De Jacobstoren reikte tot aan het plafond in de huiskamer WALCHEREN OFFICIËLE PUBLICATIES MIDDELBURG KRIJGT WEER EEN R.K. KLEUTERSCHOOL MARKTBERICHTEN WOENSDAG 14 APRIL 1954 PROVINCIALE E EU W S B CO' RANT 6 MAQUETTE-BOUW VORDERT GESTAAG Er worden nog knutselaars gevraagd In de „Schuur" aan de Zandweg te Vlissingen, tussen waterfietsen, ou de schoolbanken en andere materialen, die het gemeentebestuur van de Scheldestad hier heeft opgeslagen, staat een prachtige maquette van de Jacobskerk, bestemd voor „Miniatuur Walcheren". Drie knutselaars, de heren P. Donze, L. Dooms en Cor van der Broek, die medio December 1953 aan dit grote werkstuk zijn begonnen, leggen er nu de laatste hand aan. Tot in de kleinste onderdelen is het exterieur van de maquette gelijk aan dat van het kerkgebouw, voorwaar geen geringe prestatie van deze drie Vlissingers! Zij hebben hiermede him eerste werkstuk van deze aard ver vaardigd. Elders in de stad, in scholen, bij particulieren en in de werk plaatsen van overheidsbedrijven wordt ook hard gewerkt aan de andere onderdelen, die samen het Vlissingse stadsplan vormen voor „Walcheren *u 't Klein", zoals tienduizenden dat over enkele maanden op het Molenwa ter te Middelburg zullen bewonderen. De heer C. J. C. Lucas, die te Vlis singen de Stichting „Nieuw Walche ren" vertegenwoordigt voor de ma quettebouw, ontving in December 1952 het verzoek om dit stadsplan Vlissingen voor „Miniatuur Walche ren" op te bouwen. Er kwam een plan, waarin zowel de oude- als de nieuwe stad op karakteristieke wijze waren opgenomen. Vlot verliep het werk aanvankelijk niet, want de ramp bracht een belangrijke vertra ging. Maar in de loop van 1953 toog de heer Lucas er op uit als plannen maker, talentenontdekker, aanbeste- der toen de zaak op gang kwam als coördinator. Verschillende onderdelen gaven hem echter weinig zorg. Het deel, dat de Koninklijke Maatschappij „De Schel de" uitvoerde, namelijk net hoofd kantoor van dit bedrijf, het dok, een model van de „Kungsholm", de grote kraan, de smederij en de scheeps- bouwloods, ging van een leien dakje. Dat was ook het geval met het S.H. V.-complex, de nieuwe sluizen, de nieuwe brandweerkazerne, de water toren, („een juweeltje", zegt de heer Lucas), het ziekenhuis Bethesda en het Cornelia Quack-hofje, die door andere bedrhven of instellingen wor den vervaardigd. VERSTEK. Een jeugdvereniging zou aanvan kelijk verschillende onderdelen van de Boulevard vervaardigen, doch liet verstek gaan. Intussen is een deel van dit werk door anderen overge nomen. Verschillende woonhuizen uit de oude- en de nieuwe stad zijn in uitvoering, evenals het stadhuis, het Beursgebouw, het Beeldenhuis, woon huis Houtkade 10, Cosy Corner, het Nederlandse loodswezen en de ge vangentoren. Het miniatuurgebouw van het Belgisch loodswezen en hotel Noordzeeboulevard zijn voltooid, een onderwijzer werkt met zijn klas aan de visafslag en een inwoner van Vlis singen nam het boetseren van de standbeelden van de Ruyter, Frans Naerebout en de beelden van het Beeldenhuis voor zijn rekening. Op de miniatuur boulevard zullen echter ontbreken: de zeevaartschool, Bri tannia en het Strandhotel. De Leeu- wentrap wordt een vaste trap zonder leeuwen, waarlangs de bezoekers kunnen lopen. TOT AAN HET PLAFOND Vol lof is de heer Lucas over het enthousiasme waarmede de verschil lende werkers de objecten hebben aangepakt. Eens in de maand maakt hij een rondgang langs de verschil lende maquettes en het is een lust, al dus de heer Lucas, te zien hoe ze groeien. „Moeilijkheden" waren er met de maquette van de Jacobskerk. De heer Donze had hiervoor in zijn noodwoning de hulskamer ont ruimd en toog aan de slag. Be gin Maart was h\j zover, aat de torenspits tot aan het plafond reikte en de maquette niet meer in de kamer kon. Met medewerking van de gemeen te werd er 'n plaatsje in de„ Schuur" aan de Zandweg ingeruimd, waar de knutselaars kunnen werken tot het donker wordtwant er is geen electrisch licht in de loods. Prijzen stad Middelburg voor literatuur en beel- dende Kunst Op 13 Februari jl. maakten wij mel ding van de prijzen der stad Middel burg voor literatuur en voor beel dende kunst ter gelegenheid van Walcherens herstel waarby voor litterair werk en een werk van beel dende kunst elk een prijs van f 750 beschikbaar werd gesteld. Daarnaast zjjn er twee jeugdpryzen van 100 Op de voorwaarden van deze prijs vraag hebben B. en W. van Middel burg thans een aanvulling gemaakt. Daarbij wordt verlangd, dat op elke inzending een motto aangebracht zal zfc'n. Voorts moet bij elke inzending een afzonderlijke omslag worden ge voegd met een verklaring van de In zender, dat de inzending zjjn geeste lijk eigendom is. Tevens moet een correspondentie-adres worden Inge sloten, dat niet dat van de inzender mag zjjn. Op de buitenzede van de omslagen moeten resp. de woorden „naambrief" en „correspondentie adres" alsmede het motto worden geplaatst. Voor het geval dat inzen dingen te goeder trouw zonder mot to mochten worden ontvangen, zullen B. en W. deze zelf van een motto voorzien. Hontenisse klopte E.M.M. (41). In de uitwedstrijden tegen Honte- nisse heeft EMM een 41 nederlaag geleden. Voor rust legden de gasthe ren de grondslag voor deze zege, doordat zij op vrg fortuinlijke wijze een 30 voorsprong konden nemen. Na rust gaven de Vlissingers goed part\j. Zij gingen echter nonchalant met de kansen om. Beide ploegen wisten in deze periode eenmaal net doel te vinden (41). „De laatste loodjes wegen het zwaarst", aldus de heer Lucas. Er zijn nog allerlei noodzakelijke werk jes te aoen en hulp kunnen we zeer goed gebruiken. Vlissingse jeugd- en buurtverenigingen, die bruikbare krachten kunnen leveren, zijn zeer welkom bij het leggen van de laatste hand aan de Vlissingse plannen voor „Miniatuur Walcheren", maar dan moet er niet gedraald worden, want het is kort dag Mogelijkheden elders voor Zeeuwse boeren Aanmelding geopend De Herverkavelingscommissie Zee land heeft thans voor boeren, woon achtig in de herverkavelingsblokken Schouwen-Duiveland, Tholen, de Zak van Zuid-Bcveland en de polder Waarde, de gelegenheid geopend zich aan te melden voor het in gebruik verkrijgen van bedrijven in de Noord oostpolder, Braakman of Quarlespol- der. Ook kunnen zij in aanmerking komen voor emigratie, met ©en gun stige deviezenregeling. Ook zij, die zich reeds vroeger ge meld hebben, doch niet in aanmer king kwamen, kunnen zich wederom opgeven. Uiteraard moeten gegadig den bereid zijn de hun in eigendom toebehorende percelen over te dra gen aan de Stichting tot het Behe ren van Landbouwgronden en dienen zij afstand te doen van hun recht van pacht op de door hen gepachte perce len. Door aanmelding bij de Herver kavelingscommissie verbinden de boeren zich overigens nog tot niets. Oude en nieuwe beplantingen op Walcheren De bekende landschapsarchitect, de heer C. P. Broerse uit Amstelveen, hield voor de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde, afdeling Walcheren, in restaurant Wöhler te Middelburg een interessante lezing over „Oude en nieuwe beplantingen op Walcheren'. Aan de hand van een groot aantal lichtbeelden toonde spr. vele voorbeelden van de oude manier, waarop men het eiland beplantte en stelde daartegenover de nieuwere methoden en inzichten op dit gebied. De heer Broerse legde uit hoe men door een bepaalde wijze van beplan ting de bebouwing kan accentueren of architectonische fouten kan „bij werken". Ook kreeg men een goede indruk hoe deskundig geplante bomen en struiken het stadsbeeld kunnen ver fraaien en daarin variatie aanbren gen. Het bleek, dat velerlei soorten van bomen het op Walcheren goed „doen", niettegenstaande de sterke wind, die voortdurend over het eiland blaast. Anderzijds kon met bewonde ring worden geconstateerd hoeveel werk na de oorlog terzake van de herbeplanting van het getroffen eiland werd verricht. Daarbij is de conclusie gerechtvaardigd, dat alles, dat sinds 1947 werd geplant, uitste kend medewerkt tot verfraaiing van het eiland, dat daardoor vooral in de zomer reeds zeer Veel van zijn kaalheid begint te verliezen. Tenslot te werden nog enkele vragen gesteld. Interessante films van het Aardrijkskundig Jeugdcentrum Ook thans mochten de filmvoorstel lingen van het actieve Aardrijkskun dig Jeugdcentrum te Middelburg, die Dinsdag in de Middelburgse Schouw burg werden gegeven, zich in grote belangstelling verheugen. De leerlin gen van de middelbare scholen en van de hoogste klassen der lagere scholen hebben een aantal interessante en leerzame films kunnen aanschouwen. Zo werd gedraaid de film „Kabelleg- fging in de Westerschelde", die een oed beeld geeft van het werk, dat oor de P.Z.E.M. in het belang van de electriciteitsvoorziening wordt ver richt. Over Walt Disney's bekende film „Lente-symphonie" is het niet nodig uit te wijden, want goede wijn behoeft geen krans. Tenslotte werd nog vertoond Herman v. d. Horsts' vermaarde rolprent „Houen Zo", die een sterk suggestieve indruk geeft van Rotterdams wederopbouw en be drijvigheid. Vandaag-geeft het Jeugd centrum nog drie voorstellingen. Van onze Adverteerders Dinsdag: werd café-restaurant „Suis se", Markt 55 te Middelburg, na een verbouwing heropend. De nieuwe ex ploitant, de heer H. Lagaay, heeft net interieur van de cafe-zaal ingrij pend doen veranderen, vooral wat be treft het meubilair. Door deze ver anderingen maakt het geheel een lichter en warmer indruk dan voor heen het geval was. Het heropende café-restaurant mocht zich reeds in druk bezoek verheugen, terwijl tal van zakenrelaties door middel van bloemstukken blijk van hun belang stelling gaven. Gezelligheidsrit „De Zeeuwen" De Motorclub „De Zeeuwen" te Middelburg organiseert Maandag 19 April (2e Paasdag) een gezelligheids- rit over Walcheren voor automobilis ten en motorrijders. Er wordt gestart op de Middelburgse Markt om 14.30 uur. 's Avonds worden in restaurant „De Eendracht" te Middelburg de prijzen uitgereikt, waarna een gezel lige avond zal worden gehouden. Gevonden voorwerpen. Op het Middelburgse politiebureau zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent de volgende in het tijdvak van 7 tot en met 12 April gevonden voorwer pen: een aantal huis- en andere sleu tels, handschoenen en wanten, porte- monnaies, miL regenjassen, armband jes. pr. regenpijpen, damesrijwiel, he renrijwiel, pakje m. luiers en spelden, bl. haarstrik, w. kindersok, gr. veeg- blik, parapluhoes. schakelriem, zak doek, zilv. boerinneknoop, zakmes, gascape, damespolshorl. m. leren bandje, nietmachine, gr. gestreepte vulpen, houten strandschop, speel goedzwaan, nylonkous, koffertje m. inh., schoolschrift, mes in schede, ring m. steen in doosje, zak m. was goed. Vlissingen Jubileum bij de P.Z.E.M. Dinsdag vierde de heer I. A. Blaak man, smid le klas bij de N.V. P.Z. E.M. te Vlissingen, zijn zilveren dienstjubileum. De jubilaris werd ten kantore van de technische dienst te Vlissingen toegesproken door de chef personeel, de heer J. H. W. van Beuzekom, die hem, bij afwezigheid van de directur, namens bestuur en directie dank bracht voor de bewe zen diensten, onder aanbieding van de traditionele enveloppe. Voorts wor gesproken door de neren A. F. Linze, hoofdopzichter der centrales ën de technisch-ambtenaar, de heer F. Kaashoek. De laatste bood de heer Blaakman namens het personeel een geschenk aan. De heer B. De Jonge overhandigde de jubilaris uit naam van de personeelsvereniging een ca deau. De heer Blaakman dankte ten slotte voor de hartelijke woorden en voor de geschenken. Zuivelvoorlichtingsavond Gisteravond is in het Concertge bouw te Vlissingen voor de tweede maal een algemene zuivel-voorlich- tingsavond gehouden, die ook nu was georganiseerd door het Ned. Zuivel- bureau en de Zeeuwse Melkfederatie. De heer C. den Engelse, hoofdassi stent van de Rijksveeteeltconsulent, hield een praatje over de bouwstof fen en vitamine van het lichaam, ter- wl mevr. P. Sareis van Rijn sprak over „Hoe voed ik mijn gezin goed en goedkoop". Ook nu werd de ge luidskleurenfilm „Land en melk" ver toond. De vragen die tot slot naar aanleiding van het gesprokene kon den worden gesteld, werden beant woord door mevr. Sareis v. Rijn en de heer Den Engelse. Door leerlingen van de huishoud school waren weer enige hapjes klaargemaakt, zodat de aanwezigen niet alleen behoefden te luisteren, maar ook konden proeven. „Zeeuws Tijdschrift" Een groot deel van het zojuist ver schenen Maart-nummer van het „Zeeuwsch Tijdschrift" is gewijd aan het Delta-plan. Na een inleidend ar tikel, waarin er op wordt gewezen dat de afsluiting van de zee-armen de afsluiting van een historische pe riode betekent, volgen drie beschou wingen van de hand van drs M. C. Verburg, directeur van het E.T.I. Achtereenvolgens schrijft hij naar aanleiding van het advies der Delta commissie over de afdamming, over de gevolgen, die deze zal hebben voor de structuur van de landbouw in Zuid-West Nederland (rapport van het L.E.I.) en over het rapport „Zeeuwsche Schatten" van de Werk- commissie voor de Visserij op de Zeeuwse stromen, dat de consequen ties van het Delta-plan voor de vis serij in onze provincie behandelt De in Roemenië geboren en thans te Vlissingen wonende Michel Stèrria- de publiceert in dit nummer een ge dicht „Dimanche après-midi a Vee- re". dat door mr J. C. van Schagen onder de titel „Zondagmiddag in Vee- re" „vrij gereflecteerd" werd. Van de hand van de dichter Alfred Koss- mann verscheen een biografie van de Zeeuwse dirigent Eduard Flipse. Jhr L. E. D. S. von Bönninghausen tot He- rinckhave, burgemeester van IJzendij- ke, schreef over „Hoe komt een ex positie tot stand?', terwijl P. G. Rot te vertelt over de folklore van Zee land. speciaal over de Zeeuwse Palm pasen. Tenslotte bespreekt L. W. de Bree enkele boeken van en over Zee land. Bijeenkomst ging niet door De bijeenkomst die onder het mot to „Opvoeding tot burgerzin" door het Vlissingse gemeentebestuur in 't Concertgebouw zou worden gehou den, vond wegens gebrek aan be- belangstelling geen doorgang. St. Laurens Legaat voor Geref. Kerk De Geref. Kerk van St. Laurens ontving van wijlen mevrouw M. Gi- deonseVan Maldeghem een legaat ten bedrage van 500. J aarvergadering Coöp. Boerenleenbank Maandagavond hiel»" de Coöpera tieve Boerenleenbank te St. Lau rens zijn 40e jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer J. W. van 't Hoff. De voorzitter sprak in zjjn openingswoord over het 40-ja- rig bestaan van de bank, dat men 7 Mei a.s, in het Schuttershof te Middelburg feestelijk hoopt te vie ren. Van de oprichters zijn de heren J. W. van 't Hoff en S. Simonse nog in leven. De kassier, de heer S. Simonse, bracht verslag uit over het 40e ver enigingsjaar en gaf een toelichting op de cijfers van de rekening, ba lans en winst- en verliesrekening. Het eindcijfer der rekening bedroeg 23.602.587 en het balanstotaal was 3.265.208. Aan spaargeld werd in gelegd 934.731 en terugbetaald 927.785. Van de rekeninghouders werd ontvangen 10.397,514, terwijl uitgegeven werd 10.887.270.' Na af- en bijschrijving werd een winst ge boekt van 10.611. Het reserve fonds van de bank toont na bijschrij ving van de winst over 1953 een be drag van 131.412. Het kantoorge bouw met kassierswoning is geheel afgeschreven, zodat de vereniging financieel kerngezond is. De rente van de spaargelden werd voor 1954 op 21/, pet. vastgesteld. De debet-rente werd over de gehele linie met pet. verlaagd. Hét aftre dende bestuurslid, de heer L. J. Lo- rier, werd herkozen, evenals de heer J. Koole Dz., lid van de raad van toezicht. Het vacatiegeld voor de leden van de raad van toezicht werd vastgesteld op 30 per lid per jaar. VLISSINGEN. HINDERWET. VERZOEKEN OM VERGUNNING. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecre tarie, 2e afdeling, ter inzage liggen de volgende verzoeken om vergunning, met bijlagen van: de firma Rouw en Van Veen te Vlis singen om vergunning tot het oprichten van een herstelinrichting voor motor voertuigen en verbrandingsmotoren, waarin 4 electromotoren met een geza menlijk vermogen van 2% P.K. gebezigd zullen worden op het perceel Coosje Bus- kenstraat 49; Shell Nederland N.V. te s Gravenhage om vergunning tot het uitbreiden van een garage door het oprichten van een benzine-pomp-installatie met een tank van 6000 1., waarin 1 electromotor met een vermogen van P.K. gebezigd zal worden op het perceel Breewaterstr. 31. Gedurende tien dagen, te rekenen van 9 April 1954 af. bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren te gen het verlenen der vergunningen in te brengen bij het gemeentebestuur. Boven dien zal op Dinsdag 20 April a.s., des v.m. resp. 10 en 10.30 uur. ten Gemeente huize. een openbare zitting worden ge houden, waarin mondeling bezwaren te gen de inwilliging van deze verzoeken kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der ge meente kennis nemen van de ter zake Ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvragers van de vergunningen, en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede 19 tot beroep gerechtigd, degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, bin nen de gestelde termijn schriftelijk be zwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Vlissingen, 9 April 1954. VLISSINGEN. De directeur van Gemeentewerken te Vlissingen maakt bekend, dat in verband met de Goede Vrijdag het huisvuil, dat Vrijdagsmorgens wordt opgehaald Don derdagmorgen a.s. cn het huisvuil van Vrijdagsmiddags Zaterdagmorgen a.s. zal worden opgehaald. In verband met de 2e Paasdag wordt het huisvuil van Maandag 19 April Dins dag 20 April opgehaald. MIDDELBURG. BEKENDMAKING. B. en W. van Middelburg vestigen de aandacht op de bekendmaking aan het pubiicatiebord betreffende! beslissing gemeenteraad van 6 April 1954, op de aanvrage Ingevolge art. 72 der L.O. wet 1920 van het Bestuur van de Vereniging „De Christelijke Burger school" BINNENKORT AANBESTEDING Zal worden gebouwd aan de „Groene Ring" Aan het einde van deze maand zal de bouw van een R.K. Kleuterschool te Middelburg worden aanbesteed. In 194 ten tjjde van dc verwoesting van het stadscentrum bestond in de Zeeuwse hoofdstad eveneens een dergelijke school, gelegen aan de toenmalige Wal, die in een grote behoef te voorzag. Deze school kon, tengevolge van de veranderingen, die het herbouwplan met zich meebracht, niet meer op de oorspronkelijke plaats worden gebouwd. Zij is thans geprojecteerd op het terrein tussen dc Bachten Steene en de achterzijde van de woningen aan de Nieuwe Burg, de z.g. „Groene Ring". De kleuterschool zal dus verrijzen Ln de nabijheid van de andere gebouwen der R.K. parochie. De N.O.-zijde van het gebouw doet tevens dienst als begrenzing van het speelterrein van de R.K. lagere school aan de Bachten Steene. De school wordt ongeveer 15 tot 20 m. achteruit geplaatst, gerekend van het trottoir af. Zodoende ontstaat aan de voor zijde van het gebouw een prachtige speelplaats, die op het Zuiden is ge legen. De vensters zien door midael van grote ramen op deze speelplaats uit. De entrée, die aan de Bachten Steene is gelegen, komt uit in de gang, langs welke de lokalen zijn ge projecteerd. Er komen twee werklo kalen van 7 x 8 m. elk, met daarop aansluitend een speellokaal van 9 x 8.5 m. Het laatste vertrek staat door middel van grote openslaande deu ren met de speelplaats in verbinding. Voorts treft men in de nabijheid van de gang de kamer van het school hoofd aan, toiletten en een bagage ruimte voor het speelmateriaal. De speelplaats zal worden omgeven door een liguster haag, Vanzelfspre kend is de onontbeerlijke zandbak niet vergeten. Voorts is er een ruimte ge projecteerd voor een bloementuintje RAAD VROUWENPOLDER Diverse subsidie aanvragen behandeld. De raad der gemeente Vrouwen polder kwam in openbare vergade ring bijeen onder voorzitterschap van burgemeester A. de Kam, die in zijn openingswoord gewaagde van de terugkeer van de secretaris, de heer A. T. den Boer, die echter nog maar gedeeltelijk zjjn werk mag hervatten. Voorts sprak de voorzitter woorden van medeleven aan het adres van de heren J. Janse en A. Sturm, in ver band met ziekte en opname in het ziekenhuis. Aan deze vergadering was een rondrit door de gemeente voorafge gaan, zodat verschillende objecten, waaraan gewerkt wordt, waren be zichtigd. In recordtijd werd de vijf tien punten tellende agenda afge werkt. De woonruimtewet 1947 kan in de gemeente nog niet buiten werking worden gesteld, daar er nog te veel woningnood is. In principe werd subsidie verleend aan de Prot. Chr. Stichting voor Be roepskeuze in Zeeland tot ten hoog ste 10 per keer. Medegedeeld werd, dat de aanbesteding van de dijk is gegund aan de firma Schellevis en dat de volkstuintjes inmiddels zyn uitgegeven. De B.B.-cursussen zjjn in volle gang. Voor de maanden Juli en Augustus werd in verband met de vacantie- drukte een verordening vastgesteld op de winkelsluiting. Men was van mening, dat de herziening van de jaarwedden voor wethouders en ont vangers in de gemeente van weinig betekenis zal zqn in verband met het geringe inwonersaantal. De belonin gen van het brandweerpersoneel wer den in beide afdelingen (Vrouwen polder en Gapinge) gelijkgesteld. Een verzoek tot het verlenen van een voorschot voor vakonderwijs van het bestuur der Chr. schoolvereniging te Gapinge werd goedgekeurd. Besloten werd, dat de gemeente farant zal zijn voor een lening van 10.000 van de Stichting Rusthuizen. Aan -de Ned. Herv. Gemeente zal 5 </e subsidie worden toegekend voor de kerkrestauratie- dit komt neer op een bedrag van 3350. De gemeentebegroting 1954 onder ging enkele wijzigingen. Besloten werd een bedrag te reser veren voor een gemeentevlag in ver band met de Zeeuwse Manifestatie te Middelburg. VEEMARKT ROTTERDAM. 13 April. Aanvoer in totaal 6016 7624) dieren, waarvan naar schatting 625 vette koeien en ossen, 1965 (808) stuks gebruiks- vee. 120 vette kalveren. 323 (220) gras kalveren. 2335 nuchtere kalveren. 106 varkens, 166 biggen, 161 paarden, 15 veu lens, 113 schapen of lammeren. 32 weide- zuiglammeren, 55 bokken of geiten. Vette koeien prijs per kg le kw. 2.80 3.02, 2e kw. 2.62—2.82, 3e kw. 2.32—2.60. Vette kalveren prijs per kg le kw. 2.35 —2.45. 2e kw. 2.25—2.35, 3e kw. 1.95—2.15. Prijs in ets p.kg in gld. p.st le 2e 3e le 2e 3e kwaliteit kwaliteit Graskalveren 450 350 240 Nucht. kalveren 48 43 38 Biggen 70 52 40 SLpaarden 210 205 Schapen Lammeren Kalfkoeien Melkkoeien Vare koeien Vaarzen Pinken Vette koeien prijzen vooral niet lager, prima's boven notering. Vette kalveren, vooral niet hoger. Graskalveren, goed prijshoudend. Nuchtere kalveren, ruim prijshoudend. Biggen, onveranderd. Slachtpaarden, omhooggaande prijs, Schapen en lammeren stabiel. Kalf- en melkkoeien, onveranderd. Vare koeien constant. Vaarzen en pinken als vorige week. TBC-vrij vee, onveranderd. VEILING BRESKENS 13 April. Export garnalen 292 kg 77 70. Handels garnalen 144 kg 78—71. Schar 55 kg 45—37. Bot 53 kg 16. Middel tong 7 kg 180—169. Rog 53 kg 72. Alles in ets per kg. 150 125 100 110 105 95 1125 940 780 1125 940 780 775 675 600 870 700 575 585 485 375 VEILING GOES. 13 April. Exportveiling. Appelen: op monster: Golden Delicious I 78.30—83,30. Golden Delicious I grof 77—210; I 69— 74; n 44—46; Jonathan I 49—68; II 36— 43; Goudreinette I grof 5054: I 42—44; II 35—36. Verpakt fruit: Golden Delicious 1 75 121; Jonathan I 63—134; Goudreinette I 53—62. Gewone veiling: Golden Delicious keu ken 53—64; fabr. 35—49; stek 19—29; Jo nathan keuken 36—54; fabr 31—44; Goud reinette keuken 39—50; fabr 29—38; stek 9,50—23; Lombar! Calville keuken 42 45: fabr 18. E1ERNOTERING GOES. Bericht handelaren: kipeieren 9 cent; eendeieren 8 cent; kalkoeneieren 15 cent; ganseieren 20 cent. VISMIJN VEERE. 13 April. Aangevoerd: 946 kg export garnalen 66—95; 213 kg handels-garnalen 56—66; 165 kg schar 30—10; 233 kg bot 18—24; 18 kg tong (middel) 94—1,89; 67 kg rog 83—81; 5 kg kabeljauw 88—93. VISMIJN BRESKENS. Week van 4—10 April 1934. Export garnalen 3949 kg 60—174. Han dels garnalen 646 kg 60—120. Schar 159 kg 20—56. Bot 230 kg 16—17 Schol 55 kg 25—45. Middel tong 80 kg 100—188. Rog 26 kg 39—59. Kabeljouw 4 kg 34. Onver kochte garnalen 260 kg. Prijzen alles in ets per kg. en voor klimwerktuigen. De school zal centraal woren verwarmd, te dien einde is een kleine kelder onder het gebouw geprojecteerd. Het bouwwerk wordt in Daksteen opgetrokken en krijgt een vrij steil pannendak. Ra men, kozijnen en deuren zijn van hout GROTE FRONTBREEDTE. Door de grote frontbreedte van het gebouw de lokalen zijn alle naast elkaar gelegen wordt een gat van niet minder dan 32 m. lengte in de binnenstad gesloten. Als de kleuter school voltooid is, rest hier nog slechts één open terrein, waar thans de steen voor de restauratie van de stadhuistoren is opgeslagen en dat gereserveerd is voor de bouw van een gemeentelijk gymnastieklokaal. Het ia te hopen, dat ook dit pro leet spoedig zijn beslag zal kunnen krijgen. Dit is van groot belang voor de gymnastiekbeoefening in Middel burg. Tevens zal dit pleintje dan zijn definitieve vorm eindelijk hebben ge kregen. Deze prachtige, centraal gelegen, kleuterschool, die zeker weer in een behoefte zal voorzien, i3 ontworpen door architect C. M. van Moorsel Pzn. Deze heeft ook de overige ge- bouwen van de R.K. parochie te Mid delburg voor wier rekening het project wordt uitgevoerd— op zijn naam staan. Buitenlandse studenten bezoeken Zeeland Van 19 tot 26 April zullqn buiten landse studerenden in Nederland on der auspiciën van de Foreign Student Service Zeeland bezoeken om kennis te nemen van de ontwikkelingsplan nen in deze provincie. Zij zullen o.a. worden ontvangen door de Commis saris van de Koningin, de burgemees ters van Middelburg, Zierikzee en Tholen en door de Koninklijke Maat schappij „De Schelde". Als sprekers zullen optreden mr J. Hornstra, directeur van de Stichting Zeeland voor Cultureel en Maat schappelijk Werk, drs M. C. Verburg, directeur Economisch Technologisch Instituut, ir M. de Vink, directeur Provinciale Planologische Dienst en ir A. M. Geuze, directeur van de Zeeuw se Landbouw-Maatschappij. De groep zal verblijven in de jeugd herberg te Domburg. Aanbesteding De Ned. Heide My. heeft Dinsdag in café Kloet te Waarde namens de Herverkavelingscommissie Zeeland in het openbaar aanbesteed het aan leggen van 2A km klinkerwegen met bi-behorende werken Tn het water schap Waarde. Inschrijvers waren: H. Bunschoten te Utrecht 214.147; E. L. K. te Geleen 194.747; P. Visser, Utrecht 189.920; fa. v. d. Elsliout te Den Haag 186.000; L. Versloot te Bo degraven 185.000; L. van Boven te Ellewoutsdijk 1841900; fa. de Wilde te Steenbergen 184.000; A. Versloot te Bodegraven 183.000; L. v. d. Klippe te Vlissingen voor 169.200; Aann. Mjj. Zeeland te Middelburg 165.000; Gebr. Geldof te Serooskerke 159.900; fa. Jan sen te Kloetinge 147.800; A. Sneps vanger te Apeldoorn 139.300; fa. Schepers v, d. Bolt te Raamsdonk 125.900; fa. Eleveld zn. te Gro ningen 121.600; J. en K. den Oude te Biervliet 109.775; K. Lukasse te Walsoorden 102.800. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. Beroepen te ArnemuidenT. Door- ncbal te Oene; te Hasselt (toezeg ging) W. H. van Kooten te Lange- rak; te Nuis-Niebert: J. Boekee, eer vol ontslagen predikant van Andgk, hulpprediker te Drempt; te Leuven (Bond van Belg. Prot. Kerken): J. Bouman te Hekelingen, die tevens benoemd werd als medewerker van dr. A. J. Bronkhorst aan de Prot. Theologische Faculteit te Brussel; te Waddinxveen: C. van der Bosch te Bruchem. Bedankt voor Groningen (Zieken huispredikant) C. B. Boere te Groede. Nagekomen advertentie. Gemeentewerken Goes. Reinigingsdienst De Directeur van Gemeen tewerken maakt bekend, dat in verband met de Paas dagen, de routes van de huisvuilophaaidienst als volgt zijn gewijzigd: De route van 16 April (Goede Vrijdag) wordt ge reden op Donderdag 15 April. De route van 19 April (Tweede Paasdag) wordt gereden op Dinsdag 20 April. voor de tonnenophaal- dienst Is een zelfde rege ling getroffen. De Directeur van Gemeentewerken. 15 April Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.AJP. U.+N.A.P. U.N.A.P. 0.29 0.59 1.20 1.42 2.02 1.42 1.63 1.78 1.05 1.25 12.58 13.24 13.54 14.14 14.28 1.61 1.89 2.04 1.36 1.57 6.55 7.14 7.50 7.25 7.45 1.97 2.20 2.34 1.70 1.96 19.05 19.25 20.04 19.49 20.09 1.79 1.99 2.14 1.46 1.69

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 13