<a>- 4? Aagtekerke begroette gisteren zijn nieuwe burgemeester Zeeuwse Almanak POLAK RIDEAUX ROOS Dameshanden llnmER MINISTER MANSHOLT BEZOCHT WAARDE EN SCHOUWEN TM- «rasiwM WATERTOREN TE TERNEUZEN WORDT RUIM 5» METER HOOG Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 10 APRIL 1954 MET VLAGGEN EN EREPOORTEN De heer J. Geuze geïnstalleerd Een feestelijk uitgedost Aagtekerke heeft gisteren de nieuwe burge meester, de heer J. Geuze uit Wissekcrke, verwelkomd. De vlaggen waren uitgestoken, erepoorten waren opgericht en het dorpsplein was met guir landes versierd, terwijl alle bewoners op de been waren. Een eindweegs vóór het dorp werd de heer Geuze, die vergezeld was van zijn echtgenote, begroet door een fleurige ruiterstoet. De commandant van de ruitery, de heer P. de Visser Wzn,, was de eerste Aagtekerkenaar, die de heer Geuze mocht toespreken. Hy deed dit gezeten op zyn paard in welgekozen bewoordingen. Daarna reed de auto van de nieuwe burgemeester, rondom begeleid door de ruiters met hun oranje sjerpen, hoog op de fraai opge tuigde paarden, het dorp binnen. Op het dorpsplein, waar een groot deel van de inwoners stond opgesteld, werden de heer en mevrouw Geuze hartelijk toegesproken door de heer J. Birza, voorzitter van het feestco mité. De heer Birza gewaagde van de blijdschap, die in Aagtekerke heerst, nu er weer een burgervader is. Hij wenste burgemeester Geuze een prettige werkkring toe en herin nerde aan het feit, dat er in het dorp tal van jongelui van ongeveer 1000 weken zijn, die grote verwachtingen van de daden van 't nieuwe gemeen tehoofd hebben De Muziekvereniging Agatha" speelde vervolgens het Wilhelmus, waarna de schooljeugd een zanghul- de bracht. Ook de zangvereniging kwam aan de beurt; zij zong het burgemeestersechtpaar een speciaal voor deze gelegenheid gemaakt lied toe. Installatie. In de raadzaal van het gemeente huis, die voor het grote aantal be langstellenden bijna te klein bleek, voltrok zich daarna de officiële in stallatieplechtigheid. De waarnemend burgemeester, de heer J. Bosselaar, hield een rede, waarin hij zei, dat voor Aagtekerke een blijde dag was aangebroken, nu de heer Geuze zyn ambt aanvaardde. Ook voor de nieu we burgemeester was er, naar spr. meepde, reden tot verheugenis: hij komt immers in een nieuwe werk kring, met nieuwe perspectieven. De heer Bosselaar gaf de verzekering, dat geheel Aagtekerke met de nieu we burgervader zal medeleven en dat ieder hem alle mogelijke mede werking zal verlenen. Hy wees op de woningnood, die ook in deze agrari sche gemeente nijpend is en op het uitbreidingsplan dat 'nog tot stand moet komen. Spr. hoopte, dat deze problemen tydens de ambtsperiode van de heer Geuze opgelost zouden Moeder heeft het toch druk! PLEEGZUS TER BLOEDWIJN geeft kracht en energie. Zeer versterkend en bloedvor mend. Vraagt Uw apotheek of drogist. worden. De heer Bosselaar sprak tenslotte enkele woorden van welkom tot mevrouw Geuze, waarna hy af scheid nam van de ambtsketen die hem 28 jaar lang als teken van zijn waardigheid diende en deze burge meester Geuze omhing. In een toespraak, waarmee hy zyn ambt aanvaardde, betuigde de heer Geuze oud-burgemeester Bosselaar dank voor alles wat deze voor Aag tekerke heeft gedaan. Spr. hoopte, dat hij de voetstappen van zyn voor ganger zou mogen drukken. Hij ver trouwde op een goede samenwerking met wethouders, raadsleden, gemeen- tepersoneel en bevolking en betoog de, dat zijn deur open zou staan voor allen, die hulp nodig hebben. De pro blemen, die in Aagtekerke leven, zul len zeker zijn aandacht hebben. Tenslotte smeekte hy Gods zegen over zyn toekomstige arbeid af. Verdere sprekers. Wethouder J. Melse getuigde na mens het dagelijks bestuur van Aag tekerke van het vertrouwen, waar mee men de nieuwe burgemeester te gemoet treedt. Spr. hoopte op een prettige en aangename samenwer king in het college van B. en W. Uit naam van de raadsleden sprak de heer S. de Visser, terwijl de gemeen te-secretaris, de heer K. Dekker, voor het personeel van de secretarie het woord voerde. Aan het eind van deze officiële raadsvergadering hield burgemeester Geuze een rede tot de bevolking. Tydens het daaropvolgend offici eus samenzijn werd nog gesproken door de heren H. I. Janse, Kortgene, voorzitter van het Noordbevelandse waterschap Willem c.a., mede na mens de besturen van de aangeslo ten polders. C. van der Weele, Wis- sekerke, uit naam van de Noordbe velandse landbouwers, J. X. van dei- Maas, oud-wethouder van Wisseker- ke, J. L. Dregmans, burgemeester van Koudekerke en Biggekerke, voorzitter van de vereniging van B. en S. op Walcheren, W. H. van Bal- legoijen de Jong, districtscomman dant van de Rijkspolitie, F. G. Spren- ger, burgemeester van Oostkapelle, M. de Visser, commandant van de Aagtekerkse brandweer, J. D. P. de Smit, directeur van de Centrale Dienst Bouw- en Woningtoezicht op Walcheren, ds. L. H. W. Theunis- sen, Herv. predikant te Aagtekerke namens de Herv. gemeente, J. Melse, namens de kerkeraad en de school der Geref. gemeente en A. Bosselaar, uit naam van de Geref. Kerk te Dom burg. Burgemeester Geuze dankte alle sprekers voor hun hartelijke woor den. Dankzij de aanwezigheid van de geluidswagen van de Provinciale Zeeuwse Courant, was het in de raad zaal gesprokene voor het publiek buiten uitstekend te volgen. Dijkherstel weer aan de Waterschappen Met uitzondering van Schouwen, Kruiningen en Cadzand. De minister van verkeer en water staat, heeft besloten, dat het herstel van de ten gevolge van de stormvloed van 1 Februari 1953 beschadigde hoofd- er buitenvvaterkeringen gele gen in de provincie Zeeland, met uit zondering van die, welke gelegen zyn op Schouwen-Duiveland en in het ge bied van de polder Kruiningen, als mede met uitzondering van de bouw van een nieuwe uitwateringssluis voor het waterschap „Het Vrye van Sluis', te Cadzand, met ingang van 15 April 1954 wordt overgelaten aan de waterschapoen, die met het be heer van die waterkeringen z(jn be last. Advertentie. Ill I Advertentie I a AFGEPASTE GLASGORDIJNEN VAN TOT In een gemeenschappelijke verga- dering van de Prot. Chr. verenigin gen van St. Annaland heeft ds. D. C. van Dijk medegedeeld, dat door de Prot. Chr. Lectuurraad niet minder dan 220 hoeken voor deze gemeente zyn beschikbaar gesteld. Deze boeken vertegenwoordigen een waarde van 1320.Er komen boeken voor de jeugd (JjO en voor de volwassenen eveneens \o terwijl de resterende 20 zal bestaan uit populair weten schappelijke lectuur en vakliteratuur. Besloten werd, dat alle Christelijke verenigingen zich by de P.C.L.R. zul len aansluiten. Ook zal worden uit gezien naar een geschikte opberg plaats voor deze boeken. Uit de be sturen van de diverse verenigingen zal een definitief bestuur gekozen worden, dat de nieuwe bibliotheek zal verzorgen. SEIZOENDRUKTE. Nu de lente met het zachtere weer definitief haar intrede heeft gedaan, worden de voorbereidselen in de land bouw getroffen voor het drukkere sei zoen dat voor de deur staat. Vele landbouwers hebben de aardappelen reeds in de grond zitten, terwijl het VERTREK... Het afscheid, waarvan wij op het Middelburgse perron getuige waren, verliep in alle wgewektheid. Klaar blijkelijk werd papa door dochter en schoonzoon uitgeleide gedaan en zo bleek uit het gesprek de voor bereidingen tot de terugreis van papa waren uitvoerig getroffen. Daags tevoren was de oude heer reeds naar het station gewandeld om zich van plaats- en perronkaartjes te voorzien, zodat het drietal vlot en zonder oponthoud treinwaarts zou kunnen stevenen. Het"ren dan ook zonder mankeren geschiedde.' Keurig op tijd kon papa zich achter een treinvenster installeren en nadat via het geopende raam nog enkele op merkingen waren geplaatst, reed papa af. Vrolijk wuivend naar dochter en schoonzoon, die even vrolijk terug- zwaaiden. ,Zo", sprak ev. later de zoon, „dat is vlot gegaan. Goed idee ge weest om tevoren de kaartjes te ha len". De vrouw beaamde zulks aan vankelijk 'evreden, maar plotseling vertraagde zij haar tred, bleef staan en zei aarzelend: „De kaartjes, daar zeg je wat'. De perronkaartjes met. papa vertrokkt zijn Én het was een vlót vertrek ge- weest graan reeds begint te „groenen". Over enkele weken zullen zo meldt men ons uit Axel de „krooien" weer vol op werk hebben met het wieden van diverse gewassen. Het ziet er naar uit, dat er meer werk is, dan door het aan tal beschikbare arbeidskrachten in de landbouw verzet kan worden, doch ook dit jaar zal een groot deel van de landarbeid in krooiverband worden verricht door vrouwen en meisjes, ter wijl de vacantieweken worden benut door de leerlingen der middelbare scholen, om zodoende het geld voor een vacantiereis o.d. te kunnen verdie nen. SPEELTERREIN. Donderdag werd een begin gemaakt met de aanleg van de speelplaats ten behoeve van de Christelijke kleuter school op het terrein achter de Ned. Herv. Kerk te St. Annaland. Een ge deelte wordt betegeld, terwijl er ook een zandbak komt en een bergplaats je voor de speelgoederen. Men hoopt het speelterrein nog deze zomer in ge bruik te kunnen nemen. OP BEZOEK. De gemeenteraden van de adopte rende gemeente Baarn en Eemnes hebben een bezoek gebracht aan het zwaar getroffen Oosterland, dat op zo royale wijze door deze Utrechtse dorpen geholpen werd. En de raads leden waren niet alleen gekomen: zij hadden hun dames en vanzelfsprekend ook de beide burgemeesters medege bracht. Tijdens een koffiemaaltijd in Oosterland heeft burgemeester S. W. A. Laurense de dank van zijn gemeen te vertolkt voor al hetgeen reeds ge daan werd, en in antwoord hierop deelden de burgemeesters van Baarn en Eemnes mede, dat de hulpverle ning nog geruime tijd zal worden voortgezet. Er werd voorts nog een bespreking gehouden tussen de U.V. V.-dames van beide adoptie-gemeen ten en het plaatselijk uitdelingscomité om na te gaan wat nog zou kunnen worden gedaan. Ten slotte werd nog een bezoek gebracht aan de dijk bij Ouwerkerk en aan Ijet zwaar getroffen Nieuwerkerk. Door enige Terneuzense ingezetenen die destijds deel uitmaakten van de Vereniging „Mooi Terneuzen", werd vorig jaar een begin gemaakt met het opnieuw aanbrengen van een vogel bevolking in de v.m. Westelijke ves tinggracht. Daartoe werd een aantal eenden uitgezet. Men hoopte, dat door broeden deze bevolking zich zou uit breiden. Dezer dagen werd echter ge constateerd, dat onbekenden zich hebben schuldig gemaakt aan het ge- heel leeghalen van nesten, waarop werd gebroed- 2 Schelde-Dordt naar Vlissingen Vliegtuig-fabricage naar Fokker? Naar wij vernemen zyn er sedert enige tijd onderhandelingen gaande tussen de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" <e Vlissingen en de Fokkerfabrieken, welke tot resultaat zullen kunnen heb ben, dat de N.V. „De Schelde" zich terugtrekt uit de vliegtuigfabrieken. De onderhandelingen zyn reeds in een vergevorderd stadium. De zware plaatwerkerij en de licht- metaalfabriek welke de N V. Kon. Mij. „De Schelde" naast haar vliegtuigfa briek in Dordrecht bezit, zullen naar Vlissingen verplaatst worden. Middenstanders van Stavenisse sluiten zich aan bij K.N.M.B. In een Donderdagavond onder lei ding van de heer G. de Rijke gehou den vergadering, besloot de plaatse lijke miSdenstandsvereniging^te^ Sta venisse zich bij d* iCon. Ned. Midden- Vo'ordat dit besluit genomen werd, voerde eerst nog het hoofdbestuurs lid van deze bond, de heer P. G. v. d. Weele uit Colijnsplaat, het woord. Als onderwerp had hij gekozen „De mid denstand in de branding". Spr. be lichtte in een uitvoerig betoog de moeilijkheden waarmee de midden stand te kampen heeft, terwijl hy daarnaast wees op de ook voor het ambacht en de detailhandel grote economische mogelijkheden in het Drie-Eilandenplan en het Deltaplan. In het kader van deze beschouwing bepaalde mr. D. Kluiver, juridisch ad viseur van de Kon. Ned. Midden standsbond voor Zeeland, zyn gehoor by de noodzaak van organisatie. Over dit punt sprak tevens nog de heer De Koning, voorzitter van de Middenstandsvereniging te Bruinisse. vragen Afsluitdijk in het Dijkwater. Werken werden reeds aanbesteed Te 's-Gravenhage is onderhands aan besteed het maken van een afsluitdijk in het „Dijkwater" op Schouwen en Duiveland met bijkomende werken, in de gemeenten Dreischor en Ooster land. Er waren zeven inschrijvingen binnengekomen. Laagste was die der N.V. Aannemersbedrijf v.h. J. P. Broekhoven te Arnhem met f 1.523.000. De gunning is in beraad gehouden. De inpoldering van het Dijkwater is blijkens deze aanbesteding dichterbij dan algemeen werd vermoed. Keuringsveearts te Goes benoemd. De heer H. A. Weijens uit Amsterdam. De gemeenteraad van Goes kwam Vrijdagnamiddag in spoedeisende vergadering bijeen, ter benoeming van een nieuwe keuringsveearts, hoofd van de Vleeskeuringsdienst Goes. Daar de heer J. S. Visscher (P. v. d. A.) inlichtingen wenste over het feit, dat no. 1 van de oorspronke lijke voordracht zich plotseling had teruggetrokken en als no. 3 een dierenarts uit Goes staat, ging men een half uur in geheime zitting. Na heropening werd no. 1 op de .voor dracht, de heer H. A. Weijens, keu ringsveearts-bacterioloog van het Gem. Bedrijf van Veemarkt en Abat toir te Amsterdam, met 13 stemmen benoemd. Op de heer A. A. Elzer- man, Goes, werd één stem uitge bracht. Advertentie. Weer aanmelding voor landbouwbedrijven in N.O.-PoIder en Braakman mogelijk. Tijdens het werkbezoek, dat de minister van Landbouw, de heer L. Mans- holt, Vrijdagmiddag aan Schouwen-Duiveland heeft gebracht, is bekend gemaakt, dat gegadigden uit de herverkavelingsgebieden voor een land bouwbedrijf in de Noord-Oostpolder of de Braakmanpolder zich opnieuw kunnen aanmelden. Deze tweede aanmeldingstermijn sluit 30 April. Minister Mansholt bezocht in de morgenuren reeds de polder Waarde, Ten huize van de vice-voorzitter van laatstgenoemde plaatselijke Her- verkavélingscommissie, de heer M. van Fraassen, werden besprekingen over de herverkavelingswerkzaamne- den gevoerd. Vervolgens werd een tocht door de polder gemaakt, met name naar het Westelijk deel, waar bij het vorige ministeriële bezoek de gronden nog met een dikke laat zand waren overdekt en thans het vlas en de erwten weer boven staan. Hoewel verrast over dit resultaat, was de minister toch ook van me len ontwikkelen. Ook liet de Minister zich op het veld nog door de schattingscommis sie voorlichten over de manier, waar op de gronden worden geschat. NAAR SCHOUWEN. Tegen de middag vertrok de heer Mansholt, die vergezeld werd door ir. S. A. Herweyer, directeur-gene raal van de landbouw, naar Zierik- zee, waar hij omstreeks twee uur ar riveerde. Er werd een rondrit ge maakt over Schouwen en door de Vier Bannen-polder, waar thans met de herverkavelingswerkzaamheden en hier en daar ook met de inzaai wordt begonnen. Ook hier gaf de minister uiting aan zijn tevreden heid, alvorens via Zrjpe te vertrek ken. De minister werd op zijn tocht door Schouwen-Duiveland vergezeld door de leden van Ged. Staten mr. A. J. v. d. Weel (voorzitter van de Her verkavelingscommissie Zeeland) en mr. dr. A. J. J. M. Mes (voorzitter van de Reconstructiecommissie Schouwen-Duiveland), ir. J. Geuze, voorzitter van de Z.L.M., ir. L. Eel- Advertentie. N.V v.h. GEBR. VLISSINGEN Ook uw adres voor GROTE BEDRIJVIGHEID Werk over U/2 a 2 jaar gereed. In het voormalige Oostelijke Bol werk te Terneuzen heerst momenteel grote bedrijvigheid, nu men daar be zig is met het maken van de funderin gen voor de nieuwe watertoren van de Waterleiding-Mij. Zeeuwsch- Vlaanderen, annex dienstwoning. Begin Februari vingen de werk zaamheden, die worden uitgevoerd door de gebr. Van Heeswijk te Best, aan en nadat het noodzakelijke grond werk was verricht, ging men over tot het heien van de betonpalen. Voor de dienstwoning is het heiwerk reeds gereed en thans is men bezig met het aanbrengen van de fundering voor dit gebouw. Wat de toren en het bijgebouw daarvan betreft, kan worden gezegd, dat ook hier het werk goed vordert. Een groot aantal palen van de beno digde 260, welker lengte varieert van 6 tot 8 meter, werd reeds geheid. Zo dra het heiwerk voor de toren be ëindigd is, zal worden begonnen met het storten van de fundering ter dikte van ca. 1% meter. De toren krijgt een totale hoogte van 52.30 me ter en zal zich 49.30 meter boven het maaiveld verheffen. In de toren worden vijf reservoirs aangebracht, die een gezamenlijke 2500 water-inhoud van ongeveer kub. meter zullen hebben. In het midden komt een liftschacht, terwijl men het bovenste gedeelte, dat uit drie bordessen bestaat, ook door trappen zal kunnen bereiken. De diameter van de toren, die van rech te constructie wordt (in tegenstelling met die te Oostburg, die hyperbolisch van vorm is), bedraagt bijna 15 meter. Ofschoon de toren te Oostburg en kele meters hoger is dan die in Ter- neuzen zal worden, is de capaciteit daar toch iets groter (in Oostburg 2400 kub. meter). Doordat in Terneuzen de buizenkelder niet onder de toren, doch in het bijgebouw werd ondergebracht, kan de daardoor vrijkomende ruimte hier ook voor berging van de water voorraad worden gebruikt. De bijbouw aan de toren is niet al leen voor deze buizenkelder bestemd, maar ook voor de opstelling van pom pen en de verdere apparatuur. Voor de ommanteling van het beton- skelet van het bouwwerk zal z.g. wit te verblendsteen worden gebruikt. DIRECTEURSWONING. De dienstwoning, die bestemd is voor de directeur, ir. G. P. M. Diköt- ter, krijgt een lengte van 36 meter en een gemiddelde breedte van circa meter. Zij zal bestaan uit parterre en verdieping. De bouw van het gehele complex zal IVa a 2 jaar vorderen. kema van de Dienst Landbouwher- stel, ir. J. Post, Rykscultuurconsu- lent en secretaris van de Herverka velingscommissie, de heren A. M. Geluk, J. Kiompe en H. C. v. d. Sande van de agrarische subcom missie voor Schouwen-Duiveland uit de Herverkavelingscommissie Zee land en de voorzitters van de ver schillende Herverkavelingsblokken op het eiland. Bij het bezoek aan het gebied van Waarde waren o.m. nog aanwezig de heren C. Philipse, voorzitter van de plaatselijke Herverkavelingscommis sie, ir. J. D. Dorst, lid van de Com missie van Toezicht op de Herverka veling, en ir. Appelman. Ere-comité voor Constantin Guys-tentoonstelling Van 16 Juli tot 22 Augustus te Vlissingen Van 16 Juli tot 22 Augustus a.s. zal in Vlissingen, zoals reeds gemeld, een tentoonstelling worden gehouden van het werk van de Franse schilder Constantin Guys, die te Vlissingen werd geboren. Het zal de eerste gro te tentoonstelling zijn, die in Neder land aan deze in Frankrijk zeer be kende kunstenaar wordt gewijd. Het werk van Guys bestaat geheel uit tekeningen en aquarellen. Naast de tekeningen, die hy maakte gedu rende de Krimoorlog en in Engeland, Spanje, Egypte, Turkije, Italië en Duitsland, is het vooral het Parijs van het tweede keizerrijk geweest, dat hij heeft uitgebeeld. Aan de tentoonstelling verlenen musea en particulieren uit Frankrijk, Engeland, België, Zwitserland en Ne derland medewerking, zodat <een 120- tal tekeningen en aquarellen te zien zal zijn. Er is 'n ere-comité gevormd, waarin o.m. zitting hebben genomen de Franse ambassadeur in Neder land, de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembroot, burgem. mr. B. Kolff van Vlissingen. de voorzitter van de ge meenteraad van de stad Parijs, de culturele ambassaderaad van Frank rijk in Nederland en directeuren en conservators van Nederlandse en Franse musea. Jongetje maakte val van acht meter. Een zeer jeugdige Vlissinger, die over het smalle randje van de dijk bij de Oranjemolen trachtte te lopen, heeft dit waagstuk duur moeten bekopen. Hij verloor zijn evenwicht en tuimel de op het acht meter lager gelegen strand. Met een hersenschudding werd hij in het ziekenhuis opgenomen. Bouw lagere landbouwschool Zierikzee aanbesteed. Namens de Z.L.M. werd Vrijdag morgen in hotel Centraal te Goes de bouw van een lagere landbouw school met woonhuis aan de Gracht- weg te Zierikzee aanbesteed. Inschrijvers waren: P. F. Voet, Kloosterzande 106.900; Jos. v. d. Walle, Hulst 104.900: H. Stouten, Brouwershaven 97.900. MIDDELBURG. Vandaag Electro: „Het huis bij de ri vier", (18 jr.), 19 en 21.15 uur; mati- née: „Mijn vriend Trigger", (a.l.), 15.30 uur; Schouwburg: „De gesluier de Maja", (aJ.), 20 uur; Bogardzaal C.H.U. Middelburg en Vlissingen, mr. dr. J. J. R. Schmal: „In het zicht van de komende Statenverkiezingen". 14 uur; Nadorstterrein: P.Z.C.-Nederla- gentournooi. P.Z.C.—Haagste Courant, 16 uur. Morgen: Electro: als vandaag, 19 en 21.15 uur; matinè: als vandaag, 15.30 uur; Schouwburg: als vandaag, 14.30 en 20 VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Verboden spel", (14 jaar). 7 en 9 uur; Luxor: „Het huis der verloren vrouwen", (18 Jr.). 7 en 9 uur; Concertgebouw: uit voering „De Volksstem". 8 uur. Morgen Alhambra: als vandaag, 3. 7 en 9 uur; Luxor: als vandaag, 3, 7 en 9 uur. GOES. Vandaag Grand: „O. K. Nero", (18 jr.), 7 en 9 uur. Morgen Grand: als vandaag 7 eii 9 uur, „De zwarte monnik", 2 uur. Wij willen helemaal niet be weren, dat er nog dames rondlopen die geen Nylons dragen, maar evenmin gelo ven wij, dat de Nederlandse huismoeders zo onverstandig zijn om met hun Nylon kou sen hun kamers uit te halen. En voor hén houden wij al tijd nog onze grote collectie linksgeweven Bembergzij- den kousen van 2.45 in voor raad, mooie geminderde kousen, waar U nog knap mee de deur uit kunt lopen. Minder kwetsbaar dan Nylons, maar van een fijnheid die Nylon evenaart. Fully Fashioned, 48 gauge, eerste keus, geheel gemin derd en van een soliditeit, Bemberg-zijde eigen. Door een levering, aanmer kelijk vroeger dan afgespro ken was, zijn onze ruimte problemen nog vergroot. Daarom houden wij alléén voor onze postorderklanten een éénmalige verkoop, die onze voorraad tot de helft moet verminderen. Onze postorderklanten kun nen deze linksgeweven kou sen, van 2.45 per paar, ver pakt in cellophaan, bestellen in de maten 9-9V2-10 en 101/2, in de kleuren licht beige, midden beige en donker beige, nu PER 3 PAAR I Per cliënt niet meer dan 3 paarl Alle goederen worden onder rembours verzonden (boven 25 gulden franco). Bij retour zending binnen een week ontvangt U het betaalde geld omgaand terug. WINKELCENTRUM BINNENWEG TELEFOON R 1800-82660 ROTTERDAM IEDERE MAANDAGMORGEN GEOPEND Bank voor Zeeland in 1953. In het jaarverslag over 1953 van de Bank voor Zeeland N.V. te Goes wordt opgemerkt dat de gevolgen van de overstroming weinig invloed op de gang van zaken bij de bank hadden. De termijndeposito's en de spaar gelden namen toe, terwijl de door crediteuren toevertrouwde gelden aanmerkelijk vermeerderden. Na een bedrag van 10.000 aan het Fonds Personeelsvoorziening en 7000 aan de Reserve tegen moge lijke risico's te hebben toegevoegd, bedraagt de netto winst 1953 49.036,07. De balans geeft in activa en passi va een totaalbedrag van 3.816.405,93 aan. De verliés- en winstrekening geeft een eindcijfer van 136.439,43 aan. Zeeland in aether Dinsdag a.s. om 12.33 uur zal de heer G. Houtekamer te Goes voor de zender Hilversum II, in de rubriek „Voor het platteland" een voordracht houden over Paasgebruiken op het platteland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2