Ingelanden van „Brede Watering Bewesten Yerseke" vergaderden WAPEN VAN HAAMSTEDE ONTHULD IN KRELAGEHUIS TE HAARLEM Zeeuwse Almanak AFSCHEID IN VLISSINGEN BIJ PROVINCIAAL GASBEDRIJF GEEN PANIEK IN YERSEKE, MAAR WEL VASTBERADEN STRIJDLUST Agenda 2 P iZ O V CI A ,E ZE F W S E CO I ANT DINSDAG 13 APRIL 1954 DIJKHERSTEL VOLTOOID Binnenwaterstand had meer dan een jaar zeer laag peil De ingelanden van het waterschap „De Brede Watering Bewesten Yer seke" kwamen Maandagmiddag in vergadering bijeen onder voorzitter schap van de dijkgraaf, de heer P. J. J. Dekker, in „de Prins van Oranje" te Goes. In zyn openingswoord heette de voorzitter alle aanwezigen van harte welkom en ging vervolgens over tot het doen van enkele bestuurs mededelingen. Het dijk leger, waarover indertijd overleg werd gepleegd met de burge meesters der verschillende gemeenten binnen het waterschap, is inmid dels tot stand gekomen en bestaat uit 1100 personen. De heer Dekker bracht de burgemeesters dank voor hun medewerking en sprak de hoop uit, dat het leger niet in actie zal behoeven te komen. Het herstel der zeedijken is gereed gekomen en de kosten bleven iets be neden het begrootte bedrag. Slechts resten nog het in orde brengen van het wegdek op de zeedijk te Katten- dijke en de inzaai van enkele kale plekken aan de binnenloop der her stelde dijkvakken. De in Januari op getreden hoge vloeden hebben geen noemenswaardige schade aan de steenglooiingen veroorzaakt. Het waterschapsbestuur zond op 12 October 1953 een plan tot het ver zwaren en verhogen van de zeedijk aan de Westerschelde en een verzoek om een Rijkssubsidie hiervoor aan de Minister van Verkeer en Waterstaat. In zyn antwoord deelde de minister mede, dat eerst het rapport van de Delta-commissie moet worden afge wacht, alvorens een beslissing kan worden genomen. Met het verhogen van de dyksmuur te Kattendijke zal nog deze maand een aanvang worden gemaakt. De binnenwaterstana bleef in het tijdvak van 20 Februari 1953 tot en met 4 Maart 1954 wel uitzonderlijk laag. Geen enkele maal kwam de stand boven hot zomerpeil. Alleen na 4 Maart werden gedurende enkele dagen plus-cijfers genoteerd. De ge malen aeden daardoor weinig dienst; tot 1 April draaide het gemaal te Kattendijke 717% uur en ,jDe Moer" 314 uur. De electrische bemaling te Kattendijke voldeed uitstekend. Ten gevolge van de lage waterstanden konden de delvingswerkzaamheden goede voortgang vinden. De nieuwe grote waterleiding van Reigersbos tot' in de Poel bracht een belangrijke ver betering in de afvoer van het water uit de Poel. De uitkomsten van de voorjaars peilingen te Kattendijke waren be vredigend; de toestand van de voor oever aldaar kan stationnair worden genoemd. Door tussenkomst van G.S. werd in de loop van het dienstjaar 1953 een Rijksbijdrage voor de niet-planwe- gen ontvangen van 16.140,48. Begroting 1954155. De begroting 1954/55, welke een rst voor onvoorzien vertoont van 52.703,55, ontmoette geen tegen stand en werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Hierop komt o.m. een geldlening voor van 165.000 met een looptijd van 30 ja- Advertentie. n emae aan dat ondragelijke znnrbranden Neem een of twee Kennies, en op 't zelfde moment is dat zuur- branden geblust. Geen wonder dat talloze mannen en vrouwen over de hele wereld dwepen met Rennies en altijd zorgen ze bij de hand te hebben. Rennies zijn hygiënisch ver pakt één voor één. Ze zijn smake lijk engemakkelijk in te nemen, zonder water of wat ook. ren voor de verbetering van de dijks- muur te Kattendijke, de glooiing te Schore en de verbetering van enkele wegen. Het ligt in de bedoeling van het waterschap om inplaats van de wegen te verbeteren 180 wissel plaatsen aan te leggen in verband met het steeds toenemende zware verkeer. Dit werk zal worden ver deeld over drie jaren. Het financiële rapport over het onderzoek der be- Sroting werd uitgebracht door de eer M. in 't Anker. Aangenomen werden voorts een wijziging begroting 1953/54, een voorstel tot verkoop van een perceel grond, een voorstel van het bestuur tot overdracht in beheer en onder houd van Poelweg I aan de gemeen te Goes en de toekenning van een toelage aan ambtenaren met geen volle dagtaak. In de drie ontstane vacatures door periodiek aftreden werden de volgen de candidaten gesteld: 1. M. H. van Liere, Sinoutskerke (aftredend), G. P. Zandee, 's Heer-Arendskerke, M. Vermeule Jz., 's Heer-Hendrikskinde ren; 2. K. M. Straub, Kloetinge (af tredend), J. Q. C. Lenshoek, Kloetin- ?e, H. B. Pilaar, Goes; 3. J. C. van Westeinde, 's Heer-Abtskerke, (af tredend), J. F. Buysrogge, Kloetin- ge en W. de Baar, s" Heer-Abtskerke. In vaste dienst bij het waterschap werd aangesteld de heer J. A. Ver boom te Goes. Tot ambtenaar-werk man in het derde kwartier werd be noemd de heer L. Oudendijk te Heer-Abtskerke. Het bestuur nam een voorstel van de heer Buysrogge, om de belangheb benden in de Poel te adviseren tot het collectief doen delven van schei- dingssloten tussen weilanden, over. 20.000 voor Vrouwenpolder Voor gemeentehuis en verenigingsgebouw Tüdens de Maandag gehouden raads vergadering van Vrouwenpolder deel de burgemeester A. de Kam mede, dat een schenking van f 20.000 was ont vangen van de Lions International Clubs Relief-funds, bestemd voor her bouw van het gemeentehuis en het verenigingsgebouw. De schenking werd door de raad in dank aanvaard. Bondsdag Chr. Geref. Jeugdverbond Het Zeeuwsch Verband van het Chr. Geref. Jeugdverbond houdt op Twee de Paasdag een bondsdag in de Chr. Geref. Kerk te Biezelinge. GEDENKRAAM Afdeling Westenschouwen van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur bestond 50 jaar Als '11 afdeling van de „Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloem bollencultuur" vijftig jaar bestaat, dan wordt ter herinnering aan dit feit een glas in loodraam aangebracht met het wapen der gemeente, waarin de afdeling is gevestigd in het Verenigingsgebouw, het Krelage-huis te Haarlem. Maandagmiddag zijn de ramen voor dc afdeling Bovonkarspcl en Westen Schouwen (Haamstede) onthuld. Er ztfn thans 27 gedenkra men. De vertegenwoordigers van de gemeentebesturen en besturen der jubilerende afdelingen werden door de voorzitter der vereniging, jhr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, welkom geheten. Spreker merkte op dat het hoofd bestuur door het plaatsen van her- denkingsramen uiting wil geven van zijn erkentelijkheid en waardering voor het werk der afdelingen. In Westen Schouwen is de bollencultuur minder dan in Bovenkarspel, maar toch niet onbelangrijk. De afdelings voorzitter maakt deel uit van het ge meentebestuur van Haamstede en verwacht mag worden, dat er samen werking bestaat tussen de overheid en 't bestuur van „Bloembollencul tuur". Spreker gaf de verzekering, dat men meegeleefd heeft met de zware be proevingen, die het eiland onderging. Getracht zal worden, dat getroffenen uit de sector bloembollencultuur een vergoeding zullen ontvangen, die zo redelijk mogelijk is. Het hoofdbe stuur zal daaraan zy'n krachten wij den. Jhr. van Nispen verwachtte, dat door energie de schade hersteld zou worden. „Dan kan nog hogere wel- VAN in TOT Dank zij de hulp van de gemeente Voorburg hoopt Brouwershaven bin nenkort weer te kunnen genieten van een brokje natuurschoon. De aanplant in het Slingerbos wordt momenteel krachtig ter hand genomen. De heer Barmentlo uit Voorburg, die vorig jaar eveneens bewezen heeft op dit gebied deskundig te zijn, is thans bezig met het planten van heesters en AARDAPPELEN Onder de hop Rassen kwamen en verdwenen" schroef een onzer colle~ ga's verleden week als onderdeel van een uitvoerige reportage een artikel over de aardappeldat nuttig en veel al ook smakelijk consumptie-artikel. Een deskundige op landbouwgebied schrijft ons thans, dat de aardappel vermoedelijk reeds in, het begin van de zeventiende eeuw in Zeeland ver breid had kunnen zyn, alsPetrus Hondius van aardappelen had gehou den! Petrus Hondius, de beroemde Zeeuwse geleerde, kweekte namelijk reeds aardappelen op z\jn landgoed de Moffenschans te Terneuzen en in een van zijn boeken, verschenen in 1621, maakte hy gewag van deze aardappel teelt. Hij noemde ze ,Rapas van d'A. mericaen" en ,Ratatas uxt Spagnien", welke woorden sterk herinneren aan onze populaire term „patatten"! Hondius gaf persoonlijk de voor keur aan de aardpeer (topinamboer of knoldragende Zonnebloem) boven de „Papas, ranch van smaecke" en die persoonlijke smaak van Petrus Hondius heeft de potentiële Zeeuwse aardappelliefhebbers in vroeger tij den parten gespeeld voorts zal dit plekje opgevrolijkt wor den door de aanplant van tulpen en hyacinten. Voor de wandel- en natuur liefhebbers ongetwijfeld een prettig bericht, want deze „enige groene streek van Brouwershaven" verdient het in ere te worden gehouden. Wens van velen: moge de jeugd zulks ook beseffen! Sportief. Een vijftiental jeugdige leerlingen, in leeftijd variërend van tien tot twaalf jaar, van de Chr. Nat. Lagere School te Axel, heeft vorige week het initiatief genomen tot het maken van een sportieve tocht. Zo gingen zij Za terdagmorgen, uitgerust met twee vlaggen, op mars naar Terneuzen, na men daar de boot naar Hoedekensker- ke om aan boord de vermoeide beentjes wat te strekken voeren te rug en keerden lopend naar Axel weerom. Een gezonde, alleszins aan te bevelen vrijetijdsbesteding. NIET AAN TE BEVELEN Minder aanbevelenswaardig is de handeling, die een zestienjarige knaap, zoon van de familie I. te Axel, ver richtte, toen hij meereed op een melk wagen. Hij kwam te vallen, brak een been en moest in het ziekenhuis te Sluiskil worden opgenomen. Lopen is in sommige gevallen, zo men ziet toch te verkiezen boven (mee)rijden GELDGEBREK Een triest bericht uit St. Jansteen: het muziekgezelschap aldaar, dat fier de naam droeg „Harmonie St. Jan", ziet zich door geldgebrek genood zaakt het harmonie-gezelschap om te vormen tot een fanfare. In de toe komst wordt 't dus fanfare „St Jan" tenzijTenzij een welgesteide mu ziekminnaar zich het lot van de kunst in St. Jansteen zou aantrekken.. vaart verwacht worden van het schone eiland Schouwen", zo besloot hij. De heer T. L. Jonker sprak als wethouder van Haamstede en als voorzitter van de afdeling Westelijk Schouwen er zijn grote vreugde over uit, dat het gouden jubileum door het plaatsen van een gedenkraam voor de historie is vastgelegd. De afdeling is weliswaar klein, maar toch heeft zy geschiedenis ge maakt. In 1904 zijn groene veilingen gehouden en later droge veilingen. Een belangrijk feit noemde spreker van Haamstede naar de V.S. De burgemeester van Haamstede, jhr. R. J. H. Q. Röell is vorige week met de „Noordam" voor drie maan den naar de Verenigde Staten ver trokken. Het doel van zyn réis is tweeledig» namelijk familiebezoek en het overbrengen van de dank van zijn gemeente aan die plaatsen in de V.S. die na de ramp voor Haamstede zo veel hebben gedaan, namelijk Hamp- stead by New York en Shanandoah. De minister van binnenlandse za ken heeft de burgemeester voor drie maanden verlof verleend, tijdens wel ke periode het burgemeesterschap wordt waargenomen door wethouder M. den Boer. Lyceumleerlingen uit Zierikzee.naar Zuid-Limburg Vierdaags uitstapje dank zij Franse vrijgevigheid De leerlingen van het lyceum te Zierikzce zullen na hun Paas-vacantie nog een uitstapje van vier dagen ma ken naar Zuid-Limburg. Het is een extraatje, dat de school te danken heeft aan de vrijgevigheid van een Franse onderwijsvereniging, de Con- féderation General des Oeuvres Laï- ques du Calvados, die terstond na de ramp reeds een inzameling hield voor hulp aan rampslachtoffers en na over leg met de Nederlandse ambassade in Parijs het lyceum van Zierikzee adop teerde. Geruime tijd geleden werden repro ducties gezonden van werken van Franse schilders, die nu de lokalen van het lyceum sieren. Ook schonk men enige boeken over kunstgeschie denis, terwijl een twintigtal leerlin gen- onder leiding van twee leraren werd uitgenodigd deze zomer een be zoek aan Normandië te brengen. Dat wordt dan een reisje van vier weken waarbij in verschillende delen van Normandië telkens een week gelo geerd zal worden. Intussen heeft de Conféderation een bedrag van 10 mil- lioen Franse francs (plm. f 10.000) ter beschikking kunnen stellen, welk bedrag op verschillende wijze ten be hoeve van de school en de leerlingen benut zal worden. Eén van de plan nen bestaat uit het organiseren van een vierdaags reisje naar Zuid-Lim burg, waaraan alle leerlingen (126) onder leiding van de leraren deelne men. Vertrokken wordt Donderdag middag 29 of Vrijdagmorgen 30 April en Maandag 3 Mei komt 't gezelschap weer in Zierikzee terug Gelogeerd wordt in het bekende jehgdhotel, kasteel „Ryckholt" te Gronsveld bij Maastricht. Vooral daar verwacht mag worden, dat eind April begin Mei in Zuid-Limburg de boomgaarden volop in bloei 'staaif;- steltrhncn zich veel' yan dit uitstapje voor. Uit hetzelfde fbnds werden ook reeds enkele nuttige zaken voor de school aangeschaft, welke men in het alge meen niet ten laste van het Rijk kan brengen. NA 49 DIENSTJAREN het, dat de Iris Wedgewood haar ba kermat op Schouwen heeft. Aan*de iris is immers de naam van willen de heer H. S. van Waveren onafschei delijk verbonden. Tenslotte zeide spreker te hopen, dat het wapen van Haamstede in het raam de eenheid tussen de Konink lijke Vereniging en WesteZyk Schou wen zal symboliseren. Hierna werden de ramen onthuld. Dat van Westelijk Schouwen ge schiedde door dc heer Jonker. (Slot van pag 1) niosselcultuur, zijn kreeftenhandel Als men langs de dicht bebouwde oevers van de Waterweg en de Wes terschelde de dijken wel verhogen kan, waarom dan niet langstde prac- tisch grotendeels onbebouwde oevers van de Oosterschelde? Lijnrecht gaat men in Yerseke in tegen de conclusie van het derde in terimadvies van de Deltacommissie, dat verhoging en verzwaring van de dijken duurder zal zyn, dan afsluiting van de zeegaten. Al evenmin wil het er bij de Yerse- kenaren in, dat de verbindingen met het centrum des lands en de Rand stad Holland zoveel beter zullen wor den door de afsluiting der zeegaten. De dijken immers zullen niet op plaatsen komen te liggen, waar een snelweg naar het Noorden een be langrijke verkorting zou betekenen. En de verzilting wordt in Zeeland nog allerminst zo bezwaarlijk geacht, dat daarvoor de afsluiting van de Ooster schelde noodzakelijk zou zijn ACHT PUNTEN. In acht punten vat men in Yerseke al die bezwaren samen en zij zien er, dat zal ieder moeten toegeven, alles zins aanvaardbaar uit: De door de afsluiting van de zee- 1% tot 2 m. De Kosten hiervan zullen slechts een breukdeel bedra gen van de kosten van afsluiting. 2. De verhoging^ van de zeedijken vormt technisch geen probleem en is mogelijk binnen de tijdsduur van 10 jaar. 3. Door de afsluiting van de zee gaten kunnen onberekenbare verho gingen van waterstanden in de zee- inhammen, die buiten de afsluitdam- men zullen overblijven, worden ver wacht, terwijl de waterstanden op de Westerschelae eveneens belangrijke verhogingen kunnen ondergaan. De stranden zullen door stromingen even wijdig aan de kust sterk kunnen af nemen. 4. Het verkeer te water zal in strenge winters grote stagnatie door ijsvorming kunnen ondervinden, daar het ijs niet afgevoerd kan worden. Bovendien is zoetwaterijs zeer sterk. 5. De visserijen en schelpdierkwe kerijen worden vernietigd. Compen satie hiervoor is niet mogelijk. Dui zenden nijvere werkers worden met economische ondergang bedreigd. 6. Daar bij het ontwerpen der dam men geen rekening kan worden ge houden met verkeerseisen. ontstaat geen betere cn kortere verbinding tussen WalcherenZuid-Beveland Rotterdam. 7. De verzilting vormt voor Zeeland geen probleem. De Zeeuwse landbouw heeft geen gebrek aan zoetwater, zo dat de vorming van een zoetwater- meer, ten koste van enorme bedra gen, voor Zeeland overbodig is. 8. Door de afsluiting der zeegaten wordt vrijwel geen land gewonnen. Dit land kan eventueel door inpolde ring worden verkregen. Zal Yerseke het op deze acht „stel lingen" halen? Niemand kan dit voorspellen. Menigeen zal geneigd#zijn de kan sen klein te achten. Maar het minste, wat men in Yer seke mag verlangen is toch wel, dat voor en tegen van hun denkbeelden ook in de Deltacommissie nog eens zeer ernstig wordt overwogen en dat ook de regering bij deze problemen stil staat. NIET PESSIMISTISCH. In Yerseke is men ernstig gestemd doch niet pessimistisch, eerder het tegendeel. Vandaar, dat men dan ook bereid is om als het moet zeer hevig en langdurig te strijden. Want en dit staat inderdaad wel vast de afsluiting der zeegaten brengt de ondergang van oester- en mosselcultuur mede. De Zeeuwse verwaterplaatsen voor de mosselen zijn onmisbaar. Kunstmatige -verwa- terplaatsen zijn uitgesloten. Neder land zal wat zijn mosselen betreft met het verlies der verwaterplaatsen zyn afzetgebied eveneens verliezen, omdat het niet in staat zal zijn een goed verzorgd product aan de markt te brengen. En de oesters? Er is geen ander water vindbaar dan de Oosterschelde, waar de oesters gekweekt kunnen worden. Neen, zegt men in Yerseke: De Oosterschelde moet open blij ven, moet van verhoogde en versterk te dijken worden voor/Jen. Het kan. Dus net moet! Koninklijke onderscheiding voor de heer P. B. Bos. In tegenwoordigheid van o.a. de Commissaris der Koningin, jhr mr A. F. C. de Casembroot, is Zaterdag middag te Vlissingen officieel af scheid genomen van de lieer P. B. Bos, technisch ambtenaar van het provinciaal gasbedrijf. De heer E die onderscheiden werd met de medaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, is thans na 49 dienstjaren gepensionneerd. In het kantoor van het provinciaal gasbedrijf te Vlissingen waren naast de Commissaris der Koningin Zater dagmiddag bij dit afscheid o.a. tegen woordig de voorzitter van de com missie van bijstand op het prov. gas bedrijf, mr. A. J. van der Weel, de burgemeester van Vlissingen, tevens lid van genoemde commissie, mr. B. Kolff, de heer L. Onderdijk, eveneens lid van de commissie van bijstand, directeuren van gas- en waterleiding bedrijven en vrijwel het voltallig per soneel, met verscheidene gepension- neerden. In een toespraak prees jhr De Casembroot de heer Bos voor zijn ijver, bekwaamheid en plichtsbe trachting, met name ook betoond ge durende de tweede wereldoorlog en in de rampnacht van 1 Februari 1953. Onder gevaarvolle omstandigheden zijn toen die maatregelen genomen, Eindles Chr. Landbouw- winterschool te Middelburg Diploma-uitreiking en bevordering In „Toorenvliedt" te Middelburg werd Maandagmiddag de eindles ge houden van de 2-jarige cursus van de Chr. Landbouwwinterschool, uitgaan- de van de C.B.T.B. Nadat de docen ten de leerlingen door middel van een aantal vragen voor de laatste maal aan de tand hadden gevoeld, reikte de inspecteur van het Landbouwon derwijs, de heer Veenstra uit Den Haag, de diploma's uit. Spreker wees met nadruk op de betekenis van dit onderwys en drukte de ge diplomeerden op het hart zoveel mo gelijk in hun verdere leven van de nier opgedane kennis de vruchten te plukken. Voorts werden de geslaagden toe gesproken door mr. W. F. E. Baron van der Feltz. namens de commissie van toezicht, dr. ir. C. W. C. van Beekom, uit naam van de Rijks- landbouwconsulenten en de heer C. de Putter, namens de Zeeuwse C.B. T.B. en het schoolbestuur. De laat ste deelde nog mede, dat de beide beste leerlingen, de heren C. Lange- beeke en S. de Visser, een prijs zul len ontvangen. Namens de ouders der leerlingen sprak de heer J. Arendse, terwijl de afgestudeerden bij monde van de heer P. de Visser, hun dank uitspraken voor de bijgebrachte kennis. De di recteur en de leraren mochten een boekwerk in ontvangst nemen. Ten slotte sprak de directeur, ir. H. Steur nog een persoonlijk woord tot ieder van de gediplomeerden. Hun namen zijn: J. Arendse, Sou burg; J. P. Boot, Noordwelle; A. Da lebout, Noordgouwe; M. Karelse en K. van Soarrentak, Koudekerke; L. Kodde, Biggekerke; C. Langebeeke, J. Marcusse. Kamperland; Gapinge; P. Vader, Rutten (N.Ö.P.), "vroeger te Middelburg; W. Verhage, S. de Visser en W. de Visser te Ritthem. Eén leerling kon tengevolge van een ongeval niet aan het examen deelnemen; hij zal daartoe alsnog de gelegenheid krijgen. Tevens zijn aan deze school de be vorderingen bekendgemaakt van de le naar de 2e klasse. Bevorderd wer den: F. Anderiesse en A. van de Put te, Middelburg: P. Arendse en M. Kaliouw, Souburg; A. Boone, Nieuw en St. Joosland; S. Breure, Dintel- oord; Jac. Krijger. Driewegen- Jac. Minderhoud en D. J. Verhage, West- kapelle; L. Minderhoud, Gapinge; J. Poppe, Ritthem; K. Poppe, Grijpsker- ke; L. C. de Ruyter. Sluiskil; D. Vos, Koudekerke. Eén leerling werd niet bevorderd, terwijl twee leerlingen herexamen moeten afleggen. Lezing over helicopterdiensten OP 26 APRIL A.S. TE GOES. Op initiatief van het Nederlands Verkeersinstituut werd op 4 Febr. jJL een bijeenkomst gehouden in het pa leis Noordeinde te Den Haag, waar het vraagstuk „helicopterdiensten" is behandeld. De heer C. Kolff, voorzitter van de Kon. Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart en voorzitter van het syn dicaat voor de „heliport" te Rotter dam, heeft daar een zeer interessante lezing gehouden. De vereniging voor vreemdelingen verkeer in Zuid- en Noord-Beveland is er in geslaagd, de heer Kolff bij hoge uitzondering bereid te vinden dezelfde lezing te Goes te houden, n.l. op 26 April a.s, in hotel „De Koren beurs". welke nodig waren om het gasbedrijf voor een ramp te sparen. De Com missaris vertolkte hiervoor de dank van het provinciaal bestuur. Boven dien kon spr, mededelen, dat het, H. M. de Koningin had behaagd de heer Bos de ere-medaille in.goud, verbonden aan de Orde van. Oranje- Nassau. toe te kennen. De directeur van het prov. gasbe drijf, de heer P. L. Abranamse, gaf vervolgens een overzicht van de pe riode, waarin de heer Bos aan net bedrijf verbonden is geweest. Spr. kon mededelen, dat Gedep. Staten de heer Bos voor zijn langdurige dienst de jubileum-gratificatie hadden toe gekend. Nadat ook mr, Kolff de scheidende had 'toegesproken, voerden nog ver tegenwoordigers van de verschillende afdelingen uit hét bedrijf en'vah" an dere openbare nutsbedrijven hét woord, van wie velen de heer Bos een geschenk aanboden, terwijl mevrouw Bos bloemen in ontvangst mocht ne- Oma Veele werd 100 jaar Gelukwensen door mevrouw De Casembroot Onder grote belangstelling vierde de oudste inwoonster van Axel, mevrouw J. Veele, haar honderdste jaardag. Reeds vroeg in de morgen wapperde van alle gebouwen in de Noordstraat de vlag. In hotel „Het Gulden Vlies" recipieerde mevrouw Veeke, doch zij weigerde zich met een auto naar dit hotel te brengén. Aan de arm van haar dochter begaf zij zich te voet naar de receptiezaal. Het was voor haar een grote verrassing, dat de echtgenote van d_ Commissa ris der Koningin, mevrouw S. C. de Casembroot-baronesse van der Feltz, de eerste was, die haar gelukwenste met haar jaardag. Mede namens de Commissaris bood mevrouw De Ca sembroot een fraaie bloemenmand aan. Ook de burgemeester van Axel, de heer P. L. D. J. van Oeveren kwam mevrouw Veele gelukwensen en bood een geschenk onder couvert aan. Er was grote belangstelling en er wer den vele bloemen- en fruitmanden aangeboden. Mede dank zij het werk van het actieve buurtcomité werd de ze dag voor Oma Veele een onverge telijke dag. Tot gemeente-architect benoemd. De heer A. Buijs te Brouwersha ven, thans gemeente-opzichter bij de Centrale Dienst, is benoemd tot ge meente-architect in de gemeente Nieuwkoop. Scheepvaartstremming Van de zijde van de Rijkswaterstaat directie Zeeland, wordt bekend ge maakt, dat, in verband met het uit voeren van herstelwerkzaamheden, de scheepvaart door de kleine schut sluis van het Kanaal door Walche ren van 27 April a.s. te 8 uur tot 29 April te 19 uur zal zyn gestremd. Gedurende deze stremming zal uit sluitend met de grote sluis worden geschut. MIDDELBURG Vandaag Electro: „Het hunkerende hart", (14 jr.). 19 en 21.15 uur. VLISSINGEN Vandaag Alliambra: „Hoffmann's Vertellingen" (a.1.), 7 en 9 uur; Luxor: „Commando des doods" (14 jr.), 8 uur. Concertgebouw: voorlich tingsavond Melkfederatie. 8 uur. A.N.M.B.-gebouw: ledenvergadering A.N.M.B., 8 uur. GOES Vandaag Grand: „De derde man" (14 jr), 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2