. De 1 millioen kg betonijzer, de 2% millioen kg staalconstructie, de 4 mil lioen metselstenen, tezamen met de moderne mechanische cn electrische installaties, die zij omsluiten, zullen dan een levend organisme zijn ge worden, het kloppend hart van onze provincie. se mensen zijn zo vriendelijk en graag zouden we daarom nog wat blijven Slechts twee mannen zijn aan boord en voor de rest is het scheepswerk voor de meisjes. „Straks hangen we weer in de touwen om de zeilen te hij sen, want de motor gebruiken we slechts in uiterste noodzaak". Ze hadden no§ maar één wens, dat het op de thuisreis naar Ramsgate een tochtje van 36 uur minder ruw weer zou zijn dan op de heenreis naar Holland! De reden waarom, liet zich verklaren door de bedenkelijke gezichten, die het vrolijke tiental trok op onze vraag, of er iemand last van zeeziekte hadMaar dit ongemak kan de meisjes toch niet weerhouden om er volgend jaar opnieuw met de boot op uit te trekken. Je bent „sea ranger' of je bent het niet! Weer stortte auto op spoorbaan Op ongeveer 200 meter afstand van de plaats," waar Woensdagmorgen een vrachtauto van de brug over de spoorlyn Bergen op Zoom-Vllssingen stortte, is Vrijdagmiddag omstreeks vier uur wederom een auto-ongeluk gebeurd, waarbij evenwel niemand gewond raakte. Een truck met oplegger van de N. V. Houthandel v.h. Jac. Spreij uit Alphen aan de Rijn, bestuurd door Th. R„ was na in Goes een ladmg hout te hebben gelost op de thuis weg. Op de Parallelweg te Bergen op Zoom verloor de chauffeur klaar blijkelijk plotseling de macht over het stuur: de auto zwenkte naar links, stak het rijwielpad over en reed de aflopende talud af, naar de vijf meter lager gelegen spoorlijn. Het vervoermiddel kwam terecht in een langs de spoorlijn gelegen sloot, waar het kantelde. De chauffeur kwam met de schrik vrij. De politie stelt een onderzoek in naar de oor zaak van het ongeval. Examens Mej. W. F. J. Korsten te Zierikzee behaalde te Utrecht het diploma chemisch analyste. MIDDELBURG. Vandaag Electro: „Ivanhoe", (14 jaar), 19 en 21,15 uur; Schouwburg: „Een zomer slechts heeft zij gedanst", (18 jaar). 20 uur; Schuttershof: toneel uitvoering „De Volksstem", 20 uur; Veilinghal: Zeeuwse kampioenschap pen tafeltennis, 14—22.30 uur. Van Benthem en Jutting: Schilde rijen-expositie G. H. G. von Brucken Fock, 918 uur. Morgen Electro: als vandaag, 15.30, 19 en 21.15 uur; Schouwburg: als van daag, 14.30 en 20 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Salto des doods", (14 jaar), 7 en 9 uur; Luxor: „De strijd om het heelal". (18 jaar), 7 en 9 uur; Hoek Paul Krugerstraat—Ho- beinstraat: Circo Espana. 2.30 uur (kindervoorstelling) en 8 uur; Schel- delcwartler: cabaret-avond, 8 uur; Scheldekwartier: toneelavond A.G.V., 8 uur; Concordia: uitvoering Poolse Volksvereniging, 8 uur. Morgen Alhambra: als vandaag, 3. 7 en 9 uur; Luxor: als vandaag, 3, 1 en 9 uur. GOES. Vandaag Grand: „Zolang jij bij mij bent", (14 jaar), 7 en 9 uur. Morgen Grand: als vandaag, 3, 7 en 9 uur. ZIERIKZEE. Bioscoop Concertzaal: Zaterdag 8, Zon dag 3 en 8 en Maandag, 8 uur: „Papa Boem"; Dinsdag en Donderdag, 8 uur: „De duivel in de fles". Maandag: Stadhuis, 8 uur: Vereniging tot bestrijding der t.b.e., Mondragon, 830 uur: Zierikzeese Oranje-Vereni ging. Dinsdag: Grote Kerk, 8 uur: Haydn's „Sieben Worte des Erlösers am Kreu- ze", door Zierikzeese Oratoriumver eniging, orkest en solisten. Vrijdag: Concertzaal, 8 uur: „De Waaier- patience" door het Rotterdams Toneel voor de Z.V.TJ. HAAMSTEDE. Bioscoop Hotel Bom: Zaterdag en Maan dag, 8 uur: „Verwoeste levens".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2