Let op Critiek op beleid B. en W. inzake Bedrijfstentoonstelling op Markt Zeeuwse Almanak cn wat er uit de bus komt! TERNEUZEN HEEFT THANS 311 WONINGEN TEKORT Chefarine ,4 00K IN TERNEUZEN VERLOOPT DE MELKSANERING BEVREDIGEND DERTIEN SLEEPBOTEN KONDEN SCHIP NIET VLOT KRIJGEN Welterusten Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 7 APRIL 1954 MIDDELBURGSE RAADSLEDEN VITTEN: College wil niet de dupe worden van heterogeniteit bij middenstand In de vergadering van de Middelburgse gemeenteraad van gistermiddag hebben verschillende raadsleden critie k geleverd op het beleid van B. en W. inzake de dynamische bedryfstentoon.stelling, die de Stichting „Her rezen Middelburg" van 10 tot en met 22 Juli a.s. op de Middelburgse Markt zal organiseren en waarvoor B. en W. hun toestemming verleen den. Dit naar aanleiding van ingekom en stukken van verschillende ver enigingen, waarin geprotesteerd werd tegen het feit, dat deze tentoon stelling juist op het Marktplein wordt gehouden. Dat B. en W. ingevolge hun delegatie-bevoegdheid de raad niet be hoeven te kennen in hun besluit om de tentoonstelling op de ^larkt toe te staan, leek de heer L. A. Schenk (VVD) juist. Het ooilege moet ech ter te voren wel de mening vragen aan de commissie van bijstand van gemeentewerken. Dit is pas gebeurd, nadat B. en W. hun officiële toe stemming aan „Herrezen Middelburg" reeds hadden gegeven. De com missie heeft het betrokken besluit alleen voor gezien getekend. sie van bijstand nodig hebben, alvo rens een besluit te kunnen nemen en betwijfelde, of de beslissing van het college rechtsgeldig was. BURGEMEESTER ANTWOORDT. Burgemeester mr. dr. N. Boike- stein zei, dat „Herrezen Middelburg" deze tentoonstelling als een zekere tegenhanger van de plannen van „Nieuw Walcheren" wilde organise ren om ook de binnenstad voor het publiek aantrekkelijk te maken. B. en W. zijn niet enthousiast voor de plan nen, maar staan er ook niet afwij zend tegenover. Het college is ech ter in een dwangpositie gebracht, doordat „Herrezen Middelburg"' op de grootste spoed aandrong. Om die reden moest vlug worden gehandeld. Achteraf was het misschien beter ge weest de commissie van bijstand in spoedvergadering bijeen te roepen, maar het besluit zou, naar spr. meen de, toch gelijkluidend zijn geweest. Er waren toen echter nog geen be zwaarschriften ingekomen; dit ge beurde pas nadat bekend werd, dat B. en W. leend. Spr. vroeg zich af, waarom B. en W. hun voornemen niet in de x-aads- vergadering van 2 Maart j.l. heb ben medegedeeld. Naar zijn mening brengen de ingekomen adressen ge gronde bezwaren naar voren. Het voornaamste daarvan is wel de klacht van de Centrale Vereniging voor de Markt-, Straat- en Rivierhandcl, dat de tentoonstelling tengevolge heeft, dat de weekmarkt drie achter eenvolgende Donderdagen niet op het marktplein gehouden kan worden, waardoor aan de markthandel grote schade zal worden berokkend. De V. V. V. meent, dat de tentoonstelling de aantrekkelijkheid van de her bouwde Markt zal schaden, terwyl de Vereniging Marktbelangen protes teert op grond van te voorzien na deel voor de Horeca-bedrijven aan het plein. De Vereniging „Handelsbe lang" maakt bezwaar namens een deel van de Middelburgse midden stand. De heer Schenk zei, het initiatief van „Herrezen Middelburg" toe te juichen, maar vroeg zich toch af of men voor de expositie geen andere feschikte plaats kan vinden. Hij rong er op aan, dat B. en W. een en ander nogmaals met de Stichting bespreken en meende het beleid van het college inzake het verlenen van de toestemming te moeten afkeuren. BIJVAL. De heer W. P. J. Baars (C.H.) sloot zich by de heer Schenk aan. Spr. zou het op prijs hebben gesteld wanneer B. en W. in deze kwestie spoedoverleg met de commissie voor de gemeentewerken hadden gepleegd. Hy meende, dat het wel te lang zou hebben geduurd om met de midden stand te overleggen, gezien de hete- reginiteit in die neringen en het ontbreken van een contactorgaan. Mevrouw A. J. P. C. de Vlieger De Vlieger (P. v. d. A.) wees ook op dit laatste, terwyl het mr. P. van Empel (C.H.) speet, dat het college niet in een vorige vergadering over een en ander met de raadsleden con tact hadden opgenomen. Het lid van de commissie van bij- stand voor de gemeentewerken, de heer M. Wattel (A.R.), bracht hulde aan het voortvarend initiatief van B. en W. Spr. zei, dat toen de commis sie de stukken kreeg, de volledige plannen niet aanwezig waren. De commissieleden visten niet precies hoe de vork in de steel zat en heb ben het besluit voor gezien getekend. De heer A. J. Kaland (C.H.) zei, dat de commissie wel vaker voor kwesties was gesteld, waarin de be slissing reeds door B. en W. was ge nomen. Hy' meende, dat B. en W. een eenstemmig advies van de commis- toestemming hadden ver- Hy meende, dat aan de adressen van de middenstand weinig «aarde toegekend kan worden en voelde er niets voor B. en W. de dupe te laten worden van de heterogeniteit van de Middelburgse middenstand. Hij be toogde, dat het altyd moeilijk is voor B. en W. om een besluit te nemen, Aftvertevtjp VAN TOT De vergadering van het college van B. en W. van Veere werd Dins dagmorgen voor een gedeelte bijge- tcoond door enkele gasten: bestuurs leden van de afd. VeereGapinge van het Groene Kruis. Deze heren, onder wie de voorzitter, de heer S. Kodde, en dokter M. van der Sluys, mochten uit handen van burgemees ter jhr. I. F. den Beer Poortugael, een bedrag van 6/t0.voor het Groene Kruis in ontvangst nemen als netto-opbrengst van een reeks van v\jf toneelvoorstellingen, die gegeven VAL De man sukkelde moeizaam voort tfSOhr een zware kist met melkfles sen, die hjj de armspieren ge spannen voor zich uit droeg. Er was weinig voor nodig om hem ten val te brengen en het losse steentje in de Zierikzeese straat was dan ook voldoende Met een alleszins hoorbare klap stortte de man mét de melkflessen ter aardemaar het voor de hand lig gende gevolg de creatie van een melkweg bleef uit. De flessen doorstonden de schok! Een blik, gevuld met ijscobakjes, dat zich ook in de kist had bevonden, doorstond de schok evenwel niet en tot verbijstering van de gevallen ma?i rolden dc lichte banketbakkerspro ducten weldra in vele richtingen weg, geholpen door een bol windje De aanblik van die dartel weghuppe lende dingetjes had iets feestelijks. Het deed denken aan het oplaten van luchtballonnetjes door schoolkinderen op koninginnedagDe eigenaar van die dingetjes lag z'n eigendom men een ogenblik peinzend na te zien. Wellicht óvertvoog hij een poging om ze te achterhalen, maar toen een hond er vrolijk blaffend een opge wekt spel mee ging spelen, stond hij op, verzamelde de melkflessen en vervólgde zijn weg. Zonder fêestgezang evenwel zijn door het Veerse Dilettantento- neel, waarvan de burgemeester regis seur is. Vanzelfsprekend sprak heer Kodde enige woorden van harte lijke dank voor deze mooie gift, die naar de burgemeester nog mede deelde door de afdeling naar eigen goeddunken mag worden besteed. Een 85-jarige wandelaar in het ont duikende bos van het Axelse recrea tie-oord in Plan Zuid, vond Maandag middag een merelnest, dat bij onder zoek reeds een ei bleek te bevatten. Kievitseieren werden tot dusver in het land van Axel nog niet gevonden. VARKENSPEST. Op een terrein aan de Westelijke Achterweg van de heer N. A. te St. Annaland is varkenspest geconsta teerd. BLIJ NIEUWS Te Sirjansland werden Maandag tal van inwoners verblijd met een ge schenkzending van vijf jonge hennen. De dieren werden beschikbaar gesteld met medewerking van de Pluimvee vereniging V.P.Z. Maar dit bericht is niet het enige opgewekte nieuws uit Sirjansland. Ge lijk met de kippen arriveerde hier een ploeg mensen uit Rijssen, die het voornemen hebben opgevat om de school en het schoolhuis te restaure ren. Gereedschap en materiaal heb ben zij zelfs meegebracht, zodat het karwei waarschijnlijk in een week of zes volbracht zal kunnen worden. Aangenomen mag worden, dat de school er, wanneer zij eenmaal weer gereed is, fraaier zal uitzien dan voor heen ooit het geval is geweest. GANZEN GEDOOD. Twee landbouwers in St. Maartens dijk hebben weer een schadepost je moeten boeken. Dinsdagmorgen ble ken de honden van de heer A. van G. weer eens enige ganzen te hebben doodgebeten: vier bij de één en twee bij een ander. De honden hebben hun moordlust inmiddels ook met de dood moeten betalen. Zij werden dezelfde dag nog afgemaakt. waarby de middenstand belang heeft, want hoe de beslissing ook uit valt, één deel van de organisaties is altyd tegen. Het enige reële bezwaar leek mr. Bolkestein dat van de marktkooplie den. Spr. verklaarde, dat aanvanke lijk het parkeerterrein voor de ten toonstelling was aangewezen, maar dit bleek te klein. Tenslotte zei de voorzitter, dat in de zgn. coördinatie commissie, die alle te organiseren evenementen samen zal bundelen en waarin ook de middenstand is verte genwoordigd, niets van bezwaren was gebleken. Aan het genomen be sluit is nu echter niets meer te ver anderen. GEEN MOTIE. De heer Schenk betoogde, dat in de coördinatiecommissie wel bezwaren zijn geopperd, namelijk van de zrjde, van „Uit het Volkvoor het Volk" en van „Handelsbelang". Hij vroeg zich af, of het wel juist geweest was om een jonge organisatie als „Herre zen Middelburg", die niets anders op haar conto heeft dan het geslaagde „Klein Blydorp" van het vorig jaar, haar plannen maar te laten door zetten. Het besluit van het college vond hy voorbarig en onjuist. Omdat het echter thans te laat is had hij er geen behoefte aan door middel van een motie een uitspraak van de raad uit te lokken. Wethouder L. J. van 't Westende (K.V.P.) vond het merkwaardig, dat „Handelsbelang" later bezwaren had geopperd, terwyl toch leden van deze organisatie in de Stichting „Herre zen Middelburg" zitting hebben. In antwoord op wat de heer Kaland had opgemerkt, zei de voorzitter nog, dat het wel meer voorkomt, dat een for meel niet juist genomen besluit later Advertentie Rokers in Vlissingen U ontvangt één dezer dagen de folder met ant woordcoupon van het IBIS Opinie Onderzoek naar rookgewoonten. Vul die coupon meteen in en win een verrassing! Steek er een sigaret by op van IBIS EXPORT 1000/0 Engelse shag milde, zongerijpte Virginia! - puur blond! Of neem eens KING WILLIAM, de zuivere Virginia sigaret. DOBBELMANN LEKKER MAN! gedekt wordt. Zulks is in dit geval ook geschied. De heer L. J. Breei (P. v. d. A.) vroeg zich af of de tentoonstelling misschien toch op het parkeerterrein gehouden kan worden maar dan in 2 tenten, daar 3 tenten wel eens te veel kon zijn. Hy vroeg B. en W. dit met „Herrezen Middelburg" te willen bespreken. Mr. Bolkestein stemde hierin toe, het college wil wel vrijblijvend met het bestuur van de stichting spreken, maar als dit op zijn standpunt blijft staan, is er niets aan te veranderen. Op een vraag van de heer Wattel of men dan de week markt op het parkeerterrein kan on derbrengen, zei de voorzitter, dat dit daarvoor ook te klein is. TOESTAND NIET ROOSKLEURIG Woonruimtewet 1947 kan nog niet buiten werking worden gesteld. Na de oorlog is de gemeente Terneuzen sterk gegroeid: in 1953 b.v. nam de bevolking met 312 zielen toe, in tegenstelling dus met de totale Zeeuwse bevolking. Het inwonertal van de provincie liep immers met 1067 terug. De woningsituatie van Terneuzen is echter niet rooskleurig, terwijl het er niet naar uitziet, dat deze toestand spoedig zal verbeteren. Terneuzen kreeg voor de komende drie jaren slechts bouwvolume voor 58 woningen toegewezen. B. en W. van Terneuzen hebben de raad nu een uitvoerig over zicht gegeven over de woningsituatie in de gemeente. Het tekort aan woningen bedroeg voor de gemeente Terneuzen met inbegrip van Sluiskil per 15 No vember 1948 totaal 311 (Sluiskil 41). Op 1 April j.l. was dit tekort gestegen tot 422 (Sluiskil 69). Dit aantal is als volgt onder te verdelen. Inwonende gezinnen 97 (Sluiskil 20). Gezinnen, beschikkende over een vrije woning, die een andere woning nodig hebben in verband met ziekte, gezins uitbreiding e.a. 251 (Sluiskil 27). Ge zinnen beschikkende over vrije wo ning, die niet beschikbaar komt, dienstwoningen enz. 9. Gezinnen, wo nende in een andere gemeente, ter wijl de man zijn werkzaamheden in Terneuzen heeft 140 (Sluiskil 36)Aan staande echtparen, die woonruimte hebben aangevraagd 86. Samenwonen de gezinnen 64 (Sluiskil 13). Het aan tal gegadigden bedraagt dus in totaal 647 (Sluiskil 96). Hiertegenover staat, dat 225 woningen (Sluiskil 27) vrij komen, zodat dus het huidige woning tekort 422 bedraagt. Daarbij kan nog worden opgemerkt, dat de woning voorraad van de gemeente Terneuzen op 1 Januari j.l. 3737 panden bedroeg en dat deze gemeente niet in aanmer- Vinding van auto-expert uit Terneuzen? Een Terneuzensauto-expert, die op het ogenblik nog onbekend wenst te blijven, heeft naar hij ons mededeel de octrooi aangevraagd op een vin ding, waarmede hij reeds enige jaren geleden met succes zou hebben geëx perimenteerd. Het zou hier gaan om een eenvoudige constructie, die met betrekkelijk geringe kosten door een verandering in de versnellingsbak in vrijwel elke auto aan te brengen zou zijn en waardoor „terugschakelen" in elke gewenste versnelling en by iedere snelheid mogelijk zou worden. Het ernstige ongeluk, dat vorig jaar een Nederlandse chauffeur met een autobus in Duitsland overkwam, heeft de Terneuzense expert er toe gebracht opnieuw aandacht te schen ken aan zyn vinding. Vijftig jaar Chr. verzorging geesteszieken. De vereniging tot Chr. Verzorging van Geestes- en Zenuwzieken in zee land hoopt, zoals bekend, in Mei a.s. vijftig jaar te bestaan. Dit feit zal Vrijdag 2 Juli a.s. tijdens de jaarver gadering in de inrichting „Vrede rust" te Bergen op Zoom worden her dacht. Machineschade. Maandagavond ging het Nederland se m.s. „Twente komende van Ant werpen op de reede van Vlissingen ten anker met machineschade. Later op de avond is de „Twente" door de sleepboot Van Woelderen in de ha ven gesleept voor reparatie. Benoeming Tot commies ter gemeente-secreta rie van Beemster is benoemd de heer J. L. G. van den Broecke, ambtenaar ter secretarie te Heinkenszand. king komt voor een toewijzing uit de 300 woningen, die aan Zeeland extra werden toegekend voor herbouwge- vallen. DE WOONRUIMTEWET. Door het ministerie van maatschap pelijk werk is thans ook aan de Ter neuzense gemeenteraad de vraag voor gelegd, of voor deze gemeente de toe passing van artikel 31 van de woon ruimtewet 1947 betreffende algehe le of gedeeltelijke uitschakeling van het woonruimtebureau nodig, wen selijk of mogelijk geacht wordt en zo ja, in welke mate. He college van B. en W. stelt de raad echter voor te adviseren, de Woonruimtewet 1947 noch geheel, noch gedeeltelijk voor Terneuzen bui ten werking te stellen. Het college betoogt, dat buiten werking stellen niet mogelijk is, gezien de ongunstige vooruitzichten ten aanzien van de nieuwbouw en de precaire woning nood in de gemeente. Bovendien wordt het tekort nog steeds groter. Advertentie. Viervoudige werking met enUa geneeskracht Elk tablet Chefarine „4" bevat extra geneeskracht, dank zij de samenwerking van 4 wereld beroemde geneesmiddelen. TEGEN PIJNEN *n GRIEP 20 TABLETTEN 85 el Coöperatie opent binnenkort ontvang- en uitgiftecentrale. Evenals in de overige grotere ge meenten van Zeeland, is sinds ruim twee jaar ook in Terneuzen een melk- sanering doorgevoerd, al betreft het hier dan ook een zg. vrijwillige sa nering. Dit laatste betekent, dat of schoon de sanering in overleg met het bedrijfschap Zuivel tot stand kwam, de Terneuzense slijters daarna, tegenstelling met die in andere ge meenten, de sanering in eigen hand hielden. Wel werd enige maanden na de doorvoering der sanering vanwege het bedrijfschap door middel van steekproeven bij de consumenten, con trole uitgeoefend. Daarbij bleek, dat er weinig steekhoudende klachten wa ren en dat de sanering over het al gemeen tot tevredenheid der verbrui kers werkte. Ook thans blijken er, naar van de zijde der Terneuzense Vertrouwens commissie werd medegedeeld, weinig klachten te bestaan, getuige het feit, dat er bijna anderhalf jaar verlopen zijn sinds deze commissie voor de laatste maal moest bijeenkomen. Wel voelt een belangrijk deel van het pu bliek het als een groot gemis aan, dat vrije keuze van een leverancier ten enenmale uitgesloten is. Dit als ge volg van de omstandigheid, dat Ter- neuzen benevens een klein gedeelte van de aangrenzende gemeenten Hoek en Zaamslag (o.a. Boerengat en Othe- ne) onderverdeeld is in 24 wijken met elk één slijter. Het systeem van sec toren, bestaande uit enkele melk- wijken, wordt hier niet toegepast. Be houdens zeer gegronde klachten, die aanleiding kunnen geven tot aanwij zing van een andere leverancier door Conferentie te „Hedenesse" Op het vormingscentrum „Hede nesse" te Cadzand werd een bijeen komst gehouden van artsen, predi kanten en verdere belangstellenden over het thema „Kinderzegen en kin derbeperking". Als inleiders traden op de heer A. J. Vos, arts te Wol- faartsdijk en ds. S. P. de Roos, Her vormd predikant te 's Heer Hen drikskinderen. De eerste spreker be handelde o.a. de medische aspecten van de anti-conceptie, de laatste ging in zijn inleiding uit van het „Herder lijk schrijven over het huwelijk" van de Ned. Herv. Kerk. Voor deze bij eenkomst bestond een behoorlijke be langstelling. De leiding was in han den van ds. J. van der Graaff te Nieuwvliet, die o.a. mededeelde, dat het in de bedoeling ligt eind Mei weer bijeen te komen; dan zal ge sproken worden over „Het verraad der intellectuelen". Eeuwfeest Chr. Nat. school te Goes. Vandaag (Woensdag) zal de her denking van het 100-jarig bestaan van de Chr. Nat. school te Goes wor den begonnen met een dankstond van 89 uur in de Gereformeerde Kerk te Goes .Deze dienst zal toegankelijk zijn voor alle belangstellenden in het Chr. Onderwijs. Door ongesteldheid verhinderd, zal dr. C. Stam op de feest-vergadering van Donderdag a.s. de feestredeniet kunnen uitspreken. Hij zal vervangen worden door prof. dr. K. Dijk uit Amsterdam. Smokkelaars mishandelden dienstgeleider In het zogenaamde „Zeestraatje" te Sas van Gent werden twee smokke laars aangehouden door de te Phi lippine gestationneerde dienstgeleider en een andere grenscommies. Terwijl de beide ambtenaren hun dienst in de polders langs de grens verrichtten, kwamen twee smokkelaars met drie kalveren het straatje ingewandeld in de richting van de grens. De dienst geleider trachtte de eerste smokke laar te overrompelen, terwijl de ande re kommies probeerde de tweede man te pakken te kriigen. Daar deze echter vijftig meter achter de eerste was ge bleven, had hij nog net de tijd om er van door te gaan, zodat de kommies niets anders kon doen dan trachten de kalveren te pakken te krijgen. De ontvluchtte smokkelaar had evenwel een omweg gemaakt om zijn metgezel te verlossen van de dienstgeleider. De kommies slaagde er in de dienstgelei der, die door de smokkelaars Dijna was gewui-gd, te bevrijden, waarna de smokkelaars in allerijl het hazenpad kozen, echter onder achterlating van een das. Deze werd door de komiezen benut om met behulp van een speur hond te achterhalen waar de kalve ren vandaan waren gekomen. Het bleek, dat de dieren afkomstig waren van de hoeve van de landbouwer de C. te Sas van Gent. Italiaanse ertsboot bij Bath aan de grond gelopen. In de nacht van Maandag op Dins dag is het 6440 brt metende Italiaan se ss. „Francescu", dat met een lading erts onderweg was van Boma naar Antwerpen, nabij Bath op de punt van de Ballastplaat, doordat het uit het roer liep, omhoog gevaren. De kapitein gaf onmiddellijk bevel de ankers te laten vallen, maar daar de kettingen braken, werden twee an kers verspeeld. Radiografisch werd om sleepboot-assistentie gevraagd en tegen hoog water waren uit Antwer pen reeds drie slepers gearriveerd, die er echter niet in slaagden de „Francescu" vlot te trekken. Gistermiddag werd een nieuwe po ging ondernomen, nu met niet minder dan 13 sleepboten: 12 van de Union de Remorquage uit Antwerpen en de Nederlandse sleepboot „Schelde" van de fa. Muller uit Terneuzen. Maar ook dit dertiental kon er niet in sla gen het Italiaanse schip vlot te bren gen. Vanmorgen zou een nieuwe poging ondernomen worden. Blijft ook deze zonder succes, dan zal een deel van de lading in lichters overgeslagen moeten worden. Voor vierde maal raadslid C.H.U. benoemd Voor de vierde maal moest worden overgegaan tot benoeming van een raadslid te 's Heer Arendskerke in de vacature Van Oosten (C.H.U.)thans Lv.m. het feit, dat de heer M. M. Alle- wyn de benoeming niet wenste te aan vaarden. Benoemd werd de heer W. A. Smit te 's Heer Hendrikskinderen. de Vertrouwenscommissie, is men dus aan een bepaalde slijter gebonden. Ze kere plaatselijke omstandigheden hebben er toe geleid, dat een secto rensysteem in Terneuzen niet werd doorgevoerd. Nieuwe „centrale". Naast de melksanering in Terneu zen en ten dele als gevolg ervan is daar op 19 April 1953 opgericht de Coöp. Melk- en Melkproductencen trale „Vlaanderen", waarbij zijn aan gesloten de 24 slijters en ruim 180 veehouders uit de omgeving van de stad. Deze centrale neemt binnenkort haar nieuw gebouwd ontvang- en uit gifte station met moderne koeling op het z.g. Klein Industrieterrein aan de Baandijk in gebruik. Deze centrale, zo verzekerde men, komt de consu ment in grote mate ten goede. Niet alleen zal het straks daardoor moge lijk zijn kwaliteitscontrole toe te pas sen, doch eveneens zal men daardoor in de toekomst niet, zoals tot nu toe wél voorkwam, in het topseizoen ver stoken zijn van melkproducten, als pappen, yoghurt enz. In het nieuwe station zal eveneens de administratie van de Coöp. Cen trale worden ondergebracht. Utrechtse opera met „Don Pasquale" naar Zeeland. TERNEUZEN. ZIERIKZEE, VLISSINGEN. MIDDELBURG EN GOES. Dinsdagavond werd bevestiging verkregen, dat de Utrechtse Opera op Donderdag 22 April in het Con certgebouw te Terneuzen een opvoe ring zal geven van Donizetti's opera „Don Pasquale". De opvoering staat onder auspiciën van de Zeeuwse Volksuniversiteit, die haar organi seert in samenwerking met het Mini sterie van O., K. en W., het provin ciaal- en het gemeentebestuur-. Terneuzen krijgt hiermede de pre mière voor Zeeland. „Don Pasquale" zal onder auspiciën van de Z. V. U. nl. in de maand Mei ook worden opgevoerd in Zierikzee, Vlissingen, Middelburg en Goes. De zaak-Fonteijn. De procureur-generaal by de Hoge Raad nam Dinsdag conclusie in de zaak van de 54-jarige ex-sergeant konstabel bij de Kon. Marine, A. H. F. Fonte\jn uit Amsterdam, welke zaak nu voor de derde maal bij ons hoogste rechtscollege in behandeling is. Thans geldt het een cassatiebe roep tegen een arrest van het Haag se gerechtshof van 25 November jl., waarby, evenals in verschillende in stanties reeds geschied was, F. we gens smaadschrift werd veroordeeld, thans tot 2 maanden voorwaardelijk. De cassatie middelen tegen 's Hofs arrest aangevoerd achtte de procu reur-generaal ongegrond, weshalve hij concludeerde tot verwerping van het beroep. Arrest 11 Mei. Op Bevelanden practisch geen werkloosheid (Slot van pag. 1) taaiambacht in het rampgebied onder vond aanvankelijk de terugslag van de inundatie, doch herstelde zich zeer spoedig. In de garagebedrijven heerste meer bedrijvigheid dan tegen eind 1952 werd verwacht. Men bleef moei lijkheden ondervinden met het aan trekken van geschoolde arbeidskrach ten. Een Goesse veevoederfabriek en de visverwerkingsinrichtingen onder vonden veel bezwaren door het weg zuigen van arbeidskrachten naar dijk herstel In een groenteconseo-venfa- briek ging men over tot het aantrek ken van Ambonezen, hetgeen ook hier en daar geschiedde voor de fruitoogst. De oester- en mosselteelt kon zich door gebrek aan voldoende arbeids krachten niet uitbreiden, ofschoon hiervoor factoren aanwezig waren. Gerepatrieerden De bemiddeling van gerepatrieerden bleef moeilijk. Leeftijd en gebrek aan technische scholing vormden 'n strui kelblok. De belangstelling voor emigratie was niet groot, waartoe ook de zeer ruime werkgelegenheid bijdroeg. In de laatste maanden nam de belangstelling iets toe. Kunt U niet slapen door rheumatiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen, neemt dan geregeld Togal. Togal ver drijft snel en afdoende die pijnen en U slaapt weer rustig de gehele nacht door. Togal baat waar andere midde len falen. To<*al zuivert door de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apoth. en drog. 0.95 2.40 MIDDELBURG. Vandaag Electro: „De duivel in de fles", (14 jaar). 19 en 21.15 uur; Schuttershof: Chr. Middenstandsver eniging Middelburg, openbare verga dering met toelichting op Midden standsnota, 20 uur. Statenzaal: Ten toonstelling vrouwelijke handwerken, 14.3017 uur en 19.3021 uur. VLISSINGEN Vandaag Alhambra: „Een koningin reist om de wereld", (aUe leeftijden). 7 en 9 uur; Luxor: „Verboden gren zen". (14 jaar). 8 uur; Aula R.H.B.S.: voorctrachtsufedstrij d middelbare scholen, vanaf 9 uur; Concertgebouw: A.VJt.O.-tournee, 8 uur. GOES. Vandaag Grand: „Een koningin reist om de wereld", (alle leeftijden), 8 u.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2