Nu berouwvol zondaar beroofde Z.-Vlaams gezin van f 12.000.- PREDIKBEURTEN WALCHEREN RIJKSKWEEKSCHOOL WORDT DOOR OUD-LEERLINGEN BEZOCHT VERZET TEGEN ANNEXATIE DOOR GEMEENTE GOES ZATERDAG 24 April 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 RECHTBANK MIDDELBURG Inwoner van Waterlandkerkje koos weg van minste weerstand Anderhalf jaar gevangenisstraf, met aftrek van voorarrest, eiste de offi cier van justitie bij de Middelburgse rechtbank, mr. J. L. Andreae, Vrijdag tegen J. S. uit Waterlandkerkje. S., die zich bijzonder berouwvol toonde, stond terecht verdacht van diefstal, bij herhaling gepleegd ten nadele van de landbouwer De M. uit Waterlandkerkje, In totaal tot een bedrag van ca. 12.000.—. Een man, die lange tijd de weg van de minste weerstand had gekozen, „dik had gedaan" en weinig werkelijkheidszin had getoond, dat was de in druk, die aldus de president, mr. P. van Empel, de rechtbank van ver dachte had gekregen. Een indruk, die bevestigd werd door de houding van verdachte, een eenvoudig man. schilder van beroep, die de illusie bleek te koesteren „al les terug te kunnen betalen". Een man, die thans nu het spel uit was en de bittere werkelijkheid zich aan alle kanten opdrong voortdurend in tranen, het hoofd gebogen, voor zijn rechters stond Dezelfde man, dus die het vertrou wen had weten te winnen van de fa milie De M. te Waterlandkerkje, er herhaaldelijk aan huis kwam en dan op een wat naieve, maar niettemin brutale wijze zijn slag sloeg. Hij wist, dat De M. zijn geld bewaarde in een brandkastje, dat zich in een achter kamer bevond. Telkenmale, in de loop van het jaar 1953, wist verdachte het zo te arrangeren, dat h|j enkele ogen blikken alleen werd gelaten. Hij begaf zich dan naar de achterkamer, pakte de sleutel van het brandkastje, open de dit endeed een greep! Tot een totaal bedrag van ongeveer twaalf duizend gulden. Nadat hij op 6 Januari 1954 nog eenmaal zulk een greep had ge daan (buit ca. 1400.— liep hij op 20 Januari d.a.v. in de val, die de argwanend geworden familie De M. had opgezet. Zij had de Aanbesteding R.W.S. Ten kantore van de Rijkswater staat, directie Zeeland, te Middelburg, is dezer dagen aanbesteed het on derhouden van het kanaal door Zuid- Beveland met bijkomende werken gedurende 1954. Ingeschreven werd als volgt: 1. A. van der Straaten Jr/s Aann. bedr., Hansweert 119.000; 2. Aann. bedr. T. A. Swets Bzn., Hardinx- veld 119.700; 3. E. G. Lindenbergh, Vlissingen 120,500; 4. P. J. de Bour- graaf, Wemeldinge 121.000; 5. N.V. van Splunders Aann. Mij., Ridder kerk 121.000; 6. J. M. Dekker, Brouwershaven 122.000; 7. P. J. v. d. Sande, Breskens en H. A. den Ex- ter, Groede 125.000; 8. C. v. d. Klippe. Vlissingen 127.000. De gun ning werd aangehouden. Aanbesteding Polder Walcher&n Door het dagelijks bestuur van de Polder Walcheren werd in het Polder huis te Middelburg aanbesteed het uitvoeren van werken tot vervangen van stortsteenasfaltglooiing door met asfalt gepenetreerde basaltglooiing op de Westkappelse zeedijk. Inge schreven werd als volgt: 1 C. V. Gbr. Van 't Verlaat, Neaer-Hardinxveld 171.365; 2. C. v. d. Klippe, Vlissingen 179.800; 3. B. Stegink, Vlissingen, 172.088; 4. L. J. Dekker, "Vlissingen 173.000. De gunning is aangehov 'en. bankbiljetten in het kastje met poeder bestrooid. Toen S. op be zoek kwam, werd hij wederom al leen gelaten Op die dag was het spel uit. S., die gewoonte getrouw een greep in de brandkast had gedaan en die zich daarna per auto had verwijderd, werd in Oostburg door de Rijkspolitie aan gehouden. Men vond een aantal bank biljetten onder een rubbermat in de auto en hoewel S. voorgevoelens? bij een familielid in Oostburg de moeite had genomen zijn handen te wassen, volgde weldra zijn arresta tie. Geen smokkel „Het uitwijken naar België, naar Maldeghem, heeft U niet gebaat", al dus mr. Van Empel.- „De mooie auto's, die U daar kocht moesten ook betaald worden en bovendien had U geen vestigingsvergunning". Nee, het baatte S. niet, dat hjj in Maldeghem een woning huurde (en tot op heden aanhield!) ad 75. per maand. „Men dacht, dat U smok kelde, maar Sstal en nu heeft U een zware rekening te vereffenen", aldus mr. Van Empel. Verdachte kon het slechts zwijgend, onder tranen, beamen „Gebrek aan werkelijkheidszin", dat was ook het thema in het requi sitoir van de officier van justitie, die als typerend voorbeeld het door S. in Maldeghem gehuurde huis noemde. In de gepleegde diefstallen zag mr. An dreae een mengeling van raffinement en brutaliteit. Zijn eis luidde ander half jaar gevangenisstraf, met aftrek van voorarrest. Geen misdadiger „Deze man is geen misdadiger", al dus mr. J. J. van der Weel in zijn pleidooi, waarin hij voorts o.m. wees op de moeilijke jeugd van verdachte, diens zwakte tegenover moeilijke om standigheden en de grote zorg, waar mede S. blijkbaar vervuld was over \touw en kind. „Het is uiteraard na ïef, dat hij betoogt het gestolene te willen terug betalen, maar het duidt op schuldbesef", aldus mr. Van der Weel, die tenslotte refereerde aan het psychiatrisch rapport, waarin S. een zwakke geestesgesteldheid werd toe geschreven. Hij bepleitte clementie. Nadat verdachte in een laatste woord nog steeds uiterst berouw vol had toegezegd alles te wilen doen om het gebeurde ongedaan te maken, bepaalde de president de uit spraak op 7 Mei a.s. Vlissingen Christendom en Humanisme Boeiend betoog door dr. Van Biemen Op uitnodiging van de Vrijzinnig Protestanten en de Remonstrantse Kring in Vlissingen sprak Vrijdag avond in het „Strandhotel" dr. A. van Biemen over de vraag „Moeten wij kiezen tussen christendom en huma nisme?" Dr. van Biemen hield een boeiend betoog over het christendom, het hu manistisch christendom en het hu manisme, waarbij hij zowel de aspec ten besprak, die in deze verschillen de richtingen van denken verschil len, als die, waarin zij overeenkomst vertonen. Spreker betoogde, dat bij een zekere groepering in het huma nisme slechts dit wezenlijke verschil bestaat met het christelijk denken, dat de humanist een verbondenheid zoekt met een „bovenmenselijk iets", terwijl voor de christen vaststaat, dat het dit „bovenmenselijk iets" is, dat zich over de mens ontfermt en er mede verbonden blijft, onverschillig of deze mens zich tracht los te wer ken of niet. Een ander verschil ligt volgens spreker in de beleving van het schuldgevoel. Dr. Van Biemen was er van over tuigd, dat zowel christendom als hu manisme een ander middel zullen moeten vinden om de mensen te be reiken. Men wil de mogelijkheid heb ben om zijn problemen te bespreken en niet meer overvleugeld worden Walcheren ZONDAG 25 APRIL 1954. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. Theunissen, 2.30 ds. Wisse; Arnemui- den 10 en 2.30 ds. Lindenburg; Big- gekerke 10 ds. van Dijl, 2 ds. Kloos- gekerke 10 ds v. Dyl, 2 ds Klooster man; Domburg 10 en 5 ds v. Willens- waard; Gapinge 10 ds Oosthoek; Gi*ijpskerke 10 ds. Wisse, 2.30 ds. Theunissen; Kleverskerke 2 ds. Otte; Koudekerke 10 uur dhr Bernard; 7 ds vfcn 't Hoff; Vlissingsestraat 2.30 ds v. Dijl; Meliskerke 2.30 ds Roscam Abbing (HA)M'burg N. Kerk 10 ds Don, o ds. Lindenburg, 7 ds. v. d. Lin de; Oostkerk 10 ds. v. Voorthuysen (jeugdd.); Nieuw- en St. Joosland 10 en 2.30 ds. Pijnacker Hordijk; Oost en West-Souburg 9.30 en 11 ds. Hait- jema (Voorb. H.A.), 7 ds. Haitjema (H.A.), „Jeugdlok." 9.30 Jeugdkerk; Oostkapelle 10 ds. Richard, 2.30 ds. de Boer; Ritthem 10 ds. Wagener, 2.30 ds. v. 't Hof; Serooskerke 10 en 2.30 ds. Sneller; St. Laurens 10 en 2.30 ds. v. d. Lelie; Veere 10 ds. Otte; Vlissingen Geref. Kerk 10.30 ds. Kloosterman (Openb. belijd.), 7 ds. Kloosterman; Engelse Kerk 9.30 kerk voor jongeren; Noorderkapel 9.30 en 10,45 (H.D.) ds. de Groot; Haven dorp 10 dhr. van Sabben (voorb. H. A.); Vrouwenpolder 2 ds. Richard; Westkapelle 9.30 ds. de Boer, 2.30 ds. Oosthoek. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Brinkman; Domburg 10 en 2.30 ds. Veldhuijzen; Gapinge 9.30 en 2 ds. Spoelstra (H.A. en Dankz.); Grijps- kerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout (H.A. en Dankz.)Koudekerke 9.30 ds. Ver schoor (voorb. H.A.). 2.30 ds. v. Til; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. v. Nes; Middelburg (Hofplein) 9 (HA.) ds. v. Til. 10.30 (H.A 2 (H.A.) en 5 (Dankz.) ds. Meister; Noorderkerk 9.30 de heer de Jonge, 5 ds. v. Til (Dankz.), Luth. kerk 7.15 de heer de Jonge; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. van Dijken; Seroosker ke 10 en 2.30 ds. van Wouwe; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon (H.A. en Dankz.); Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen 9 en 5 ds. v. d. Schaaf; Vrouwenpolder 10 leesd., 2.30 ds. Verschoor; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Pontier. Geref. Kerk (art. 31). Middelburg 8.30 en 4.30 ds. Kuiper; Zoutelande 10.30 en 2.30 ds. Kuiper. Geref. Gom. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Donderdag 29 April 7.30 ds. Mallan; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Rijksen; Oostkapelle 10 en 2.30 lees- dienst; Vlissingen 9.30. 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.3Ö, 2 en 6 Ices- dienst. Chr. Geref. Kerk. Arnemuiden 6.15 ds. Slagboom; Middelburg 9 en 3 ds. Slagboom; Vlissingen 10 (radio- uitz.) en 5 ds. de Vuyst. Ver. v. Vryz. Herv. Middelburg 7 ds. Metz. Ver. van Vr|jz. Herv. en Remanstr. Kring. Vlissingen (Engelse kerk) 10.45 ds. v. d. Wall. Evang. Lut. Gem. Middelburg 10.30 ds. Johannes; Vlissingen 9 ds. Johan nes. Doopsgez. Gem. Middelburg 10.30 mej. ar. Bakker; Vlissingen 10 ds. van Empel. Herst. Apost. Zendingsgem. Vlis singen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingskerk. Vlis singen (Kasteelstraat 5) 10 en 5 openb. eredienst. Leger des Heils. Middelburg 10 Heil. dienst, 4 openl. samenk. Markt, 7.30 verlossingssamenk. o.l.v. kapt. v. Greven; Vlissingen 10 Heil.dienst, 7.30 verlossingssamenk. o.l.v. kapt. v. Amerongen. Evang. op G. G. Vlissingen „Wil lem UI"' lu en 5 de heer Eekman. Herv. Evang. Vlissingen „Concor dia" geen dienst. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Te Middelburg is bij spoedgevaUen te bereiken de heer C. F. Frumau, arts, Groenmarkt 17, telefoon 2585. Te Vlis singen ls te bereiken de heer W. A. Bouwman, arts. Koudekerkseweg 78, te lefoon 2525. Te Koudekerke. Zoutelande en Westkapelle is te bereiken de heer M. Huygens. arts te Westkapelle, De Ca- sembrootstraat 26, telefoon K 1187234. Te Veere. Serooskerke en Oostkapelle is te bereiken de heer P. J. Bom. arts te Oostkapelle, Dorpsstraat 2, telefoon K 1188—276. Apotheken. Middelburg: Apotheek Van Pienbroek, Markt 69, telefoon 2134; Vlis singen: Apotheek firma Engering, Singel 60, telefoon 2025.. door de predikant op de preekstoel of voor het volk. Na de pauze was er gelegenheid tot het maken van opmerkingen en het stellen van vragen en hiervan werd vooral van de zijde van het Hu manistisch Verbond gebruik gemaakt zodat de aanwezigen een zich duide lijk beeld konden vormen van hetgeen in beide kampen omgaat. Overeenkomst met de P.Z.E.M. De electriciteitsconcessie voor Vlis singen. welke in 1929 werd overgedra gen van de Societé Anonyme des Tramways a Vapeur de Flessinggue --Middelburg .et extensions aan de P.Z.E.M., bévat een aantal bepalin gen, welke of verouderd zijn of aan duidelijkheid te wensen over laten. Nu is de P.Z.E.M. van mening, dat de rechten, welke haar bij de concessie 'zijn verleend, haar reeds zijn toege kend door de provinciale electrici- teitsordening. Ook ten aanzien van de verplichtingen is de P.Z.E.M. van me ning. dat deze materie reeds in de ver ordening zijn geregeld. Een uitzonde ring vormde volgens de P.Z.E.M. slechts artikel 14 van de gemeente lijke concessie, waarbij de verplichting is opgelegd om kosteloos een aantal lampen voor straatverlichting te le veren. In beginsel was de P.Z.E.M. bereid hiervoor een overeenkomst te treffen met de gemeente. B. en W. stellen de raad thans voor met de P.ZE.M. een overeenkomst te sluiten. Zij hebben de overtuiging, dat bij de onderhandelingen niet meer kon bereikt worden dan nu het geval is. Bij de bepaling is nog een poging gedaan om de verplichting aan de P.Z. E.M. op te leggen, dat vóór een be paalde datum het gehele net onder gronds te brengen. De P.Z.E.M. wilde zich echter niet aan een termijn bin den. maar gaf de verzekering, dat er naar gestreefd wordt, het gehele net binnen afzienbare tijd door een kabel net te vervangen. Afscheid Over de feestavond die Donder dagavond door „L.O. in het Vlls- singse Concertgebouw werd gegeven, berichten wij nog, dat afscheid werd genomen van mevrouw Truus Castel, aie 26 jaar lid van de vereniging is geweest en „L.O." door heel wat moeilijke jaren heeft heengeholpen. Zij werd toegesproken door de voor zitster, mevrouw M. van Dijk-Knop, en als souvenir werd haar een schaal met inscriptie aangeboden. Oost- en West-Souburg Openbare dronkenschap. De lieden M. C. S. uit Middelburg en L. H uit Vlissingen mochten enkele uren logies genieten in de cel te Sou burg, omdat zij dronken op straat wa ren aangetroffen. Van onze adverteerders. Vrijdagmiddag opende de heer M. Meulenberg aan de Rouaanse Kaai 61 te Middelburg zijn nieuwe drukke rij. Met het gereedkomen van dit ge bouw is de Zeeuwse hoofdstad weer een fraai zakenpand rijker geworden. Voor in het gebouw bevindt zich een ruim kantoor, terwijl daarachter de bedrijfsruimte ia opgetrokken. De drukkerij is volkomen naar de eisen des trjds ingericht, waardoor zeer economisch gewerkt kan worden. Ra men in de wanden en in het dak zor gen er voor, dat het daglicht in rui me mate toegang heeft. Alles is in lichte tinten gehouden, terwijl van de nieuwste vindingen, o.a. wat be treft liet verkrijgen van een constan te temperatuur gebruik gemaakt is. Boven bevindt zich een ruime wo ning. De toegang tot de bedrijfs ruimte wordt verkregen door de poort aan de Hagepreekgang. De fa. Meulenberg ondervond brj de opening van haar nieuwe gebouw grote be langstelling; tal van zakenrelaties zonden bloemstukken op brachten een bezoek. Middelburg Aanleg bussenstation te Middelburg begonnen Op het Piein 1940 te Middelburg heeft rr een beein gemaakt met de aanleg va- het station voor de bussen van Stoomtram „Walcheren". Zo als v '- voorziet het ^lan in de aanleg van verschillende trottoirs m.. da?vboven z g. bri's, die de wachtenden beschutting zullen bie- Vcci'lcni" zulle - Heen de :t- toirs worden gereedgemaakt, met welk werk ongev een week ge moeid zal zijn. De abri's zu.lcr. -en- eens binnen afzienbare tijd verrijzen. Men hoopt het gehele project, dat in een grote behoefte zal voorzien, dit te kunnen voltooien. LUSTRUM-RËUNIE IN MIDDELBURG Niet allen bleven het onderwijs trouw Rond het begin van deze eeuw waren er bi Nederland nog slechts 5 Rijkskweekscholen, die bovendien een geheel ander karakter bezaten dan de huidige. Dat de oud-kwekelingen uit die t|jd zich ook nu nog op bijzon dere w|jze met elkaar verbonden voelen, blijkt uit het feit, dat zij regelma tig réunies houden. Zulk een is er heden Zaterdag 24 April In Middel burg, namelijk van een aantal oud-leerlingen van de Middelburgse Rijks kweekschool, die deze onderwijsinrichting In 1915 verlieten. Ned. Blindenbond Vrijdagavond werd in de Schouw burg te Middelburg een propaganda- avond gehouden, uitgaande van de Nederlandse Blindenbond, in samen werking met de Federatie voor Vrou welijke Vrijwillige Hulpverlening. De burgemeester van Middelburg, mr N. Bolkestein, opende de avond met een korte toespraak, waarin hij er op wees, hoe belangrijk het is, dat de blinde een actief aandeel heeft aan het maatschappelijk leven. Hierna trad voor het voetlicht het Middelburgs Mannenkoor. Onder lei ding van de dirigent, de heer J. Kui ler, werd een fraai liederenprogram- ma gebracht, dat bij het talrijke pu bliek een hartelijk en welverdiend applaus oogstte. De pianist Thierry van Driest ver tolkte hierna de Mondsceinsonate van Beethoven. De prestaties van deze blinde kunstenaar stonden op zeer hoog peil; jammer genoeg was niet voor een behooi'lijk instrument ge zorgd. Nadat de heer Joh. Van den Berg, de bondspropagandist enige gedichten van Jan Prins had voorgedragen, hield hij zijn propagandarede. De Blindenbond,'aldus de heer V. d. Berg streeft er naar, overbodig te worden. Met in totaal 4900 blinden, die reeds voor een groot deel een waardige plaats in de maatschappij hebben weten te veroveren, bekleedt Neder land een zeer gunstige positie. Hij wees er voorts o" de grote vooruit gang, die de oogheelkunde de laatste tijd bereikt heeft, maar ook od het nog steeds grote aantal blinden, dat nog in de Oosterse landen bestaat. De oplossing van het blindenprobleem aldus spreker, is de maatschappij. Vele blinden zijn reeds werkzaam als telefoniste, op kantoren en bij mas sage. Dezelfde gedachten kwamen tot uiting in de film „Een van ons", die de terugkeer van een blind gewor den jongeman in de maatschappij be handelde. Mr. J. F. Hornstra, directeur van de stichting Zeeland voor maatschap pelijk werk. sprak een slotwoord. Uitvoering „Medioburgum" burg haar jaarlijkse uitvoering. De voorzitter, de heer W. P. Joziasse, zei in zijn welkomstwoord, dat „Me dio" er goed voorstaat, ondanks het gebrek aan oudere leden, hetgeen spr. tendele aan de dienstplicht toe schreef. Dat Medioburgum veel jeugd bezit bleek uit het daarna afgewerk te programma. „Wie de jeugd heeft, heeft ae toekomst", luidt een bekend gezegde en dat bleek ook hier het ge val te zijn, want er werd een aantal nummers gebracht, dat qua uitvoe ring en qua inhoud op een goed peil stond en waaraan zeer zeker veel voorbereiding besteed was, getuige de veelheid van costuums en decors, die sommige onderdelen vereisten. Zo vallen te vermelden het amusante circus „Jomegy", dat met enthousi asme naar voren werd gebracht. Niet minder succes had evenwel het rhyt- mische dansnummer, ontworpen door de heer Chr. Mazure en genaamd „Le Sabbat des Lutins". Het turnen, dat gebracht werd on der de vertrouwde leiding van mej. J. C. Vermeulen en de heer J. A. Mi- net, deed daarvoor niet onder. Aan brug, rek, ringen, op de evenwichts- balk en in de overige oefeningen verrichtten de Medio-meisjes en jon gens zeer gewaardeerde prestaties. Mocht af en toe iets mislukken, dan was dat gevoeglijk aan plankenkoorts toe te schrijven. Een en ander werd muzikaal begeleid onder leiding van Jo den Hollander. Op deze geslaagde uitvoering volgde een gezellig bal. Een van hen, de heer J. Lous thans makelaar te Breda nam in 1950 het initiatief tot een samen komst van klassegenoten. Hoewel zij over het gehele land verspreid waren en enkele bovendien in Engeland, In donesië en Frankrijk woonden, wist h|j hen op te sporen. Drie bleken overleden te zijn, doch de overigen Jubileum O.B.W.M. In aansluiting op onze publicatie over het jubileum van de Onderlinge Brandwaarborg Maatschappij voor de Provincie Zeeland van 1829, verzoekt de directie van deze maatschappij ons nog te willen vermelden, dat de heer J. w. Hupkes te Koudekerke deel uitmaakt van de raad van commis sarissen. De heer Hupkes werd on langs in deze functie benoemd. Ds. Don sprak over Zuid-Afrika In de Middelburgse Bogardzaal sprak ds. F. Don, praeses van de Her vormde Kerkeraad te Middelburg, voor de leden van zijn wrjk-gemeente over zijn reis naar en zijn verblijf in Zuid-Afrika. Spreker vertelde van zijn werk als emigranten-predikant aan boord van „de Waterman" en van zijn bezoek aan Kaapstad. Spre kende over de zg. apartheidspolitiek, zei ds. Don, dat het hem gebleken was, dat dit vraagstuk gecompliceer der is, dan men in het Westen meent. Hij had de indruk, dat onze stamgeno ten in Zuid-Afrika over deze proble men sterk traditioneel plegen te den ken. Tenslotte wjjdde ds. Don uit over het kerkelijk leven en de onder linge verhouding der Zuidafrikaanse kerkgenootschappen. Voor deze in teressante causerie bestond grote be langstelling. St. Laurens Uitvoering kinderkoor Het St. Laurens Kinderkoor, direc teur de heer S. Sanders, gaf Vrijdag avond z|jn eerste uitvoering in het vergaderlokaal te St. Laurens. Ds W. A. Kalkman sprak namens het be stuur een openingswoord, waarin h|j o.a. welkom heette de burgemeester, de heer W. Baas. Voor de pauze werd een tiental liederen ten gehore gebracht. Mevrouw E. M. Kasteleijn- de Broekert begeleidde op de piano. Na de pauze werd de kinderoperette Prinses Rozelijn" voor het voetlicht gebracht, waarbij de piano begelei ding in handen was van de heer J. J. van Ginkel. Er werd op verdien stelijke w|jze gezongen. De prachti ge costuums van de jeugdige zan gers en het fraaie decor had aller bewondering. Ds Kalkman sprak ook een slotwoord. Hij bracht dank aaft hen. die de aankleding hadden ver zorgd. 't koor, begeleiders en direc teur. Voorts bood njj enige geschen ken aan. Des middags werd een uit voering gegeven voor de kinderen en hedenavond wordt een tweede uit voering gegeven. Veere Raadsvergadering De gemeenteraad van Veere komt Maandagmiddag om twee uur in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. een voorstel tot het bouwen van een brandweer garage en voorts een voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan me vrouw E. v. d. Have-Adriaansen, bin- nenmoeder van het Godshuis. Officiële publicaties De burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis dat op Donderdag 29 April 1954 des namiddags te 2 uur. een openbare vergadering van de ge meenteraad zal worden gehouden. Vlissingen. 23 April 1954. GEMEENTERAAD KLOETINGE De gemeenteraad van Kloetinge besloot Vrijdagavond om aan de ge meentebesturen van 's Heer Abts- kerke, 's Heer Arendskerke, Kapelle en Kattend|jke een dankbetuiging te zenden voor hun houding met betrek king tot de voorstellen van Ged. Sta ten tot opheffing van Kloetinge. Vooraf deed de voorzitter voorlezing van een tweetal brieven aan de raad over dezelfde kwestie. De afdeling Kloetinge van de Par ty van de Arbeid had met veront waardiging van de voorstellen tot opheffing van deze gemeente kennis genomen. Z|j was overtuigd, dat er geen reden is tot zulke rigoureuze maatregelen en dat uitbreiding van het grondgebied van Goes volstrekt niet urgent is. Zij keurt het ook af. dat het ge meentebestuur van Goes plannen heeft voorbereid op grondgebied van Kloetinge, zonder vooraf het gemeen tebestuur van deze gemeente daarin te kennen. Erkentelijk was men, dat de omliggende gemeenten zich soli dair hebben verklaard en een hou ding aannamen, welke zo vervolgt het schrijven een zeer schrille te- genstelling vormt met hetgeen Kloe- nge in de loop der jaren van Goes ervaren heeft. Van het Kloetingse gemeentebestuur werd verwacht, dat geen moeiten en kosten gespaard zullen worden om de zelfstandigheid van deze gemeente te behouden. De Commissie voor Maatschappe lijk en Cultureel Werk te Kloetinge was van mening dat verzet teg-vi de plannen gerechtvaardigd is omdat een van de mooiste dorpen va-> Zuid Beveland verloren zou gaan. Marktberichten VEILING MIDDELBURG. 23 April: Aardappelen: Bintjes grote 17. IJselster grote 16. Blauwe Eigenhei mers 17. Koopmans Blauwe 17. Fruit: Appels: Goudrelnette I 47—55, K 41—46. Jonathan K 48—51. Golden De licious 59—70. Groenten: Giassla A 9—20. B 514. C 5—7. Witlof 40—70. Spinazie 31—18. Rode kool 1221. Bosselderie 31—57 Kasbloem kool B 61. C 37—55. Witte kool 22—25. Sla per kg 10—40. Radijs 1018. Rabar ber 13—22. Prei 19—30. Uien 4—10. Kroten per kg 11. Andijvie 75—99. Peen per kg 8—10. Pieterselie per chip 1.20. VISMIJN VEERE. 23 April: Export garnalen 1513 kg 60— 65. Schar UI kg 16—30. Bot 179 kg 16—18. Middel tong 33 kg 97—149. Rog 68 kg 53 —76. Alles in ets per kg. gaven niet alleen spontaan aan de oproep gehoor, maar de kameraad schap bleek, nadat men elkaar in 35 jaar niet had gezien, zo groot, dat besloten werd in het vervolg elk jaar op de Zaterdag na Pasen b|jeen te ko men. Sinds 1950 werd jaarlijks de réunie gehouden, zodat vandaag het lustrum gevierd kan worden. Dit zal dus in Middelburg geschieden, o.a. met een bezoek aan ae oude school en een gezellig samenzijn in hotel „De Burg terw|jl morgen een tocht door Walcheren wordt gemaakt. Alma mater Verschillende réunisten z|jn reeds lang geen „onderwijsmensen' meer. Zo treft men onder deze categorie ook de ourgemeester van Amers foort, de heer H. Molendijk, een com missaris van politie uit Den Haag, een oud-chef van het kabinet van de minister van Justitie, een P.T.T.- ambtenaar enz. Dit is toe te schrij ven aan het feit, dat z|j In 1915 bh het verlaten van de school in dienst moesten, een opleiding tot reserve- officier volgden en tifdens de jaren lange mobilisatie andere plannen maakten Bij degenen van de klasse 1911 1915, die het onderwijs trouw bleven, behoren een directeur van een H.B.S., H.B.S.- en Gymnasiumdocenten en hoofden van Mulo-scholen. Uit een en ander blijkt, welk een degelijke grondslag voor hun latere leven op de Rijkskweekschool is gelegd en welk een brede algemene ontwikkeling hen daar deelachtig werd. De oud-leerlin gen z|jn daarvoor dankbaar. Geen wonder, dat zij het oude Middelburg gaarne nog eens willen bezoeken, om in het bijzonder hun „alma mater" hulde te brengen. Ongetwijfeld zullen zij nog veel oude herinneringen aan de Zeeuwse hoofdstad kunnen opha len! Studenten bezochten „De Schelde" De groep buitenlandse studenten, welke in de jeugdherberg te Domburg verblijft, bracht gisteren een bezoek aan de N.V Kon Mij. „De Schelde" te Vlissingen. Verschillende afdelingen van het bedrijf werden oezichtigd en een tweetal voordrachten, resp. over de personeelsopleiding en de positie van de scheepsbouw In Nederland, droegen bij tot het welsiagen van de dag. KERKNIEUWS Geref. Bond. De Gereformeerde bond in de Ned. Herv. Kerk za! Woensdag 28 April a.s. te Utrecht zijn algemene ver gadering houden onder presidium van prof. dr. J. Severijn van Utrecht- Als referent zal optreden ds. J. V. Sliedregt, Ned. Herv. predikant te Ede. NED HERV KERK. Beroepen te W|jchen-Leur (toez.): ds L. J C- Visbeek, thans verbonden aan het Sanatorium „Zonnegloren". GEREF. KERKEN. Tweetal te Haarlem-Z., vac. A. M. Boeyinga, H. M. Kuitert te Scha- rendrjke en D. J. Roos te Sleen. Waar zijn onze schepen Alamak 22 van Marseille naar Rotterdam. Amerskerk 22 van Bremen nr Antwerpen. Bacchus 22 van Fort de France te Gra nada. Cottica 27 te Madeira verwacht. Johan van Oldenbarnevelt naar Sydney. Loosdrecht 19 te Hamburg Rijnkcrk 21 te Singapore naar Rotterdam. Tjisadane 21 van Durban naar Yoko hama Woensdrecht naar Thames Haven. Wonosari 19 te Pladju. Zuiderkruis 21 te New York. Alnatl vertr. 28 van Buenos Aires naar Rotterdam. Alphard 22 te Antwerpen, vertr. 23 van Rotterdam naar Zuid-Amerika. Blitar 22 van Genua naar Marseille. Caitex The Hague (t.) pass 22 Kaap Sint Vincent naar Rotterdam. Eos 22 te Genua. Grootekerk pass. 22 Ceylon naar Penang. Karimun 21 te Genua. La wak 21 te Bandarshapur Lemsterkerk 22 van Port Said naar Ham burg. Loenerkerk 22 te Calcutta. Lutterkerk pass. 22 Gibraltar naar Mar seille. Merwede 21 van Bremen naar Hamburg. Perna (t.) vertr. 23 van Rotterdam naar Teesport. Aldabi 23 350 mijl Z. Las Palm as naar Rio de Janeiro. Alhena 23 van Antwerpen te Rotterdam Baarn 23 te Valparaiso Boschfontein 22 van Genua naar Alexan- driê De lit 23 te Rotterdam. Drente pass. 22 Key West naar Houston. Hersilia 22 te Rotterdam. Kota Gedeh 23 te Casablanca. Laurenskerk 22 van Cochin naar Calcutta Maas 23 nrn. Hoegar.aes verwacht. Molenkerk 22 van Marseille. 23 te Bar celona. Nieuw Amsterdam vertr. 23 van Casa blanca naar Lissabon. Oranje 22 van Port Said naar Napels. Oranjestad 22 620 mij] W Z.W. Madeira naar Laguaira. Tomini 23 te Port Said. Utrecht 22 van Suez naar Port Said. Esso Amsterdam (t.) 23 van Antwerpen naar Sidon. Willem Ruys 22 16.20 uur van Suez naar Aden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 15