Tweede dag van solistenconcours werd groot succes immaaif WALCHEREN ALGEMENE VERGADERING PR0VINCLALE V.V.V. TWEE DODEN BIJ MOTORBOTSING IN DE SM0KKELH0EK MAANDAG 22 MAART 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 MUZIKALE PRESTATIES IN KAPELLE Geslaagd weekend van „De Jonge Kerk" te Goes Leerzame discussies in vijf werkgroepen Vol enthousiasme en bezield met het verlangen het geleerde toe te i in hun eigen Jonge Kerk- Zeeuwse Jonge Kerkers weer naar huis gegaan. Zij hadden Zaterdag en Zondag een weekend meegemaakt in het gebouw van de Vereniging voor Vrijzinnig Hervormden te Goes, waar zij samen spraken over doel en opzet van het Jonge Kerk-werk. De alge mene leiding was in handen van ds. G. van Schuppen van Kortgene, ter wijl de leiding van de gesprekken be rustte bij mej. mr. L. G. Baud, vice- voorzitster van de Jonge Kerk en dr. H. Bartels, secretaris van de Jonge Kerk. Direct na de opening door ds. van Schuppen, werden vyf werkgroepen gevormd, die alle een opdracht moesten uitvoeren, nl. het opstellen van een programma voor een Jonge Kerkgroep. Twee ^roepen moesten discussievragen maken over een bij belgedeelte. Verder moest worden vastgesteld aan welke voorwaarden de leiding moest voldoen en aan wel ke voorwaarden een inleiding. De antwoorden en opmerkingen van elke werkgroep werden weer in hun ge heel besproken; deze manier van werken op een conferentie bleek zeer doeltreffend. In het kader van de conferentie werd Zondagmiddag door mej. R. Moens uit Middelburg gesproken over „Moeten wij kerken of huizen bouwen" een onderwerp dat de ton- fen in beweging bracht en waaruit e conclusie werd getrokken, dat er zeker óók kerken moeten zijn, wan neer er huizen worden gebouwd. Voorts werd er een model-Jonge Kerkbijeenkomst gehouden, die even eens aan de nodige critiek werd on derworpen. Door dr. Bartels werd gesproken over de gang van zaken ten aanzien van de pagina, welke de Jonge Kerk thans heeft in het weekblad „De Hervormde Kerk" en over de komen de toogdag te Bloemendaal. Het weekend werd door ds. van Schuppen gesloten. bes bas, „Excelsior" Kloetinge, 64 pnt., Ie pr.; J. Koppejan, sopr. sax., .Rillandia", Rilland, 64 pnt., Ie pr. Eerste afdeling duo's: B Brayl, sopr sax en Hans Nijsse, alt sax.. .Excel sior". Kloetinge, 67 pnt le pr., A Blok, bugel en J. J. Rijnberg, bariton. ..Rillandia" Rilland, 65 pnt., le pr. Afdeling uitmuntendheid solisten: W. Semeyn, trombone, „Excelsior" Prestaties belangrijk beter dan op eerste concoursdag Zaterdag werd in hotel „De Zwaan" te Kapelle het tweede en laatste gedeelte van het door de Bond van Harmonie- en Fanfareverenigingen in Zeeland te houden solistenconcours afgewerkt. De muziekprestaties van de tweede dag lagen belangrijk hoger dan op de eerste dag. Er werden drie eerste prüzen toegekend met lof terwijl de heer J. J Laroes uit Middel burg in de hoogste ere-afdeling een eerste prijs wist te behalen met onder scheiding. Hij behaalde het maximum aantal punten '80) en kwam hierdooi voor de tweede maal in het bezit van de door de Bond beschikbaar ge stelde wisselbeker, benevens een medaille, beschikbaar gesteld door de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr mr A. F. C de Casembroot, als mede nog een fruitmand van de muziekvereniging „Ons Genoegen". De organisatie was deze tweede dag ook weer perfect en „Ons Genoegen" legde hiermede dan ook alle eer in. De belangstelling was overweldigend groot. Na afloop werd door het jury lid, de heer P. van Mever, musicus uit Rotterdam een dankwoord gespro ken tot alle deelnemende muzikanten Spreker kon met voldoening vaststel len, dat er in Zeeland een geweldig enthousiasme heerst ten opzichte van het muziekleven. Ook richtte spreker een woord van dank tot burgemeestei H. G. van Suylekom, die bijna de ge hele dag aanwezig was. De uitslagen Derde afdeling solisten: Iz. A. de Wee, grote fluit, „Mozart", Yerseke, 64 pnt., le pr.; H. Snoep, trombone, „Ons Genoegen", Kapelle, 59 pnt., 2e pr.; A. Luteyn, bugel, „Ons Genoe gen", Kapelle. 53 pnt., 3e pr.; Wim de Klerk, piston, „Excelsior", Kloetinge 61 pnt., 2e pr.; Sjaak Reyerse, bugel, „Excelsior", Kloetinge, 56 pnt., 2e pr P. Vogel, bariton, „E.M.M.", Seroos- kerke, 64 pnt., le pr.; J Radder, alt „Excelsior", Middelburg, 59 pnt., 2e pr.; P. J. Pleyte, piston, „O.K.K.", Borssele, 56 pnt., 2e pr.; P. Wille- boordse, bugel, „Ó.K.K." Westkapelle, 58 pnt,, 2e pr Lou Joosse, bugel, „Ex celsior", Kloetinge, 65 pnt., le pr.: C. Joziasse, „Crescendo", Oostkapelle. 55 pnt., 3e pr. Derde afdeling kwartetten: L. Si- monse, piston, J. Simonse, piston, J Huibregtse, trombone, H. Huibregtse tuba, „O.K.K.", Westkapelle, 57 pnt., 2e pr.; M. de Pagter, bugel, P Vogel, bariton en G. van Keulen, tuba, A Ridderbos, bugel, „E.M.M.", Seroos- kerke, 59 pnt., 2e pr. Tweede afdeling solisten: J. Cysouw alt sax., „O.K.K.", Westkapelle, 64 pnt., le pr.; C. Roose, bes clarinet. Voorwaarts", Koudekerke, 66 pnt., le pr.; C. de Klerk, tuba, „Excelsior". Kloetinge, 67 pnt., le pi\; P. Wiele- maker, bes bas, „Voorwaarts". Kou dekerke, 65 pnt., le prJac. Vogel, sopr. sax., „E.M.M.", Serooskerke, 64 pnt., le pr.; W. J. van Boven, piston, „Vlijt en Volharding", Souburg, 65 pnt., le pr. Tweede afdeling duo's: mej. Jopie Louwerse, bugel en C. Hendrikse, te nor sax., „Excelsior", Middelburg, 66 pnt., le pr.; B. Rooze, piston en J. Pol derman, trombone, „Rillandia", Ril land, 49 pnt., 3e pr. Eerste afdeling solisten; M. Braam bes bas, „Ons Genoegen" Kapelle, 66 pnt.; le pr.; P. Minderhoud, tenor sax., „O.K.K.", Westkapelle, 55 pnt., 3e pr.; J. Vreke, tuba, „Apollo" Domburg, 60 pnt., 2e pr.; A. Kaland. bariton, „O. K.K.", Westkapelle, 65 pnt., le pr.; Iz. Catsman, bugel, „Excelsior", Kloe tinge, 63 pnt., 2e pr.; C. v. d. Berge, Middelburg, 53 pnt., 3e pr.; A. Melis, tuba. Voorwaarts". Koudekerke 60 pnt. 2e pr.; J. Net. sopr sax., „Excel sior". Middelburg, 72 pnt.. le pr. met lof; J Barendrecht. tuba. „Mozart" Yeiseke, 60 pnt., 2e pr. Afdeling uitmuntendheid duo's: Jan den Toonder, bugel en L. Zwarte- poorte, tuba, ..Excelsior" Kloetinge 66 pnt le pr. Ere-afdeling solisten: t Janse, pis ton, „Voorwaarts", Koudekerke. 68 pnt., le pr.; M C. Steketee, piston. „Excelsior". Kloetinge, 65 pnt., le pr.; L. Zwartepoorte, tuba, .Excelsior" Kloetinge. 72 pnt., le pr met lofJan den Toonder, bugel, „Excelsior". Kloe tinge, 69 pnt., le pr. Ere-afdeling kwartetten: W. J. van Boven, piston. A L. van Wallenburg piston, J van Splunder, bariton en J D. van Wallenburg, tuoa, „Vlijt en Volharding". Souburg, 72 pnt.. le pr met lof Hoogste ere-afdeling solisten: J Christiaanse. trombone. Voorwaarts" Koudekerke, 61 pnt., 2e pr.; J J. La- roes. sopr sax.. „Excelsior". Middel burg, 80 pnt., le pr. met onderschei ding Hoogste ere-afdeling kwintetten: J. J Laroes, sopr. sax., mej J. C. Net, sopr. sax., A. Net. alt sax., C. Hen drikse, tenor sax. en D Niestbaven. bar sax., „Excelsior", Middelburg, 68 pnt., le pr. Middelburg Lezingen van predikanten voor leden N. H. Gemeente. In het Kerkcentrum op het Koor kerkhof te Middelburg sprak in een voor alle Hervormde gemeente-leden toegankelijke, druk bezochte bijeen komst, dr. H. van der Linde, Ned. Herv. predikant, over „Het Verbond Gods". Spr. schetste uitvoerig de be tekenis van het Oude- en het Nieuwe Verbond. Op deze rede volgde een geani meerde bespreking. Na de pauze sprak ds. E. Sneller, eveneens Ned. Herv. predikant te Middelburg, aan de hand van de nieuwste literatuur over dit onder werp, over „Het Gezin". Tenslotte werd in een aantal dis cussie-kringen over een drietal vra gen gediscussieerd betrekking heb bend op de functie van de Bijbel in 't gezin en op de plaats en de betekenis van de Zondag in het leven van het gemeentelid. Eindles Chr. Lagere Land bouwschool te Middelburg Tijdens een bijeenkomst in het ge bouw van de Chr. Lagere Landbouw school van de Z.L.M. te Middelburg is aan 24 leerlingen het einddiploma uit gereikt. Er werd een eindles gehouden, waarin ir. J. Versteeg en de heren J. K. Voogd, schoolhoofd en A. Nieuwen- huijze, leraar, de jongelui vragen stel den. Daarna reikte ir. Versteeg de di ploma's uit. De namen van de geslaag den zijn: W. Louwerse, Grijpskerke; C, de Witte, Zoutelande; L, Verhagen, C. J. Kluijfhout en J. Reijnierse, Big- gekerke; H. Dekker, Koudekerke; C. Dekker, Vlissingen; R de Visser, Zou telande; A. Dingemanse, Meliskerke; L, Polderdijk, Arnemuiden; P. Kleine nier, Biggekerke; J. J. Kodde, Koude kerke; W. Louwerse, Vrouwenpolder; A. Schout, L. Melse en G. de Visser, Meliskerke; M. Janse en H. A. de Vos, Souburg; I. J. Hendrikse, Wissekerke; P. v. d. Bosse, Middelburg; J. Koole, Souburg; J. de Visser, Serooskerke; C. Baaijens, Arnemuiden; J. C. Lauer, Middelburg. De heer P. ScheelePutter wenste de gediplomeerden namens het dage lijks bestuur van de Z.L.M geluk en overhandigde W. Louwerse, de beste (Arb.) en J. de Pagter. Verzoeken om subsidie van Veilig Verkeer en de Vereniging voor ver pleging van lijders aan vallende ziek te werden afgewezen .Er zal eer' on derzoek worden ingesteld naar de meest geschikte plaatsen voor het bouwen van urinoirs ten behoeve van touristen e.d.De raad ging voorts accoord met het verzoek van net Chr. Lyceum om een bijdrage per leerling, die de Chr. H.B.S. bezoekt. Formeel werd besloten het herziene bouwplan thans vast te stellen. Ook een ver zoek van het bestuur van de Kleu terschool om de subsidie per leerling met 10 per jaar te verhogen, werd ingewilligd. Propaganda-avond van het het Rode Kruis Westkapelle verwierf driemaal het campagnebord In het verenigingslokaal „Westka pelle herrijst" hield de afd. Westka pelle van het Ned. Rode Kruis een zeer druk bezochte propaganda-bij- eenkomst. De voorzitster, mevrouw Tydeman, geb. baronesse v. d. Borgh, verwelkomde in het bijzonder de ge westelijke commandant, dokter P. C. J. v. d. Slikke uit Middelburg, de plaatselijke chef-staf, dokter M. Huy- gens, en de kringsecretaris, de heer W. D. Constandse De heer Constand- Se complimenteerde de afdeling met het feit, dat Westkapelle de enige ge meente in Nederland is, die driemaal het jaarlijks door het hoofdbestuur uit te reiken campagnebord heeft be machtigd in verband met het feit, dat het beste resultaat werd geboekt met de inzamelingsactie. Hierna traden het Pirogo-cabaret uit Goes en de Westkapelse Kront- jongband voor het voetlicht. Beide gezelschappen hadden terecht veel succes. Tijdens de pauze sprak burgemees ter, mr. M. Tydeman, die de afdeling en speciaal de colonne R.K.K. opwek te een verbintenis aan te gaan met de dienst Bescherming Bevolking. De gewestelijke commandant, dokter P. C. J. van der Slikke, spoorde de jon gelui aan een E.H.B.O.-cursus te vol gen om daarna tot de transportcolon ne te kunnen toetreden. Aan het slot van de avond dankte de voorzitster, mevrouw Tydeman, al- leerling, een boek. Uit naam van de i ien voor hun' medewerking, waarbij -1 - J - U„„„ 117 J.. Kring Walcheren sprak de heer W. de Buck, die C. de Witte, de op een na beste leerling, een boek aanbood. Voorts spraken nog wethouder van Middelburg jhr. mr. T. A J W. Scho- rer, burgemeester J. L. Dregmans van Koudekerke, namens de Vereniging van B. en S. op Walcheren, H. J. Ik- kink, voor de Coöp. Landbouwvereni- ging „Eiland Walcheren" en L. Ver- hage, namens de leerlingen. Het schoolhoofd, de heer Voogd, deelde tenslotte nog mede, dat de school thans 111 leerlingen telt; er ga ven zich 41 nieuwe leerlingen op, ter wijl men er slechts 30 kan plaatsen. Vlissingen „Verkoopontwikkeling" De Vlissingse Middenstandscentrale zal 25 Maart a.s. starten met een cur sus „Verkoopontwikkeling" onder lei ding van de heer Franc Bibo. De eer ste cursusavond wordt gehouden in de zaal „Concordia". RAAD WESTKAPELLE. Nog geen beslissing over bouw van een badhuis. De gemeenteraad van Westkapel le, die D""',""daeravond onder voor zitterschap van burgemeester mr. M. Tydeman bijeenkwam, heeft nog geen beslissing genomen over de bouw van een badhuis. Men zal deze kwestie nog nader bestuderen alvo rens tot de bouw te besluiten. Bij het begin van de zitting werd de heer I. de Pagter (Arb.) als raadslid toegelaten. Indertijd besloot de raad tussen de Zuid- en Noordstraat een speelwei de aan te leggen. Hiertegen waren echter ernstige bezwaren van de om wonenden ingekomen. Met meerder heid werd thans besloten de speel weide elders te projecteren. Tegen stemden de heren W. Gabriëlse zij ieder der optredenden nog klein geschenk overhandigde. Oost- en West-Souburg Jaarvergadering „Astrow" In „De Zwaan" te Souburr hielden de leden van de gvir-i-astiekvereni- ging „Astrow" een goed bezochte vergadering. De heer J. Hamelink, voorzitter, memoreerde in zijn openingswoord enkele feiten uit het afgelopen ver enigingsjaar en wierp verder een blik op de toekomst. De vergadering kenmerkte zich door de vele verslagen, respectievelijk van secretaris, penningmeester, se cretaris van de technische commissie, de contróle-commissie, de commissie van materiaal en bazar-commissie. Uit al deze verslagen bleek duidelijk, dat „Astrow" kan terugzien op een jaar, waarin alle leden hun aandeel nebben geleverd. De voorzitter noem de de samenwerking tussen bestuur en commissies voortreffelijk en bracht een dankwoord voor het vele verzette werk. Bij de kapitaalsvergelijking bleek, dat het kapitaal der vereniging aan merkelijk is verminderd. In verband hiermede deed het bestuur een voor stel tot een geringe contributieverho ging, dat door alle leden werd aan genomen. Na deze beslissing kon de penningmeester met een sluitende be groting voor de dag komen. Bij de bestuursverkiezing werden alle be stuursleden herkozen, evenals de technische-commissie-leden en com missie van materiaal. De kascontrole commissie werd als volgt samenge steld: mej. L. Besuyen, mevr. Kloos terman en de heer J. Adriaanse. De. heer Hercules kon als batig sal do van de bazar 850 overdragen. Dit geld zal ten goede komen voor aankoop en vernieuwing van instru mentarium. Het laatste punt op de agenda was het afscheid van de heer M. J. van Hercules, leider der sienaal-afdeling, wiens vertrek voor de vereniging een groot verlies betekent. Officiële publicaties. Aangifte van leerlingen voor de Open bare Scholen voor Gewoon Lager Onder wijs te Vlissingen. B. en W. van Vlissingen brengen ter kennis van belanghebbenden, dat op Dins dag 23 Maart a.s. van 1921 uur gelegen heid bestaat tot aangifte van nieuwe leer lingen voor de Openbare Scholen voor Ge woon Lager Onderwijs in het schoolge bouw: I Frans Naereboutschool a. d. Gro te Markt (hoofd de heer P. A. Bil); n. Bouwen Ewoutschool a. d. Bouwen Ewoutstraat (hoofd de heer J. W. G. Leef- lang); III. Vincent van Goghschool a. d. Hogeweg (hoofd de heer A, W. de Vries); IV Bonedijkeschool a. d. Sottegemstraat (hoofd de heer P. H. Cornells); V. Jacob Catsschool a. d. Bonedükestraat (hoofd de heer J. Oosterling). Voor de bewoners van het Havendorp kan op genoemde avond aangifte ge schieden in het perceel Havendorp no, 391. Toegelaten kunnen worden de kinderen, die vóór 1 October 1954 zes jaar zullen worden. (Slot van pa*. 2) Over zijn toekomstplannen zeide de heer Oskamp, dat hy deze eerst na een half jaar inwerken in de Zeeuwse toestanden ten volle zal kunnen ont vouwen. Hij drong aan op een krach tige samenwerking en noemde de op bouw van een propag an da-apparaat noodzakelijk. Dit seizoen Voorts besprak de heer Oskamp ln deze vergadering nog zijn bewonde ring uit voor de wijze, waarop de Nieuw-Walcheren-festivlteiten voor dit seizoen zijn aangepakt, waarna de heer M. Haasdonk uit Goes een over zicht gaf van hetgeen op de Bevelan- den zal gebeuren. Spr. deelde hierbij mede, dut er tij dens de ZJL.M.-tentoonstelling (van 14 tot en met 19 Juni) een schilderij ententoonstelling zal worden gehou den in de Grote Kerk te Goes. Hiertoe is overleg gaande met het Stedelijk Museum in Amsterdam. Gedurende deze week zullen er voorts in Goes landelijke congressen worden gehou den, waarvan ook Walcheren zal pro fiteren. Begin Mei zal de V.V.V.-Goes een propaganda-actle voeren ter gelegen heid van het herstel der veerdienst KruiningenPerkpolder, zo werd voorts nog medegedeeld en omstreeks deze tijd zal tevens een bezoek aan Zeeland worden georganiseerd voor een aantal Zweedse j'ournalisten. Tijdens de bespreking over de pro paganda in 1954 en de rondvraag ont stond enige discussie over de vraag of er voor ae directeur een assistent aangesteld zal kunnen worden. Hier van toonde met name de heer Haas donk zich een warm voorstander. Me de in verband met de kaspositie, werd besloten deze kwestie tot na het ko mende seizoen te laten rusten. Alge meen was men evenwel van oordeel, dat een assistent nodig is. Toekomst van Veere Jhr. L F. den Beer Poortugael uit Veere wees bij de rondvraag op de toekomst van Veere in verband met Delta- en Drie-eilandenplan. Op zijn voorstel besloot de vergadering ad- haesie te zullen betuigen aan een door de V.V.V.-Veere in te dienen request, waarin gepleit zal worden voor het leggen van een dam op 2 km afstand van Veere. in plaats van op een hal ve kilometer af9tand, zoals thans. Ook verzocht hy steun bij het streven om Veere een behoorlijke jachthaven te geven en om de recreatie-mogelijk heden te overwegen, welke zich zul len voordoen by uitvoering van het Drie- eilandenplan. Ten aanzien van de jachthaven werd besloten, dat de Z.V.V.V. de stoot zal geven tot het houden van oriënteren de besprekingen met dc betrokken in stanties. Ook zal de Z.V.V.V. zich stellen achter het streven tot verbe tering van de jachthaven In Goes. Tenslotte drong de heer J. H. Bal uit Tholen nog aan op een voortzet ting van het streven om ook op Tho len te komen tot een streck-V.V.V. Advertentie moet dlle voedsel, da* het !tSSkendelg8vMi9Pop»«P«0- t of moojoox iBICMIPMJ l M»AG-CftCHETS"»KKER, J smaakloos,I Jsnel, zeker NOODLOTTIG ONGEVAL BIJ BIEZEL1NGE De ene aansteker werkt beter dan de andere. Er zijn nu een- maal verschillen... Net als bij shag en precies zo bij vloei! Bij vloei moet U altijd denken aan de 3 verschilpunten van Mascotte, het vloei, dat beter rolt, beter plakt en beter brandt. Kwaliteits- punten die héél wat belangrijker zijn dan de vier, die deze keer in de aansteker te vinden zijn. Beide slachtoffers waren smid op Zuid-Beveland Op de Rijksweg ter hoogte van de Smokkelhoek onder Biezelinge zijn Zaterdagavond omstreeks kwart voor zeven twee motorrijders in volle vaart met elkaar in botsing gekomen. De gevolgen waren ontzettend Beide mo toren vlogen in brand en de twee be rijders, de 61-jarige gehuwde smid P A. Butler uit Kapelle-Biezelinge en de 32-jarige eveneens gehuwde smid J. Hundersmarck uit Ovezande moes ten met zware verwondingen naar het ziekenhuis „Sint Joanna" te Goes worden overgebracht. De heer H_, die ook ernstige brandwonden opliep, is daar nog dezelfde avond overleden, terwijl de heer B. Zondagmorgen aan zijn verwondingen is bezweken. De knecht van de beer H., zekere A de B. uit Ovezande, die op de duo was gezeten, kwam met de schrik vrij. Het ongeval geschiedde juist op het kruispunt, waar de weg van Bieze linge en Kapelle op de Rijksweg uit mondt De heer B. kwam met zijn mo tor uit de richting BiezeJinge en wilde de Rijksweg opdraaien Hij heeft daarbij waarschijnlijk de uit de rich ting Kruiningen komende motor van dhr H. niet opgemerkt en hieraan geen voorrang gegeven. Met grote snelheid reden de motoren op elkaar in. Bij de botsing vatten ook de benzinetanks vlam, waardoor de motorrijwielen ge deeltelijk verbrandden. De beide be stuurders werden tegen het wegdek geslingerd en bleven ernstig gewond liggen. Dokter Entink uit Kloetinge, die juist passeerde, verleende de eerste hulp, waarna de slachtoffers per zie kenauto naar Goes werden vervoerd. Geneeskundige hulp heeft echter niet meer mogen baten. Advertentie Wegens plaatsgebrek moest de strip „Jimmy en de fyende van Bolletje Sink" blijven overstaan. VOETBAL Voor De Zeeuwen lag bij Meto geen winst (0—1) Het reisje, dat De Zeeuwen moes ten maken om Meto te bekampen, heeft de Vlissingers niet wel opgele verd. Zij moesten met een 10 ne derlaag genoegen nemen. Als de voorhoede van De Zeeuwen over meer schutters had beschikt, dan was de winst zeker mee naar Vlissingen gegaan. De achterhoede van de gas ten was een groot struikelblok voor de Meto-voorwaartsen, al stelde de gevaarlijke Meto-linksbuiten de Zeeuwse verdediging vaak op zware proef. Vooral rechtshalf Oosterling en doelman Boucherie speelden een uit stekende wedstrijd. Meto was al di rect actief en en het doelpunt, dat de Brabantse linksbuiten na 30 minuten scoorde, was dan ook zeker verdiend (1-0). In de tweede helft had De Zeeu wen het beste van het spel, maar de voorhoede was niet doortastend ge noeg. Na een kwartier spelen be landde het leer by de vrijstaande linksbuiten De Bart, maar de Meto- doelman wist het schot op meester lijke wyze te stoppen. De laatste vijf minuten trachtte de gehele Zeeuwen- ploeg de gelijkmaker te scoren, zelfs spil Schinkel verscheen voor hét doel van de thuisclub. Alle pogingen lie pen echter op niets uit, zodat in de stand geen verandering meer kwam. Zeelandia leed tegen R.K.F.C. 40 nederlaag Zeelandia heeft in Roosendaal bij R.K.F.C. een 40 nederlaag geleden. Van enig veldoverwicht van een der ploegen was echter geen sprake. Het verschil zat hierin, dat de thuisclub voor het doel gevaarlijk was en de gasten niet. In de 18e minuut kon linksbinnen Van de Water van R.K. F.C. na goed samenspel met zijn links buiten de score openen (1—0). Van dit moment af was de thuisclub niet meer voor het Zeelandia-doel weg te slaan. Vooral Van Eekeren vormde voor de gasten een voortdurend gevaar. 16 mi nuten voor de rust wist deze speler de stand tot 20 op te voeren en 5 minuten voor de thee scoorde hij voor zijn club het derde doelpunt (3—0). Na de hervatting was Zeelandia ze ker niet minder, maar het ontbrak de Middelburgers aan schutters. Zij wis ten het niet verder te brengen dan de Brabantse verdediging, zodat de R.K. F.C.-keeper weinig last van hen had. Ongeveer 17 minuten voor het einde miste Van Eekeren een penalty, maar 4 minuten voor het einde maakte hij zijn fout goed door het leer voor de vierde maal in het net van de gasten te schieten (40). Met deze stand kwam het einde. HOOG EN LAAG WATER 23 Maart U N.A.P U +N.AJP U N.A.P. U.—NJAP. Vlissingen 4.01 1.96 16.22 1.92 10.33 2..22 22.33 1.93 Terneuzen 4.28 2.13 16.49 2.09 10.55 2.41 22.55 2.12 Hansweert 5.04 2.20 17.28 2.19 11.37 2.55 23.38 2.28 Zierikzee 5.31 1.34 17.54 1.38 11.12 1.80 23.10 1.51 Wemeldinge 5.49 1.61 18.07 1.64 11.25 2.05 23.38 1.74 (LUU uit nc 1 ETHER DINSDAG 23 MAART. HILVERSUM I 402 m. 146 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO 8.00—Z4.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram VPRO: 7.50 Dagopening AVRO: 8.00 Nws 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding 9.25 Voor de huisvr. 9.30 Waterst 9.35 Gram. 10.50 Voor de kleuters 11.00 Voor de zieken. 11.30 Pianorecital. 12.00 Gram. i2-30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Voor net platteland. 12.40 Twee piano's. 13.00 Nws 13.15 Me ded. of gram. 13.20 Lichte muz 14.00 „Wij ontdekken Amerika cans, en muz. 14.30 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram. 15.15 Voor de vrouw 15.45 Gram 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Instr ext. en soliste. 17.45 Rep. of gram. 18.00 Nws. 18.15 Gram. 18.20 Mil. caus. 18.30 Koorconc. 18.40 Gram. 18.55 .Pans vous parle". 19 00 Voor de kinderen 19.05 Pianomuz 19.30 Luister wedstrijd 20.00 Nws. 20.05 Gevar progr. 21-35 Lichte muz. 21.55 Meded. 22.00 Gram. 22.05 Tlroolse muz. 22.45 Buiten) overz. 23.00 Nws 23.15 ..New York calling", caus. 23.2024 06 „Francesca da Rimini", opera (3e acte). HILVERSUM H. 258 m. 1007 kc/s. 7.00— 24.00 KRO KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7-30 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kalender 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 Gr. 9.00 Voor de vrouw 9.40 „Lichtbaken", caus. 10 00 Voor de kinderen 10.15 School radio. 10 45 Gram. 11.00 Voor de vtouw. 11-30 Schoolradio 1150 ..Als de Ziele luistert" caus. 12 00 Angelus 12.03 Gram. 12.30 Land en tuinbmteded 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer 13.00 Nws en kath. nws. 13 20 Amus. ork. en soliste 14.00 Stu- dentenork en solist. 1450 Gram. 15.00 Me- tropole ork en soliste. 1550 Ben ie zes tig? 1600 Voor de zieken 1650 Zieken- lof. 17.00 Voor de )eugd 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee: L. E van der Jagt: „Arbeid en maatschappelijKe zorg in de Nederlandse Antillen". 18.<0 Gevar. muz, 18 20 Sportpraatje. 1850 Voor de Jeugd, 1852 Act 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.15 Uit het Boek der Boeken 1950 De gewone man. 19 35 Gram (Intermezzo: plm. 1950 „Vader doet de vaat".) 20.30 Lijdensme ditatie. 21 30 Strijkork. en sol (In de pau ze: plm 22.00—22.15 Ken een Haan een ei Uggen? 22.45 Avondgebed en liturg, kalender 23.00 Nws. 23.15 Viool en piano. 2350-24.00 Gram.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 7