Garnalenvisserij moet rendabel gemaakt worden tS.ij'pe BRITSE STUDENTEN BEZOCHTEN SCHOUWEN-DUIVELAND Zeeuwse Almanak AVRO'S „MINJON": ACTIEVE AFDRING IN MIDDELBURG C.N.V. IN NAASTE TOEKOMST VOOR BELANGRIJKE TAKEN Agenda 3 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 5 APRIL 1954 Drs. HILDEBRANDT SPRAK IN ARNEMUIDEN Vissers zelf dienen hierbij de belangrijkste rol te spelen Op een vergadering In Arnemuiden heeft drs. J. Hildebrandt, van het Landbomv-Economisch Instituut Zaterdagmiddag een inleiding gehouden over het onderwerp „Hoe maken wJJ de garnalen-visserij rendabel". Drs. Hil debrandt wees er daarby op, dat de garoalenvissers natuurlijk mogen re kenen op steun en medewerking van de overheid, maar dat van die zijde niet ales kan komen. De vissers zelf hebben in de eerste plaat-s te bepalen, welke richting gekoerst zal worden. Zij moeten de belangrijkste rol spelen. De garnalenvissers voelen zich be dreigd, aldus drs. Hildebrandt. Jonge krachten gaan naar de fabrieken, om dat de garnalenvisserij niet lonend meer is. Of het de taak van de over heid is hiertegen iets te doen, dient nader te worden bezien. De commis sie-Tinbergen is reeds tot de slotsom gekomen, dat de garnalenvissers niet achtergesteld mogen worden by de overige vissers. Hun vloot moet wor den vernieuwd, want de schepen zyn te oud en te klein. Ook moeten betere motoren worden aangeschaft. Wanneer de zeegaten afgesloten zullen worden, zullen de vangsten be duidend verminderen. Er zullen dus nieuwe visgronden gezocht moeten worden. Ook zal het er om gaan nieu we afzetgebieden te vinden. Drs. Hildebrandt wees voorts op de noodzakelijkheid van onderwijs en voorlichting op visserijgebied. In Zee land wordt hieraan reeds gewerkt. Jongeren moeten in staat gesteld worden het bedrijf van hun vader fode te beheren. Ook het onderzoe- ingswerk is zeer belangrijk. By dit ^.lles moeten visserij en overheid sa menwerken. Spr. achtte de vorming van coöpe raties voor de aankoop, de afzet en voor de boekhouding zeer gewenst, deze zouden er toe kunnen bijdragen de kosten te drukken en de resulta ten dus omhoog te brengen. Voor de stichting van coöperaties is echter ook kadervorming nodig; hierin moe ten vooral de jongeren een belangrijk aandeel hebben. Spr. wees in dit ver- Toeristen naar Schouwen s Westhoek (Slot van pag. 1) toekomenzei een hotelhouder ons. De „gewone" zomergasten ech ter komen niet in de eerste plaats voor het rampgebied, maar voor al les wat de duinstreek hun biedt. In Haamstede en Burgh spraken we eveneens met enkele bewoners, die bij het V.V.V.-vverk betrokken zijn en daarby bleek on3, dat men hier de toestand niet al te somber inziet. In Haamstede zullen er deze zomer enkele grote kampen ko men, zodat de jeugd in elk geval voor de nodige drukte zal zor gen. Reeds nu staat vast, dat de V. C. J. C., de N. C. S. V. en de padvinderij in de zomermaanden zullen verschijnen. In Burgh hoorden we zelfs de me ning verkondigen, dat de verwach tingen zo goed zijn, dat alle propa ganda wel achterwege kan blijven. Maar dat is een opvatting, waarmede wel geen enkele V.V.V.-bestuurder zal meegaan. Men moet niet vergeten, dat deze prachtige streek een jaar lang niet voor de recreatie was ingeschakeld, zodat de toeristen naar elders moes ten. Nu zyn er weliswaar vele „vas te" klanten, die de Westhoek niet vergeten, maar toch is er een „va cuum" geweest. En het kost altijd weer moeite om daarover iieen te komen. Doch de actieve V.V.V.-bc- sturen zullen wel zorgen, dat dit voor elkaar komt! band op het belang van een goede or ganisatie. Vervolgens wees spr. op ae betekenis van onderlinge verzeke ring, vooral wanneer men in de toe komst met de Herstelbank zou gaan samenwerken. Visserijschool Wanneer straks ook in Zeeland een Visserijschool wordt opgericht, zullen de jonge vissers hieraan moeten deel nemen. Spr, deelde mede, dat de Zevi- bel in deze richting reeds de eerste stappen heeft ondernomen. Ten slotte gaf drs. Hildebrandt nog een toelichting op het werk van het Landbouw-Economisch Instituut, waarin na de oorlog ook de visserij betrokken is. Hierna werden nog enkele vragen gesteld en beantwoord. De voorzitter, de heer Huybregt uit Veere, wekte de aanwezigen op tot deelneming aan de provinciale mani festatie van „Nieuw-Walcheren" op 25 Juni a.s. De vergadering werd o.m. bijge woond door burgemeester W. H. van der Heide, wethouder B. J. Ie Soe en drs. R. Cambier, secretaris van de ver. „Zevibel", welke laatste nog wees op het belang van het Landbouw- Economisch Instituut. Aannemer verloor proces met gemeente Bruinisse. Teleurstelling over bezoek van minister Algera. Tijdens de dezer dagen te Bruinis se gehouden gemeenteraadsvergade ring, deelde de voorzitter, burge meester H. K. Michaelis, mede, dat de gemeente het proces tegen de aannemer Vc-jaal, die, Indertijd de riolerng door de Destraat ên de Burg. Hagelaan aanlegde, heeft ge wonnen. Beslist was, dat de aanne mer de gemeente met ingang van 1 Juni a.s. de hem opgelegde schade vergoeding met 100 per maand zal af lossen. Enige teleurstelling had het be zoek van minister AJgera aan Brui nisse met zich mede gebracht, want door deskundigen voorgelicht had,de minister blyk gegeven weinig of niet voor de aanleg van een nieu we haven te voelen. Een betere oplos sing van het probleem werd gezien in de bouw van een keersluis. Ir. Klokke uit Middelburg lichtte het ontwerp van zyn herziening van de wederopDouwplan ter vergadering toe, waarbij Week, dat de inzichten van ïr. Klokke veel overeenkomst vertonen, met die, welke de heer Ar- gelo in zyn plan toepaste. Een 35 tal Londense studenten, af komstig uit Engeland en uit verschil lende delen van het Gemenebest (Zuid-Afrika, Brits Guyana, Malakka en India) maakt momenteel een tour door Nederland om zich op de hoog te te stellen van het onderwijssy steem in ons land. Het gezelschap bezocht Vrijdag ook Schouwen-Dui- veland. In Zierikzee werd door het hoofd van de Landbouwhuishoud- school, mej. Van Liere, uitvoerig in gelicht over dit type van onderwijs. Daarna volgde een ontvangst op het stadhuis, waar de Londense stu denten werden toegesproken door de loco-burgemeester, de heer R. Gerrit- se. Diep onder de indruk kwam men van een tocht door de troosteloze vlakte van de Schouwse polder terug. In Serooskerke werd uitgestapt om de ringdijk en het Schelphoekgat te bezien. In Burgh werd het gezelschap, ont vangen door de burgemeester Jhr. Van Citters, die vertelde, hoe tijdens de ramp evacué's werden „opgevan gen". Daarna werd een film over de watersnood en de dichting van het Schelphoekgat vertoond. Uit het dankwoord van de leider van het gezelschap, mr. Roberson. bleek dat men dit bezoek aan Schou- wen-Duiveland zeer op prys had ge steld. Adverienile Juristen komen op 14 en 15 Mei in Middelburg bijeen. Naar wij vernemen zal de Vereni ging; voor Rechtsspraak" een landelijke organisatie van juristen op 14 en 15 Mei a.s. haar jaarlijkse voorjaarsvergadering te Middelburg houden De plaats van samenkomst is het Schuttershof. Het programma vermeldt o.a. enkele lezingen en een excursie. Chr. H.B.S. te Middelburg erkend. Zaterdag bereikte het bestuur van de Ver. voor Chr. Middelbaar en Voorbereidend Hoger Onderwijs voor Zeeland het bericht, dat het ministe rie van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen de Chr. H.B.S. te Mid delburg met ingang van 1 Septem ber 1953 heeft erkend, zodat ook de rijkssubsidie hiervoor zal worden ontvangen. VAN TOT De betrekkingen tussen Bruinisse en Gorssel, de gemeente die Bruinisse na de ram-p adopteerde, zijn steeds hartelijker gewordenReeds besloot de raad van Bruinisse eens een be zoek aan het Overjjselse dorp te brengen en thans heeft ook de Mid denstandsvereniging het plan opge vat naar Gorssel te gaan. Samen met hun echtgenoten zullen de Bruinisser middenstanders in Mei op reis gaan. UIT DANK De vrouw, die zich per bromfiets, tussen Vrouwenpolder en St. Laurens bewoog, deed zulks enigszins onze ker. Hoewel de wielrydster, gehuld in Walcherse klederdracht als ver schijning een alleszins statige indruk maaktewas haar optreden als be rijdster van een bromfiets minder ge slaagd. Wellicht was het haar eerste rit. De manier, rvaarop zij een, naar zijn uiterlijk te oordelen, welgestelde Walcherse boer passeerde, deed de man dan ook haastig het stuur van zyn rijwiel wenden, zodat de vrouw voldoende ruimte kreeg 't Was geen overbodige manoeuvre gewgest. Want enkele ogenblikken, nadat de bromfietster de boer was gepasseerd, kwam zij in botsing met een klein paaltje, verloor 't evenwicht en viel! De wielrijder reikte haar de be hulpzame hand, vjaarna hij zijn por tefeuille tevoorschijn haalde en de enigszins verbaasd kijkende vrouw een bedrag van vijf gulden overhan digde. Nog voordat zij kon proteste ren sprak de man: ,J3el. bel, wat bin ik joe toch dankbaer, dé je mien niet angereje heit Het ligt in de bedoeling, dat het be zoek twee dagen zal duren. Over deze plannen werd gesproken in een vergadering, waarin ook de winkelsluiting werd behandeld. De wens werd hierbij uitgesproken, dat de koopavond op Vrijdag wordt afge schaft en dat in plaats hiervan de winkels op Zaterdag langer open mo gen blijven. De voorbereidende werkzaamheden voor de bouw van het nieuwe consul tatiebureau van het Groene Kruis te Axel zijn dezer dagen begonnen. Het ligt in de bedoeling dat het gebouw nog dit jaar in gebruik zal worden ge- Zonder officieel vertoon werden Zaterdag de banen van de Axelse Ten nisclub weer opengesteld, als eerste in Zeeuwsch-Vlaanderen. Het ligt in de bedoeling om deel te nemen aan de Zeeuwsch-Vlaamse tenniscompetitie, die op 25 April zal beginnen. DUIVEN GEDOOD. De duivenhouder J. V. te St. Phi- lipsland kwam dezer dagen tot de on aangename ontdekking, dat een onbe kende vier van zijn duiven in hun hok had gedood. De politie zoekt thans naar de dader. VERKDEZINGSWEEëN. Vele autobezitters in België en ook Zeeuwen die wel eens even over de grens wippen, beklagen zich ernstig, over de wat al te vrijpostige verkie zingsreclame voor de verkiezingen op 11 April. Auto's worden namelijk be plakt met kleine pamfletten, die moei lijk te verwijderen zijn. Men geeft dit verkiezingsmateriaal aan kleine jon gens, die het natuurlijk dankbaar aan vaarden Ook deuren van woonhuizen worden ijverig „bewerkt" en... de officiële aanplakgelegenheden blijven leeg. Hoe vind je ze? Prima Prima Oplichting bij auto-huurkoop. De waarheid werd toch ontdekt. De Middelburgse politie heeft pro ces-verbaal opgemaakt tegen G. F. v. D. te Middelburg en A. J. de Z. te Oostburg, beiden autohandelaar, ter zake van vervalsing in geschrifte en oplichting. De zaak, waar het hier om gaat, heeft zich reeds enige tjjd geleden afgespeeld: In 1952 wilde Van D. gaarne zijn wagenpark wat vernieu wen, maar het benodigde geld ont brak. Hij stelde zich in verbinding met de Z., die wel een oplossing wist en zich als bemiddelaar bij de aan kopen het betreft twee auto's opwierp. Voor de financiering van 't project vroeg De Z. credieten aan bij de Hollandse Disconterings Maat schappij. Daarbij heeft hy onjuiste gegevens verstrekt, door namelijk 'n té noog bedrag voor de waarde van de auto's op te geven en door als bouwjaar van de auto's een recen ter jaar op te geven dan in werke lijkheid het geval was. Alles ging van een leien dakje en Van D. en De Z. tekenden de huurkoopcontrac ten. Enige tijd geleden gooide de finan ciële nood van Van D. roet in het eten. Door omstandigheden kon hij de normale aflossingen niet meer betalen. Inmiddels was het de H.D. M. gebleken, dat de in de huurkoop- contracten opgenomen gegevens niet deugden. Een en ander had tot ge volg, dat de My. de wagen terug- Diamanten bruiloft in Overslag. Op 4 April herdenkt het echtpaar Willecns-Wuytinck te Overslag, de dag dat het 60-jaar geleden in het huwelijk trad. De heer Willems en zijn vrouw werden beiden te Wach- tebeke (B.) geboren. „Mon", zoals de diamanten-bruidegom in de volks mond heet, is nu 82, zijn vrouw, moe. der „Mietje", ia 81. Beiden genieter nog een goede gezondheid, uit hun Noord-Bevelandse commissie voor Drie Eilandenplan. Te Kortgene vergaderde de voorlo pige commissie tot het instellen van een Noord-Bevelandse commissie voor het Drie-eilandenplan. Besloten werd te trachten om te komen tot het vor men van een commissie, bestaande uit sub-commissies, geformeerd uit be langhebbenden, c.q. de gemeentebe sturen van Kortgene en Wissekerke, polderbesturen, georganiseerde land en tuinbouw, middenstanders, handel en vervoer. huwelijk werden 14 kinderen gebo ren, van wie er thans nog 11 m le ven zijn. Het aantal klemkinderen bedraagt thans 18. De heer Willems was vele jaren een bekend amateur jager en vissen >oor het gemeentebestuur van Overslag zal het diamanten paar een geschenk worden aangeboden bij monde van burgemeester Dieriek. Ook de buurtbewoners van het kleine grensdorp zullen zich niet onbetuigd laten om de krasse oudjes een on vergetelijke dag te bezorgen. „MINIATUUR JEUGD OMROEP" Eerste programma van Middelburgers wordt Donderdag a.s. uitgezonden. „MINJON" is, naar wij vernemen, ook in Middelburg actief. Zoals men ziclr zal herinneren, werd deze instelling met haar welluidende naam in Oc tober van het vorig jaar door de AVRO in het leven geroepen. De betekenis van de 6 letters is: „Miniatuur Jeugd Omroep Nederland". Men kan de uit zendingen van de „MINJON", die onder leiding staan van Herman Broek huizen, elke Donderdag beluisteren, van 1717.45 en van 18.2518.40 uur. Zij dragen de titel „Op de Jonge Golf'. De centrale programmastaf van de want het eerste programmanat werd „MINJON" in Hilversum, die ook uit jongelui bestaat, geeft opdrachten aan de plaatselijke afdelingen, die op dezelfde wyze zijn georganiseerd als de grote omroep. Zo bevatten zij dus ook een Omroepdienst een Reporta- gedienst, een Nieuwsdienst en een Technische Dienst, alsmede afdelin.- gen Ernstige Muziek, Lichte Muziek en Hoorspel, met hoofden van dienst, die door de leden worden gekozen. Eind Juli kunnen de „MINJON"- leden gedurende een week deelnemen aan een AVRO-zomerkamp, dat ge heel in het teken van het „MENJON"- werk zal staan. Er zal zeer veel tijd en aandacht worden besteed aan het voorbereiden van programma's, het verzorgen van opnamen en uitzendin gen en het gezamenlijk bespreken van het radiowerk. Een en ander ge schiedt onder leiding van met toelich ting van deskundigen. Tevens is er in dit kamp gelegenheid voor de gebrui kelijke kampeergenoegens, als excur sies, wandelingen, sport, kampvuur e.d. Tenslotte vermeldt het program ma een bezoek aan de AVRO-studio's, waar men met verschilende omroep medewerkers zal kennismaken. IN MIDDELBURG. Medio December 1953 kwam in Middelbuirg een aantal ondernemen de jongelui bijeen, dat zich afvroeg of men in Middelburg de kracht kon op brengen om Zeeland in het „MIN JON -werk te vertegenwoordigen. Zij besloten een poging tot oprichting van een „MINJON"-afdeling in de Zeeuwse hoofdstad te wagen. De op richtingsvergadering werd op 16 Ja nuari gehouden. De heer C. A. Kunst fungeert als consul, terwijl de heer J. W. den Hollander programma-leider is. De afdeling heeft thans ongeveer 25 leden. Er werd onmiddellijk aan het werk getogen en de start was succesvol, KADERVERGADERING IN MIDDELBURG Inleiding van hoofd bestuurder J. Roolvink. De Walcherse en West Zeeuwsch- Vlaamse Chr. Besturenbonden kwa men Zaterdagmiddag te Middelburg in voorjaars-kadervergadering bij een. De bijeenkomst werd geleid door de voorzitter van de Chr. Besturen bond te Middelburg, de heer P. Me- üefste. Deze verwelkomde in het bij zonder de heer J. Rolvink, hoofdbe stuurder van de Ned. Chr. Metaalbe- werkersbond. Hij wees op de belang rijke agenda, welke moest worden afgewerkt. In dit verband uitte de voorzitter de wens, dat deze middag- kadervergaderingen zullen worden uitgebreid tot de gehele dag. Zeer ze ker zullen de besprekingen dan beter tot haar recht komen. De heer Rolvink begon zijn rede met er op te wijzen, dat het boek van prof. Riessen ,.De maatschappij der toekomst" er blyk van geeft, dat in Chr. kringen er nog wel bepaalde be zwaren zijn tegen de P.B.O. Hij be handelde hierna de nieuwe vorm van loonpolitiek, welke in de naaste toe komst in ons land zal worden ge voerd. Ook wees hy op het belang van de oude-dagsvooiziening en in verband hiermede het advies van de Sociaal Economische Raad. De vak beweging zal bij beide kwesties een taak van grote betekenis krijgen. In verband hiermede heeft het C.N. V. een nieuwe propaganda-commissie ingesteld, ten einde te komen tot centralisatie van krachten. In ver schillende delen van ons land vesti gen zich nieuwe industrieën en het C.N.V. moet alles mobiliseren om zr- invloed te versterken. De actie wor< voorlopig in een tiental streken ge concentreerd. Spr. zette de taak van deze propaganda-commissie uiteen, waarvan een der belangrijkste taken is de culturele en sociale scholing der werknemers. Hierna kwam de heer Rolvink tot de huidige stand van zaken ten aan zien van de P.B.O. Hy wees op de voorbereidende taak van de Soc. Econ. Raad in deze belangrijke zaak. Hoofddoel van de P.B.O. is om alles wat het bedrijfsleven betreft uit de sfeer van de Overheid te leggen in handen van het bedrijfsleven zelf. Als recent voorbeeld wees spr. op de tot standkoming van het Bedrijfschap voor de Landbouw als gevolg waar van straks de Stichting voor de Landbouw zal komen te vervallen. Vrees voor het verdwijnen der C-A. O.'s hoeft niet te bestaan, zoals spr. nader aantoonde. Er wordt wel be weerd dat de P.B.O. elke staking on mogelijk zal maken, doch zonder con tractbreuk is dit ook niet mogelijk onder een C.A.O. In de tegenwoordige verhoudingen moet zeker van het wapen der staking alleen in het uiter ste geval gebruik dienen te worden gemaakt. Arbeidsgeschillen moeten door onderling overleg opgelost wor den en het C.N.V. is er van over tuigd, dat de P.B.O. in belangrijke mate zal bijdragen tot het behoud van de arbeidsvrede in ons land. Samenwerking en vertrouwen tus sen werkgevers en werknemers moe ten de zuilen vormen van het Ne derlandse bedrijfsleven tot heil van het gehele volk. Hieraan mede te werken zal ook in de toekomst de voornaamste taak zyn van het Chr. Nationaal Vakverbond. Hierna werden aan de heer Rol vink verschillende vragen gesteld, welke deze uitvoerig beantwoordde. Na een dankwoord van de voorzitter sloot de heer Rolvink de zeer geani meerde vergadering met gebed. Utrechtse opera naar Terneuzen Mei „Don Pasquale". Naar wy vernemen worden momen teel pogingen in het werk gesteld om te komen tot een opvoering in Ter- neuzen van „Don Pasquale", een ope ra van de Italiaanse componist Do nizetti, door de Utrechtse opera, waarvan directeur is de heer Chr. Burgers. Zulks met medewerking van het ministerie van O., K. en W. het provinciaal- en het gemeentebestuur. Indien de opvoering door vindt, zal dit geschieden op Donderdag 22 April a.s. in het Terneuzense Concertge bouw. Aardappelkoelhuis voor Oud-Vossemeer? Te Oud-Vossemeer koestert men plannen om te komen tot de stich ting van een aardappelkoeihuis. Hiertoe zal op Donderdag 8 April a.s. in hotel Lagaaij een vergadering worden belegd, waarbij de heer L. A. M. Elenbaas als deskundige het woord zal voeren, lichte muziek, dat door de Middelbur gers werd opgesteld, komt ook voor uitzending in aanmerking. Dit zal men op Maandag 19 April vermoe delijk om 19 uur kunnen beluiste ren. Van enkele andere ingezonden pro gramma's is de beoordeling nog niet bekend. Er is nog een aantal pro gramma's in voorbereiding. Men denkt o.a. aan het maken van een klankbeeld over de herdenking van Walcherens wederopbouw a.s. zomer. Meubelfabriek geopend. Ook Vlissingen krijgl industriehallen. In Vlissingen is Zaterdagmorgen de meubelfabriek „Succes" geopend, die eind vorig jaar van Rotterdam naar de Scheldestad werd overgebracht. Het bedrijf is gevestigd in de voor malige brandweerkazerne aan de Ko renstraat. De directeur, de heer H. Vrijenhoek, leidde het gezelschap van genodigden, onder wie burgemeester mr. B. Kolff, wethouder A. van Pope- ring, de directeur van gemeentewer ken. de heer J. Moll, de gemeentese cretaris, de heer A. de Beijl, de secre taris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse eilanden, de heer A. S. de Jonge, en de direc teur van het Economisch-Technolo- gisch Instituut voor Zeeland, drs. M. C. Verburg, rond en vertelde daarbij het een en ander over het werk en de outillage. Na deze rondleiding wees burge meester Kolff er in een toespraak op, dat de onderhandelingen voor de ves tiging van deze industrie in Vlissin gen op prettige wijze werden gevoerd. Spr. wenste dat zij zou bijdragen tot de bloei der gemeente. Voorts deelde de burgemeester me de, dat het in de bedoeling ligt met tertijd over te gaan tot het inrichten van industriehallen, waarin zich be drijven direct kunnen vestigen. De heer Vrijenhoek dankte de bur gemeester voor zijn toespraak en het gemeentebestuur voor de ondervonden medewerking. Zesjarig knaapje door tractor overreden. Zaterdagmorgen werd het zesjarig zoontje van de landbouwer P. de R. te Retranchement door een tractor overreden, ten gevolge waarvan het met ernstige kneuzingen en met een gebroken onderbeefl naar het zieken huis te Oostburg werd overgebracht. Het jongetje stond achter op de tractor, welke werd bestuurd door een oudere broer. Toen de tractor doorreed pakte het kind met zyn hand een kam van het achterwiel beet. Het werd zodoende meege draaid, waardoor het wiel over een arm en een been reed. Het brak daarby een onderbeen en liep kneu zingen aan bekken en chouder op. Aanbestedingen herverkaveling Tholen. In het kader van de herverkaveling van het eiland Tholen zal door de Ned. Heidemaatschappij op 12 April a.s. in hotel Bijl te Seherpenisse worden aanbesteed het graven van waterleidingen (watergangen- of wa terlopen) in de Scherpenissepolder, terwijl op 20 April a.s. zal worden aanbesteed het aanleggen en verbete ren van wegen in diezelfde polder. Het nieuwe wegennet in deze polder beloopt ongeveer 12 km. Deze wegen worden voorzien van een asfaltbeton verharding met resp. een rijbreedte van 3 m en 2.70 m. al naar gelang het doel van de weg. MIDDELBURG Vandaag Electro: „Verboden spel", (14 jr), 10 en 2L15 uur; Schouwburg: „Rebecca", (18 j.), 20 u. VLISSINGEN Vandaag Alhambra: ..Een koningin reist om de wereld" (a.l.), 8 uur; Luxor:,, Konvooi naar Malta" (14 jr), 8 uur. GOES Vandaag Grand: „Spijkers met koppen' (aj.), 8 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2