KAPPIE EN DE GOUDEN HOORNS BOEIENDE DOCUMENTAIRE OVER VORSTELIJKE REIS WALCHEREN VERHEUGEND NIEUWS! Herstelcommissie Kruiningen deed uitstekend werk HDD Kun uit in.' AETHER DINSDAG 6 APRIL 1954 PROVIN Cl ALE ZEEUWSE JOU RANT 1 FILMS IN ZEELAND In twee theaters Een schitterende documentaire, even boeiend als een speelfilm van klasse, dat hebben de Engelsen gemaakt van de kleurenfilm „Een konin gin reist om de wereld", welke vertoond wordt in Alhambra (VUssingen) en Grand (Goes). Met groot vakmanschap is dit mo derne sprookje in beeld gebracht en in het bijzonder ook z|jn net de zorg vuldig gekozen kleuren, welke ver rassen. Daarnaast biedt deze film 'n reeks bijzonder interessante opna men over folklore op de Fidji- en Tonga-eilanden en in Nieuw Zee land. „Een koningin reist om de aarde" is een unieke film geworden. Uniek om het actuele onderwerp, dat be handeld wordt de wereldreis van een jonge, sympathieke vorstin maai- vooral unieK om de wijze waar op dit onderwerp benaderd werd. Dis creet, maar toen tot in de details dit gebeuren tekenend en een we reld van schoonheid openend door middel van de wel zeer geslaagde na tuuropnamen. „De duivel in de fles" (Electro, Middelburg) is een film, waarin het alcoholvraagstuk wordt behandeld en wel op een w(jze, welke niet anders dan juist genaamd kan worden. Géén overdreven schildering van dit probleem, maar de bedachtzaam ge schetste geschiedenissen van twee mensen, een arbeider en een procu ratiehouder, die aan alcohol ten on der gaan of dreigen te gaan. Een so ber gehouden, maar juist daardoor geslaagde film. Een pittige Wild-West, met een Van onze adverteerders De firma F. J. M. Weijens heeft Zaterdag in het pand Walstraat 25 onder grote belangstelling haar ge heel gemoderniseerde zaak heropend. De winkel heeft een totale verande ring ondergaan, waardoor hfl in de eerste plaats een veel ruimere in druk maakt. De in zeer lichte tinten gehouden nieuwe betimmering en de moderne verlichting zijn hieraan de bet. Bovendien heeft men in de win kel ook enige aantrekkelijke binnen- etalages kunnen inrichten, welke er zeer toe bijdragen het aanzien van de zaak te verlevendigen. Textielwa- ren, modeartikelen, gordijnstoffen en allerlei nouveauté's komen nu inder- klein probleempje, veel revolvervuur, wat liefde en aantrekkelijk spel, dat is in een notedop wat „Gesloten Grenzen" (Luxor, Vlissingen) brengt, met in de hoofdrollen Joseph Cotten, Selley Winters en Scott Brady. Plezierig amusement, zonder meer. DONDERDAG In de serie speciale Donderdag avondvoorstellingen brengen Alham bra (Vlissingen) en Grand (Goes) de grandioze klucht „Een man in een wit pak", met Alec Guinness en Joan Greenwood in de hoofdrollen. Alexan der Mackendrick voerde de regie over dit even originele als onderhou dende filmwerk en hh deed zulks waarlijk virtuoos. Alec Guinness maakte van zjjn rol een creatie. „Father's doing fine" (Hoera, ik ben papa), naar Noel Langley's co- medie „Little lambs eat ivy" wordt Donderdag vertoond in Electro (Mid delburg). Een film met veel tempo, veel dwaasheid, kortom een bijzonder amusementsproduct. RAAD BRESKENS. Argumenten voor Westelijke veerhaven weerlegd? Bouw van drieklassige fröbelschool. Maandagavond kwam de raad van de gemeente Breskens in vergade ring bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. A. Eeckhout. Be handeld werd o.m. het rapport van de heer P. S. van 't Haaf, betref fende het aanleggen van de nieuwe veerhaven. Volgens de burgemeester weerlegt het rapport grotendeels de door Gedeputeerde Staten aange voerde argumenten op nautisch ge bied, die zouden kunnen leiden tot de aanleg van een Westelijke veerha ven. Toegegeven moest worden, dat de vaartijd bij de eventuele aanleg van een Westelijke veerhaven enke le minuten korter zou zijn. Hierna kwam het bouwen van een nieuwe fröbelschool aan de orde. Door de vereniging „Wilhelmina- fröbelschool" wordt net recht op de vergoeding van oorlogsschade van ongeveer 21.000 aan de gemeente in eigendom overgedragen. Gebouwd zal worden een drie-klassige scliool, waarvan de kosten worden geraamd op 50.000. De gemeente zal/30.000 moeten bijbetalen. Na enige discus sie werd besloten, dat de gemeente de school in exploitatie zal -emen. De aanvraag om subsidie voor een nieuw opgerichte R.K. fröbel school, werd na een discussie tussen de heer F. G. M. Goethals en wet houder Jac. van Haneghem afgewe zen. De op zijn voordeligst uit. afdeling woninginrichting is r geheel ondergebracht in het aan de overzijde van de Walstraat gelegen tweede pand van de firma. Zeer vele bloemstukken gaven de vernieuwde zaak een bijzonder fees telijk aanzien. Nieuwe zaak geopend. Dè heer J. Corbljn heeft dezer da gen in Vrouwenpolder een nieuwe bakkerszaak geopend. De winkel maakt, mede door de keurige betim mering, een uitstekende indruk. Op de openingsdag waren er bovendien tal van fraaie bloemstukken en voor de bezoekers een kopje koffie met een ge bakje. Officiële publicaties. VLISSINGEN. ONTEIGENING IN HET BELANG VAN DE WEDEROPBOUW. De burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, in gevolge artikel 23 der Wet op de Ma teriële Oorlogsschaden, voornemens is over te gaan tot onteigening ten name van de gemeente Vlissingen in het belang van de Wederopbouw van het perceel, ka dastraal bekend gemeente Vlissingen, Sec tie D no. 1782, ter oppervlakte van 1,35 Are, gelegen op de hoek Hendrikstraat— Nieuwstraat. Op Woensdag 28 April 1954, aanvangen de des voormiddags 10 uur, zal een door voormelde Minister benoemde commissie, ten gemeentehuize (kamer no. 5), alhier, zitting houden, teneinde eventuele bezwa ren tegen deze onteigening aan te horen. Eventuele schriftelijke bezwaren, welke gericht moeten zijn tot de voor zitter van de commissie, moeten uiterlijk 2 dagen vóór voormelde zitting ingediend worden bij de burgemeester voornoemd. Het onteigeningsplan. een lijst, alsme de een kaart, waarop het te onteigenen perceel is aangegeven, liggen ter ge meente-secretarie, 2e afdeling (kamer 1) van 7 April a.s. af tot aan het tijdstip, waarop de bovenbedoelde Zitting wordt gesloten, kosteloos voor een ieder ter in- Vlissingen, 3 April 1954. MIDDELBURG. VERBOD UITVLIEGEN DUIVEN. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat het. op grond van artikel 25 van de Algemene Politieveror dening, vanaf 1 April tot 1 Juni 1954 ver boden is duiven te laten uitvliegen; dit verbod is niet van toepassing tussen 6 en 7 uur en tussen 18 en 19 uur. Middelburg, 2 April 1954. Marktberichten VEEMARKT ROTTERDAM. 5 April. Aanvoer in totaal 1662 stuks. Vette koeien en osson 1035; Varkens 627. Vette koeien le kw. 280—302, 2e kw. 262—282, 3e kw. 232—260 Varkens (lev gew.) Ie kw. 192, 2o kw. 190, 3e kw. 187. Prijzen vette koeien onveranderd, var kens niet geheel prijshoudend, enkele prima's boven notering. VISMIJN VEERE. 5 April. Export garnalen, aanv. 601 kg, 140161..Bot, aanvoer 106 kg, 1638. Mid del tong, aanv. 9 kg, 49—161. Rog, aanv. 46 kg, 39—62. VISMIJN BRESKENS. Aanvoer an 23 Maart tjn. 3 April: 2383 kg export-garnalen van f 1.41—2.16; 20 kg binnenland van f 1.40; 26 kg bot van f 0.16; 203 kg schar van f 0.36—0.59; 373 kg schol van f 0.16—0.31; 102 kg tong van f 1.41—1.58; 8 kg griet van i 1.39—1.52. Middelburg Werken Middelburgse vesten aanbesteed. Op het bureau Ruilverkaveling te Middelburg werd namens de Herver kaveling scommissie Walcheren aan besteed het verruimen van het door stromingsprofiel en het maken van een versterking van gewapend beton aan de Lange Viele buitenbrug te Middelburg, het maken van een oe vervoorziening langs de Vlissingse Singel en het verlagen van de nood- uitlaten van het gemeentelijk riole- ringsnet met bijkomende werken in de vesten te Middelburg. Er werd als volgt ingeschreven: 1. Aann. bedr. Zeeland, Middelburg, f 38.800; 2. H. J. van Deesd, Gouda, f 43.400; 3. N.V. Aann. bedr. v.h. Van Dongen en Van Hoven, Dordrecht f 44.000; 4. L. v. d. Klippe, Vlissin gen, f 49.000; 5. P. J. de Bourgraaf, Wemeldinge, f 49.840; 6. Jac. la Gas- se, Koudekerke, f 54.388; 7. L. J. Dekker, Vlissingen, f 55.000. De gun ning werd aangehouden. Fietsen op slot! De Middelburgse politie verzoekt ons nogmaals de aandacht van het Subliek op het euvel van de onbe- serde rijwielen te vestigen, iets dat meer voorkomt dan men over het algemeen denkt. Velen laten hun fiets hier of daar staan zonder het karretje af te sluiten en verge ten dan later het voertuig weer mee te nemen, zodat de politie er zich over moet ontfermen. Het gebeurt dan wel, dat deze nooit meer iets van de eigenaar van de fiets ver neemt! Wie dus aan zijn fiets ge hecht Is, hij late hem niet onbeheerd staan, want hij veroorzaakt zowel zichzelf als de politie veel last. Rilland-Bath-Zondag Op Zondag 9 Mei a.s. zal in de Ned. Herv. Kerk te Middelburg, we derom een collecte worden gehouden, waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan de Hervormde gemeente van Rilland-Bath. In verband hiermede zai ds. Den Engelse uit Rilland-Bath, die Zondag in de in de Nieuwe Kerk te houden dienst voorgaan terwijl één van de Middelburgse predikanten, de dienst in de Ned. Herv. Kerk te Rilland- Bath zal vervullen. Paasspel in Koorkerk. In een Woensdagavond 14 April a.s. in de Koorkerk te houden kerk dienst zal door catechisanten en grootste leerlingen van de Zondags school het Paasspel „De kinderen van Jeruzalem" worden gespeeld. In dit spel, geschreven door mej. dr. H. J. M.. Modderman, zal men het Evanglle van Palmzondag, Goede Vrijdag en Pasen kunnen medebele- ven. gezien door de ogen van kinde ren. De toegang tot deze bijzondere dienst zal vrtf zijn. Vlissingen K.V.P. gaat nieuwe voorzitter kiezen Donderdag a.s. komt de afdeling Vlissingen van de K.V.P. in vergade ring bijeen om een nieuwe voorzitter te kiezen. Dit in de plaats van de heer F. Schets, die niet langer deel uitmaakt van de afdeling. Als can- didaten zijn door het bestuur gesteld de heren B. Boschma en C. Hermsen. Voordracht over de nieuwe ouderdomsvoorziening In het Concertgebouw te Vlissin- fen hield Maandag de voorzitter van e Christelijke Melaalbewerkersbond in Nederland, de heer H. Peters, een lezing over de nieuwe ouderdoms voorziening. Na een inleidend woord van de wnd. voorzitter der afdeling, de heer J. Lodder, begon de heer Pe ters zijn voordracht. Spr. vergeleek eerst de tegenwoor dige positie van de arbeidende stand met die van een veertig jaar geleden. Hij merkte op, hoeveel reeds in deze veertig jaren verbeterd is. Wat de oude-dags-voorziening betreft, wees hij op de eerste pogingen, die in deze richting werden gedaan door mannen als Abraham Kuyper en minister Talma en de inwerkingtreding van de Invaliditeitswet in 1919. De heer Peters verklaarde voorts, dat vele honderdduizende werkne mers thans opgenomen zijn in on- dernemings- en bedrijfspensioenfond sen, maar daarnaast releveerde hij, hoe weinig in feite de uitkeringen van deze fondsen aan het tegenwoor dige prijspeil zijn aangepast. Naast deze pensioenregeling, aldus spr., kwam in 1947 de noodwet-Drees tot stand, die een premievrij staatsver- zorging der ouden van dagen beoogt. De heer Peters zei verder, dat de grootste meerderheid van de Sociaal- Economische Raad met het ontwerp voor de definitieve wet ouderdoms voorziening accoord was gegaan. Hij zeide te verwachten, dat de nieuwe wet in 1955, wanneer de noodwet af loopt, in werking zal kunnen treden. Hierna besprak de heer Peters in grote lijnen de strekking van deze nieuwe ouderdomsvoorziening: hij verduidelijkte dit aan de hand van voorbeelden en antwoordde op vra gen, die, door de aanwezigen werden gesteld. Zesjarig knaapje in water gevallen en gered Zaterdagmiddag viel te Vlissingen een 6-jarige knaap in de Voorhaven. Personeel van het Nederlands Loods wezen wierp aan het ventje een red dingsgordel toe, maar de kleine man begreep niet hoe hij daarvan gebruik moest maken en bij ging kopje on der. Een motordrijver van het Loods wezen sprong toen te water en redde de jongen, die behalve een nat pak geen verder nadeel had opgelopen. In de nacht van Zaterdag op Zon dag is in de Onderstraat te Vlissin- gen een grote staldeur uitgewaaid. >e brandweer heeft het gevaarte van de straat verwijderd. Door de krach tige wind werd in de Badhuisstraat te Vlissingen een ruit van een woning ingedrukt. De bewoners, die niet thuis waren, werden gewaarschuwd. Zondagmorgen is de brandweer uit- §erukt om een begin van brand te lussen in een bovenwoning aan de Molenstraat. Toen de brandweer ter plaatse was, hadden de bewoners de brand reeds geblust. Vermoedelijk is er kortsluiting ontstaan. Ook Zon dagmiddag moest de brandweer uit rukken. In een pand aan de Dam was namelijk rookontwikkeling ontstaan. Het bleek, dat de schoorsteen niet in orde was. Dit week-end moest de politie en kele personen verbaliseren, die zich ophielden in portieken in de binnen stad. Voorts was er aangifte gedaan van diefstal van enige onbeheerd staande rywielen^ De politie heeft al le fietsen weer opgespoord. Snip en Snap in Zeeland. Als portiers werken zij voor een goed doel. Het Middelburgse Schuttershof had gisteravond twee portiers en wie naar innen wilde, om naar de Snip en Snap-revue „Op en Top" te gaan kij ken. kon deze twee in een keurig uniform geklede heren niet zon der meer voorbij gaan. Spoedig her kende men in hen echter Walden en Muyselaar zelf. En wie zou de kans voorby laten gaan om dit populaire duo eens van nab(j te zien? Daar voor moest echter worden geofferd. De fooitjes waren echter met voor Willy en Piet, maar voor het werk van de Ned, Stichting voor het Ge brekkige Kind. Reeds van het vorig zomerseizoen af stellen Snip en Snap zich voor de aanvang der voorstelling b|j de in- fang van de zaal op en maken zij aar het bekende gebaar met de hand, gevolgd door het „Balleefd monneer" als die hand gevuld wordt. Die handen werden gevuld; Walden een Muyselaar oogstten gisteravond in Middelburg 66,58 en5 Duit se marken. „Op en Top" is een programma, waarmede René Sleeswijks Neder landse Revue onder auspiciën van de AVRO een tournee door Neder land maakt en deze week Zeeland aandoet. Men ziet Snip en Snap weer in verschillende creaties. Die van de „juffrouwen", die langs hun neus weg elkaar op de hak nemen wil en altijd nog best inslaat. Ook in andere koddige scènes gaven Walden en Muyselaar het publiek echter volop gelegenheid de lachspieren in actie te brengen. In een revue mogen de girls niet ontbreken; „The 12 Empi re Skyrockets" zo heten de girls van deze revue en zij deden wat zij behoren te doen: daar hun optreden voor een aantrekkelijke afwisseling zorgen. Het bleek een enthousiast groepje, dat over een behoorlijke techniek beschikt. De vocalisten wa ren Paulette d'Orsay en Bert van Dongen. Beiden brachten uitstekende zangnummers, voorzien van goede show. Voorts zag men in de sketches de charmante Aase Rasmussen en de komische Herbert Joeks. Bij Bill Stanfard's Revue-orkest was de be geleiding in goede handen. Al met al een prima revue, die in een be wonderenswaardig snel tempo voor het voetlicht werd gebracht. Vanavond wordt „Op en Top" ln Middelburg herhaald, Woensdag en Donderdag komt de revue in het Concertgebouw te Vlissingen, Vrijdag en Zaterdag In Goes. „Verloren" geld spoedig terecht. De 26-jarige vrouwelijke kantoor bediende J. J. J. F. uit Koudekerke, die werkzaam is bij de administratie van de dameshandwerkenfabriek van L. G. te Middelburg, moest voor dit bedrijf bij een bank 150 wisselen. Na enige tijd kwam zij echter terug, zeggende, dat zij het geld verloren Was. G. vertrouwde de zaak niet en waarschuwde de politie, die mej. F. in verhoor nam. Zij hield echter vol, dat zij het geld was kwijt geraakt. De politie liet haar daarop door een dame fouilleren, waarop het geld ge vonden werd, verborgen in de linker schoenJ. F. bekende en vertel de, dat zij het bedrag voor zichzelf had willen gebruiken. Collecte. De Nationale Aanvraag van het Le ger des Heils bracht te Biggekerke f 54,69 op. Advertentie Aangemoedigd door de enthousiaste ontvangst, welke de Bloemenzeep van Castella met haar fijne geur van rozen alom in den lande ten deel viel, komen de Castella-fabrieken thans met een nieuwe verrassing voor de Seringenzeep een aanwinst Nederlandse vrouw en welde heerlijke, frisse Seringenzeep. Ongetwijfeld zal deze zeep met haar verrukkelijke geur van seringen bij het vrouwelijk publiek evenzeer in de smaak vallen als de overige Castella zepen. Ontelbare vrouwen en meisjes vertrouwen haar dagelijkse huidver zorging toe aan dc beroemde Castel- la-producten; de klassieke Castella Schoonheldszeep met de huidverjon- gende oliën (2 stukken 50 cL) Castella Spécial met het wonder baarlijk schuim (32 ct.) Castella Bloemenzeep (rozon of se ringen 20 ct.) Ook U zult dus nu gemakkelijk een Castella zeep naar uw hart kunnen kopen. Waar zijn onze schepen Alkaid p. 4 St. Vincent n. Recife. Amerskerk 4 te Rotterdam. Averdijk 3 v. Philadelphia n. Baltimore. Bloemfontein 3 225 m. Z. Port Elisabeth n Port Elisabeth. Borneo 3'v. Bahrein n. Damman. Boschfontein 3 v. Hamburg n. Antwerpen Caltex Utrecht p. 4 Gavdo Eil n. Sidon. Congostroom p. 3 2210 Vlissingen n. Dakar Delft 3 te Antwerpen. Groote Kerk p. 4 Gibraltar n. Genua. Indrapoera 4 v. Balipapan n. Surabaja. Jagersfontein 4 278 m. Z. Kaap Verde n. Las Palmas. Joh. v. Oldenbarnevelt 4 80 m. Z. Fi- nisterre n. Port Said. Kieldrecht 4 te Rotterdam. Kota Baroe 3 v. Bahrein n. Rastanura. Maas 3 Mackenzie n. Hogenass. Oranjestad 4 te Dover. Overijsel 3 te Belawan. Rijnkerk p. 3 Okinawa n. Hongkong. Sloterdijk 3 te Antwerpen. Sibajak 3 820 m. O.Z.O. Guardafui naar Aden. Stad Schiedam p. 4 Ouessant n. Gibraltar. Waterman 4 v. Halifax te New York. Willem Barendz. 4 530 m. O. St. Helena n. Amsterdam. Zuiderkruis 4 150 m. O. Madeira n. Rot terdam. Alamak 5 te Aden. Celebes 4 te Port Said. Molenkerk p. 4 Mogadiscio n. Aden. Tjisadane 4 v. Rio de Janeiro n. Kaap stad. Lissekerk 5 te Kuwait, Stad Amsterdam 3 n.m. te Aden. Zeeland SSM 4 te KieL (Slot van pag. 2) met de openbare nutsbedrijven, waar van de grootst mogelijke medewer king werd ontvangen om zo snel mo- geiyk de bewoners weer aan telefoon, gas, electriclteit en water te helpen. De op- en herbouwafdeling van de commissie mag zich zeker ook ver zekerd weten van de dankbaarheid der bevolking. In de maandelijkse besprekingen met de afdeling financiering van Wederop bouw zijn vele zaken van getroffenen naar wens geregeld kunnen worden. De zorg waarmee nog tijdens de „nat te" periode de meest bedreigde punten in de gemeente zoveel mogelijk wer den beschermd, heeft ongetwijfeld ook verschillende woningen voor totale verwoesting behoed. Moeten w|j ver der nog herinneren aan de grootse or ganisatie van het „modderoffensief Half negen 's morgens werd op de 24ste Juli van vorig jaar het laatste stroomgat gesloten en om kwart voor een 's middags reed de eerste auto met modder de polder uit! Een leger van ambachtslieden rukte van heinde en ver aan om de wonin gen water- en winddicht te maken. De herstelcommissie had hiervoor reeds maanden tevoren aannemers op gezocht en contacten met huiseigena ren gelegd. Vrijwillige schoonmaak ploegen schoten te hulp en steeds vormde het secretariaat van de com missie, op het zolderkamertje van het gemeentehuis, de „commandopost" van waaruit dit „leger" werd gediri geerd. Wanneer men met de mannen van de Herstelcommissie spreekt, verme- Advertentie. AHEEN ECHT MET HET &AYERKRUIS Advertentie Zuiver en ontsmet uw huid met de hel* dervloeibareD.D.D. De jeuk bedaart, de ziektekiemen wor den gedood en de huid geneest. GBJEESMIDDa TEGEN T HUIDAANDOENINGEN J Hoofd Vleeskeuringsdienst Goes Naar wij vernemen, hebben B. en W. van Goes, in overleg met verte genwoordigers van de kringgemeen ten, de volgende aanbeveling opge maakt voor het door de raad te be noemen hoofd van de Vleeskeurings dienst Goes: X. J. Stevense, Ren esse, practise- rend dierenarts en hoofd Van de vleeskeuringsdienst Schouwen en Duiveland; 2. H. A. Beijens, Amster dam, keuringsveearts-bacterioloog bij het gemeentelijk bedrijf van Vee markt en Abattoir; 3. AT A. Elzer- man, Goes, dierenarts. Examen. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden slaagde voor het artsexamen de heer C. J. A. Somers te Vlissingen. opknappen Z|j déden het echter graag, omdat zij allen met hart en ziel aan hun zwaar getroffen gemeen, te verknocht wareh. Werk ten einde Thans achten zij hun werk beëin digd. Het leven m het dorp begint langzamerhand wer in normale ba nen te lopen. De voldoening dat zij hieraan hun steentje hebben mogen bijdragen, vormt voor hen de beloning voor 't vel belangeloze werk. Daar mede zullen z|j de goede herinnering bewaren aan de vele avond- en nacht vergaderingen op de zolderkamer van het gemeentehuis, terwijl de vloed het dorp nog overspoelde. Aan de trouwe medewerkers als concierge Kakebee- ke, de mannen van wachtmeester Van Hoepen, die steeds met de rtjkspolitie- boot klaar stonden, chauffeur Gillis Versluys, die de „laag-water"verbin- ding dag en nacht verzorgde en de chef-gemeentewerkman Duindam, die ook voor de hulpploegen de onmis bare vraagbaak was. Herinneringen aan oen moeilijke en verschrikkelijke maar tegelijk ook mooie tijd, rijk aan gemeenschapszin 50. Nu Kappie niet langer op de tuba blies, was het ook afgelopen met de bij zondere kracht van de hoorndolle Maat. Ver schrikt week hij terug voor de bandieten, die overeind brabbelden en hem vals aankeken. De angst in zijn blikken was voor Bas de Kruik voldoen de om weer moed te schep pen. „Jij opgeblazen baard, aap", siste hij, wraakzuch tig naderbij komend, „dit zal ik jq inpeperen!" „Nee, neel" gilde de Maat, zich achter het biljart te rug trekkend, „ik kon het niet helpen 1" Dit vertoon van vrees deed nu ook de andere boeven beseffen, dat de Maat niet langer gevaar lijk was. Zelfs de waard, die beduusd op Kappie was blijven zitten, kwam nu overeind om zijn wraak op de Maat te koelen. Er ont stond een wilde achtervol ging door de gelagkamer. „Kappie!" gilde de Maat in doodsangst, „blaas op de trompet! Toeter dan tochil'' Dit was echter geen eenvoudige opgave. Gebonden als Kappie was, moest hij zich als een regenworm over de grond wringen, om de tuba te bereiken. Hierbij had hij het bovendien nog zwaar te verdu ren. omdat de rondrennende lieden voortdurend over hem struikelden hem daarbij gevolige trappen toe dienend. WOENSDAG 7 APRIL. HILVERSUM L 402 m 746 kc/s. 7.00 NCRV 7.00 Nws Gram. 7.30 Gewijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws- en weerber 805 Gram. 8.30 „Tot Uw dienst' 8.35 Gram. 9.00 Voor de zie ken. 9.30 Voor de buisvrouw 8.35 Water- st. 9.40 „Het leven van Edward Grieg", hoorspel 1025 Rep. 12.00 Cello en piano. 12.30 Land- en tuinb. meded- 12.33 Instr. sextet. 1259 Klokgelui. 13 00 Nws. 13.15 „Met Pit op pad" caus. 1320 Bandjo-ork. 13.50 Gram. 1520 Kamermuz. 16.00 Voor de leugd 1720 Gram. 1720 Orgelspel. 18.00 Mil caus. 18.10 Gram. 18.15 Spectrum van het Chr organisatie- en verenigingsleven, vraaggespr. 1820 R.V.U.: Dr H. Groot: „De merkwaardige bouw van Jupiter". 19.00 Nws- en weerber. 19.10 Boekbespr. 1925 Gram 1920 BuitenL overz. 1920 Gr. 20.00 Radiokrant 2020 Kamerork en so list. 21.00 Lijdensoverdenking. 2120 Geestelijke liederen. 21.45 Gram. 22.05 Int. Evangelisch comm 22.15 Gram. 22.45 Avondoverdenking 23.00 Nws. en SOS- ber. 23.15-24.00 Gram. HILVERSUM n. 298 m 1007 ke/s. 720 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7,30 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 820 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. d 10 Gram. VP RO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10-20 Voor de vrouw 11.00 Gram. 12.00 Accordeon- ork. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Voor het platteland. 12.38 Hammondorgel. 12.45 Gitaarens. 13.00 Nws. 13.15 Tentoon- stetlingsagenda. 13.18 Gram 13.45 „De weg omhoog' caus. 14.00 Voor de kinderen. 16.00 Voor de zieken. 1630 Jeugdeonc. 17.15 Promenade-ork. 17.50 fiegeringsuitz.: Rijksdelen Overzee. Jeugduitz De brie venbus gaat open. Correspondentieclub o. L v. Regina Zwart 18.00 Nws en comm. 1820 Praatje over consumentenbelangen. 18.35 Dansmuz. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 „De Katholieken en het Socialisme", caus. 1920 VARA-Varta en gram. VPRO: 1930 Voor de jeugd. VARA: 2020 Nw». 20.05 Pol. comm. 20.15 Lichte muz. 20.40 „Rook" hoorspel 21.15 Omr ork. en so list 22.05 Cabaret 22.35 ..Cosospalmen", caus. 2230 Gram. 22.55 Nat kamp scha ken. 23,00 Nws. 23.15 Soc. nws. in Esperan to. 2320 Orgelspel. 23.40-24.00 Gram.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3