„De Schelde" te Dordrecht 1 Mei over naar Fokker Zeenwse Almanak RANG VITAMINEN ACTIFRAL-10 NIEUWE BURGEMEESTER VAN KATTENDIJKE BENOEMD IF5 Chefarine,4: EERSTE STEENLEGGING VOOR HERV. SCHOOL AAGTEKERKE LEKESPELERS BRENGEN „DE DAG DES HEREN" VAN NIJH0FF Agenda 9 Rf VIN - AL ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 16 APRIL 1954 NA 20 JAAR VLIEGTUIGBOUW. Aantal arbeiders naar Vlissingen Alle werknemers van de afdeling Dordrecht van de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" hebben Donderdagmorgen een namens d.e di rectie van deze Maatschappij en uit naam van de N.V. Koninklijke Neder landse Vliegtuigenfabriek Fokker ge tekend schrijven ontvangen, waarin wordt medegedeeld dat „De Schelde" heeft besloten zich uit de vliegtuig bouw terug te trekken. Dit besluit is genomen, teneinde te komen tot een meer rationele productie en bedrijfs voering. „De Schelde" heeft daartoe een over eenkomst aangegaan met de N.V. Kon. Ned. Vliegtuigenfabriek Fokker. Met ingang van 1 Mei a.s. zal Fokker de exploitatie van het fabriekscomplex van „De Schelde" te Dordrecht over nemen, met de bedoeling dit geheel voor de vliegtuigproductie in te scha kelen. „De Schelde" zal het vervaardigen van producten van licht metaal en van ketelonderdelen, voor zover dit tot nu toe geschiedde in de fabriek te Dordrecht, geleidelijk aan inpassen en voortzetten in het bedrijf te Vlissin gen. Met het oog daarop zijn reeds maatregelen genomen in Vlissingen. De leden van het personeel van „De Schelde", die te Dordrecht werkzaam zijn, met uitzondering van de werkne mers in de zware plaatwerkerij, zullen worden uitgenodigd onder gelijkwaar dige arbeidsvoorwaarden over te gaan in dienst van Fokker. De werknemers in de zware plaatwerkerij krijgen de gelegenheid hun werkzaamheden voort te zetten in het bedrijf van „De Schelde" te Vlissingen. Nader vernemen wij dat „De Schel de" de lopende orders zal afmaken. Deze Maatschappij bouwt, zoals men weet. een groot aantal Saab „Safir" lesvliegtuigen van geheel metalen con structie voor de Zweedse vliegtuigen fabriek „Svenska Aeroplan A.B.' (Saab). „De Schelde" is geen licentie houdster van de Saab. „De Schelde" zal geen aandeel meer hebben in de fabricage van een groot aantal Hawker „Hunter" straaljagers voor de Koninklijke luchtmacht en de Belgische luchtmacht. Zoals bekend, zou Fokker in samenwerking met „De Schelde" en „Aviolanda" de productie van deze nieuwe jachtvliegtuigen ter hand nemen. „De Schelde" heeft zich twintig jaar met de vliegtuigbouw beziggehouden. Bekende voor-oorlogse, door de con- ctructeur Slot ontworpen en door „De Schelde" gebouwde Nederlandse vlieg- tuig'en waren de „Scheldemus" en de „Scheldemeeuw". geeft U precbas wat U nodig hebtI Holland-Amerika lijn bestelt schip bij „De Schelde" Vrachtboot van 7200 ton Naar wij vernemen heeft de Hol- luud-Amerikalijn bij de N.V. Konink lijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen een order geplaatst voor de bouw van een vrachtschip 7200 ton met aceomodatie passagiers. Na de verschillende tankers, die thans voor Nederlandse rekening worden gebouwd, betekent dit op nieuw een order van Nederlandse op drachtgevers, die ongetwijfeld door „De Schelde" en in Vlissingen met voldoening zal worden begroet. Middenstandscommissie voor de rampgebieden In oprichting via de K.N.M.B. De Middenstandsvereniging „Han delsbelangen" te Kruiningen verga derde in het hotel Korenbeurs. De voorzitter, de heer M. J. van den Berge, verwelkomde de aanwezigen en deelde mede, dat een commissie in oprichting is, samengesteld uit vertegenwoordigers van de midden- stamlsverenigingen in alle rampge bieden, om by de regering en andere instanties de belangen van de ge troffen middenstand te behartigen. Met met hoofdbestuurslid van de Kon. Ned. Middenstandsbond in Zee land, de heer A. G. van der Weele, is inmiddels contact opgenomen. Het ziet er naar uit, dat aeze commissie via de K.N.M.B. tot stand komt. De voorzitter deed mededelingen over schaderegelingen, fiscale tege moetkomingen enz., voor zover deze thans bekend zijn. Algemeen was de klacht van de aanwezigen, dat er nog niets verno men wordt over de regeling der be drijfsschade, wegens net ontbreken van voorschriften dienaangaande. Besloten werd een telegram te zen den aan de minister van Financiën, inhoudende een verzoek tot bevorde ring van een spoedige afwikkeling der bedrijfsschade. Eveneens werd een telegram gezonden aan de Kon, Ned. Middenstandsbond, om mede voor 12 haar invloed in deze aan te wenden. De afdeling besloot zich by de K.N. M.B. aan te sluiten. Havenmeester benoemd Tot havenmeester van de Terneu- zense Jachthaven werd benoemd de heer A. Dees, aldaar. De heer P. J. Evers uit Biervliet Bij Koninkiyk Besluit van 14 April j.l. is met ingang van 1 Mei tot bur gemeester van Kattendijke benoemd de heer P. J. Evers, thans gemeente ontvanger en commies ter secretarie van Biervliet. De nieuwe burgemeester van Kat- tendijke werd on 28 Juni 1911 te Aardenburg geboren. Nadat hij in Oostburg de vyfjarige H.B.S.-B had Mutaties Nationale Reserve De districtscommandant van de Nationale Reserve in Zeeland, majoor H. C. J. Verstappen werd enige maanden geleden overgeplaatst naar de inspectie Nationale Reserve in Den Haag. Kapitein S. B. Termohlen heeft daarna het commando waarge nomen. Thans is benoemd tot dis trictcommandant in Zeeland majoor H. A. P. Speek. De leider van de Zeeuwse drumband korporaal H. Gijsel, werd bevorderd tot sergeant. Tot korporaal werden bevorderd de soldaten le klasse L. de Pagter, J. Blankenburgh, H. Spruyt en A. D. Jeroen se. wezen. VAN TOT Een avontuurlijke jongeman, H. B. uit Arnhem, Is aangehouden in Sas van Gent. De knaap was van plan geweest om dienst te nemen in het Franse Vreemdelingenlegioen, maar onderweg kreeg hij spijt van dit roekeloos be sluit en keerde op zijn schreden terug. Na aan de Frans-Belgische grens veer tien dagen gevangen te zijn gehouden hjj bezat geen papieren trachtte hij liftend naar Nederland te komen. Het liften verveelde ook al spoedig cn in Gent ontvreemdde hü een fiets, die hU in Sas van Gent van de hand pro beerde te doen. Toen greep de Rijks politie in en thans heeft B gelegenheid om zijn zonden te overdenken, in het Huls van Bewaring. TROOST Het in milde trant geschreven stuk je, dat w\j onlangs wijdden aan enige baldadige knaapjes in Oostburg, die wij toevallig op het bureau van de Rijkspolitie aantroffen, schijnt té mild te zijn geweest. Ge hebt dat wel eens, ge laat u wel eens wal te snel vertederen door de aanblik van knaapjes met een on schuldig uiterlijk. Schijn bedriegt, noemt men dat. Welnu, in Oostburg hééft de schijn klaarblijkelijk be drogen. Want Woensda avond zijn de vroe de vaderen bijeen geweest en die heb ben een hartig woordje gesproken over de baldadigheid van de Oost- burge jeugd Oostburgs vroede vade ren zijn ongetwijfeld beter op de hoog te met de geaardheid van de hope des vaderlands in die gemeente, dan wij dat konden zijn, weshalve wij gaarne op hun gezag aannemen, dat het er met die geaardheid niet zo bijster best uitziet. Maar mogen zij zich troosten met de wijze woordendestijds gesproken door een Rijkspolitieman en door ons ook geciteerd, dat het voorjaar er schuld aan is Een schrale troost zult ge zeggen, gezien de gevolgen van de baldadig heid. Maar toch wel een, die moed geeft voor de toekomst! Vondst! Mevrouw S. in Koewacht boekte bij de traditionele grote voorjaars- schoonmaakt 'n bijzonder verras send resultaat. Zij vond namelijk een oud kerkboek, stammend uit 1670 en gedrukt in het Vlaams Mevrouw S. is er in geslaagd om in dit speciale geval haar typisch vrouwelijke opruimwoede te be dwingen. UIT FRIESLAND. De ansjovis-vissers uit Wonseradeel (Fr.), die vorig jaar op de Zeeuwse wateren goede resultaten hebben ge boekt met hun z.g. „ansjovis-kommen", zijn weer te Yerseke gearriveerd om hun geluk te beproeven in de Ooster- schelde. Dit jaar zullen de vissers uit Bergen op Zoom dezelfde methode toe passen. MEER LEVEN. Deze zomer wil men letterlijk meer leven brengen in de vaart van Sluis naar Damme en wel door enkele zwanen „te water te laten". Voor huisvesting is reeds gezorgd, want de heer J F. Smoo renburg vervaardigde een fraai zwanenhuis, dat reeds een plaatsje in de vaart gekregen heeft. TRAGE TANTE. Soms, bij uitzondering, is Tante Pos wel eens een weinig traag. Zo ontving de heer C. Kalle, hoofd van de Chr. school te Sint Annaland, dezer dagen een briefkaart met enkele bijzonder heden over de watersnood. De kaart was op 4 Februari 1953 vanuit Oud dorp (Z. H.) verzonden JUBILEA. Het chr. muziekgezelschap „Excel sior" te Cadzand bestond dezer dagen zestig jaar, welk heuglijk feit Zater dag 24 April a.s. gevierd zal worden met een uitvoerig program, waarin de oud-secretaris een historisch overzicht zal geven. Woensdag 21 April a.s. is het feest voor het echtpaar J. de Buk—Ton te Grijpskerke, dat op die dag vijftig jaar getrouwd zal zijn Een serenade, gebracht door het muziekgezelschap O.K.K., mocht het echtpaar J. FeijtelRijn in Wemeldin- ge in ontvangst nemen, ter gelegen heid van zijn gouden huwelijksfeest. gevolgd, was de heer Evers van No vember 1930 tot 1 December 1935 als volontair werkzaam ter secreta rie van St. Kruis. Met ingang van laatstgenoemde datum werd hij in Biervliet aangesteld. Hij bezit voorts de verschillende diploma's voor ge meente-administratie. De heer Evers be kleedt verschillende functies in het open bare leven; zo is hg onder meer vice-voor- zitter van de studie kring voor Gemeen te-administratie en Financiën in West- Zeeuwsch-Vlaande- ren, bestuurslid van het Nederlandse Rode Kruis, afdeling West- Zeeuwsch-Vlaande- ren, secretaris plaat selijke commissie „Steun Wettig Ge zag" en regisseur van de toneelvereniging van Biervliet, „Jacob van Lennep". Voorts is hg reserve-officier. Kattendijke's nieu we burgemeester is gehuwd en heeft 3 dochters; hij is lid van de Partij van de Arbeid. De heer Evers was zeer verheugd over zgn benoeming. Hg kent zijn nieuwe gemeente uiteraard slechts oppervlakkig, maar het feit, dat het hier een typische landbouw-gemeente betreft, trekt hem zeer aan. In dit verband neemt KattendijkeWilhel- mjnadorp een belangrijke plaats in Zeeland in, o.a. door de aanwezig heid van de proeftuin. De heer Evers ontving gisteren van vele zijden ge lukwensen, o.a. een telegram van het gemeentebestuur en -personeel uit Kattendijke. Odólal fauü in diverse fijne smaken. 32 cent per 100 gram. Let op de naam RANG op het beschermend omhulsel van ieder „Rangetje". tie msfuzpmag. mnctemsïetaafr Zeeland in de aether. Op Koninginnedag (30 April) zal in het kader van een nationaal program ma door de Hilversumse zenders een uitzending worden gegeven vanuit de Grote Concertzaal te Emmen, waar vertegenwoordigers uit geheel Neder land de Koninginnedag vieren. Zee land zal daarbij vertegenwoordigd zijn door een koor van de Zeeuwse Bond van Plattelandsvrouwen, o.Lv. Jan Kousemaker. Brughoofd gereed te Terneuzen Het nieuw gebouwde brughoofd voor de aanlegplaats van de Pro vinciale Bootdienst aan de Schel- dekade te Terneuzen is thans ge reedgekomen, evenals de drie zware geleidepalen voor de elders in aan bouw zijnde toegangsbrug en pon tons. Zodra de nieuwe aanlegplaats in gebruik kan wowien genomen, zal een belangrijke verbetering ontstaan voor de binnenscheepvaart, die van de Middensluis gebruik maakt. Sleepschip op Schelde in Het ca. 1200 ton metende Belgi sche sleepschip „Adrienne", afkom stig uit Gent, dat met 'n lading zand op weg was van Rossum naar Gent, en voortgetrokken werd door de sleepboot „Eliza", raakte Donder dagmiddag op de Westerschelde ter hoogte van de Griete ten gevolge van de hevige wind in moeilgkheden. Het vaartuig moest op de slikken worden gezet, waar het later vol water liep. De schipper en diens echtgenote werden aoor de „Eliza" aan boord genomen en te Terneuzen aan wal gebracht. Het ligt in de be doeling bij gunstiger weersomstan digheden de lading zand van de „Adrienne" gedeeltelgk over te slaan en daarna het schip door 'middel van pompen weer vlot te krggen. 3000 ton erts uit „Francesca" gelost Uit het Italiaanse stoomschip „Francescu", dat bg Bath aan de 'grónd liep en daarna brak, is thans ruim 3.000 ton erts gelost. De lading werd overgebracht naar Hansweert. Men is thans gestopt met het los sen, omdat het onmogelijk blgkt het erts uit het achterschip te halen. Er wordt thans over de berging van het schip onderhandeld. Van de be manning zijn nog aanwezig de stuurman en de machinist. Advertentie. Opoe Bosschaart werd 100 jaar Opoe Bosschaart, die gisteren op „Der Boede" te Koudekerke haar honderdste verjaardag vierde, mocht zich in een brede belangstelling ver heugen. In de morgenuren ontving zij bezoek van de echtgenote van de Commissaris der Koningin, mevrouw De Casembroot, burgemeester J. L. Dregmans van Koudekerke en bur gemeester A. H. S. Stemerding van Souburg met hun dames en leden van de diaconie te Vlissingen. Des middags kreeg zg o.a. bezoek van de wethouder van Sociale Zaken te Vlissingen, de heer J. Post. De hon derdjarige ontving vele bloemstuk ken en andere geschenken. Viervoudige werking De 4 beroemde geneesmiddelen in één tablet Chefarine „4" werken beter dan één middel afzonderlijk. Ha een enkel ta* bietje - bij pijn of griep - voelt U zich een ander mensi 4inh loet wonderen Schip voer op glooiing in buitenhaven Terneuzen EN BLEEF IN DE LUCHT HANGEN Bg het uitvaren van de Midden- sluis te Terneuzen voer in de nacht van Woensdag op Donderdag, ten gevolge van wind en motorstoring, het Nederlandse binnenvaartuig „Piet", metende 948 ton, op de glooi ing van de buitenhaven. Het schip kwam door de hevige wind dwars voor de sluis te liggen, waarbij zo wel het voor- als Pet achterschip op de glooiing van de buitenhaven rustte. Ofschoon de „Piet" bg laag wa ter ten dele vrij in de lucht hing, brak het vaartuig niet. Na enige uren in benarde positie te hebben verkeerd, kwam het bij vloed weer vlot. De „Piet", die enige schade op liep, evenals de glooiing van de bui tenhaven, heeft daarna ligplaats gekozen bg de werf van de Terheu- zense Scheepsbouwmg., waar een on derzoek naar de schade zal worden ingesteld. Overste Van Helden bevorderd tot kolonel By Koninklijk Besluit is vanaf 1 Januari 1954 tot dirigerend officier der rijkspolitie le klasse bevorderd de dirigerend officier der rijkspolitie 2e klasse G. H. van Helden, comman dant van het gewest Groningen, vroeger commandant van het ge west Zeeland. Voor een drietal leerlingen van de school der Herv. Diaconie te Aagteker- ke was het gisteren een bigde dag. Zij waren namelijk uitverkoren om de eerste steen te leggen voor het nieuwe schoolgebouw, dat aan de Westkapel- se weg verrijst. Eigenlijk waren het drie eerste stenen; men had voor dit karweitje gezocht naar de jongste leerlinge en de oudste leerling, maar het kwam zo uit, dat de jongste een tweeling wasZodoende kregen Neeltje en Johanna Blaas en Rinus Moens de oudste leerling ieder een steen, waarop hun initialen gebei teld waren. Bij de aanvang van de plechtigheid verwelkomde de voorzitter van het schoolbestuur, ds. L H. W. Theunis- sen, o.a. burgemeester J. Geuze, de overige leden van het dagelijks be stuur der gemeente en de architect, de heer J. D. P. de Smit. Het veiftieugde spr., dat de eerste steen voor het nieu we gebouw kon worden gelegd, het geen een mijlpaal is in de geschiedenis van de school. Het thans in aanbouw zijnde schoolgebouw zal een waardige opvolger zijn van het oude, dat reeds 80 jaar aan de andere kant van de weg staat. Het laatste is een kil en somber gebouw met de ramen op het Noor den, bovendien voldoet het niet meer aan de eisen van de tijd De nieuwe school krijgt grote ramen op het Zui den. Er komen twee lokalen en boven dien naast toiletten e.d. een ka mer voor de leerkrachten. Men hoopt het bouwwerk na de zomervacantie in gebruik te kunnen nemen. Ds. Theu- nissen zei te hopen, dat de mooie nieu we school voor de leerlingen een sti mulans tot nog grotere ijver zal zyn. Daarna kwam het grote moment. Met kennis van zaken bracht Rinus Moens het cement aan en legde hij en de wat beschroomde tweeling de drie steentjes, die tot in lengte van da gen hun naam aan het gebouw zullen verbinden. Tenslotte gingen de „grote mensen" naar het oude schoolgebouw voor een kopje thee. terwijl de scholieren de rest van de middag vrijaf kregen. Het zou de volgende dag toch vacantie zijn. In Grote Kerk te Goes, in Oostkerk te Middelburg en in Schoondijke Tijdens en na de tweede wereldoorlog schreef de in 1953 overleden dich ter Martinus Nijhoff drie religieuze spelen met betrekking tot Kerstmis, Pasen en Pinksteren, welke in 1950 onder de titel „Het Heilige Hout" in één bundel verschenen, Later heeft de criticus Gerard Knuvelder deze drie spelen de meest plastische en meest dichterlijke verbeelding van de drie grote Christelijke heilsfeiten genoemd. Een dezer drie spelen, „De Dag des Heren", wordt dit jaar zowel in Goes als Middelburg door Lekespelgroepen uitgevoerd De Lekespelgroep Wal cheren doet zulks Zaterdagavond om 8.15 uur en Zondagmorgen om 7.15 uur in de Oostkerk te Middelburg, de Lekespelgroep Goes in de Grote Kerk te Goes Zaterdagavond om 8 uur en Tweede Paasdag om 4 uur des middags te Schoondijke. Een woord ter verklaring Nghoffs lekespelen staan als dicht werk allerminst achter bg zgn overig oeuvre, maar de dramatiek, die toch reeds een wezenstrek is in het werk van deze dichter, komt er vanzelf sprekend bijzonder krachtig in tot uiting. Het. Paasspel „De Dag des He ren" wordt als het best geslaagd be schouwd en is ook het bewogendst. Nijhoff evenwei benadert het Paasge- beuren in dit spel op een ongewone manier en het kan daarom nuttig zijn over vorm en inhoud van „De Dag des Heren" iets te vertellen vóór de opvoeringen. DE INHOUD Het spel vangt aan met de verschij ning van Maria Magdalena, die het graf van Jezus komt bezoeken. Kort daarna betreedt een Romeins officier het toneel en geeft zijn soldaten in een met humor gekruid gesprek een reprimande over de slordige bewa king van het graf. Bondsdag Gereformeerde Jongelingsverenigingen Op Tweede Paasdag in Vlissingen De afdeling Zeeland van de Neder landse Bond van Jongelingsvereni gingen op Gereformeerde Grondslag zal haar 59e jaarvergadering houden op Tweede Paasdag in Vlissingen. 's Morgens wordt in het jeugdge- bouw van de Gereformeerde Kerk een huishoudelgke vergadering ge houden, tijdens welke o.m. een voor stel aan de orde komt om de vol gende bondsdag in Middelburg te houden. Dan zal het zestigjarig be staan van de afdeling worden ge vierd. In verband daarmede wordt tevens een voorstel tot contributie verhoging behandeld. De middagvergadering wordt ge houden in de Gereformeerde Kerk en begint om half drie. Ds. P. N. Krugs- wijk uit Oudekerk aan de Amstel, vroeger predikant te Vlissingen, zal spreken over „Op Weg." Het programma vermeldt verder samen zang en besprei/ng van de rede van ds. Krugswijk. Het slotwoord wordt gesproken door ds. H. M. Kuitert uit Scharendgke, die tot onderwerp heeft gekozen „Het leven en Paasfeest." Melkstation Terneuzen binnenkort in gebruik Binnenkort zal op het kleinindus- trieterrein te Terneuzen het in op dracht van de Coöperatieve Melk en Melkproducten Centrale „Vlaan deren" gebouwde ontvangst- en uit giftestation in gebruik worden geno men. Het gebouw, waaraan thans de laatste hand wordt gelegd en dat modern werd ingericht, heeft een lengte van 23% meter en een breed te van 10% meter. Behalve een grote hal, die bestemd is voor het ont vangen en uitgeven van de melk en de producten, treft men er 2 koel ruimten aan, die een gezameniyke inhoud van ruim 70 m3 hebben. Aan de voorzijde van het gebouw bevindt zich een tweetal kantoorlo kalen, een bewaarplaats voor het archief en een bergruimte. Boven dien is nog een laboratorium voor melkonderzoek geprojecteerd. Verder ligt het in de bedoeling binnen afzienbare tgd, mogeiyk nog in het aanstaande najaar, een twee tal dubbelwandige aluminium tanks met automatische koeling voor het bewaren van losse melk in de hal aan te brengen. De ingebruikneming van het station zal voor de melk- voorziening van Terneuzen en om geving een grote verbetering bete kenen, die in belangrijke mate de consument ten goede komt. Vertrek ds. W. A. Kalkman Zoals bekend, werd ds. W. A. Kalkman, Ned. Herv. predikant te St. Laurens, onlangs tot veldpredi ker benoemd voor de tgd van een jaar. Ds. Kalkman zal in de morgen dienst op Eerste Paasdag voorlopig voor het laatst voorgaan. In de mid- dagdienst treedt als voorganger op cand. B. van der Lelie, die ds. Kalk man gedurende diens afwezigheid Ms vicaris zal vervangen. Daarna ontspint zich een gesprek tussen de officier en Maria Magda lena, waarbij de soldaten toeschou wers zijn: een hunner blgkt tot de kruisigers van Christus te behoren en diens mantel bij het dobbelen te hebben gewonnen. Na het gesprek laat de officier Ma ria Magdalena gaan. De soldaten be waken opnieuw het graf. Nu ver schijnt echter een grijsaard, een tuin man, wonderdoener en doodgraver: Adam. Na hem verschijnen de drie zonen van Noach aan het graf en zij brengen hem een boodschap van de Verlosser, die Adam gelast tot hem te komen. De rouwengelen, die het graf flankeren, vertellen, hoe Adam het graf in gaat en zij hem door de hellepoort zien verdwgnen: Christus immers verklaarde niet uit de hel vandaan te zullen gaan, tenzij met Adam samen. Aan het einde van het spel ver schijnt Maria Magdalena opnieuw ten tonele: de verrezen Christus is haar verschenen en zij vindt, naast het ver laten graf, slechts Adams spade. Het Schriftwoord is aan Christus vervuld, Hij is ten hemel gestegen om daar de levende Verlosser te blijven. NIEUW VOOR ZEELAND. Woensdagavond werd in Middelburg de generale repetitie gehouden. In een lege kerk, in een onvolledig decor. De omstandigheden waren dus wel zeer tegen. Ook de muziek ontbrak en de liturgie rondom dit spel. Daar komt bg, dat de Middelburgse groep uit jonge mensen bestaat, voor wie het zeggen van Nijboffs verzen een wel zeer zware taak is. Dat ondanks dit alles enkele malen een zeer goed ni veau bereikt werd, verdient daarom zeker waardering. In Goes beschikt men over rijpere krachten. Ongetwijfeld zal voor beide opvoe ringen grote belangstelling bestaan, vooral ook omdat lekespelen voor Zee land betrekkelijk nieuw zijn. G. B. Afscheid de heer K, van der Molen Met ingang van 1 Mei a.s. zal de heer K. van der Molen, commies titu lair ten ontvangkantore der directe belastingen te Vlissingen, de dienst met pensioen verlaten. De heer Van lolen we in 1920 bij de dienst der belastingen benoemd in de rang v'an i -.ktklerk bg de inspectie Meppel. Met ingang van 1 Maart 1923 werd hij als adjunct-commies overge plaatst naar Vlissingen, waar hij be- no'- id was tot kassier van het ont vangkantoor der directe belastingen. Met ingang van 1 October volgde zgn benoeming tot commies-titulair. De heer Van der Molen was na 1946 tot 1 April 1950 belast met de waarne ming van het ontvangkantoor. Hij trad toen op als hoofd van dit bureau. Op 29 April zal hij afscheid nemen tij dens een bijeenkomst, die om vier uur begint. Hg verlaat de dienst met ver vroegd pensioen om gezondheidsrede nen. De heer Van der Molen is een be kwaam ambtenaar en in Vlissingen een bekende figuur, die allerwege hoogachting geniet. Advertentie ALLES OVER UW GEZONDHEID leest U in het populair-geneeskundlg maandblad „Nieuw Leven". In het April nummer vindt U de volgende artikelen: Verscholen Ziekten, Geloof geen baker praatjes, Oud worden - Jong blijven, Is slaapwandelen gevaarlijk? en talrijke an dere onmisbare artikelen en rubrieken die voor Uw gezondheid be langrijk zijn. Verkrijgbaar A 50 ct. bfl Adm. „Nieuw Leven", Ermek>. MIDDELBURG. Vandaag Electro: „Een circus vlucht te", (14 jr.), 19 en 21.15 uur; Schouw burg: „Convooi naar Malta", (14 jr.), 20 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Min of meer meermin", (a.l.). 7 en 9 uur; Luxor: „Hard als graniet", (14 jr.), 8 uur. GOES. Vandaag Grand: „Het jolige weeuw- tje", (alle leeftijden), 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2