Uitbreiding van de Grondkamer wenselijk geacht Zeeuwsp Almanak RESTAURATIE VAN MOLEN TE MIDDELBURG BEGONNEN POLDER WALCHEREN BRENGT VERSLAG UIT OVER RAMPJAAR 1953 Agenda 2 ZATERDAG 17 APRIL 1954 DAGELIJKS BESTUUR Z.L.M. Ledenwerf actie leverde meer dan 600 nieuwe leden op Het Dagelijks Bestuur van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij heeft in zyn jongste vergadering de kwestie van de verantwoordelijkheid van de Grondkamer, mede in verband met de Wet Vervreemding Landbouwgron den, besproken. De algemene mening was, dat voor een uitbreiding van het aantal leden gevoeld wordt. Besloten werd een commissie te vormen, die rapport zal uitbrengen over de electriciteltsvoorziening ten plattelande, waarna eventuele verdere actie kan volgen. In deze commissie zullen verschillende personen uit de zgn. on rendabele gebieden zitting krijgen. Het bestuur sprak ook als zijn me ning uit, dat liefst zoveel mogelijk geïnundeerd geweest zijnde gronden dienen te worden ingezaaid, met het oog op herstel van de structuur van de grond. Medegedeeld werd, dat de definitieve berekeningen van de sub formulieren aan de gang zijn. De eer ste uitbetalingen zijn reeds geschied. In de komende maanden komen de Friese geschenkzendingen vee voor Schouwen en Duiveland. Er kunnen plm. 114 koeien en 100 pinken op het eiland zelf geplaatst worden. Een 200-tal wordt in de N.O.P. inge- schaard, terwijl voor ca. 400 stuks nog in Zeeland onderdak moet wor den gevonden tegen een bescheiden weidevergoeding. Alle dieren zijn re- actievrij en vrij van abortus. Met het L.E.I. is een bespreking gevoerd, waarbij van de zijde van de organisaties is aangedrongen op een speciaal onderzoek naar de bedrijfs- toestand en de mogelijkheden in de toekomst op Schouwen en Duiveland. Dit voorstel, dat gunstig werd ont vangen, zal door de betreffende in stanties nader onderzocht worden. NIEUWE C.A.O.'S. Voor de nieuwe C.A.O. 1954-1955, waarover tussen het K.N.L.C. en de vgf andere organisaties in de Stich ting verschil van mening bestond t. a,v. de hoogte van de lonen, heeft het College van Rijksbemiddelaars thans de uurlonen als volgt geadviseerd: 0.94 voor de losse arbeiders en 0.99 tot 1.04 voor de vaste arbei ders, al naar gelang deze meer of minder in accoord werken. Voor bij zondere leidinggevende arbeid, waar onder ook de knechts kunnen vallen, mag hierboven nog een toeslag wor den betaald. Tevens heeft het College o.m. ad vies gegeven over de vacantie voor losse arbeiders en vacantietoeslag in de tuinbouw. De besprekingen in de provincie over de bijzondere bepalin- f en van het contract, w.o. de accoord- arieven, zijn zo juist begonnen. Het ligt in de bedoeling de lonen op de ciutuurtechnische werken, on der het peil van de landbouwlonen te laten. Ook voor deze werken komt een nieuwe C.A.O., die naar het be stuur hoopt, aan het bovenstaande uiting zal geven. Het Bureau Oogst- voorziening blijft in 1954 op dezelfde wijze werkzaam als in 1953. Voor 1955 moet echter op verandering ge rekend worden. FISCALE PROBLEMEN. De nieuwe wettelijke bepalingen betreffende investeringsaftrek en desinvesteringsbijtelling roepen grote moeilijkheden in het leven t.a.v. de veestapel op de bedrijven. De inves teringsaftrek is nl. niet facultatief, doch wettelijk dwingend voorgeschre ven. Getracht worat een billijke en practische uitvoerbare regeling te krijgen. Daar het als een onbillijkheid wordt gevoeld, dat geen investeringsaftrek geldt voor grondverbetering, -wordt via de Stichting v. d. Landbouw ge tracht, een regeling te krijgen, dat ook hiervoor investeringsaftrek mogelijk zal zijn Met het Departe ment van Financiën is overleg gaan de voor de watersnoodslachtoffers een goede regeling te krijgen voor de reserve met bestede kosten. Door de herverkaveling komt het meermalen voor, dat een veehouder Middelburgs oudste inwoonster werd 101 jaar Mevrouw J. van Oosten-de Feuchier, Middelburgs oudste inwoonster, heeft gisteren haar 101e verjaardag in alle opgewektheid gevierd. Het werd vrij druk in het huis aan de Nieuwe Poort straat 13. Zo kwamen burgemeester mr dr N. Bolkestein en zijn echtgeno te het krasse oudje persoonlijk met het bereiken van deze hoge ouderdom gelukwensen. De Commissaris der Ko ningin zond een felicitatie-telegram. Familieleden en kennissen kwamfen op bezoek of stuurden een bloemetje. Alles bijeen was het dus voor mevr. Van Oosten nog een prettige, maar niettemin vermoeiende dag! VAN <3.14)1 lh TOT NOG ALTIJD BOTER. Douane-ambtenaren, die op patrouil le waren tussen Heikant en Sint Jan steen, zagen in het donker een paar mannen haastig de straat oversteken. De ambtenaren zetten de achtervolging in en met succes: ze kregen vijftig kg boter te pakken, hoewel de smokke laars in het duister wisten te ontko men. DIALOOG Op wélke wijze de gemoederen ver hit waren geraakt was ons niet be kend, dant wij traden eerst binnen in dit drama, toen het al in vólle gang was. Het speelde zich af aan boord van de ,ÏKoningin Juliana", tussen Breshens en Vlissingen. De hoofdfiguur was een man, wiens uiterlijk sterk aan een opkomende donderbui deed denken. De dreiging zat voortdurend in, de lucht, maar iets ernstigs brak er in dit geval toch niet los. Integendeel eigenlijk. De woorden, die hij uitsprak met de ge ladenheid van een Van Dalsum in de Gijsbrechtrol waren welhaast be lachelijk van zinloosheid. Het was een feit, een akelig simpel feit, dat hg constateerde, maar bewogenheid waarmede de woorden gesproken werden deden denken aan toneelspel van klasse „Maart was mooi, héél mooi, zón der Maartse buien. En met April is het niks gedaanzo declameerde hij. Zijn auditorium bestond uit een klein, gebrild en wat schuw uitziend man neke, dat verschrikt een pas achter waarts deed. Hoetoel dit manneke het uiteraardvolledig met. het gespro kene eens was en zulks te kennen gaf met een verwoed hoofdknikken, bleek de dondergod niet voldaan. Maart was mooi, heel mooi", brulde hij nog maals en gaf vervólgens nog eens zijn visie op de maand April. Even eens sterk beklemtoond. Wederom knikte het bebrilde manneke ijverig ja, maar nogmaals klonk het met grote nadruk: ,>En ik zeg je, dat het met April niks gedaan was. Abso luut niks!" Toen plotseling, staakte het knik- mannetje zijn bezigheden, toonde achter de brilleglasen een paar bolle, fletsblauwe ogen en sprak lijzig: ,A-ch, vent, vlieg ook eigenlijk op met je Maart en April" Het stuk ging uit als een nacht kaars. De weergod knipperde even met efn ogen, ontwaakte toen uit z'n verbijstering en riep vrolijk: „Laat die hummel nou nog gelijk hebben ook"! Daarop wandelden ze samen weg nadat de kleine in het voorbijgaan nog achteloos had opgemerkt: kwes tie van optreden" Niet minder dan honderd drie en veertig nakomelingen heeft de heer L. Jobse te Oostkapelle, die 19 April 85 jaar wordt: twaalf kin deren, 65 kleinkinderen en 66 ach terkleinkinderen. Het oudste ach terkleinkind is 20 jaar, het jongste negen dagen. DIRIGENT BENOEMD. Tot dirigent van de muziekvereni ging „Apollo" te Sluis is benoemd de heer F. van de Bussche. De heer Van de Bussche is ook belast met de lei ding van de harmonie te Oostburg. OOSTERLAND, BAARN, AALSMEER. De huisvrouwen van Oosterland werden deze week gelukkig gemaakt, doordat zij in de gelegenheid werden gesteld een vaste bloemplant af te ha len. Deze prachtige planten waren een geschenk van de adopterende gemeen te Baarn en afkomstig uit Aalsmeer. Het behoeft geen betoog, dat deze geste bijzonder op prijs werd gesteld. Het bestuur van de Stichting Her stellingsoord Westhove heeft tot direc trice van de inrichting benoemd mej. A. van Dobben de Bruijn te Bodegra ven. Het ligt in het voornemen om aanstaande zomer weer met de verple ging van kinderen te beginnen. De heer P. Vijverberg Wz. uit Ouwerkerk is de eerste veehouder van deze gemeente, die na de ramp weer vee houdt. Zijn veestapel bestaat uit drie stuks hoornvee. Zijn woning is thans ingericht als melkverkoopsta- tion. Een 7-jarg Middelburgs knaapje, R.K. genaamd, heeft gisteren in het Dok op de Dam een ietwat angstig avontuur beleefd Hij wandelde op de Dokmuur dat doen er meer, maar het mag niet en viel op een ge ven moment in het water. Het geluk bij zgn ongeluk was, dat het water zeer laag stond en dat hij zich niet bezeerde. De jongeman wist een zeer ondiepe plek te bereiken, waar hij vei lig kon staan. Hulp bleef niet lang uit; omwonenden hebben de jonge K via een van zich in de Dokmuur be vindende trappen in veiligheid ge bracht. van droge kleren voorzien en naai* huis vervoerd. De moraal: loor niet op de Dokmuur, het kan ook slechter gaan, dan met deze 7-jarige het geval was zgn weiland verliest en bouwland toe gewezen krijgt. De consequentie van een en ander is, dat feitelijk gedwon gen veeopruiming plaats heeft, waar mee grote belastingbedragen ge moeid zijn. Het Boeknoudbureau is bezig om hier een billijke regeling te zoeken. LANDBOUWONDERWIJS. De voorzitter, ir. M. A. Geuze, deel- nog mede, dat hy op 3 Mei a.s. de commissie voor het landbouwhuis- houdonderwijs van de Z.L.M. hoopt te installeren. De bouw van de lagere landbouwschool te Zierikzee werd aan de laagste inschrijver gegund. GESLAAGDE LEDENWERFACTIE. De ledenwerfactie in 1953 en 1954 had tot resultaat, dat meer dan 600 nieuwe leden zich aanmeldden. Het le dental heeft nu de 5800 vev over schreden. Aan de twee winnende af delingen, Oudelande en Waarde, zal in de zomei*vergadering van het hoofdbestuur een prijs worden aange boden. Gesproken werd nog over de plan nen van de kleine Boeren Commissie van de Stichting v. d. Landbouw om in Nederland een proef te nemen met het kleine Fjordenpaard. Het bestuur meent, dat deze proef op zeer beperk te schaal dient te geschieden. Het bezoek van de buitenlandse studenten Programma vastgesteld Zoals wij reeds meldden zullen van 1926 April buitenlandse studenten, die in Nederland studeren, onder auspi ciën van de Foreign Student Service W.U.S. een bezoek aan Zeeland bren gen. Op 19 April arriveert het gezel schap in Domburg, waar in de Jeugd herberg wordt vertoefd. Drs. J. L. Ha- verda van de Stichting Utrecht voor sociaal en cultureel werk zal daarbij een inleidende beschouwing over de gevolgen van de ramp houden. Dins dag vermeldt het programma een ex cursie naar Middelburg en Zuid-Beve land. Mr. J. Hornstra, directeur van de Stichting Zeeland, zal refereren over de sociaal-culturele aspecten van de ontwikkelingsplannen in Zeeland, 's Middags wordt een ontvangst en een lunch aangeboden door het pro vinciaal bestuur, waarbij de Commis saris der Koningin in Zeeland een begroetingswoord zal spreken. Via Nieuwdorp wordt naar Goes gereden. Woensdag gaat het gezelschap naar Schouwen-Duiveland, waar het ont vangen wordt door het gemeentebe stuur van Zierikzee. Ir. M. de Vink, directeur van de planologische dienst Zeeland, zal over 't reconstructieplan Schouwen-Duiveland spreken. Voorts staan er excursies naar Nieuwerkerk en Ouwerkerk op het programma. Donderdag spreekt drs. M. C. Verburg, directeur van het E.T.I., over de so ciaal-economische kanten van de ont wikkelingsplannen voor Zeeland. Vrij dag wordèn de werkplaatsen van de Kon. Mij. „De Schelde' te Vlissingen bezocht, Zaterdag gaat men naar Tholen, waar ir. M. A. Geuze over de problemen van dit eiland zal spreken. Ook een bezoek aan de oestercultures „Bona Fides" staat op het program ma. Kinderen uit rampgebied naar Friesland Gedurende drie weken, namelijk van 22 Juli tot 12 Augustus zal een aantal kinderen uit het rampgebied in het bijzonder van Schouwen-Dui veland, Kruiningen en Tholen, een vacantie in Friesland doorbrengen. Het plan hiertoe is opgevat door de afdeling Friesland van het Neder lands Verbond van Verenigingen „Pro Juventute". Ook vorig jaar werd een dergelijke actie gehouden. Kiel gelegd voor Iers schip te Terneuzen Op <lo helling van de Terneuzense Scheepsbouwmaatschappij werd Vry- dagmorgen de kiel gelegd voor bouw- nunimer 58, een zeeschip van het ty pe shelter deck, metende 1300 ton dead-weight. Het schip wordt ge bouwd in opdracht van Palgrave Murphy Limited te Dublin in Ierland. Het is bestemd voor de lijndiensten van Dublin op de West-Europese havens voor vervoer van stukgoe deren en vee. De afmetingen van het te bou wen vaartuig zijn de volgende: leng te tussen de loodlijnen 66,60 meter, breedte 10,97 meter, holte 6,76 me ter. In het schip zal een 1190 p.k. M.A.N. hoofdmotoi worden ge plaatst, die het een dienstsnelheid van 12 myl zal geven. Het schip wordt voorzien van stalen Mac. Gre- gor-luiken. Bij de kiellegging was namens de opdrachtgeefster aanwe zig de heer Stewert. Opening nieuwe scholen te Kortgene De beide nieuw gestichte scholen, de „Prinses Beatrixschool" voor uit gebreid lager onderwijs en de „Prin ses Ireneschool" voor gewoon lager onderwijs benevens de daarbij beho rende gymnastiekzaal te Kortgene worden Zaterdag 24 April a.s. offi cieel in gebruik genomen. De opening geschiedt om half vier des middags door de heer P. Tazelaar, hoofdin specteur van het lager onderwgs te I Den Haag. Advertentie IA Zó boeiend is nu PANORAMA echter de plaatselijke brandweer in recordtijd ter plaatse was, was men het vuur spoedig mees ter. De schade bleef -beperkt, per soonlijke ongevallen deden zich niet voor. OP HET VLISSINGS BOLWERK Plannen voor molen Seisbolwerk van de baan Dezer dagen is men begonnen met de restauratie van de molen op het Vlissings bolwerk te Middelbnrg. Een gedeelte van de kap die totaal verrot is werd reeds weggebroken, terwijl inmiddels het touwwerk in de steigers wordt gezet. Niet alleen de kap, doch ook de wieken en de roeden zullen worden hersteld. Bovendien zai hetgeen uit het oogpunt van het aanzien van de molen van groot belang is een nieuwe krui- omgang (gaanderij) worden aangebracht. Het vry omvangrijke werk zal enige maanden vergen. Brand in patates-frites- kraam te Middelburg Vrijdagmiddag omstreeks half zes ontstond brand in de ijs- en patates- frites-kraam van de heer A. Neufé- glise op de Middelburgse Markt. Het vuur woedde in de rechterhelft van de wagen, waar de patates-frites wor den gebakken en verkocht. De kraam was gesloten, maar er was in de loop van de dag een monteur geweest, die enkele reparaties te ver richten had. Deze had, toen hij de wagen verliet, vergeten de kachel af te zetten, waarop steeds een pan olie staat. De kachel brandde dus door en werd op de lange duur oververhit, waardoor via de leidingen de betim mering van de kraam werd aangetast en begon te branden. Weldra sloegen de vlammen naar buiten De brandweer was spoedig ter plaat se en wist het vuur vrij snel onder de knie te krijgen. De rechterhelft van de wagen brandde echter grotendeels uit, terwijl de linkerhelft geheel gespaard bleef. De schade bedraagt vermoede lijk enkele duizenden guldens. Muskusrat gesignaleerd. De landbouwer F. G. te Groede heeft in zyn land de verschijnselen van de muskusrat geconstateerd. De Plantenziekteiikundige Dienst is hiervan in kennis gesteld. Tot voor kort waren slechts 8 van deze on dieren in Zeeland gevangen. Ir. Croes overleden Te 's-Gravenhage is na een auto- ongeval overleden de heer jr. L. O. Cróes, ontwerper van het waterbe- heersingsplan van het waterschap Het Vrije van Sluis en bekend door zijn werk aan de Braakmaninpolde ringen. Vergadering K.N.Z.B. De kring Zeeland van de K.N.Z. B. kwam te Breskens in een buiten gewone vergadering bijeen. De afge treden voorzitter, de heer M. Remery uit Sas van Gent, werd benoemd tot erelid. De secretaris, de heer P. Cas- tel, trad af wegens vertrek naar el ders. In zijn plaats werd benoemd de heer P. Slabber te Middelburg. De heer J. J. Jongman te Vlissingen werd tot bestuurslid gekozen. Brand in rusthuis te Axel. In het rusthuis „Zorgvlied" te Axel brak Vrijdagmiddag een schoor steenbrand uit in de keuken. De brand, die ontstond doordat een rook kanaal verstopt was, liet zich ern- stij Het heeft lang geduurd voordat e restauratie van deze molen in I kannen en kruiken was. Dit is echter legrypelyk, wanneer men weet, dat met liet herstel van een dergelijk monument enkele tienduizenden gul dens zijn gemoeid. Het bouwjaar van de molen staat niet precies vast. Waarschijnlijk is de bouw omstreeks het jaar 1690 be gonnen, waarbij hij zoals vroeger gebruikelijk op een der bastions van de stad stond. In 1753 brandde de molen geheel af, maar nog in het zelfde jaar werd de herbouw ter hand genomen. Tot het jaar 1920 heeft de molen, die ongeveer 27 me ter hoog is, als korenmolen dienst gedaan. Toen reeds werd een electri- sche maalinstallatie aangebracht. Het bouwwerk werd in de loop der jaren slecht onderhouden, zó slecht, dat in de oorlogsjaren een gaaaderg', wegens gevaar voor instorten, ge sloopt moest worden. Bij de bevrij ding van Middelburg kreeg de mo- Itfii echter de genadeslag. Het met selwerk en de kap wei-den daarbij zwaar beschadigd. Sinds 1947 is de molen eigendom van de gemeente Middelburg. Bij de thans onderhanden zijnde restauratie zal het kruiwerk niet worden hersteld, dat wil zeggen de molen zal niet meer geschikt .vorden gemaakt om te malen. Hij zal niet meei doen „wat des molens is" en ook de wieken zullen niet kunnen draaien, hetgeen wel zeer te betreu ren is. „MOLENMA KERS". Thans worden de steigers gezet, door middel waarvan men het ver gane metselwerk zal kunnen herstel len. De gemeente heeft zich vei-ze- kerd van de medewerking van een oud molenaarsbedrijf, één van de weinige die dit zeer bijzondere vak nog uitoefenen. Zo zijn een drietal „molenmakers" bezig met het de- De molen op het Vlissings Bolwerk te Middelburg Chef tweede afdeling Prov. Griffie benoemd Benoemd tot chef van de tweede afdeling der provinciale griffie te Middelburg (vacature dr A. H. Bohm) mr J. Kosters, secretaris van de pro vinciale waterstaat te Groningen. (Slot van pag. 1) te verhogen. De kosten van de wer ken zullen, naar wordt aangenomen grotendeels voor rekening van het Rijk komen. Voorts is er een voor stel om hoofdopzichter A. Hoefkens, die van 1 Februari tot April het in genieurschap waarnam, als beloning voor de in die periode bewezen dien sten, een gratificatie toe te kennen. Tenslotte vermeldt de agenda voor stellen tot wijziging van de pensioen grondslagen van de bij de polder in dienst zgnde hoofdambtenaren, tot wijziging van de salarisverordening van net polderpersoneel en tot onge wijzigd opnieuw vaststellen van de keur op de duinen. Historische momenten Een van de belangrijkste delen van het jaarverslag is uiteraard het overzicht van de gang van zaken bij de polder tijdens de rampdagen. Daaruit blijkt, dat men op de Zaterdagmorgen van 31 Januari om 11 uur van de stormwaarschuwingsdienst het te legram „flink hoog water" en des middags om 17.50 uur dat van „gevaarlijk hoog water" ontving. Een en ander had tot gevolg, dat reeds op de 31e dgkwacht werd uitvoerig worden de getroffen voorbereidende- en waarschu- wingsmaatregelec gememoreerd; in de ochtend van de le Februa ri waren de eerste draglines reeds met het herstelwerk aan de zee weringen begonnen. Tenslotte wordt een overzicht gegeven van de aangerichte schade. „Narrow escaper Overigens hoe kan het anders? 'worat itUm vu 1 in het 96 pa gina's tellende jaarverslag herin nerd aan de Februariramp. Zo treft men in de bijlage een interessante verhandeling van de hand van de gjlderarchivaris, de heer M. P. de ruin, aan over „Stormvloeden en de gevolgen voor Walcheren". Daarin gaat hg nauwkeurig na van 1393 af tot heden welke over stromingen Zeeland teisterden en in het bijzonder in welke mate Walche ren daaronder te lyden had. De schrijver komt tot de conclusie, dat de inundaties van Walcheren in het algemeen gedeeltelijk en van korte duur zijn geweest, behalve die van 1944 door mensenhand veroor zaakt. Het feit, dat het eiland kon beschikken over een grotere techni sche staf en meer „mensenmateri aal" was hieraan niet vreemd. Een "iet systeem naar polders! Opmerke lijk is echter toch, dat het steeds Vlissingen was, dat bij grote storm vloeden zwaar werd getroffen. Tot besluit wordt opgemerkt, dat de Fe bruariramp voor Walcheren „een narrow escape" was. Verder treft men in het verslag zeer veel cijfers en gegevens o.a. over de werkzaamheden van het da gelijks bestuur en de algemene ver gadering, het contact met Rijks- en provinciale instanties, de herstel- en verbeteringswerkzaamheden en over de toestand der verdedigingswerken. Wat de financiën betrert, er waren 7872 aangeslagenen ter zake van on gebouwd en 8654 ter zake van ge bouwd eigendom. In totaal bedroe gen de aanslagen 1:220.424,27 (v.j. 1.016.873,22). De polder had op 31 December 1953 een vlottende schuld van 3.250.000. De vaste schulden last bedroeg op 1 Januari 1954 3.658.857,26 (vj 3.747.161,60). Dit „verslag over het rampjaar" wordt besloten met de in de aanhef ver melde samenvatting. zal monteren van de kap. zich een vierde hierbij vroegen. Wan neer dit werk voltooid is, zal deze molen, die aan één der belangrijkste toegangswegen tot Middelburg is ge legen, een groot deel van zijn oor spronkelijke oude luister hebben her wonnen. Voorts vernemen wij nog, dat de «Jannen tot restauratie van de mo- ;n op het Middelburgse Seisbolwerk voorlopig van de baan zijn. Deze mo len zou tot een woning worden ver bouwd. Het is ernstig te betreuren, dat er in dit project nog geen schot zit. Hopelijk vindt men ook voor de ze molen nog een goede oplossing. RECHTBANK MIDDELBURG Eén jaar voor jeugdige metselaar uit Middelburg De Arrondissements-Rechtban': t® Middelburg heeft dezer dagen de 21- metselaar J. F. uit Middel- >urg conform de eis van de officier van justitie veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf, te ondergaan in de bijzondere strafgevangenis voor jon gelieden te Zutfen. F., die op Vrijdag 2 April j.l. terecht stond, was ten- lastegelegd, dat hij in een werk plaats te Oostkapelle was binnenge drongen om daar de nacht door te brengen, hetgeen met enkele vernie lingen gepaard ging. De jongeman had nog meer vergrijpen op zijn kerf stok staan. Bespreking over behoud slot Moermond Met Commissaris der Koningin en vertegenwoordigers der organisaties Zoals wij onlangs reeds meldden, worden er besprekingen gevoerd om te bereiken, dat het vermaai'de slot „Moermond" te Renesse als streek museum zou worden ingericht. Men hoopte, dat de Staat bereid zou wor den gevonden het slot aan te kopen van de tegenwoordige eigènaar en het als museum in te richten. De da gelijkse leiding van de exploitatie als museum zou dan in handen van de ver. „Stad cn Lande van Schou wen-Duiveland" worden gelegd. Naar wij thans vernamen, zijn deze week over dit plan in hotel van Oppen te Zierikzee besprekingen gevoerd, o.a. in tegenwoordigheid van de Commis saris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, die voorzitter is van de stichting „Het Zeeuwsch Landschap", de heer P. Heering, voorzitter van de stichting „Nieuw Schouwen-Duiveland", en de heer J. van Beveren, secretaris van „Stad en Lande". In deze bijeen komst zgn nadere plannen bespro ken, welke thans aan de volledige besturen der verschillende organisa ties zullen worden voorgelegd. Het ligt overigens ook in de bedoeling de kwestie van het slot „Moermond' ter sprake te brengen tijdens het be zoek, dat de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. J. M. L. Th. Cals. begin Mei aan Schou wen-Duiveland zal brengen. Hoofdbestuursleden N.V.V*Vrouwenbond. Tijdens het congres van de N.V.V.- Vrouwenbond, te Arnhem gehouden, werden in het centraal bestuur geko zen mevrouw M. S. van Dijk-Lang- straat te Biervliet en mevrouw W. A. Radder-Steijger te Middelburg. MIDDELBURG. Vandaag Electro: „Een circus vluchtte" (14 jr.). 19 en 21.15 uur: Schouwburg: „Konvooi naar Malta", (14 jr.), 20 uur; Van Benthem en Jutting: Schil derijen-expositie G. H. G. v. Brucken Fock, 1618 uur. Morgen (le Paasdag) Electro: als van daag, 15.30, 19 en 21.15 uur; Schouw burg: als vandaag, 14.30 en 20 uur. Maandag (2e Paasdag) Bioscopen: als le Paasdag: Schuttershof: Dansen m. Babytonband, 21—01.00 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Min of meer een meermin", (alle leeeftyden), 7 en 9 uur; Luxor: „Hard als graniet". (14 jaar), 7 en 9 uur; Concertgebouw: toneelavond A.G.V., 8 uur. Morgen Alhambra: als vandaag, 3, 7 en 9 uur: Luxor: als vandaag, 3, 7 en 9 uur. Tweede Paasdag Alhambra: „Het jo lige weeuwtje", (alle leeftijden). 3, 7 en 9 uur; Luxor: „Een vrouw in gevaar". (14 jaar), 3, 7 en 9 uur. GOES. Vandaag Grand: „Het jolige weeuw tje". (alle leeftijden). 7 en 9 uur. Morgen Grand: als vandaag. 3. 7 en 9 uur. Tweede Paasdag Grand: „Min of meer een meermin", (alle leeftijden). 2. 4, 7 en 9 uur. ZIERIKZEE. Bioscoop Concertzaal, Zaterdag en Dins dag 8 uur. Zondag 3 uur: „Verwoeste levens": Zondag 8 uur, Maandag 3 en 8 uur. Donderdag 8 uur: „By the light of the silvery moon". Foyer Concertzaal: Vrijdag 8 uur: lezing door de heer J. J. Schilstra over „De Indianen van de Verenigde Staten", (Z.V.U.).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2