Klanken uit de aether Ook drukbezochte bondsdagen in Vlissingen en Biezelinge bewijzen F WEER IETS NIEUWS! WALCHEREN DINSDAG 20 APRIL 1954 PROVINCIALE E E V W B E COURANT NIET ALLEEN IN GENT In Vlissingen: J Biezelinge: Chr. (Slot van pag. 1) hoorders op om een brugge! vormen in een wereld, „die niet van toeten of blazen weet." De tijd van het individuele christendom is voor bij, we leven niet meer in een perio de, waarin men mag zeggen: een ieder voor zich en God voor ons al len, zo zeide hij. Spreker herinnerde aan Reinhold Niebuhr, die de Amerikaanse C.J.M. V.'s weer de weg naar de Bijbel te rug leerde. Voorts vertelde hij enige treffende herinneringen over zijn va der, de vorig jaar op 76-jarige leef tijd overleden markante oua-C.J.M. V.-secretaris, de heer H. C. Gordeau. Spreker besloot zijn bondsrede met te wpzen op de Emmaüsgangers, die tot elkander zeiden „Was ons hart niet brandenue in ons?" en die hun Christus-voorstelling door Jezus' woorden totaal veranderd zagen. Nadat onder leiding van Wika A. Bos korte tijd samenzang was beoe fend, werd door de „Jonge Katelij- ners" uit Brussel op vlotte en ver dienstelijke wijze een spel van Ellen Heller opgevoerd „De grote strjjd." MARS DOOR GENT. Hierna stelde men zich voor het Casino op voor de mars door Gent, waaraan ook werd deelgenomen door de pijpercorpsen „Jonge Kracht", Biezelinge; „Nicoleen", Kamperland en „Juliana" Middelburg. Via de P.Z. C.-geluidswagen werden aan de deel nemers de noodzakelijke instructies gegeven, waarna de onafzienbare stoet zich in beweging zette. Op de Vrijdagmarkt aangekomen, stelde men ach op rond het monument, waarna gezamenlijk „Een vaste burcht werd gezongen". Ds. Cou- vreur dankte: „Dank voor deze mars met de Vlaamse protestantse jonge ren door de stad. Gij hebt getoond, dat Zeeland nog niet verdronken is!" Namens de Zeeuwse deelnemers en deelneemsters sprak mevrouw Jeb- bink uit Kapelle een hartelijk slot woord! Niet alleen in Gent, maar ook in Zeeland zelf kwamen jongeren bij een. In Missingen vergaderden de Gereformeerde Jongelingen. Over 't onderwerp „Op weg" sprak ds. P. M. Kruvswjjk uit Ouderkerk aan de Amstel voor de 59ste jaarvergade ring der afdeling Zeeland van de Ne derlandse Bond van Jongelingsvere nigingen op Gereformeerde Grond slag in de Geref. Kerk te Missingen. Ds. Kruyswijk wees zijn aandach tig gehoor, circa 500 jongeren er op, dat alle wegen, die tot een beoogd doel leiden in overeenstemming moe ten worden gebracht met die éne weg, welke tot het grote levens doel, tot God leidt. Opmerkelijk vond spreker het, dat slechts zo weinigen van de hedendaagse generatie de bij bel éénmaal in zijn geheel hebben doorgelezen. Gemiddeld komt niet meer dan 1 procent daartoe. Het profane gebruik van bijbelteksten is weliswaar sterk verminderd, doch de inleider zag dit meer als een gevolg van vervlakking dan van geestelijke verdieping. Hij wekte alle aanwezi gen op om te komen tot een regel matig lezen van de bybel. Bg de bespreking van dit onder werp werd door enkele jongelui dankbaar gebruik gemaakt van de gelegenheid om over een en ander opmerkingen te maken en vragen te stellen. Ds. H. M. Kuitert uit Scharendij- ke sprak over „Het leven, een Paas feest", waarbij hij er op wees, dat het allerminst de bedoeling van Jezus Christus is geweest, dat de mensen slechts met Paasfeest de wederop standing vieren. Men dient In een voortdurend persoonlijk en hecht contact met de Heiland een blijven de vreugde weten te vinden. Voorts werd nog het woord ge voerd door de heer A. Schout, lid van Gedeputeerde Staten, die in het bijzonder de aandacht vestigde op het „gele gevaar", waarop destijds reeds door dr. Abraham Kuijper werd gewezen. Het middag-programma werd voorts gevuld met samenzang en de clamatie. In de ochtendvergadering werden huishoudelijke zaken behandeld, waarbg o.m. werd besloten, dat de jaarvergadering in 1955 in Middel burg zal worden gehouden. Tot vrij- gekozene (moderamenlid) werd ge kozen de heer J. P. Balkenende uit Kapelle-Biezelinge en als primus- en Van onze adverteerders. BOEKHANDEL EN MOTORZAAK HER- EN GEOPEND. Het Vlissings zakenleven is Zater dagmiddag weer twee mooie panden rijker geworden, die beide wat in richting en ligging betreft, vele goe de beloften inhouden. De heer G. Matthijssen heropende zijn geheel gemoderniseerde kan toorboekhandel, leesbibliotheek en vulpenhuis ,,'t Hoekje" aan de Paul Krugerstraat. Deze ruime winkel er is 16 m2 bijgekomen maakt met haar blank-eiken en van vitrines voorziene toonbank een zeer frisse indruk. Ook de wanden, de vloerbe dekking en het plafond zijn zeer licht gehouden, hetgeen mét het vergrote raam aan de Noordzijde de ruimte lijke indruk gunstig beïnvloedt. Op de hoek ZeumarktGraven straat opende de heer C. de Leeuw uit Middelburg een filiaal voor de de verkoop van motoren, scooters en bromfietsen. In deze licht-overgoten showroom is een ruime keur voer tuigen te bewonderen. De heer De Leeuw heeft weinig moeite gespaard om het geheel zo overzichtelijk en attractief mogelijk in te richten. F.'s op G.G., in Geref. Jongeren secundus-lid, bondsbestuurder wer den resp. herkozen de heren J. J. Te- vel, Middelburg en P. Boon Jr., St. Laurens. De leiding der vergadering berust te bij de afdelingsvoorzitter, de heer Jacq de Smit. In Biezelinge. Uit alle delen van de provincie waren Tweede Paasdag de Chr. Ger. jongeren te Biezelinge samengeko men om hun jaarlijkse toogdag te houden. Tijdens de morgenvergade ring hield de voorzitter, de heer J. C. Spaans uit Zierikzee, een referaat over „Het Geweten." Het geweten, aldus spreker, is een lastige, maar kostbare erfenis uit het paradijs. Het is een drang naar ze delijke zelfcritiek naar de normen van goed en kwaad, welke alleen te vinden zijn in de Heilige Schrift. Spreker behandelde voorts een drie tal standpunten en veroordeelde daarbij het historisch materialisme, dat zegt, dat het geweten niets met God te maken heeft. Het geweten is voor de Christen een ontmoeting van God met de mens, aldus spr. In de middagvergadering sprak ds. R. J. van Pagée uit Maarssen over „Paasfeest en Jeugdprobleem". Het probleem van de jeugd, zo zei spreker, is dat de wereld, waarin zij leeft, niet beantwoord aan haar ver wachtingen, maar een chaos is. Staatslieden en economen trachten de orde te herstellen, maar tever- teefs, omdat zonde en dood heersen oor de zondeval. Het Paasevangelie leert echter, dat Christus de wereld heeft hersteld, omdat Hij de dood overwon. Wanneer men dit in het ge loof aanschouwt, ziet men uit de cha os de kosmos te voorschijn komen. De vergadering werd opgeluisterd met zang, voordracht en muziek door de afdelingen Biezelinge. Missingen en Zaamslag en declamatie van mej. J. Berman te Biezelinge. WALCHEREN Middelburg 'n Heitje voor 'n Karweitje. De derde nationale actie ,,'n heitje voor 'n karweitje" had Zaterdag te Middelburg een aantrekkelijke start. Enkele tientallen padvinders en pad- vindsters hebben namelijk onder toe- zich van hun leiders en leidsters een groot deel van het Marktterrein een flinke schoonmaakbeurt gegeven. Op de trottoirs werd het vuil met bezemen gekeerd, terwijl het bordes van het stadhuis geheel gedweild en geschuurd werd Of het allemaal schoon is geworden ?Wij geloven van wel de opgeworpen stofwolken in aanmerking nemend, want deze waren evenredig aan de ijver, waarmede dit ongewone karweitje werd verricht. De burgemeester van Middelburg, mr. dr. N. Bolkesteijn, vond ook dat de Markt behoorlijk schoon was. En om deze mening te staven, reikte hij het eerste „heitje" uit, d.w.z. hij boekte de eerste post op de „heitjes"- kaart van het jeugdige kaboutertje, Lea le Due. Daarna konden de pad vinders naar hun lokalen inrukken. Vandaag begint de actie in werkelijk heid. Bazar van „Humanitas". Tijdens de Paasdagen hield de af deling Middelburg van de Vereni ging voor Maatschappelijk Werk op Humanistische Grondslag „Humani- tas" in de bovenzaal van de Schouw- ming van een startkapitaal ten be hoeve van de gezinsverzorging, die „Humanitas" in Middelburg ter hand zal nemen. De bazar werd Zaterdagmiddag geopend door mr. dr. N. Bolkestein, voorzitter van het gewest Zeeland van „Humanitas'. De heer Bolkestein wees in zijn toespraak op het feit, dat door de verzakelijking van de maatschappij de burenhulp is ver minderd. De confessionele organisa ties hebben hun eigen gezinsverzor ging. Spr. achtte het verheugend, dat „Humanitas" thans met gezins verzorging zal beginnen voor het bui tenkerkelijk deel van de Middelburg se bevolking. Op de bazar waren tal van de ge bruikelijke attracties opgesteld; 's avonds was er gelegenheid tot dan sen. Feestavond „Zeelandia". De Middelburgse Voetbal- en Athle- tiek Vex-eniging „Zeelandia" hield Zaterdagavond m het Schuttershof te Middelburg haar jaarlijkse feest avond. Te meer kon de stemming de ze avond feestelijk zijn. zoals de voor zitter, de heer C. L. Westerweel, in zijn openingswoord opmei'kte, omdat juist die middag het juniorenelftal B van de club kampioen van zijn af deling was geworden. En aan kam pioenen ontbreekt het „Zeelandia" maar al te vaak aldus spr. Daarna werd het podium opgeëist door Cees de Lange hij is werke lijk lang en zijn medewerkers. Zij brachten een mengeling van cabaret en variété, waarmee de Zeelandianen zich geen moment hebben verveeld. Lucie Stein zong op haar bekende, charmante manier enkele liedjes, Carlo en Rivano gaven een kundig antipodenummer ten beste, terwgl zij ook als komische cascaaeurs zeer op dreef bleken. Het zangtrio „De Rio's" oogstten met hun cowboy- en Spaanse liederen veel succes; voor hetgeen Addie Kleijngeld uit zijn ac cordeon haalde kan men niets dan bewondering hebben. Cees de Lange smeedde een en ander op soepele wij ze aan elkaar. De begeleiding was in goede handen bjj een ensemble onder leiding van Baby den Toonder. Een gezellig bal op de tonen van de Babyton-band besloot deze feest avond. De heer A. Heijboer overleden. Te Middelburg overleed Zondag de heer A. Heijboer. De overledene ge noot in de Zeeuwse hoofdstad grote bekendheid; hij bekleedde verschillen de functies in het openbare leven. Zo was de heer Heiboer jarenlang voor zitter van de Vereniging van Vrijzin nig Hervormden en later ere-lid. Ook had hij lange tijd zitting in het hoofd bestuur van de Bond van Nederland se Schilderspatroons en was hij voorzitter van de afdeling Middel burg van deze bond. Voorts is de heer Heijboer be stuurslid geweest van de Vrjjzinnif Democratische r> nd in Middelbur; en later van d afdeling Middelbur: van de V.V.D.; hij heeft zitting gc had in het bestuur van de Vrijmetse laarsloge. De overledene bereikte de leeftijd van 72 jaar en was Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De ter aardebestelling geschiedt Donderdag 22 April a.s. te ongeveer 14 uur op de algemene begraafplaats te Middel burg. De ziekenhuispremie voor gepensionneerden. Van de zijde van het bestuur der afdeling Walcheren van de Algeme ne Nederlandse Bond van Gepension neerden deelt men ons mede, dat niet, zoals in ons verslag van de onlangs te Middelburg gehouden jaarverga dering vermeld stond, een schrijven aan het hoofdbestuur was gericht om aan te dringen op een vergoeding voor gepensionneerden, die thuis worden verpleegd, maar voor 't ver krijgen van een reductie op de te be talen premie ziekenhuisverpleging. zodra zij de 65-jarige leeftijd heb ben bereikt. Koudekerke Oud-hoofdonderwijzer overleden. Te Koudekerke overleed Zondag avond op 63-jarige leeftijd de heer J. C. Ruitenbeek, oud-hoofdonderwijzer van de Chr. school op Geref. Grond slag aldaar. De heer Ruitenbeek, die op 1 September 1946 vervroegd werd gepensionneerd om gezondheidsrede nen, kwam in 1910 als hulponderwij zer aan deze school. Na een onder breking van enkele jaren, gedurende welke nij als onderwijzer werkzaam was aan de Chr. school op de West- wal te Goes, werd hij in 1924 tot hoofd van de school te Koudekerke benoemd. De teraardebestelling vindt Don- derlagmiddag om half drie plaats. Officiële publicaties MIDDELBURG. NATIONALE HERDENKING. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat met het oog op de Nationale Herdenking op Dinsdag 4 Mei a.s. van 18 tot 21 uur alle bioscopen geslo ten moeten zijn; dat gedurende die uren geen vermake lijkheden zullen worden toegestaan; dat op die dag na 18 uur geen muziek mag worden gemaakt; dat het cafébedrijf tot de kleinst moge lijke omvang dient te worden beperkt; dat vanaf 19.00 uur de buitenverlich ting neons en lichtbakken gedoofd moet zijn. Middelburg, 20 April 1954. VLISSINGEN. SPREEKUUR WETHOUDER VAN SOCIALE ZAKEN. De Wethouder van Sociale Zaken der Gemeente Vlissingen zal in plaats van op Woensdag 21 April, heden, Dinsdag 20 April spreekuur houden. Zeelandia dwong Hulst gelijk spel af (22). Door het 22 gelijk spel tegen Zeelandia veroverde Hulst de titel van de derde klasse B. Dit is te meer een fraaie prestatie, wanneer we be denken, dat de ploeg regelrecht uit de vierde klasse komt. De blauw- felen konden ;n de wedstrijd tegen e Middelburgers niet hun gewone spel ontplooien. Daarvoor speelden de Zeelandianen te stug, hetgeen echter effectief bleek. Bij de thee had de thuisclub een 10 achter stand door een goed doelpunt van de bezoekers. Na de hervatting met de wind in de rug trokken de gastheren fel ten aanval. Na viif mi nuten spelen bezorgde Van Dorse- laar zijn ploeg de gelijkmaker. Met nog 13 minuten te spelen gaf de zelfde speler een hard schot op doel, dat de Zeelandia-keeper niet onder controle kon krijgen. Lampo was er als de kippen bij om zijn ploeg de lei ding te geven (21). Kort voor het laatste fluitsignaal van de scheids rechter wist zeelandit de verdiende gelijkmaker te scoren. Na afloop van de wedstrijd werden de 11 Hulst-spelers gehuldigd door junioren van drie tot zes jaar. De Stedelijke Harmonie bracht enige pittige marsen ten gehore. De spelers werden bloemen overhandigd, waar bij er ook waren van de Zeelandia nen. In het clublokaal sprak de voor- otter van de Harmonie een kort -lor/U' van Hulst. d< '■te Hij mr j"i Tot dusver heeft U 500 millloen Eden sigaretten gerookt. Daarmee heeft 500 millioen maal bewezen, dat devies juist is: bj I EDEN morgen j zo goed als heden Kleine zege van R.C.S. op Corn Boys (10). De wedstrijd RCS—Corn Boys had, mede door de dwars over het veld staande wind, weinig aantrekkelijke momenten. Het spel van de thuis club was over het algemeen beter dan dat der gasten. Het eerste en enige doelpunt viel reeds na ongeveer 10 minuten spelen, toen P. Hendrikse uit een corner de bal in de uiterste hoek kopte. Kort daarna brak de snelle linksbuiten van Corn Boys door,, maar hij schoot hoog over. Corn Boys werd geheel teruggedron gen op zijn eigen speelhelft cn de RCS-verd'edigers speelden de bal steeds weer naar haar voorhoede. De ze wist geen gebruik te maken van de geboden kansen. Een hard schot van Hendrikse stuitte af op een ach terspeler en even latey schoot hij ra kelings naast. Bijna kon Corn Boys nog voor half-time gelijkmaken door slecht terugspelen van de RCS-back, maar keeper Beun bracht redding. Na de rust had RCS. na een periode van heen en weer getrap, het beste van het spel. De Corn Boys-doelman was bijzonder goed op dreef. Tegen het einde kwam Corn Boys nog hef tig opzetten en ontstonden gevaarlij ke momenten voor het doel der gast heren. Diverse harde shcoten werden nog door Beun onschadelijk gemaakt. De Zeeuwen en R.K.F.C. deelden de buit (11). De Zeeuwen en RKFC hebben op tweede Paasdag in Missingen beide puntjes eerlijk gedeeld (11). Voor rust hebben De Zeeuwen de beste kansen op de overwinning gehad, maar er werd zo slordig met de kan sen omgesprongen, dat er slechts éénmaal gescoord werd. De Zeeuwen telden twee invallers voor Wijtenburg en voor Boot. Reeds in de eerste minuten zetten De Zeeuwen voorwaartsen het RKF C-doel onder druk. De Vlissingers bleven aanvallen en na een half uur spelen had W. Leijnse eindelijk suc ces (10). Nog enige zeer goede kansen deden zich voor, maar de RKFC-keeper liet geen doelpunten meer toe. Na de thee ging het spelpeil zien derogen achteruit. RKFC dat nu te gen de wind in moest spelen, kwam er steeds beter in. Met goede aan vallen werd het Zeeuwen-doel be laagd maar de defensie wist het ge vaar voorlopig te keren. Na een half uur spelen echter kon de actieve R KFC-midvoor uit een scrimmage zijn club aan de verdiende gelijkmaker helpen (11). Wat beide ploegen nog probeerden, gescoord werd er niet meer. Scheidsrechter De Boer leidde goed. Nu zeep mei seringengeur! Weer komt Castella met Iets nieuws voor de Nederlandse vrouwen en meisjes. Iets nieuws Welk een aan gename klank hebben deze woorden voor de vrouw, of het nu iets is voor haar garderobe, voor haar huishou denof voor de verzorging van haar uiterlijk. Ze vindt het altijd prettig iets nieuws te proberen. Daaraan hebben de Castella-fabrie- ken natuurlijk gedacht, toen zij na het enorme succes van de Bloemen- zeep besloten deze nieuwe Seringen- zeep te brengen. Welk een keus in Castella zeep heeft de vrouw tot haar beschikking Welke mogelijk heden voor de verzorging van haar huid De klassieke Castella Schoonheids- zeep met de huidverjongende oliën (2 stuks 50 ct.) Castella Spécial (32 ct.) met het wonderbaarlijk schuim. En nu in aansluiting op de Bloemen' zeep met de rozengeur (20 ct.) Castel- ia Seringenzeep (eveneens 20 ct)! Is het te verwonderen, dat de Neder landse vrouw al enthousiast wordt by het horen van de naam Castella VOETBAL De Zeeuwen IV kampioen. Zaterdag behandelde de protest commissie van de afdeling Zeeland van de K.N.V.B. het protest inge diend door De Zeeuwen na afloop van de vorige week te Domburg ge speelde beslissingswedstrijd Patry- zenDe Zeeuwen IV tegen een door Patrgzen gescoord doelpunt, waar door de uitslag 2werd. Het pro test werd toegewezen, waardoor de uitslag 21 voor De Zeeuwen IV werd, dat dus de kampioensvlag kon hijsen in de derde klasse A. Tijdens de Amerikaanse overdekte zwemkampioenschappen voor dames, welke te Daytona Bach (Florida) wer den gehouden, is het „Walter Reed Hos pital Swimming team" (Chicago) erin geslaagd het wereldrecord op de 4 x 100 yards vrije slag estafette, dat met 4 min. 3.5 sec. sedert 7 Februari 1953 op naam stond van de Lafayette Swim ming Club te brengen op 3 min. 59.2 sec. Het team, dat als tweede aantikte, bleef eveneens onder het wereldrecord met de tijd van 4 min. 2.5 sec. DINSDAG 20 APRIL. HILVERSUM L 402 m. 746 kc/s. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weer- ber. 8.15 „Een levend moment". 8.20 Gram. 9.00 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 „Lichtbaken", caus. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 10.45 Franse chansons. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Kamerork. 11.50 „Als de ziele luistert", caus. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. (12.30—12.33 Land- en tuinb. meded). 12.55 Caus. 13 00 Nws. en Katho liek nws. 13.20 Franse liedjes. 13.50 Volks liedjes. 14.00 Gram. 15.20 Idem. 15.30 „Ben je zestig?" 16.00 V. d. zieken. 16.30 Zie- kenlof. 17.00 V. d. kind. 17.15 Felicitaties v. d. kind. 17.45 Regeringsuitz.: Dr. K. D. Brongersma: „Nieuw-Guinea's dierenwe reld". 18 00 Lichte muz. 18.20 Sport- praatje. 18.30 V. d. jeugd. 18.52 Act 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.15 „Uit het Boek der Boeken", caus. 19.30 „De dag van morgen" caus. 19.35 Gram. 19.55 De gewone man. 20.00 „Le nozze di Figaro" opera. L d. pauzes: (21.15—21.30) Ken een Haan een ei liggen. (22.44—22.15) „Ouders en kin deren", caus. 22.45 Avondgebed en lit. kaL 23.00 Nws. 23.15 Viool en clavecim- beL 23.40—24.00 Kamermuz. HILVERSUM IL 298 m. 1007 kc/S. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7,15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AV RO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Morgen wijding. 9.15 Geestelijke liederen. 9.30 V. d. vrouw. 9.35 Gram. 10.50 V. <L kleuters. 11.00 V. d. zieken. 11.30 Pianorecital. 12.00 Metropole ork. 12.30 Land- en tuinb .me ded. 12.33 V. h. platteland 12.40 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Dansork. en sol. 14.00 Muz caus. 14.30 Spaanse liederen. 15.00 V. d. jeugd. 15.45 Gram. 16.30 V. d. jeugd. 17.30 Gevar. muz. 17.45 Rep. 17.50 Wereld Esperanto-Con- gres. 18.00 Nws. 18.15 Gram. 18.20 MiL caus. 18.30 MiL ork. 18.55 „Paris vous parle". 19.00 V. d. kind. 19.05 Viool en hammondorgel. 19.30 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.15 Gevar. progr. 2155 Meded. 22.00 Disco-caus. 22.45 „De woe lige wereld", caus. 23.00 Nws. 23.15 New York Calling. 23.20—24.00 Gram. TELEVISIE A.VJt.O. 20.152155 Gevar. programma. WOENSDAG 21 APRIL HILVERSUM t 402 m. 746 kc/s. 7.00— 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.30 Ge wijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.30 „Tot Uw dienst", caus. 855 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 V. d. vrouw. 9.35 Waterst 9.40 Gram. 10.10 Idem. 10.30 Morgenwij ding. 11.00 Gram. 12.00 Waterst. 9.40 Gram n.io Idem. 10.30 Morgenwijding. 11.00 ,;ram. 12.00 Bas-bariton en piano. 12.30 Land- en tuinb.meded. 1253 Lichte muz. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nws. 13.15 „Met Pit op pad" 1350 MarinierskapeL 14.00 Gram. 15.00 Kamermuz. 15.35 Gram. 15.40 Vocaal enz. 16 00 V. d. Jeugd. 1750 Gram. 1750 Orgelspel. 18.00 „Een goed woord voor een goede zaak", caus. 18.05 Gram. 18J5 „Spectrum van het Chr. Organisatie- en Verenigingsleven", caus. 18.30 R.V.U.: Prof. Dr. W. H. C. Tenhaeff: „Verschij ningen" 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Boekbespr. 1955 Gram. 19.30 Buitenl. overz. 1950 Gram. 20.00 Radiokrant 2050 Verkiezingsuitslagen. 21.00 „Vijf jaar Nato", klankbeeld. 21.20 Metropole Ork. 21.45 Verkiezingsuitsl. 22.15 Lichte muz. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nws. en S.O.S.ber. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM H. 298 m. 1007 kc/S. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 1050 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.33 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 850 V. d. huisvr. 9.00 Gym. v. d. huisvr. 9.10 Gram. VPRO. 10.00 V. d. Jeugd. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 1150 R.V.Ü.: Mevr. T. Kirchheiner-Galatius Jensen: ..Mens en gemeenschap in de na-oorlogse Deense literatuur. 1150 Gram. 1250 Land- en tuinb. meded. 1253 V. h. platteland. 12.38 Hammondorgel. 12.45 Gitaar-ensemble. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstellingsagenda 13.18 Promenade ork. 13.45 „De weg om hoog", caus. 14.00 V. d. kind. 14.15 V. d. jeugd. 1450 Gram. 1550 V. d. Jeugd. 16.00 V. d. zieken. 1650 Utrechts Stedelijk ork„ koor en sol. 1753 Dansmuz. 1750 Rege ringsuitz.: C. Btelloni: ..Rijksdelen Over zee: Varkensfeesten in Centraal Nieuw- Guinea" 18.00 Nws. en comm. 1850 Het Joodse Paasfeest. 18.40 Gevar. muz. 19.00 V, d. kind. 19.05 VerklezingsuitsL 19.10 Orgelsp. 1955 Verkiezingsuitsl. VPRO: 1950 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Verkiezingsuitsl. en gram. (Intermezzo: Rep.) 23.00 Nws. 23.15 Socialistisch nws. in Esperanto. 2350—24.00 Verkiezingsuit slag en gram. TELEVISIE. GEZ. PROGR. 22.00—24.00 Verkiezingsuitslagen. Er is vloei... én er is Mascotte» vloei. Om de verschillen daar» tussen gaat het. Denk bij het kopen van Uw shag aan de 3 kwaliteitspunten van Mascotte, het vloei dat beter rolt, beter plakt en beter brandt. Héél wat belangrijker verschil» punten dan de vier die er dit* maal in de tekening zitten! Advertentie. m Krabben en peuteren Hllln- maakt de kwaal steeds erger. De helder vloeibare UltSmQ D.D.D. dringt diep ln de poriën door, zuivert, ont smet en geneest de huid. CBCESMIDOa TEGEN 1 HUIDAANDOENINGEN J Hulp voor Schouwen. De Stichting voor Maatsch. Werk en Gezinsverzorging op het platte land van Walcheren besloot om met Ingang van 1 Mei maandelijks één gezinsverzorgster af te staan voor het werk in het rampgebied Schou- wen-Duiveland. KERKNIEUWS Bevestiging vicaris. Zondagmorgen werd in de morgen dienst der Ned. Herv. Kerk te Sint- Laurens, waarin ds. W. A. Kalkman voorging, candidaat B. van der Lelie uit Leiden in het ambt van vicaris bevestigd, waarna de gemeente staan de Gez. 215 3 zong. In de middagdienst verbond vica ris B. van der Lelie zich aan deze gemeente met een prediking naar aanleiding van Exodus 4 13. HOOG EN LAAG WATER 20 April U +NJLP U.+N.AJ». U.—N A-P. X-NAP. Vlissingen 3.04 1.98 15.25 1.98 9.36 2.28 21.41 2.15 Terneuzen 3.31 2.16 15.53 2.14 10.00 2.45 22.04 2.80 Hansweert 4.14 2.19 16.41 2.21 10.42 2.61 22.49 2.44 Zie 4.40 1.31 17 1.37 "0.13 .79 1 - 1.62 Wemeldlnge 4.54 1.59 17.16 1.64 10.24 2.06 22.40 1.87 21 April. Vlissingen 3.36 1.95 16.00 1.89 10.06 2.25 22.19 2.11 Terneuzen 4.03 2.11 16.27 2.05 10.28 2.41 22.37 2.27 Hansweert 4.45 2.18 17.13 2.12 11.12 2.54 23.22 2.41 Zierikzee 5.11 1.31 17.35 1.31 10.44 1.76 22.51 1.63 Wemeldinge 5.25 1.57 17.50 1.57 10.57 2.02 23.17 1.86

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3