Eeuwfeest Chr. Nat. School te Goes opgewekt gevierd Zeeuwse Almanak DE VERHOUDING VAN NEDERLAND TOT AMERIKA ui HET DELTAPLAN EN ZEELANDS PERSPECTIEVEN Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 9 APRIL 1954 HONDERDJARIGE OUD-LEERLINGE „Strijder uit de vuurlinie" J. Laport kreeg koninklijke onderscheiding Het eeuwfeest van de Chr. Nationale School te Goes, dat Donderdag op grootse wijze werd gevierd, is uitgegroeid tot een ware manifestatie voor het Chr. onderwijs. Meer dan 1000 oud-leerlingen en verdere be langstellenden uit alle delen van het land waren des avonds in de zalen Krtfger op de feestvergadering ty|oen. In woord en lied werd getuigd van de ryke zegeningen, welke van het onderwijs op deze school werden ontvangen. Het verrassende hoogtepunt van deze viering was het mo ment, dat de Commissaris der Koningin, jhr. mf. A. F. C. de Casem- broot, een der voorvechters van het Chr. onderwas, de heer J. Laport, oud-voorzitter der schoolvereniging en op deze avond tot ere-voorzitter uitgeroepen, mededeling mocht doen van zyn benoeming tot Ridder in de Orde vjin Oranje-Nassau. Onder daverend applaus spelde de Com missaris persoonlek de heer Laport de versierselen op de borst. schrijven van de oudste oud-leerlin ge, mej. J. Weele uit Axel, die 12 April a.s. honderd jaar hoopt te worden. ZIJ zal op haar jaardag een bloemstuk en een telegram ontvan gen. Voordat prof. dr. K. Dijk de feest rede uitsprak, brachten de eerlingen op grappige wyze met koorzang de De dag werd geopend met een feest voor de kinderen. Getooid met vlag gen en oranje trokken de leerlingen van de beide scholen, met tamboers voorop, in optocht door de stad naar de zaal-Krijger, waar zij in een gezellige bijeenkomst in de feest vreugde deelden. Het hoofd van de sehool-Westwal, de heer M. de Borst, wees de kinderen op bevattelijke wij ze op de betekenis van dit feest, waarna een film en zangstukjes de stemming verder hielpen verhogen. Aan het slot kwam voor de kinde ren de grote verrassing, in de vorm van een geschenk. Allen ontvingen een lepeltje met afbeelding van de school. Des middags hield het bestuur een receptie in de Aula van het Chr. Lyceum. Temidden van talrijke bloemstukken kregen de heren tal rijke handen te drukken. Behalve vele oud-leerlingen, kwamen o.m. de drie wethouders van Goes, mevr. Wolf, echtgenote van de nieuwe in specteur van het L.O., de heer C. Kuiper, oud-inspecteur, besturen en leerkrachten van de diverse bijzon dere scholen in Goes, de schoolarts, dokter A. Looijen en verschillende oud-leerkrachten het bestuur geluk wensen met dit jubileum. De heer H. Rol, hoofd van de 2de Chr. Nat. school aan de Bergweg, vertolkte de wensen van het personeel en bood daarbij liet bestuur een theeservies en theelichtje voor de bestuursamer aan. De heer E. v. d. Zee overhan digde namens de Chr. Ulo en de Chr. kleuterscholen een luidspreker. De feestvergadering. Terwijl de feestgangers tegen half acht de zalen binnenstroomden, bracht het Chr. muziekgezelschap „Hosanna" de jubilerende schoolver eniging een serenade. Nadat de voorzitter van de feest commissie, de heer J. Laport, de bij eenkomst op de gebruikelijke wijze had geopend, kon hij o.m. de Com missaris der Koningin", de burgemees ter van Goes en het lid van Ged. Staten, de heer A. Schout, verwel komen. Spr. wees in zijn openings woord op de zegeningen, welke God het Chr. onderwijs in Goes schonk. Onder instemming van de vergade ring werd besloten een telegram te zenden aan H.M. de Koningin, waar in de verknochtheid aan het vorsten huis werd betuigd. Later in de avond werd hierop een dank telegram ont vangen. Ook werd een telegram ge zonden aan dr. C. Stam, voorzitter van de schoolvereniging, die door ziekte verhinderd was aanwezig te zy'n. Uit de grote stroom van felecita- ties lichtte de heer Laport nog één geschiedenis van de school in woord en beeld naar voren. Prof. Dijk herinnerde in zijn rede aan de moeilijke beginjaren, waarin gestreden moest worden. Spr. be streed, dat de Chr. school een sec- teschool zou zijn. Zij is gericht op het waarachtig nationaal welzijn. De voornaamste reden om feest te vieren, dat honderd jaar geleden de zielewens van de oprichters in ver vulling ging, die een school wensten, waarin het jonge leven in Chr. geest wordt opgevoed. Ook is er reden om blij te zjjn, dat de oprichting van deze school mede de stoot heeft gege ven aan de verdere uitbreiding van het Chr. onderwijs. Feestvreugde "kan er echter alleen zijn voor hen, die het harnas- niet uittrekken. Tegenover elke aanval op het Chr. onderwys zullen wij ons te weer moeten stellen. God blijve deze school stellen tot rijke zegen van geheel Zeeland, zo besloot prof. Dijk zijn feestrede. In aansluiting hierop werd staande Gezang 136 gezongen. De rjj van sprekers, die hun ge lukwensen kwamen aanbieden, werd geopend door de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembroot, die hulde bracht aan de mannen van 1854 die mefc Gods hulp wijsheid en moed, de eerste Chr. school in Zeeland stichtten. Moed werd ook in de bezettingsjaren ge toond toen gevochten werd om Gods woord hoog te houden. Na ,,'n der strij ders uit de vuurlinie", de heer J. Laport, de koninklijke onderscheiding te nebben uitgereikt, wenste de Com missaris de jubilerende school ten slotte Gods kracht en wisheid voor de toekomst toe. De heer Laport dankte voor de hem verleende onderscheiding die hij wilde dragen voor het gehele Chr. onderwys in Goes. Staande werden hierop twee cou pletten van het Wilhelmus gezongen. Burgemeester mr. W. C. ten Kate bracht de gelukwensen van het ge meentebestuur over. In het verder verloop van de avond spraken nog de heren J. A. van Bennekom als inspecteur van het Chr. Nat. onderwys en namens de Vereniging van Chr. Onderwijzers en het Chr. Paedagogisch studiecen trum. De heer Dekker deed zulks na mens de Schoolraad, de heer H. C. van Donk namens het Geref. School verband. het bestuur van de Chr. Kweekschool en de collega's van de Prot. Chr. en R.K. scholen in Goes. Namens deze collega's bood spr. een kleurenets van stadhuis en kerk aan. Dr. A. Barends sprak namens de Unieschool met de Bijbel en de do centen van het Chr. Lyceum, de heer Van der Veen uit Groningen als oud- leerlmg, de heer J. J. Duvekot als bestuurslid van de Hervormde Schoolvereniging en verder de heren A. A. Nederhand, oud-hoofd, M. de Borst, hoofd der school namens het personeel, E. van der Zee als be stuurslid van de Chr. kleuterscholen en de Chr. Ulo. K. Wessels namens de alleroudste leerlingen en Quist uit Hilversum als oud-leerling. Jubileumgeschenk. Het jubileumgeschenk van de oud leerlingen, bestaande nit twee radio toestellen en een album met de na men van de schenkers, werd aan geboden door de heer M. Verhage. De w aarnemend voorzitter, ds. J. Karel- 7 ----y,'^"1 ttnAj&t üt a(e nxik/t en vraag Uw vvinkelier om „LIEBIG CHICKEN" Neêrlands beste kippensoep. 't Is èen OXO product. Ds. W. de Wit overleden. In de ouderdom van ruim 47 jaar is plotseling te Leiden overleden ds. W. de Wit, predikant bij de Gere formeerde Gemeente aldaar. Ds. de Wit, die 10 September 1906 te Gou da werd geboren, kwam eerst op ge vorderde leeftijd tot het predikambt. Hy studeerde aan de theologische hogeschool te Rotterdam, waar hij in 1947 candidaat werd, om 17 Sep tember van dat jaar te Middelburg het predikambt te aanvaarden. Van Middelburg vertrok hij in 1951 naar Moerkapelle om zich in October j.l. aan de gemeente van Leiden te ver binden. Hij bekleedde in Zeeland verschil lende deputaatschappen en was o.m. voorzitter van de Synodale commis- ise van de Chr. Kweekschool te Krabbendijke. se. nam de geschenken in ontvangst en droeg de toestellen op zyn beurt over aan de hoofden der scholen. Naast deze goede wensen,* werd de blijdschap over het eeuwfeest nog op velerwijze vertolkt. In een zangstuk, samengesteld door de heer M. de Borst met mej. P. N. F. Verstrenge, sopraan, en de heer P. v. d. Weele, bariton, als solisten, werd de geschie denis van de school bezongen. Oude herinneringen werden opgeroepen door het zingen van schoolversjes uit de goede, oude tijd, terwijl voorts nog een blik werd gegeven in een school van 1854. Het was ver na middernacht toen ds. Karelse met een slotwoord deze geslaagde viering beëindigde. LUNCHBIJEENKOMST MIJ. VOOR NIJVERHEID EN HANDEL Belangwekkende inleiding van directeur-generaal van buitenlandse zaken. „De verhouding tussen Amerika en Nederland" was het onderwerp van een inleiding, welke Donderdag door drs. E. H. van der Beugel, directeur- generaal van buitenlandse zaken, gehouden werd voor de leden van het departement Zeeland van de Ned. Mjj. voor Nüverheid en Handel. Uiter aard moeet drs. van de Beugel zich op deze lunch-byeenkomst in Hotel De Burg bepalen tot enkele grove lijnen, maar daardoor won omgekeerd zyn betoog voor de niet deskundige toehoorders aan duidelykheid. Drs. van der Beugel constateerde in alle soberheid de irritatie, die in de West Europese landen langzaam maar zeker ontstaan is als gevolg van de toenemende invloed van Ame rika, met name ten aanzien van de Europese samenwerking. Na de oorlog erkenden de Ameri kanen de onmogelijkheid van een VAN TOT Een 56-jarige makelaar uit Ant werpen die trachtte in zijn auto een casette tafelzilver ter waarde van 110.clandestien uit te voeren, liep te Clinge tegen de lamptoen doua. ne zyn wagen controleerde. Zonder messen en vorken en met een aan zienlijk lichtere portemonnaie kon de Belg zijn weg vervolgen. Zonde van al die (dure) franskes In Oosterland zag men dezer dagen op het sportveld „De Zaele'" een grote tent opzetten en vele Oosterlanders verkeerden reeds in het opgewekte vooruitzicht van een circusvoorstel ling. Maar het bleek anders uit te ko men. Een plaatselijk meubelhandelaar REVUE Beroepshalve (en werkelijk om geen enkele andere reden) vertoef den wij op de Rijkspolitiepost in Oost burg hadden dientengevolge de ge legenheid een revue gade te slaan opgevoerd door kleine zondaren. Zéér kleine zondaren waren er zélfs bij, nauwelijks de drie traditionele turven hoog. Wdt ze op hun kerfstok hadden werd ons met duidelijk. Op straat ge- voetbald misschienof een ruit inge worpen, of de kat van buurman ge- plaagd Het Gezag werkte wél. De belha mels betraden stuk voor stuk bijzon der bedremmeld ,fhet bureau", alwaar een indrukwekkende wachtmeester ze op wat kale, houten stoelen diri geerde. Daar zaten ze dan, in af wachting van het verhoor, zo braaf als pasgeboren lammetjes, zéér zwijgzaam voor zich uit te staren. Toonbeelden van braafheid t En ach, misdadigers waren het nu ook bepaald niet en van jeugdcrimi- naliteit" gelukkig geen sprake. De achtergronden van de begane overtredingen t Alleen maar het voorjaar, me neer", zo onthulde ons een politie man had n.l. niet voldoende magazijn ruimte en besloot deswege een tent te laten komen. Daarin komen dus meubeltjes, maar geen trapezewerkers of gedresseerde zeeleeuwen Maar er is nog meer nieuwe acti viteit in Oosterland, Arbeiders uit de adopterende gemeenten zijn n.l. be gonnen met de restauratie van het ge bouw der openbare en christelijke school. Materialen werden reeds aan gevoerd en men heeft het voornemen het gehavende schoolgebouw grondig op te knappen. De leerlingen worden zolang elders ondergebracht. PAARD SCHROK. Toen de landbouwer B. uit Yerseke met een span paarden naar zijn akker reed, schrok een van de paarden van een auto en begon te steigeren. De heer B. werd op de straat geworpen en liep een hoofdwonde en een hersen schudding op. Na door een E.H.B.O'er te zijn verbonden, werd hij ter ver dere behandeling naar de dokter ge bracht. OMMELETTE. Op het kruispunt Singel—Brouwe- naarstraat te Vlissingen, gebeurde Donderdagmorgen een verkeersonge val, dat zich aanvankelijk ernstig liet aanzien .De melkslijter B. uit Koude- kerke naderde dit kruispunt uit de richting van „Goed Wonen", terwijl over de Singel een personenauto kwam aanrijden. Deze laatste verleen de geen voorrang en een botsing was het gevolg. De driewieler van de melkhandelaar maakte een buiteling en een honderdtal gebroken eieren vormde een grote „ommelette" op het kruispunt. De bestuurder kwam te vallen, doch bij onderzoek bleek, dat hij zijn werkzaamheden kon her vatten. BRAVO Men klaagt wel eens over „de jeugd van tegenwoordig" en dikwijls niet zonder reden. De Vlissingse politie kon gisteren echter een ander geluid laten horen. Drie jongelieden, die een grasbrand ontdekten bij de Spui- koezem, stelden al hun krachten in het werk om liet vuur te blussen. En gelukkig hadden zij succes! spoedig Europees herstel, wanneer de Amerikanen niet bereid waren daar toe de middelen te verschaffen. Daar uit resulteerde de Marshallhulp, wel ke inderdaad voor Europa van de grootste betekenis is geweest, maar ae Amerikaanse eis medebracht van economische samenwerking in de ou de wereld. Op militairgebied ge schiedde precies hetzelfde. Amerika verschaft de middelen voor een mo derne Europese bewapening (het be taalt 90% van al ons zware materi aal!), maar eist daartegenover ook de samenwerking in Nato-verband. Deze min of meer gedwongen sa menwerking heeft een prikkelende invloed. Een Russisch spreekwoord zegt: Geen enkele goede daad blijft ongestraft. Het gaat ook op ten aan zien van de verhouding tussen Ameri ka en Europa. Als gevolg van de snelle machts verplaatsing van Europa naar Ame rika ziet Europa bepaalde verwor venheden verloren gaan, het krijgt een gevoel van afhankelijkheid, om gekeerd heeft men in Amerika, waar de binnenlandse politiek nog altijd veel belangrijker wordt geaent, dan de buitenlandse, weieens de indruk, dat Europa ondankbaar is, zodat men de vraag stelt, waarom Amerika zich zo druk maakt voor Europa. Dit geeft Europa dan weer een ge voel van onzekerheid, omdat in Ame rika niet als in Europa, de regering de buitenlandse politiek „maakt" en het parlement zich daarbij neerlegt, maar het Congres beslist. HET ALTERNATIEF Tegenover dit alles stelde drs. van der Beugel de vraag: Wat is het al ternatief? Wat zou men anders wil len dan samenwerking met en steun van Amerika? De wereld is nu een maal in twee kampen verdeeld en er is geen discussie rond de vraag in welk kamp wij staan. Maar dan is het ook duidelijk^ dat met de Ameri kaanse economische en militaire steun onze existentie samenhangt, dat onze beschaving er van afhangt. Laat ons daarom, aldus besloot drs. van der Beugel zijn inleiding, de wijsheid bezitten, die nodig is om de wederzijdse gevoelens te ontzien. Na het stellen en beantwoordden van een aantal vragen sloot de voor zitter van het departement Zeeland, de heer D. F. P. Hoegen, de ook door de Commissaris der Koningin by ge woonde luch-byeenkomst. (Slot van pag. 1) en meer genoemd wordt als candidaat voor afdamming. Het is nog wel erg vroeg maar de vraag is gerezen: wat betekent dit voor het Ontwikkelingsplan! Vervalt het, moet het worden herschreven of worden aangevuld, nu over 20 k 25 jaar de afsluiting der zeemonden wel een feit zal zijn? Materiaal blijft bruikbaar De eerste drie hoofdstukken in deling van de provincie; ontwikkeling van het inwonertal; ontwikkeling van de welvaartsbronnen kunnen uiter aard worden gehandhaafd. Zy behan delen de situatie thans,, zoals deze is bepaald door oorzaken uit het verle den. Alleen de vestigingsfactoren voor industrieën worden veel gunsti ger. De herschryving van dit kapittel kan echter nog wel even wachten. Ook de visie op de ontwikkeling op de arbeidsmarkt kan worden benou den. De grootste invloed gaat hier uit van de natuurlijke aanwas van de be volking (geboorte minus sterfte) en deze verschijnt pas 15 jaar nadien tel kens op de arbeidsmarkt. Berekend is, dat in de ko iende 12 jaar 11.000 man nen aan de arbeidsmarkt zullen wor den toegevoegd. Nu zullen pas na ruim 25 jaar met de veranderde ver keerssituatie de opvattingen over het geboortevraagstuk beginnen een wij ziging te ondergaan en weer 15 jaar daarna ondervindt men daarvan de gevolgen voor de werkgelegenheid. Wij schrijven dan anno 1994 en aan een dergelijke wetenschaps-roman gaan we ons niet te buiten. Wel mo gelijk is, dat de werkgelegenheid zo gaat toenemen, dat Zeeland voordien een vestigingsgebied wordt. Daarvoor is het goed de vestigingsfactoren eens te bezien. De landbouw, geholpen in de strijd tegen de verzilting en de verdroging zal kunnen intensiveren. Het toerisme kan een grote bloei tegemoet gaan. Dit kan voor Zeeland het behoud van tienduizenden mensen betekenen. Tus sen 1930 en 1947 vonden zonder grote structuurveranderingen reeds 8400 extra mannen en vrouwen werk in deze provincie. Drs. M. C. Verburg. Honderdjarige in Axel. Mevrouw J. Veele. Maandag zal de oudste inwoonster van Axel. mevrouw Jacoba Veele, honderd jaar worden. De krasse oude dame, die op 12 April 1854 te Goes werd geboren, woont al jaren in bij haar dochter op een étage-woning bo ven het filiaal der Rotterdamse Bank in de Noordstraat te Axel. Haar ge zondheid is nog buitengewoon. Nog dagelijks luistert mevr. Veele naar de nieuwsberichten en ook hoorspelen hebben haar onverdeelde aandacht. Kranten leest zij met grote interesse en haar plaatsje voor het raam, waar zij het drukke verkeer ziet passeren, zou zij niet graag willen missen. Tot haar 60e jaar was mevrouw Veele ziekelijk en vaak wekenlang bedlegerig. Merkwaardigerwijs heeft zij hiervan op hogere leeftijd geen hinder en alle Afcelse in gezetenen kunnen zich herinneren, dat zij tot vorige herfst (in 1953) da gelijks haar wandeling door Axel maakte, in gezelschap van haar doch ter. Op 99-jarige leeftijd bezocht de krasse oude dame haar kleindochter in Eindhoven en verbleef daar ruim drie maanden, waarbij zij. met meer -dan normale plechtigheid, bij Philips werd rondgeleid en waar haar een speciaal voor haar vervaardigde gloeilamp werd aangeboden. Maandag van 15 tot 18 uur zal'me- vrouw Veele in gezelschap van naar dochter recipiëren in hotel „Het Gul den Vlies" te Axel. Het zal haar daar zeker niet aan belangstelling ontbre ken. Eervol ontslag voor rector dr. C. van den Pol. Met ingang van 1 September 1954 is. zoals gemeld, de rector van „Het Goese Lyceum", Dr. C. van den Pol, benoemd tot directeur van de R.H.B. S. te Velsen. In verband hiermee steh len B. en W. aan de raad voor dr. Vaó den Pol op zijn verzoek eervol ont slag te verlenen als rector van de ge meentelijke gymnasiale afdeling van „Het Goese Lyceum". De grote kans De industrie zal de grootste moge lijkheden bieden, zo meent drs Ver burg. De meeste veren komen immers „vrij"! De hoofdwegen zullen Noord Zuid gaan lopen. De havens van Ter- neuzen en Vlissingen krijgen om verschillende redenen een betere verbinding met het achterland. De he licopter zal dan wel geperfectionneerd zijn. De veerdiensten die overblijven zullen terdege dienen te worden bestn- deerd alvorens ze worden verbeterd. Het technisch onderwijs is nu reeds kwalitatief berekend voor zijn taak. Industrie-terreinen zijn er al vele in Zeeland en ook hier zal er voorlopig weinig veranderen. Hopelijk zullen ze spoedig volledig bezet zijn. Als de in dustrie en de bevolking toenemen, zul len da openbare nutsvoorzieningen op betere bedrijfseconomische voorwaar den komen te zitten. Ook de vestiging en uitbreiding van vele industrieën gaan meer kansen bieden, vooral om dat de afzetgebieden dichterbij ko en. Pas over 20 jaar Maar nogmaals, aldus besloot drs Verburg het vraaggesprek, dit alles gaat pas over 15 of 20 jaar spelen. Voorshands zal men zich moeten blij ven baseren op de gegevens van van daag en moeten werken met de be schikbare Instrumenten. Met de ver anderingen in ver perspectief zal dit des te meer vreugde geven. Van be lang is daarbij dat, voor wat de in- dnstrie betreft, de oentra, die nu en straks iets betekenen, een voorsprong zullen hebbe Laten wy aan die ver sterking onze volle steun geven. De toekomst-roman blijft op economisch, technologisch gebied dus nog onge schreven. Voorlopig kan men met het Ontwikkelingsplan volstaan. KUNST „Escapade". Opvoering door „Het Vrije Toneelvoor de Z.V.U., Schouwburg, Middelburg. Hyperbolisch heeft de Engelsman Roger MacDougall in zijn driebe- dryvige blijspel „Escapade" de ver meende ongecompliceerdheid van de jeugd geprojecteerd op de gecompli ceerdheid der volwassenen. Toen hij daarmede bezig was, trok hij zijn lijnen consequent door. Aan de ou derdom schonk hij de jeugdige onge compliceerdheid weer terug: een buitensporig helder inzicht in mensen en dingen. MacDougall schuwt bij dit alles het komische effect allerminst. Kwis tig werkt hij, speciaal in zyn twee eerste bedrijven, met exclamaties, die zodra zy weerklinken, een gulle lach opwekken en zodra zy verklonken zijn, na blyven trillen. Zijn „karak ters" zyn genoegelyke caricaturen, waaraan alle bitterheid vreemd is. Pas in het derde en laatste bedrijf komt de ernstiger ondertoon boven drijven. En hoewel ook dan de lach allerminst verdwijnt, domineert dan toch de moraal: dat bij volwassenen de strijd dm te leven het Qordeel ver troebelt over de vraag hóe men moet leven. MacDougall gaat verder. Zyn „Es capade" draait om de drie zonen van een befaamd pacifist, John Hamden, en zyn vrouw Stella. Welnu, men krijgt deze drie zonen in dit stuk niet te zien. Wèl de vader, die met een reeks prominenten ruzie maakt over de opstelling van een vredesma- nifest en daarmede zijn huwelyk in gevaar brengt, en wèl de directeur van de kostschool, waar Hamden's zonen zijn ondergebracht, dr. Skil- lingworth. Het is een kranig stukje werk: het accent te leggen op deze onzichtbare en daardoor extra-gave zonen, die blijk geven terdege te be seffen. dat je er met praten over een ideaal niet komt, maar dat je een daad moet verrichten om een doel te bereiken. Geboeid volgde de tjokvolle zaal de genoegelyke ontwikkeling der ge beurtenissen op de planken. Genoe- gelijk consumeerde men ook de mo raal en het slot was een verdiend, langdurig, warm applaus. Bob de Lange gaf een buitenge woon knappe vertolking van John Hamden, de pacifist, terwijl Ann Hasekamp een vlotte en gevoelige echtgenote van hem was. Eric van Ingen was een uitstekende concur rent van de echtgenoot, waar het zyn huwelyk betreft. Sara Heyblom was de moeder van John: gezegend met het buitensporig helder inzicht in mensen en dingen. W. van den Brink was een wel komische, maar niet geheel aanvaardbare directeur der kostschool, terwijl Peter Holland tenslotte een in het begin wat drake rige, later wijsgerige journalist speel de. De bijrollen waren goed bezet, de décors waren voortreffelijk en er wa ren aan het slot terecht bloemen voor de vertolksters der damesrollen. Het publiek ging meer dan tevreden naar huis. G. B. De moeilijkheden der K.V.P. in Vlissingen. Raadslid Wanst wordt gevraagd zetel ter b~-chikking te stellen. Het bestuur van de afd. Vlissingen der KVP heeft in de Donderdag ge houden ledenvergadering medege deeld, dat mevr. Schets-Böning en de heren J. Baert, A A. Boussen, F. Schets en P. v. d. Ven ais lid zyn geroyeerd. In verband met het be danken als lid van de heer P. Wanst, werd op een voorstel uit de verga dering besloten hem uit te nodigen zyn raadszetel ter beschikking te stellen, desgewenst voor een volgen de arbeiderscandldaat. In de bestuursvacatures werd voorzien door de verkiezing bij enkele candidaatstelling van de heren B. Boschma en Chr. Hermsen. De heer W. Groffen werd by ac clamatie als voorzitter gekozen. Een voorstel uit de vergadering om een stelsel van gezinscontributie in te voeren, zal door het bestuur worden bezien. Tenslotte werd de te voeren pro paganda besproken en door de voor zitter toegelicht. MIDDELBURG. Vandaag. Electro. „Het huis by de ri vier" (18 J.), 19 en 21.15 uur. Schouw burg: „De gesluierde Maja" (a.l.), 20 uur. De Vergenoeging: „Vereniging „Handelsbelang" bespreking zo- meractle. 20 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Verboden spel", (14 jr.), 7 en 9 uur; Luxor: „Het huis der verloren vrouwen", (18 jr.), 8 uur; A ,N. M.B .-gebouw jaarvergadering Vlissingse Bestuursdersbond, 8 uur; Kiviet: vergadering „De Zeeuwen", 8 uur. GOES. Vandaag Grand: „O.K. Nero", (18 jr.).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2