Rechtbank behandelde misdrijf te Groenendijk op 21 Juni 1953 KUNST IN ZEELAND Zeeuwse Almanak TOCH PROVINCIALE SUBSIDIE VOOR „KINDERZORC'-PROJECT Agenda s PROVINCIALE ZEEUWSE JOÜRANT ZATERDAG 20 MAART 1954. TRAGISCHE DOOD VAN 16JARIGE TOOSJE D. Verdachte - achttien jaar - verminderd toerekeningsvatbaar Een wel zeer tragische zaak diende gisteren voor de Arrondissements rechtbank te Middelburg. Verdachte was de nog slechts 18-jarige A. P. van RL, bakkersknecht te Groenendijk (Kloosterzande). die ondanks zijn jeugd do dood van de 16-jarige Toosje D. heeft veroorzaakt. Men herinnert zich wellicht de feiten: Van M. had verkering gekregen met het meisje, hoewel de ouders van beide zijden er op tegen waren. De gevolgen van deze vriendschap bleven niet alt, doch van trouwen kon geen sprake zyn. De toestand voor de beide jongelui werd steeds moeilijker. Van M. poogde in Antwerpen werk te kragen, maar dit gelukte niet. Via een kennis kreeg hij een briefje van het meisje, waarin zij hem vroeg op een Zondagmid dag 21 Juni 1953 by de z.g. „Put van Ko" in dë Wilhclmuspolder te komen. Zy had belangryk nieuws voor hem. Op die middag kregen Van M. en zijn vriendinnetje al direct verschil van mening. Verd. maakte zich kwaad en gaf het meisje een slag tegen het hoofd, zodat zij bewusteloos in de put viel en in het water bleef liggen. Van M. geschrokken van zijn daad is weggelopen, maar enige tijd later te ruggekomen. Toen heeft hij het meis- je, dat nog steeds in het water lag, verderop in het riet gelegd, waarbij hij hoopte, dat als zij niet uit zichzelf zou opstaan, men haar niet zou kun nen vinden, wanneer zij toch dood was. Daarna was hij gaan vissen. Na lang zoeken, heeft men het meisje ge vonden, waarbij de dood weid ge constateerd. RAPPORT OVER VERDACHTE Verd. heeft een tijdlang van zijn voorarrest dat reeds 9 maanden duurt doorgebracht in de Rijksob servatiekliniek te Utrecht Prof. dr. Baan. het hoofd van deze instelling, zegt in een uitvoerig rapport, dat Van M. een kinderlijke en neurotische pei soonlykheid is. die reeds geruime tijd voor het plegen van de misdaad, in een gespannen toestand verkeerd heeft Hij concludeert dat verd. ten tijde van zijn daad aan een zodanige ziekelijke stoornis van zijn geestver mogens leed, dat het feit indien bewezen hem slechts in sterk ver minderde mate kan worden toegere kend. Men dient Van M., aldus het rapport niet als een volwassen man. maar als een kind te beschouwen. REQUISITOIR. De Officier van Justitie, mr. J. L. Andreae, zei in zijn requisitoir, dat deze zaak een juridische en een men selijke kant heeft. Verd. weet, dat de feiten ernstig zijn. Hij heeft verschil lende verklaringen afgelegd, die niet geiykluidend zijn. De meest aanneme lijke achtte de Officier, die waarin Van M. o.a. zegt van zijn daad zeei Zowel officier als raadsman tekenden hoger beroep aan. Zaak burgemeester van Hulst. Naar wij vernemen zijn zowel de Officier van Justitie bH de Middel burgse Rechtbank, mr. J. L. Andrea, als de raadsman, mr. G. Tichelman te Terneuzen, In hoger beroep ge gaan by het Haagse Hof, ln de zaak van B. A. Th. 5L T., burgemeester van Hulst. Zoals bekend, Is T. op 5 Maart j.l. door de Rechtbank tot 1 maand ge vangenisstraf onvoorwaardelijk ver oordeeld. Hem was tenlastcgelegd dat hij bijverdiensten voor de belasting had verzwegen. De eis tegen ver dachte was 3 maanden terwijl de verdediger vrijspraak suds. een geld boete had verzocht. Collecte. De Zonnestraal-collecte heeft te Goes 501,39 opgebracht. Een in Terneuzen gehouden collec te ten bate van het sanatorium „Zon nestraal" en het N.V.V.-t.b.c.-fonds bracht 372,30 op. De collecte ten bate van het N.V. V.-t.b.c.-fonds bracht te Terseke ruim 173 op. te zijn verschrokken; hij had het meisje nog nooit eerder geslagen Toen zij gevallen was, wist Van M. niet of zij dood was of leefde, maar hoopte, dat zij bij zou komen en naar huis zou gaan. Mr. Andreae con cludeerde daaruit dat uit de verschil lende onderzoekingen is komen vast te staan, dat het meisje dood geweest moet zijn voordat zij versleept is. Spr. meende, dat geen sprake was van op zet om T. D. van het leven te beroven Wel is er sprake van mishandeling, doordat van M. zijn vriendinnetje na de fatale klap in het water liet lig gen. De Officier meende echter, dat men hier te doen heeft met kinderen. Uit het rapport van prof. Baan is gebleken, dat verd. niet zulk een a- morele inslag heeft, als men wel zou denken. Velen hebben hem beïnvloed en dit beeft hem in onzekerheid ge bracht. Van M. zal ook weer verder moeten in het leven, hoewel een te rugkeer in de maatschappij op korte termijn uitgesloten moet worden ge acht. Eis: 1 jaar met aftrek. Mr. Andreae eiste een gevangenis straf voor de tijd van een jaar met af trek van voorarrest, voorwaardelijke terbeschikkingstelling, met een proef tijd van 3 jaar en stelde tenslotte de bijzondere voorwaarde, dat Van M. zich laat opnemen in de psychiatri sche afdeling van de Willebrordus- stichting te Heiloo. De raadsman van verd., mr. C. C. Wabeke. zei. het ten aanzien van de feiten met de Officier eens te zijn. Van M. kreeg van zijn ouders niet die aandacht en die steun, die men een kind moet geven. Mr. Wabeke wijdde nog uit over de menselijke zijde van deze trage die en sloot zich tenslotte aan bij de zienswijze van de Officier. Uitspraak op 2 April a.s. Dokter Stavermanstraat in1 De vele en belangrijke diensten, welke de in het afgelopen jaar over leden arts A Staverman sick gedu rende zUn byna 45-jarig verblijf te Vlissingen jegens de Vlissingse ge meenschap heeft verworven, hebben B. en W. aanleiding gegeven zUn naam voorgoed aan Vlissingen te verbinden door aan de raad voor te stellen, een straat naar hem te noemen. Het college heeft daarbij gedacht aan de straat, waar thans het kantoor van het Ziekenfonds Walcheren wordt gebouwd, een instelling waar van wijlen dokter Staverman vele ja ren een der stuwende krachten was. Deze straat is genoemd naar Anthony van der Woordt. B. en W. van Vlis singen stellen nu voor om deze straat in het vervolg Dokter Staverman straat te noemen om daarmede uiting te geven aan de waardering, welke de inwoners van de gemeente koeste ren voor de man, die niet slechts als bekwaam en toegewijd medicus, maar ook als stichter van de verbandkamer van de N V. Koninklijke Mij. „De Schelde", als voorzitter van de Vlis singse reddingsbrigade en als be stuurslid, beschermer en voorvechter van menige andere vereniging en in stelling, in veler harten voortleeft. Te zijner tijd zal dan de naam van Anthony van der Woordt aan een andere straat worden verbonden. Chr. Bureau voor school- en beroepskeuze. Dezer dagen vergaderde het Be stuur der Chr. Stichting voor School- Beroepskeuze in de Chr. U.L.O.- ool te Goes. De voorzitter, de heer H. C. van Donk, sprak er zijn blijdschap over uit, dat er veel belangstelling voor de beroepskeuze in de provincie be staat. Dit komt o.a. tot uiting in de aanmeldingen bij het bureau van mevr. Dra. De Kam—Bouma. In Ber gen op Zoom. Tholen. Walcheren en Zeeuwsch-Vlaanderen West zijn reeds subcommissies gevormd, terwijl voor Zeeuwsch-Vlaanderen Oost en Noord- Beveland ter vergadering plannen werden ontwikkeld. Van verschillende maatschappelijke organisaties en schoolbesturen kwam reeds financiële steun binnen: het bestuur hoopt dat de achterblijven- den spoedig zullen volgen. G. S. stappen óver financiële bezwaren heen. De Vereniging „Kinderzorg"te Mid delburg zal toch de gevraagde pro vinciale subsidie van 25.000 in de stichtingskosteu van een opvang centrum en een tehuis voor werken de meisjes ontvangen. Dit blijkt uit het antivoord van G. S. op bet alge meen verslag van de afdelingen der Prov. Staten, waarin het voorstel van G. S. dat een afwijzend standpunt innam werd onderzocht. Het algemeen verslag merkt op, dat het voorstel van G. S. bij vele leden teleurstelling heeft gewekt; men vond het streven van „Kinder- zorg" zeer sympathiek en meent, dat de vereniging geholpen moet worden. Voorts werd gezegd, dat de motieven van G. S. voor de afwijzing niet sterk zijn. De mogelijkheid werd geopperd het gevraagde bedrag renteloos ter beschikking te stellen of het uit het reservefonds te putten. VAN TOT Een hoe, bestemd voor een land bouwer te Nieuw- en 81. Jooslaiid wist b\j het afladen van een vee-wa gen te ontsnappen en koos het ,Jia- zenpad". Het beest Jacam in het bos bij Ritthem terecht, zwom de kreek BOTSING i Het wren twee werelden, die daar op het Vlissingse perron botsten. Twee werelden, die gescheiden ziin gebleven, ondanks de democratie in onze eeuw alsmaar voorwaarts heet te schrijden. De ene wereld was een majoor, een groot-majoor wél te verstaan, gehuld in een indrukwekkend uniform. Statig bewoog hij zich, t» afioachtlng van een of andere trein, over het perron. De andere wereld was een spoor wegman, ook gehuld in een uniform, maar minder indrukwekkend. De majoor, de gróótmajoor, richtte zoch op zeker ogenblik tot de spoor wegman en toen botsten de twee we relden. Want ietwat neerbuigend sprak de majoor„Zeg arbeider, hoe laat komt die treinf Arbeider-spoorman zweeg 'n ogen blik verbijsterd, herstelde zich toen en antwoordde ,J)at weet ik niet kor poraal" Waarop de „korporaal" zich haastte uit te leggen, dat zijn rang beduidend hoger lag, hetgeen de "arbeider" ge legenheid bood om op te merken, aat hjj machinist teas... over en zette daarna de vlucht zwem mende in de Westerschelde voort. Van het dier ontbreekt sindsdien elk spoor. Men neemt aan, dat het in de 8chelde is verdronken. Er is een tijd van komen en een tijd van gaanGelukkig, zou men geneigd zijn te zeggen voor Schou- wen-Duiveland: de twee reuze-gema len, die bij Den Osse duizenden en nog eens duizenden kubieke meters- water uit de polder Schouwen hebber gemalen, hebben hun werk voltooid en kunnen dus gaan. Men is than? bezig een van de pompen te demon teren. De andere zal nog intact blij ven om de functie van het zwaar be schadigde electrische gemaal tijdelijk over te nemen. MODESHOW. Te Axel organiseert de Bond van Plattelandsvrouwen op 25 Maart een modeshow in „Het Centrum". Caty Verbeek zal een causerie houden over „Mode-cocktail". Vertoond zullen wor den voorbeelden van huis-, regen-, sport-, wandel-, fantasie- en kinder kleding. BOUWARBEIDERS In het jeugdgebouw te Westkapelle vergaderde Donderdagavond de afde ling Westkapelle van de Chr. Bouw- arbeidersbond onder voorzitterschap van de hoer J. Westerbeke. Ter ver gadering werd met de districtssecre taris, de heer H. Koetsveld, over ver schillende problemen van gedachten gewisseld. Er was grote belangstelling In hun antwoord delen G. S. mede, dat zij over dit onderwerp nog een bespreking met het bestuur van „Kinderzorg" hebben gevoerd. Uit hetgeen tijdens deze bespreking naar voren kwam. is het college tot het inzicht gekomen, dat zy hun aanvan- keiyk standpunt dienen te herzien. Het bestuur van de vereniging heeft het verzoek nog uitvoerig toegelicht, waarbij o.a. verzekerd wérd, dat men slechts een éénmalige subsidie in de bouwkosten op het oog heeft. De moeilijkheden voor de verenigin om de stichting van de gebouwen te fi nancieren zyn een gevolg van het feit, dat het Rijk voor dit doel geen bouwsubsidie verleent en ook niet toelaat, dat de in het ge'_ouw geïn vesteerde kosten in enigerlei vorm worden verwerkt in de exploitatie uitgaven, waarin het Ryk wel bij draagt. Voorts.heeft het college by ande re provinciale besturen navraag ge daan omtrent de financiële steun, die daar voor dergeiyk werk wordt verleend. Daaruit bleek, dat in Noord-Brabant, Friesland. Gelder land. Drenthe en Zuid-Holland de provincie op dit terrein vrij aanzien- lyke bydragen verleent aan de di verse instellingen. Tenslotte delen G. S. mede, dat zy na ryp beraad tot de conclusie zyn gekomen, dat hier toch wel een taak voor de provin cie bestaat. Het wordt gewenst ge acht, dat in het belang van de in Zeeland op het gebied van de kin derbescherming te treffen voorzie ningen over de aanvankelijke finan ciële bezwaren wordt heengestapt. RokersJ OVER 2 WEKEN BEGINT HET! Er zijn zó veel rokers van IBIS EX PORT 100°/oEngelse shag, DOUBLET half-zware shag en KING WILLIAM Virginia sigaretten in ons land, dat de makers van deze artikelen nu wel eens een onderzoek willen instellen naar rookgewoonten. Uw mening wordt straks dus gevraagd èn... vóór wat hoort wat. Doe dus mee aan Nederlands grootste Opinie Onderzoek. U wordt bij ons in geschreven en krijgt daarmee een werkelijk grote kans op een bijzonder aardige attractie voor de kinderen! Iedereen kan GRATIS meedoen! DOUBLET hall-zware shag Een donkere, milde mélange van een heel aparte geur en smaak. 85 cent KING WILLIAM De „dure" Virginia sigaret, die U maar drie kwartjes per doos je van twintig kost 78 cent WAAR U NOG 8 WEKEN DE TUD VÓÓR HEBT Mocht U nog nooit hebben kennis gemaakt met één van de 3 merken, dan hebt U nü een uitgezochte gelegenheid daartoe. Vraag erom by Uw winkelier: IBIS EXPORT 100% Engelse shag Milde, zongerypte Virginia op zyn allerbest; een zachte en zuivere, puurblonde mélange 85 cent DOBBELMANNLEKKER MAN „U spreekt met uw moordenaar". „DE MELOMANEN" UIT GENT SPEELDEN IN MIDDELBURG De Koninklijke Maatschappij „De Melomanen" uit Gent heeft gister avond in Middelburg voor het Middel burgs Dilettantentoneel een voortref felijke voorstelling gegeven van het Engelse successtuk „U spreekt met Uw moordenaa'r". Pe bekende Engelse tennisser Fre- ajrick Knott heeft met zijn spel als ïsis een thriller geschreven, die de zaal van begin tot einde in spanning houdt bij de uitvoering van een vrij wel volmaakte misdaad Volmaakte misdaden plegen echter uitsluitend in detective-romans gepleegd te wor den; in werkelijkheid lopen de dingen meestal anders dan men denkt en zo is het ook hier. Tony Wendice, be faamd tenniskampioen, kan met nog zoveel zorg de moord op Sheila Wen- .dice voorbereiden, hij begaat daarbij, evenals iedere misdadiger, fouten, die hem op de duur noodlottig worden Een zeer belangrijke bijdrage tot de ontsluiering van de misdaad wordt geleverd door inspecteur Hubbard en op buitengewoon ingenieuze wijze weet de schrijver na uren van span ning voor een meer dan verrassende ontknoping te zorgen. „U spreekt met Uw moordenaar" is in Nederland door het beroepstoneel gespeeld en zal dus door tal van toe schouwers van gisteravond reeds te voren gezien zijn. Het is een niet ge ring compliment voor de Kon. Mij. „De Melomanen" uit Gent, dat zelfs zij, die het stuk eerder van het be roepstoneel gezien hadden, niet anders konden dan tot de conclusie komen, dat „De Melomanen" er een voorstel ling van hebben gegeven, die het beste was, dat door dilettanten bereikt kan worden Er waren enkele zeer kleine foutjes te ontdekken, die vermeden hadden kunnen worden, maar ovei het geheel genomen was het een vlek keloze voorstelling. De rol van Tony Wendice werd ge speeld door André Poppe, die van de tenniskampioen een buitengewoon ge slaagde vertolking gaf en in zijn spel alle geslepenheid wist te leggen, die een doortrapt misdadigei eigen is. Naast hem dient onmiddellijk Sheila Wendice genoemd te worden, welke rol gespeeld werd door Yoli van Ac ker, die de Middelburgers zich reeds met dankbaarheid herinnerden uit MAZBI. BiOOIN- (N Sf AALWABBNf A 8 BIEK SM Bosbrand nabij „Vrederust" Vrydae brak een bosbrand uit op de percelen van de heer Mathiissen, gelegen vlak naast de inrienting „Vrederust." De brandweer rukte uit met groot materiaal. Een opzichter van de Ned. Heide MH., die op enige honderden meters afstand met een grote groep werklieden bezig was, snelde even eens met zy'n mannen te hulp. Hy liet een grote brandgang graven, waardoor het vuur niet over kon slaan op de bossen var „Vrederust". Ook van de stichting kwam hulp opdagen. Spoedig was het vuur be dwongen Een groot gedeelte bos en jonge dennenaanplantingen gingen verloren. Over de oorzaak tast de po litie in het duister. Runderen vergiftigd te Schoondijke? Bij de landbouwer G. E. de B. te Schoondijke stierven deze week enige runderen, die in een weiland liepen langs de Tragel nabij de hofstede. Aangezien zich verschijnselen voor deden, die wezen op vergiftiging, werd de rijkspolitie in de zaak gemengd om een onderzoek in te stellen. Vacature kantonrechter. Mr. A. Veenhoven griffier van het kantongerecht te Middelburg, komt als derae voor op de alphabetische voordracht ter voorziening in de va cature van kantonrechter te Den Helder. vorig optreden van „De Melomanen". Een buitengewoon opvallende rol was die van Jan van Helder als inspec teur Hubbard. Een beroepsartist zou hem zijn creatie zeker niet verbeterd hebben Ook Max Halliday, de vriend van Sheila Wendice, werd voortreffe lijk gespeeld door Maurice Crève. terwijl captain Lesgate, die uiteinde lijk het slachtoffer wordt van alle ver wikkelingen voor het voetlicht werd gebracht door Maurice Vervaet De regie was voortreffeiyk, terwijl de heer P Bal uit Middelburg voor een uitstekend decor had zorggedragen, waarvoor hem terecht door de Gente naren dank werd gebracht. Het viel bijzonder op, dat de leden van „De Melomanen" zo voortreffelijk Nederlands spraken. Bij de aanvang van de voorstelling werd het woord gevoerd door de voor zitter van de Gentse Melomanen, de heer A. E. Frenne, die tevens als re gisseur optrad. Hij sprak zijn dank baarheid uit voor het feit, dat .De Melomanen" ten tweede male in Mid delburg konden optreden en gaf deze dankbaarheid stoffelijke vorm door het aanbieden van een kristallen bo kaal met inschrift De voorzitter van Het Middelburgs Dilettantentoneel, de heer W. de Pag- ter, dankte voor dit geschenk en bracht na afloop der voorstelling, die door de toeschouwers met een ovatie werd beloond, dank voor het voor treffelijke spel van „De Melomanen" Nog deelde de heer De Frenne me de, dat de Gentenaren deze zoyier Het Middelburgs Dilettantentoneel in Gent verwachten met een opvoering van „Het witte schaap van de fami lie". G.B. Na afloop van de voorstelling werd het gezelschap der Gentenaren, waar toe o.a. ook behoorde de Schepen voor Kunsten der stad Gent, de heer Hac- quart en Michiel van Vlaanderen als vertegenwoordiger der Belgische re gering, ontvangen in de met kaarsen verlichte burgerzaal van het Middel burgse stadhuis. Als eerste spreker voerde hier het woord de burgemeester van Middel burg, mr. dr. N. Bolkestein, die ver klaarde, dat het stadsbestuur zich het een eer rekende ondanks het late uur „De Melomanen" alsnog te ont vangen. In de eerste plaats omdat dit „De Melomanen" zyn, in de twee de plaats omdat zH uit Gent komen, met welke stad Middelburg zulke uit stekende relaties onderhoudt. De bur gemeester huldigde de heer De Fren ne voor zyn regie en voor het spel en zeide dat de hooggespannen ver wachtingen allerminst beschaamd zyn geworden. Het was een goed stuk met goed spel. Dankbaar zelde spreker te zyn voor de uitnodiging welke Gent gericht heeft aan „Ons Dilettantentoneel", want „ons" mo gen wy Middelburgers toch waariyk wel zeggen. Moge deze uitwisseling van toneelvoorstellingen een onder deel worden van een lange reeks van uitwisselingen op veelzydlg ge bied. De schepen der stad Gent, de heer Hacquart, diende van antwoord en zeide, dat de Gentenaren even graag naar Zeeland komen als de Zeeuwen naar Gent. „Men beweert wel eens", zeide spreker, „dat, hoe zuldeiyker men komt, hoe later de dag begint, maar Middelburg maakt hierop een voortreffelijke uitzondering, want zelfs voor Zuiderlingen is de aanvang iuiderllngen L van deze receptie wel t" Spreker hoopte dat 1 van ..Het Middelhui het bezoek jrgs Dtlettantento- neel'' aan Gent ook net gemeentebe stuur van zyn belangstelling blijk zal geven. Na deze toespraken bleef men nog geruime tfld ln gezellige kout btleen. Aan het einde van de receptie bood de heer De Frenne namens de Kon. My. „Melomanen" aan het ge meentebestuur van Middelburg een bronzen Gentse torenwachter aan. Het Belfort van Gent heeft vier voor Nieuwlandse chauffeur. Belasting ontduikende grossier kreeg 2 weken. De Middelburgse Arrondissements- Rechtbank veroordeelde gisteren de veevervoerder A. K. uit Nieuw- en St. Joosland tot 6 weken gevange nisstraf, waarvan 2 weken onvoor waardelijk. K. stond op 5 Maart j.L terecht als verdacht van het veroor zaken van het auto-ongeval onder Rilland-Bath op 8 December j.l., waarbij 2 buspassagiers het leven verloren. De eis tegen K. was 8 maanden. Het vonnis tegen de Middelburgse grossier A. M. J. V., aan wie belas tin g-ontduikinz tenlaste was gelegd, luidde 2 weken onvoorwaardeiyk. De loonslager-veehandelaar P. S. te Mid delburg tenslotte kreeg 1 maand voorwaardelyk met 2 jaar proeftyd. Ook S. had zich aan belastingontdui king schuldig gemaakt. torenwachters, zodat deze eersteling perspectieven opent. De heer W. de Pagtev huldigde de heer De Frenne voor zyn werk ln het belang van het nationale en interna tionale amateurstoneel en dankte het Middelburgse gemeentebestuur voor deze gastvrije ontvangst der Gente- naren. De burgemeester, mr. dr. N. Bol kestein, dankte voor de torenwach ter en herinnerde er aan, dat M'ddeh burg van oudsher trots is geweest op zyn twee torens van welke de stadhuistoren vergeleken kan worden met het Belfort te Gent. Spr. hoopte, dat als eenmaal de Middelburgse torens uit hun as zyn herrezen. Gentse torenwachters sym bolisch de Middelburgse torens zul len bewaken. Spr. herhaalde uitermate dankbaar te zijn voor de vruchtdragende rela ties tussen de Gentse en Middelburg se toneelverenigingen. Examen. Aan de Gemeente-Universiteit van Amsterdam slaagde voor het candi- daatsexamen rechten de heer L. Ross te \hissingen. middelburg. Vandaag Electro: „De man met de was sen beelden" (3 D). (18 jr.), 't en 9.15 uur; Schouwburg: „Trommen van Fu Manchu". (14 jr.) 8 uur; Kunsttaal Van Benthem en Jutting: Expositie Raymond J. P. Kimpe, 9—18 u.; Vei- linghal Nw. Vllss. weg: Zeeuwse zaal handbalkampioenschappen, 2.30—22.00 uur; Morgen Electro: als vandaag. 3.30, 7 en 9.15 uur: Schouwburg: als vandaag, 2.30 en 8 uur. VLISSINGEN Vandaag Alhambra: „De man met de wassen beefden". (3 D). (18 jr.). 7 en 9 uur; Luxor: „Storm over Malakka". (14 jr.), 7 en 9 uur; Kunsttaal Boek handel Bikker: Tentoonstelling van schilderijen van „Denivan". 8.30—12.30 en 2—6 uur; Stedelijk Museum: Ten toonstelling kleurenreproducties. 10— 12.30 en 7—10 uur; Concertgebouw) Vara-tournee. 8 uur. Morgen - Alhambra: als vandaag 3. 7 en 9 uur; Luxor: als vandaag 3. 7 en 9 u.; Unitas: districtsvergadering Vara, 10 uur. GOES. Vandaag Grand: „Storm over Malak ka". (14 Jr.). 7 en 9 uur Morgen Grand, als vandaag. 7 en 9 uur, „Berlijn een stad van avontuur", 3 uur. zierikzee. Zaterdag Concertzaal, 8 uur, Zondag 3 en 8 uur. Maandag 8 uur: „De schrik van de 2e compagnie". Dins dag en Donderdag 8 uur: „Deze vrouw is gevaarlijk".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2