PREDIKBEURTEN FEESTEN OP 30 APRIL EN 5 MEI TE VLISSÏNGEN WALCHEREN POPENT doodt PROF. DR. W. R. HEERE SPRAK OVER KLEINE GEMEENTEN Knutselwerk? Prachtbijts ZATERDAG 10 APRIL 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 „Handelsbelang'' Middelburg voert „Zomeractie 1954". Van 2 Juni tot 14 Juli. Tijdens een ledenvergadering van de Middelburgse Vereniging „Han delsbelang", die Vrijdagavond onder voorzitterschap van mr. M. A. Ter- woert in de Sociëteit „De Vergenoe ging" werd gehouden zijn de plannen ontvouwd van de „Zomeractie 1954", die de vereniging van 2 Juni tot 14 Juli a.s. zal voeren. De gang van zaken bij deze cam pagne is als volgt: de deelnemende winkeliers verstrekken het publiek punten, namelijk voor iedere aankoop ten bedrage van minstens 0,50 een halve punt. Deze punten hebben de omvang van een postzegel. Het pu bliek kan iedere week de ontvangen punten op opplakvellen inleveren. Daarbij kan men naar verkie zing een eenvoudige plaat ge kleurd inleveren of een ontworpen slagzin. Wie de meeste punten behaalt wint de prijs, met dien verstande, dat men naar eigen keuze in een bepaalde categorie kan meedingen. Er zijn vier categorieën, te weten van 50 tot 100, van 101 tot 500, van 501 tot 1000 en van 1001 en meer punten. De bij te voegen slagzin of kleurenplaat dient om de winnaar te bepalen, voor het geval, dat een aantal inzenders met evenveel punten uit de bus komt. Een jury maakt dan uit, welke slag- de actie duurt, worden 50 prijzen schikbaar gesteld. Loopt de actie vlot, dan worden extra prijzen uitge loofd. De prijzen bestaan uit buiten landse reizen. Ook thans stelt men zich voor de actie aan de vooravond van de eer ste campagnedag met muziek te ope nen. Der traditie getrouw wordt ook de actievlag van „Handelsbelang" gehesen. De prijzen worden wekelijks bekendgemaakt bij voorkeur in het openbaar op de Middelburgse-Markt. Wanneer echter een prijs in een van de buitenwijken of xn een van de Walcherse dorpen valt, is het niet uitgesloten, dat de prijsuitreiking daar zal geschieden. Gedurende de actieperiode zal „Handelsbelang" naar alle waar schijnlijkheid nog enkele festiviteiten op touw zetten, om het geheel aan trekkelijker te maken. Een en ander kost de deelnemende zakenlieden 1 cent van elke gulden, die zij ge durende die zes weken zullen omzet ten. Benoeming bij P.S.D. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben met ingang van 1 April j.l be noemd tot olieman in vaste dienst bij de Provinciale Stoombootdiensten de heer G. W. Raman. houden. Zoals bekend zal ook H.M. de Koningin op die dag in Vlissïngen vertoeven. Bij de bestuursverkiezing werden de beide candidaten, de heren M. Holle- brandse en J. A. Verbruggen, geko zen. Tot besluit van deze bijeenkomst, welke een intiem karakter droeg, ver toonde dokter G. J. M de Greef een aantal foto-projecties. „ORANJE EN VL1SSINGEN" ORGANISEERT Muzikale wandelingen, volksdansen, concerten en een vreugdevuur De Vlissingse bond van buurtverenigingen „Oranje en Vlissingen" heeft tijdens een vergadering in het Strandhotel een voorlopig feestprogramma opgesteld voor de viering van de nationale feestdag op 30 April en de be vrijdingsdag op 5 Mei a.s- Zij het dan, dat een en ander nog nader moet wor den geregeld en met de diverse betrokken verenigingen nog contact moet «orden opgenomen, het belooft voor Vlissingen iets goeds te worden. Muzi kale rondwandelingen, volksdansen en concerten zijn enkele der evenemen ten. die op het programma zijn geplaatst. De muziek-, turn-, sport- en ande re geüniformeerde verenigingen in de Scheldestad zullen worden uitgeno digd hun medewerking te verlenen tot het houden van een muzikale rond gang op Koninginnedag in de middag uren. Vermoedelijk zal omstreeks drie uur worden gestart. Volksdansgroepen worden verzocht om daarna een de monstratie te verzorgen. Het gemeentebestuur zal worden ge vraagd om hiervoor de grasmat op het Bellamypark ter beschikking te stel len, waarover dan houten vlonders kunnen worden gelegd. Des avonds om half acht worden van gemeente wege op drie plaatsen in de stad con certen gegeven, en wel in het Haven dorp, op het Bellamypark en in het Oostelijk stadsdeel. Na deze concerten speelt de drumband van de Nationale Reserve de taptoe. Het ligt in de be doeling deze dag te besluiten met een muzikale wandeling, waarbij de jeugd de gelegenheid zal krijgen op de be kende wijze aan zijn vreugde uiting te geven. Voor 5 Mei ziet het voorlopig pro gramma er als volgt uit. Des middags een filmvoorstelling voor de kinderen van de bij de buurtverenigingen aan geslotenen. Des avonds een concert van „Ons Genoegen" op het Bellamy park en vandaar in optocht, al dan niet met fakkels, naar het landings monument, waar een vreugdevuur wordt ontstoken. Ook voor deze dag dus een waarlijk feestelijk besluit. Alvorens al deze plannen onder voorzitterschap van dr H. P. Vecning werden besproken, bracht de secreta ris van de bond, de heer A. C. Bikker, zijn jaarverslag uit. Hij memoreerde o.m. de activiteiten in het afgelopen jaar, maar kon over de huidige sa menstelling van de bond niet erg op timistisch zijn. Slechts tien buurtver enigingen zijn lid. In de toekomst zal alles in het werk worden gesteld om, eventueel mét een re-organisatie, aan dit euvel tegemoet te komen. Het jaarverslag van de penning- meester, de heer B. M. Wijtenburg, was evenmin in majeur gesteld. Hoe wel én bank- én kasrekening een ba tig saldo te zien gaven, was de ach teruitgang van de activa toch bedui dend. Een vermindering hiervan met ruim f 960 werd geconstateerd. Een dergelijke gang van zaken zal de bond niet langer dan anderhalf jaar kun nen dragen. De penningmeester deed dan ook een beroep op de aangesloten verenigingen om de bijdragen tijdig en volledig te voldoen. Voorts werden de mogelijkheden on der ogen gezien om ter gelegenheid van de feestelijkheden bij de beëin diging der „Nieuw Walcheren-actie" op 26 Juni a.s. een zeepkistenrace te „Pieter S" aan rederij overgedragen. Het door de Terneuzense Scheeps- bouwmij. gebouwde ms. „Pieter S.", metende 3068 ton deadweight, maakte na reeds eerder een technische proef vaart te hebben gemaakt, een korte officiële proefvaart, 's Ochtends voer het schip van Terneuzen tot voor de Veerhaven van Kruiningen. Daar werd gedraaid en teruggevaren naar Terneu zen. Ter hoogte van de haven werd het schip officieel door de rederij, de Rotterdamse Kolencentrale, overgeno men, nadat de vlag van de rederij verwisseld was voor de rederijvlag Onmiddellijk hierna koos het schip zee om dezelfde dag nog door te va ren naar Rotterdam. Vandaar zal het heden zijn eerste reis aanvaarden naar Swansea. Het grootste zeeschip, dat tot dusver in Terneuzen werd ge bouwd, is hiermede aan de Nederland se koopvaardijvloot toegevoegd. Zestig jaar getrouwd. Maandag 19 April zal het echtpaar Joh. LindenbergM. Lindenberg Kolen te Wolphaartsdijk zijn zestig jarig huwelijksfeest vieren. Ongeluk had ernstige gevolgen. De Koudekerkse melkhandelaar B., die dezer dagen op de hoek Singel Bonedijkestraat te Vlissingen door een personenauto werd aangereden en kort daarna zijn werkzaamheden her vatte, was er toch ernstiger aan toe dan men eerst meende. Gebleken is, dat hij bij zijn val een hersenschud ding en een schedelbreuk opliep. Middelburg Coöperatieve Vrouwenclub bestond 20 jaar. De Coöperatieve Vrouwenclub „De Broederband", afdeling Middelburg hield in „De Gouden Poorte" te Mid delburg een feestavond ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan. Mevrouw Net, voorzitster, sprak een openings woord, waarna enkele felicitaties wer den uitgebracht. Vervolgens hield me vrouw Blóten—Baars, secretaresse van de landelijke Coöperatieve Vrouwen bond een inleiding, waaraan zij vooral wees op het feit, dat de huisvrouwen nog altijd bescherming behoeven tegen bepaalde praktijken van producenten, die in 't nadeel van de consument zijn. In dit verband wekte zij op de coö peratie daadwerkelijk te steunen. Na de pauze voerde de toneelgroep van de Arbeiders Zangvereniging „De Volks stem" te Middelburg de klucht in één bedrijf „Samson en Moot" op. Er werd verdienstelijk gespeeld; de uitvoeren den wei-den met een dankbaar applaus beloond. Voorts werd aan deze bijeen komst medewerking verleend door een strijkje onder leiding van Jo de Hol lander. Middelburgse Bestuurders- bond in 1953. Het ledental steeg. Onder voorzitterschap van de heer J. Goossen hield de Middelburgse Be stuurders Bond in „De Gouden Poor te" z'n jaarvergadering. De heer Buys uit Tilburg, districtsbestuurder van het N.V.V. voor het Zuiden, gaf een uitvoerig resumé van het besprokene in de vergadering van Zeeuwse Be stuurdersbonden te Goes op 3 April j.l. Hij deelde voorts mede, dat het N. V.V. besloten heeft een aparte districtsbestuurder voor Zeeland aan te stellen, zulks met het oog op het vele werk in Schouwen-Duiveland en de a.s. structuurveranderingen in Zee land. Deze nieuwe functie zal worden vervuld door de heer K. Hoek uit Zie- rikzee. Deze zal voorlopig zijn krach ten nog aan het rampgebied wijden. Na verloop van tijd zal hij geheel Zee land als werkgebied krijgen en tevens optreden als assistent van mr. P. van 't Hoff uit Eindhoven, de juridische adviseur der Bureau's voor Arbeids recht. Bij de bestuursverkiezingen werden de aftredende bestuursleden, de heren L. J. Geers, le secretaris, P. H. Geers, 2e voorzitter, A. Mondeel en J. W. van Westen, bestuurders, herkozen. Uit het jaarverslag van de penningmeester, de heer W. Klopmeijer, bleek een batig saldo over 1953 van f 438.74. DE JAARVERSLAGEN. De secretaris, de heer L. J. Geers, maakte in zijn jaarverslag gewag van een stijging van het ledental van 90. Op 1 Januari 1953 had de M.B.B. 2253 leden tegen 2203 op 31 December; deze vermindering is te wijten aan het feit, dat vorig jaar in Arnemuiden een aparte Bestuurdersbond werd opge richt, waarnaar 140 leden moesten worden overgeschreven. De ledenstand van de bij de M.B.B. aangesloten organisaties was op 31 De cember 1953 als volgt: Alg. Bedr. Centrale 14 (v. j. 11), A.B.VA 354 (334), Alg. Bedr. Voedings- en Genot middelen 40 (37). A.N.B., Middelburg, 442 (373), Domburg 100 (102), Koude- kerke 49 (37), Nïeuwland 18 (16), Oostkapelle 31 30), Alg. Ned. Grafi sche Bond 50 (53), Alg. Bond Horeca- personeel 52 (72), Alg. Bond „Mercu- rius" 225 (209), Alg. Ned. Agr. Be- drijfsbond, Domburg 11 (9), Oostkapel le 14 ('5), Alg. Ned. Metaal Bedrijf s- le 14 (15), Alg. Ned. Metaal Bedrijfs- Meubilering en Houtbedrijven 84 (76), Alg. Bedrijfsbond Textiel en Kleding „De Eendracht" 27 (32), Centr. Bond v. Werkers in het Transportbedr., Mid delburg 101 (99), Nieuwland 24 (29), Ned. Ver. van Vervoerspersoneel 69 (64). Voorts werd in Februari j.l. te Domburg een afdeling opgericht van de A.N.M.B. met aanvankelijk 34 leden. De N.V.V. Vrouwenbond had op 31 December 1953 57 leden (v.j. 42) en de Jeugdgroep „Jonge Strijd" 27 (28). In het verslag wordt betreurd, dat de cursus van de Avondschool voor Arbeiders geen doorgang kon vinden. Men slaagde er nog niet in een jeugd leider voor „Jonge Strijd" te vinden. Het plaatselijke N.V.V.-t.b.c.-fonds, waarvan de belangen werden behar tigd door de heer J. Overweel, keerde in totaal een bedrag van f 4.784.85 uit aan extra voeding, reisgeld, bijdragen sanatorium, bijdragen huishoudelijke hulp en kleding. Voorts wordt in het verslag melding gemaakt van de acti viteiten van verschillende aangesloten organisaties. RAAD RITTHEM Woonruimtewet 1947 kan worden afgeschaft Vestigingsvergunning blijft echter nog vereist. De gemeenteraad van Ritthem ver- faderde onder voorzitterschap van urgemeester P. Daniëlse. Daar dit de eerste vergadering was van het nieuwe jaar, gaf de burgemeester een overzicht van wat in het laatste jaar was tot stand gekomen. Aan de V.V.V. te Middelburg werd een subsidie van ƒ10 per jaar ver leend. De jaarlijkse subsidie voor het Koningin Wilhelmina-fonds werd op 1 cent per inwoner gebracht. Het Nederlandse Wegen Congres verzocht om 'n min. contributie van 25 per jaar. De raad meende hieraan niet te moe ten voldoen. De gemeente Souburg verzocht de gemeente haar deel te faranderen van een lening van 200.000 welke door Souburg is aan- ten bate van de stichting 'erpleeg- en Rusthuizen Walcheren. Hiertoe werd besloten. De raad ging accoord met de door G.S. ontworpen jaarwedderegeling van de wethouders, waarbij deze wed den op 300 worden gesteld. De n aad gaf unaniem als zijn me ning te kennen, dat de woonruimte- wet 1947 buiten werking kan worden gesteld, voor zover het de inwoners der gemeente betreft. Echter blijft wel een vestigingsvergunning vereist voor personen, die zich van elders In de gemeente vestigen. Een verzoek was binnengekomen van de Ritthemse IJsclub om mede werking bij de totstandkoming van een ijsbaan. De gemeente heeft nog een groot terrein achter he tkorfbal- veld en zal dit beschikbaar stellen. Echter betwijfelde de raad het, of hierop water zal blijven staan. De P.Z.E.M. zal een nieuwe straat lantaarn plaatsen nabij de Boomdijk ter vervanging van die, welke daar bij inundatie wegspoelde. De rekening van het Burgelgk Armbestuur over 1953 en de begro ting voor het dienstjaar 1954 werden vastgesteld. De gemeente verbond zich tegenover N.V. Bouwkas Noord- Nederlandse Gemeenten rechtstreeks de tijdige betaling van rente en aflos sing van een te verstrekken geldle ning van 5487 voor ieder der nieuwe woningen te waarborgen. Het wachtlokaal van de Coöpera tieve Boerenleenbank zal worden ver groot. Aan de muziekvereniging O.N.D.A. werd op haar verzoek een subsidie van 2500 verleend (behoudens goed keuring van Ged. Staten), voor de bouw van een muziektent. Daartoe zal het perceel Dorpsstraat 69 wor den aangekocht en verbouwd. Een perceel grond ten Noorden van de Ned. Herv. Pastorie zal wor den verpacht aan de volkstuinvereni ging „Kweeklust" te Ritthem voor Door de zangvereniging was een verzoek ingediend om de acoustiek van het verenigingsgebouw te doen verbeteren. De raad verwees deze zaak terug naar de eigenaar van het verenigingsgebouw. Bij de rondvraag vroeg de heer Jac. Osté of er niets te doen is aan de kapitale woning aan de Zuid- Wateringsstraat, welke reeds 1% jaar leeg staat; het is een nieuwe woning. De voorzitter zeide toe zich met de eigenaar in verbinding te zullen stel len. N/eere Onderhands aanbesteed. In Veere is onderhands aanbe steed het bouwen van een woonhuis voor de heer A. in 't Anker door de architect L. Beye te Veere. Er werd als volgt ingeschreven: Gilde en Van Schaik te Middelburg 17.300; Fa. De Rijk en Van Belzen 17.300; M. Th. van Doorn te St. Laurens 17.198 en L. Goedbloed te Veere 17.058. Inleiding voor Instituut voor Bestuurs wetenschappen. Voor het Instituut voor Bestuurswe tenschappen. afdeling Zeeland, heeft prof. dr. W' R Heerc. hoogleraar so ciologie aan de Kath. Econ Hoge school te Tilburg, in hotel „De Koren beurs" te Goes een belangwekkend betoog gehouden over de aard en be tekenis van de kleine gemeenten. De bijeenkomst welke onder leiding stond van de afdelingsvoorzitter, de Goesse ploeg naar landelijke Ë.H.B.O.-wedstrijd. Gisteravond werd in de Bogardzaal te Middelburg de laatste wedstrijd van het district Zeeland van de E.H.B O. van dit seizoen gehouden. Het was tevens de beslissende wedstrijd voor de aanwijzing van de ploeg, die uitgezonden zal worden naar de nati onale wedstrijd van de Kon. Ned. Vereniging voor E.H.B.O. op 12 Juni in Apeldoorn Deze landelijke wedstrijd zal voor het eerst in de openlucht wor den gehouden. Op deze laatste avond traden twee ploegen in het strijdperk, n.L van de afd. Goes met als leider de heer Kil en van de afd. Vlissingen onder de heer Volmer. Het hoogste aantal pun ten werd behaald door de ploeg van de afd. Goes, zodat deze naar Apel doorn zal gaan. Het eerste „ongeval" betrof een met selaar, die over een tuinslang struikel de en de inhoud van een emmer kalk in het gelaat kreeg. Ook had de man een pols gebroken. Er was nog een tweede slachtoffer te behandelen, nX een schulder, die van een ladder viel, op zijn hoofd terecht kwam en een hersenbloeding en ontwrichting van een bovenarm opliep. Dokter D. N. van Geideren was voorzitter van de jury en dokter P. J. Bom van Oostkapelle en dokter J. Nieuweiihuyse van 's Gravenpolder, leden. Aan het slot van de avond bracht de districtsvoorzitter, de heer C. Vader, dank aan allen, die hun medewerking verleenden. Hij feliciteerde de Goesse ploeg met het behaalde succes. Advertentie. Vlissingen Opvoeding tot Burgerzin Bij verscheidene gemeentebestu ren is na de oorlog het besef ont staan, dat het van grote betekenis is de burgerij meer te doordringen van de vele werkzaamheden die tot de taak van de overheid behoren. Indien de bevolking van een gemeen te en van een provincie niet, althans in hoofdzaken, doordrongen is van het belang van de overheidstaak, kunnen de bestuurslichamen ook geen werkelijke belangstelling van de bur gerij verwachten. Toch is deze be langstelling onmisbaar. Wisselwer king tussen bestuurders en bestuur den is daarvoor een eerste eis. Het streven van verschillende gemeente besturen om door het houden van lezingen meer belangstelling te wek ken verdient dan ook zeker toejui ching. Het gemeentebestuur van Vlissingen heert enige jaren geleden voor de toen voor het eerst voor de stemming opgeroepen kiezers een avond georganiseerd. Met het oog op de a.s. verkiezing voor de Provinci ale Staten wordt voor personen van 21 tot 26 jaar een avond gehouden in het Concertgebouw op Dinsdag 13 April, waar de heer C. Rotmans, leraar aan de R H.B.S. zal spreken en mevrouw E. J. van den Broecke- de Man zal voordragen. Koudekerke Uitvoeringen van „Swift". De gymnastiekvereniging „Swift" te Koudekerke hield twee uitvoerin gen, resp. voor leden en donateurs en voor belangstellenden. De heer I. N. Mesker, voorzitter, mocht in zijn ope ningswoord in het bijzonder het col lege van B. en W. verwelkomen. De vele leden van ..Swift" brachten een uitgebreid programma, dat vlot werd afgewerkt. Het gebodene, dat o.a. uit stands en oefeningen bestond, werd door het publiek zeer gewaardeerd; na ieder nummer weerklonk dan ook een hartelijk applaus. Mej. M. Koster begeleidde de nummers op de piano. Aan het slot van de avond bracht de heer Mesker o.a. dank aan mej. M. Melse, leidster en de heer Griep, lei der. Beiden mochten als beloning voor hun vele werk. een geschenk in ont vangst nemen. Ook de tweede uitvoe ring had veel succes. Op deze avond overhandigde de voorzitter mevrouw JulianusChristiaansen een" aanden ken voor de vele goede diensten, die zij „Swift" bewijst. De heer Acda, al gemeen leider van de vereniging kreeg eveneens een cadeau. De heer A. C. v. Hecke, typograaf te Terneuzen, is lieden 50 jaar in dienst van de fa. P. J. v. d. Sande al daar. Walcheren ZONDAG 11 APRIL. Ned. Herv. Kerk: Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Theunissen (bev. lidm.); Arnemuiden 10 en 2.30 cand. Lans; Biggekerke 10 en 2 ds. Abbing; Domburg 10 en 7 ds. v. Willens- waard; Gapinge 10 ds. de Boer; Grgpskerke 10 (belijd.) en 2.30 (voorb. H.A.) ds. Wisse; Klevers- kerke 2 ds. Otte; Koudekerke 10 ds. v. Dijl (bev. lidm.), 7 ds. Durkstra 't Zandt 10 ds. Durkstra (bev. lidm.) 10.15 Jeugdkerk, 7 ds. van Dijl; Me- liskerke 2.30 ds. Kwast; Middelburg Nw. Kerk 10 ds. v. Woerden (H.A.), 7 ds. Aalders (opendeur-dienst) Oostkerk 10 ds. Aalders, 7 ds. Don, (Dankz.); Electro-bioscoop 10 dr. v. der Linde; Nieuw- en St. Joosland 10 ds. Pgnacker Hordijk (bev. lidm.), 2.30 ds. van 't Hof; Oost- en West- Souburg 9.30 en 11 ds. Haitjema, 7 ds. v. Dijl (bev. lidm.), 9.30 Jeugdlo kaal Jeugdkerk; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Richard; Ritthem 10 ds. van 't Hof, 2.30 de heer Vink; Seroosker- ke 10 en 2.30 ds. v. d. Wind; Veere 10 ds. Otte Vlissingen, Geref. Kerk 10.30 ds. Maas (Openb. bel.), 7 ds. Kwast (Openb. bel.); Engelse kerk 9.30 voor jongeren; Noorderkapel 9.30 ds. Kloosterman (Openb. bel.), 10.45 ds. de Groot (Openb. bel.); Ha vendorp 10 ds. Kwast (Openb. bel.); Vrouwenpolder 2 ds. de Boer (H.A. en bev. lidm.); Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek (bev. lidm.), 7 ds. de Groot (jeugdd.); Zoutelande 9.30 (bev. lidm.) en 2.30 (H.D.) ds. Wa- gener; St. Laurens 10 en 7 ds. Kalk man. Eglise Wallone: Middelburg: 10.30 dans l'Eglise, mennonite: Monsieur le Pasteur Risseeuw. Geref. Kerk. Arnemuiden: 10 en 2.30 ds. Veldhuijzen. Domburg: 10 en 2.30? Gapinge: 9.30 en 2 ds. Spoelstra. Grijps- kerke: 10 en 2.30 ds. Bredeveld. Kou dekerke: 9.30 en 2.30 ds. Elshout Me- liskerke: 9.30 en 2,30 ds. v. Nes (H.A. en Dankz.) Middelburg: Hofplein: 9.30 ds. Meister, 2 en 5 ds. Hofland, Noor- derkerk: 9.30 ds. Hofland, 5 ds. Meister. Lutherse Kerk: 7.15 ds. Meister. Oost en West-Souburg: 9.30 en 2.30 ds. Pon tier. Oostkapelle: 9.30 ds. v. d. Schaaf (H.A. en Dankz.), 2.30 ds. Meister. Serooskerke: 10 en 2 ds. v. Wouwe. St. Laurens: 10 en 2.30 ds. Boon. Veere: 10 en 2.30 ds. Streefkerk (H.A. en Dankz.). Vlissingen: 9 en 5 ds. Ver schoor (H.A. en Dankz.). Vrouwenpol der: 10 en 2.30 ds. Jager. Westkapelle: 9.30 leesd., 2.30 ds. v. d. Schaaf. Geref. Kerk (Art. 31). Middelburg: 8.30 ds. Herwijnen. 5 ds. Zomer. Zou telande: 10.30 en 2.30 ds. Herwijnen. Geref. Gemeente. Aagtekerke: 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden: 9.30, 2 en 6 'leesd.; Meliskerke: 9.30, 2.30 en 7 lees- dienst. Middelburg: 9.30, 2 en 6.30 ds. Rijksen. Oostkapelle: 10 en 2.30 leesd. Vlissingen: 9.30, 2.30 en 6.30 leesd. Westkapelle: 9.30, 2 en 6 leesd. Chr. Geref. Kerk. Arnemuiden: 6.15 ds. Slagboom. Middelburg: 9 leesd., 3 ds. De Vuijst. Vlissingen: 9.30 en 5 ds. De Vuijst. Ver. van Vrijz. Hervormden. Mid delburg: 10 ds. Metz. Ver. van Vrijz. Herv. en Remonstr. Kring. Vlissingen (Engelse Kerk) 10.45 ds. v. d. Wall. Evang. Lutherse Gem. Middelburg: Jubileum bij de P.Z.E.M. Donderdag vierde de heer W. de Nie te Koudekerke zijn zilveren jubileum in dienst van de P.Z.E.M, te Middel burg. Daar de jubilaris de wens kennen had gegeven niet officieel worden gehuldigd, werd s middags te zijnen huize een bijeenkomst gehou den, tijdens welke de directeur van de P.Z.E.M., ir. T. Michielsen, met enkele hartelijke woorden de gebruikelijke enveloppe overhandigde. Van chef en collega's van de bouwkundige dienst kreeg de jubilaris een aandenken, ter wijl ook de personeelsvereniging de gelukwensen van een geschenk verge zeld deed gaan. De heer De Nie sprak tenslotte woorden van dank. Marktberichten VEILING MIDDELBURG. 9 April. Koopmans Blauwe, grote 15— 17. Meerlanders, grote 15. Goudremette I 43—54, n 39. K 38—46. Jo nathan I 61. Appels, val 10—27. Groenten: Bosradfjs 1123. Knolselderie per stuk 5—24. Glassla A 21—25. B 11— 21, C 8—21. Breekpeen 4—10. Spinazie 43 —73. Spruiten 34—62. Bosselderie 15—28. Sla per kg 84150. Prei 1524 Kasandij- vie 46—67. Witlof 38—54. Rabarber 28—32 Uien 4—6. Rode kool 7—18. Kroten per kg 9—14. Koolrapen 14. Gisteren werd de eerste natuurspinazie door diverse telers aangevoerd. E1ERVEILING MIDDELBURG. Minimum eierprijs voor pluimveehou ders-f 1.70 per kg. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Te Middelburg is bij spoedgevallen te bereiken de heer J. C. Peeck, arts. Lange Viele 49. tel. 2837. Te Vlissingen is te be reiken de heer J. Vader, arts. Badhuis straat 106, tel. 2472. Te Koudekerke. Zoo- telande en Westkapelle is te bereiken de heer H. Frlma, arts te Zoutelande, Duin weg 59. tel. K 1186—282. Te Veere, Seroos kerke en Oostkapelle is te bereiken de heer Reijndera Schilt, arts te Seroosker ke, Dorpsstraat 46. tel. K 1189—212. Apotheken Middel borg: apotheek V. d. Harst. Korte Delft 12, tel. 2789. Vlis singen: Apotheek 6J. 7M. H. v. d. Sande v. h. wed. A. J. Ockenburg, Badhuisstraat 22. tel. 2066. 10.30 ds. Johannes. Vlissingen: 5 ds. Johannes. Doopsgezinde Gem. Middelburg: 7.30 (H.A.) mej. dr. Bakker. Vlissingen: 10 (H.D.) ds. De Boer. Herst. Apost. Zendingsgemeente. Vlissingen (Bakkersgang): 10 en 430 dienst. Herst. ApostoL Zendingskerk. Vlis singen (Kasteelstr. 5): 10 en 5 dhr. Schoonheim. Leger des Heils. Middelburg: 10 heil dienst, 4 openl. samenk. Markt, 7.30 Verloss. samenk. o.l.v. Kapt. v. Gre- ven. VliSsingen: 10 heil. dienst, 7.30 Verloss. samenk. o.l.v. br. Van Riet. Herv. Evang. Vlissingen „Concordia" 10 en 5 dhr. Hubach. Evang. Ver. op G.G. Vlisisngen: „Willem III": 10 en 5 ds. De Jonge. heer S. A. van Leverink, werd om. ook bijgewoond door de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F C. de Ca- scmbroot, enkele leden van Ged. Sta ten en hoofden van prov. diensten. Prof. Heere betoogde, dat men dient uit te gaan van de mens en niet ef ficiency, mechanisatie, e.d. voorop moet stellen. Hij wees daarbij op de waarde van de gemeenschap in kleine re gemeenten en was daarom geen voorstander van samenvoeging, doch wilde het meer zoeken in samenwer king door gemeenschappelijke rege lingen e.d. Er kunnen zich omstan digheden voordoen, dat annexatie ge wenst blijkt, doch dan dient een gede gen onderzoek hieraan vooraf te gaan. Geval voor geval moet nauwkeurig worden bekeken. Algemene richtlijnen zijn hiervoor niet te geven. Samenvoe ging van gemeenten zag spreker als de laatste oplossing Op deze inleiding volgde een geani meerde gedachtenwisseling. Vooraf werd nog een huishoudelijke vergadering genouden, waarbij in de bestuursvacatures, ontstaan door bet vertrek van de heren mr. H. v. d. Schuur en B. Funk, werd voorzien. Voor Walcheren werd geKozen de heer L. v. cL Hiele, gemeente-secretaris van Veere en voor Zuid- en Noord-Beve land, de heer B. Burger, gemeente secretaris van Goes. De Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, dankte prof. Heere voor zijn interessante in leiding. De vergadering werd ook bij gewoond door de leden >'an Ged. Sta ten, mr. dr. A. J J. M. Mes, C. Philip- se en C. Hamelink. Thans scheur van l/2 meter in de „Francescu". Het in de nacht van Maandag op Dinsdag bij Batb aan de grond gelo pen Italiaanse ss „Francescu" is thans gescheurd tot een breedte van onge veer een halve meter. Bij hoog water loopt het achterschip en achterruim gedeeltelijk onder. Men verwacht, dat het schip nog op een plaats zal scheu ren, nL in het midden van de machine kamer Er is nog geen beslissing genomen, wat er zal gebeuren met net schip. Wel zijn er gisteren experts van de verze keringsmaatschappij aan boord ge weest Zierikzee kan een Jeugdgebouw krijgen Maar de verenigingen kunnen het niet eens worden. In de gemeenteraadsvergadering van Zierikzee is medegedeeld, dat het Rampenfonds bereid is gelden be schikbaar te stellen voor een Jeugd gebouw in deze stad. Hierover is de zer dagen reeds vergaderd door de paatselijke jeugdverenigingen, doch deze zijn niet tot overeenstemming gekomen over het gebruik. Burge meester Ihr. mr. J. Schuurbeque Boeye zeide dit zeer te betreuren, daar men op deze wijze de kans zou lopen, dat het Jeugdgebouw niet tot stand komt. Daar het Rampenfonds als voorwaarde heeft gesteld, dat er een stichting zal worden gevormd, stelde de burgemeester voor, dat de dertien raadsleden niet in him functie, maar als particulieren een stichting in het leven roepen. Moch ten de jeugdverenigingen alsnog tot overeenstemming komen, dan kan men zich altijd nog terugtrekken. Op voorstel van d: heer J. W. vs der Doel werd echter besloten eerst nog even af te wachten tot nadere berichten omtrent de zienswijze in Den Haag zijn verkregen. RAAD KRUININGEN Dit jaar nog geen kermis De Kruiningse kermis zal dit jaar nog niet worden gehouden. Daarvoor ligt de ramp nóg te vers in het geheu gen. B. en W. en de meerderheid van de raad voelden dit zo aan, doch de heren J. van Ballegooijen, J. Witte en E. A. E. M. Suij waren van mening, dat men ook op dit gebied weer naar normale toestanden terug moet en wil den daarom dit jaar de kermis wel door laten gaan. Nagekomen advertenties Heden overleed te Zutphen. na een lang- iung lijden, onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer P. J. DE BRABANDER in de ouderdom van bijna 77 jaren. Vlissingen, 9 April 1954. Lanoystraat 17. J. E. DE BRABAN DER—KAAN De wed. M. C. DE WAAL—DE BRA BANDER, Zutphen. C. P. DE BRABAN DER A. DE BRABANDER- JANSEN VAN ROSENDAAL C. A. DE BRABAN DER en Kleinkinderen. Condoleantieadres Hazekamp 12, Zutphen. De teraardebestelling zal plaats vinden Dins dag 13 April des n.m. 1 uur op de Algemene Begraafplaats te Zut phen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 15