Nederlanders: bedrijvig volk Zeeuwsp Almanak AMRACHTSSCHOOLONDERWIJS IN ZEELAND GROEIT SNEL lh CONCERT VAN ENGELS ORKEST 29 APRIL IN MIDDELBURG VROUWENPOLDERS' HERVORMDE KERK ONDERGAAT GEDAANTEVERWISSELING Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE JOU RANT WOENSDAG 21 APRIL- 1954 Journalisten uit India bezochten Kon. Mij. „De Schelde" Acht journalisten uit India bezoeken op uitnodiging van de Nederlandse regering ons land en waren Dinsdag te gast bij de N.V. Kon. My. „De Schelde". Zij toonden grote belangste lling voor dit Vlissingse bedryf, waar een flink aantal schepen thans wordt afgewerkt. Aan de koffietafel in Noordzeebou- levard werden de Indiase gasten toe gesproken door de directeur van ..De Schelde", de heer J. W. Hupkes. De leider van het gezelschap beant woordde deze toespraak. De journalisten uit India, die reeds enkele weken in Nederland vertoe ven, waren enthousiast over ons land. De Nederlanders vonden zij een bedrij vig volk en enkelen hunner waren zelfs van mening, dat wij veel te hard werkenHet land vonden zrj mooi, maar ons klimaat ondragelijk. Onze overbevolking deed hen niets. India telt 360 millioen inwoners en weet er geen raad mee, Nederlanders kunnen tenminste nog emigreren, zo meenden onze collega's 'uit India, maar dat kunnen de Indiërs niet. Ner gens zijn zij, als kleurlingen, wel kom Knutselwerkplaats voor „Schelde'-personeel Officieel geopend Met enig eenvoudig ceremonieel is Dinsdagmiddag in de electrische cen trale van de N.V. Kon. My. „De Schelde" te Vlissingen de voor het personeel bestemde knutselwerk- plaats geopend, in tegenwoordigheid van o.a, de heren J. YV. Hupkes, ir. C. Kapsenberg en G. N. van Ginkel. Ter gelegenheid van deze opening hield de heer Hupkes een korte toe spraak, waarin hij o.m. zeide, dat de ze werkplaats in een lang gevoelde behoefte voorziet. Niet alleen is hier mede bereikt, dat de fabriek onthe ven is van een stroom van kleine op drachten, maar tevens kan deze werkplaats stimulerend werken op de knutselzin van het personeel. Spr. dankte de commissie, die zich met de dit object had bezig gehouden, onder voorbereiding en de uitvoering van de heer W. H. van der Schaft en met de heren A. Wildschut en B. Biese- broek als resp. secretaris en penning meester. De heer Hupkes sprak de wens uit, dat het personeel de door deze inrichting geschapen gelegen heid tot vrijetijdsbesteding zou waar deren, waarna de heren Hupkes, Kapsenberg en Van Ginkei de keurig ingerichte werkplaats definitief in gebruik stelden door als eersten eni ge machinerieën te bedienen. Nadat nog de heer Van der Schaft een slot woord had gesproken en de genodig den, onder wie vertegenwoordigers van het personeel, in het gastenboek hadden getekend, verliet men het ge bouw, dat deze middag feestelijk ge tooid was met de „Scheldevlagr. Benoeming visserijpolitie Bij beschikking van de minister van Financiën is de heer W. J'. Slabbe- koorn te Hansweert benoemd tot mo- tordrijver-dekknecht bij de Visserij politie op de Zeeuwse stromen in vas te dienst. Wordt U gekweld door rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen, neemt dan Uw toe vlucht tot Togal. Het middel dat baat, waar andere falen. Laat U dus niet langer kwellen, maar gebruik regelmatig Togal. Togal zuivert door de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. By apoth. en drog. ƒ0.95 India industrialiseert snel. Maar industrieproducten worden nauwe lijks geëxporteerd. Alles is voor eigen consumptie nodig! Schepen bouwen doet India zelf ook. Het heeft enkele werven, maar te weinig geschoold personeel. Van daar dat nog steeds orders in het bui tenland geplaatst moeten worden. Ook voor schepen. Bij de eente aanwijzing vin Bhenmatische Fijn moet gij zeker Erniehen nemen. De zes minerale zouten die Kruschen bevat sporen lever, nieren en inge wanden aan tot actievere werking, het bloed gaat sneUer stromen, on zuiverheden worden afgevoerd en zo worden rheumatische pijnen ge smoord in de kiem. In duizenden zelfs hardnekkige gevallen bracht Kru schen baat. Waarom zoudt gij dan Uzelf te kort doen? Middenstandspartij Zierikzee komt weer met eigen candidaten BIJ A.S. RAADSVERKIEZING In een gisteravond in het „Huis van Nassau" te Zierikzee gehouden vergadering van de Middenstands- Eartij, is besloten bg de a.s. gemeen- ïraadsverkiezing wederom met een eigen candidatenlijst uit te komen. Door de vergadering, die slechts zeer matig bezocht was, werd een voorlo pige candidatenlgst samengesteld, die thans door middel van een referen dum aan de leden zal worden voor gelegd. Op 6 Mei a.s. wordt een nieu we ledenvergadering gehouden ter vaststelling van de uitslag van dit referendum. Daarna zal de definitie ve candidatenlijst officieel ingediend worden. Goes van muziektent „verlost" Dinsdagmorgen in alle vroegte is Goes van haar muziektent „verlost". Bg het herbestraten van de Grote Markt was men vóór de Paasdagen zover gevorderd, dat het middenge deelte van het marktplein was be reikt. Bij het krieken van de dag is men daarom Dinsdag met het slopen van de muziektent begonnen, hetgeen gezien haar bouwvalligheid, geen moeilijke karwei was. En zo vonden de Goessenaren rond negen uur slechts de puinhopen terug van een bouwwerk, dat vooral de laatste ja ren, het stadsbeeld nu niet bepaald verfraaide. Zoals bekend, wordt zij vervangen door een verplaatsbare muziektent. (Slot van pag. 1) Wg hebben aan de heer J. P. J. van den Bergh, te Rotterdam, inspecteur voor het ambaehtssclioolonderwgs in de inspectie waartoe Zeeland behoort de vraag gesteld hoe het staat met de vergunning voor de stichting van deze nieuwe, gewenste scholen. Daar over is nog geen enkele beslissing f evallen, ook al omdat er binnen een ouwprogramma gewerkt moet wor den, dat voor het gehele land wordt vastgesteld. Maar gezien de drang naar ambachtsschoolonderwijs in Zee land zal men de verzoeken in ernstige overweging moeten nemen. Een opvallend verschijnsel noemde de heer van den Bergh de kopklasse voor metselaars, die bg" de ambachts school te Goes bestaat. Daar volgen namelijk 18 jongens, die een tweeja rige opleiding timmeren achter de rug hebben nog een een-jarige met selaarsopleiding. Elders in liet land kon men de jongelui moeilgk voor zo'n kopklasse interesseren, maar in Goes is dat gelukt en dat stemt tot voldoening. De ambachtsscholen in Middelburg Goes en Terneuzen draaien vlot. De school te Zierikzee kan het ook anders na de Februari-ramp heeft grote moeilgkheden moeten overwinnen. De school in Oostburg Zomerdag C.J.M.V. Op Zaterdag 3 Juli zal het C.J. ■'Vin Zeeland een Zomerdag hou den „ergens op Zuid-Beveland Het is namelijk de bedoeling die dag 'n sterrit te houden naar een onbe kend punt, waar dan de eigenlijke Zomerdag wordt georganiseerd. Gestart wordt van 4 punten name lgk van Nieuwdorp, o.a. voor de deelnemers van Walcheren en West Zeeuwsch-Vlaanderen, de sportvel den te Goes, waar ook de Schou- wenaren aan de start verschijnen, Hoeflekenskerke, waar de Oost Zeeuwsch-Vlamingen de sterrit be ginnen en Kapelle-Biezelinge voor de deelnemers uit Oost Zuid-Beve- land. VAN tot eS.ifye Terwijl de Noordwijkse bloembollen al kleur beginnen te geven aan de Burghse tuinen op Schouwen, welke van het zoute water te lijden hadden, heeft de Kon. Ned. Mij. voor Tuin bouw en Plantkunde, afdeling Noord- wijk en Omstreken, onlangs 1045 an- KARWEITJE Ook in Zeeland zwermen de ver kenners en padvindsters deze week uit om voor het luttele heitje een kar- loeitje te verrichten. Een nuttige be zigheid! Niet slechts om het schone doel, dat wordt nagestreefd, maar ook omdat de jongelieden op hun zwerf tochten door stad en platteland een zekere levenservaring op doen. Zo als de jongeman ondervond, die zich meldde bij een tevoren opgegeven adres. De gedienstige, die de verken ner ontving, verzocht hem de nodige omzichtigheid te betrachten, want mevrouw deed haar middagdutje. Dies sloop de knaap op zijn tenen naar de kelder, die ingevolge de op dracht een weinig gereinigd zou moe ten worden. De dienstmaagd begeleid de hem, maar in de kelder aangeko men, keerde ze ijlings op haar schre den tenia De padvinder begreep van deze han delwijze niet veel en de affaire kwam hem nog vreemder voor, toen hij ont dekte. dat de kelder volkomen schoon was. Hier viel niets te reinigen Totdat Totdat zijn oog viel op een weldoor voede spin, die zich in een der hoeken van de kelder gracieus tot op de vloer liet zakken Het karweitje jers, margrieten en vergeet-mij-niet jes afgezonden. Dit was het restant van de 4000 plantjes, die oorspronke lijk uitgezet werden, doch die helaas de strenge vorst niet overleefden Het actieve bestuur van de maatschap pij liet zich door de ondervonden te genslag evenwel niet ontmoedigen en zag er niet tegen op om voorts in korte tijd ongeveer 800 vaste planten te verzamelen en te verzenden! Het derde, grote geschenk van Noord- wijk is intussen aangekomen en nog dezelfde dag konden 75 dankbare tuin- bezitters met planten beginnen. „Zeg het met bloemen" wordt op deze wijze wel prachtig in practijk gebracht. OEFENING Het was gelukkig maar een oefening, welke in St. Annaland werd gehou den. want het zou er anders maar be denkelijk hebben uitgezien! Brand- en brisantbommen teisterden het school plein en het gemeentehuis en de man nen van de B.B. brandweer en me dische ploeg hadden handen vol werk om de zaak in handen te hou den. Tot overmaat van ramp werd het gemeentehuis nog door extremisten bezet, maar gelukkig waren de man nen van de reserve-Rijkpolitie paraat, zodat St. Annaland na verloop van enige tijd weer geheel „van smetten vrij was" OLIEBOLLEN Het nieuwe jaar is al weer oud ge worden, maar oliebollen blijken toch nog steeds in trek te zijn! In Brou wershaven slaagden meisjes van de V.C.J.C. er tenminste in met een huis- aan-huis-actie onder het motto „Een ton voor Triëst" f 117.bijeen te brengen. Zij verkochten oliebollen en de burgers van Brouwershaven heb ben zich deze producten prima laten smaken. ondervindt wat al te veel concurren tie door de overvloed aan onderwijs instellingen, welke West Zeeuwsch- Vlaanderen bezit. De overigens florerende school in Hulst kan maar geen toereikend aan tal leerlingen krijgen voor de textiel- afdeling, hoewel men als werkkracht in de textielfabrieken toch arbeidt in een prettige omgeving. Elders in 't land bestaat wel belangstelling voor de textiel-opleiding en men vraagt zich daarom af waarom men in het land van Hulst zo weinig succes heeft. Dit dan wat de bestaande scholen in Zeeland betreft. Zoals men ziet zgn er nog wensen zowel wat de aanmelding van leer lingen als de uitbreiding van het aan tal scholen betreft, maar toch mag geconcludeerd worden dat het am bachtsschoolonderwijs in Zeeland tot heden op redelijke wijze heeft voor zien in een steeds stijgende behoefte. Wil het echter ook in de toekomst die stijgende behoefte kunnen opvangen, dan zal in deze provincie een wel overwogen uitbreiding niet te lang uitgesteld mogen worden. Kinderen bedwelmd door kolendamp Tgdens de op Eerste Paasdag gehou den Zondagsschool in de Consistorie kamer van de Ned. Herv. kerk te Nissc, werden enkele kinderen be dwelmd door kolendamp. Doordat de kinderen snel uit de lokaliteit wer den verwijderd, kon erger worden voorkomen. De oorzaak was het slechte trekken van de schoorsteen. „THE FODON MOTOR WORKS BAND" V er kiezingsdienst P.Z.C. Zoals gebruikelgk zal de Pro vinciale Zeeuwse Courant door middel van een verkiezings- dienst de uitslagen van de he den te houden verkiezingen voor de Provinciale Staten zo snel mogelgk bekend maken in Middelburg, Vlissingen, Goes, Terneuzen, Oostburg en Zie rikzee. Te Middelburg zal vanavond evenals in de andere ge noemde gemeenten van on geveer zes uur af gebulleti- neerd worden aan het gebouw van de P.Z.C. op de Markt, te Vlissingen aan het gebouw op de Kleine Markt, te Goes in de Lange Vorststraat, te Terneu zen in restaurant „La Belle Vue", Noordstraat 2, in Oost burg in restaurant „De Vuyst", Markt en voorts in Zierikzee. Duivenpraatje Voor de grote derbyvlucht op Orle ans die deze zomer voor jonge duiven gevlogen wordt, bestaat grote belang stelling. Er zijn reeds duizenden rin gen verkocht. Direct bij de geboorte krijgen de jongen deze ringen aan en na voldoende training kunnen de dui ven dan deelnemen aan deze groots opgezette Orleans-vlucht. Deze derby race is enigszins te vergelijken met de grote paarden-derbys in Engeland, waarbij nog niet geboren paarden wor den ingeschreven en het verrassende element dus veel groter is. Men kent van tevoren de capaciteiten niet en dit schept kansen voor hen die anders met minder grote successen genoegen moe ten nemen Daar de zaaitijd op het land is aan gebroken, geldt het ophokgebod. De duiven mogen uitvliegen een uur -na zonsopkomst en twee uur voor zons ondergang. Over de waarde hiervan valt te twisten en speciaal in de grens gebieden, daar in de aangrenzende Bel gische gemeenten geen wettelijke be palingen bestaan. De landbouwers zul len in de grensstreek wel eens zwer men duiven op hun erwtenveld zien neerstrijken. De duivenhouders hebben het druk. De jonge duiven moeten opgekweekt worden tot „fatsoenlijke" vliegers, de oude duiven moeten via de leervluch- ten aanwennen hun hok te vinden. Vrijdagsavonds inkorven, Zondags constateurs brengen, straks de jonge duiven aanleren, enz. enz. Ontvangst door gemeentebestuur Zoals bekend, komt op Donder dag 29 April a.s. de Engelse fan fare „The Fodon Motor Works Band" naar Middelburg. De Engel sen zullen in de Zeeuwse hoofdstad een concert geven onder auspiciën van de muziekvereniging „Excel sior". Bij de aankomst in Middel burg des middags om ongeveer 15.30 uur zal de band op het stadhuis officieel door het gemeen tebestuur worden ontvangen. Het ligt in de bedoeling, dat de buiten landse gasten tevoren op de Markt enkele marsen ten gehore zullen brengen. In de Burgerzaal van het stadhuis zal na de ontvangst liet Andante in G van Batiste worden gespeeld. Voor het concert, dat „The Fodon Motor Works Band" in de Concert en Gehoorzaal zal geven, bestaat grote belangstelling. Het orkest, dat afkomstig is uit het plaatsje Sad- back, bestaat uit arbeiders van de Fodon Motor fabrieken en mag op een roemrijk verleden terugzien. Zo werd in 1910, 1930, 1932, 1934, 1936, 1937 en 1938 het wereldkam pioenschap behaald. In diezelfde ja ren en in 1950, 1951 en 1953 werd men kampioen van Engeland. Voorts mocht de band zich in 1950, 1952 en 1953 districtskampioen noe men en bracht hij in 1953 te Johan nesburg de Zuid-Afrikaanse titel op zgn naam. Aan geldprijzen werd in totaal ruim f 300.000 gewonnen! Naast het optreden in Middelburg zal „The Fodon Motor Works Band" Zaterdag 24 April om 22.15 uur voor de V.A.R.A.-microfoon komen. De dirigent is Harry Mortimer, die in 1949 met de „Fairey Aviation Works Band" een concert in Mid delburg gaf. Naast dirigent van een aantal andere orkesten is hg tevens hoofd van de afdeling harmonie- en Wegenaanleg op Tholen aanbesteed Dinsdagmiddag is te Tholen in het kader van de herverkaveling voor het eiland Tholen door de Ned. Heide maatschappij aanbesteed het aanleg gen en verharden van ongeveer 12 km wegen in de Scherpenissepolder. Er werd als volgt ingeschreven: Aanne mersbedrijf G. J. Lak, Geldermalsen, f 489.900,fa. Schaper, Raamsdonk, f 489.800.Visser's Wegenbouw, Dru- nen, f 483.560.N.V. Gebr. van Oord, Werkendam, f 475.000.Gebr. v. d. Heuvel, Werkendam, f 470.000.fa. Geleveld Zn.. Groningen, f 468.700, Aannemersbedrijf Adr. Versloot, Bo degraven, f 465.000, Aannemersbedr. Van Herken, Nieuwerkerk aan de IJsel, f 452.000.fa. J. van 't Ver laat, Hardingsveld, f 451200,fa. L. J. Zoetemeijer, Den Briel, f 445.400. fa. J. P. Jansen, Kloetinge, f 442.750. De begroting was f 508.000.i RESTAURATIE WAS DRINGEND NODIG Zitbanken zullen verdwijnen; nieuwe liturgische opstelling Dezer dagen is men begonnen met de voorbereidingen voor de restaura tie van de Nederlands Hervormde Kerk te Vrouwenpolder. Het onde gods huis, dat in zeer desolate toestand verkeert, zal spoedig, zowel wat het interieur als wat het exterieur betreft, een ware metamorfose ondergaan. Het uit baksteen opgetrokken kerkgebouw dateert uit de jaren 1622 en 1623. Het vierkante open klokketorentje, dat midden op het kerklichaam prijkt, stamt mm of meer uit h&t nabije verleden; het werd er namelijk 60 jaren geleden op aangebracht. Hoewel het toren tje dus niet tot de eigenlijke bouw behoort, zal het bij de restauratie gehandhaafd blijven. De lelgke aanbouw met het platte dak, waarin zich de consistorie be vindt, zal niet worden gewgzigd. Uit oogpunt van bezuiniging moest het ontwerp voor een fraai gebouwtje met kap komen te vervallen. De toegangspartg tot de kerk zal wel worden verbeterd. De muren van de kerk, die in de loop der jaren wer den gepleisterd van welk pleister werk veel losliet en nog loslaat zullen worden afgebikt. Daardoor zal de fraaie baksteen van rode en gele kleur weer zichtbaar worden. De vensters zullen van baksteen traceringen met glas in lood worden voorzien. Het dak van de kerk is nog vrij goed, zodat de restauratie zien hier zal beperken tot het ver nieuwen van de vergane leien. Bg het onderzoek ter voorberei ding van de restauratie, is nog aan het licht gekomen, dat de onder bouw verschil vertoont met de bo venbouw. Dit was duidelgk te zien aan het formaat van de gebruikte steen. Wijzigingen aan interieur Ook aan het interieur de kerk heeft een schip van vgf traveëen zal het een en ander worden gewg zigd. Zo wordt het plafond, dat doorhangt, omdat de balken verrot zijn, afdoende veiheterd. Het in gangsportaal zal worden verkleind; ter plaatse is tevens een open spil- trap geprojecteerd, die naar de or- gelgalerg zal leiden. Ook zal het weinig fraaie orgelfront onderhanden worden genomen. De lambrizeringen worden afgebikt, terwyi men de muur daarboven zal „sausen". Een grote verandering Is ook, dat de zitbanken nit de kerk zullen ver dwijnen; er komen stoelen voor In de plaats. De nieuwe kerkruimte zal een middenpad en twee zijpaden kennen. Het Hervormde bedehuis van Vrouwenpolder bezit een zeer fraaie eikenhouten preekstoel, met daar vóór een voorlezersbalustrade. Er komt een nieuwe liturgische opstel ling, tot welk doel het koor voor de preekstoel zal worden verhoogd. Het schriftlezen zal dan ook in het ver volg op deze plaats geschieden. Daar toe zal het bestaande houten hek dat het koor dan van het overige gedeelte afscheidt worden ver lengd met soortgelgke hekken, die thans nog aan de voorste vaste ban ken zgn bevestigd. Al met al zal deze restauratie reeds lang gewen ste verbeteringen tot stand doen komen, terwgl Vrouwenpolder een zeer schone kerk rijker zal worden! „Blixem" Een stuk hout, dat vóór in de kerk aan de muur is opgehangen, herinnert het nageslacht aan het inslaan van de bliksem in het ge bouw op 10 Juli 1783, waardoor echter merkwaardig genoeg geen brand ontstond. Op het weggesla gen stuk hout staat te lezen: „Deze balken zgn Nevens Veel Andre Stukken Houts op Zon dag 20 Juli 1783 omtrent het einde van de namiddag Gods dienst door den Blixem en Don der uit het dak der Kerke van den Vrouwenpolder uitgeslagen en worden, ter Nagedachtemsse restauratie tvas wel nodig van deze Gebeurtenisse, op ver zoek van den Predikant, Wil lem te Water, in de Kerk al hier Bewaerd." J. K. 1784 Het restauratieplan is van de hand van de Middelburgse architect M. J. J. van Beveren, terwijl het werk wordt uitgevoerd door de aan nemer S. A. Versluis, eveneens uit Middelburg. Kamerleden oyer indeling nieuwe polder in het Sloe Verschenen is het verslag van de vaste commissie voor binnenlandse zaken uit de Tweede Kamer over het wetsontwerp „gemeentelijke indeling van een nieuwe polder in het Sloe." Aan dit verslag is het volgende ont leend: enkele leden vroegen zich af, of het Sloe, aan de Oostzijde van de Quarlespolder, niet een veel natuur lijker en dus logischer gemeentegrens zou vormen dan die, welke thans ont worpen is. Het kwam deze leden voor, dat een bevestigende beantwoording van deze vraag er toe zou moeten lei den het nieuwe gebied bij de gemeen te Nieuw- en Sint Joosland te voegen. Andere leden waren van mening, dat het belang van een natuurlijke grens niet opweegt tegen de wenselijkheid, de polder onder te brengen bij die ge meente, waarvan verwacht kan wor den, dat zij het beste in staat zal zijn de zich voordoende problemen op te lossen. Als zodanig zal 's Heer Arendskerke, welke de grootste der aangrenzende gemeenten is, het meest aangewezen zijn. Deze leden konden zich dan ook met het voorstel van de minister ver enigen. fanfaremuziek van de B.B.C. Mor timer is nog slechts één jaar by „The Fodon Motor Works Band", maar hij wist met het orkest beslag op de Engelse titel te leggen. Het num mer, waarmee de Engelsen de titel van hun land veroverden, wordt waarschijnlgk in Middelburg ten ge hore gebracht. Het concert van dit orkest belooft dus van bgzonder ge halte te worden. Mechanisatie bevolkings administratie Middelburg Voorstel B. en W. voor crediet van f 31.500 B. en W. van Middelburg vragen de gemeenteraad een crediet van 31.500 voor het aanschaffén en voor de eerste inrichting van een in stallatie tot niechanisering van de bevolkingsadministratie. De huidige administratie van de be volking geschiedt op zg. persoons kaarten, die van elke inwoner een volledig beeld geven van de wieg tot aan het graf. Bg dit systeem kan men echter alleen in incidentele ge vallen onmiddellijk over de gewen ste gegevens beschikken; massaal opsporen vereist het doorlopen van de gehele verzameling, het selecteren en overschrijven van de gevraagde bg- zonderheden. Hierin gaat te veel werk zitten. Het bevolkingsregister bevat zeer veel gegevens omtrent al le inwoners, maar het mobiel maken daarvan ten behoeve van verschillen de doeleinden brengt naar de mening van het college te grote bezwaren mede. Deze moeilijkheden leidden reeds enige jaren geleden tot het instellen van een onderzoek van de mogelijk heden van invoering van een metho de van mechanisatie. Hierbij ging de keus tussen het aanschaffen van een eigen installatie selectiemachine e.d. en aansluiting bg een destgds ingestelde „ponskaartendienst". Men besloot toen tot bet laatste, hetgeen creen investering van enige betekenis vergde. De mechanisatie op dit terrein maakte inmiddels grote vorderingen en daar de aansluiting bij de „pons kaartendienst" B. en W. niet geheel bevredigde, werd opnieuw een onder zoek ingesteld. Het college kwam, na het inwinnen van inlichtingen o.a. bg gemeenten, die hun administratie reeds mechaniseerden en na de monstratie van bestaande machines, dat aanschaffing van een dergelijke installatie voor Middelburg accepta bel is. Een en ander brengt naar nun mening niet meer jaarlijkse kosten mee. verstrekt op gemakkelijker en vlugger wgze de gewenste gegevens en biedt mogelgltheden voor verdere mechanisatie, ook voor de diensten en bedrgven. Jongelings- en meisjesvereni gingen Gerei. Kerken (Art. 31) hielden Bondsdag De Zeeuwse jongelings- en meis jesverenigingen van de Geref. Ker ken (art. 31) hielden op Tweede Paasdag hun bondsdag in Goes. In de morgenuren werd afzonderlgk verga derd ter behandeling van de huishou delijke zaken. Als voorzitter van de afd. Zeeland werd de heer T. Staal uit Axel gekozen als opvolger van de heer H. H. v. d. Linden te Goes. Des middags sprak in de gezamen- lgke bgeenkomst ds. J. Kamphuis uit Bunschoten-Spakenburg over het on derwerp „De lastering tegen de Hei lige Geest", naar aanleiding van het tekstwoord uit 1 Joh. 5. LEZERS SCHRIJVEN De sportvelden aan de Keersluis Iedere sportman weet, hoe of de toe stand van deze velden zijn. Het is diep treurig, dat daar nog op gespeeld moet worden. Valt er enige regen, dan staan ze nagenoeg blank, maar als het even droog weer is, zgn ze zo hard als steen. Steen ligt er trouwens genoeg, al zgn het dan kiezelsteentjes en ik durf er dan wel by te zeggen, dat menige speler met kapotte knieën naar huis is gegaan. Neem dan de kleedgelegenheid. Er zgn er drie, waarvan één in goede staat. Twee zijn hopeloze gevallen. Een paar spijkers om je kleren op te hangen en overal grote tochtgaten. Maar dat zou nog wel gaan, doch als elf spelers hun kleding op moeten hangen aan die en kele spijkers, die er te vinden zgn, dan zgn er twee die dit kunnen, de rest gaat op de bank en soms op de vloer. Al behoren deze spelers de meeste tijd tot de lagere elftallen, toch beho ren zg ook te beschikken over een goed sportveld, laat staan over een kleedgelegenheid. Als het jaren mocht duren voor dat er nieuwe sportvelden zgn, laat men deze oude dan om laten gooien en op hogen, want deze terreinen zgn een blamage voor geheel het sportlievend gedeelte van Vlissingen. Vlissingen, P. J. DE WAARD. MIDDELBURG. Vandaag Electro: „De dief van Damas cus". (14 jr.), 19 on 21 uur: Van Ben- them en Jutting. Schilderijen-exposi tie G. H. G. von Brucken Fock, 9—18 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Het jolige weeuwtje" (a.l.), 7 en 9 uur; Luxor: „Een vrouw in gevaar" (14 j.), 8 uur; Circo Espana, 8 uur. GOES. Vandaag Grand: „Min of meer een meermin" (aJ.), 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2