BESTE m Kieuw legerplan betekent slechts geringe opvoering gevechtskracht DE Nieuws uit Walcheren JIMMY en de Bende van Bolletje Bink WONINGZOEKEND PAAR MAAKTE HET BURGEMEESTER LASTIG WOENSDAG 17 MAART 1954 PROVINCIALE ZEEUW VB COUR Ai T 11 KLEINERE LUCHTMACHT EN GEEN PA NTSERDIVISIE. Tekort aan beroepspersoneel drukt peil van geoefendheid (Van een militaire medewerker) Wanneer men het relaas van minister Staf naar aanleiding van «Un Amerikaanse reis hoort, dan ontkomt men niet aan de indruk, dat het nn allemaal rozengeur en maneschyn Is met de verdere opbouw van onze strijd krachten in de komende jaren. Veie van zjjn wensen werden door de Amerikanen vervuld, maar wanneer de minister van oorlog het nu wil doen voorkomen alsof het gedaan is met alle perikelen, dan kunnen wfl deze mening toch niet delen. Er blijft nog een alles overheersend probleem bestaan, dat met de Amerikaanse hulp niet kan worden opgelost en nog jaren zal blijven voortbestaan. W|j geven gaar ne toe, dat er voldoende dienstplichtigen en reserve-officieren zijn om niet alleen vijf, doch zelfs zes divisies te vullen, doch het steeds belangrijker wor dende technische element in een divisie en de voor de oorlogvoering vereiste ervaring en tactische kennis maakt het nodig, dat een belangrijk percentage van het kader behoort tot het beroepspersoni'el. Terwijl wy nog maar amper één divisie aanwezig hebben met een legerkorpsstaf, kunnen wij deze een heden nauweiyks encadreren met de nodige beroepsofficieren en -onder officieren. Dit tekort is ernstiger nu van protestantse zijde nog bedenking be staat tegen wervingsacties onder de jeugd Trouwens, het tekort zit niet alleen in de jongere categorieën, doch vooral in de oudere regionen. Zolang de minister dus het personeelspro bleem niet heeft opgelost, bouwt hij zijn divisies op drijfzand. Met enkele herhalingsoefeningen kan de minister nooit de geoefendheid van de divisies op peil brengen, wel door het beroepselement in de troep op te voeren. Alvorens het parlement dus het nieuwe legerplan goedkeurt verdient het aanbeveling dat men over deze kwestie goed wordt ingelicht. Geen gelden. Voor het nieuwe materieel, dat de minister hoopt te ontvangen, zijn ma gazijnen nodig. Deze zullen moeten worden gebouwd, hetgeen een kost bare geschiedenis is en waarvoor ze ker geen gelden aanwezig zijn op de door de minister gereduceerde begro ting voor 1955. Er is nog iets anders. Wij bouwen nu maar steeds infnnterie-dvisies op, welke weinic mobiliteit bezitten, ên waarvoor ook geen vervoermiddelen aanwezig zijn om ze mobiel te maken In maats van met infanterle-divisie? za^en wij liever het legerkoros ver sterkt met nantser- en veohtwaeens waardoor de gevechtskracht groter zou worden. Men behopft de moderne literatuur mor door te werken om te zien. dat men tecen"'cordfg «mar Wei- nI<r «mor V,ooV.t inffin'—dr div'nïes. pp'n-ift heeft njet voor niets zgn pantserdivisie. Van 21 op 12. Het nieuwe legerplan houdt dus wei een nummerieke uitbreiding in, doch betekent maar een zeer geringe opvoe. ring van onze gevechtskracht. Wan neer minister Staf nu deze geringe gevechtskracht zou opheffen door ver sterking van de tactische luchtmacht, dan zou men daar nog vrede mee kun nen hebben. De luchtmacht wordt ech ter verzwakt. De minister zegt wel. dat aan het oorspronkelijke lucht machtplan wordt vastgehouden, doch het oorspronkeiyke plan omvat 21 squadrons en zijn nieuwe slechts 12. Wanneer de minister nu dus zegl dat in overleg met de Amerikanen is besloten de luchtmacht niet verder uit te breiden, dan betekent dat nog niet dat de Amerikanen ook accoord zyn gegaan met de vermindering. Heeft de minister dat wel aan de Amerika nen verteld? Is de NAVO met deze verzwakking van de luchtmacht ac coord gegaan? Dit zou een dankbare vraag van het parlement aan de mi nister zyn. Op deze vermindering van de lucht- machtsterkte zullen wy nog later eens terugkomen. Over het probleem van de vernieu wing en het onderhoud van het mate rieel kon de minister geen toezegging krijgen. daar zulks afhankelijk is van de toekomstige hulpprogramma's, welke het Congres moet goedkeuren Hoe eigenaardig, dat men zonder het Congres nu wel aan de minister ma terieel toezegt en voor de vervanging niets kan beloven. Wanneer die Amerikaanse hulp voot de vervanging van materieel nu eens niet komt. dan betekent dat niets an ders dan dat Nederland er zelf voor zal moeten bloeden. Is dat niet een al te grote wissel op de toekomst Moet er dan soms weer een nieuw legerplan komen? De minister heeft medegedeeld, dat een squadron all-weather-iagers in ons land te Soesterberg zal worden geplaatst door de Amerikanen. Dit muad on zal steeds met een maxi mum aantal vliegtuigen in de lucht zijn Betekent dat. dat er zovee1 re- resve vliegtuigen by zullen zijn dat de toestel'en welke in onderhoud zijn of beschadigd, sfeds vervangen hun nen worden Wat is echter één squa dron waard? Wjj hebben helemaal geen all-weather lagers en één squa dron Is dus niet veel. Is de minister soms van mening, dat dit ene squadron In staat is om de geschrapte negen Nederlandse squadrons te remplaceren? Minister Staf zegt dan verder, dat de keuze van een all-weather-jagcr zo moeilyk is. omdat een dergelijk toestel zo snel verouderd is. Dit geldt echter even zo voor de dagjagers en ook voor de Russen. De Nederlandse vliegers zullen nog twee iaar in Amerika worden opge leid. Zal dit door Nederland of door A«>-r ke warden betaald? Kortgeleden hebben wij gehoord, dat wij die onleiding zelf moesten be kostigen Krijgen wij die opleiding nu kosteloos? Wanneer dat het geval is, dan is dat zeker een succes, waar over wy ons kunnen verheugen. Vete zorcen. Evenzo is het verblijdend, dat de Amerikaanse radarapparatuur. welke minister Staf heeft weten te verkre gen, ons verouderde materieel zal kunnen vervangen Hieruit blyk» ech ter wel. dat de leverantie van Phi lips, waarover destijds zo optimist'sch en vol vertrouwen werd gesproken, toch niet in 1954 ter beschikking zal komen, althans niet in voldoende ma te. Er blijft dus genoeg reden over om het optimisme, waarmede de minis ter is teruggekeerd niet geheel te de len Wij maken ons zorg over de fi nanciering van het 5 divisiënplan, over de rwakte van onze luchtmacht en over 'iet personeelsprobleem WH zyn bang, dat de minister te veel hooi op zijn vork neemt, waardoor wy an- iPvr.«a' o"-"» dpfensier>lan«pn r'nch dan in negatieve zin. zullen moeten herzien *vy spreken do hoop uit. dat de derde dc'ensie nota van minister Staf in staat zal zijn om onze onge rustheid weg te nemen. 27. Jimmy had tegen Karei Krukas «ezegd, dat htl in de richting van Broekswoud moest rilden. want daarheen was de auto verdwenen Onderwal vertelde hl) de garagehouder wal er gebeuro was. Hoe Jackie uit het struikgewas was gesleept en hoe hl) ceil door twee vreemde kerels was oesprongen „We zijn allebei In een hinderlaag gelopen" ze. Jimmy ..En als ie 't mij vraagt, hebben wij dat grapje te danken aan meneer Simon Snuffel, die nieuwe verslaggever van de Krant van mo- neer Potlood Die was de enige, die wist dat Jack en lk er vanavond op uittrokken om te proberen de In brekersbende te ontmaskeren ..Hoe wis' die 't dan?", vroeg Krukas „Van u?" „Nee van Piet Potlood Dia heeft 't hem verteld" „Die wist "1 dus Óók" Zei Kruk- as. .JaweH antwoordde Jlmmy „maar Plat Potlood is mijn beste vriend en die staat natuurlijk bulten elke verdenking. Tenslotte wist Miebet er ook van. maar die zal heuB de boel niet gaan verraden, evenmin als me neer Potlood Karsl Krukas dacht een tlldlang na en zei toen: „Ik heb die Snuffel nooit erg graag mogen lijden Hl) heeft ren gezicht, da»- me niet bevalt" Ze reden een tijdlang zwijgend door Bi) he: kruispunt zei Jimmy. ..Hier is 't gebeurd en een eindje verder moet die auto 'engs de kant van de weg hebben gestaan. Stop hier eens Heb je een lamp Dij je?" Karei Krukas haalde achter uit zijn auto een looplamp te voorschijn die een helder licht verspreidde .Je wilt zeKer naar de afdrukken van de banden zoeken?" vroeg by Jim my knikte .Licht me hier eens bijl", zal hij strak voor zich uit turend. POLITIERECHTER MIDDELBURG. O. J. H., los-werkman te Kruinlngen, doch te Nleuwdorp geëvacueerd, en zyn huishoudster E. G., waren naar Hansweert getogen en hadden daar in het nood;;emeentehulfi van Kruiningen de locu-burgemeester te spreken gevraagd. Zy wilden namelijk graag naar hun dorp terug Hun woning was nog niet hersteld, maar de burgemeester mo°st hun dan maar een ander huis toewyzen, meenden zH. Dit verzoek werd voorlopig afge wezen. waarna mej. G. betoogde, aat anderen wel een huis kregen. Dit begon de burgemeester te vervelen en hy gebood aan de beide klagers de kamer te vertalen. Noch H noch mej G. dachten hier aan. Eerst een huis, anders gingen zij niet weg Pan moest men in Mid delburg maar eens horen hoe in Krui- Middelburg Oogst van de straat Op het politiebureau te Middelburg zt]n Inlichtingen te verkrijgen omtrent de vol gende in de perinde van 10 tot en mei 16 Maart gevonden voorwerpen, een aantal huls- en andere sleutels, handschoenen en wanten muntbiljetten. schaKelarmbanden klnderportem.. alpino mutsen, duimstok speelgoed eendje zwart gehaakt boennne doekje, bruin leren tabakszak, draag- zeiltje van opperman, rood étui met inh nylonkous dop van benzinetank hulpmo tor. bruine capuchon, nijptang, rode ball point. hangertje (druiventros). zwarte zakkam. kopje, vulpen en potlood in étui, bl. ger. shawl padv. riem. goudkl. broche E.H.B.O -speldje. VOUEYBAL Wilno leidt in de eerste klasse In de Zaterdag gesoeelde volleybal wedstrijden zagen Wllno en EWC kans om hun voorsprong on MVC op te voeren. In de tweede klasse ver drong EWC II Zuidwesters van de tweede plaats. De uitslagen waren: Heren le klasse: EWC IMarathon I 3—0; TTOC—Wilno 0—3: Zuidwes ters IMn-athon I 13: Wi'no--M*r S 3—0- EWC I—Zuidwesters I 3—0 He«en 2n kindse EWC TTMarathon TT 3—0: TTOC II— UOC IÏT 3—1. tte starderPMsten zien er uit als \'olgt: H««en le klasse: Wilno 12 8 3 1 19 30-13 EWC I 13 7 4 2 18 30-16 MVC I 10 6 1 3 13 *>3-14 TtOCI 12 5 13 23-2' 7 Westers I 11 2 5 ^TTS 11 4 2 5 10 17-21 M. de Ruyter I 10 1 3 6 5 11-25 Marathon I 13 1 2 10 4 13-32 Heren 2e klasse: MVC H 8 7 1 0 15 23- 7 EWC II 9 5 3 1 13 22-11 Z.VvC-'crs H 10 4 4 2 12 2Z-16 UOC II 9 4 3 2 11 19-13 Marathon Q 10 3 3 4 9 14-18 VCU 8 2 3 3 7 14-16 M. de Ruyter 7 2 1 4 5 11-15 UOC IH 10 1 3 6 5 11-22 EWC m 9 0 18 1 4-26 Vlissingen Filmavond Geref. Jeugd Vorige week gaf de Geref. Jeugd- centrale „Ende dispereert niet" te i Vlissingen in de Geref Kerk een film- 1 avond voor leden, donateurs en be- l langstellenden. Vertoond werden enige prachtige natuurfilms, waarna als gro'e attractie van deze goed be zochte avond een film werd gebracht over het werk van dr Albert Schweit zer in Lam bar ene. Gevonden voorwerpen. Aan het bureau van politie te Vlis singen zgn inlichtingen te verkrygen over d3 volgende gevonden voorwer pen: Portefeuille met inhoud; auto ped, damesrijwiel, shawl, diverse handschoenen, bijl, enige portemon- naies, kinderwantjes, muntbiljet, huissleutels. doos met schemerlamp, enige herenrijwielen, jongensbroek en blouse, kinderzakdoek, enige arm banden, canvas koppelriem, ballpen, bektang, wollen muts, gummi laars, transportrijwiel, dameskous, regen mantel, herenpolshorloge, riem. bad handdoek, ceintuur, bril, pakjes met inhoud, manchetknoop, boodschap- Sentas waarin portemonnaie met in- oud. enige wanten, zakmes, zwarte poedel, breekyzer, en een koffer met inhoud. Zoutelande Vergadering Boerenleenbank De Coöp. Boerenleenbank te Zou telande vergaderde onder voorzitter schap van de heer P. de Visser De kassier, de heer J. Jobse, las het jaa'veralag over 1953. De vereni ging telt 162 leden. De rente van de spaarge'den tot 3500 bedroeg voor de leden 2,52 voor niet-leden 2,40 boven de 3500 2,04 De credietrente in lopende rekening was 1 de debetrente en de voorschot rente 4.50 De winst bedroeg 2.625.4S De heer K. Verhage werd als be stuurslid herkozen en de heer L. de Buck als lid van de Raad van Toe zicht. De zaken der Bank zijn In 1953 bevredigend verlopen, dank zy de welvaart in de landbouw. Gemeente-avond Ned Herv. kerk De Ned. Herv. Kerk te Zoutelan de hield haar gemeente-avond onder leding van ds. J F. Wagener Aan de hand van een filmstrook gaf de- ze een uiteenzetting over de Dole antie, waarover van gedachten werd gewisseld. Na de pauze werden verschillende vragen betreffende het gemeentele ven gesteld, welke door ds. Wagener en de kerkvoogdy werden beant woord. Grijpskerke „Het Groene Kruis" vergaderde De vereniging „Het Groene Kruis" te Grijpskerke nield haar jaarverga dering onder voorzitterschap van de waarnemend-voorzitter, Purgemeestei H. U Bouwman De verslagen van secreatris en penningmeester werden uitgebracht In de vacature ds J van Winterswijk werd gekozen ds I. J Wisse. Zr. v. d. Slikke legde ruim 900 bezoeken af. Na Ie pauze sprak dokier P J Bom over de rheumabestrijding Er werden voorts nog enige films -ertoond. In verband met het 30-j'arig dienst jubi leum van de magazljnbode werd hem een fruitmand aangeboden. Veere Toneel en film. De toneelclub uit Veere voerde ln het verenigingsgebouw te Westkapelle ten bate van het Groene Kruis het toneelstuk „De Waarheid en Femina" op. De belangstelling hiervoor was matig. Voor de film „Robin Hood" bestond meer interesse. Westkapelle „Helpt Elkander" bijeen De kolenvereniging .Helpt Elkan der" te Westkapelle vergaderde ondei voorzitterschap van de neer W van Vaardegem. Uit de verslagen bleek, dat er over 1953 een nadelig saldo werd geboekt. Ei is een kolenvoor- raad van f 1000. De beer W. van Si ghem werd in bet bestuur herkozen In de controlecommissie kregen zit ting de heren A. Minderhoud en S Gabriêlse Tot bode weid wedeiom benoemd mevrouw de wed. Brasser nlngen met de woningtoewyzlng wordt omgesprongenDe politie moest er tenslotte aan te pas komen en er werd proces-verbaal opge maakt. omdat net paar zich niet wil de verwijderen Enfin, men weet het nu in Middelburg Beide verdachten kwamen er nog goed af. want de po litierechter veroordeelde hen tot 10 boete. A R chauffeur te Middelburg, had zich in de nacht van 12 op 13 Decem ber van het vorige Jaar kwaad ge maakt op een taxi-chauffeur en deze bedreigd Het vonnis luidde 2 weken voorwaardeiyk met een proeftijd van 2 jaar. Ten nadele van het Burger- lijk Armbestuur van Eikerzee had de grondwerker G V te Kerkdriel (Maasdriel) een hoeveelheid loud weggenomen Verdachte had op dat moment geen geld en niets meei te roken Van de opbrenest van het lood wilde hy sigaretten kopen. Een en an der leverde hem thans 3 weken voor waardelijk op met een proeftijd van 2 laar en jovendien f 25 of 10 dagen A C., grordwerker te Vogelwaarde werd ve-oorde!ed tot 2 weken voor waardelijk met 2 jaar proeftijd en f 50 of 20 dagen Deze verdachte was in een over ooedige bui op het mid dernachtelijk uur een woning binnen gedrongen, waar hy uiteraard niet welkom was. In de nacht van 6 op 7 December werd te Sint Maartensdijk btf een Ritthem Ouderavond Chr. school De Chr. school te Ritthem hield haar jaariykse ouderavond. Na hel openingswoord van de voorzitter, de heer Andr. Breel, werd door twee kinderen een grappige samenspraak opgevoerd. Het programma, dat ook voor de rest geheel door de leerlin gen werd verzorgd, viel zeer in de smaak. In de pauze werd ge'egen- heid gegeven, het werk van de leer lingen te bezichtigen. Het hoofd der school, de heer De Zeeuw, sloot de avond met dankge bed. Oost- en West-Souburg V.A.R.A -vergadering. De jaarvergadering der afdeling Souburg van ae VARA werd gehou den in „De Zwaan" De voorzitter, de heer M. Pierens, deed in zijn inleidend woord de mede deling, dat de afdeling aan het eind van dit jaat 25 jaar bestaat Er zaJ een feestavond worden georganiseerd. De jaarverslagen vaii de secretaris de heer J. Houtekamer, en van de penningmeester de heer C. Fokke. werden goedgekeurd. De aftredende bestuursleden M. alleenwonende doofstomme vrouw In- gebroken. Alles werd overhoop ge naaid. maar er was niets ontvreemd. De scheepskok K. de J te Wtrdum was de schuldige. Hy zat „op zwart zaad" en hoopte Iets van /.iin gading te vinden. De J werd b»j verstek veroordeeld tot 4 maanden voor waardelijke gevangenisstraf, 3 jaar proeftijd en onder toezlchtstetllng. S.K.. stucadoor te Valthe. verbiy- vende op Schouwen-Duiveland. kreeg 2 maanden voorwaardelijk met 3 laar proe'trjd, omdat hij op een bromfiets was gaan „toeren", die hem niet toe behoorde. De landarbeider D A. 8. te Oud- Vossemeer werd wegens mishande ling veroordeeld tot f 25 of 10 da gen. J G. G.. pannenlegger te Nietiw- Buinen. die by de Ned Heide Mij. te Zierikzee werkte, had op 30 De cember 1953 te veel gedronken en vernielde in het werkkamp enkele ruiten. Behalve nieuw vensterglas kost het hem nu f 30 boete. C P., sjouwerman te Domburg, kreeg van de politierechter f 25 of 10 dagen en een week voorwaarde- lijk met 2 jaar proeftyd. omdat hy een tweetal directoires en een hoe- vee'he-'d hout had ontvreemd. Als B. G., loodgieter te Vlissingen, te veel heeft gedronken, kan hy zijn oude liefde maar niet vergeten Op 9 Februari was zulks weer het geval. Hy belandde in het huls van K sloeg een ruit kapot en green de dochter naar de keel Deze feiten leverden hem 1 week voorwaardel'ik met 2 iaar proeftild en f 40 of 20 dagen op. G. B.. uitvoerder te Nieuwlnnd, was op 10 Januari dronken en had in die toestand gefietst. red°n waar om hy thans werd veroordeeld tot f 40 of 20 dngen. Tens'otte stond terecht W de W., commisstonnair in fruit te Goes De ze Was met een concurrent slangs geraakt, omdat hrj meende, dat deze hem op unfaire wijze het nrood trachtte te ontnemen De W duldde dit niet en sloeg er toep maar op los. Voor deze verdachte had de po litierechter ook f 40 of 20 dagen in petto. Pierens, C. Fokke, C. Overbeke en J. Overbeke werden herkozen, evenais het aftredende Verenigingsraadslid, de heer A. J. Wynands. Het omroeprapport en het jaarver slag van het hoofdbestuur werden besproken. Vrouwenpolder Ouderavond Chr. Nationale School Te Vrouwenpolder hield de Chr. Nationale school haar jaarigkse ou deravond onder leiding van de heer A. Sparren tak Het hoofd der school, de aeer A. N. de Wolf, hield een re feraat over „De naam des Heren". Een kwartet uit Middelburg bracht enige liederen op uitstekende wyze ten gehore. Ds. O. Jager sloot de bgeenkomst met dankgebed. Oostkapelle „Wie zonder zonden is De toneelclub „Ouder Ons" te Oost kapelle voerde in het Verenigingsge bouw het toneelstuk „Wie zonder zon de isop. Het stuk werd op verdienstelijke wijze ten tonele gebracht. Vooral de heer Wedts de Swart gaf als vergrgs- de zeeman goed spel te zien evenals mevr. S. Geldof-Louws als zijn huis houdster ..Martha". Feuilleton <lo,r MARG'RT MALCOLM 12 „Och, kom", hernam juffrouw Twist gemelijk „Wanneer je maar eens zo lang in een voorstad hebt ge woond als Ik, zul je beseffen, dat het overal hetzelfde is". „Maar, juffrouw Twist, u is toch erg met hem ingenomen en stelt ver trouwen ln hem. Wat zou me dus kunnen overkomen?" Juffrouw Twist snufte weer eens Als ze de waarheid had moeten zeg gen, zou ze hebben erkend, dat ze eigenlijk niet wist wat het bese was Enerzijds gine de goede naam van het meisje, dat In haar huis een toe vlucht had gezocht en van wie te zo veel was gaan houden, haar zeer ter harte. maar de medaille had nok een keerzijde. Serena had terecht opge merkt, dat zij, Emma. John graag mocht en hem vertrouwde Wat meer zei, ze vond, dat hy een Ideaal echt genoot voo- Serena zou zijn Hel kind vas te lief en te goed van ver trouwen om met een ander type man gelukkig te kunnen worden Trouwen met iemand als Nick, die tot maat staf voor zijn gedrag het bereiken van een zo weelderig mogelijk be staan had gekozen, zou naar de op vatting der oude dame noodlottige consequenties opleveren. Indien Sere na gelegenheid kreeg, de flat te be zoeken om er ais model voor haa» portret te zitten, zouden zij en John elkaar goed leren kennen Natuuriyk zou Nick ook af en toe zijn opwach ting maken, maar hij brach* veel tyd in de schouwburg door en naar zijn uitlatingen te oordelen, liepen de ty den waarin hy werkte, nogal sterk uiteen. Niettemin bleef ze. ondanks John's smeekbeden, bij haar veto, tot Nick zich ermee bemoeide. „Hoor eens bier. oudle". zei hij op een dag dat bij met Emma alleen was. „je hebt nu heus lang genoeg „nee" gezegd Door lou toedoen zijn ze nu zover, dat he* enige waarnaar ze verlangen, het maken van die schildery is. maar als je nog langer volhoudt, zullen ze allicht ontmoe digd worden en het opgeven. En dan lopen al je plannetjes en complotjes op niets uit" „Mijn plannetjes en complotles! riep ze verontwaardigd „Ik weet niet wat ir bedoelt". Nick lachte vrolijk. Hy mocht graag met Emma schermutselen. want zyn levendige brein moest zich tot het uiterste inspannen om het van haar te winnen „Zeg eens. Emmalief". zei hg. „doe nu niet alsof je niet probeert voet angels en klemmen te leggen op het pad der liefde, dat anders misschien wat te gemakkelijk en eentonig zou worden in dit geval. Steekt er by jou niet wat van die aard achter?" „Ik heb nooit aan zoiets gedacht" verklaarde ze echt verontwnardigd maar Nick bleef ongelovig lachen. „Je bent een heel verstandige, totaal gewetenloze oude dame," verzekerde b'i. ..en als ik enkele ja^n ouder was. zou ik graag met je willen trouwen. Ik kan me niets meer opwndends voorstellen dan met een zo onbere kenbare vrouw als jy getrouwd te zgn." „Allemaal onzin en malligheid!' stoof zij op. maar toch min oi meer werktuigeiyk, want haar geest hield zich met wat anders bezig. „Meneei Nick," ging ze ernstig voort. „Ik wil de volle waarheid horen... Scheep me niet af met een grap, want ik meen hel heus." „Vooruit dan." zei hy, nu eveneens ernstig. „Wat wil je weten?" ,,'t Gaat over juffrouw Serena, lk had graag, dat u me eeriyk vertelde, of u zelf met een beetje verliefd op haar bent." „Bedoel je, of ik zelf van plan ben met haar te trouwen?" vroeg hy en voegde er, toen ze bevestigend knikte, dadelijk aan toe: „Neen, Emma, ik heb er niet het minste idee op. Zeker, ze is lief, en erg aantrekkeiyk. dat zie ik inderdaad heel goed. Maar... ze is myn „type" niet." „U hebt groot geiyk, meneer Nick.' zei de oude huishoudster goedkeurend „En u is ook niet haar „type", als ik het zo mag uitdrukken." „O. zo!" hernam hg een tikje scherp. „Wie beweert dat? Heeft het kind je in vertrouwen genomen?" „Juffrouw Serena is niet van het slag om over zulke dingen te praten", antwoordde ze verwijtend. „Ze is een lief. zedig meisje..." „jy weet dat waarschyniyk het best. maar toch heeft ze me wijsgemaakt dat ze vrienden in Londen had, want ze begreep, dat ik er niet bepaald fel op was om met haar opgescheept te worden." „Natuuriyk heeft ze dat gedaan, vond juffrouw Twist. „Als een vrouw werkelijk ten einde raad is, zal ze alle middelen aangrijpen. En bovendien is u juist een man om door vrouwen voor de mal te worden gehouden." „Maar Emma!" riep hy beledigd uit „Ja, zeker," knikte ze. „U denkt al- tyd maar. dat u alles van vrouwen af weet, en natuuriyk is dat helemaal niet zo. Geen man heeft het ooit zover gebracht." Nick stond op en nam een dreigende houding aan. „Emmalief' zei hy kwa- siboos: „binnenkort zal ik je nog eens in een stuk zetten en hoe zou je dat wel ïyken?" „Och," antwoordde ze, kalm haai zwarte zyden japon gladstrykend, „als u het goed doet. zal dat stuk onge twijfeld een groot succes zgn. Intus- Grinnikend kuste hij haar even op het voorhoofd. „Goed dan. jg hebt ge wonnen!" riep hg vroiyk „Maar wat nu die twee jongelui betreft?" „Hm!" aarzelae ze. „Nu vooruit dan maar. mits u geen trucjes uithaalt." „Wat voor trucjes?" vroeg hij, de ogen even samenknijpend, terw-yi hy een sigaret aanstak. „Bgvoorbeeld haar met een van uw bloemrijke complimenten misschien het hoofd op hoi brengen. En haar „schat" noemen, zoals by al dat to neelvolk gebruik is." „En niet alleen by óns", voegde hg eraan toe. „Nog iets anders?" „En niet met haar flirten, zodat ze het voor ernst zou kunnen houden." „Je bent overtuigd, dat ik een oog je op haar hebt, nietwaar?" zei hg peinzend. „Pas maar op, Emma; Je zou me zekere ideeën in het hoofd kun nen praten." „Als die er niet reeds zyn!" Nick aarzelde. Indien hy de waar heid had moeten vertellen, zou hg hebben erkend, dat hg soms, in een bepaalde stemming, zich byzonder tot Serena voelde aangetrokken. £e was zo fris en zo liet. zo buitengewoon eer iyk in haar bewondering voor alles wat hem betrof Emma had het niet opgemerkt Welnu, waarom zou hy haar mededelen, waar hy toch van plan was, de nodige voorzorgen tegen eventuele consequenties te nemen?" „Je behoeft niet boos te zyn. Emma" zei hy ln volle ernst wat haar een zucht van verlichting deed slaken. „Ik... tk heb andere plannen voor mijn eigen toekomst!" „Corinna Chale?" vroeg ze, met meer durf dan een van zgn vrienden ooit had betoond. „Natuuriyk." antwoordde hy kalm. „Er is alles voor te zeggen, vind Je niet?" ..O. ja." gal ze koeltjes toe. „Be halve natuuriyk, dat geen van jullie beiden op de ander verliefd is!" „Als ik niet bang was. je jeugdige zedigheid een schok toe te brengen, zou lk Je kunnen overtuigen, dat" het déArom niet gaat." merkte hy luch tig op. „Maar nn moet ik weg. Wil jy de jongelui het goede nieuws medede len of zal ik het doen?" Ze keek hem een ogenblik strak aan en zei toen: .Gesteld, dat ik u eens een boodschap voor meneer John mee gaf en hem vroeg het haar te vertel len?" Nick fronste even het voorhoofd, maar zei toen achteloos: ..Uitstekend, Mag ik hem óók zeggen, wanneer ze met de zittingen kan beginnen?" (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 9