Grootse worsteling in Hel van Deurne Smadelijke 4-0 nederlaag van Oranje-ploeg in Deurne Na de rust kwam de debacle Oranje wel, België niet gehandicapt door het slechte veld V.S.V. VERLOOR VOOR DERDE ACHTEREENVOLGENDE MAAL NEDERLANDSE HANDBALLERS VERSLOEGEN BELGEN MET 7-5 MAANDAG 5 APRIL 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 8 (Van onze speciale verslaggever) Antwerpen, Zondag. Met een zware nederlaag is de Oranjeploeg uit de „hel van Deurne" te voor schijn gekomen, een nederlaag, waarin zelfs de eer niet kon worden gered. Maar meen niet, dat de vijftig duizend toeschouwers geen waar voor hun geld heb ben gehad! De Belgen speelden stukken beter, dan toen wij hen drie weken geleden tegen Portugal zagen opereren. Zij zijn bovendien gewend te spelen des- Belgische surprise vóór het beginsignaal Voor de rast heeft het Nederlandse elftal eigenlijk weinig anders kunnen doen, dan trachten Belgische doelpunten te voorkomen. Afgezien van dat ene prachtschot van Mermans, die niet middenvoor, maar linksbuiten speel de, lukte dat ook, al scheelde het tientallen malen maar een haar, of ons net was doorboord. En na de rust, juist toen Nederland zich wat los scheen te werken en het in de rode voorhoede niet zo best meer wilde lukken, scoorde België opnieuw en dat demoraliseerde de Nederlandse achterhoede dusdanig, dat twee nieuwe doelpunten volgden. Tóen een strafschop de eni ge gelegenheid scheen te bieden om althans de eer te redden, knalde Bies- brouck over Grootse worsteling Maar die worsteling voor de rust was dan ook groots. De Belgen had den er zin in en sneden door de Ne derlandse achterhoede heen, alsof zij tegen kinderen speelden. Coppens stond middenvoor en hij was handiger dan ooit, de veteraan Lemberechts op de rechtsbuitenplaats bleek niets van zijn snelheid, zijn techniek en zijn stootkracht te hebben ingeboet. Oden- thal kon maar geen vat krijgen op de prachtig als linksbuiten opererende Mermans en Anoul en De Corte wa ren zeer goede binnenspelers. Adembenemend was al dadelijk het begin: een stormloop op het doel van Steiger, met in de zevende minuut een doelpunt, dat op een normaal veld vermoedelijk niet gevallen zou zijn. Reeksen corners, ontsnappingen op het laatste nippertje, beklemmende aanvalsstoten, dat was het beeld van die eerste helft. Nederland speelde toen zo slecht niet en er was hoop, dat men na de rust los zou komen. Helaas, het is anders gelopen. Even scheen het alsof de stootkracht der rode duivels gebroken zou worden, maar spoedig namen zij het heft weer in handen en men kan elders het re sultaat lezen. Zwak Oranje. Steiger heeft zijn doel goed verde digd, maar was niet onfeilbaar. Niet temin zou een verwijt onverdiend zijn. Odenthal en Tebak evenwel, de beide ba,cks, schoten werkelijk tekort. Zij hadden geen vat op Mermans en Lem berechts en ware Terlouw er niet ge weest, die als steeds een voortreffe lijke, robuste, maar volkomen faire partij speelde, de wedstrijd zou in een even hard van het kastje naar de muur gestuurd, als Tebak en Oden thal en de fel vechtende Belgen zagen dan ook keer op keer kans door onze defensie heen te breken. Onze voorhoede Linksbuiten Gruyzen was zowaar de beste man en dat zegt voldoendeMichels was een mislukking als middenvoor. Geen ROEIEN Oxford versloeg Cambridge Oxford heeft op gemakkelijke wijze de 100ste bootrace, van Putney naar Mortlake, met 4% lengte voorsprong op Cambridge gewonnen. De Oxford- ploeg legde de afstand van mijl 6800 meter af in de tijd van 20 min. en 23 sec., hetgeen ver boven het bestaande baanrecord ligt. Dit record staat met 17 min. en 50 sec. op naam van de ploeg van Cambrid ge in 1948 gemaakt. Een spelmoment uit de vriendschap pelijke voetbalwedstrijd Wissingen RCS. Eèn der verdedigers van de thuisclub onderschept een aanval van de Souburgers. Foto P.Z.C.) noods op „onbespeelbare" velden en zij hadden van de moddervlakte, waarop men Zondag moest voetbal len, aanzienlijk minder last, dan de Nederlandse mooiweervoetballers, die niet bij zware regenval en niet op een modderveld, of een besneeuwd veld spe len. Alleen al door die twee omstandigheden was er voor Oranje eenvoudig geen beginnen aan. Iers waren niet feilloos, maar doelman Gernaey maakte geen enkele fout. En hun voorhoede! Alle hulde voor de verrassing, welke de Belgen al voor de wedstrijd begonnen was de Nederlanders bezorgden! Niet Mer mans middenvoor, "zoals was aange kondigd. Niet Mermans, die bij vorige gelegenheden blijk had gegeven Ter- louw niet aan te kunnen. Maar Mer mans tegenover de moeilijk op dreef komende Odenthal! En de aalvlugge, geslepen Coppens tegen de zware TerlouwHet was voortreffelijk beke ken en toen de Belgen al in de eerste minuten constateerden, dat hun aan- valswals op rolletjes liep, was er geen houden meer aan. Zo kwam het voetbaldrama tot stand. De Rotterdamse zege op België en de overwinning op de zwakke En gelse amateurs hebben geen omme keer gebracht. Nederland weet weer, dat het met zijn voetbalpeil bedenke lijk is gesteld. Lichtpunt. Een lichtpunt was er: de jeugdwed strijd. Wat speelde dat Nederlandse jeugdelftal voortreffelijk tegen de Belgische jeugd. Het demonstreerde alles, wat men in de Grote Elf smar telijk miste: snelheid, fantasie, brains, schotvaardigheid, techniek. En dat houdt gelukkig een belofte in voor de Uitslagen rond B elgiëNed er land. De wedstrijd Nederland BBelgië B, welke op Houtrust te Den Haag werd gespeeld, is met 41 door Bel gië B gewonnen. De ruststand was 3—0. Het Nederlands jeugdelftal heeft de .in het Deurne-stadion te Antwer pen tegen het Belgisch jeugdelftal gespeelde wedstrijd met 31 gewon nen. De stand bij de thee was 10 voor de Nederlanders. De stedenontmoeting Antwerpen Rotterdam is met 31 door Antwer pen gewonnen. Te Hasselt werd gespeeld de wed strijd Belgisch LimburgNederlands Limburg. De Belgen wonnen met 2 1, nadat de rust met 11 gelijke stand was ingegaan. Tenslotte werd te Compiègne in Frankrijk de jaarlijkse wedstrijd tus sen de Noordfranse amateurs en het Oostnederlandse elftal gespeeld. On ze landgenoten wonnen met 41. moment wist hij zich los te maken van de Belgische stopper Carre. Ben- naars en Van Beurden kregen geen kansen om eens rustig hun gang te gaan en van Overbeeke was al even min in grote vorm. Het was een tries te geschiedenis. De Rode Duivels. Men dient echter niet te vergeten, dat de Belgen in bizondere conditie waren, dat zij technisch en tactisch de Nederlanders de baas waren, dat zij zich zeer snel aan het slechte veld aanpasten en een partij voetbal te aanschouwen, gaven, die de moeite meer dan waard was. Hun middenlinie verdedigde niet al- leen, maar stuwde ook, de aehterspe- toekomst. ZEER BEPERKT PROGRAMMA Corn Boys dwong R.K.F.C. een gelijk spel af (22) Zoals te verwachten was, is van het toch reeds zeer beperkte inhaalpro gramma weinig terecht gekomen. Desondanks bleef ook deze keer de verrassing niet achterwege. Het was voor de Velser-supporters wel een erg onaangename, want V.S.V. ver loor voor de derde achtereenvolgende maal. In de eei'ste klasse A won Zwolse Boys met het kleinst mogelijke ver schil van Be Quick (01), waardoor stuivertje werd gewisseld, wat voor de Groningers minder prettig kan zijn. In B ging Vitesse op de goede weg voort en de puntenverdeling met AG OW (22) bracht beide ploegen een kostbaar winstpuntje op. Dit komt dubbel van pas, daar Sneek er zowaar in slaagde 't totaal van streek zijnde VSV de das om te doen (2T). Hier door heeft DOS de leiding kunnen be houden. In de onderste regionen is de situatie zo, dat nog een zestal clubs in direct gevaar is komen te verke ren door het huzarenstukje van Sneek. BELGEN SUPERIEUR OVER ALLE LINIES Nederlandse verdedigers gaven twee doelpunten cadeau Biesbrouck miste strafschop. De vraag, welke van de na-oorlogse NederlandBelgië wedstrijden het slechts is geweest, is na de reeks teleurstellende wedstrijden die het Ne derlands elftal de laatste jaren tegen de Rode Duivels heeft gespeeld, niet interessant meer. Voldoende is het te constateren, dat de wedstrijd, welke Zondagmiddag in het grauwe, trieste, door regengordijnen besproeide Deur ne-stadion werd gespeeld, van de zyde van Nederland een droevige verto ning is geweest. Met 40 heeft oranje een verdiende en, gezien de meerderheid van de ten minste een klasse beter spelende Belgen, een smadelijke nederlaag ge leden. Dat de onoverdekte tribunes tot de laatste minuut bezet bleven kon zijn oorzaak alleen maar hebben in het feit, dat de Belgen tot het einde toe een behoorlijke partij bleven spelen. Terlouw en de zijnen. Het was soms waar paniekvoetbal, dat zich voor en in het Nederlandse doelgebied af speelde en waarin Mermans en Lem berechts corner na corner lieten neer dalen en Coppens, de Corte en Anoul, voorlopig nog vergeefs, kopten en schoten. Eerste doelpunt De Belgen, die de toss hadden ge wonnen en met de wind en de regen vlagen in de rug begon: n, ontketen den al in de eei'ste minuten een serie stormlopen, zo fel en in zo'n hoog tempo uitgevoerd, dat Lemberechts reeds in de derde minuut de vierde hoekschop mocht nemen. Het was on der deze omstandigheden, met een zwaar en spekglad veld, goed gezien van de Belgische leiders om Coppens op de midvoorplaats tegenover Ter louw te plaatsen. Mermans moest daardoor de linksbuitenplaats inne men. Combinaties tussen Coppens, Mer mans en de Corte waren verrassend Nederlandse defensie stichtten, resul teerde in een serie glijpartijen van Voorlopig vergeefs, maar in de zes de minuut bezweek de veste voor Steiger en de Nederlandse doelman zelf. De pass van Coppens in de vrije ruimte voor Mermans op de linker vleugel was het startsignaal voor een snelle ren van de Belgische aanvoer- snel en de verwarring, die zij in de £er* ®P '}et; moment, dat Odenthal Nederlandse defensie stichtten, resul- de vo?t zou dirars zetten, schoot Mermans in de dichtstbijzijnde hoek. Misschien bad Steiger de bal kunnen bemachtigen, maar bij de afzet tot de sprong gleden zijn voeten weg met het gevolg dat de Eindhovenaar een paar centimeter tekort kwam. Een snel genomen voorsprong, maar volkomen verdiend. Een kans voor Nederland ontstond by de eer ste maal, dat de Oranje-voorhoede er met een vlotte aanval tussenuit trok. Een lage voorzet van rechts werd door Michels en Bennaars gemist, de toestormende Gruyzen kreeg het le der nog beter voor zijn voeten, maar hy raakte de bal half en Gernaey had toen weinig moeite met het schot. Het grote gevaar voor Nederland school in de onvoldoende dekking. Zo wel Odenthal als Tebak waagden het op dit veld niet de snelle vleugelspe lers in de buurt van de zijlijn te atak- keren. Op het middenveld leverden Biesbrouck en Klaassens een ongelij ke strijd. De Nederlandse kanthalfs, moesten zich teveel met de verdedi ging bemoeien om met succes aan de steun van de aanval te kunnen wer ken, zoals Mees en de rappe Huys- mans dat deden. Ondanks die handi cap heeft Klaassens kans gezien zich in deze wedstryd het praedicaat: beste speler van Nederland te verwerven. De Oostenrijkse scheidsrechter Steiner, die meer vreemde beslis singen nam, kon het harde werken van Klaassens echter maar matig op prijs stellen en naast enkele vrije schoppen tegen, moest de zich van geen kwaad bewuste Klaassens zelfs een waarschuwing in ontvangst nemen. Met uitvallen kwam de Nederland se aanval er ook wel eens aan te pas, maar het samenspel, zo er sprake was van combineren, was doorzichtig en traag. Het verrassende element ont brak, zoals het tempo ontbrak en dat de Belgische backs Diricx en Van Brandt "niet in allerbeste vorm sta ken, is nauwelijks opgevallen. Michels had het in het centrum lastig tegen het soliede spsi van Carre. Een kop bal van Michels, een vleugelschot van Overbeeke en een te zacht schot van Gruyzen waren in de laatste periode voor rust de enige, maar voor de Bel gen weinig verontrustende wapenfei ten. Na rust Nederland had in de tweede helft het voordeel van de wind, maar een verandering in het wedstrijdbeeld bracht dit niet. De Belgen bleven met beter sluitend samenspel en betere in dividuele acties domineren en hun overwicht was meer waard dan het ene doelpunt, dat zij hadden laten aantekenen. Anoul brak door, maar strandde op de uitgelopen Steiger, Mermans over kwam even later hetzelfde toen Ter louw een kopduel met Anoul verloor en de Belgische linksbuiten een vrije kans kreeg. Coppens wrong zich tel kens tussen Terlouw en de backs door, maar had toch nog te weinig vrijheid om met dribbels succes te hebben. Intussen misten de Neder landse aanvallen, met lange trappen uit het achterveld gelanceerd, de no dige stootkracht door het terugge trokken spel van de binnenspelers en (Vervolg op pag. 4) Onze uitslagenlijst. De voetbaluitslagen luidden: EERSTE KLASSE A. Be QuickZwolse Boys 0—T; Oos- terparkersElinkwijk "afg.; Haar lemDWS afg. EERSTE KLASSE B. Vitesse—AGOW 2—2; Sneek—VS V 2—1. EERSTE KLASSE C. WH '16Longa afg. EERSTE KLASSE D. EBOHMaurits 54; ADOHermes DVS afg. DERDE KLASSE D. MetoNieuw Borgvliet afg.; Corn BoysRKFC 22; BreskensDe Zeeuwen afg.; BiervlietHulst afg. VIERDE KLASSE H. HontenisseSluiskil 31; IJzen- dijkeEMM afg.; LuctorRia W afg. RESERVE 2e KLASSE C. De Zeeuwen nRCS n 24; Ter- neuzen IIZeelandia II afg.; Bres kens H—Corn Boys n afg. In D tenslotte kon EBOH- in een doelpuntrijke wedstryd (54) tegen hekkesluiter Maurits maar juist aan zijn trekken komen. IN ZEELAND. Van het programma in Zeeland is ook al niets terecht gekomen. Corn Boys deed uitstekend werk door tegen RKFC een gelijk spel te behalen (2— 2). De Sassenaren verwijderden zich daardoor iets verder van de gevaar lijke plaats. In de vierde klasse H boekte Hontenisse de verwachte over winning op Sluiskil (31). zodat de achterstand op het leidende Luctor tot 1 punt bleef gereduceerd. Bij de reserves ging de volle buit naar RCS n door de 42 overwinning op de Zeeuwen-reserves. Alle overige wedstrijden werden af gelast. Agressiye leidt in de eerste klasse heren. In Zeeland werden alle wedstrijden afgelast. In verband met de slechte toe stand van de terreinen werden alle in Zeeland vastgestelde handbalwed- stryden afgelast. In de eerste klasse Zuid van het Nederlandse Handbal Vei'bond von den nog enige wedstrijden doorgang. Agressive veroverde de leiding by de heren door een monsterzege op EBHV (20—2). PSV n had heel wat moeite met Geel Blauw, maar de winst ging toch naar de Philpismen- sen (57). De stand in de kopgroep luidt: Agressive 11—20, Hellas 12—19, PS V H 12—17. In de eerste klasse dames won P SV H zoals te verwachten was van Eindhoven (50). BRIDGE Gents paar won Zeeuwse finale open paren. In het Strandhotel te Vlissingen werd Zaterdag de Zeeuwse finale van de open paren-competitie van de Ned. Bridgebond gespeeld. De uit slag luidde als volgt:" 1. mevr. Con- stales en de heer Primo, Gent, 65,28 2. EeckelaarHenry, Terneu- zen, 56,48%; 3. StandaértConsta- les, Gent, 52,78 4. CatsmanVan Veen, Oostburg, 51,39 5. Vanlren Dockheer, Vliss. F^es, 50,93 6. Groen—Van Oppen, Vliss. Fles, 49,54 7. echtpaar De Smet, Oostburg, 47,22 8. AlGunther, Sas van Gent, 46,76 9. SchreuderVan Wigmont Jansen, Bridgeclub Vliss., 40,74 10. KnoopLeertouwer, Bridgeclub, Vliss., 38,89 De eerste vier jaren gaan over naar de volgende ronde (BrabantZee land die in Breda zal worden ge speeld. Tijdens een Zaterdagmiddag ge houden districtsvergadering van de Ned. Bridgebond werd medegedeeld, dat volgend seizoen waarschijnlijk ook de bridgeclubs van Axel en Oost burg in de competitie zullen uitko men. Het eerste Belgische deolpunt: v.l.n.r, Klaassens, Coppens, Mermans, Oden thal, Terlouw, (net even zichtbaar achter de paal) en de geslagen doel man Steiger op de grond liggend. Vlissingen klopte R.C.S. met klein verschil (5 4). Voor „Sport Steunt Zonneveld" De voor „Sport steunt Zonneveld" gespeelde vriendschappelijke voetbal wedstrijd Vlissingen—RCS is na een vaak aantrekkelijk partijtje voetbal in een verdiende 5—4 overwinning van de gastheren geëindigd. Met de rust, toen RCS zich door beter spel een 31 voorsprong had verworven, zag het er overigens geenszins naar uit dat de Vlissingen-ploeg die met 5 invallers speelde de strijd in zijn voordeel zou beslissen. De rood-witten verdienden de overwin ning volkomen door haar nuttig en enthousiast spel na de rust, waarbij een productieve vijf minuten de ba lans in hun voordeel deed overslaan. Vooral de Vlissingen-voorhoede, waarin Otterloo blijk gaf wat in zijn mars te hebben, deed het na de rust vrij goed. De RCS-achterhoede kwam toen voor grote problemen te staan. Reeds vrij kort na het begin had Hendrikse succes (10), maar de vreugde was van korte duur, toen v. d. Dries vlak daarop via de binnen kant van de paal de gelijkmaker in het net deponeerde (11). Keule- mans kon zijn club op dezelfde wijze aan een 21 voorsprong helpen en toen Stroo op beheerste wijze num mer drie in net Vlissingen-doel kop te, leek Vlissingen een geslagen ploeg. Het kwam anders uit. Clarisse kopte op fraaie wijze nummer twee in het RCS-doel. Kort daarop maak te Keulemans nummer vier voor RCS (24). In vijf minuten tijds slaagden de Scheldestedelingen er echter in drie doelpunten te maken (54). Toen was RCS een geslagen ploeg. Na afloop kon de winnende ploeg een fraaie medaille in ontvangst ne men. De opbrengst, ruim 150 gulden, viel gezien het minder fraaie voet- balweer, niet tegen. AUTOMOBILISME Vier doden bij races in Italië De motor- en automobielsport heeft dit weekeinde in Italië 4 slacht offers geëist. Bij een auto-rallye voor dames te San Remo kwamen me vrouw Giuliana Pini, 41 jaar oud en de 52-jarige mevrouw "Margherita Santaguzzi om het leven. Twee mannen, een op Zaterdag en een op Zondag, wei den gedood tijdens de ronde van Italië welke voor het eerst gehouden wordt. In deze motor- wedstrijd die 8 dagen duurt, vielen voorts reeds talrijke gewonden te no teren. 5 coureurs werden verder ern stig gewond tijdens de ronde van Si cilië, een automobielwedstrijd over 1080 kilometer. SCHAKEN Om het wereldkampioen schap. De negende partij van de twee kamp om het wereldkampioenschap tussen Botwinnik en Smyslov, is door Smyslov, die met wit speelde gewonnen. Botwinnik gaf bij de 25e zet op. De stand is thans 54 m het voor deel van|Botwinnik. NIET OVERTUIGEND Onze Zuiderburen zijn vooruitgegaan. Onder bijzonder slechte weersomstandigheden is in Lier bij Antwerpen d9 vierde wedstrijd België—Nederlan d veldhandbal gespeeld. Direct na de aanvang bleek, dat de Belgen zich bij zonder goed op deze wedstrijd hadden voorbereid. Vooral technisch waren zij sterk vooruitgegaan, hoewel men het te vaak van te individualistisch spel rnoest hebben. België zag onmiddellijk na het be gin kans de score door Crutzen te openen (10). Ofschoon de PSV-er Jongetjes de stand reeds vrij spoedig gelijk wist te maken, bleef Belgie met zijn aanvallen meer succes boe ken dan onze spelers, die geen ge luk hadden met hun schoten en bo vendien de Belgische doelman Win- ckelmans in goede vorm aantroffen. Door deze gang van zaken had Bel- fië bij de rust een 42 voorsprong, et tweede Nederlandse doelpunt werd gemaakt door de PSV-er De Jonge. Na de hervatting trok de Neder landse voorhoede, gesteund door de middenlinie, sterk ten aanval en het was Blitterswyk (Heilas), van ach ter meegekomen, die het eerst suc ces had (43). Vervolgens zorgde Zuidema (Hellas) voor de gelijkma ker (44). Enige ogenblikken later moest doelman Slaats voor Lespag- nard buigen en het was 5—4 voor Belgie. Het Nederlandse team liet dit niet op zich zitten en voorhoede en middenlinie trokken opnieuw ten aanval. Men wist echter geen profijt te trekken van de numerieke meerder heid. Zelfs faalde Rutjes (Hellas) bij het nemen van een toegekende 13 meter worp; hij schoot over. Toch bleef succes niet uit en het was Jon getjes, die met een boogbal via de handen van de doelverdediger beide partyen weer op gelijke voet wist te brengen (5—5). Na dit doelpunt kwamen de Belgen er practisch niet meer aan te pas. De Nederlandse ploeg was nu sterk in de meerderheid en bracht door doelpunten van Rutjes en Zui dema de eindstand op 75. Deze vierde overwinning in succes sie was echter minder overtuigend dan de drie voorgaande.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3