Britse mijnenveger in brand geraakt in Kanaal CONFLICT TUSSEN GEMEENTE EN HOOFD HERVERKAVELING ZEELAND KREEG GOED DEEL VAN TOERISTENVERKEER AANTAL FRIEZEN OP 5 EN 6 MEI NAAR ZEELAND ZEEUWSE MOSSELKWEKERS HADDEN GOED BEGIN Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE JOU RANT DINSDAG 20 APRIL. 1054 AAN DE DOOD ONTSNAPT Alle opvarenden gered - twaalf kwamen naar Vlissingen Her verhaal van Surgeon Cmdr. Symmons In de nacht van Vrijdag op Zaterdag, omstreeks half vier, stegen plot seling rookwolken op uit de machinekamer van de Britse mijnenveger A. BI. BI. BL S. 1558In een oogwenk stond het schip in brand. De electri- sche installatie viel vrijwel onmiddellijk uit, radionoodseinen konden nau welijks gegeven worden. Pogingen om het vuur te blussen faalden volko men Van paniek was evenwel geen sprake. Kalm begaven de 81 leden van de bemanning zich in de reddingboten en de rubberboten. Er waren schepen in de nabijheid. De schipbreukelingen werden spoedig door de Phoenix en de Tunesië aan boord genomen. Om half acht verdween de mijnenveger naar de bodem der zee. Aldus vertelde Surgeon Cmdr. J. Symmons R.N.V.R. over de onder gang van de Britse mijnenveger op Zaterdagmorgen, toen wij hem des middags ontmoetten ten huize van de Commandant Maritieme Middelen te Vlissingen, Kapitein ter zee J. G. Broekhuyzen, Ódr. Symmons, een Londense tandarts, deed op het Brit se schip dienst als scheepsarts. De Kleine, tijdens de oorlog ge bouwde mijnenveger was Vrijdagmor gen om 10 uur uitgevaren, om. be mand met reservisten, een oefentocht op de Noordzee te maken. Zaterdag middag zou het schip Ostende bin nenlopen om daar de Paasdagen door te brengen. Vrijdagavond stak er een hevige wind op, die het karakter aannam van een kleine storm. Het schip kreeg het op de ruwe zee zwaar te verduren. Herhaaldelijk sloegen hoge zeeën over het scheepje, dat 31 kop pen aan boord had, heen en dat moet in het holst van de nacht het onheil hebben veroorzaakt. Overslaand water, zo vertelde Cdr. Symmons, moet doorgesijpeld zijn en kortsluiting hebben veroorzaakt in de machinekamer toen het schip zich op 25 km ten N.O. van Duinkerken be vond. Zeer snel sloegen de vlammen uit en de aan boord aanwezige blus middelen waren onvoldoende om het vuur te bedwingen. Lieut. Cdr. Warren, die het be vel voerde over de mijnenveger, gaf daarom order om in de red dingboten te gaan. Paniek brak er niet uit: iedereen bleef uiterst kalm en deed z.ijn plicht. Een deel der bemanning sliep en moest al le bezittingen aan boord laten. Na enige tijd verschenen de Phoe nix, een Nederlandse coaster en de Tunesie, een Franse vrachtboot. Zij namen de opvarenden aan boord. Slechts één lid van de bemanning werd gewond. Een sergeant liep n.l. een schedelbreuk op. Hij werd naar Ostende gebracht cn in een zieken-' huis opgenomen. Om half acht is de brandende mij nenveger gezonken. Buitenlandse studenten in Domburg aangekomen. Een groep buitenlandse studenten, die onder auspiciën van de Foreign Student Service een bezoek aan Zee land brengt, is Maandag, Tweede Paasdag, in Domburg gearriveerd. Na het diner werd een woord van welkom gesproken door de heer B. Knappers, vervolgens hield mr. J. L. Haverda een inleiding over de in vloed van de stormramp op de hou ding van de Zeeuwse bevolking. Vooral op vragen van de studenten werd dieper doorgedrongen in de geestelijke achtergronden, welke door de ramp zijn geschapen. De Phoenix bracht 18 opvarenden onder wie lieut. cdr. Warren, naar Antwerpen, de Tunesie zette 12 ge redden, onder wie surg. cdr. Sym mons in Vlissingen af, waar zij "aan boord van de Heemskerk werden op genomen. Zondagmiddag zijn zij naar Hoek van Holland en vandaar naar Enge land vertrokken, sommigen in Neder landse uniformen. Zestigjarige haalde kind uit het water. Zaterdagmiddag viel het 9-jarig zoontje van de familie B. te Terneu- zen in het water van de Oostkolk al daar. Dank zjj het moedig optreden van de sluismeester, de ruim 60-jari- ge heer L. Krujjt, die zich gekleed te water begaf, en de knaap wist te grijpen, kon deze tenslotte behouden aan de wal worden gebracht. Het vrachtschip voor de Holland-Amerikalijn. Oplevering 1e kwartaal 1956. Zoals bekend, heeft de directie van de Holland-Amerika Ljjn opdracht gegeven aan de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen voor de bouw van een enkelschroef motorvracht schip van circa 7200 ton draagver mogen. Het schip wordt v&n het open Sheltertype, met een lengte van 129.53 meter, een breedte van 18.82 meter, een vaarsnelheid van 16 mijl. Het zal accomodatie bieden aan twaalf passagiers. Er zullen vijf laadruimen zijn, voorzien van een zg. cargocaire installatie, met een tota le capaciteit van circa 416.000 kubie ke voet, waarvan 41.900 kubieke voet zal worden Ingericht voor het ver voer van gekoelde en bevroren la ding. In ruim vier komen tanks voor het vervoer van ongeveer 500 kubie ke meter ladingolie. Dit nieuwe motorvrachtschip, dat onvoorziene omstandigheden voorbe houden in het eerste kwartaal van 1956 zal worden opgeleverd, wordt voorzien van een 9-cylinder twee- takt werkspoor-lugt-motor van 7200 a p k. Sleepschip „Adrienne" is weer vlot. Het Belgische sleepschip „Adrien ne", dat Donderdagmiddag ten ge volge van de hevige wind op de Wes- terschelde in moeilijkheden kwam en ter hoogte van de Griete op de slik ken werd gezet, waar het later vol water liep, is Zaterdag door de ber gingsfirma W. Muller te Terneuzen weer vlot gebracht. Daartoe werd een gedeelte van de uit 1200 ton zand bestaande lading over boord gezet, waarna het schip verder werd leeggepompt. De „Adrienne" heeft nog dezelfde dag haar reis naar Gent vervolgd. GEMEENTERAAD STAVENISSE „Futiliteit" of strop van 30.000 voor de gemeente? In de dezer dagen te Stavenisse gehouden raadsvergadering heeft de voorzitter, burgemeester J. A. Ver burg, ernstige bezwaren geuit tegen de houding van het Hoofd van het Bureau van Uitvoering der Herver kaveling, ir. P. D, Krijger. Ten aan zien van een verzoek van de zijde van Stavenisse met betrekking tot de demping van een sloot. Het gaat om de sloot achter de Wilhelmina- straat langs het kerkgebouw van de Oud Gereformeerde Gemeente, die in het kader van de herverkaveling zou moeten verdwijnen. Aangezien hier riolering moet worden gelegd, zou het zeer gewenst zijn deze sloot nu reeds te dempen. Dit zou de ge- De voorzitter zeide hierover, na dat een ambtenaar der herverkave ling ter plaatse was wezen kijken, met het hoofd, ir. Krijger, te hebben fetelefoneerd. Op zijn vraag of men eze sloot nog dit jaar zou aanpak ken, kreeg hij toen ten antwoord, dat men zich „met dergelijke futili teiten niet kon bezighouden". De VAN 3-w tn TOT De directie van het Deventer Dag blad (evenals de P.Z.C. aangesloten bij de Regionale Dagbladpers- en de Zeeuwse Vereniging te Deventer, heb ben besloten gezamenlijk een actie te voeren om bomen te venverven voor het getroffen Schouwen-Duivelandt Men meende, dat het voor de gevers prettig zou zijn te weten waar de.te schenken bomen geplant zullen wor den en zo is besloten om de in Deven ter te verzamelen bomen door mid del van de bekende certificaten aan Kerkwerve over te dragen. Uit Kerkwerve heeft men in Deventer in tussen vernomen, dat deze actie bijzon der op prijs wordt gesteld FLORA EN FAUNA. De aquariumvereniging „Willem Deutz" te Bruinisse is voornemens eind Juli een tentoonstelling te hou den. waarop in het bijzonder aan- HONDS Dat was een triest bericht in de krant van Zaterdag. Geen prettig geluid, zo juist voor de Paasdagen, die toch een feestelijk tintje dienen te hebben. Bij de politie te Vlissingen, zo luid de het bericht, waren klachten bin nengekomen over een hond in de Pre sident Rooseveltlaan, die voorbijgan gers aanviel. Bij onderzoek bleek, dat het gezin, waar de hond thuishoorde, enige weken geleden vertrokken was. Het dier was onverzorgd achtergela ten In Zeeland zijn gevallen van die renmishandeling over het algemeen gelukkig zeldzaam. Temeer wekt 'dan echter zulk een voorval ergernis en verontwaardigingTerecht Hoewél het nog zeer de vraag is, of het in de steek gelaten dier in dat gezin wel zulk een aantrekkelijk bestaand gehad heeft, is het onver, zorgd achterlaten van een hond wel helemaal beneden alle critiekl Het is eenvoudig honds. dacht geschonken zal worden aan flo ra en fauna van de Zeeuwse stro men. Zo mogelijk wil men het zout water-aquarium voor 100 Te represen tatief doen zijn voor de Zeeuwse stromen! Uiteraard zal ook aandacht geschonken worden aan aquariums met tropische en andere siervissen, zodat deze expositie alleszins de moei te waard belooft te worden. NIEUWE VLAG. Ter gelegenheid van de Zeeuw se manifestatie in Middelburg wil de gemeente Stavenisse uitkomen met een nieuwe vlag. Deze zal een wit veld tonen, waarop drie golvende banen in blauw, zilver en blauw, het motief van de provinciale vlag. In het mid den zal het wapen van Stavenisse prijken. Als een symbool van de verknochtheid aan het Oranjehuis, zal rond het witte veld een oranje gekleurde franje worden aange bracht UIT INDIA. Maandagavond, tweede Paasdag, is in hotel Noordzeeboulevard te Vlissin gen de groep Indiase journalisten ge arriveerd, die zoals bekend een kort bezoek aan Zeeland brengt. De persvertegenwoordigers zullen van daag „De Schelde" te Vlissingen be zichtigen. IN T KORT De afgraving van de Armendük te Axel. welke reeds enkele maanden als werkverschaffingsobject diende, is thans voltooid. De grond van deze oude dijk is gebruikt voor het op hogen en egaliseren van het nieuw aan te leggen parkeerterrein. Ook dit jaar zal het Centraal Brou werijkantoor biertapwedstrijden or ganiseren en wel van April tot en met Augustus. Voor de provincie Zee land zullen de wedstrijden in Middel burg gehouden worden. Op het eiland Tholen is een „ge bak-actie" begonnen. Er wordt gebak verkocht en de opbrengst is bestemd voor de boomplantactie voor Schou- wen-Duiveland. burgemeester had weinig waardering voor een dergelijke houding. Op de ze wijze wordt het voor de gemeen ten moeilijk met de Herverkaveling samen te werken. Hij had zich in middels echter reeds schriftelijk tot Herverkavelingscommissie Zeeland gewqnd. Verschillende raadsleden toonden zich eveneens teleurgesteld. Men zal nu voorlopig wijdere rioolbuizen moeten gebruiken. Het riolerings- en bestratingsplan in dit gedeelte van de gemeente zal in elk geval in Sep tember klaar moeten zijn. Het college van B. en W. werd voorts gemachtigd het gehele plan van riolering en bestrating in het gedeelte van de gemeente, waarin nieuwe woningen zijn of worden ge bouwd, aan te besteden. Dit zal op 7 Mei a.s. geschieden. Wellicht zal de gemeente te zijner tijd een rioolbelasting moeten gaan heffen (plm. f 10.per perceel per jaar). Getracht zal worden dit te voorkomen, maar de voorzitter kon niet beloven, dat deze pogingen tot succes zullen leiden. Eventueel kan nog geprobeerd worden als compen satie de Brandassurantiebelasting af te schaffen. ANDERE AGENDAPUNTEN In deze vergadering werd voorts o.m. besloten de minister van maatschap pelijk werk te doen weten, dat in Stavenisse nog behoefte bestaat aan handhaving van de toepassmg van de Woonrülmtewet 1947. De" heer Tazelaar meende wel, dat dit niet meer nodig was, maar de meerder heid van ae raad was het niet met hem eens. De wethouderssalarissen werden gebracht van f 385.op f 400.per jaar. Het salaris van ae gemeente ontvanger (samen met St. Anna- land) werd verhoogd van f 3000. tot f 3500.—. Aan de Prot. Chr. Stichting voor School- en Beroeps keuze werd een subsidie van f 10.— verleend. Besloten werd een tijdelijk opzichter ter assistentie van de ge meente-opzichter aan te stellen. Hiertoe zal een oproep worden ge plaatst. Het nadelig saldo van de Van der Lek de Clercq-bewaarschool bedroeg f 1362,78 (v.j. batig slot f 892,91). Voor 1954 wordt een nadelig slot van f 2120.begroot. De voorzitter wees Wrak van „Francescu" wordt gelicht. Naar w'ü vernemen zal het Itali aanse s.s. „Francescu", dat 5 April jl. op de Ballastplaat bij Rilland Bath aan de grond liep en doormid den brak, geborgen worden. Vandaag zal de bergingsmaat schappij Herbosch uit Antwerpen met de werkzaamheden beginnen. Het wrak is aangekocht door de firma Van Loo. een groothandel in oud g' zer, in Antwerpen. De bergers heb- en een borgtocht van 70.000 ge stort voor opruimingswerkzaamhe den door Rijkswaterstaat, voor het geval men er niet in zou slagen het wrak te lichten. KOUDE PAASDAGEN, MAAR Onderdak bij particulieren Ondanks de niet bijzonder aanlokkelijke temperaturen tijdens de Paas dagen, heeft ook Zeeland zijn deel van het toeristenverkeer gehad en een goed deel! Hoewel 't, zoals in de bolle nstreek en in Amsterdam, Den Haag en Utrecht het geval was, niet nodig bleek te zjjn om per radio assistentie van particulieren in te roepen, hebben de hotels in de Zeeuwse steden en badplaatsen het over het algemeen bijzonder druk gehad. In sommige ge vallen moest men helaas ook adspirant-logeergasten teleurstellen. Zulks was o.m. het geval in Cad- zand, waar tijdens de Paasdagen tal loze Belgen vertoefd hebben. Van strandgeneugten kon vanzelfsprekend geen sprake zjjn, maar met name op de eerste Paasdag is het in deze Dit is Wim Hinders, de kleinste en jongste P.T.T. (hulp)besteller in Zeeland. Wim is IJj jaar en werkt nu enkele weken by de Posterijen in Vlissingen, waar hij de voetstappen van zijn vader drukt, die hoofdbestel ler is. In die korte tijd is Wim met zifn brieventas reeds een bekende fi guur geworden in de Scheldestad en hij zorgt ervoor, dat expressebrieven in de kortst, mogelijke tijd de geadres seerden bereiken. Foto P.Z.C.) op de noodzakelijkheid van Rijkssub sidie. Nu zal de gemeente moeten bijpassen, maar het bedrag is wel erg hoog! Bekeken zal worden of door een ledenwerfactie of contributie verhoging enige tegemoetkoming kan worden verkregen. Voor het aanschaffen van een nieuw vuilniswagentje werd een cre- diet van f 62Q^ Toegestaan. Het uitbaggeren van de haven zal voor f 1.80 per kub. meter bagger worden opgedragen aan de firma G. Blom en v. d. Vlies te Sliedrecht, die dit werk ook in 1946 uitvoerde. Besloten werd een gemeentevlag aan te schaffen; hiervoor werd een bedrag van f 125.beschikbaar ge steld. De vlag bestaat uit drie gol vende banen blauw-zilver-blauw met het midden het wapen van Stave nisse. Rond het witte veld wordt 'n oranje franje aangebracht als sym bool van de verbondenheid met het Huis van Oranje. Verschillende woningen werden aan gegadigden toegewezen. GASTEN VAN „NIJVERHEID EN HANDEL" Een geschenk voor Kerkwerve. Het departement Leeuwarden van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel maakt op Woensdag 5 en Donderdag 6 Mei a.s. een excursie naar Zeeland. Te gen het middaguur van de 5e komen de Friezen per speciale trein in Goes aan. B|j d9 grens van de provincie zal het bestuur van het zustcr-de- partement Zeeland in deze trein stappen. Van Goes gaat het gezelschap per bus naar Katsche Veer en van daar met de boot naar Zierikzee, waar het wordt ontvangen door het bestuur van de Stichting „Nieuw Schouwen- Duiveland". In „Concordia" zal ir. J. H. van der Burgt, hoofdingenieur directeur van de Rijkswaterstaat in de directie Zeeland, voor de bezoe kers een inleiding houden. Men zal vervolgens een tocht over het eiland maken, waarbij een bezoek zal worden gebracht aan één der ergste stroomgaten. Tevens zal aan de gemeente Kerkwerve door Leeuwarden geadopteerd een ge schenk worden aangeboden. Dit geschenk zal bestaan uit een aantal bonen, die in het dorp worden geplant en op 5 Mei symbolisch wor den overgedragen. Aan het eind van de middag wordt teruggereisd naar Middelburg, waar het Provinciaal Bestuur de gasten van Zeeland zal ontvangen. De Frie zen overnachten te Domburg, waar 's avonds in het Badpaviljoen wordt gedineerd. De tweede dag wordt 's morgens via Westkapelle naar Vlissingen ge reden. teneinde daar „De Schelde,fte bezoeken. Daarna wordt in de Bur- ferzaal van het Middelburgse stad- uis een lunch aangeboden. In de loop van de middag vertrekken de gasten per trein weer naar het Noor- Zeeuwsch Vlaamse badplaats zo druk geweest, dat sommigen elders onder dag moesten zoeken. Het autover keer was bijzonder druk, hetgeen ook ondervonden werd op het traject Breskens-Vlissingen van de Provinci- alle Stoombootdiensten. Ook in Groede zijn vele Belgen op bezoek geweest en de hotels kregen vele aanvragen voor logeergelegen- heid. Over het algemeen was het trou wens zo, dat het verkeer van „dagjesmensen" geringer was dan in vorige jaren, terwyl het per centage logeergasten daarentegen veel hoger lag. Dit constateerde men ook in Domburg, waar men zelfs particulieren moest inscha kelen om aan de vele aanvragen te kunnen voldoen. Ook in Vlis- singsé hotels moesten velen te leurgesteld worden. Naast het grote aantal Belgische auto's, dat op de Zeeuwse wegen gesignaleerd kon worden, bleek ook een groot aantal Duitsers zich naar onze provincie te hebben begeven, hetgeen met name ook in Middel burg waar gedurende de Paasda gen de Markt voortdurend met au to's bezet was Breskens en Vlis singen geconstateerd kon worden. Het vreemdelingenbezoek tijdens de Paasdagen is zo kan gecon stateerd worden gezien de minder gunstige weersomstandigheden toch in hoge mate bevredigend ge weest, hetgeen ten aanzien van het komend seizoen enige optimisme wel rechtvaardigt! KUNST G. H G. von Brucken Fock. Tentoonstelling van schilderijen Kunstzaal van Benthem en Jut ting Middelburg. De belangstelling voor de Zeeuwse componist G. H. G. von Brucken Fock is groeiende. Voor zijn composities wordt steeds meer belangstelling aan de dag gelegd, voor zijn schilderwerk al evenzeer. Het is daarom een goe de gedachte geweest om ook in Zee land dit schilderwerk onder de aan dacht van een breder publiek te bren gen. Niet dat men in wijlen Von Brucken Fock plotseling een groot schilder zou hebben ontdekt. Zijn picturaal talent is bescheiden, maar juist daar door heeft zijn werk iets innemends. Het leunt sterk aan bij de Haagse School en wel bij de nabloei daarvan. Men zou het romantisch-impressio- nistisch kunnen noemen. Geen baan brekend werk dus, geen modernisme, maar traditioneel werk, dat echter zeker verantwoord is: de uiting van een fijnvoelend zeer begaafd kunste naar. die echter vermoedelijk muzi kaal van grotere betekenis is, dan als schilder. Dr. J. R. H. de Smidt uit Haarlem heeft Zaterdagmiddag deze tentoon stelling in de Kunstzaal van Ben them en Jutting geopend met een in leiding op persoon en werk van Von Brucken Fock. Hij gewaagde daarin van Von Brucken Focks bewogen le ven, van de stijgende belangstelling voor zijn muzikaal oeuvre en van de groeiende waardering, die ook zijn schilderwerk ontmoet. Wie de prijzen van dit werk ziet, duizelt even. Zij zijn zeer laag. De weduwe van de componist-schilder vindt het in haar levensavond belang rijker, dat iemand uit deze oliever ven,, aquarellen en tekeningen le vensvreugde put, dan dat het werk ongezien bijeengehouden blijft om la ter in een museum te belanden. Deze ongewone, maar uiterst sym pathieke gedachte vindt kennelijk weerklank. In Goes, waar ter gele genheid van de uitvoering van Von Brucken Focks Requiem op 1 Febru ari eveneens een expositie werd ge houden, werd zeer veel verkocht, voor zover het althans geen eigendom van verschillende musea was. In Middel burg zal het vermoedelijk niet anders gaan. Belangstelling voor de tentoon stelling zal e£ zeker zijn.. „ALGEMEEN VISSERSBELANG" Bezwaren tegen de kwantum-herziening. De mosselkwekers, georganiseerd in de vereniging „Algemeen Vissersbe- lang", kwamen Vrijdag te Bruinisse in spoedeisende vergadering bijeen, onder leiding van de heer A. de Ko ning Az. Deze memoreerde in zijn openings woord het pas afgesloten seizoen, dat voor het bedrijf bijzonder gunstig was. Zowel de export naar Frankrijk, als die naar België, waren gunstiger dan normaal en dit had tot gevolg, dat niet minder dan 585.000 tonnen mos selen werden verkocht. Hiervan kwa men uit Zeeland 10L500 tonnen en uit de Waddenzee 483.500 tonnen. On derverdeeld naar de kwaliteit waren deze mosselen 277.000 tonnen B kwa liteit, 133.000 tonnen B I en 175.000 tonnen B extra. Het is ongetwijfeld verheugend, dat door de verstandige verkooppolitiek. van het Aan- en Verkoopkantoor dit resultaat kon worden bereikt, maar thans schijnt men een richting uit te willen gaan, waar het naar de verga dering bleek, de mosselkwekers de leiding van het Aan- en Verkoopkan toor c.q. het Bedrijfschap niet kunnen volgen. Van Den Haag uit wordt ge redeneerd, dat, nu vele kwekers in staat waren meer dan 100 van hun standaardcapaciteitscijfer te leveren, een herziening van de standaardcapa- citeitscijfers noodzakelijk is. Want een aantal kwekers in Zeeland, was niet in staat om deze 100 te leveren. Wie veel gepresteerd heeft, aldus de rede nering van hogere instanties, heeft be wezen zijn vak te verstaan, wie wei nig presteerde moet daarvan de con sequenties dragen en krijgt bij een herziening der st. cc. (standaardcapa citeitscijfers (is de hoeveelheid die ieder kweker leveren mag) een lager stee toegewezen. Reeds vroeger heeft men periodiek de standaardcapaciteitscijfers herzien en ook toen heeft dit wel tot onbillijkhe den aanleiding gegeven. In het mos- selkwekersbedrijf kan men toch over ht algemeen niet spreken 'van goede of slechte prestatie. Ongetwijfeld zijn onder de bedrijven, die niet hun 100 leverden, mosselkwekers, die zich aan hun bedrijven weinig gelegen la ten liggen, maar voor het merendeel is dit toch zeker niet het geval. Het mosselkwekersbedrijf is nu eenmaal meer dan enig ander bedrijf afhanke lijk van niet te regelen invloeden van de natuur. In 1952 bijvoorbeeld waren er kwekers, die in het z.g. „Zuider zwin" percelen hadden zo gelukkig van deze percelen veel mosselen te leveren, die zeer hard waren gegroeid. Maar een jaar later in 1953/'54 behoorden mosselkwekers met per celen in het Zuiderzwin tot de gedu peerden, die door slechte groei cn an dere natuurlijke oorzaken, niet in staat waren de 100 van hun stee te bereiken. Unaniem bleek men dus van me ning, dat kwantum-herziening In de zin zoals die door het Bedrijfschap wordt voorgesteld, zeker niet mag plaats hebben. Een ander punt, dat de aandacht van de kwekers vroeg, was of een stand aardcapaciteitscijfer moest worden toegekend aan nieuwe bedrijven. Ook hiertegen nam men een afwijzende houding in. Toewijzing van nieuwe standaardcapaciteitscijfers toch zou een precedent scheppen, voor vissers uit andere bedrijfstakken, om zich eveneens op de mosselteelt te gaan toeleggen. Zijn er dit jaar daartoe 3 aanvragen, volgende jaren zou het aantal aanvragers ongetwijfeld toe nemen. Het spreekwoord van de varkens en de spoeling zou ook hier bewaarheid kunnen worden, want al was het sei zoen 1953/'54 buitengewoon gunstig, men heeft ook jaren gekend, dat het stee niet kon worden bereikt. Waar in de mosselkwekerij thans nog vele bedrijven werkzaam zijn, wier stee eigenlijk te laag is. was men van me ning, dat uitbreiding van het aantal bedrijven zeker niet gewenst was. Duizenden vragen PLEEGZUSTER BLOED WIJN omdat duizenden weten hoeveel kracht er in zit Vraagt uw apotheek of drogist. MIDDELBURG. Vandaag. Electro: „De dief van Da mascus (14 j.), 19 en 21 uur. Van Benthem Sc Jutting: Schilderijen-ex positie G. H. G. von Brucken Fock, 9—18 uur. VLISSINGEN. Vandaag. Alhambra: „Het jolige weeuwtje" (a.l.) 7 en 9 uur. Luxor: „Een vrouw in gevaar" (14 jr), 8 uur. GOES. Vandaag. Grand: „Min of meer meer min" (a.l.) 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2