Agrarische rampschade omstreeks Augustus afgehandeld? wmn WALCHEREN JEUK; D.D.D. L00DSENWACHT VAN BELGISCH LOODSWEZEN WORDT UITGEBREID GEEN ERNSTIGE BEZWAREN TEGEN GRENSWIJZIGING MET GOES orr be 4ETÏÏER DINSDAG 13 APRIL 1954 PROVINCIALE EEÜWSE COURANT 7 VOORLICHTINGSAVOND VEILING K.E.O. Het jaar 1953 viel voor veiling Krabbendijke nog mee Er mag verwacht worden, dat omstreeks 1 Augustus 90 procent van de agrarische schadegevallen in Zeeland voor ongeveer 90 procent zullen zijn geregeld, zo sprak de heer S. G. Nooteboom, directeur van de Vcilings- vereniging Krabbendijke en Omstreken, thans tevens bij Landbouwherstel werkzaam, als zjjn mening uit. op de Maandagavond gehouden voorlich tingsavond van deze veiling. Er zijn ruim vijfduizend agrarische schadegevallen in Zeeland met een totale schade van ongeveer zeventig millioen gulden, hierbij de schade aan gebouwde eigendommen niet inbegrepen. Ongeveer twintig procent van deze schade is reeds ln de vorm van voorschotten vergoed Nu de schade- normen gedeeltelijk bekend zijn, is met de definitieve berekening begon nen. Zodra de tegoeden van elke gedupeerde groter worden dan het reeds verleende voorschot, volgt automatisch betaling. In Kruiningen beginnen zodoende reeds vele tienduizenden guldens naar de getroffenen te stromen. De heer Nooteboom. die als spreker de Rijkstuinbouwconsulent, ir J. J. van Hennik, verving, daar deze door omstandigheden verhinderd was, kon ook nog een en ander over de positie van de veiling mededelen. Doordat de ramp 'n belangrijk deel van 't fruit- areaal in Oost Zuid-Beveland deed uitvallen, heeft het veilingsbestuur zich in het begin wel eens zorgen ge maakt. Voor zover mogelijk, werd verder bezuinigd en gestreefd werd om de gebouwen en het personeel op andere wijze dienstbaar te maken. De Terneuzense veiling liet nier 5 tot 600 ton fruit veilen, hetgeen ook arbeid verschafte, terwijl anderszijds ook de Zeeuwsch-Vlaamse telers door betere prijzen, welke verkregen werden, hier van voordeel hebben gehad. Verwacht wordt, dat zij daarom dit jaar zullen terugkeren. Alles bij elkaar, is het jaar 1953 voor de Krabbendijkse veiling nog wel meegevallen. Uiteindelijk was er een verlies van ruim i 19.000, doch een verzoek aan het Centraal Bureau voor Tuinbouwveilingen om steun, zal niet onbeantwoord blijven. Ook niet in de komende jaren. Hiermee treedt wel duidelijk het grote nut aan het licht om lid van een dergelijke mach tige organisatie te zijn. HET FUSTPROBLEEM. Ook besprak de heer Nooteboom nog het fustprobleem Nu men zich steeds meer in de richting van het bewaar- fruit beweegt, doet zich het verschijn sel voor, dat omstreeks October de helft van de fruitoogst nog aanwezig is. Dit vergt ontzettend veel fust voor het opslaan van het fruit. Voor Zee land met een oogst van ongeveer 40.000 ton, betekent dit, dat er na Oc tober nog een millioen kisten nodig zijn. Het rouleren van de kisten gaat later op het jaar steeds langzamer Uit een onderzoek is gebleken, dat hierdoor iedere kist per jaar slechts 43 Vb kg fruit krijgt te bevatten. Voorts werd nog een en ander ver teld over een vorige week te Den Haag gehouden internationale cursus over het marktklaar maken en het af zetten van fruit Voor dit gezelschap met deelnemers uit vijftien landen, hield de heer Nooteboom een lezing over de financiering en de boekhou ding van de veiling. Grote belang stelling werd getoond voor de wijze, waarop dit hier geschiedt PRIJSUITREIKING Na deze causerie reikte de heer Nooteboom nog enkele prijzen van de Sint Nicolaasveiling uit. De cultuur onderneming „Vredehof" te Krabben dijke. welke voor de vijfde maal de medaille van het Centraal Bureau won, kreeg thans twee kunstvoorwer pen in de vorm van schemerlampen van kunstsmeedwerk, terwijl de heer M, Versprille uit Krabbendijke, die RAAD HEINKENSZAND Gsen combinatie van secretaris- en ontvangers betrekking Onder voorzitterschap van burge meester H. J. J. Derckx kwam de raad der gemeente Heinkenszand in open bare vergadering bijeen. Asn de heer L. J. G. van den Broe- cke werd eervol ontslag verleend als ambtenaar van de burgerlijke stand in verband met zijn benoeming in de gemeente Beemster. Aan de orde kwam een voorstel van B. en W. de functie van gemeente-ont vanger te koppelen aan die van ge meente-secretaris. De heer A. C. de Mol (G.B.) merkte op, dat het secre taris-ambt voldoende gesalarieerd is en dat naar zijn mening, dit ambt, om dat het meer dan een volledige dag taak eist, niet is te combineren met dat van gemeente-ontvanger. Ook uit het oogpunt van een goede financiële controle achtte hij deze cumulatie on verantwoord. De heer A. Simon se (K.V.P.) was het met de vorige spre ker eens en kon zich niet verenigen met het in deze kwestie door B. en W. gevoerde beleid. Hij stelde voor over te gaan tot combinatie van de ontvangers-betrekking met die van eerste ambtenaar. De heer M. Grim (K.V.P.) sloot zich eveneens bij de voorgaande sprekers aan en merkte nog op, dat het beleid van B. en W. aanleiding had gegeven tot het ver trek van de eerste ambtenaar, hetgeen hij ten zeerste betreurde. Ook de heer M. C. de Leeuw (A.R.) stelde zich op dit standpunt. Het voorstel van B. en W. werd in stemming gebracht en met 5 tegen 2 stemmen verworpen. Voor stemden de beide wethouders. Het voorstel van de heer Simonse werd daarna aangenomen met dezelf de stemmenverhouding. Besloten werd tevens in de bestaan de vacature van tweede ambtenaar ter secretarie een adjunct-commies te be noemen voor de derde maal Deslag legde op een medaille een beker van het Centraal Bureau ontving Na de pauze werd een drietal films, n.l. over de oogst en afzet van aard beien, de nevelspuit in de tuinbouw en een visseryfilm vertoond, terwijl de heer Vogelaar jr nog enkele op namen van de Sint Nicolaasveiling liet zien. De veilingsvoorzitter, de heer W. C. van de Werff sprak een openings- en een slotwoord voor deze geslaagde voorlichtingsavond. Weg MiddelburgWest- Souburg krijgt beplanting De Provinciale Waterstaat is thans bezig de provinciale weg Middelburg -West-Souburg van beplanting te voorzien. Reecfs is een groot deel van de grondstrook tussen de z.g. Vent- weg en de weg voor het snelverkeer met een enkele rij iepen beplant. Van het begin van de weg bij de melk fabriek te Middelburg tot aar. de Trompstraat zullen kastanjes worden geplant. In het a.s. najaar hoopt men aan de andere kant van de weg, langs de berm van de watergang, een dub bele rij iepen aan te brengen. Als een en ander voltooid is, zal de aanblik van de Nieuwe Vlissingse weg be langrijk aan fleurigheid hebben ge wonnen. Nieuwe uitgang station thans gereed De verbouwingen op het stations emplacement te Goes zijn thans zo ver gereed, dat van de nieuwe uit gang gebruik kan worden gemaakt. In verband hiermee is oo1 ae stand plaatsen van de bussen veranderd. Zolang de verlenging van het tweede perron nog niet gereed is, zullen de uit de richting Roosendaal arriveren de passagiers nog bij de spoorover- gang moeten wachten, totdat de trein naar Vlissingen is gepasseerd. Middelburg Ouderavond openbare lagere school. Te Middelburg hield de Openbare Lagere school 't Zand haar feeste lijke ouderavond in de grote zaal van het Schuttershof. De voorzitter der oudercommissie verwelkomde de aanwezigen, in het bijzonder de wethouder van onderwijs. Daarna werd een programma van zang en toneel afgewerkt, waaraan alle leerlingen met groot enthousias me deelnamen. Zij oogstten hierme de een welverdiend applaus. Na afloop bracht de voorzitter der oudercommissie dank aan leer lingen en leerkrachten voor hetgeen zij die avond hadden gepresteerd. Aardrijkskundig Jeugdcentrum houdt filmvoorstellingen. Het Aardrijkskundig Jeugdceritrüm te Middelburg organiseert vandaag en morgen in de Schouwburg 3 voor stellingen voor de leerlingen van de middelbare scholen, van de hoogste ;sen der lagere scholen en voor de C.O.A.K.-cursisten. De aanvangstij den zijn beide dagen 8.45, 10.30 en 13.30 uur. Vertoond worden de films „Kabellegging in de Westerschelde", „Lente-symphonie" en „Houen Zo". Begroetingsavond Ds. Don. De centrale kerkeraad van de Ned. Hervormde Gemeente te Middelburg besloot in zijn laatste vergadering op Donderdag 29 April a.s. een begroe tingsavond te houden met ds. en me vrouw Don, die Vrijdag 9 April j.L na een viermaandelijks verblijf in Zuid-Afrika in Nederland terugkeer den. Emmabloem-collecte Ook in Middelburg zal Donderdag 15 April a.s. de jaarlijkse Emma bloem-collecte worden gehouden. Het doel van de collecte is, zoals bekend, de t.b.c.-lgders van elke gezindte te helpen. De opbrengst is bestemd voor het plaatselijk werk in het kader van de bestrijding van deze ziekte. Ook thans hoopt men op een flinkd op brengst, daar zonder financiën de ze nuttige en belangeloze arbeid niet kan worden voortgezet. Jaarvergadering C.B.T.B. De afdeling Middelburg van de C. B.T.B. hield Maandagavond in de Bogardzaal te Middelburg onder voorzitterschap van de heer P. Ton haar 20e jaarvergadering. De secre taris, de heer P. v. d. Putte, gaf een overzicht van 20 jaar C.B.T.B. in de Zeeuwse hoofdstad. Hij herinnerde o.a. aan de oprichting van de afde ling, die op 6 Februari 1934 geschied de. Men begon met 10 leden; thans bedraagt het ledental 39. Het jaar bestuursleden, de heren P. v. d. Put te en A. Volkers, werden met meer derheid van stemmen herkozen. Voorts hield de heer A. Haandrik- man uit Oostkapelle een inleiding over „Lectuurvoorziening in onze tijd". Spr. greep terug in de historie en beschreef in het kort de ontwikke ling van het geschreven woord tot aan deze tijd toe. Hij wees op het nut van het gedrukte woord en pleitte voor het stichten van goede biblio theken in de plaatselijke gemeen schappen op het platteland om de dringend noaige culturele opheffing van de plattelandsbevolking mede te bewerkstelligen. In dit verband her innerde hij aan de onlangs ingestelde Prot. Chr. Lectuurraad, ale op dit ge bied zeer veel kan doen. Tenslotte werden door de Voorlich tingsdienst enkele films vertoond, o. ,De ideale keuken" en „De Ramp". VOETBAL Axel—R.C.S. In het verslag van de voetbalwed strijd Axel—R.C.S. meldden wij, dat de heer Hoogenboom deze ontmoeting heeft geleid. Dit is echter foutief. De heer Hoogenboom heeft de fluit ge hanteerd in de wedstrijd V.E.S.W.S. C. (derde klasse C.) Vlissingen Jaarvergadering Vlissingse Bestuurd er sbond. De Vlissingse Bestuurdersbond kwam in jaarvergadering bijeen on der voorzitterschap van de heer K. van Wagtendonk in het gebouw van de A.N.M.B. Na goedkeuring van de jaarversla gen van penningmeester en secreta ris werd de bestuursverkiezing ge houden. De heer J. C. Constanase werd herkozen als secretaris. Even eens werden herkozen de heren H. N. Schuurmans, C. Mommaas, M. J. van Beers en A. Buys. In de controle commissie werd benoemd de heer J. W. Kögeler. Medegedeeld werd dat de Arbei ders-Kunstkring momenteel 888 le den telt. Er zal getracht worden voorstellingen te geven te Souburg en Westkapelle, Donderdag a.s. wordt als sluiting van het seizoen opgevoerd het toneelstuk van Her man Herjermans „Beschuit met Muis jes". In overweging werd gegeven volgend seizoen niet alleen met to neelstukken te komen, maar ook aandacht te wijden aan muziek en dans. De heer A. Buijs, districtsbestuur der van het N.V.V. te Tilburg, feli citeerde de Vlissingse Bestuurders- bond met het werk van de Arbeiders- Kunstkring. Van verschillende Be stuurdersbonden worden inlichtingen over het werk van deze stichting ge vraagd. De districtsbestuurder deel de voorts mede, dat binnenkort de benoeming te wachten staat van eer N.V.V. districtsbestuurder voor Zee land. Op de nominatie daarvoor staat de heer C. Hoek uit Zierikzee. In 1955 viert het N.V.V. zijn 50- jarig bestaan. Voor de oorlog waren in Zeeland 8000 modern georgani- seerden. Thans is dit cijfer opgelo pen tot 15.0000. Uit het politierapport. Ruzie in café: ruif sneuvelde. In een café op de Nieuwedijk te Vlissingen ontstond ruzie tussen een bezoeker en zyn vriendin. De man maakte zich zo kwaad, dat hg een glas bier naar het hoofd van de da me gooide. Het glas trof haar niet, doch wel werd een spiegelruit ter waarde van 165 getroffen. De politie hield enige jongens aan, die vuurwerk afstaken in de St. Ja- cobsstraat, waardoor zij voetgangers hinderden. Naar de verkoper van de vuurproducten wordt een onderzoek ingesteld. Op het terrein van de nieuwbouw van Brittannia trachtten enige jongens een dragline te demon teren. Zij werden door een omwonen de weggejaagd. De politie stelt nu een onderzoek in naar de daders. Een onderwijzer, die met zyn klas in het Nollebos vertoefde, werd met zijn klas plotseling beschoten., met stenen. Het bleek, dat een jongen van 14 jaar zich oefende in het kat- tepult-schieten. Hg bood zijn excuses aan. Met een ernstige vermaning werd hij huiswaarts gestuurd. De kattepult werd vernietigd. Een in woner van Vlissingen tenslotte deed aangifte bij de politie, dat des nachts de ruitenwissers van zijn auto waren gehaald. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK VLISSINGEN Het boekenbezit van de Openbare Lees zaal te Vlissingen werd uitgebreid met de volgende werken: Asser. Vaselicntje: Christie, Na de be grafenis; Corsari, Illusies; Depauw, Al leen moeder; van Djjk-Has, En het zaad viel; Elsmg, De 32ste bruid; van der Hei de. Land van namelozen: Maas, onder ze ven zeeën; Paterson, Thirza; van Scha- gen, Flarden van de wind; Thompson, Pionier van het leven; Wittkampf, Het kanon; Hurst, Back street; Jenkins, E'indle; Churchill1, Memoires, Dl 9; Gun- ther. De grote president; Haasse, Klein reismozaïek; Maliepaard. Zwervend tus sen Arabieren en Koerden; Scobee, De ogen van uw kind; van Boxtel, Op vin- gtrs gevangen; Carson, De wereldzee; Pi casso, Reproducties. In de maand Maart werden uitgeleend 2503 Ned. romans, 201 romans in vreemde talen, 934 studieboeken en 1266 jeugdboe ken (totaal 4864). De leeszaal werd be zocht door 511 mannen en 81 vrouwen, en de jeugdleeszaal door 100 meisjes en 76 jongens. Gentse bondsdag volgeboekt Een week voor de Bondsdag van C.J.M.V, en C.J.V.F. samen met de Protestantse jongeren van Belgisch Vlaanderen te Gent, zijn de organi satoren tot het besluit gekomen om alle nog binnenkomende aanmeldin gen af tc wyzen. Tot en met Zater dag hebben zich 750 jongens en meis jes opgegeven voor de toogdag op Tweede Paasdag. Telt men daarbg nog de leden der Zeeuwse pjjpercorp- sen. die meegaan naar Gent. alsme de de ruim 200 jongeren uit België, die de Bondsdag bezoeken en zich daartoe reeds hebben opgegeven, dan komt men tot ruim 1000 oondsdag- gangers. De vergaderruimte laat niet toe, dat er meer komen, zodat geen aanmeldingen meer kunnen worden geaccepteerd. De P.Z.C.-geluidswa- gen zal by deze bondsdag aanwezig zijn. Collecte. De opbrengst van de Zaterdag voor de E.H.B.O. gehouden collecte bedroeg te Middelburg 1 521,43. De opbrengst SIMAVI-collecte te Souburg was 190,66. Advertentie Niet krabben. De helder vloeibare D.D.D. kal meert de jeuk in enkele seconden, doodt de ziek tekiemen. geneeattot diep ln de huidporiën. GeJEtSMIDDQ TEGB^ 1 HUIDAANDOENINGEN Uitvoering „Jong Leven". Het kinderkoor „Jong Leven", on derafdeling van de Gemengde Arbei derszangvereniging „De Volksstem", Eaf Zaterdagavond o.l.v. de heer A. ichtendahl voor een uitverkocht Concertgebouw een geslaagde uit voering. Na het openingswoord van de voor zitter, de heer C. Parent, werd door het gehele koor „Hier zingt Jong Le ven van Lichtendahl-Romijn gezon gen, waarna de klassen A, B en C. afzonderlijk enige frisse marsen en walsliedjes ten gehore brachten. Zeer geslaagd was net laatste optre den van de klasse A, die „Droom- ventje" en „Schoorsteenveger" ook in beeld brachten. Na de pauze werd door klasse B en C een opvoering gegeven van „De ree van de bron", een kinder-operette in vier bedryven van Jac. Wilson met muziek van E. Koning. De regie was in handen van de heer C. Ko mijn. Jong en oud hebben genoten van deze goed gespeelde en gezongen operette en het applaus dat de jonge artïsten in ontvangst mochten ne men was wel verdiend. Een woord van lof voor de fraaie costuums en het deels zelf vervaardigde décor is hier zeker op zijn plaats. Na afloop van de uitvoering was er een gezellig samenzijn, waarop ook de jeugd zich uitstekend amu seerde. Burgerlijke Stand. Bevallen: G. E. van 't WestendePie- ters, z.; C. M. VerkouterenGroesser, d.; M. C. M. PoppeBoer, d. en z.; L. E. Pa- peHausschulz, d.; W. J. Consemulder Jilleba. d.; A. PoulalnCammeraat, d.; J. TuinGeldof, d.; C. Klaver—Verhage. z.; P. C. Korteweg—Veenenbos, d.; M. J. A. Kalv. Oevelen, d.; S. A. C. Bleijenberg —de Roos, d.; P. de Visser—v. Rijmenant. z.; N. Reijnhout—Sinke, z. BETERE BEHUIZING. Er worden één-persoonskamers voor de loodsen gebouwd De loodsemvacht van het Belgisch loodswezen te Vlissingen, die enkele jaren geleden werd uitgebreid en gemoderniseerd, wordt thans opnieuw uitgebreid. Vroeger mankeerde aan de behuizing van de loodsen nog wel het een en ander: zo waren zjj bijvoorbeeld aangewezen op slaapzalen, die plaats boden aan een groot aantal loodsen. Een van de voornaamste pun ten, waaraan bij de uitbreiding dan ook aandacht werd geschonken, was de slaapgelegenheid. B(j de onderhavige uitbreiding, waarmede onlangs een begin is gemaakt, worden nu éénpersoons-slaapkamers gebouwd. Aan de rechterzijde van het be staande gebouw is inmiddels een pand gesloopt. Op deze plaats zal een nieuwe vleugel komen van dertien meter breedte. Aan de boulevardzjjde wordt het gebouw drie verdiepingen hoog, aan ae achterzijde vijf verdie pingen. De totale hoogte van het ge bouw bedraagt niet minder dan zes tien meter. In de nieuwe vleugel komen was- en douche-gelegenheden voor de zee- loodsen. Op de begane grond aan de Boulevardzijde komt een hall met trappenhuis met aansluitend een gro te lees-zitzaal van acht bg acht me ter. Op de eerste en tweede verdie ping komen negen slaapkamers met doucheruimten. In het souterrain komen tenslotte nog een aantal slaapvertrekken, benevens enkele magazijnen, terwijl in de kelder de centrale verwarming, benevens de werkplaatsen voor het onderhoud van motoren en een ruimte voor het touw- en draadsplitsen worden on dergebracht. Het gebouw zal van handvorm steen worden opgetrokken. De ven sters worden voorzien van stalen ra men, gevat in hardstenen omlijstin- gen. Grote aandacht wordt besteed aan de geluidsisolatie, hetgeen voor dit gebouw in verband met de vele slaap vertrekken van bijzonder groot be lang is. Zo zullen op de begane grond en verdieping verschillende construc ties worden toegepast, waardoor de overbrenging ran het geluid tot een minimum wordt beperkt. Het gebouw is ontworpen door architect M. J. J. van Beveren uit Middelburg, terwijl de uitvoering van de werkzaamhe den is opgedragen aan aannemer Christiaanseri uit Vlissingen. Advertentie. Nienwe cursussen STENOGRAFIE EN MACHINESCHRIJVEN begin- n« i in eerste week van Septem ber a.s. De Directie van de Pltmanschool, N. CRUCQ en G. J. BLIEK. Ondertrouwd: S. Abdul, 25 j. en C. Marinissen, 17 j.; C. J. W du Pon. 27 j. en C. J. Boom. 21 j.; P. L. den Boer, 24 j. en J. de Nooijer, 23 j.; P. van 't Westen- de, 29 j. en D. Geleijn, 25 J. Getrouwd: P. J. Ge tok, 28 J. en J. Keljser, 21 j.; J. C- Snijders, 32 j. en Lako. 29 j.; A. J. Belzer, 20 j. en W. C. Schenkenberg, S. Arciszewski, en H. S. C. de Koning: A. Houtekamer, 25 j. en J. S. Meerman, 22 j.; J. Dingemanse, 42 j M. P. Breijaert, 32 j.; F. Nauta. 27 j. en A. J. Thenne, 24 j. Overleden: L. Warren, 85 J.; J Ksas- hoek, 21 j.; J. M. Pierens—Akkerman, 72 jr. Oostkapelle Bevallen: C. C. BooneLouws, d.; L. de VisserAnnot, d.; C. T. JobseBrand, S. WondergemJobse, z. Getrouwd: A. Maljers, 26 J. en W. M. Wondergem, 26 j. Ondertrouwd: P. Schoe. 25 j. en C. Job se, 20 j. i J.. echtgenote Nieuw- en St. Joosland Bevallen: P. Lukasse—Lukasse, d. Crucq—Kwekkeboom, zA. K. Duine Fonteine; J. A. KuzeeBuys. z. RAAD 'S-HEER ARENDSKERKE Nieuw verenigingsgebouw voor 's-Heer Hendrikskinderen De gemeenteraad van 's Heer Arendskerke besloot in zijn Maandag middag gehouden vergadering aan Ged. Staten te berichten, dat geen ernstige bezwaren bestaan tegen de voorgestelde grenswijziging met Goes, waaraan rond 45 ha moet worden afgestaan. Wel acht men het noodzakelijk, dat de gemeente tegemoet gekomen wordt in het verlies van de opbrengst grondbelasting, welke ruim 300 per jaar zal bedragen. Bij de bespreking van dit voorstel verklaarde burgemeester A. A. Elen- baas, dat men zich kan indenken, dat Goes deze grond nodig heeft, Daarmee is niet gezegd, dat men zich ook kan indenken, dat de gehele ge meente Kloetinge tevens moet ver dwijnen. De heer A. G. de Kooning (KVP) vond de houding van Goes „agressief". Het zou hem niets ver wonderen, als na verloop van jaren ook een greep naar 's Heer Hendriks kinderen zou worden gedaan. De heer C. Verdonk (KVP) kon het evenmin bekoren, terwijl de heer A. Sandee (AR) de plannen zag als een teken aan de wand voor de kleinere ge meenten. Een tweede belangrijk voorstel, dat j deze vergadering aan de orde kwam, was dat tot de bouw van een nieuw verenigingsgebouw te 's Heer Hendrikskinderen. Dit gebouw, dat tevens dienst zal doen als gymnas tieklokaal en ook een badgelegenheid met vijf douchecellen krijgt, is gepro jecteerd in het uitbreidingsplan. De voorzitter deed nog voorlezing van een schrijven van de kerkeraad der Ned. Herv. gemeente van 's H. Hendrikskinderen, tevens schoolbe stuur. Hierin werd betreurd, dat B. en W. afzagen van hun oorspronke lijke plan om van de oude school met woning van het hoofd een vereni gingsgebouw te maken. Het schoolbestuur moet namelijk *n nieuwe woning voor het schoolhoofd bouwen en dit feit is financieel alleen mogelijk, wanneer de oude woning kan worden verkocht. Daarom wera alsnog aan de raad in overweging gegeven, om toch de oude woning aan te kopen en met het oude school gebouw tot verenigingsgebouw te verbouwen. De voorzitter rekende voor, dat nieuwbouw een jaarlijkse last van 5000 zal geven, terwijl verbouw, in verband met de kortere afschrijvingstermijn, op 5375 zou komen, terwijl men dan nog een oud gebouw blijft houden. De heer Sandee (AR) kon slechts schoorvoetend met het voorstel vnn B. en W. meegaan, daar Jin mede in verband met dé andere onderhanden zijnde objecten, de schuldenlast voor het nageslacht wel hoog begon te vin den. De heer Kooning (KVP) drong er met klem op aan, dat dan ook Le- wedorp toch aan haar „trek" zal ko men. Nadat de heer J. de Schipper (AR) het voorstel nog had toege juicht, werd dit z.h.s. aanvaard. Marktberichten VEEMARKT ROTTERDAM. 12 April. Aanvoer in totaal 1626. Vette koeien en ossen 893, varkens 733. Prijs in cents per kg: vette koeien 280302 voor le kw.; 262282 voor 2e kw.; 232260 voor 3e kw.; varkens (lev, gewicht) 190 voor le kw.; 188 voor 2e kw.; 185 voor 3e kw. Prijzen: vette koeien: onveranderd, prima's boven notering; varkens: enkele prima's boven notering, afloop stroef. VISMIJN VEERE. 12 April. Aangevoerd: 1571 kg export garnalen 62—69; 313 kg handels-garna len 58—77; 269 kg schar 22—37; 244 kg bot 16—26; 40 kg schol 23—27; 13 kg tong (middel) 1.031,80; 27 kg rog 52—66; 7 kg kabeljauw 50—63. VEILING MIDDELBURG. 12 April. Aardappelen: Koopmans BL grote 17; Bintjes grote 16. Fruit. Appelen: Goudrelnette I 50—64; keuken 44 18. Groenten: Radijs 14—21; Rabarber 34— 45; Andijvie 53—66; Witlof 47—64; Breek- peen 5—8; Spinazie 58—74; Rode kool 8 —15; Bosselderij 27—29; Prei 19—26; Glas sla A 18—25; B 13—20; C 8—18; Uien 4 —6; Boere kool 9; Kroten per kg 9—11; Snijsla en dunsel 1,001,65. Examens steno en typen. Te Goes werden type- en steno-examens afgenomen vanwege de Bond ,J- Pitman" van Leraren in stenografie en machine- schrijven. Aan deze examens namen deel 78 candidaten Het diploma van de Ned. Unie voor practijkexamens voor stenoty piste kon worden uitgereikt aan de da mes: G. M. Leendertse. Kamperland. J. N. van de Linde. Kortger.e. M. M. EL Schippers, Wissekerke, E. M. H. Zuijdweg, Wissekerke. Diploma voor kantoorstenograaf 130 lettergr. p. m„ werd uitgereikt aan de da mes: C. Doekes. Goes, K. van Hekke, 's- H. Arendskerke. C. B. Janse, 's-H. A.- kerke, A. Kruis. Goes, M. N. v. d. Linde, Kattendyke, M. J. Nagelkerke, 's-H. A- kerke. P. W. Priem. M. Steketee. M. M. Zachariasse.J. J. F. Visser Goes en de heer H. Steketee te Nieuwdorp. Het diploma kantoortypiste kon worden uitgereikt aan de dames: I. E. M. Bleij enberg, Zierikzee. F. M. van de Bunder, Middelburg. C. Doekes, Goes A. B. Gors- se, Goes, A. P. Haecke, Goes. A. Holle- mans. Goes, S. Kosters. Goes. M. N. v. d. Linde, Kattendijke, M. M. Schrijver, Goes A. Slebenga. Goes, J. L. Glerum, Schore, C. J. van Halst. Kortgene. C. L. de Jon ge, Wissekerke. M. v. d. Klooster. Goes, J. de Krijger. Borssele, B W. Priem, Goes, J de Rggt, Kloetinge. C. A. Sturm, Goes, G. A. Bal. Goes, L. P. Dekker, 's- Heerenhoek en de heer Joh. Steketee, Nieuwdorp. De dames: P. G. Felius, Goes, M. F. Jansen. Goes, de heer C. F. de Kooning, Lewedorp, de dames J. C. Labeur, Wil- helminadorp, J. P. Poortvliet. Middel burg, E. J. Wyat, Yerseke. de heer P. H. Ossewaarde, Wolf aartsdijk, de dames W. van Oeveren, Wolfaartsdijk. A. J. Karre- man. Goes, de heer J. P. J. Hopmans, Goes, mej, G. C. van Beugen, Goes, de heren C. Boonman, Heinkenszand. O. C. J. van BleyawtJk, Tierens Verhagen, Wolfaartsdijk, de dames M. A. J. Faria. Kwadendamme, A. J. van Hee, Kamper land, W. G. Geysen, Goes, C. B. Janse, "s-Heer Arendskerke, G. M. Leendertse, Kamperland, M. M. H, Schippers, Wissen- kerke, M. N. Zachariasse. Goes, E. M. H. Zuijdweg. Wissekerke, H. Egter van Wis sekerke te Goes. Aan 18 candidaten kon geen diploma worden uitgereikt. Allen waren leerlin gen van de Pltmanschool te Goes. WOENSDAG 14 APRIL. HILVERSUM L 4*2 m 146 ke/s. 7.00— 24.00 NCRV. NCRV: 7DO Nws. 7.13 Gram. 7.30 Ge wijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. ".00 Nws.- en weerber. 8.15 Gram. 8.30 „Tot Uw dienst' caus. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterst 9.40 Gram. 1080 Morgendienst 11.00 Gram. 1185 .Het leven van Edward Grieg", hoorspel. 1285 Metropole ork. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12-33 Me tropole ork. 1289 Klokgelui. 13X0 Nws. 13.15 Met PIT op pad. 1380 Mandoline ork. 13X0 Gram. 16.00 Voor de leugd. 1780 Gr. 1780 Orgelspel 18.00 MIL vraaggesprek. 18.10 Gram. 18.15 Spectrum van het Chr. Organisatie- en Verenigingsleven. 1880 R.V.U.: Prof. Dr. W. H. C. Tenhaeff: Ver schijningen. 19.00 Nws. 19.10 Boekbespr. 1985 Gram. 1980 BuitenL overs. 19.50 Gr. 20.00 Radiokrant. 20.20 Koor en sol. 2180 Voordr. 21A0 Vocaal ens. 22.00 „De bewo gen wereld", caus. 28.15 Meisjeskoor. 22.40 Nat Kamp. Schaken. 22.43 Gram. 22.45 Avondoverdenking 23.00 Nws. en SOS- ber. 23.15 Het Evangelie in Esperanto. 23.30—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/a. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 1080 VARA. 1980 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARAi 7X0 Nws. 780 Gram 7.15 Gym. 780 Gram. 8.00 Nws. 8.13 Gram. 850 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 980 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 1080 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Orgel en zang. 1280 Land. en tuin- bouwmeded. 12.33 Voor het platteland. 12,38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Tentoon stellingsagenda. 13.18 Dansmuz 13.45 „De weg omhoog", caus. 14.00 Voor de kin deren. 16X0 Voor de zieken 1680 Koor zang. 17.20 Hammondorgelspel. 17.35 Lichte muz. 1750 Regeringsultz.: Prof. Dr. N. A. Donkersloot: ..Nederland en de wereld: Het P.EN.-Cor.gres" 18.00 Nws. en comm. 1880 Act 1880 Instr. kwint. 1855 Voor de kinderen. 19.05 VARA-varia. 19.10 „Het web" klankb. VPRO: 1980 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 „Waar staan wij?'toespraak 2080 Lich te muz. 20.45 „Sterkere oanden", hoor spel. 22.15 Tenor en piano. 22.45 „De ta bak als maatschappelijk vraagstuk", caus. 23.00 Nws. 23.15 Socialistisch nws. in Esperanto. 2380 Django Reinhardt-pro- gramma. 23.45—24.00 Gram. HOOG EN LAAG WATER 14 ADril U.+NJLP. U.+NAP. U.—N.A.P. U.NA..P. Vlissingen 12.16 1.58 6.09 1.82 18.29 1.66 Terneuzen 0.13 1.47 12.42 1.74 6.26 2.06 18-48 1.88 Hansweert 0.29 1.61 13.07 1.89 7.00 2.18 19.23 2.01 Zierikzee 0.52 0.96 13.26 1.28 6.46 1.64 19.09 1.42 Wemeldinge 1.11 1.13 13.39 1.46 6.57 1.86 19.29 1.62

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3