Onderzoek naar nieuwe kern voor Platte van Schouwen Zeeuwse Almanak Oester- en mosselcultuur zullen de volle aandacht krijgen - R 12 VAN TOT eS.ijfl HERVORMDE KERK TE K0RTGENE WEER IN GEBRUIK ERRES RADIO au na Agenda 3 PROVINCIALE ZEEUWSE JOURANT ,X)NDERDAG 25 MAART 1954 PROVINCIALE STATEN VRAGEN Vrijheid tot bouwen in bepaalde kernen - Goede voorlichting - Normen voor zoutschade Motie aanvaard, die niemand volkomen bevredigde De diftcuMftk* der Provinciale Staten van Zeeland over het Reeonstruc- tienipport Schouwen-Duiveland t{Jn Woensdagmiddag- geëindigd met de aanvaarding van een motie, ondertekend door alle fractie-leiders, welke be trekking had op het probleem der dorpskernen. Deze motie werd Ingediend door de heer A. A. van Reten (A.R.) en luidde als volgt: De Provinciale Staten van Zeeland, gehoord de besprekingen naar aan leiding van het aan Gedeputeerde Staten uitgebrachte rapport inzake die reconstructie van het eiland Schouwen-Duiveland en do in verband daar mede Ingezonden adressen spreken als hun oordeel uit: Dat de, door do Reconstructie-commissie Schonen-Duiveiand uitge sproken, wenselijkheid voor de wederopbouw van de dorpen in Midden- Schouwen uit te gaan van de gedochte, dat de gemeente Sorooskerke een hooidkern zou moeten worden met daarnaast de nevenkernen Kerkwerve en SchurendUkc. niet wenselijk geacht moet worden; Dat belanghebbenden de volledige vryheld dient, te worden gelaten In de bestaande kernen Eikerzee, Ellomeet, Kerkwerve, Noordwelle en Ser- ooskerke onmiddellijk te herbouwen; Dat boven Sorooskerke, als dorpskern, de voorkeur dient te worden gegeven aan een nader in to stellen eeonomlsch-technisch onderzoek naar een eventueel nieuw te vormen kern; Dat het noodzakelijk ls, dat gedeputeerden terzake een deugdelijke voor lichting ontvangen, o.m. wat de financiële consequenties betreft, waar bij het mogelijk gemaakt zou moeten worden, dat ook voor hen, wier woningen nog herstelbaar zijn, bijzondere financiële faciliteiten gegeven zullen worden om in de nieuwe kern te herbouwen; Dat de naschade aan door zout water beschadigde woningen niet onder schat moeten worden en het dientengevolge hoogst raadzaam is de bijzon dere aandacht van de regering te vragen voor de normen, waarnaar deze woningen op al of niet herstelbaarheid beoordeeld worden Dat het ten slotte in hoge mate wenselijk geacht moet worden de één- en tweekamerwoningen als onherstelbaar te beschouwen. Getekend: Ir. G. P. M. Dikötter; P. V. M. Ver eau teren; J. Mommen; L. P. van Oorschot; A. Vermolre; J. L. Verhagen; A. A. van Reten. De heer L. P. van Oorschot (P.v.d. A.) noemde deze motie onbevredi gend. Spreker had aangedrongen op een nieuwe kerngemeente voor het Platte van Schouwen en nu wil men beginnen om de gedupeerden de vrij heid te geven om zich in hun oude woonplaats te vestigen. Tegelijkertijd echter wenst men wél een nieuwe kern, als een "economisch-technisch onderzoek daarin toekomst ziet. Voor die nieuwe kern wil men dan finan ciële faciliteiten en deugdelijke voor lichting voor de bevolking omtrent de voordelen van vestiging in deze kern. Deze deugdelijke voorlichting achtte spreker moeilijk, omdat uiteindelijk de mensen vrij blijven en er dus kans Artverttmtio. tagan rheumatlek Doeltreffend Onschadelijk Gemakkelijk In ie neme* Praciisch smaakloos Tegen spier-, xenuw- en gewrlchts- rheumatiek. spit, ischias, lumbago, ver koudheden en pijnen Het feit, dat ia R 12 (Salicylamide) de voor de nevenverschijnselen verantwoordelijke suurgrocp ontbreekt, maakt het mo gelijk de voorgeschreven dosis zonder beswaar in te nemen. Kaarvee pakking, tnh. 43 tabletten. Gld. 3.20. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten. is, dat er niets verandert. Spreker is voor menselijke vrijheid, maar soms kan dwang nuttig zijn. De toekomst van Schouwen-Dutveland zou ermede gediend zijn. De heer M. den Boer (CU.) achtte het gewenst dat de mensen op Schou wen in de gelegenheid worden gesteld om onmiddellijk te bouwen. Hij achtte het onjuist, dat zij moeten wachten op de uitslag van het onderzoek naai de nieuwe kern, die er z.i. nooit komt. De heer D. Kodde (S.G.P.) sloot zich aan by het betoog van de heer Den Boer. Namens de V.V.D.-fractie sloot de heer J. L. Verhagen zich aan bij de motie-Van Eeten. Spreker achtte een onderzoek naar de levensvatbaarheid van de nieuwe centrumgemeente zeer Sewenst. Men kan niet lichtvaardig esluiten tot de stichting daarvan. Ook de heer Verhagen achtte het on juist om de mensen op Schouwen pas te laten bouwen als de beslissing over de nieuwe gemeente is gevallen. Ook de heer P. V. M. Vercauteren (K.V.P.) steunde de gedachte van de heer Den Boer. Jhr mr T. A. J. W. Schorer (P.v.d. A.) achtte de voorstelling van de P.Z.C. dat de Provinciale Staten slechts een figurantenrol was opge legd niet juist Het kenbaar maken van de opvattingen van de Statenle den op zichzelf is al belangrijk. Een motie als de onderhavige betekent evenwel een inmenging in de be voegdheden van Gedeputeerde Staten en daarom heeft spreker er ook geen behoefte aan. De voorzitter constateerde, dat de opstelling van de motie veel tijd heeft win Axel heeft In het plan-Zuid een bil- eonder aantrekkelijk dat in de goede tijd van het jaar regelmatige talloze wandelaars trekt. Bet gemeentebestuur, dat in het ver leden reeds zijn goede zorgen heeft gewijd aan de fraaie bebossing van dit terrein heeft thans weer tot een uitbreiding besloten. Dezer dagen is begonnen met het aanplanten van nieuw boom- en struikgewas langs de afwateringsleiding van de z.g. Eer ste Verkorting naar de Kleine Kreek. Ook op enkele andere punten zal de beplanting nog uitgebreid worden. Het plan-Zuid zal door deze werk zaamheden ongetwijfeld nog belang r\jk aan aantrekkelijkheid winnen. In Ouwerkerk heeft men een klei ne, maar toch te waarderen meeval ler genoteerd. Verschillende van de lindebomen van de Ring van dit dorp blijken thans toch nog uit te lopen. recreatie-oord, I Men heeft reeds gevreesd, dat de bo- VRAAG In Sluis is het oude ambacht van stadsomroeper nog steeds in ere en zo kunt ge op gezette tijden een be jaard man door het stadje zien schrij den, uitgerust met een koperen bcU De mededelingen, die hff op luide toon de burgers doetzijn van zeer uiteenlopende aard en zo had hij de zer dagen tot taak zijn mede-stadge noten er op attent te maken, dat er geen gas zou zijn, tengevolge van een technische storing. Als een levend anachronisme be woog deze vertegenwoordiger van een uit de tijd geraakt ambacht zich langs kaden en straten, roepend: „Geen gas, geen gas/" De ivaarschuwing werd ter harte genomen, ook door een man, die-~ evenals de omroeper klaarblijkelijk beter paste in het verleden, dan in het van techniek doordrenkte heden. Want aarzéleiul vroeg hy de brenger van het nieuws: Geldt dat ook voor butagast" men alle dood zouden zijn. maar de hoop is nu weer levendig geworden, dat de Ring straks toch weer wat groen te zien zal geven. En daaraan heeft men in Ouwerkerk zeker ook behoefte! BRAND. Dezer dagen werd te Graauw in de bijgebouwen van het R.K. Patronaats gebouw brand ontdekt. Dikke rook wolken belemmerden aanvankelijk de blus&ingsjSogingen, doch toen de vuur haard was opgespoord, gelukte het spoedig de brand te bedwingen. Het vuur is vermoedelijk ontstaan door het wegwerpen van een brandend si- garettenpeukje. De schade bleef naar omstandigheden beperkt Van de Zeeuwsch-Vlaamse grens- kant werden weer verschillende ge vallen van betrapte smokkelaars ge meld. Een 30-jarige textiel-arbeidster uit het Belgische De Klinge trachtte 100 kg steenkool clandestien over de grens te brengen. Konuniezen te Vli- ne staken daar echter een stokje voor en de Belgische weefster kon slechts na betaling van een fikse boete haar weg vervolgen naar haar (koude?) woning. Bij het Hollandse Cllnge legden Bel gische douaniers uiteraard op Bel gisch grondgebied beslag op twee koeien, die door smokkelaars fraudu leus over de grens waren gebracht De smokkelaars ontkwamen. DUIM IN ZAAG. De heer A. B. te Koewacht kwam tijdens werkzaamheden met zijn hand tussen een cirkelzaag terecht, waar bij hem de duim werd afgesneden. Het motorschip „De Hoop" is bij het binnenvaren van de haven van Hansweert op de havendam gevaren en blijven zitten Met behulp van de sleepboot „Cornells" kon het schip worden vlotgesleept, waarna het de reis kon voortzetten. gekost, wat niet verwonderlijk is, om dat men zocht naar de quadratuur van de cirkel. Spreker zeide het eens te zijn met de heer Den Boer dat men op Schouwen wacht op een beslis sing. Gedeputeerden hebben hun standpunt, maar 2ouden toch tevens gaarne zien, dat de Provinciale Sta ten klare wijn schenken. De motie achtte spreker nuttig en Gedeputeer den zullen met de inhoud 2eker re kening houden. De heer A. A. van Eeten merkte op. dat de motie slechts vrijheid van bou wen vraagt voor bepaalde kernen en andere kernen buiten beschouwing laat. De heer A. H. Vermeulen meende, dat iedereen het wel eens is met de noodzaak van een nieuw kemdorp Van dit dorp zal evenwel na deze mo tie niets komen. Daarom heeft spre ker onder deze omstandigheden ook geen behoefte aan een motie. De heer Van Oorschot sloot zich bij de motie-Van Eeten aan omdat deze althans een economisch-technologisch onderzoek naar de bestaansmogelijk heid van de nieuwe kern voorschrijft Beter een half ei, dan een lege dop! De heer H. Flikweert achtte de mo tie dwaas. Men geeft eerst de mensen de vrijheid om te bouwen waar zij willen en wil dan toch de nieuwe kern nog en de heer Schorer achtte ten slotte de motie onjuist omdat niemand het er helemaal mee eens is. Motie aangenomen De motie werd daarna aangenomen met slechts vier stemmen tegen en wel die van de Gedeputeerden, de he ren mr dr A. J. J. M. Mes, mr A. J. van der Weel en C. Hamelink, en die van de heer Schorer. Daarmede eindigde het Staten-debat over het Reconstructie-rapport. Staten accoord met middenweg door Braakman Verschillende voorstellen vlo» afgedaan Behalve het reconstructieplan Schou- wen-Duiveland, bevatte de agenda voor de bijeenkomst der Provinciale Staten van Woensdag nog een aantal andere punten. Zg eisten slechts een korte discussie. Zo gingen de Staten accoord met het voorstel tot de aanleg van de mld- weg door de Braakman, met de hoping van de presentiegelden r ae Statenleden en met de verho- g van de subsidie voor het Zeeuw- Drank weercomité en de subsidi ering der muziekscholen. Mevr. E. J. van den Broecke-de Man (P.v.d.A.) stelde nog voor om de sub sidiëring der Centra van Kraamzorg niet op 0,25, maar op 0.50 per ver- pleegdag te brengen, maar haar voor stel Werd verworpen met 13 tegen 20 stemmen. Met JÓ-23 stemmen sneu velde een voorstel van de heer Z. C. Ondanks ramp geen slecht jaar voor Walcheren Jaarvergadering van de V.V.V. te Middelburg (Slot van pag. 1) Zowel het reis- als het informatiebu reau blijken in een behoefte te voor zien. De propaganda, die de organisa tie maakt, werpt uitstekende vruch ten af en de belangstelling en waar dering der bevolking voor het V.V V.- werk vertonen zeker geen dalende lijn. Meer en meer ziet men in, dat zonder doelmatige propaganda een bloeiend vreemdelingenverkeer een illusie blijft. De vergadering De penningmeester, mr. J. L. Nieu- wenhuls. kreeg tijdens deze vergade ring décharge voor zijn financieel be leid. Zijn verslag toonde aan, dat er in 1953 slechts een winst van ruim 100 gulden is gemaakt. Dit demon streerde duidelijk de behoefte aan rui mere geldmiddelen. De vergadering, die onder leiding stond van mr J. A. Dumon Tak en werd bijgewoond door de ere-voorzit- ter, mr dr N. Bolkestein, had een le vendig verloop. Gevraagd werd naar aandacht, ook van de V.V V.'s voor de consequenties van het Delta-plan voor het toerisme. Voorts werd uit de ver gadering de aandacht gevestigd op de misstand, dat reeds op de provinciale boien gevent wordt met souvenier- artikelen en dat zulks ook geschiedt op de Markt en in de café s te Mid delburg. Aangedrongen werd op maat regelen hiertegen, daar de toeristen er overlast van ondervinden. ZONDAG 4 APRIL VOOR DE RADIO „Het overweldigende medeleven gaf ons de moed opnieuw te beginnen" Over het in duisternis gehulde Kortgene riep de lclok van de eeuwenoude kerktoren Woensdagavond do dorpelingen op naar het bedehuis der Ned. Hervormde gemeente. Het kerkgebouw, waarin de stormvloed ook een onbeschrijfelijke chaos achterliet, was na maandenlange restauratie schoner dan ooit hersteld en gereed om de gelovigen weer te ontvangen. Het werd een plechtige, ontroerende inwydiugsdienst op deze donkere avond. Ren dienst, waarin bovenal de dank aan God werd gebracht, Die zoalB in de openingszang uit gezang 146 werd gezongen, „Eertijds zijnen Volk gehol pen heeft uit angst en pijn, Hü geeft jawel een duistere wolke, maar weer daarna schoon zonneschijn". Een dienst, waarin ook vanzelfsprekend de gedachten teruggingen naar de rampnacht, die dood en verderf over deze gemeente bracht. In het keurige stijlvol gerestau- leven dacht spr. daarbij aan de i_..inAViinffoM on Hp Hiiiu1 -icenden. reerde kerkgebouw was geen plaats meer onbezet. Voordat de overdracht geschiedde en de inwiJdingsdienst werd gehouden, voerde eerst een aan tal afgevaardigden het woord. Ds A. Postma van Kamperland, die met zijn Noord-Bevelandse collegae-predikan- ten tegenwoordig was, vertolkte de blijdschap van de Hervormde zuster- gemeenten op het eiland. Uit dank baarheid voor het feit, dat deze ge meenten zelf voor de vreselijke ramp zijn gespaard of minder werden ge troffen, bood htj de kerkvoogdij van Kortgene een doopvont aan. Naast blijdschap is er ook grote droefheid in het hart over de dingen, die niet her steld kunnen worden. Met diep mede- Advertentie. Jonge moderne kleren hel ERRES 5-Sterren-toeitel Salomé om toch een sobsldie te ge ven aan de Stichting Electrlciteits- opwekking door windmolens. Bij de behandeling van het subsidievoorstei ten aanzien van het opvangcentrum der Vereniging ..Kinderzorg" ver kreeg de heer L. P. van Oorschot de toezegging dat nauwkeurig acht zal worden gegeven op de geesteliike ver zorging van nlet-protestanten. Het voorstel tot het Verlenen der subsidie werd aangenomen. Afscheid Aan het einde der vergadering nam de voorzitter afscheid van de niet In de Staten terugkerende leden, die op hun beurt bij monde vun de heren Joh. de Kruyter en A. Vermaire dank brachten voor de prettige samenwer king in de Staten. Minister Witte bezocht Schouwen-Duiveland. De minister van wederopbouw en volkshuisvesting, ir. Witte, zal in ge zelschap van enige van zijn hoofd ambtenaren op Zaterdag 27 Maart a.s. de. gemeente Stavenlsse en een aantal plaatsen op het eiland Schou wen en Duiveland bezoeken. De Com missaris der Koningin in Zeeland zal de minister op zUn tocht vergezellen. Collecte. Een te Zonnemalre gehouden'collec- te voor het Leger des Heils bracht 26,90 op. HET RECONSTRUCTIEPLAN Kweekschool op Schouwen een onbereikbaar ideaal Geen afstandsgas voor Schouwen In de gisteren gehouden vergadering der Provinciale Staten van Zeeland kwamen de details van het Reconstructie-rapport Schouwen-Duiveland uit voerig In bespreking. Het spreekt vanzelf, dat daarbij <*e oester- en mos selteelt, de onderwijsproblemen en de verbindingen bijzondere aandacht kregen. Tal van sprekers voerden hierover het woord. De heer L P. van Oorschot vroeg tfldige bestudering van de mogelijk heden voor de oester- en mosselkwe kers om tgdig om te schakelen van de visserg op een ander beroep. Het zelfde vroeg htj ten aanzien van de kustvisserij. De belanghebbenden moeten het veilige gevoel nebben, dat zij niet in de steek worden gelaten, dat er aan hun belangen aandacht wordt geschonken. Gedeputeerde A. L. S. Lockefeer (K.V.P.) antwoordde, dat het provin ciaal bestuur er inderdaad niet met een pathetische belofte afkomt, maar een concrete taak heeft. Het verzet van de visserij tegen het Deltaplan achtte spr. nutteloos en ook strijdig met het Zeeuws belang. Maar Juist daarom moeten wij niet alleen na gaan hoe wij deze mensen schade loos kunnen stellen, welk emplooi zij In het buitenland kunnen vinden, maar zelfs hoe zg in de eigen provin cie een blijvend bestaan in eigen be roep kunnen vinden. Het provinciaal bestuur zal wat dit alles aangaat, zeker niet werke loos blijven. Ook de voorzitter Jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, legde een geruststel lende verklaring af. Hij merkte op, dat het oester- en mosselprobleem het provinciaal bestuur met de groot ste zorg vervult. De heer A. J. Cambier (V.VJ3.) herinnerde eraan, dat de regering de Urker vissers destijds geholpen heeft aan goede schepen voor de ha ringvangst. De Zeeuwen kunnen daar niet tegen op: hun schepen zijn slecht, rondweg „derrie". Daarin zou verandering moeten komen. Gedeputeerde Lockefeer achtte het niet uitgesloten, dat er ook in deze richting uitkomst zal worden gevon den. Spr. herhaalde, dat men het uiterste zal doen om de bedreigde vissery ln Zeeland zelf te houden. De heer Cambier besloot de discus- tere schepen, dan krijgen we hierheen reuzen visserij 1" Het dljkwater De heer A. H. Vermeulen (P.v.d.A) Êleitte voor de inpoldering van het •ijkwater, welks herstelde dijken nog slechts een matige bescherming bie den. Hij wees op de behoefte aan een verbinding van Duiveland met Flak- kee en achtte een haven in het Dijk- water daarvoor van veel waaide. Te. vens vroeg spr. welke havens opge heven zullen worden op Schouwen- Duiveland. Gedeputeerde C. Hamelink (P.v.d. A.) deelde mede, dat ook het provin ciaal bestuur de Inpoldering van het Dijkwater wenselijk acht. Omtrent de vraag, welke havens verdwijnen zullen, kon de Gedeputeerde nog geen mededeling doen. Elecfriciteitsvoorziening Voorts vroeg de heer Vermeulen rijkssubsidie voor de onrendabele electrische aansluitingen en infor meerde spr. of ook Schouwen-Dui veland lange afstandsgas kan krij gen. Ook ir. G. P. M. Dikötter (K.V.P.) meende, dat de resterende 70.000 onrendabele aansluitingen gemakke lijk bekostigd kunnen worden uit een zeer geringe tariefsverhoging. Voorts drong hy opnieuw aan op sanering van net waterleidingbedrijf, dat an ders niet uit de put komt. De heer Kodde (SG.) daarente gen achtte tariefsverhoging uit den boze en zag hier zuiver een over heidstaak. Gedeputeerde mr A. J. van der Weel (P.v.d.A.) zeide, dat de P.Z.E. M. geen grote bedragen in de onren dabele gebieden kan steken. Tariefs verhoging achtte ook deze spr. onge wenst. Veeleer moet men door een aantrekkelijk tarief het aantal afne mers nu trachten te vergroten, want het Butagas wordt een ernstige con current van de electriciteit. Afstandsgas achtte spr. voor Schouwen-Duiveland voorlopig on denkbaar. omdat het vervoer van dit gas zeer kostbaar ls, vooral als daar tegenover slechts een geringe afna me staat. Misschien doen zich in ver re toekomst kansen voor via Ber gen op Zoom. Gedeputeerde mr. dr. A. J. J. M. Mes (K.V.P.) zeide, dat er gegronde hoop bestaat op sanering van het wa terleidingbedrijf. Mevr. E. J. v. d. Broecke-dc Man (P.v.d.A.) vroeg aan wie de door de regering aangestelde kracht voor het Jeugdwerk uit te brengen adviezen worden gericht. Spreekster achtte een Zeeuws onderzoek naar de noden van de z.g. ongrijpbare jeugd wense- Vervolg on pag 8) hel unieke vogelpark te Alphen a/d Rijri heropent 10 April 1954 All- inliêlilmgVr-ilkKVteq Vo'/fWVAVlÉAUNA Aipfon J? Pij» - 15; K 1720 - 3300 Vlassers te Eede vergaderen Vrijdag a.a. des avonds om zeven uur vergaderen in het Parochiehuis te Eede alle vlassers van Eede. O.a. werden uitgenodigd om deze vergade ring bg te wonen de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, het Bondsbestuur van de Zeeuwsch-Vlaamse Vlasfede ratie, het lid van Gedeputeerde Sta ten, de heer A. L. S. Lockefeer. en de uitvinder van het nieuwe vlasprocédé, dr. Selling. V.P.R.O. vergaderde In Middelburg werd een bespreking gehouden van Zeeuwse medewerkers aer V.P.R.O. Op deze vergadering werden de plannen besproken voor 't komende winterseizoen .De hoofd consul voor Zeeland, ds. L. S. Blom uit Aardenburg, deelde mede, dat het aantal abonné's op „Vrije Geluiden" in Zeeland met 27 pet. is gestege- Dit percentage ligt boven het landelijk gemiddelde. slachtoffers en de rouw -igenden. Voorts bracht hg de gelukwensen over van het Modcramen der classis Goes, dat zich er ook over verheugt, dat Kortgene als laatste der pelrof- fen gemeenten in deze classis nu weer in eigen geboüw kan samenkomen. Ds Versteeg uit Winschoten, oud- predikant van Kortgene, wekte zijn vroegere gemeente op in dit geres taureerde Kerkgebouw trouw de ere diensten te bezoeken. Nf mr ts de Pro vinciale Kerkvergadering sprak ou derling P. van Kleuven uit Goes en namens de plaatselijke Gercf. Kerk ouderling J. Dingemanse uit Geers- dijk. j Als laatste spreker voerde burge meester A. A Schuit het woord, die de wens van het gemeentebestuur ver. tolkte, dat dit gebouw niet alleen stof felijk, doch ook geestelijk zgn licht over deze gemeente zal doen stralen. Nadat het kerkkoor onder leiding van de heer J. C. Maas het kerk-in- wydingsgezang (gezang 271) had ge zongen, bracht de plaatselijke predi kant ds. G. van Schuppen namens de Hervormde gemeente dank voor de veie hulp, relke is toegestroonr' „Dit overweldigende medeleven gaf ons de moed opnieuw te beginnen er deed ons diep doordringen van de beteke nis van de gemeenschap der heiligen en de voorbede in de Oecumene, de wereldwijde kerk. Dank bracht spr. aan de verschil lende kerkelijke instanties voor de hulp. Zelfs van een Franse zusterge- meênte werden twee kandelaar ten geschenke ontvangen, terwijl uit Ame rika nog gelden werden ge schonken, die zullen worden gebruikt voor een wandkleed. Dank bracht §>r. ook aan architect ir. P J 't ooft, de aannemer en de burgerlij ke gemeente. Na het zingen van gezang 303 droeg de president kerkvoogd, ae heer I. van Malde gem, het kerk"eb«uw voor de eredienst over aan de kerke- raad. Hierna nam de inwgdingsdienst een aanvang. Ambtsdragers droegen de kanselbijbel, het avondmaalstel en doopschaal binnen en nadat he" ker k koor nog gezang 145 had gezongen, sprak ds. Van Schuppen de ir.wg- dingsgebeden uit, door samenzang van de gemeente werden gevolgd. De schriftlezing geschiedde-uit 2 Kronieken VI en Openbaringer XXI, waarna ds. Van Schuppen zgn gehoor bepaalde bg het tekstwoord uit psalm 61 vers 4: „Gij zijt mij een sterke To ren voor de vijand". Dc tekst, welke drie jaar geleden als randschrift op het kerkzege! van Kortgene werd ge plaatst en bij de ramp weer zo sterk zijn betekenis heeft doen leren. In deze psalm wordt men er aan herin nerd, dat het leven alt».d in de bedrei ging staat. De bedreiging van dr gro te vijand, de boze. AUeen bg God, de sterke Toren, is hiervoor afdoende beveiliging te vinden. Zoals de kerk toren van Kortgene is blijven staan te midden van de wor 'ende golven, zo is God's liefde staande gebleven mtdden in de chaos van deze wereld. Deze blijde boodschap mag in dit her nieuwde kerkgebouw verkondigd wor den. Na de predikatie zong de gemeente nog psalm 84 vers 1 en 2, waarop na het uitspreken van de zegenbede deze indrukwekkende inwiJdings dienst werd bes-'gten met het zingen van gezang 112 „Eén naam is onze hope De dienst, welke voor de radio werd opgenomen, zal Zondag 4 April a.s gedeeltelijk door het IKOR wor den uitgezonden. Provinciale Griffie komt m Abdijvleugel Weer een gesloten complex Aan het einde van de gisteren ge houden vergadering der Provinciale Staten van Zeeland deelde de Com missaris der Koningin mede. dat het provinciaal bestuur van de minister van binnenlandse zaken bericht heeft ontvangen, dat deze ermede accoord gaat. dat de Provinciale Griffie ge vestigd zal worden In de abdijvteugel waarin vroeger het hotel de Abdg vvas ondergebracht. Dit betekent, dat de abdijgebouwen ln leder geval vanaf het blnnennlein gezien In de toekomst weer een ge sloten ring zullen vormen, zodat er geen onen vlakte aan de zijde van de Sint Pieterstraat overblijft. De plannen voor de nieuwe vleu gel schijnen nog niet gereed te zijn. MIDDELBURG. Vandaag Electro: „Een Amerikaan tn Parijs" (a.l.), 19 en 21 15 uur; Conc.- en Geh zaal; „Tot Oef. en Ultap.", Je- hannes-Passlon, 20 uur. VLISS1NGEN. Vandaag Alhambra: „Mannen van Jon gensstad". (14 jr.) 7 en 6 uur, Luxor: „Vrouwen die het teken dragen (14 jr.), 8 uur; Stedelijk Museum: Ten toonstelling kleurenreproducties. 10— 2.30 en 1.30—6 uur: Concordia: Pro paganda -avond Middenstanders, 8 uur: Concertgebouw. Feestavond Volksonderwijs, 8 uur. GOES. Vandaag - Grand: „Ninotchka", (18 jr.), 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2