Afrekeningen van rampschade worden reeds gemaakt Oostduitse souvereiniteit zal niet erkend worden Nporlkaleidiisriiiip VERTROETELDE VIERVOETERS OP DE PARIJSSE BOULEVARDS JIMMY en de Bende van Bolletje Bink DONDERDAG 8 APRIL 1954 PROVINCIALE ZEEUW HE COURANT REEDS 3500 WONINGEN IN AANBOUW Commissie voor de Watersnood sprak met ministers De Commissie voor de Watersnood uit de Tweede Kamer heeft haar zes de verslag uitgebracht, waarin zij mededeling doet over een op 24 Maart gehouden vergadering van de commissie met de ministers van landbouw en van wederopbouw en volkshuisvesting, die vergezeld waren door de heren ir. S. Herweijer en dr. ir. Z. Y. van der Meer. Enige dagen tevoren had de commissie deze ministers een tiental vragen voorgelegd, welke ter vergadering zijn beantwoord en besproken. In antwoord op deze vragen deelde minister Manshoit mede, dat reeds een aanvang kon worden gemaakt met de definitieve berekening van de toe te kennen bijdragen en de uitbetaling daarvan. De berekening en de uitkering van de vergoeding voor alle schadegevallen vordert evenwel tijd, zodat niet voor alle gevallen spoedige betaling zal kunnen volgen. De mo gelijkheid tot het verstrekken van voorschot blijft voorlopig nog open. Erkend werd door de minister, dat ambtenaren soms afraden voorschot ten op te nemen. Het geven van voorschotten brengt - door vermeer dering van administratief werk met zich, dat een uitbetaling langer op zich laat wachten. Wanneer be trokkene dan ook niet direct geld no dig heeft, wordt hem aangeraden te wachten tot de definitieve uitkering. Voorschotten zijn thans verstrekt tot een bedrag van 26 millioen. Wel worden thans ook nog in dringende gevallen voorschotten verstrekt. Wat de nieuwbouw betreft, deelde minister Witte mede, dat thans in 't rampgebied 3500 woningen in aan bouw zijn, terwijl in dezelfde streek 2800 woningen zyn verwoest. Een zeer groot gedeelte van deze woningen zijn woningwetwoningen. Financiële afrekening vindt plaats, wanneer de woningen klaar zijn. Tot nu toe zijn nog geen klachten hier omtrent op het ministerie ontvangen. Betreffende de vrijwel algemene vrees, dat de schade aan landbouw werktuigen, met name die, welke lang in zout water hebben gestaan, zeer onvoldoende zal worden ver goed, verklaarde de minister van landbouw, dat hem hiervan niets be kend is. Auto's, niet behorende tot de bedrgfsuitrusting en niet dienen de tot de uitoefening van een beroep, vallen niet onder de bepalingen van de Wet op de Watersnoodschade. De ze auto's worden vergoed door het Rampenfonds. Boomgaarden De minister van landbouw deelde voorts mede, dat de vergoeding voor verloren gegane boomgaarden wordt uitgekeerd aan de rechthebbende, d. w.z. aan degene, die het risico van de opstand heeft gedragen. Is de pachter rechthebbende, dan wordt noch de bijdrage, noch het voorschot daarop aan de verpachter uitbetaald, doch aan de pachter. De herinplant van verloren gegane boomgaarden is o.m. afhankelijk van de structuur van de grond en het zoutcijfer. Over de afzonderlijke gevallen kan advies worden verkregen van de voorlich tingsdienst. Voor Schouwen-Duiveland, waar de omstandigheden ongunstiger zijn dan in andere gebieden, wordt voor aantrekkingskosten van vreemde ar beiders 16 pet (andere gebieden 12 pet) gegeven. Voor de nieuwbouw wordt gerekend met een prijs per De Christenvervolging op Zuid-Celebes Als afgevaardigde van de Christe lijke kerkenraden heeft oud-minister dr Leimena te Djakarta een bezoek gebracht aan de Indonesische vice- premier. Wongsonegoro, in verband met de terreur, die door benden je gens de Christenen in Zuid-Celebes wordt uitgeoefend. Dr Leimena bracht onder de aandacht van mr Wongsone goro, dat deze kwestie de kerken in het buitenland in opschudding kan brengen. De vice-premier zei, dat de rege ring de gebeurtenissen op Celebes zeer betreurt. Hij zette uiteen, dat de terreur plaats had binnen „het machts gebied" van de benden. Alleen door een algemene operatie op grote schaal kan radicaal- daartegen opgetreden worden. Dit zal de regering zo goed doen als mogelijk is. Hij voegde hier aan toe dat de regering de kwestie beziet uit een oogpunt van algemene veiligheid. „De regering zal bij de uit voering van het veiligheidsprogramma niet gierig zijn. Wij zullen de nodige fondsen ter beschikking stellen, zelfs al moeten wij daardoor vasten", aldus mr Wongsonegoro. Voorts zei hij, dat de regering het lijden van de Christe nen geenszins als een onbelangrijke zaak beschouwt. Hij verzocht tenslot te begrip voor de moeilijkheden, waarmee de jonge staat wordt gecon fronteerd. Proefopdracht verleend Het comité „Nationaal Monument dr A. Plesman", dat zoals men weet on langs is geformeerd en dat zich bin nenkort tot het Nederlandse volk zal richten, heeft in samenwerking met de Nederlandse kring van beeldhou wers vier beeldhouwers uitgeno digd een ontwerp voor het monument ter ere van dr Plesman in te zenden. Zoals bekend is, zal dit monument op de Plesmanweg te Den Haag aan de duinrand verrijzen. Uitgenodigd zijn de beeldhouwers J. Radecker te Amsterdam, Albert Termote te Voorburg, W. Couzijn te Amsterdam en H Richters te Amster dam. Zij zullen van het comité een bindende schriftelijke opdracht krij gen. Maquettes van de ontwerpen zul len t-z.t. dienen te worden ingeleverd, waarna het comité op voordracht van een advies-commissie, bestaande uit de heren Hildo Krop, prof. V. S. Es- scher en ir D. Roosehburg, de op dracht zal verlenen. m3, waarin met de kosten voor het aantrekken van vreemde arbeiders geen rekening is gehouden. Afzon derlijk van de aannemingssom geeft de aannemer bij zijn inschrijving op, hoeveel hij raamt voor deze laatste kosten nodig te hebben. Wanneer na gereedkomen van het werk blijkt, dat de aannemer minder arbeiders heeft aangetrokken, dan waarop hy bij zijn inschrijving had gerekend, dan wordt hem slechts een evenredig gedeelte van het oorspronkelijk bedrag ver goed. Op het ogenblik is het nog niet mogelijk voor Schouwen-Duiveland een indruk te krijgen van de hoogte van de bouwkosten omdat nog slechts een gering aantal aanbeste dingen is gehouden. Wederopbouw heeft in Zierikzee een streekbureau ingericht, ten ein de, wanneer op Schouwen-Duiveland met het herstel en herbouw kan wor den begonnen, aan de getroffenen Met recht kan men de nieuwe Boeing B-Jf.1 stratojet bommenwerper rang schikken onder het zware type. Hij weegt nl. ruim 90 tonis uitgerust met 6 buitenboordstraalmotoren die gekoeld worden volgens een nieuw systeem van waterkoeling en zal worden geleverd aan het strate gische luchtcommando van de Ame rikaanse luchtmacht. Deze zware ma chine waarvan de afbeelding zo juist werd vrijgegeven, heeft nog meer voordelen. Hij kan n.l. opstijgen van zeer korte banen met een maxi mum lading, met een snelheid van 965 km per uur. vanuit een nabij gelegen centraal punt voorlichting te kunnen geven. Gehoopt wordt, aat dit mede zal lei den tot een gecoördineerde aanpak van de herstel- en nieuwbouwwerk- zaamheden, hetgeen kostendrukkend werkt. Wederopbouw neemt ten op zichte van de aanbestedingssommen een gereserveerd standpunt in en be vordert ook het uitnodigen van an dere aannemers. Veel hangt in deze af van de activiteiten en het coör dinerend vermogen van de gemeente besturen. Grondprijzen Opgemerkt werd, dat, met betrek king tot de grondprijzen, wanneer niet op dezelfde plaats gebouwd kan worden, niet dezelfde regeling voor de rampslachtoffers is getroffen als voor de oorlogsslachtoffers. Hierdoor is de regeling van de rampschade vergoeding enigermate ondergraven, omdat betrokkene, wiens woning stond op een stuk grond, waarvoor hem 200 a §00 schadevergoeding wordt gegeven, gedwongen is andere en wel duurdere grond te kopen. Ge middeld is de prijs dan 1200. De minister deelde mede, dat hier inderdaad sprake is van een afwij king van de regeling voor de oorlogs slachtoffers. Het kwam hem echter niet onredelijk voor, dat, indien de betrokkene een ander perceel terug krijgt, waardoor het hem b.v. moge lijk is gebruik te maken van leidin- fen voor licht, water, riolering, enz., ij in beginsel de hogere waarde, die het gevolg is van voorzieningen, die bij het oude perceel ontbraken, ook betaalt. Voor de berekening van de der ving van bedrijfsinkomen zijn, na overleg met het bedrijfsleven, nor men opgesteld. Deze worden door Landbouwherstel gehanteerd voor het uitbrengen van advies aan het departement van maatschappelijk werk bij de bepaling van uit te keren vergoedingen voor levensonderhoud. Deze normen zijn noch aan gemeen ten, noch aan belanghebbenden be kend gemaakt. De aanmeldingster mijn wordt gesloten op 1 Mei a.s. Rode Kruis-woningen Rode Kruis-woningen zijn, aldus de minister reeds geplaatst. Het Rode Kruis eist, dat zij worden toe gewezen aan de minst draagkrachti- gen. Waar deze woningen dikwijls zeer fraai zijn, leidt dit inderdaad weieens tot moeilijkheden. Getracht wordt om' in overleg met het Rode Kruis en met betrokkenen tot een zo goed mogelijke regeling te komen. De vroegere bewoner van een ver woeste wonirtg mag, zonder dat dit voor hem consequenties medebrengt, een dergelijke woning weigeren. BONDSKANSELIER ADENAUER: Federale regering spreekt voor gehele volk De Westduitse republiek zal nooit de communistische regering in Oost- w Duitsland erkennen, aldus heeft de I ven toen eveneens te kennen, dat zij Westduitse kanselier, dr. Konrad geen tweede Duitse regering zouden Adenauer, Woensdag in de Westduit- *- De bondskanselier zei, dat de Wes telijke mogendheden te New York in September 1950 verklaard hebben, dat alleen de federale regering het recht heeft te spreken uit naam van de gehele Duitse bevolking. Zij ga- se Bondsdag verklaard. Alleen in de Westduitse republiek vindt het Duitse politieke leven uit drukking. Adenauer zei, dat „de zo genaamde souvereiniteit van de Oostduitse regering zal verdwijnen. Evenals de Sowjetbezetting en de communistische terreur zullen ver dwijnen". „De onvernietigbare sou vereiniteit van het vrije Duitse volk zal blijven bestaan", constateerde hij. West-Duitsland zou nooit het recht van de communistische regering er kennen om de functies van een staat uit te oefenen. „Wij zouden onszelf onteren en de slachtoffers van com munistisch geweld beledigen, indien wg deze tirannen zouden erkennen als medewerkers aan de taak om Duitsland te herenigen". Gearresteerde Nederlanders in Indonesië De Indonesische minister van justi tie, mr Djody Gondokoesumo, heeft Woensdag desgevraagd aan Aneta meegedeeld, dat een deel van de zaken der gearresteerde Nederlanders deze maand ter behandeling aan het par ket zal worden overgedragen. Het hoofd-parket voegde hieraan toe, dat reeds deze week enkele ge vallen aan het parket zullen worden voorgelegd. Het onderzoek is kort ge leden gesloten. Gebleken is, dat alle gevallen onderling met elkaar in ver band staan en een geheel vormen, al zijn zij op zichzelf verschillend. erkennen, die niet gegrondvest was op de uitdrukking van de vrije wil van het Duitse volk. „ZWEMMEN IS ZALIG" De Commissie zwembaden Zeeland" heeft een uitvoerig rapport over het zviemvraag- stufc in onze provincie aan G.S. uitgebracht, waarin zij onder meer het aanleggen van een vijftiental grotere en kleinere zwembaden in overweging geeft. Bijzondere aandacht be steed de commissie aan het zwemonderricht voor de jeugd. Daartoe pleit zij voor het bou wen van i.g. instructiebaden. Een zwembad ergens Holland heeft aan een van de muren de een bijzonder goede spreuk! „Zwemmen is zalig" Niet genoeg kan men immers vooral in Zeeland wijzen op de noodzaak voor een ieder om de zwemkunst machtig te worden. Eigenlijk moest het niet nodig zijn, dat de zwem- sport wordt gepropageerd. Het is echter wel nodig: honderden mensen verdrinken per jaar in Nederland, vaak in gevallen, waarin een eenvoudige kennis van de zwembewegingen vol doende zou zyn geiceest om de dood te voorkomen. De K.N.Z. B. houdt zich actief bezig met deze propaganda; de bond stel de de zwemdiploma's A en B in, die men door middel van het afleggen van proeven kan be halen. Iedere Nederlander zou zulk een diploma moeten heb ben, het bezit ervan verant woordt de eigenaar tegenover zichzelf en zijn familie in geval van nood. Moeilijk is zwemmen niet; het grootste probleem is voor de meesten de vrees voor het koude water of voor het hun nog onbekende natte element. Voor de rest is het: aankweken van een zekere behendigheid, hetgeen spoedig gelukt en die men nooit meer verleert. Het is geen kunst om de handen en benen te spreiden en te slui ten; dat bewijzen kinderen van 6 en 7 jaar, die rustig en vol komen vertrouwd met het wa ter de voor het diploma A vereiste afstanden afleggen, af standen die nog niet zo gering zijn. Ook ouderen doen in ao laatste jaren de zwemproeven. Zij zien er de noodzaak van in en beseffen, dat niet kunnen zwemmen toch wel zeer zielig (niet zalig) is. Het aantal van de verstandigen neemt dus steeds toe; het schoolzwemmen draagt daar in niet geringe ma. te toe bij. Het blijkt, dat degene, die de zwemkunst ,/mtaekt" hebben voor het merendeel ook blijven zwemmen, Zij leer den het voor veiligheid, maar beoefenen het steeds door voor eigen genoegen. Ook dat is belangrijk en het is dan ook verheugend, dat de zwembaden commissie reeds zo spoedig na haar instelling een rapport uit bracht, waarin de weg naar een betere zwemtoekomst voor Zee land wordt gewezen, 't Bewijst, dat de overheid in deze actief is. Dat zij blijve letten „op haer saeck" en dat spoedig verdere stappen ter oplossing van dit vraagstuk worden gedaan! VOETBALPRESTIGE De managers van de grote Engelse voetbalclubs zijn on langs in Londen om de ronde tafel gaan zitten ter bespreking van de maatregelen, die er toe moeten leiden om het spelpeil te verbeteren. Deze conferentie is het gevolg van de nederlaag tegen Hongarye, die op pijnlijke wyzc toonde, dat Albion ook in eigen huis «iet meer onaantast baar is. Het grootste deel van de conferentieleden teil geen veranderingen in de selectie van spelers voor interlandwedstrij den. Men wil meer zeggen schap! In dit verband werd ge sproken over het instellen van een college van advies be staande uit managers dat de bond bij de internationale voor bereiding moet bijstaan. Het grootste probleem: namelijk wat op de voorgrond zal staan: de club of het land, moet nog worden aangepakt. Misschien kan het college van managers, dat steviger gefundeerd zou zijn dan de oude technische advies commissie, helpen de oplossing of een compromis te vinden. Er is ook een zeer opmerkelijk voorstel ter tafel gekomen, waarover m het communiqué het volgende wordt gezegd: ,J)e conferentie maakte korte metten met het voorstel om 15 van de beste spelers een jaar lang te ontheffen van de ver plichting aan hun clubs teneiti- de een sterke internationale ploeg te vormen. De clubs zou den dan 6.000 pond sterling compensatie per speler ont vangen. Een bedrag van 90.000 pond werd voor de Football As sociation een wel wat al te hoge prijs geacht voor Engelands in ternationaal prestige. „Wij hadden altijd gedacht, dat voor de F.A. mets belang rijker v:as dan prestige. Zulk een sterk team zou immers tel kenmale voor een uitverkocht huis zorgen, zodat het millioen gulden er best uitkomt! Kort zichtige zuinigheid, lijkt het onsen natuurlijk zijn de clubs bang de zeggenschap over hun cracks te verliezen Dronken automobilist maakte slachtoffers Een dode, drie gewonden Doordat de bestuurder onder invloed van sterke drank verkeerde, is een personenauto, afkomstig uit Amster dam, in de Alexan derstraat te Den Haag tegen een trammast gereden. Een der inzittenden, de 25-jarige beeldhouwer L. van der B. uit 's-Gra- venhage, overleed ter plaatse. De 28- jarige J, B. G. en de 29-jarige P. van L., eveneens uit 's-Gravenhage, liepen elk een hersenschudding op. De be stuurder, de 29-jarige T G. uit Am sterdam, kreeg een hoofdwond en ver moedelijk een shock. De auto werd totaal vernield en de trammast werd ontzet. Belgische recherche en zaak-Anneke Beekman Geruchten volgens welke de Neder landse justitie en politie zich zouden hebben uitgesproken over een tekort aan medewerking van Belgische zijde in de zaak-Anneke Beekman, worden door het openbaar ministerie te Am sterdam officieel tegengesproken. De werkelijkheid is, zo deelt het O. M. verder mede, dat men slechts lof kan hebben voor de bijzondere activi teit en welwillende behulpzaamheid, betoond door de Belgische justitie en de door haar terstond ingeschakelde gerechtelijke politie op het eerste van Nederlandse zijde gedane verzoek. Een en ander heeft er dan ook toe geleid, dat de officier van justitie te Amsterdam, mr F. Hollander, reeds enige weken geleden de procureurs des Konings te Tongeren, Hasselt en Luik dank heeft gezegd en dat de pro cureur-generaal te Amsterdam, mr A. A. L. F. van Dullemen, zulks heeft herhaald in een recent persoonlijk schrijven aan zijn ambtgenoot te Luik. Russisch blad over vrede in Verre Oosten „Izwestia", het officiële blad der Sowjet-Russische regering, heeft er op aangedrongen, dat de vijf grote mo gendheden, tezamen met andere be langhebbende landen, tot overeen stemming zullen komen inzake „alge mene veiligheid" in het Verre Oosten, aldus meldt Tass. In een hoofdartikel wordt gezegd, dat Korea langs vreedzame weg moet worden herenigd en dat aan dit land de gelegenheid moet worden gegeven om vrijelijk zijn lot te bepalen na te rugtrekking van de buitenlandse troe pen. In Indo-China is, aldus „Izwestia", een onverwijld staken van het vuren nodig „teneinde besprekingen te kun nen openen tussen Frankrijk en de Vietminh-beweging". GEEN HONDENLEVEN MEER Teckel als modehond (Van een bijzondere medewerker) PARIJS, April. De hondenvrienden kunnen een teckel-aera voorspellen, want overal vertoont de populariteit van dit hondenras een sterk stijgende lgn. Dat Is vooral in Frankrijk het geval, waar de teckel de poedel meer en meer gaat verdringen. De poedel is een prettige begeleider, gezellig en goedaardig, maar de teckel wordt geprezen als de ideale hond voor Parijs: hij is de zindelijkste en intelligentste onder zijn soortgenoten; bij heet aan doenlijk en zelfs grappig te zijn. Geen wonder, dat er de laatste tijd in Frankrijk steeds meer „teckel-clubs" worden opgericht. Tot de modehonden behoort ook de boxer, die vanwege zijn korte haar gemakkelijk te verzorgen is. Hij heeft echter het grote nadeel dat hij kwijlt en dit is niet prettig, als de eigenaar prijs stelt op de bekleding van zijn stoelen. Zeer geliefd is ook de chow-chow, die er, als hij een bijzonder mooie vertegenwoordiger van zijn ras is, uitziet als een klein leeuwtje. Hij be hoort tot de elegante honden, maar zijn prachtige haardos vereist veel verzorging. Bovendien is hij vrees achtig van aard en kan daardoor op onberekenbare ogenblikken ge vaarlijk worden. Daarna komt de Duitse herder, die een uitstekende waakhond is voor alle mogelijke doeleinden. Hij is intelligent en heel gemakkelijk te dresseren. Men ze^t wel eens, dat een goed afgerichte herdershond evenveel waard is als een machine pistool UILENSPIEGEL. Direct achter hem volgen wat po pulariteit betreft de terriers: de Schotse terrier, de Airedale terrier, etc. De foxterrier is een echte Tijl Uilenspiegel, die zgn gastheer bij een kwijnend gesprek uit de verle genheid kan helpen, daar hij alle mogelijke kunststukjes kan verto nen en aanleg heeft voor toneelspe ler. De Airedale is gemoedelijk en aanhankelijk; zijn zachtzinnige blik weerspiegelt zijn genegenheid voor baas en bazin en deze gevoelens draagt hij, zonder veel onderschei dingsvermogen, ook de vrienden des huizes toe, omdat zijn instinct niet zo sterk ontwikkeld is, maar des te meer zijn vertrouwen in de goed heid van de mens. Enigszins in het vergeetboek ge raakt is de keeshond, die, ondanks zijn aanhankelijkheid, afsteot. omdat hij bij de minste of geringste gele genheid begint te keffen. Over jacht honden zullen we maar zwijgen, want we hebben het over honden in Pa rijs en jachthonden in de wereldstad Parijs krijgen die treurig gesluierde blik in hun ogen, die de meeste set ters, cockerspaniels, pointers e.d. in deze stad hebben. Hun ontbreekt een jachtterrein. 150 ACCESSOIRES. Parijs is een centrum voor de hon denwereld. In bijna geen enkele stad vindt men zoveel zaken voor hon denartikelen. Een zeer gedifferen tieerde productie brengt alle moge lijke voorwerpen voor het honden toilet op de markt, schoenen voor op straat, waterdichte dekjes en capes, borden en rustbedden. Natuurlijk zijn er hier ook vrou welijke snobs, die hun honden-gar derobe naar maat laten maken, van dezelfde stof bv. als het eigen man- telcostuum of japon. Enkele jaren feleden is het zelfs voorgekomen, at zo'n hondengekkin voor haar lieveling een nertzjasje liet maken, maar aat is toch een uitzondering gebleven. Bij de grote Schotse fami lies is het echter heel gebruikelijk hondendekjes te laten maken van Elaids in de kleuren van hun clan. De onden van-de hertog van Windsor dragen zelfs dekjes met zgn wapen. Bijzondere luxe wordt tentoonge spreid bij de halsbanden; voor fees telijke gelegenheden zijn ze met bril janten bezet valse natuurlijk. In Frankrijk wordt dus wel alles m het welbehagen van de 45. Zonder te beseffen, dat commissaris Meubel een héél vreemd spelletje met hem aan het spelen was, stapte Jimmy het politie-bureau binnen. „Hebt u onze nieuwe gevangenen-cel als eens bezichtigd, meneer Brown?" vroeg hij minzaam. „Ik heb dat ding een beetje laten moderniseren. Het is werkelijk de moeite waard er eens een kijkje in te nemen". Hij vatte Jim my quasi-vriendschappelijk bij zijn mouw en leidde hem naar de cel. Deze verwonderde zich wel enigs zins over de amicale toon, die de commissaris plotse ling tegen hem aansloeg, maar hij kon ook niet ver moeden. wat de man van plan wasDe commissaris opende de deur en verzocht Jimmy binnen te stappen. „Vroeger", zei hij, „stond hier gewoon een houten brits. En u had moeten zien hoe de muren er uit za gen. Beestachtig gewoonDe commissaris sprak niet verder. Hij deed onverhoeds een stap terug, werkte zich vliegensvlug door de deur, trok deze achter zich dicht, grendelde haar af en bleef toen door het kijkgat naar Jimmy loerenDeze verbleekte van woede. Hij begreep onmiddellijk, dat hij in een valstrik was ge lopen. Jimmy was nog wel naar de deur toe gevlogen, maar Moppie Meubel had deze al stevig in het slot ge trokken. Hij beukte nog even in machteloze woede te gen het ijzeren paneel, maar hij hield er meteen mee op, wel begrijpend dat hij daér niet veel mee opschoot. De commissaris schoof het luikje open. „Ik heb je in -hechtenis genomen", grauwde hij, „omdat ik je er van verdenk het onderzoek van de politie willens en we tens in de war te sturen". Stuurman in zijn kooi levend verbrand De 38-jarige P. J. S. uit Vianen is in de nacht van Dinsdag op Woensdag te Rotterdam tengevolge van brand wonden overleden. Hij was stuurman van de sleepboot „Wolga". die in de Nassauhaven te Rotterdam ligt. In het achteronder van de boot ontdekte men vannacht de brand en S. werd met gedeeltelijk verbrande armen leven loos in zijn kooi aangetroffen. Vermoed wordt, dat het slachtoffer heeft liggen roken. Het stoffelijk overschot is naar het Zuider-ziekenhuis vervoerd. „Schuttevaer" vijftig jaar Donderdag 8 April a.s. is het vijftig jaar geleden, dat de vereniging schoolfonds voor schipperskinderen „Schuttevaer" te Amsterdam werd opgericht. Deze vereniging heeft in de loop van deze halve eeuw ten be hoeve van enige duizenden schip- Eerskinderen steun verleend in de uisvestingskosten, wanneer deze jeugd voor een geregeld schoolbezoek door de ouders aan wal werd ge plaatst, waarbij de keuze der scholen aan de ouders zelf werd overgelaten. „De allerminst rooskleurige liqui de positie van het schoolfonds heeft het bestuur er van weerhouden dit gouden jubileum op bijzondere wijze te vieren", aldus het bestuur. Britse protectoraten in Zuid-Afrika Dr Daniel Malan, de Zuid-Afrikaan se premier, heeft Woensdag verklaard, dat hij Maandag in de Volksraad een I motie zal indienen, houdende een ver zoek om overdracht van de Britse pro tectoraten Basoetoland, Beetsjoeana- land en Swaziland aan Zuid-Afrika.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 11