LUST 5 LIJST 5 Nederlandse jeugdploeg behaalde eerste punt tegen Fransen Verras Uw kinderen straks Stijl en kwaliteit nederland Stemt op Walcheren voor de verkiezing Prov. Staten de candidaat der V.V.D. 4 PROVINCIALE ZEEOWSE COURANT DONDERDAG 15 APRIL 1954 FIFA-JEUGDTOURNOOl Uit spannende strijd met gelijke kansen Het Nederlands jeugdelftal heeft het eerste punt in het Fifa-tournooi in de wacht gesleept. Op het terrein te Kaldenkifchen, werd in groep A te gen Frankrijk na een vaak aardige en spannende wedstrijd met 22 ge lijk gespeeld. Het Nederlands elftal, dat physiek ook by deze tegenstander in de minderheid was, heeft technisch een zeer behoorlijke prestatie geleverd. Hoewel er enkele wijzigingen in de opstelling waren aangebracht, man keerde er aan de opbouw en vooral aan de afwerking van de Nederland se aanvallen nog veel, maar er was tenminste van enige samenhang sprake en vaak zagen wij in het mid denveld voortreffelijke combinaties, waarbij in het bijzonder Erkens, Van Elderen, Blom en Braak (HRC) een grote rol speelden. Schoten van Van Elderen en Er kens hielden voor de Fransen een ernstige waarschuwing in en doel man Wende moest al zijn overeen komsten met een gummibal demon streren. Intussen waren de Franse uitvallen gevaarlijk en in de 16e mi nuut kwam het bewijs hiervan. Smits die al een paar maal had gemist, moest de snelle rechtsbuiten Richard laten gaan en toen Schouten bij de getrokken voorzet verzuimde uit zijn doel te komen en Bruys de bal miste, kon de toestormende linksbui ten Wisniewski hard inschieten. Nederland liet zich korte tijd in de verdediging dringen, maar langza merhand werkten de jongens zich los en uit een goede aanval maakte Er kens gelijk. Een vrij onschuldig handsgeval van rechtshalf Galandon werd door de arbiter op de strengste wijze be straft. En Erkens maakte by de Ljjjjjr—geen fout (21). Fransen in de tweede helft de vrij straffe wind in de rug had den waren zij sterker dan voor de rust. De Nederlandse verdediging kreeg het er niet eenvoudiger op en Ten Braak en Blom moesten menig maal bijspringen. Tenslotte wist Wisniewski uit een hoekschop de gelijkmaker (2 2) te scoren. Voor Nederland was het een opluchting toen het einde werd aangekondigd. SCHAKEN De tweekamp om het wereldkampioenschap BOTWINNIK LEIDT (7—6). De 13e party van de tweekamp om het wereldkampioenschap scha ken tussen Botwinnik en Smyslov (wit), die na de 41e zet was afgebro ken, is door Smyslov zonder verder spelen gewonnen gegeven. Botwinnik leidt thans met 7 tegen 6 punten. BRIDGE Bridgekampioen Zeeland Vliss. Fles I versloeg Hulst I met 22 matchpunten (57—35) en werd daardoor kampioen le klasse van het District Zeeland. Jammer genoeg komt dit viertal niet uit in de ge westelijke wedstrijden. Engels amateurelftal naar Aardenburg Eerste Paasdag wordt op het ge meentelijk sportterrein te Aarden burg een internationale voetbalwed strijd gespeeld. Op die dag n.l. komt het Engelse amateurelftal „Raven- stone" A.F.C. uit Coalville naar Aar denburg. De ploeg zal een wedstrijd spelen tegen net voetbalelftal van Aardenburg. De Engelsen spelen in zwarte truien en witte broeken. Voor de winnende ploeg is een beker be schikbaar gesteld. Ongetwijfeld zal het bij deze „interland' niet aan be langstelling ontbreken. WIELRENNEN Derde Paasdag wedstrijd voor amateurs te Groede Op 20 April, Derde Paasdag, wordt het wielerseizoen in West Zeeuwsch- Vlaanderen geopend met de derde ronde van Groede, een wegwedstrijd voor amateurs. Uit alle delen van het land heb ben reeds meer dan 50 renners inge schreven, onder wie P. de Bruijn uit Roosendaal, kampioen van Brabant, J. Looyen uit Steenbergen, J. Ko ning, Breda, J. Rol, Alkmaar, gebr. Diepstraten, Dordrecht, A. Braspen- ninx, Zundert, G. Schoen, Zaandam, C. v. d. Borst, Etten, P. Jacobs, Breda, A. van Sluis, Vlissingen, H. van Glerum, St. Willebrord, C. Oost hoek, 's Heerenhoek. Zeer waarschijnlijk zal ook K. Keepers, de winnaar van de Ronde van Noord-Holland, aan de start verschijnen. Met al deze bekende namen kan op Derde Paasdag te Groede een spannende wedstrijd verwacht wor- met 10 prachtige glazen stuiters! r KRIJGT ZE GRATIS BIJ 2 PAKKEN SNELWERKEND SNEEUWWIT Als U Uw kinderen nu eens héél blij wilt maken, zonder dat U er een cent voor hoeft uit te geven, breng dan straks een doosje met 10 kleurige, gevlamde glazen stuiters voor ze mee! Jazeker! Die krijgt U helemaal voor niets bij 2 pakken Snelwerkend Sneeuwwit. En die baalt U toch in huis om Maandag Uw was net zo mooi schoon en fris Ce krijgen als U dat graag wilt. *t Is heerlijk om in dat overvette Sneeuwwitsop te wassen! Waarschijnlijk wast U al jaren met Snelwerkend Sneeuwwit. Maar ook als Snelwerkend Sneeuwwit nieuw voor U is, weet U,zodra U Uw handen door die dikke laag wollig schuim in dat overvette, zachte sop steekt „Ik heb mijn wasmiddel ge vonden!" Dat welige sop van onvervalste, echte zeep verjaagt alle vuil uit Uw wasgoed lost het op: radicaal! Maar datzelfde sop is o zo veilig en zacht voor Uw kleren, dat ze er niets van te lijden hebben. Zo verloopt wasdag prettiger, want kijk eens hoe prachtig schoon, hoe stralend wit Uw wittte goed wordt en hoe fris en kleurig Uw bonte. Sneeuwwit is SNELwerkend en veel voordeliger! Wasdag verloopt niet alleen prettiger, maar ook vlugger. En, wat ook heel belangrijk is: Snelwerkend Sneeuwwit geeft een ver lichting van de wekelijkse uitgaven, want het kost maar .37 cent per pak. Heus, voordeliger komt 'U niet terecht. GARANTIE De bekende Zeepfabriek ;,De Klok" geeft U hier, in het open- baar, deze schriftelijke garantie: Als Snelwerkend Sneeuwwit niet beter schuimt en geen vetter sop geeft, of als. Snelwerkend Sneeuwwit Uw was niet inderdaad sneeuwwit maakt, dan kunt U het lege of halflege pak eenvoudig naar Zeepfabriek „De Klok" fe Heerde sturen en U ontvangt èu de 37 cent van het pak èn het geld van Uw postzegel terug. Ga jnist nu over op Snel werkend Sneeuivwit Nu krijgt U bij 2 pakken 10 prachtige glazen stuiter» cadeau om Uw kinderen le verrassen! Van 14 tot 20 Juni Sportweek te Souburg In hotel „De Zwaan" te Souburg kwamen de vertegenwoordigers van de plaatselyke sportverenigingen bij een om over de jaarlijkse sportweek: te praten. Deze sportweek zal gehou den worden van Maandag 14 tot en met Zaterdag 19 Junk Op Maandag wordt begonnen met een gezamenlijke mars door de gemeente van alle deelnemende sportverenigin gen. Op het sportveld zal burge meester Stemerding de officiële ope ning .verrichten, waarna een aantal duiven zal worden gelost. Deze eer ste avond wordt besloten met estafet te-wedstrijden tussen de Souburgse sportclubs. Dinsdagsavonds spelen „Animo" en .,De Zuidwesters" korfbalwedstryden, terwijl 's Woensdagsavonds „Vlijt en Volharding" begint met een muzikale rondwandeling. Hierna zijn er op het sportveld demonstraties door de „Walcherse Hondenvereniging". Ten slotte worden er enkele volleybalwed strijden gespeeld. Donderdagsavonds komen de leden van „Luctor et Emergo" aan hun trek met zwem- en waterpolowedstrijden. De Vrijdagavond is voor de handbal lers, terwijl er ook boks- of judode monstraties zullen worden gehouden. De laatste dag, Zaterdag, begint het al vroeg met een ringrydery, ter wijl in de middaguren de gymnastiek vereniging „Astrow" aan de beurt is. Tenslotte is er dan 's avonds een voetbalwedstrijd, waarvoor men plan nen heeft een ontmoeting te organi seren tussen Dosko en een Walcherse combinatie of RCS. In de pauze wor den er weer duiven gelost en na af loop zal de burgemeester de sport week officieel sluiten. Tenslotte is er dan nog een taptoe door „Vlijt en Volharding". Het Sou burgse Rode Kruis_ zal tijdens sportweek een aantal demonstraties geven. Eede eindpunt étappe Ronde West-Vlaanderen Zoals bekend is het Zeeuwseh- Vlaamse grensplaatsje Eede opgeno men in de Ronde van Vlaanderen, een wielerwegwedstrijd voor amateurs, welke wordt gehouden van 18 tot 25 April. De start is in Brugge. Woensdag 21 April wordt verreden de étappe Wou- men-Eede. De dag daarop wordt van uit Eede een tyorit gehouden. Het begin- en eindpunt niervoor is in iu*?Mv:leiUjA goed... Eede. Des Vrijdags is er een rust dag. Des Zaterdags starten de ama teurs voor de étappe Eede-Meulebe- ke (B.). De Nederlandse ploeg be staat uit dertien renners, onder wie: Borremans, Hogerheide, De Jong, Made, De Groot, Amsterdam, Ver hoeven, Overschie en v. d. Lyke, Groede. Voorts hebben de Denen, Fransen, Duitsers en Engelsen een ploeg afge vaardigd. Op 10 Juli „Kaperprijs van Heinkenszand". Het staat thans definitief vast, dat in de gemeente Heinkenszand voor de eerste maal een internationale wielerkoers voor amateurs over 100 km zal worden verreden en wel op Zaterdag 10 Juli a.s., dit ter gele genheid van de zgn. Heinkenszand- se Markt. Een daartoe ingesteld comité on der voorzitterschap van de sportieve burgemeester van Heinkenszand. de heer H. J. J. Derckx, heeft met gro te voortvarendheid de voorbereidin gen van deze wedstryd ter hand ge nomen. Daar het in het voornemen ligt, een jaarlijks terugkerend wielereve- nement hier van te maken, werd naar een passende, blijvende naam voor deze koers gezocht. Gedacht werd, als uitgangspunt, aan het in vroegere eeuwen te Heinkenszand en omgeving zo bekende en roemruch te kapernuis. Dit historische gegeven, gepaard aan 't feit dat de te winnen trophee dient te worden ..gekaapt", deed bij het comité de gedachte ont staan, deze wedstrijd voortaan te doen verrijden onder de naam „Ka perprijs van Heinkenszand". De eer ste prijs bestaat dan ook uit een in brons gegoten figuur, voorstellende een kaper. DAMMEN Returamatch Zeeland- Dordrecht in Vlissingen Tweede Paasdag venzaal van hotel wordt in de bo- lekker te Vlissin- Natuurfijk niet, dal ziel U zol Op dezelfde wijze kunt II zien wat wel en wat geeo ASPIRIN-tabletj6 is. Op ieder Aspirin-tablel staal 'I öaye* kruis. Dit geeft U de waarborg, dat U het beproefde middel heeft tegen uit het district Dordrecht. In 1952 werd in Dordrecht de eerste ont moeting gehouden. Het Zeeuwse team won toen met 128 en kwam daardoor in het bezit van een door het dagblad „De Dordtenaar" be schikbaar gestelde zilveren wisselbe ker. Het Zeeuwse tiental is samenge steld als volgt: L. Anderson, Goes; R. Rykse, Yerseke; J. L. Strooband Jr., Middelburg; M. F. de Jonge, Mid delburg; J. Sinke, Goes; J. Stroo band Sr., Middelburg; W. Heydra, Vlissingen; Iz. Porrey, Schoondrjke; J. Blom, 's-Gravenpolder; E. A. Schuitema, Goes. Deze ontmoeting ding van de heer I staat onder Goedbloed. lei- IN HERENKLEDING De costuums-van KATTENBURG vallen op door stijl en kwaliteit. Ze zijn gemaakt van sterke, soepele zuiver wollen kamgarens. Het solide verzorgde binnenwerk vormt de basis van de blijvend goede pasvorm.'De grote keuze in dessins en kleuren is verbluffend De prijzen zyn zeer aantrekkelijk; vanaf f 89.50 hebt een pak waar U j-a.r-e-n plezier van hebt Een correct, prettig zittend overhemd van uitstekende kwaliteit vindt U bij ons al voor 9.90. 1 voor voorjaar en 2 zijn onze vlotte sportcombina- ties in tal van modetinten. Costuums 2- of 3-delig met 1- of 2-rij knopen TE MOOI VOOR DE REGEN I Het is bijna zonde om in de regen te dragen, zó mooi is de nieuwe Falcon gabardine regenjas. Maar U kunt er zeker van zijn dat ook deze Fal con er tegen kan. Bij KATTENBURG vindt U de volledige Faleon-collectie in gabardine en katoen. Katoenen regenjassen v.a. 34.80 Gabardine regenjassen v.a. 68.75 NERGENS. MAAR DAN OOK NERGENS dan 6eéezbij kaltmbuzq ZIERIKZEE GOES Lange Kerkstraat 27-29 -x- -x- -x- -*■ x -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- -x- in -1 kattenburg Y7 TV T. A 7. V. V» T. V. A A A A A "A" A A A «V A 7. A A A A A A A - n sis************ 3 J. L. Verhagen, Vlissingen J. L. Verhagen, Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 4