en Middelburgse Industrie Huishoudschool jubileerde VoihouSe m\m WALCHEREN Waar zijn onze schepèn? NOG GROTERE KEUS! AUTODIEFSTAL TE GOES OPGEHELDERD hit de IETHER DINSDAG 23 MAART 1954 PROVINOIALE ZEEUWSE COURANT 1 19 MAART 1914—19 MAART 1954 Oosikapelle Geslaagde gymnastiek- uitvoering. De gymnastiekvereniging „Oost- kapelle" gaf in het Verenigingsgebouw een zeer geslaagde uitvoering, waar voor grote belangstelling bestond. De voorzitter, de heer P. de Voogt, sprak een openingswoord. Het programma bestond uit 18 nummers, een aaneen schakeling van velerlei oefeningen door jongens, meisjes, dames en he ren. Vooral de vrije nummers van de turnsters in keurige costuums, werden zeer gewaardeerd. De bereikte resul taten zijn mede te danken aan de uit stekende leiding van de heer J. de Keijzer. St. Laurens Raadsvergadering. De gemeenteraad van St. Laurens komt vandaag om 14 uur byeen. De agende vermeldt o.a. voor stellen tot subsidieverlening of verho ging van subsidie van de Ver. voor Veilig Verkeer, het Koningin Wil- helminafonds", de Oranjevereniging en de Vereniging voor Chr. Middelbaar en Hoger Onderwijs in Zeeland, als mede voorstellen voor het verhuur van gemeentegrond, toekennen van een premie voor woningverbetering en voor de aanleg van een sportterrein. zitter; de dames A. H Bievet-Telaers. secretaresse; W A_ Tavenier-Boone. vice-voorzitster; L. Alberts-Salberg. A. Moolenburgh, W Dumon Tak-Met selaar, O. T Dop-de Priester. G. J A Tellegen-Kingma, leden, alsmede me vrouw A. J P. C. de Vlieger-de Vlie ger en de heer W. P. J. Baars, ver- Mevr. L. Alberts-Salberg - 40 jaar bestuurslid - gehuldigd Op 19 Maart 1914 werd te Middelburg opgericht de ..Vereniging voor het oprichten en instandhouden van eene Industrie- en Huishoudschool" Dit was het gevolg van de belangstelling, die een aantal vooraanstaande inwoonsters van de Zeeuwse hoofdstad voor het kantwerken had opgevat Onder deze oprichtsters bevonden zich mevrouw W A. Dumon Tak-van Trigt en mevrouw M J. Hartman-Wisse, resp echtgenoten van de toen malige burgemeester van Middelburg en de Griffier der Staten van Zee land. Aanvankelijk wilde men een kantwerkschool stichten Na overleg met de Inspecteur werd echter besloten bet plan ruimer op te zetten. Aan de oprichting werd voorts medewerking verleend door het bestuur van de reeds bestaande huishoudschool De Industrie- en Huishoudschool het schoolgebouw staat op het Molenwater bestond derhalve Vrijdag 40 Jaar In deze periode heeft zö vele gediplomeerde leerlingen afgeleverd en een zeer goede naam verkregen. In het jaar van de oprichting brak I Het bestuur is thans als volgt sa- de eerste wereldoorlog uit en dit mengesteld: mevrouw S. C de Casern- scheen de plannen te torpederen, door- broot-baronesse van dei Feltz, ere- dat de subsidies van de Rijks-begro- voorzitster; de heer H Oldeman, voor- ting werden geschrapt In 1917 had- -A u den de steeds voortgezette pogingen tot het verkrijgen van een oljdrage echter succes- en nog datzelfde jaai werd de school aan de Sint Pieter straat geopend Het eerste jaar zag een totaal aantal leerlingen van 164. waarvan 26 voor rekening van de dag school. De andere huishoudschool werd opgeheven. Het schoolgebouw was spoedig te klein, zodat men een lokaal van de Ambachtsschool erbij huurde. In 1920 waren er plannen voor een nieuwe school, maar deze werden afgekeurd. Het leerlingental nam steeds toe, zo dat men hier en daar lokalen moest huren. In de jaren 1928 en 1929 wer den nieuwe plannen gemaakt en Fe bruari 1931 werd het schoolgebouw aan het Molenwater officieel geopend Tijdens de Duitse bezetting werd het gebouw door de Wehrmacht gevor derd, waarna de school moest gaan zwerven O.a. was zij gevestigd in de Ambachtsschool, het Kunstmuseum en in het Soephuis. In September 1945 werd het eigen gebouw weer in ge bruik genomen, nadat een jaar lang geen les was gegeven. Het aantal leerlingen vertoonde in de eerste vijftien jaren van het be staan der school een voortdurende stij ging. Het hoogtepunt werd bereikt in het cursusjaar 1932—1933. toen in to taal 663 leerlingen werden ingeschre ven. Daarna daalde het cijfer in 1942—1943 zelfs tot 149 De na-oor- logse jaren gaven weer een toeneming te zien tot bijna 350 in 19521953. Aan het einde van het vorig jaar stonden in totaal 265 leerlingen ingeschreven, waarvan 203 voor volledig onderwijs en 62 voor diverse cursussen. Het me rendeel is uit Middelburg afkomstig, maar ook meisjes van de Walcherse dorpen en van Noord- en Zuid-Beve land volgen het onderwijs aan deze school. Van 1917—1950 was mej. M J H. Bomer directrice, in het laatste jaar werd zij door mej. J. M. Stolk opgevolgd. tegenwoordigers Middelburg. van de gemeente Huldiging In verband met dit jubileum werd dezer dagen in het schoolgebouw een bijeenkomst gehouden van bestuur docenten en leerlingen, die echtei vooral bedoeld was ter huldiging van mevrouw L. Alberts-Salberg, de enige van de oprichtsters, die thans nog in het bestuur zitting heeft, zodat zij mee-jubileerde Zij was achtereenvol gens penningmeesteresse (1914—1918) vice-voorzitster (1931—1933), voorzit ster (1933—1954) en thans gewoon be stuurslid In een geestige en hartelijke toespraak vertolkte de secretaresse mevrouw A H. Brevet-Telders, de ge voelens van het bestuur waarop de jubilaresse met een kort woord van dank antwoordde. Daarna verenigde men zich in de serre van het gebouw, waai de leer lingen mevrouw Alberts toezongen Een der leerlingen overhandigde haai namens allen een z.g. antieke werklap Dit prachtige werkstuk werd ontwor pen door de lerares fraaie handwer ken. mej J C. Lippens, en de Ieraai tekenen, de heer A de Muijnck. en onder hun leiding vervaardigd. Tot slot werd namens het gehele personeel nog een geschenk aangeboden. Middelburg Afscheid bij de P.Z.E.M. Op het kantoor van de P.Z.E.M. te Middelburg werd dezer dagen afscheid fenomen van de heer A. van Viersen, ie na een diensttijd van 33 jaar bet bedrijf om gezondheidsredenen ver laat De scheidende was tot aan de inundatie als bestuurder le klas werk zaam bij de tram Middelburg—Vlis singen. Daarna bekleedde hij op het Middelburgse kantoor de functie van administratief-assistent. De directeur van de P.Z.E.M., ir. T. Michielsen, sprak enkele hartelijke afscheidswoorden, terwijl de heer A. Donze, chef der afdeling verbruiksont- wikkeling, de heer Van Viersen, na mens de directie en genoemde afde ling een aandenken overhandigde. Uit naam van de personeelsvereniging werd een bloemstuk aangeboden. „Open-Deur" conferentie. In het Kerkcentrum op het Koor kerkhof te Middelburg werd de Regi onale Open-Deur conferentie gehou den. Na een openingswoord van ds. E. Sneller, Nederlands Hervormd pre dikant te Middelburg, die de confe rentie leidde, sprak wika Van Gin- kel, landelijk secretaris van het Open- Deurwerk te Driebergen, over „Open- Deurwerk is een wonderlijk feest". In een interessant en vaak humoris tisch betoog, gaf wika Van Ginke! een duidelijk overzicht van het zeer gevarieerde Open-Deurwerk in de grote, doch ook in de middelgrote steden. Daarna werden vele vragen op af doende wijze door de spreker beant woord. Vervolgens werd een gemeen schappelijke broodmaaltijd gehouden, aan ae Zeeuwse bezoekers aangebo den door de afdeling Middelburg. Na het eten ging men nog dieper in op bepaalde vragen. Deze uitstekend ge slaagde eerste regionale conferentie wera met een korte bidstond besloten. J aarvergadering C.J.B.T.B.C.P.M.B. De afdelingen Middelburg van de Chr. Jonge Boeren- en Tuindersbond en van de Chr. Plattelandsmeisjes Bond (A en B) hielden in de Bogard- zaal te Middelburg een gecombineer de jaarvergadering, die aoor de voor zitter van de C.J.B.T.B., de heer J. Nijssen, met een welkomstwoord werd geopend. Deze sprak een opwek kend woord, waarin hij o.a. mededeel de, dat dit de laatste jaarvergadering zou zijn, die onder zijn leiding staat. Spr. gaf zijn toehoorders het motto Ules wat ge doet, doe dat met lief- s", waarover hij nog uitweidde. Vervolgens werden op een originele manier de jaarverslagen „opgevoerd" Daaruit bleek, dat de financiële posi tie gunstig is; de C.J.B.TJ3. sloot 1953 met een batig saldo van 16,57 af, terwijl de A en de B afdeling van de C.P.M.B. resp. een gunstig verschil van 156,84 en 155,33 konden mei- Alchiba 21 te B. Aires Bloemfontein 20 55 m. N N W Dakar naar Kaapstad Blijdendijk 21 te Antwerpen. Borneo 22 te Mogadiscio. Caltex Nederland t. 21 Ouessant gep. naar Sidon. Caltex The Hague t. 22 te Sidon. Cottica p. 21 Landsend n. Barbados 20 v. Dover Esso Amsterdam t. p. 20 ten Zuiden Oost punt Kreta n Rotterdam Ivoorkust 21 v. Bordeaux naar Dakar. Karimata 20 v. Tj Priok a Cherlbon. Karimum 21 v. Tj. Priok n Singapore. Kota Gedeh 19 v Port Sulphur n. Balti more. Laurenskerk 21 v. Colombo n Madras. Lawak 21 v. Sigapore n.'Bombay. Lekkerkerk 21 v. Antwerpen te R'dam Liseta t. 21 v. Tj. Priok n. Pladju. Loosdrecht p 21 Perim n. Suez 21 v. Aden Metula t. 22 te Shimonoseki. Muiderkerk 21 v. Genua n. Marseille. Nieuw Amsterdam 21 v. Havana n. New York. Oranje 21 v. Suez n. Colombo. Oranjestad 21 v. Trinida d. n. Port of Spain. Perna t. 20 v. Curasao 23 Panama verw Prins Willem v. Oranje 21 v. St. John te Rotterdam. Radja 21 te Colombo. Rijnkerk 21 v. Shanghai n. Yokohama. Salatiga 21 v. Colombo n. Penang. Saroena t. 20 v. Pladju Tj. Priok. Schie 21 v Malaga te Rotterdam. Sibajak 21 te Surabaja. Stad Schiedam p. 21 Kp. St. Vincent naar Vlaardingen. Sunetta t. 21 te Nijigata. Thalatta 21 te Liverpool. Westerdam 21 140 m. W. Landsend naar Rotterdam. Zuiderkruis 21 v. Kaapstad naar Walvis- baai. Aldabi p 22 vm. Lissabon n Antwerpen. Algenib p. 21 Rio Grande Sul n. Buenos Aires. Alnati 21 Ouessant gepass. n. Las Palmas Friesland SSM p. 20 Dover a Huelva. Kota Baroe 20 v. Suez n. Rastanura. Maas 22 v. Amsterdam te La Guaira. Papendrecht 21 Dakar gepass n. R'dam Pendrecht 22 te Puerto la Cruz v. New York Willem Ruys 22 v. Colombo te Suez. Jagersfontein 21 te Eaest London. Molen kerk 20 te Dar es Salaam. Aalsdjjk 21 v. Norfolk n. Rotterdam. Alkaid p 22 0720 Vlissingen n. Antwerpen Almkerk 22 te Antwerpen. Celebes 20 v. Amsterdam n Indonesië. Delft 18 v CuraQao n. Antwerpen. Drente vertr. 23 nm. v. Hamburg n. Kar Is- hamn. Enggano 21 v. Genua n. Marseille, Llssekerk 22 te Damman. Mataram 24 te Basrah verw. Dssel 23 2100 te Botterdam verw. den. In de verschillende ledentallen zit over het algemeen een stijgende lfln. Ook het afgelopen jaar was er een druk verenigingsleven. Het woord was daarna aan me vrouw dra. De KamBouma, die een causerie hield over „Heeft psycholo gie betekenis voor het platteland?" Spreekster beantwoordde deze vraag bevestigend en staafde haar mening met vele belangwekkende voorbeelden uit het dagelijks leven. Een aantal leden voerde op het to neelstuk „Ende dispereert niet" van Johan Logtmeier, dat speelt tijdens de laatste oorlogsdagen. Het stuk werd verdienstelijk gebracht, in het bijzonder Rie Koole, Bets Dieleman, A. Dekker en Piet Ton kunnen op een goede rolver tolking terugzien. Een geestige voordracht van Co de Wolff besloot deze geslaagde en drukbezochte jaarvergadering. Voordrachtavond Jo Sternheim Uitgaande van de Culturele Com missie van de Hervormde Kerk zal op Vrijdag, 26 Maart a.s. in de Schouwburg te Middelburg een voor drachtsavond worden gehouden, waarop Jo Sternheim het spel van Stephan Zweig, „Jeremïa", het boei ende drama van de verhouding tus sen Jeremia en Zedekia (Jeremia 37 en 38) zal voordragen. Films over grafische bedrijven In de Bakkerskamer van het Schut tershof te Middelburg vertoonde de Papiergroothandel Bührmann Maan dagavond een aantal films voor per soneel van de grafische bedrijven en verdere belangstellenden. O.a werd gedraaid „Paper chain" een rolprent, die eerf goede indruk geeft van de methoden volgens welke papier wordt vervaardigd en van de doeleinden, waarvoor papier gebruikt kan worden. Voorts de Franse film „L'Amour de métier" (De liefde voor het vak», die speciaal de boek- en diepdruk ii beeld bracht. Tenslotte ..Trees to Tri bune" waarin men een kijkje neemt in het reusachtige bedrijf van het Amerikaanse dagblad de Chicago Tri bune. Voor deze interessante films was een vrij grote belangstelling. Westkapelle Winkeliers vergaderden In het verenigingsgebouw te West kapelle vergaderde de winkeliersver eniging onder voorzitterschap van de heer P. Minderhoud Lzn. Het jaar verslag van de penningmeester ein digde met een batig saldo. Als be stuursleden werden herkozen de he ren P. Minderhoud, L. Verstraate, L. Brasser en P. Roelse. In plaats van de heer J. Cijsouw, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd de heer P. Slabber gekozen. Besloten werd na te gaan of een winkelweek of étalageweóstrijd georganiseerd kan worden. „Vechten en Dienen" Uitgaande van de stichting Protes tantse Gezondheidszorg, werd voor de afdeling Westkapelle van „Bethesda" vertoond de film „Vechten en dienen". De hoofdfiguur in deze film is een meisje, dat zoveel mogelijk van het leven tracht te genieten Ze ontmoet een medisch student en voelt zich tot hem aangetrokken. Het wordt echter niets, want ze vindt hem te zwaar op de hand Op een goede dag geschiedt er een ernstig ongeluk, waarvan zij het slachtoffer wordt. Vele maanden verblijft ze in het ziekenhuis en komt tot de conclusie, dat er toch wel an dere dingen in de wereld zijn, die de aandacht vragen. Tenslotte vindt ze de weg naar het ziekenhuis voor de tweede maal, maar dan als verpleeg ster. Ds. Oosthoek sprak een openings- en slotwoord. Meliskerke Wethouder Kr. Dekker f Te Meliskerke is op 74-jarige leef tijd overleden wethouder Kr. Dekker De overledene was in zijn gemeente een zeer geziene figuur, die zich op velerlei terrein bewoog. Sinds 1921 was hij notabel en sinds 1931 kerkvoogd van de Ned. Herv. Gemeente. Sinds 1935 was hij president-kerkvoogd. In 1923 werd hij lid van de gemeenteraad als afgevaardigde van de Hervormde kiezers Sinds Februari 1939 was hij wethouder. Als opvolger van de heer Dekker komt op de lijst voor de heer Js. Koe ne. Expositie in Zierikzee had belangstelling van Koningin Zeer druk bezocht huishoudelijk gebied, die gedureni 10 dagen in de „Nieuwe Graanbeurs" te Zierikzee was ingericht, werd Za terdagmiddag tijdens een bijeenkomst in het hotel Van Oppen gesloten. De tentoonstelling is een groot succes geworden en naar de provin ciaal presidente, mevr. L. N. Huijs- man-Grlep, mededeelde, procentsge- wys door het grootst aantal mensen bezocht in vergelijking met de elders gehouden tentoonstellingen. De presidente van ae Bond van Plattelandsvrouwen, mevr. Elema- Bakker, vertelde, hoe tijc'ens een bij eenkomst van presidenten der 14 landelijke vrouwenorganisaties in Nederland op paleis Soestdyk. de Zie- rikzeese tentoonstelling ter sprake was gekomen. H.M. de Koningin bleek hiervoor zeer geïnteresseerd te zfjn. Zouielande Uitvoering De muziekvereniging „Luctor et Emergo" te Zoute-'ande gaf een uit voering in de zaal Middendorp. Na de opening door de voorzitter, de heer J. Ver ha ge, werd onder lei ding van de directeur, de heer A. Joosse, een negental muzieknummers uitgevoerd. Op deze avond trad voor het eerst op. de toneelvereniging „De Golfbrekers'1 met het toneelstuk „De trekpleister". Dit stuk werd zeer goed gespeeld. „De Golfbrekers" voerde verder nog schetsjes op, afgewisseld met muziek van de Eoerenkapel, een onderafde ling van de muziekvereniging. Er be stond voor deze uitvoermg veel be langstelling. Oost- en West-Souburg Voltooide woningen De voor rekening van de Vereni ging tot verbetering der Volkshuis vesting te Vlissingen in de nieuw aan gelegde Hudstonstraat te Souburg gebouwde woningen zjjn gereed geko men en aan de a.s. bewoners toege wezen: zij zullen derhalve binnenkort worden betrokken. Dit betekent we derom een welkome uitbreiding van de huisvestingsmoge|ijkheid in Sou- Vlissingen Raad komt bijeen De raad van Vlissingen komt Vrij dag a.s. bijeen, 's middags om 2 uur. Beplantingsplan Gravestraat B. en W. van Vlissingen hebben de raad een beplantingsplan aange boden voor het wederopbouwplan Gravenstraat e.o. De betrokken stra ten, te weten de Gravenstraat, Simon Stevinstraat, Emmastraat Hendrik straat, Nieuwstraat en Zeilmarkt zullen van een passende straatbeplan ting worden voorzien. Als boomsoort is de linde gekozen. B. en W. verzoe ken hiervoor een crediet van 1100. Vacantieregeling groentezaken B. en W. van Vlissingen stellen de raad voor een verplichte vacantie in te stellen van één week per jaar voor winkels, waar uitsluitend of in hoofd zaak aardappelen, groenten en fruit worden verkocht. Een dergelijke re geling, die ook reeds voor de kap pers m Vlissingen geldt, is mogelijk op grond van de Winkelsluitingswet. Uit een enquête blijkt dat 18 van de betrokken 24 winkeliers voor deze regeling zijn en 6 tegen. Than, VIER mogelijkheden! Zeer zeker zal het voor de talloze vrouwen en meisjes, die dagelijks haar Jiuid met Castella zeep verzor gen, een verrassing zijn te vernemen, dat de Ca8tella-fabrieken thans haar vermaarde serie zeep wederom heeft uitgebreid en wel met de Seringen- zeep. Hierdoor is niet alleen de keuze, rnaar ook de mogelijkheid tot afwis seling voor haar nog groter gewor den. Deze Seringenzeep is een zusje van de zo bekende Bloemenzeep met haar fijne rozengeur. Ongetwijfeld zal ook deze jongste spruit van de Castella zeepfamilie de harten van de Neder landse vrouwen en meisjes veroveren! Thans bestaat er immers voor iedere vrouw een Castella Schoonheidszeep naar haar hart: de klassieke Castella Schoonheidszeep met de huidverjongende oliën (2 stuk ken 50 cent) Castella Spécial met het wonderbaar lijke schuim (32 cent) Castella Bloemenzeep (rozen of serin gen, 20 cent) PRIMA HONING ONTBIJTKOEK Officiële publicaties. MIDDELBURG Verkiezing leden Provinciale Staten van Zeeland De voorzitter van bet Centraal Stem bureau ter verkiezing van de leden van de Provinciale Staten van Zeeland brengt ter openbare kennis, dat op Donderdag 25 Maart 1954 des voormiddags te 9 uur ln een voor kiezers toegankelijke zitting de nummering van de Ingeleverde candi- datenlijslen zal plaats vinden. VERKIEZING LEDEN PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. De voorzitter van het Centraal Stem bureau ter verkiezing van de leden van de Provinciale Staten van Zeeland maakt bekend, dat van alle Hoofdstembureaux de mededeling is ontvangen welk geldige lfjs- rn van candidaten zijn Ingeleverd. Binnen vier dagen kunnen gemachtig den der ondertekenaars lijsten tot een groep verbinden door een daartoe strek kende gemeenschappelijke verklaring bij bet centraal stembureau in te leveren. VLISSINGEN. GEMEENTERAADSVERGADERING. De Burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat Vrijdag 26 Maart 1954, des namiddags te 2 uur, een open bare vergadering van de gemeenteraad zal worden gehouden. Uit het zakenleven. Te Vrouwenpolder opende de heer M. v. <L Broeke zijn geheel nieuw en modern ingerichte levensmiddelenbe- drijf. Tal van bloemstukken gaven de zaak bij deze feestelijke gebeurtenis een fleurig aanzien. Daders en wagen in Amsterdam achterhaald Zaterdag 13 Maart ja werd des avonds tussen negen en elf uui op het Kerkplein te Goes ten nadele van zekere P. uit Yerseke een Skoda-per- sonenauto ontvreemd. Nadat aanvan kelijk de naspeuringen op niets wa- Bil j artkampioenschap derde klasse kadre. Voor het biljartkampioenschap der de klasse kadre district Walcheren— 2uid-Beveland van de K.N.BB., dat van 26 Maart tot en met 4 April a.s. in het clubgebouw van de biljartclub VEG te Souburg wordt gehouaen, hebben ingeschreven: I. v d. Velde, J v. d. Velde, J Izebout, allen A.B.V., Vlissingen; P. Bruijnzeel, W Horting, beiden A.B.C., Vlissingen; Chr. Ga- briëlse, .P. Verh age, beiden A.L.M., Middelburg; P. Eggermont, O.G.H.L., Ovezande; J. Goudskuil, A.L.M., Goes VOETBAL R.C.S. klopte Biervliet (3-0) Biervliet heeft het er op eigen ter rein tegen RCS lelijk by laten zitten. De thuisclub slaagde er zelfs niet in de eer te redden. De oorzaak van de ze voor Biervliet bedroevende neder laag is gelegen in het feit, dat de Zeeuwsch-vlamingen niet over een offensieve voorhoede beschikten, ter wijl het technisch spel ontbrak. Ook is de thuisclub nog steeds gedupeerd door het niet meespelen van wisse, die onlangs in Bergen op Zoom een been brak. Het bleek al spoedig, dat de bezoe kers een goed en geraffineerd samen spel onderhielden. Zij bedreigden dan ook herhaaldelijk het Biervliet-doel. Hierdoor ontstond reeds spoedig het eerste doelpunt. Ook Biervliet wist vaak op vijandelijk terrein door te breken, maar de afwerking van deze aanvallen liet veel te wensen over. De rust ging met een 01 stand ln. Na de nervatüng was het spelbeeld hetzelfde. Biervliet was vele malen in de aanval, maar alle pogingen tot sco ren liepen op niets uit De bezoekers wisten tenslotte nog twee maal het net te vinden, zodat het score-bord aan het einde 30 in het voordeel van RCS aanwees. ren uitgelopen, gelukte het de Goesse politie vorige week, in samenwerking met de Amsterdamse politie, de wagen terug te vinden in een autospuiterij in de hoofdstad Een zekere S. uit Amsterdam had de auto daar gebracht om met een andere kleur te laten overspuiten Toen S. aan de tand were gevoeld, verklaarde hij in opdracht van een stadgenoot, zekere v d B. te hebben gehandeld Hei raadsel was daarna spoedig opgelost. Van de B bekende op doorreis van België de wagen in Goes te hebben ontvreemd en daarmee naar Amsterdam te zijn gereden De wagen was niet afgeslo ten. doch wel ontbrak het contact sleuteltje. De dader heeft dus eerst nog een verbinding moeten makea voordat hij kon starten in de hoofd stad is Van de B daarop met S ir. contact gekomen, die zijn bemidde ling zou verlenen om de auto door overspuiten moeilyker herkenbaai te maken Beide personen zijn Vrijdag naar Goes overgebracht Zij zullen ter beschikking van de justitie worden gesteld. Marktberichten ROTTERDAMSE VEEMARKT. Rotterdam, 22 Maart. Vette koeien en ossen 913; varkens 722. Aanvoer tn totaal 1635. Vette Koelen per kg. in et le kw. 2,80 -3 02, 2e kw 2.622.82, 3e kw. 232—2.60 Varkens (lev. gew.) per Kg ln ct le kw 1.94. 2e kw 1.82. 3e kw 1.88 Vette koelen: ruim prijshoudend; enke le prima's boven notering; varkens (lev. gew.): niet geheel prijshoudend. VISMIJN VEERE. 22 Maart. Aangevoerd: 655 kg export garnalen 1,27—1.37; 42 kg handels-garna len 1.21; 111 kg bot 17—25; 31 kg rog 28—41; 30 kg ongesorteerde vis 28—«9; 4 kg tong 95—1,09. Onzichtbare kat en Bacchus Bewoners van de Singel te Vlissin gen riepen de hulp van de politie ln voor een enigszins griezelige historie. Z\j hadden namelijk gedurende de 'Za terdagavond en de Zondagnacht op hun dak een kat horen miauwen, toen zij gingen kijken wat er aan de hand was. Konden zij het dier niet ontdekken De onzichtbare bezoeker ging echter door met het voortbren gen van geluiden. De politie loste 't raadsel van deze spookhistorie op. Des Zaterdags had een loodgieter herstelwerkzaamheden aan het dak verricht en terwijl hij zich enkele ogenblikken van zijn werk verwijder de. maakte de poes van de gelegen heid gebruik om zich in de ontstane opening te werken Prompt werd zij door ae argeloze loddgicter Ingeslo ten. In Vlissingen is in de nacht van Za terdag op Zondag een record gebro ken. Zovelen hadden aan Bacchus geofferd, dat alle cellen on hel poli tiebureau vol waren Na de oorlog was dit nog niet voorgekomen (ge lukkig). Examen. Mej. C. de Kraker te Axel slaagde dezer dagen te Breda voor het diplo ma knippen en naaien voor huisnou- deljjk gebruik. WOENSDAG 24 MAART HILVERSUM L 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00— 24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.13 Gram. 80.00 Nieuw. 8.18 Gram. 850 Voor de nul», vrouw 9.00 Gym. voor de vrouw 9.10 Gram (930—933 Waterstanden) VPRO» 10.00 Schoolradio VARA: 10.20 Voo» da vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Dansmuziek. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor bet platteland 12.38 Instr. kwint. 13.00 Nieuws. 13.15 Tentoonstel- lingsagenda 13.13 Orgel en zang. 13.48 ..De weg omhoog", caus. 14.00 Voor da kinderen. 16.00 Voor de zieken 16.28 Jeugdconcert. 172 0 Gram. 1750 Regering», uitzending C Belloni: „Bergpapoea's en varkensfeesten." 18.00 Nieuws en comm. 1830 ..Het volle pond", caus 18.30 R.V.U.i dr H. Groot: „Het raadsel van de zwaar tekracht" 19.00 Voor de jeugd 19.05 „On ze vreugden en zorgen"', caus. 1920 VA RA-Varia en gram. VPRO 1920 Voor da ieugd. VARA: 20.00 Nieuws 20.05 PoL comm. 20.15 Omr ork en soliste 21.10 ..Gunnar Melmfrld schaakt met ztjn ge weten" hoorspel. 22.00 Ucnte muziek. 22.15 Cabaret 22.45 ..Zal Nederland onder water verdwijnen?" caus 23 00 Nieuws. "7.15 Soc nieuw In Esperanto 2330 Lich te muziek. 23.45—24.00 Gram. HILVERSUM O 298 m. 7.00—24.09 NC IV. NCRV: 7jOO Nieuws. 7.10 Gram. T.18 Gym 7.33 Gewijde muziek. I 45 Een woord voor de dag 8DO Nieuws en weerberich ten. 8.15 Gram. 8.30 Tot uw dienst 8.35 Gram 9.00 Voor de zieken 9.30 Voor de vrouw. 935 Gram 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.10 „Eenvoud Is het ken merk van het ware", hoorspel 12.00 Alt en plano 12.30 Land en tuinb meded. 1233 Lichte muziek 12.59 Klokgelui 13.00 Nwa. 13.15 Protestants Interkerkelijk Thuis front 1330 Promenade orkest 14.00 Gram. 15.00 Klass. muziek 15.40 Meisjeskoor en strtjk-kwintet 1535 Gram. 15.40 Meisjes koor 16.00 Voor de Jeugd 1730 Gram. 1730 Orgelspel. 18.00 MU: vraaggesprek. 18.10 Gram 1830 Spectrum v. h. Chr. orgarnisatie- en verenigingsleven. 18.45 Geestelijke Hedeien. 19.00 Nieuws en weerberichten 19.10 Boekbespr 19.25 Gram 1930 Buitenl overz 19.50 Gram. 20.00 Saionork 2030 Gram 20 55 LU dens overdenking. 2135 Radio Phll ork en so liste. (Om 22.00 ..Terug uit (ndonesiö", vraaggespr i 22.45 Avondoverdenking 23X10 Nieuws en SXJB.-ber. 23.15—24X10 Gram. HOOG EN LAAG WATER 24 Maart U.-f-N.A.P, U.-f-N.A-P. U.—N.AJ». Vlissingen 4.32 1.90 16.53 1.78 11.01 2.11 Terneuzen 4.59 2.07 17.20 1.96 11.23 2.30 Hansweert 5.33 2.16 17.57 2 07 12.03 2.46 Zierikzee 6.01 1.32 18.21 1.28 11.39 1.74 Wemeldinge 6.18 1.57 18.37 1.54 11.56 1.98 U.—N.A.P, 23.06 1.88 23.27 2.07

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3