m Gereformeerde Gemeente van Kortgene heeft weer een gebouw WALCHEREN ROPENT°oom MILITAIRE DODENHERDENKING OP 4 MEI IN AXEL PREDIKBEURTEN ZATERDAG 17 APRIL. 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 Tijdens speciale dienst in gebruik genomen Toen op 1 Februari 1953 Kortgene werd overstroomd, werd ook grote schade toegebracht aan het kerkgebouw van de Geref. Gemeente aan de Torendyk. Sedert die tyd werden de kerkdiensten te Geersdijk gehouden. Donderdagavond echter werd het geheel gerestaureerde kerkgebouw onder grote belangstelling weer in gebruik genomen. Na het zingen van psalm 147, vers 1 en 3, las diaken P. Boot psalm 148. Nadat ds. J. B. Bel uit Krabbendijke was voorgegaan in gebed en had la ten zingen psalm 48 vers 4 en 5, merkte hg op, dat men niet alleen gekomen was om het nieuwe gebouw te bewonderen, maar om zich te ver blijden en om zich dankbaar te to nen. „Wij gedenken de weldadigheid des Heren, lof en ank aan Hem, Die dit alles heeft willen schenken. De weldadigheden des Heren zrjn groot; Gods trouw is onveranderlijk Ds. Bel dankte de vertegenwoordigers van het Kortgeense gemeentebestuur voor hun aanwezigheid, ds. H. L. Boonstra, Ned. Herv. predikant van Wissekerke, de Hervormde kerke raden van Geersdijk en Wissekerke in Goes Op de Middelburgsestraat te Goes werd Vrijdagmiddag een met een paard bespannen wagen van de fa. gebr. P. C. en L. de J. bij het pas seren door een autobusje van de fa. De B. uit Goes geraakt. Door de schok sloeg het paard met de wagen op hol in de richting van de Koe poort. Van de tegenovergestelde richting naderde een vrachtauto van P. uit Kwadendamme. De bestuur der parkeerde veiligheidshalve znn wagen aan de rechterzijde van de weg, maar toch werd een botsing niet voorkomen, waardoor de vracht auto werd beschadigd. Deze schok had weer tot gevolg, dat de paar- denwagen achteruitreed en tegen 'n radiateur botste van een achterop rijdende Duitse personenauto. Tegelijkertijd werd de voerman A. van L. 'uit Goes van de wagen ge slingerd en kwam met zijn hoofd op net wegdek terecht. Nadat dr. Doeleman eerste hulp had verleend, is de man met bloedende verwondin gen per auto naar huis vervoerd. Het paard is zonder wagen verder gehold. Het kon in de V. d. Spiegel straat worden gegrepen. Expositie handenarbeid van Zeeuwse lagere scholen. Uitgaande van de Vereniging voor Handenarbeid, afdeling Zeelandia, wordt op Donderdag 22 en Vrijdag 23 April a.s. in de prof. dr. Kohnstamm- school te Goes een tentoonstelling van handenarbeid van leerlingen van een aantal lagere scholen in Zeeland gehouden. Naast de „gewone" staaltjes van dit wgrk zal men op deze expositie ook enkele voorbeelden van toepas singen van handenarbeid bij andere vakken van onderwijs kunnen be zichtigen. Hoewel de tentoonstelling een be scheiden omvang zal hebben, belooft zij belangwekkend te worden, niet afieen voor de leerkrachten Dij het lager onderwijs, maar ook voor de genen, die zich interesseren voor de opvoeding van de kinderen en voor hun vrijetijdsbesteding. Middelburg Wijkavond Herv. Kerk Onder leiding van ds. P. F. Th. Aalders werd door wijk-geraeente I van de Ned. Herv. Kerk te Middel burg. in het gymnastieklokaal van „Kmderzorg" aan de Veersesingel, een goed bezochte wijk-avond gehouden. De ouderlingen Kramer, Lievaart en Vergouwe behandelden elk een be paald gedeelte van het rapport van de Generale Synode van de Herv. Kerk over het huwelijk. Daarna wer den door de aanwezigen vragen ge steld, welke door de inleiders en door een medicus, de heer A. W. Boerwin kel van Sint Laurens, werden beant woord. Jaarvergadering A.B.V.A. De afdeling Middelburg van de Al gemene Bond van Ambtenaren hield in „De Gouden Poorte" te Middelburg onder voorzitterschap van de heer J. M. Geljon haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer I. C. Pluijmers, bleek, dat de af deling op 1 Januari 1953 een ledental van 333 had en op 1 Januari van dit jaar 354. Het verslag van de penning meester, de heer A. C. van Riel, toon de een gunstig saldo van f1379,12 aan. De bestuursleden, de heren J. M. Geljon, A. Mondeel. A. Molhoek, M. A. L. Hubregtse, M. Breel, W. v. d. Garde, A. Delfsma en L. A. Bouman, werden herkozen. De heer Van Riel, die als penning meester aftrad, werd door de voor zitter hartelijk toegesproken en mocht een blijk van waardering voor zijn verdiensten ontvangen; zijn opvolger is de heer J. A. Kraak. De heren P. M. Baijens en C. Louws werden in de kascommissic gekozen; herkozen werd de heer C. B. Helm. Van de zijde van het bestuur werd medegedeeld, dat op 8 Mei a.s. in „De Gouden Poorte" een huldigingsbijeen komst voor de jubilarissen van de af deling gehouden zal worden, tijdens welke Willem van Iependaal een hu moristisch programma zal brengen. Voorts werd de voorlopige beschrij vingsbrief voor het congres van de bond te Rotterdam besproken. Tot af gevaardigden naar dit driedaagse con gres werden de heren J. M. Geljon en I. C. Pluijmers benoemd; plaatsver vanger is de heer A. C. van RieL voor de hulp, de architect en de vele ambachtslieden, die hun werkzaam heden aan het kerkgebouw hebben verricht. Ook alle anderen, die zich verdienstelijk hebben gemaakt, als mede geefsters en gevers van ge schenken, kregen een hartelijk woord van dank. Hierna voerden vele spre kers het woord. Namens de classis Goes sprak ds. T. Cabaret, namens de Synode sprak ds. F. Dieleman uit Yerseke. Burgemeester A. A. Schuit sprak namens het gemeente bestuur zijn blijdschap uit over het gereedkomen van het kerkgebouw 's. Boonstra merkte op, naar aan leiding van het afstaan van de Ned. Herv. Kerk te Geersdijk aan de Ge ref. Gemeente, dat diegenen die Je zus Christus belijden elkaar moeten bijstaan. Ds. G. van Schuppen, Ned. Herv. predikant van Kortgene, kon de dankbaarheid van de Geref. Ge meente ten volle begrijpen, omdat kortgeleden de Ned. Herv. Kerk te Kortgene ook weer in gebruik geno men kon worden. Tenslotte merkte ouderling Geelhoed op, dat alle blijd schap nog geen dankbaarheid is. Hij hoopte, dat de Here' in ontferming zou willen neerzien. DE INRICHTING. Architect De Heer uit Rotterdam is er in geslaagd met deze verbou wing een aantrekkelijk en toch sober Godshuis te scheppen. Het inte rieur is in frisse tinten geschilderd. Groene vloerbedekking is in de zg. tuin neergelegd, terwgl de lopers bg- eassende tinten dragen. Dat alles armonieert met de nieuwaangeleg- de verlichting. Ook de ramen zijn ge heel vernieuwd. De banken, welke veel van het wat.r te lijden hebben gehad, zijn opgeknapt en eveneens geschilderd. De kerk, welke voordien geen orgel had, heeft nu wel een instrument. De consistorie is even eens geheel vernieuwd. Vlissingen Agent Hielp automobilist uit nood en in auto Een agent, die zich nabij de par keerplaats voor het station te Vlis singen bevond, zag, dat een man met een steen probeerde de ruit van een auto stuk te slaan. De man werd bij zijn kraag gevat, maar het bleek dat hij de eigenaar van de auto was. Door een ongelukkig toeval had hjj bij het uitstappen de deur achter zich in het slot geworpen, terwijl het contactsleuteltje in de auto aan wezig was. De agent wist er echter wel raad op. Met een schroevendraaier en 'n stuk jjzerdraad opende hij het slot zonder het te beschadigen. De politie te Vlissingen hield een Duitse jongen aan, die door de stad dwaalde. Hij was van een Nederland se coaster weggelopen en wilde nu by de marine. De jeugdige Duitser werd op transport gesteld naar zijn vaderland. Bij de politie waren klachten in gekomen over een hond in de Pre sident Roseveltlaan, die voorbijgan- fers aanviel. Bij onderzoek bleek, at enige weken geleden het gezin, waar de hond thuishoorde, vertrok ken was. Het dier was onverzorgd achter gelaten. „Circo Espana" naar Vlissingen Woensdag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag aanstaande zal te Vlissingen het Spaanse revue-circus „Circo Es pana" zijn tenten opslaan. De Neder landse tournee van dit grote circus wordt georganiseerd door Frans Mik- kenie. Het merkwaardige van de Spaanse artisten is, dat zij niet zoals elders gebruikelijk in een piste optre den, maar op een toneel. Vandaar de naam „revue-circus". Overigens heeft het alle programma-onderdelen van een „gewoon" circus, zoals paarden- dressuur, tijgers, clowns, enz. Het to neel geeft echter gelegenheid tot ver dere uitbouw van het programma in een minder traditionele zin, zodat het ook ballet, folkloristische evenemen ten, zang, enz. bevat. De clowns zijn de enige niet-Spaan- se artisten. omdat men in dit nummer geen Spanjaarden kon laten optreden in verband met de taalmoeilijkheden. Men is er echter in geslaagd de Bel gen Babuzio's te engageren, een groep van vijf uitstekende clowns. Het gehele programma, dat met zorg is samengesteld, duurt niet minder dan 3ïi uur. Er zijn in totaal 200 mede werkenden, die Woensdagmorgen met een trein van 50 wagons in Vlissin gen aankomen. Zij treden op in een grote aluminium tent,die plaats biedt aan 4000 bezoekers. Vlissingen is de tweede plaats in Nederland, waar opgetreden wordt. Het circus heeft zijn tenten thans in Bergen op Zoom opgeslagen. Het sportveld op het Van Nispenplein In de bovenzaal van café-restaurant Kieviet te Vlissingen werd een verga dering gehouden van de Advies-com missie voor Sportbelangen. Vermoe delijk was het in verband met de oprichting van de Stichting Sportpark Vlissingen de laatste vergadering van deze commissie. Het voornaamste punt van bespreking vormde de ver deling van dc gymnastiekzalen en van de sportvelden bij de Keersluis. De verenigingen gingen met deze verde ling accoord. Bij de rondvraag werd geïnformeerd of het veld van de R.H. B.S. aan het Van Nispenplein weer niet tot sportveld kan worden ge maakt. Opgemerkt werd, dat dit veld voor sportdoeleinden ongeschikt wordt nu er schapen en ganzen op lo pen. Een der afgevaardigden deelde mede, dat zijn vereniging naar het ministerie van onderwijs, kunsten en wetenschappen had geschreven, maar zonder resultaat De huidige situatie is echter vele sportliefhebbers een doorn in het oog. De voorzitter, ir G. A. Kemper, merkte op, dat, al kreeg men gedaan, dat het terrein weer als sportveld zou worden ingericht, de commissie er toch geen zeggingschap over zou hebben, omdat het hier een rijksveld betreft. Hij was het echter met de sprekers eens, dat de toestand niet was zoals het hoorde. De voor zitter dankte tenslotte de aanwezigen voor de prettige samenwerking en de goede sfeer, die de vergaderingen van de commissie kenmerkten. Gouden bruiloft Donderdag 22 April a.s. viert het echtpaar A. de RuijscherDe Brutj- ne te Vlissingen zijn 50-jarige echt vereniging. Uitvoering „L.O." De jaarlgkse uitvoering van de da- mesgvmnastiekveren. „Lichaams ontwikkeling" te Vlissingen, wordt Donderdag 22 April in het Concert gebouw gehouden. Zij stelt zich hier bij voor met een zeer gevarieerd pro gramma, de belangstelling in de li chamelijke oefening voor het meisjes- en dames-turnen op te kunnen wek ken. OOGST VAN DE STRAAT. De commissaris van politie te Vlissin gen maakt bekend, dat in de periode van 7 tot en met 13 April 1954 de vol gende voorwerpen als gevonden aan zijn bureau zijn gedeponeerd: glacé heren handschoen, 2 medailles, rijwiellamp, huissluetel, bruin sandaaltje, driewiellg kinderfietsje, bril met bolle glazen, zwar te vulpen, dameshandschoen, zwart-rode schooltas en diverse rijwielen en dat om trent de volgende voorwerpen aan zijn bureau inlichtingen zijn te verkrijgen: emmertje met schopje, heren glacé hand schoen. grijze want, springtouw met rode handvatten, zeildoeken petje, bruine por tefeuille met geld en fotootjes, groen schoolétui. broche, zadelaekje, gummi bal. houweel, lederen voetbal, rode step op luchtbanden, blauwe overall, bruin geel geblokte shawl. 3 muntbiljetten, kralen halsketting, padvindersrlem. ko peren huissleutel, ring met zes kleine sleuteltjes, groene bal, beige herenregen jas, groene vulpen, blauw-grijs wollen das, lederen riem, blauwe kinderwant, zwarte kinderturnschoen, padvinders- riem en wit bontwantje. C. Th. van de Bilt "j* Vrij onverwachts overleed Donder dag te Axel de ongeveer 80-jarige heer C. Th. van de Bilt, gedurende vele jaren lid van de raad der ge meente Axel en van 1919 tot 1923 en van 1931 tot 1935 wethouder. In de periode van 1927 tot 1931 had de heer Van de Bilt geen zitting in de gemeenteraad. Na de bevrijding trok de heer Van de Bilt zich wegens gevorderde leeftyd uit de meeste openbare functies terug. In verschil lende verenigingen en organisaties op het terrein van het katholieke leven nam hij een vooraanstaande plaats in. Hij was o.a. ook tot op zeer hoge leeftyd organist van de parochiale kerk van de H. Gregorius de Groote te Axel en drager van de pauseiyke onderscheiding: „Pro ec clesia et pontifice". De begrafenis zal plaats hebben op Maandag 19 April as. Advertentie Collecten. De te Heinkenszand gehouden col lecte voor het Leger des Heils heeft f 62.48 opgebracht. De door het Leger des Heils in 's- Heer Arendskerke gehouden collecte heeft f 131.92 opgebracht De collecte ten bate van de „Macht van het Kleine" te Sint Annaland bracht f 93,70 op. De collecte voor de Stichting „Het Hoge Land" bracht te Zaamslag 144.95 op. Onder leiding van de bevelhebber 5e Militaire Afdeling Op Dinsdag 4 Mei a.s.. des voormiddags om 11 nur, zal bij het Poolse monument aan de Zeestraat te Axel een herdenkingsplechtigheid wor den gehouden. Deze herdenking zal staan onder leiding van de territo riale bevelhebber Zuid-West, tevens bevelhebber in de 5e militaire af deling. Deze doden-herdenking draagt een militair karakter en zal wor den afgewisseld met muziek, toespraken en bloemleggingen. Ook de be volking wordt in de gelegenheid gesteld bloemen by het monument te leggen. Het voorlopige programma is als volgt samengesteld: 1. inspectie over de ere-compagnie door de territoriale bevelhebber Zuid-West, tevens bevel hebber in de 5e militaire afdeling; 2. „Wilt heden nu treden" uit te voe ren door een koper-ensemble; 3. toe spraak door kolonel J. B Lagaune, territoriaal bevelhebber Zuid-West; 4. toespraak door de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr mr A. F C. de Casembroot; 5. „U bid ik aan" uit te voeren door een koper-ensemble; 6. toespraken door ds. D. J. Couvée en aalmoezenier Van de Vrande; 7. krans- en bloemlegging door autori teiten en verdere genodigden; 8. tap toe; 9. een minuut stilte; 10 reveille; 11. 6e couplet van het Wilhelmus, uit te voeren door een koper-ensemble; 12. krans- en bloemlegging door ver enigingen en particulieren. Deze plechtige herdenking is de enige in de 5e militaire afdeling en wordt dit jaar in Axel gehouden. om- Man viel onder paarden Op het moment, dat de heer J. Koopman uit St. Maartensdgk zgn paarden aan het inspannen was, sloegen deze plotseling op hol en renden het erf af, naar het land toe. De man slaagde er nog in de leidsels te grgpen, maar moest ze weer los laten. Hierdoor kwam hii onder de paarden te vallen. Hg brak een sleu telbeen en had een gapende wonde in zijn hoofd. Nadat dokter Smit eerste hulp verleend had, werd het slachtoffer overgebracht naar het Burgerlijk Gasthuis te Bergen op Zoom. Na verbonden te zijn, kon hg huiswaarts keren. Verkoping In de zaal Verbeem te Souburg werd door notaris mr Meylink verkocht een huis met tuin, schuurtje en kippen hok aan de Vlissingsestraat No. 118. Koper A. C. Haeck te Souburg voor f 4510. le PAASDAG. Ned. Herv. Kerk, Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Theunissen; Arnemuiden 10 en 6 de heer Smit, 2.30 ds. Otte (openb. bel.); Biggekerke 10 en 2 (H.A.) ds. Abbing; Gapinge 10 ds. de Boer (H.A.), 2 ds. Aalders; Grgps- kerke 10 en 2.30 ds. Wisse; Klevers- kerke 10 ds. Otte; Koudekerke 10 ds. v. Dijl (koorzang), 10 Jeugdk-, 2.30 ds. Durkstra, Vliss. str. 7 ds. Durkstra; 't Zandt 10 ds. Durkstra (koorzang), 10.15 Jeugdk., 7 ds. v. DijlMeliskerke 10 de neer Barnard, 2.30 ds. Maas; Middelburg (Nieuwe kerk) 10 ds. Aalders, 7 ds. v. Woer den; Oostkerk 10 ds. Sneller (Gezins- dienst)Electro-bioscoop 10 ds. v. d. Linde; Nieuw- en St. Joosland 10 en 2.30 ds. Pgnacker Hordgk; Oost en West-Souburg 9.30 en 11 ds. Haitjema, ?.3ü (Geref. kerk) ds. Brederveld en ds. Haitjema (lnterk. Paaszangd.), 9.30 (Jeugdlokaal) Jeugdkerk; Oostkapelle 10 en 7 ds. Richard; Ritthem 10 en 2.30 ds. v. 't Hof; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. d. Wind; St. Laurens 10 ds. Kalkman, 2.30 vic. v. d. Lelie; Vee- re 10 ds. v. Voorst Vader, 7 ds. Otte; Vlissingen (Geref. kerk) 10.30 ds. Kwast. 7 ds. de Groot: Noorderka pel 9.30 en 10.45 ds. Maas; Haven dorp 10 ds. de Groot; Vrouwenpolder 10 2 ds. de Boer; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek, 7 Paas- wijdingsd.; Zoutelande 9.30 ds. Wage- ner, 2.30 ds. Kloosterman, 7.45 ds. v. Nes en ds. Wagener (Paaszang- dienst). Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Veldhuijzen; Domburg 10 de heer de Jonge, 2.30 ds. v. d. Schaaf; Ga- pinge 9.30 en 2 (openb. bel. en voor- ber. H.A.) ds. Spoelstra; Grgpskerke 30 7 ds. v. Nes (openb. bel. en voorber H.A.); Koudekerke 9.30 en 23.0 ds. Elshout (openb. bel.)Melis kerke 9.30 en 2.30 ds. v. Nes: Mid delburg (Hofplein) 9.30 ds. Meister (openb. bel. en voorber. H.A.), 2 en 5 ds. v. Til; Noorderkerk 9.30 ds. v. Til (openb. bel. en voorber. H.A.), 5 ds. Meister; Hofplein: 8 ds. Meister; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld; Oostkapelle 10 ds. v. Wouwe, 2.30 ds. Meister; Seroos kerke 10 ds. Dercksen, 2.30 ds. v. Wouwe; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon (openb. bel. en voorber. HA.); Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen 9 en 5 ds. v. d. Schaaf; Vrouwenpolder 10 (openb. bel.) en 2.30 ds. Jager; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Verschoor. Geref. Kerk (art. 31). Middelburg 8.30 leesd., 5 ds. Zomer; Zoutelande 10.30 en 3.30 leesdienst. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 lees dienst; 17 April (ver. geb.) 3.15 de heer de Redelgkheid; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Rijksen; Oostka pelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapel le 9.30, 2 en 6 leesd. Chr. Geref. Kerk. Arnemuiden 6.15 ds. Slagboom; Middelburg 9 en 3 ds. Slagboom; Vlissingen 9.30 en 5 ds. de vuyst. Ver. van Vryz. Herv. Middelburg 10 ds. Metz. Ver. van Vryz. Herv. en Remon strantse Kring. Vlissingen (Engelse kerk) 10.45 ds. v. d. WalL Evnng. Luth. Gem. Middelburg 10.30 ds. Johannes; Vlissingen 9 9ds. Johannes. Doopsgez. Gem. Middelburg 10.30 mei. dr. Bakker; Vlissingen a0 ds. de Boer. Herst. Apost. Zendingsgemeente. Vlissingen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingskerk. Vlis singen (Kasteelstraat 5) 10 en 5 de heer v. Bemmel. Leger des Hefls. Heilij - - open] samenk. o.l.v. kapt. v Greven; Vlis singen 10 Heiligingsdienst, 7.30 ver- lossingssamenk. o.l.v. kapt. Van Amerongen. Evang. Ver. op G.G. Vlissingen „Willem Ill-kazerne" 10 en 5 de heer v. d. Kolff, Donderdag 7.30 ds. Mid- delhoop. Herv. Evang. Vlissingen geen dienst. 2e PAASDAG. Ned. Herv. Kerk. Middelburg (Nieu we kerk) 10 ds. Don; Vussingen Noorderkapel 9.30 ds. Kloosterman; Zoutelande geen dienst. Eglise Wallonne. Middelburg 10.30 dans l'Eglise mennonite: monsieur le Pasteur Risseeuw. Geref. Ge«n. Arnemuiden 3.30 ds. Mallan. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 10 ds. Slagboom; Vlissingen geen dienst. Doopsgez. Gem. Vlissingen 10 ds. de Boer (Gezinsdienst). r v. eemmei. /eger des Hells. Middelburg 10 iligingsdienst (inz. soldaten), 4 snl. samenk. Markt, 7.30 Jubel- ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Bij spoedgevallen Is te Middelburg ge durende de Paasdagen te bereiken de heer M. Reverse, arts, Seisweg 39. tel. 3456. Te Vlissingen is te bereiken: le Paasdag de heer M. J. A. Bil, arts. Singel 74, tel. 619 en op Tweede Paasdag de heer L. P. Boone, arts, Badhuisstraat 30, tel. 2950. Gedurende de Paasdagen is te Koudeker ke, Westkapelle en Zoutelande te berei ken de heer L. Sloos, arts te Koudeker ke, Middelburgsestraat 1, teL K 1185 231. Te Veere, Oostkapelle en Seroosker ke is te bereiken de heer M. A. v Sluijs, arts te Veere, Markt A 155, K 1181—271 (18 en 19 April). Apotheken. Middelburg: Apotheek Nonhebeï. Lange Delft 133, tel. 2538. Vlissingen: Apotheek v. d. Kleinemul der, Singel 5, tel. 2730. dat deze gemeente in de September dagen van 1944 bij de bevrijding van Oost Zeeuwsch-Vlaanderen het mid delpunt van de strijd is geweest. Even wel moet deze herdenking worden be schouwd als te gelden voor geheel Zeeland. Mondelinge eindexamens van het V.H.M.O. in Zeeland. Het mondeling eindexamen van de scholen voor voorbereidend Hoger- en Middelbaar Onderwijs in Zeeland zal op de volgende data worden gehouden: Gemeentelijk gymnasium te Middelburg: 28, 29 en 30 Juni. Gecommitteerden: prof. dr. G. Quispel. Bilthoven, prof. dr. A. Reichüng, Amsterdam, prof. dr. S. W. Visser, De Bilt en prof. dr. O. F. Uffelie, Utrecht Goese Lyceum. Goes: Afdeling Gymna sium: 24 en 25 Juni. Gecommitteerden prof. dr. J. F. Reith, Utrecht, dr. J. Veldkamp, De Bilt en prof. dr. G. J. Thierry. Leiden. Afdeling H.B.S.-A: 18 en 19 Juni. Gecom mitteerden: ds. O. Elseman, Bergen op Zoom, mr. J. D. J. E. van den Berg, Dordrecht en mevr. J. Boogerman—Gra- velotte. 's Gravenhage. Afdeling HJ3.S. B: 21, 22 en 23 Juni. Gecommitteerden: J. H. Bannier, Wassenaar, ir NL S. Trooster, 's-Gravenhage. mevr G. J. Gor ter—Janssen, Rotterdam Afdeling M.S. v.M.: 8 en 9 Juni. Gecommitteerden: dr. Jos P. Chr. de Boer. 's-Gravenhage, mej. dr. Cl. Lely, Amsterdam en ds. J. H. P. Engel, Rotterdam. Chr. Lyceum voor Zeeland. Goes. Af deling Gymnasium28, 29 en 30 Juni. Ge committeerden: prof. dr. G. J. Thierry, Leiden en prof. dr. C. de Boer. Leiden. Afdeling H.B.S.-A: 21 en 22 Juni. Gecom mitteerden: ds. O. Elseman, Bergen op Zoom, mr. J. D. J. E. van den Berg, Dordrecht en mevr. J BoogermanGrave- lotte, Den Haag. Afdeling HJ3.S-B: 15. 16, 17, 18 en 19 Juni. Gecommitteerden: J H. Bannier, Wassenaar, lr. M. S. H. Troos ter, 's-Gravenhage en mevr. G. J. Gor terJansen, Rotterdam. Jansenlus Lyceum, Hulst. Afdeling Gymnasium: 2 en 3 Juli. Gecommitteer den: prof. dr. G. J. Thierry. Lelden en dr. J. Veldkamp. De Bilt. Afdeling H.B. S.-B: 26 28, 29 en 30 Juni. Gecommitteer den: dr. K. W. Walstra. Utrecht, mej. dr. J. E. M. van der Made, 's-Gravenhage en ds. G. van Veldhuizen. Rotterdam. Openbaar Lyceum, Terneuzen. Afda ling Gymnasium: 1 en 2 Juli. Gecommit teerden: dr. M. A. Schwartz, Nijmegen, prof. dr. J. F. Rottger, Hees bij Nijme gen. prof. dr. M. J. v. Uen. Wageningen. Afdeling H3.S.-A: 23 en 24 Juni. Ge committeerden: ds. O. Elseman. Bergen op Zoom, mr. J. D. J. E. van den Berg, Dordrecht en mevr. J. Boogerman—Gra- velotte, Den Haag. Afdeling H33.-B: 15, 16 en 17 Juni. Gecommitteerden: dr. W. Walstra. Utrecht, mej. dr. J. E. M. van der Made, 's-Gravenhage en ds. G. van Veldhuizen. Rotterdam. Zierikzees Lyceum, Zierikzee. Afdeling gymnasium: 30 Juni en 1 Juli. Gecommit teerden: prof. dr. G. J. Thierry. Lelden en dr. J. Veldkamp, De Bilt Afdeling H. B.S.-A: 14 en 15 Juni. Gecommitteerden H. C. Vermaat, Moordrecht, mr. D. J. Gorter, Voorburg en A. D. Baert, Den Haag. Afdeling HJ3.S.-B: 28 en 29 Juni. Gecommitteerden: ir. J. Winkel, Voor burg, F. W. J. van Haaren, Heemstede, mevr. B. T. Kiewit de Jonge Jelgersma, 's-Gravenhage. Rijks H.B.S., Middelburg. Afdeling A: 24, 25 en 26 Juni. Gecommitteerden: me vrouw C. C. V. van Lier—Schmidt Ernst- hausen, 's-Gravenhage, J. Schaafsma, 's- Gravenhage en C. J. Franssen, 's-Graven hage, Afdeling B: 8. 9, 10 en 12 JunL Ge committeerden: lr. C. van Drooge, Delft, mevr. ir. A. R. SchooBrandsma, Haar lem. ds. J. H. F. Engel, Rotterdam. Afde ling M.S.V.M.9 en 10 Juni. Gecommit teerden: mevr. A. E. Stutterheim—Acket, Rotterdam en mevr. A. B. Bouwman Grutterink, Goes. Koningin Wilhelmina Lyceum, Oostburg. Afdeling H.B.S.-A: 25 en 26 Juni. Gecom mitteerden: ds. O. Elseman. Bergen op Zoom, mr J. D. J. E. van den Berg, Dordrecht, mevr. J. BoogermanGrave- lotte. Den Haag. Afdeling HJB.S.-B: 5 en 6 Juli: Gecommitteerden: dr. K. W. Wal stra, Utrecht, mevr. J. S. M. L. 's-Gra- vezande. Leiden en ds. G. van Veldhui zen. Rotterdam. R.K.-H.B.S. „St Eloy", Schoondijke. Afdeling A12 en 13 Juli. Gecommitteer den: mevr. H. C. Lieftinck—Aldershoff, Rotterdam, mr. J. J. G. Jas. Soestduinen en mevr. D. H. M- J. de Boer—Wanna, Alkmaar. Afdeling B: 7 en 8 Juli. Ge committeerden: lr. J. Winkel. Voorburg, F, W. J. van Haaren, Heemstede, mevr. B. T. Kiewit—de Jonge, 's-Gravenhage. Rijks Vlissingen. Afdeling Al 28, 29 en 30 Juni. Gecommitteerden: me vrouw C. C. V. van LierSchmidtErnst- hausen, 's-Gravenhage, J. Schaafsma, 's- Gravenbage, C. J. Franssen. 's-Graven hage. Afdeling B: 3, 5, 6 en 7 Juli. Ge committeerden: ir. C. van Drooge, Delft, mevr. ir. A. SchooBrandsma, Haarlem en ds. J. H. F. Engel, Rotterdam. Heus, wij zouden nooit zo enorm veel van deze acte- tassen gekocht hebben, als de onvergelijkbare kwaliteit niet huizenhoog uitstak bo ven alle andere soorten. Actetassen van Argentijns tuigleder, uitgezocht blank in de kleur gelooid leer, zo solide, dat zo'n tas als school tas onverslijtbaar en voor va der een tas is voor zijn hele leven. Met twee ruime voorzakken, verstelbare laddersloten, be klede balein en solide riem en bovendien aan elke tas een gewaarmerkt loodje met 10 jaar garantie, is zo'n tas één brok soliditeit die U zelden onder de twintig gul den geëtaleerd ziet. Maar dit is een postorder aanbieding, ook van deze tassen, en U koopt ze nu, zo lang de voorraad strekt, voor nog geen dertien gulden. Onze postklanten kopen deze actetassen, met 10 jaar garantie nu voor Alle goederen worden onder rembours verzonden (boven 25 gulden franco). Bij retour zending binnen een week ontvangt U het betaalde geld omgaand terug. WINKELCENTRUM BINNENWE8 TELEFOON K 1800-82660 ROTTERDAM IEDERE MAANDAGMORGEN GEOPEND 5 doktoren waarschuwen tegen het misbruik van laxeermiddelen Als u geregeld laxeermiddelen slikt, Is er nu eeu manier om ervan af te komen. 83 van de 100 personen lukte het: u kunt het ook. Bn wel zo: Drink in de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang. Neem de le week elke avond twee Carter's Leverpllletjea. 2e Week - elke avond één. 3e Week - om de andere avond één. Daarna niets meer. want Carter's Leverpilletjes stellen uw Ingewanden in staat weerop eigen kracht te werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of te veel eten het tempo van uw ingewanden tijdelijk vertragen, neem dan tijdelijk Carters Leverpilletjes om uweeropgang te helpen. Zo raakt u uw verstopping kwijt en vervalt u niet in de laxeermid delen-gewoonte. Haal direct Carter's Leverpilletjes, 11.20 per flacon. Nagekomen advertentie. Ondanks de brand TOCH HEDEN EN DE PAASDAGEN FRITES VAN ARIE MARKT MIDDELBURG. EXAMEN Bij de te Hulst gehouden examens van de Avondtekencursus aan de R.K. Technische School, slaagden voor het diploma electricien B. Steenaert en J. Jansen van Roosendaal uit AxeL

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 15