BESTE m DE Communistische invloed stijgt in Indonesië geleidelijk Nieuws uit Walcheren '1 Zit vast vaster met VELPAFIN van CETA BEVER JIMMY en de Bende van Bolletje Bink SPORT EN WEDSTRIJDEN DINSDAG 30 MAART 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 CHINA THANS FAVORIET. Bewind van huidige regering is anti-Westers (Van een speciale medewerker). Opnieuw hebben grote groepen Indonesische kampongliedcn in georga niseerd verband onwettig een aantal kostbare gronden der tabakscultu res in Deli geoccupeerd. Reeds een flink deel van dit concessie-gebied der grote Delische tabaksmaatschappUen was op deze wy/.e door de be volking bezet. Het areaal waar de unieke Sumatra-dekblad gekweekt kan worden is nu wederom aanzienlek ingeperkt. Dit betekent niet al leen een verlies voor de Europese cultuurmaatschappijen, maar voor geheel Indonesië, want nog altijd vormt de Dell-tabak een zeer aanzien lijke deviezen-bron en vullen de uitvoerrechten op dit product een flin ke portie van do Indonesische schatkist. De bevolking, die deze gron den onwettig in bezit neemt, plant er geen tabak maar gebruikt de velden voor het verbouwen van eenvoudige voedingsgewassen. Waar zij weinig landbouwkundige kennis bezit, geraken deze door de planters met zoveel zorg onderhouden gronden nu spoedig verwaarloosd en uitgeput. Het bijna tachtig jaar geleden door de tabakscultuur uit de grond gestampte welvarende Deli dreigt op deze wijze weer terug te vallen tot de rimboe staat, die het een eeuw geleden was. ken! maar om de grote Europese cultuurmaatschappijen een nekslag te geven, de armoede en ellende van het Tand op deze wijze te vergroten, de chaos te doen toenemen en Indonesië aldus rgp te maken voor een commu nistische revolutie. De tragiek van dit alles is, dat de regering deze toestand machteloos laat voortbestaan en dat geen enkele overheidsinstantie een hand uitsteekt om aan deze zware slag voor Indone- sië's deviezenpot een einde te maken. De vorige gouverneur van Sumatra's Oostkust, de heer Abdul Hakim, heeft daar wel een poging toe gedaan Hij was lid van de Masjumi en bovendien een figuur met een nuchter, helder verstand, een man met economisch inzicht en zeer gekant tegen het com munisme. Dit neeft de heer Hakim echter zgn gouverneurspositie gekost. De huidige regering plaatst in al haar sleutelposities aanhangers van de P.N.I., de partij die haar meerder heid in het parlement uitsluitend aan de communisten te danken heeft. Iedere maatregel die deze P.N.I.- regering en haar P.N.I.-ambtenaren zouden nemen, en die de communisten niet welgevallig is, brengt het kabi net in gevaar. Men moet-het de communistische partij in Indonesië nageven dat zij van deze politieke situatie een handig en veelvuldig gebruik maakt. Het is geen toeval dat kort na het optreden van dit kabinet een steeds duidelijker anti-Westers bewind aan het daglicht treedt, dat zich niet al leen tegen Nederland en de Nederlan- De niet met de omstandigheden be kende lezer zal misschien in oen eer ste opwelling nog wel iets voelen voor de beweging van een volk, dat zijn eigen gronden, zij het dan zonder rekening te houden met rechtsbegin selen, in bezit neemt om er zijn dage lijks voedsel te doen gedijen. De situ atie is echter zodanig, dat voor een dergelijke beweging in het geheel geen redelijk motief bestaat. De gro te tabaksmaatschappijen hebben reeds lang een flink deel van hun con- cessiegronden afgestoten en aan de bevolking vrijelijk ter beschikking ge steld. Het zjjn uitstekende gronden, er is meer dan genoeg ruimte. Hoe komt het dan dat het volk,- deson danks, de leste tabaksgronden in be zit neemt en naar de vrije gronden vrijwel niet omkijkt, hoewel de ver huizing naar die terreinen zelfs door de grote maatschappijen gefinancierd wordt en de „settlers1' alle hulp krij gen. die zij maar behoeven Hier zijn politieke motieven in het geding, die het gros dezer bevolking zich overi gens wellicht zelf niet bewust is. Communistische inmenging. De massa-occupaties van tabaks- gronden, die een aanval betekenen op het buitenlandse kapitaal, worden op de achtergrond geleid door commu nistische elementen. De bedoeling van deze laatste is niet om iedere Indone siër in Deli zijn eigen stukje grond te geven dat valt immers ook zonder deze onwettige cocupaties te berei- Benoeming Mej. C. J. Geldhof te Middelburg is benoemd tot typiste ter secretarie der gemeente Middelburg. Zij is in dezelfde functie werkzaam te Arne- muiden. St. Laurens Oranjevereniging bijeen De Oranjevereniging te St. Lau rens hield haar jaarvergadering, on der voorzitterschap van de heer W. S. Pouwer, die in zijn functie werd herkozen. In plaats van de heer G. F. Weeda, die zich niet herkiesbaar stelde, werd tot Hd van het bestuur gekozen de heer A. M. A. Sierink. De heer Weeda, die 25 jaar deel Uit maakte van het bestuur, werd dank gebracht voor het vele werk, dat hij voor de vereniging heeft verricht. Hij kreeg een kistje sigaren. Uit het verslag van de penning meester, de heer J. M. Houterman, bleek, dat er een batig saldo van ruim 259 is. Op 30 April a.s. wordt in het vergaderlokaal een kin derfeest gehouden, terwijl in het vol gend winterseizoen weer 2 feestavon den gegeven zullen worden. Voorts werd gesproken over de wenselijk heid om in de voormalige wijk A weer een buurtvereniging op te richten. Arnemuiden Ouderavond Onder voorzitterschap van de heer L. K. J. Steketee hield de vereniging voor Bijzonder Lager Onderwijs op Geref. Grondslag te Arnemuiden een ouderavond. De heer Chr. Dekker hield een lezing over opvoedkunde, waarin hij het belang van goed Chr. onderwijs bepleitte.. De heer M. C. Arendse hield voorts nog een inleiding over handenarbeid. Benoeming Tot onderwijzer aan de Bijzonde re school te Arnemuiden is benoemd de heer J. Mesu te Nieuw- en St. Joosland. Kerkelijke verkiezing Als diaken in de Ned. Herv. kerk te Arnemuiden werd herkozen de heer B. de Ridder JPzn. Gekozen werd tot ouderling de heer B. de Ridder Jzn. Vrouwenpolder Vergadering N.C.V.B. De afdeling Vrouwenpolder van de Ned. Christen Vrouwen Bond verga derde onder voorzitterschap van mevrouw Jager. Spreekster van deze avond was freule Van Lynden over het onderwerp „Hernhutterzending in Suriname". St. Laurens Vergadering N.C.V.B. Vrndagavond vergaderde de afde ling St.Laurens van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond onder leiding van mevrouw D. H. Baas-Kemp. Spr. van deze avond was ds. C. Boon, Ge ref. predikant te St. Laurens over het onderwerp „Het Hooglied". Na een duidelijke uiteenzetting over hetgeen in dit Bijbelboek wordt behandeld, werd uitvoerig van gedachten gewis seld. Het ledental van de afdeling steeg met 5, zodat het thans 45 be draagt. ders richt, maar evenzeer tegen an dere Europese landen en tegen Ame rika. Daarentegen worden de contac ten met communistisch China en de Sovjet-Unie voortdurend inniger, en niet alleen op handelsgebied. Indone sië is de laatste tijd overstroomd met communistische propaganda uit Chi na. Tal van communistische blaadjes en tijdschriften, boeken en brochures komen ongehinderd binnen. De in an dere gevallen vaak zo lastige politie ke recherche, die in Indonesië binnen komende lectuur controleert, doet alsof zg het niet ziet. Het propagan- da-materiaal is soms in het Engels maar meestal in de Indonesische taal gedrukt. De Chinese communistische consulaten spreiden een grote activi teit ten toon en zijn onlangs begonnen vooraanstaande intellectuele Chine zen, die de Indonesische nationaliteit hebben aangenomen gratis toeristen reisjes naar de nieuwe Chinese heil staat aan te bieden. Sommigen heb ben er reeds gebruik van gemaakt en komen goed geïnstrueerd terug. 37. „Ik moet allebei de heren verzoeken met mij mee te gaan naar het hoofdbureau en daar zou ik gaarne nader ingelicht worden over hetgeen de heren ervaren hebben", zei commissaris Meubel op een nog al plech tige toon. ..Stapt u dan maar in mijn auto", antwoordde Karei Krukas, die het een hele eer vond om zo'n hoog personage in zijn auto te mogen vervoeren. Het was maar een klein eindje naar het hoofdbureau en daar door kreeg Jimmy geen gelegenheid tegen Karei Krukas te zeggen, dat hij voorai niet te veel mocht prijs geven. Het liefst had Jimmy de politie in het geheel niet in de zaak gemengd. Hij beschouwde het Wilgenwoldse politiecorps als een stelletje nullen en nietsnutten en de grootste van allen was naar Jimmy's mening de commissaris zelf. Binnen gekomen, zette dc commissa ris zich achter zijn bureau-mlnistre en vroeg op afge meten toon wat de heren hem te vertellen hadden. Jimmy nam toen dadelijk het woord. .Niet heel veel, meneer de commissaris", zei hij. op een enigszins spot tende toon. „U bemoeit zich. ais ik zo vrij mag zijn dit te zeggen, iets te vroeg met ons onderzoekingswerk Als u ons nog twee of drie dagen respijt had gegeven, zou den wij u vermoedelijk de hele dievenbende uitgeleverd hebben. Ik ben bang. dat cr nu een lelijke kink in de kabel zal komen...." Zowel meneer Meubel als Karei Krukas zagen Jimmy met verbijstering aan. De rondvraag in de Vlissingse raad Tijdens de rondvraag in de Vlissing se raadsvergadering drong de heer J. Koops (P.v.d.A.) aan op een betere licht-toetreding in de kleuterschool in het Havendorp. Wethouder W Poppe (A.R.) zette uiteen, dat dit zonder een ingrijpende wijziging in ae constructie van het gebouw niet mogelgk is. Naar aanleiding van een vraag van de heer J. van Wagtendonk (P.v.d.A.) over verhuring van het Scheldekwar- tier voor commerciële doeleinden, waarin spr. een vorm van oneerlijke concurrentie zag, zegde de voorzitter, burgemeester mr. B. Kolff, toe deze zaak te bevoegde plaatse ter sprake te brengen. Wethouder M. A. van Pope- ring (P.v.d.A.) antwoordde de heer Van Wagtendonk. dat het kleurver schil in de nieuwe straatverlichting aan de Paul Krugerstraat wordt ver oorzaakt door het feit, dat enkele in ongerede geraakte lampen tijdelijk door andere dan H.T.L.-lampen ver vangen moesten worden. Op een vraag van de heer J. Gel dof (P.v.d.A.) naar de stand van za ken met betrekking tot de plannen voor een nieuwe kleuterschool ant woordde wethouder Poppe, dat hier aan helaas nog niets was gedaan. Hij beloofde er nu spoed achter te zullen zetten. Tenslotte vroeg de heer Ch. Gilissen Verschage (P.v.d.A.) nog om verbete ring van de toestand in de ruimte on der de Bomvrije Toren, die z.i. zeer onhygiënisch is. Eventueel zou hier een urinoir geplaatst kunnen worden. Nadat de burgemeester het raadslid er op had gewezen, dat hü dan blijk baar toch op verboden terrein was ge weest, zegde wethouder Van Popering een onderzoek toe. Afscheid bij belastingen De heer J. Hormes, assistent van Rijks belastingen te Vlissingen, verliet wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de dienst. In verband hiermede werd hij door collega's en superieuren ge huldigd. De dienstgeleider van de post Vlis singen. de heer P. Zuydweg. sprak de scheidende assistent toe. Hij sprak zijn grote erkentelijkheid uit voor de prettige samenwerking. Hij over handigde namens collega's, perso neel ontvangkantoor DiB. en oud collega's een geschenk onder cou vert De ontvanger, de heer V. d. Heide, dankte de heer Hormes voor de wijze, waarop hij zijn werk steeds verrichtte. De heer Quist sprak als oud-dienstgeleider en de heer V. d. Molen dankte de vertrekkende spe- c'aal voor de medewerking van hem ondrevonden tijdens de periode dat spr. waarnemend-ontvanger was. Tenslotte sprak als collega de heer J. van Keulen, die op rijm de per soonlijke eigenschappen van de heer Hormes memoreerde en namens de ambtenaren dankte voor de collegi aliteit steeds van hem ondervonden. De heer Hormes bracht dank aan alle sprekers en collega's. Vergadering K.A.V. De K.A.V. te Vlissingen vergaderde onder voorzitterschap van mevrouw Kint. Zij deelde mede, dat de bijeen komst op verzoek van pastoor Ouwen- dijk zou worden geschorst, om deel te nemen aan H. Avondmis, ter gelegen heid van de feestdag van Maria Bood schap. Pastoor Ouwendjjk sprak hierna een kort woord en bepleitte een Stille Om gang voor vrouwen. Na de kerkdienst werd de vergade ring hecon^nd met het zingen van het K.A.V.-lied. Door mevr. Ruig werd het verslag van de Dioc. Haarlemse Bondsverga- ring voorgelen ii. Een voorstel om ..Het Gilde" en K.A.V. te scheiden in het centrale bestuur werd met een kleine meerderheid aanvaard. Beide bonden zullen nu onder een eigen be stuur komen. De secretaresse, mevr. Ruig, kreeg van de vergadering een hartelijk applaus voor haar keurige verslagen. Hierna werd de jaarlijkse reis besproken. Verder werd besloten op iedere vergadering een bus te plaatsen om gelden bijeen te brengen voor uitzending van een tweetal bed legerige vrouwen naar Lourdes. Jubileum bij de P.Z.E.M. Dezer dagen was het 25 iaar ge leden, dat de heer M. Goedegebure te Vlissingen, tot aan de inundatie van Walcheren, bestuurder le klas op de electrische tram en daarna werkzaam in de schilderswerkplaats van de N.V. P.Z.E.M., bij dit bedrijf in dienst trad. Des middags werd de 'jubilaris met zijn echtgenote ontvan gen-op het kantoor van de techni sche dienst te Vlissingen. waar hij hartelgk werd toegesproken door de directeur, ir. T. Michielsen, die hem dank bracht voor de aan de ven nootschap bewezen diensten en hem dc gebruikelijke enveloppe aanbood. De chef van de schilderswerkplaats, de heer J. de Kok, wenste de jubila ris namens het personeel geluk en bood een fraaie schemerlamp aan. Mevrouw Goedegebure ontving een bloemstuk. Namens de Personeels vereniging sprak de heer C. van Hoek, die eveneens een aandenken overhandigde. De jubilaris dankte allen voor de gesproken woorden en de geschenken. Wit-Gele kruis vergaderde Het Wit-Gele Kruis te Vlissingen vergaderde onder voorzitterschap van de heer J. C. Limonard. De voorzitter deelde in zgn openingswoord mede, dat men er in geslaagd was, zuster C. Vernimmen in vaste dienst te krijgen. Uit het jaarverslag van de penning meester bleek, dat ae vereniging een batig saldo had van 1374,76. Bij de bestuursverkiezingen werden herkozen de heren Limonard en Cort- vriend en gekozen de heren Michiel sen en Sprmgveld. Vervolgens hield de burgemeester van Sluis, de heer P. H. van Hoote- gem, een beschouwing over het werk van de Kruisverenigingen. Bij de rondvraag werden nog de plannen voor het nieuwe wijkgebouw ter sprake gebracht. Advertentie Lezing voor gerepatrieerden De Belangenvereniging van Gere patrieerden te Vlissingen belegde ln de kleuterschool in het Havendorp 'n ledenvergadering, tijdens welke de heer R. A. Jacob6, leider van de Stichting Nieuw-Guinea Verband Ne derland te Rotterdam, een causerie hield. Aan de hand van uit de ver gadering gestelde vragen, hield de neer Jacobs deze lezing. Spr. gaf een uiteenzetting van het doel en stre ven van de stichting. Uitvoerie zet te hij de mogelijkheden en moeilijk heden, die de gerepatrieerden, wan neer zij willen emigreren ondervin den, uiteen. Met nadruk wees de heer Jacobs er op, dat wanneer men wil emigreren, men aan één land de voorkeur moet geven. Voor al voor de leiders is dit van groot belang. Zij weten dan, welke weg ze moeten bewandelen. De voorzitter van de Belangen vereniging van Gerepatrieerden te Vlissingen, de heer A. M. Voorne man, sprak een welkomst- en aan het slot een dankwoord. Tien jaar Gereformeerd Evangelisatiekoor Te Vlissingen werd het tienjarig bestaan gevierd van het Gerefor meerd Evangelisatiekoor. De voor zitter, de heer A. de Klerk, rele veerde in zijn openingswoord, wat er in de afgelopen jaren was gebeurd en noemde daarbij de zangdlensten, de zang in het Bellamypark, in Beth es aa enz. Er was tijdens deze bijeenkomst voorts zang door het jeugdkoor on der leiding van de heer A. Fey en declamatie van de heer Tevel uit Middelburg. Middelburg Raadsvergadering De Middelburgse gemeenteraad zal op Dinsdag 6 April a.s. om 14 uur bij eenkomen. Tijdens deze vergadering zal het nieuw toegelaten lia. ir. H. Steur (AJt.), die de heer P. Meliefste opvolgt, worden geïnstalleerd. Commissie Huishoudelijke- en Gezinsvoorlichting bijeen De commissie voor huishoudelijke- en gezinsvoorlichting te Middelburg nield dezer dagen haar jaarverga dering onder voorzitterschap van mej. J. M. Stolk, in aanwezigheid van de landelijk directrice, mej. T. Duïjvendak uit Den Haag. Uit het jaarverslag van de secretaresse, me vrouw M. van LooVan Loo, bleek, dat het werk van de commissie zich ln steeds grotere belangstelling mag verheugen. Het financieel verslag werd goed gekeurd Voorts werd besloten de commissie uit te breiden, waartoe enkele dames aangezocht zullen worden. Onder de cursisten zal een enquête worden ge houden. met het doel na te gaan voor welk deel van het voorlichtmgs- werk bij hen de grootste Interesse bestaat. Biljartwedstrijd In de koffiekamer van het P-Z.E. M.-kantoorgebouw te Middelburg werd de eerste serie gespeeld van de biljartcompetitie om een wisselbe ker, tussen een blljartcombinatic van het Nederlandse Koffiehuis en de Bil jartvereniging der P.Z.E.M. In totaal werden 11 partijen gespeeld, waarvan er 7 door net Nederlands Koffiehuis en 4 door P.Z.E.M. werden gewon nen, zodat de stand 148 is in het voordeel van het Koffiehuis. L.J.G. Streek Walcheren bijeen De streek Walcheren van de Land bouw Jongeren Gemeenschap kwam dezer dagen in de Bogardzaal bijeen onder voorzitterschap van ir. J. Bos, gewestelijk secretaris. Mevrouw Huis- man-Griep hield een causerie over „Lectuurvoorziening op het platte land", waarin zij onder meer opmerk te, dat in deze jachtige tijd het lezen van boeken door andere dingen wordt verdrongen. Zij las tenslotte nog voor uit „Gösta Berling" van Selma Lager- löf. Ir. Bos vertoonde enkele films, o.a. over de landbouwjongerenorganina- ties in de U.S.A„ de z.g. 4 H-clubs. Het L.J.G.-orkest Walcheren zorgde voor muzikale opluistering van deze geslaagde bijeenkomst, terwijl enkele leden van de Z.P.M. gedichten voor droegen. VOETBAL Steen verdiende meer tegen E.M.M. (1—1) In de uitwedstrijd tegen EMM uit Vlissingen was Steen practisch de gehele speeltijd in de aanval. Toch kon de ploeg het niet verder bren gen dan een 11 gelijk spel. De achterhoede van de thuisclub stak een goede vorm en daarbij kwam nog, dat de Steen-aanvallers hun schot thuis hadden gelaten. Na on geveer een kwartier spelen scqorde de midvoor van de bezoekers de openingstreffer (01). Enige minu ten later trapte de linsback van Steen in eigen doel (11). Met deze stand,welke tevens de enidstand betekende, werd thee gedronken. Na de hervatting ging het initia tief van de gasten uit. Doelpunten maken was er echter niet brj. Ook EMM slaagde er niet ln om doel punten te fabriceren. R.C.S. te sterk voor Meto In de wedstrijd R.C.S.—Meto ging de strijd in eerste instantie vrgwel gelijk op. Pas na een kwartier kregen de Souburgers de eerste serieuze kan sen om de stand te openen. Stroo schoot echter juist te hoog. De R.C. S.-defensie had in deze periode weinig moeite met de doorzichtige aanvallen van Meto. Kort voor rust kreeg de thuisclub een penalty toegewezen we gens hands. Met een hard schot vol trok Melse het vonnis (1—0). Na de hervatting ondernam R.C.S. enkele gevaarlijke aanvallen. Uit een daarvan gaf Passenier een schot, dat meer als voorzet bedoeld was. De Brabantse keeper greep mis en rus tig plaatste V. de Driest de bal in het doel. De bezoekers kwamen hierna sterk opzetten, maar met onbesuisde trappen bereikten ze niets tegen de hechte verdediging der Souburgers. Wel kwam de linksbuiten eenmaal gevaarlijk voor doel. maar Beun stond op zgn plaats. R.C.S. kreeg nog enke le kansen om de voorsprong te ver groten, maar succes bleef verder uit. feuilleton door MARGARET MALCOLM Even later vertrok de trein en Nick en Serena liepen zwijgend naar de controle terug. Toen hij haar nader bekeek, zag hij tot zijn vreugde, dat za keurig gekleed was in een matrose katoenen japon van nogal strenge snit met zwart opgemaakt en een aardig, eveneens zwart, hoedje droeg. „Ik moet zeggen, Serena, dat je heel wat geleerd hebt sinds je vertrek vaa de boerderij, is het niet?" zei hij plotseling en ze glimlachte om de be wondering die ze in zijn ogen las. „Bedoel jewat kleren en zo be treft?" vroeg ze. „Ja, dat geloof ik wel". „Och", zei ze, mot een blik op haar jurk, „ik heb altijd wel geweten, dat eenvoud van beter smaak getuigt dan opschik. Moeder heeft me dat geleerd. Jammer genoeg had ik nooit geld ge noeg om iets naar m\jn smaak te kie zen. Hoe dan ook, ik moest altijd het goedkoopste nemen". „Dat begrijp ik", hernam hij werk tuigelijk. „Zeg eens, heb je sedert je vertrek wel eens aan je vader ge schreven?" „O, ja", antwoordde ze kalm. „Onge veer een week nadat ik hier was ge komen, maar ik heb hem niet myn adres gegeven. Ik heb alleen gezegd, dat ik zowel vrienden als werk had ge vonden en nooit zou terugkeren". „Heb je er ooit over gedacht, of hij zou proberen je te vinden?" vroeg Nick verder, maar ze schudde het hoofd. „Ik geloof niet, dat hij zou weten, hoe dat aan te pakken", zei ze rond uit. „Hg zou er zeker nooit aan den ken, naar de politie te gaan, maar in elk geval heb ik hem er aan herinnerd, dat ik twee-en-twintig was en vrij om te beslissen, waar en hoe ik wonen wilde. Neen, ik geloof niet, dat hij naar me zal zoeken". „Mooi", zei Nick, meteen een taxi aanroepend en de chauffeur een adres opgevend. „We zullen in de tussentijd een kop koffie nemen, vind je niet?" stelde hij voor. En Serena zei rustig „Dat zal prettig zijn". Nick, zich naast haar neerzettend, was ontevreden op zichzelf. Ze moest dacht hy, hem wel een vreemd soort bruidegom vinden. In elk geval sloeg hg er zich niet met zoveel aplomb door als hij had verondersteld. En juist toen hij tot deze conclusie kwam, voel de hij Serena's koele handje in de zij ne. „Nick", vroeg ze ernstig, „Je weet het toch wel zeker, nietwaar? Je wenst toch niet,'dat je Geen rekening houden met de waar schijnlijkheid dat de taxi-chauffeur 't in zijn spiegel zou zien, sloeg hij de arm om haar heen, drukte haar tegen zich aan en kuste haar vurig. „Kleine gekkin", fluisterde hg haar in 't oor. „Lgkt dit erop, alsof ik zou wensen, dat ik het niet gevraagd had?" „Neen", mompelde ze buiten adem en met gloeiende blik. „Neen, Nick, dat moet werkelijkheid zijn". „Natuurlijk is het dat", zei hij op scherpe toon, „maar heb je nooit ge hoord, dat de bruidegom altijd zenuw achtiger Is dan de brutd?" „Jij en zenuwachtig!" lachte ze pla gend. nu gerustgesteld. „Kom Nick; van alle mensen die ik ooit ontmoet heb, schijn jij wel het meeste zelfver trouwen te bezitten". „Zelfvertrouwen? Dat klinkt niet bepaald prettig", vond Nick, haar minder stHf vasthoudend. „Je bedoelt te zelfverzekerd?" „O, neen", betuigde ze haastig, „maar wel onbevreesd, niet bang een kans te wagen ..En dit is volgens Jou een kans?" Serena aarzelde even en zei toen peinzend: „Elke keer, dat iemand een besluit neemt en 't uitvoert, waagt hij een kans. Dat deed ik ook, toen ik Bodmin verliet. Maai* het was ook, de moeite waard, die kans te beproe ven". „En dit dan?" Nick wachtte met spanning op haar antwoord, eensdeels Dang. dat ze in sentimentaliteit zou vervallen, ander deels verlangend naar een geruststel lende verklaring, waaruit zou blijken, dat ".e ten volle de betekenis van haar stap besefte. „Ja, Nick, ook déze kans is de moei te van het wagen waard", antwoordde ze vastberaden. Plotseling boog hfl zich voorover naar de chauffeur. „Houdt eerst even stil voor een bloe menwinkel", zei hij impulsief en toen hij met Serena er binnenstapte vroeg hg, zonder haar vooraf te raadplegen, de bediende: „Ik had graag een bou quet rozeknoppen in de kleur van me- vrouws japon'1. Hij gaf ze haar eerst toen ze weer in de auto zaten. Daarna, terwijl hfl de rozeknoppen opspeldde, zei hg luchtig: „Een bruid moet immers bloemen dragen, nietwaar?" En dit gebaar deed Serena inzien, meer dan al het andere tevoren, dat het waar was; dat ze inderdaad bin nen een paar uur met Nick ging trou wen. Nu was het allemaal voorbij: Iets zo belangrijks, waarmee je hele toekom stige leven gemoeid was, ln enkele ogenblikken voorbij en afgedaan! 't Had Serena vaag en onwerkelijk toegeschenen. Toen. nadat ze hun handtekening hadden gezet, had ze Nick tamelijk luid horen zeggen,.Dat is dat!" en gevoeld hoe hij naar aan zijn arm de kamer uitleidde. Nauwelijks waren ze buiten, in de heldere zonneschijn, of Nick riep plot seling: „Wel, alleDie lui van de krant ziln er achter gekomen!" En dat waren ze! Er stonden drie mannen met fototoestellen op hen te wachten en Serena week onwillekeu rig achteruit „Dat help je niet; we zullen er door heen moeten", zei Nick zachtjes, „Kom mee en zie het zo goed mo gelijk te doorstaan". Ze poseerden dus voor de persfoto grafen. wie Nick nog enkele bijzonder heden vertelde, die volgens Serena zuiver privé-aangelegenheden waren. „Plotseling, zegt u?" zei hij vrolijk. „Lieve hemel, neen! Het hing al enige tijd in de lucht. U kunt gerust vertel len, dat het wat mij aangaat liefde op het eerste gezicht was, als u dat wilt „En wanneer was dat eerste ge zicht?" vroeg een van de'drie. „O. maanden geleden", antwoordde Nick onvervaard. „En wat zegt mevrouw ervan?" „Dat moet u haar zelf vragen", ant woordde Nick, waarop ze zich tot Se rena wendden. „U zoudt kunnen zeggenop het twééde gezicht", opperde ze en was verrast door het feit, dat ze dit ant woord erg geestig vonden. Het drietal ging samen weg, maar na enkele minuten zei Nick eensklaps nogal kortaf„Zeg Serena, vind je het niet erg, dat ik niet dadelijk met je naar de flat ga? Ik moest nodig Jan kin spreken „zjOu ik niet kunnen wachten als het niet te lang duurt?" stelde ze voor, maar hij schudde het hoofd. „Jankin is nogal praatziek", verze kerde hij, „en zal me misschien nogal ophouden. Maar lk ben tijdig terug om me te verkledenof al vroeger". En zonder een antwoord af te wach ten, verzocht hij de chauffeur te stop pen en verliet de taxi. „Ik zie je straks wel weer", riep hij Serena vluchtig toe en verdween in de menigte. Serena ging de flat binnen met be hulp van de sleutel die juffrouw Twist haar had toevertrouwd. Haar schoe nen leken een onaangename echo op te wekken toen ze de houten treden be steeg en ze voelde zich min of meer 'n indringster. Eensklaps drong het tot haar door, dat zij en Nick ondanks de raad van juffrouw Twist, ondanks ook het feit van hur. pas gesloten huwelijk, niet met elkaar geluncht hadden. Ze had niet bijzonder veel trek, want de haast waarmee Nick was weggegaan, had haar lichtelijk ln de war gebracht, maar een stukje eten zou bij wijze van tijdpassering tot hij terugkwam mis schien niet kwaad zgn. Ze kookte een ei. sneed en smeerde wat boterhammen en at een appel toe. Toen wastte ze haar bordje en eier dopje af. (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 7