Spoedige beslissing over advies van Delta-commissie Almanak Minister heeft voorlopig nog geen bemoeiingen met „Sluiskil—Breda" ÏOT NA AFSLUITING GEEN KANS MEER VOOR OESTERCULTUUR KUSTLIJN MOET SLUITEN VAN DELFZIJL TOT CADZAND WIE PLUKKEN DE VRUCHTEN Agenda 9 PROVIN CI ALE ZEEUWSE JOU RANT VRIJDAG 19 MAART 1954 MINISTER ANTWOORDT EERSTE KAMER Drie-eilandenplan wordt thans nader uitgewerkt De voorstellen van de Delta-commissie worden zo spoedig mogelijk na ont vangst lu studio genomen en de beslissing of deze gevolgd zullen worden, zal op korte termfjn genomen worden. Het Drie-ellandeuplan wordt nader uitgewerkt, waarna aan de hand van het advies van de Delta-commissie (dat inmiddels Is uitgekomen, red. en van de in verband daarmede door de regering genomen beslissing, zal kun nen worden vastgesteld of dit plan thans reeds ter band zal kunnen wu.Uen genomen. Aldus de minister van wate rstaat in zyn antwoord aan de Eerste Kamer over de begroting 1954 van zijn departement. waterschappen, zoals deze 5n Tondwet en andere wetten Ichaamd, als een voorname Op verzoek van de minister van landbouw, zo deelt de minister van verkeer en waterstaat in zijn ant woord verder mede, worden onder handelingen met de R.T.M. gevoerd om de tram op Schouwen-Duiveland op zeer korte termijn te doen vervan gen door wegverkeersmiddelen. De R.T.M. is bereid de tram op korte termijn te vervangen door autotrac- tie, doch zij stelt deze vervanging af hankelijk van een vergoeding haai te verstrekken voor het prijsgeven van haar eeuwigdurende tramconcessie op dit gedeelte van haar net en voor de nadelen, welke mogelijk voor haar uit de overschakeling voortvloeien De minister kan niet de mening delen, zo blijkt voorts uit zjjn ant woord aan de Eerste Kamer, dat te weinig maatregelen zijn getroffen om te voorkomen, dat tot het rampge bied behorende eilanden van het vas teland geïsoleerd raakten. Zodra bleek, dat ais gevolg van de strenge vorst pont- en nootverbindingen zou den worden verbroken, is medewer king verleend aan het vervoer per militair vliegtuig naar Schouwen (Haamstedeen per particulier vliegtuig naar Goeree en Overflakkee. Verbetering dijkvakken Er kunnen ook thans in het ramp gebied nog verschillende kortere of langere dijkvakken worden aangewe zen, die niet voldoen aan de eisen, die met het oog op een aanvaardbaar risico aan de waterkeringen blijvend moeten worden gesteld. Hiernaar is thans een onderzoek ingesteld dat vrijwel beëindigd is en het ligt in het voornemen, dat thans spoedig net de verbetering van deze dijkvakken wordt begonnen en dat deze werken in een snel tempo zullen worden be ëindigd, opdat, in afwachting van de uitvoering van de uiteindelijke plan nen, die op grond van de adviezen van de Delta-commissie zullen wor den vastgesteld, in het betrokken gebied een redelijke veiligheid zal worden bereikt. Voor de uitvoering van deze verbeteringswerken zullen de nodige voorstellen bij de Staten- Generaal worden Ingediend, De minister is van oordeel, dat handhaving van de autonomie der Nieuwe inspecteur van het Brandweerwezen benoemd Tot inspecteur van het Brandweer wezen voor de provincie Noord-Bra bant en Zeeland, standplaats Breda, is bij K.B. met ingang van 1 April benoemd de heer H. M. A van Schen- del. tot dusver adjunct-inspecteur voor de provincies Gelderland en Overijssel. De heer Van Schendei wordt opvolger van de heer G. Schoonheim. die werd overgeplaatst naar Den Haag. frondwet en andere wetten is be- chaamd, als een voorname opga ve van het huidige Waterstaats bestuur dient te worden be schouwd, zulks geheel in overeen stemming met <le Nederlandse traditie. Ook al is de toestand van de water keringen. eventueel na het aanbren gen van nog verdere verbeteringen, van dien aard, dat het risico van een calamiteit tot aanvaardbare propor ties is teruggebracht dan schijnt het ook de minister tóch noodzakelijk, mede in het licht van ervaringen bij de Februari-ramp, dat alle aandacht wordt besteed aan een organisatie tot alarmering van de bedreigde ge bieden. Een dergelijke organisatie is inderdaad geformeerd voor het gehe le rampgebied, dus ook in de provin cies buiten Zeeland, terwijl het even eens bekend is dat ook in andere pro vincies, die door de zee kunnen wor den bedreigd aan dit punt reeds aan dacht werd geschonken. Het vraagstuk van dè verbetering van de afvoer van mensen en vee ingeval van een overstroming be hoort niet tot de zorgen van het de partement van verkeer en waterstaat, maar wel zijn daarvoor reeds maatre gelen getroffen. Raadsverkiezing te Zierikzee Op 23 Juni 1954 De minister van binnenlandse za ken heeft besloten de dagen der can- didaatstelling en de stemming voor de verkiezing van de leden van de raad der gemeente Zierikzee vast te stellen onderscheidenlijk op 1 Mei '54 en 23 Juni 1954. Vrachtauto overreed twee ouden van dagen te Sas van Gent Eén ter plaatse overleden Op het terrein van de Centrale Sul- kermaatscliappü te Sas van Gent ge. beurde Donderdagmiddag te om streeks kwart voor zes een ongeluk, dat aan de heer E. M. Asscnade (B.) het leven kostte. Op het terrein van de maatschappij is men bezig met egaliseren en daar bij was een vrachtauto »n de modder vastgeraakt. De chauffeur van de fir ma L. uit Limburg trachtte met zijn auto jle andere wagen vlot te trekken Twee ouden van dagen stonden met hun rug naar de beide auto's naar andere werkzaamheden te kijken en bemerkten de achteruitrijdende vrachtauto niet. Zij bevonden zich bui ten het gezichtsveld van de chauf feur en het gevolg was, dat zij beiden werden overreden. Dr. A 1. P. van Loy, arts te Sas van Gent, die spoedig ter plaatse was kon slechts constateren, dat de heer E. M. was overleden. De heer De V.. eveneens uit Assenede. moest met in wendige kneuzingen naar het zieken huis te Sluiskil worden vervoerd. De chauffeur van de vrachtauto treft naar alle waarschijnlijkheid geen schuld. Voordat dr. Van Loy ter plaat se verscheen was door de E.H.B.O. reeds de allernoodzakelijkste eerste hulp verleend. Antwoord van mr. Algera op vragen van Kamerlid. De minister van verkeer en water staat, mr. J. Aigera, heeft schriftelijk antwoord gegeven op vragen van het Eerste Kamerlid, de heer M. van der Himst, omtrent de busdienst Sluiskil Breda. De minister verklaarde o.m. Bekend is, dat de. vertegenwoordigers van de Ned. Spoorwegen op de open bare zitting van de Commissie Ver gunningen Personenvervoer, waarop de aanvraag om vergunning voor de onderhavige busdienst werd behan deld, heeft medegedeeld, dat verle ning van de vergunning voor de Ned. Spoorwegen een schade van f 120.000 oer jaar zou betekenen de. juistheid van het bedrag der door dè Neder landse Spoorwegen te lijden schade, alsmede de berekening daarvan die nen voor rekening van de Ned. Spoorwegen toe worden gelaten en staan in dit stadium, te weten het stadium van behandeling van de aan vraag door de Commissie Vergunnin. fen Personenvervoer, niet ter beoor- eling van de minister. De beslissing op de onderhavige aanvraag wordt in eerste aanleg zelfstandig door de Commissie Ver- VAN Me). C. Q. te Scherpenisse was de zer dagen in haar keuken bezig met het bakken van vis. Alles leek aan vankelijk goed te gaan en de visjes werden al heerlijk bruintoen plotse ling, tot de grote, schrik van mej. Q.. de vlam in de bij het gasstel behoren de gasketel sloeg. De vlammen laai den terstond hoog op en reeds begon nen de gordijnen van de keuken te branden. Gelukkig kwam op dat mo ment juist een familielid de heer W. Q., binnen, die terstond kordaat in greep. Hy wierp een zak over de ke tel, sneed de slang door en bracht HAMER In de boezem van een vereniging voor ouden van dagen ergens in Zee land, is een weinig gekrakeel ontstaan over een kwestie met ongetwijfeld die pe achtergronden. Het gaat om een voorzittershamer. Een fraai uitaevoerde, misschien wel eikenhouten voorzittershamer. Het bestuur snakt er naar om zijn voorzitter met deze hamer te zien zwaaien, maar helaas Helaas, er is een, uiteraard bejaard lid van de vereniging, dat het eenvou dig vertikt om het hamertje tik af te staan! Hoe het voorwerp, het corpus delic ti, in zijn bezit is gekomen ligt ver scholen in de schoot van het verleden, van een grijs verleden wellicht. Want voorzitter is hamer-opa nooit geweest. En tóch heeft liy het ding thuis en weigert hij halstarrig het af te staan... Waarom f Ach, het laat zich misschien wel ra den. Jaren wellicht heeft opa in het diepst van zijn gemoed de vrome wens gekoesterd eens de vergadering te mo gen leiden, eens voorzitter te zijn van een vereniging. De wens is nooit in vervulling gegaan, maar wel heeft opa zo veronderstellen vrij kans ge zién de illusie een weinig gestalte te geven. Met die hamer. Men moest er maar niet te veel op hameren vervolgens het brandende, geval ijlings naar buiten. Ook hef vuur in de gordijnen was weldra geblust. Door het doortastende optreden van de heer Q. werd ernstig onheil dus gelukkig voorkomen. Het is op het ogenblik betrekkelijk stil in de haven van Bruinisse. De meeste mosselschepen zijn naai de Waddenzee vertrokken om daar orde op de zaken te gaan stellen. De per celen moeten immers schoongevist worden met het oog op de a.s. bezaai ing, nieuwe bebakening. moet worden uitgezet enz. Intussen bestaat er voor hen, die nog over behoorlijke mosse len beschikken, nog gelegenheid deze aan het Aan- en Verkoopkantoor in Bergen op Zoom af te leveren. Uit Frankrijk is er nog altijd een behoor lijke vraag. DE LIEVE JEUGD. Helaas hoort men hier en daar nog al eens klachten over baldadigheden en vernielingen door dc jeugd. Thans kregen wij weer zo'n bericht uit Bier vliet. In de Oranjepolder staat een tijdelijke onbewoonde woning en de zer dagen moest de politie constate ren. dat vrijwel alle ruiten waren in gegooid De politie heeft de zaak in onderzoek, maar voorlopig ontbreekt nog elk spoor van de daders. Een 56-jarige brouwer uit Kortrijk (België) zag zich aan de Nederlandse grens drie zakken met een totale in houd van 125 kg pootaardappelen ont gaan. De douane uit Zuiddorpe hield hem bij het grenskantoor Overslag aan, toen hij trachtte de piepers op il legale wijze naar de andere zijde van de grens te vervoeren. Het werden wel dure aardappelen, want de brouwer moest ook nog een flinke boete beta len. HOND HIELD HUIS IN HOENDERHOK Acht ganzen en enkele kippen van de heren J. Jasperse en S Smits te Oud-Vossemeer vonden een voortijd! ge dood, toen een „onbekende" hond onder de pluimveestapels van deze beide landbouwers huishield. Men zoekt thans ijverig naar dè bedrijver van deze snode daad. gunningen Personenvervoer geno men, van welke beslissing beroep op de Kroon openstaat. Eerst in de pha se van het beroep en dan nog nadat de Raad van State zijn advies heeft uitgebracht is er van bemoeiing door de minister met de onderwerpelijke aangelegenheid sprake. Gemeentelijke autonomie Inleiding burgemeester Bolkestein fe Amersfoort De burgemeesters aangesloten bij de Partij van de Arbeid vergader den te Amersfoort. De aanwezigen hielden zich bezig met twee proble men: de gemeentelijke autonomie en het polltievraagstuk. Het eerste onderwerp werd inge leid door mr. dr. N. Bolkestein, bur gemeester van Middelburg. Spreker achtte het bepaaldelijk onjuist, dat besluiten van de ofganen van de territoriale, autonome lichamen (pro vincie en gemeente) onderworpen zijn aan de goedkeuring van ambtenaren of commissies. De normale toezicht houdende organen zijn; Gedeputeer de Staten (soms Commissaris der Koningin de Kroon (voor verant woordelijkheid van de minister van binnenlandse zaken), en in som mige gevallen de Kroon (voor verantwoordelijkheid van andere technische ministers)Het is volgens heer Bolkestein onjuist, dat ambte naren of commissies met officieel slechts adviserende taak zoveel macht en invloed krijgen, dat in de praktijk de besluiten der autonome lichamen de goedkeuring dezer amb tenaren en commissies behoeven. De tweede inleider, de heer W. Thomassen, burgemeester van Zaan dam, refereerde over het politie- vraagstuk. Hij gaf in overweging de kleinere gemeenten te verenigen tot een gemeente politiekring, op basis van de wet gemeenschappelij ke regeling 1950, een regelinf die veel overeenkomst zou vertoner met de regeling voor de bescherming bur gerbevolking. Een en ander zou een wijziging kunnen zijn van het con cept politiewet van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, dié in het algemeen de instemming der vergadering had. Advertentie. fiefrfe. ég nrux/h tjïï/petej Onthaal Uw gezin op - OXO VERMICELLI SOEP geurig en krachtig en. slechts 35 ct per pakje MENING VAN INSIDERS: Polderbestuurders ingenomen met Delta-plan Het spreektwel vanzelf, dat de I Zeeuwse Polder- en Waterschapsbond. publicatie van het derde interim-rap port van de Deltacommissie vooral in de kringen van direct belangheb benden met grote belangstelling Is ontvangen. En daarbij denken we dan aan bestuurders van polders en wa terschappen en in niet mindere mate ook aan hen, die geïnteresseerd zijn in de door de plannen bedreigde oes ter- en mosselcultuur. De heer M. W. van Arenthals, dijk graaf van het waterschap Oud en Nieuw Noord-Beveland, juichte het advies toe. Voor zijn waterschap zal het echter van her grootste belang zijn, waar de dam door de Ooster- schelde zal worden gelegd. Wanneer deze niet van het meest Westelijke iunt van Noord-Beveland naar jchouwen komt. te lopen, zal nog een groot gedeelte dijk, waar meermalen dijkvallen optraden, aan open zee blij ven liggen. Om de risico's van cala miteiten weg te nemen, ziet men daarom het vallengebied graag bin nen de dam. Hetzelfde gelde voor Schouwen. ,,Als waterschapsmensen kunnen we dit advies niet' anders dan toejui chen", aldus de heer P J. J. Dekker, dijkgraaf van de Breede Watering be westen Yerseke en voorzitter van de Minister Cals naar Schouwen-Duiveland Naar wij vernemen ligt het in .de bedoeling van de minister van onder wijs, kunsten en wetenschappen, mr. J. M. L Th. Cals. om no? deze maand een bezoek aan Schouwen-Duiveland te brengen, teneinde zich op de hoog te te stellen van dc onderwijsproble men, die op het eiland een rol spelen. De minister zal waarschijnlijk ver gezeld zijn van de secretaris-generaal van zijn departement, rnr H J. Reï- nink. Het gezelschap zal een rondrit over het eiland maken, terwijl het niet is uitgesloten, dat men in Zierikzee blijft overnachten. „De Amstelflora" Aan de internationale bloementen toonstelling „De Amstelflora" zal ook de Zeeuwse Bloemistenpatroonsvereni- ging .Luctor et Emergo" deelnemen. De expositie wordt van 25 Maart tot en met 4 April in het R.A.L-gebouw te Amsterdam gehouden. Op de door de Zeeuwen ingerichte stand welke een oppervlakte heeft van 30 m2 zal men de door de ramp aangerichte verwoestingen en het her stel hiervan kunnen bezichtigen. Tevens zullen de deelnemers een Zeeuws belang dienen, want bij deze stand zai ook de Boomplantactie van de Stichting Nieuw Schouwen Duive- land worden gepropageerd. Geduren de de tentoonstelling worden er certi ficaten voor deze actie aangeboden. Voorts zal op het podium van de stand worden getoond, dat de Zeeuw se bloemisten allerminst ten achter staan bij hun overige Nederlandse col- lega'5s. Examen. Aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam slaafde voor het doc toraal examen Wis- en Natuurkunde, de heer W. J. Basting, vroeger te Breskens. Aan de verenigde modevakscholen te Utrecht behaalde mej. P. N. van Poortvliet uit Oud-Vossemeer het di ploma coupeuse Te Nieuwdorp werd een collecte ge houden ten bate van „Het Hogeland". De opbrengst was f 93.—. Prof. Klein over het Delta-plan Afsluiting van de zeegaten is fi nancieel zowel als practisch de aan gewezen oplossing van liet water staatkundige probleem, waarvan Ne derlands voortbestaan afhangt: be veiliging tegen de zee. Dit heeft prof. ir. J. L. Klein, directeur-hoofd ingenieur bij de provinciale watcr- staatdienst Zuid-Holland, verklaard In een inleiding, getiteld „Problemen rondom een gesloten kustlijn van Cadzand tot DelfzUl", die hH te Am sterdam hield voor de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel, departement Amsterdam. Spreiter ging de voordelen var de afdamming na en besprak voorts het openlaten van de Nieuwe Waterweg en Westersohelde als verbindingen naar zee (zoals overwogen door de Delta-commissie). Prof. Klein zeide dit nadelig te achten voor het effect van afdamming, .die, zo meende hij, inderdaad een gesloten kustlijn moet opleveren, en het bezwaar van dijk verhogingen door bebouwde kommen heen moet ondervangen. Een oplos sing zou kunnen zijn. aldus prof. Klein, een stormstuw voor de mon ding van de Nieuwe Waterweg, al léén te sluiten in geval van uitzon derlijk hoge springvloed. Waarom de afdamming niet'ai vee] eerder was overwogen, vroeg spr zich af. Z\jn antwoord luidde, dat vijftig jaar geleden de technische hindernissen veel groter waren dan nu en dat zowel de ervaringe: als de stimulans voortgekomen uit de ramp van Februari 1952 ontbraken De aanbeveling van de Delta-com missie is zowel technisch uitvoer baar als financieel mogelijk en ver antwoord. Er moet iets gebeuren. Dat heeft de ramp wel bewezen. Wanneer de kos ten gelyk zijn, gaf de heer Dekker ook de voorkeur aan afsluitin der zeearmen, tegenover verhoging van de bestaande dijken. Voor de oester- en mosselcultuur moet dit worden be treurd, doch voor dit eilandengebied zelf is afsluiting dé oplossing. Hij hoopte dan ook dat, voor zove: dit economisch, financieel en technisch mogelgk is, de plannen snel tot uit voering zullen worden gebracht! LICHTPUNTJE VOOR DE OESTERS. Burgemeester Willemsen van Yer seke was niet verrast over het ad vies. Hij had dit wel verwacht an 'n commissie, welke geheel uit water staatsmensen bestaat. Hoewel hij zijn oordeel verdei' wilde opschorten tot het moment dat hij het advies volle dig had bestudeerd, vond burgemees ter Willemsen het toch een lichtpunt je, dat in elk geval aan de mossel en oestercultuur aandacht wordt ge schonken. Hij zag dit temeer als een reden om de actie ter beveiliging van de belangen van deze cultures voort te zetten. Een van de mannen uit de practijk, de heer J. H. Bal uit Tholen, voorzit ter van de „Vebo" zag het eveneens als een lichtpunt, dat de commissie van mening is, dat in geval van schade, op^het verlenen van tegemoet komingen gerekend moet worden. Een Iiaös om de eestercultuur in enigerlei vorm te bestendigen achtte hij by het leggen van een dam niet aanwezig. Ook de Commissie van dertien is tot deze conclutie geko men. De mosselcultuur is nog wel te verplaatsen, doch de Zeeuwse verwa terplaatsen welke voor de handel van zo groot belang zijn, kunnen niet ver vangen worden. Een ander klein lichtpuntje is nog, dat men de plannen over een periode van 20 h 25 jaar denkt te kunnen uit voeren. Het zou daarbij de bedoeling zijn, dat de afdamming van de Oos- terschelde tot het laatst za! worden bewaard. Voorlopig kan men dus nog even vooruit, hoewel bij de uitvoering van het Drie-eilanden-plan reeds de eerste slagen aan de oester- en mos selcultuur zullen worden toegebracht. Delegatie uit Go/ssel bezocht Bruinisse De raad der gemeente Bruinisse en de leden van het adoptie comité kwa men in hotel Storm bijeen ter verwel koming van een deputatie uit Gorssel, de gemeente, die Bruinisse adopteerde. Burgemeester H. K. Michaëlis heett* deze delegatie, bes'aandc uit burg» meester mr. J O. Thate, oud-wet!'on der Sobel, gemeente-secretaris L. Mo lenaar en de heer Van Woudenberg— Hamstra, welkom, waarbij hij herin nerde aan de vele hulp die Gorssel aan Bruinisse verleende. Mr. Thate beantwoordde de toe spraak van burgemeester Michaëlis en feliciteerde de gemeente met het snel le herstel na de ramp. Hoewel het be zoek in Februari 1953 nog vers in het geheugen lag, vond hij het wonder baarlijk te zien hoeveel reeds ten goe de is veranderd. De adoptie zal thans snel tot het verleden behoren, doch spreker gaf uiting aan de hoop. dat de vriendschap tussen beide gemeenten tot in lengte van dagen zal voortbe staan. Het doel van dit bezoek was het con tact te vernieuwen, een bedrag van f 836.50 te overhandigen en een aantal bomen tot herbeplanting der gemeen te aan te bieden. Dit als waardig sluit stuk van de adoptie. De geste van de Middenstandsvereniging te Bruinisse om ten behoeve van het verbrande kerkje van de Stichting Ned. Mettray f 100 te schenken was te Gorssel zeer gewaardeerd. Over de herbeplanting werd druk van gedachten gewisseld Men zal deze tot een tastbare herinnering aan de Gorsselse hulp maken. Tussen de ge schonken bomen zal als blijvend mo nument een bank worden geplaatst. Een tuinarchitect, die ook de Boom plantactie ,van de Stichting Nieuw Schouwen Dyiveland van advies dien de. zal hierbij worden ingeschakeld. Burgemeester Michaëlis zegde dank voor dit initiatief. Een voorstel van de heer W. van Gilst om te Bruinisse een huis-aan- huis-eollecte te houden voor de Stich ting Ned. Mettray wero door de raad overgenomen Burgemeester Thate zal de behoefte hieraan onderzoeken en hij sprak zijn dank uit voor deze geste. De heer Krepel stelde voor om de landbouwjongeren. die behulpzaam waren bij het bergen van de land bouwmachines nogmaals naar Bruinis se te laten komen De beide aanwezi ge hoofden van scholen werd aange boden een aantal leerlingen weer de vacantie in Gorssel te laten doorbren gen. Ten slotte werd besloten, dat het gemeentebestuur en het adoptie-comi té van Bruinisse op 24 en 25 Juni een bezoek aan Gorssel zullen brengen. Men schrijft ons: Een drub VTeemdelingenbezoek, zo wel aan de steden als aan het platte land, vormt een belangrijke bron van inkomsten waarvan alle lagen der be-, volking direct of indirect profiteren. Het is een tab van onze nationale nij verheid, een industrie, die ons land jaarlijks tientallen millioenen guldens oplevert aan reis- en verblijfkosten, verteringen, inkopen, enz van toeris ten uit binnen- en buitenland. Om de nodige belangstelling op te wekken voor stad, streek of gewest, teneinde een deel van de toeristen- stroom naar eigen contreien te trek ken is voortdurend reclame en propa ganda noodzakelijk. En dat kost geld, wat niet altijd ge makkelijk door de belanghebbenden wordt afgedragen. Maar al te vaak wordt de opmerking gemaakt, dat „men geen belang bij toerisme heeft" Bij een verzoek om lid te worden van een Vereniging voor Vreemdelingen verkeer krijgt men maar al te vaak te horen: „Gunst, klopt u daarvoor bij ons aan? Nee. de hotel- en pension houders, dat zijn de mensen, die aan het vreemdelingenverkeer verdienen". Dit laatste is juist, maar het is even zeer juist, dat een deel van de ver diensten van deze categorie vloeit in de kas van (om een enkel voorbeeld Vara-district Zeeland vergadert in Vlissingen Da V.A.R.A.-bestuurders van de Zeeuwse afdelingen komen a.s. Zon dag in „Unitas" te Vlissingen bijeen ter verkiezing van een dïstrictsbe- stuurder en hot benoemen van een vertegenwoordiger in de Vereni gingsraad. De heer J. W. Lebon zal een in leiding houden over het radio-vraag stuk. Aan het verslag van de districts secretaris de heer J. Reljnhout uit Middelburg, blijkt, dat het ledental door de gevolgen van de stormramp veel is achteruitgegaan Thans zijn echter de cijfers van 1953 weer over schreden. Was op 1 Januari de stand 7000 leden, op 1 Januari 1954 bedroeg het ledental 7391 Enige opgeheven afdelingen op Schouwen-Duiveland, Noord-Beveland en Zuid-Beveland zijn weer in functie getreden, n.l. te Brouwershaven, Burgh-Haamstede, Dreischor. Renesse, Zierikzee, Zonne- maire, Bruinisse, Ouwerkerk, Kort- gene en Kruiningen-Hansweert. Nog ten pfTTchl worden de afde lingen Ellemeet Noordwelle, Se- rooskerke en Nieuwerkerk Het dis- strict telt thans 33 afdelingen (vorig jaar 28). te noemen) kolenhandelaren, textiel- magazijnen, openbare nutsbedrijven, ambachtslieden en leveranciers van velerlei artikelen. Daarom mogen ook zij niet achter blijven om het werk van de V.V V.'s door financiële steun te bevorderen De Provinciale, zowel als de plaatselijke V.V.V.'s zullen er dankbaar voor zijn! Nog geen onderhaniMmgen over het Noord-SIoe Er zyn nog geen onderhandelingen geopend met de eigenaren van opper vlakten In het gedeelte van het Sloe benoorden de afsluitdam. Dit komt pas aan de orde wanneer de plannen voor hetgeen het Rijk hier eventueel zal gaan ondernemen, voldoende vast staan. Aangenomen moet worden dat dan in elk geval een regeling zal kunnen worden bereikt Intussen hebben enke le van deze eigenaren het voornemen te kennen gegeven hier zelf tot gedeel telijke inpoldering te willen overgaan. Ten aanzien van de daarvoor noodza kelijke concessie-aanvrage zal de nor male procedure dienen te worden ge volgd, aldus de minister van water staat in zyn antwoord over de begro ting 1954 van zijn departement aan de Eerste Kamer. MIDDELBURG. Vandaag Electro: „De man met de was sen beelden" (3 D). (18 jr.). 1 en 9.15 uur; Kunstzaal Van Benlhem en Jut ting: Expositie Raymond J. P. Kim- pe. 18 uur; Schouwburg: Gentse Melomanen, ,,U spreekt mei Uw moor denaar". 8 uur, Schuttershof: Uitvoering „O.NDA.". 20 uur. VLISSINGEN Vandaag Alhambra: „De man met de wassen beelden" <18 Jr j 7 en 9 uur; Luxor- ..Storm over Malakka", (14 jr)„ 8 uur; Kunstzaal Boekhandel Bikker: Tentoonstelling van schilde rijen van „Den!van", 4 30—12.30 en 2 —6 uur; Stedelijk Museum: Tentoon stelling kleurenreproducties, 10—12.30 en 130—5 uur GOES, Vandaag Grand: ,.P« man met de was sen beelden" (18 jr.), 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2