Nieuws uit Walcheren MARKTBERICHTEN KROTOPRUIMING IS EEN ZAAK VAN HET RIJK RAAD KATTEND1JKE OVER DE GRENSWIJZIGING ZEEUWSE LANDBOUW VOOR NIEUWE MOGELIJKHEDEN WOEN8DAO 17 MAART 1954 PROVINCIALE ZREÜ W8B 'IO V RANT Middelburg Mode-show Tonny Waagemans. Het Amsterdamse modehuis Ton ny Waaremans heeft Dinsdag in hu» tel „De Burg" te Middelburg een modeshow gegeven. Waarvan de tal rijke bezoeksters byzonder hebben genoten. Een viertal mannequins demon streerde voorjaarstoiletten, zomer ja ponnen, cocktails en enkele avond toiletten. Deze muntten nu eens uit door frisse, gedurfde kleurcombina ties en Vaak verrassende modellen, dan weer door voorname eenvoud en bijna klassiek-strakke iyn. Veel aandacht trokken met name die toiletten, welke originele combi natiemogelijkheden bevatten, alsmede de zeer geslaagde blouses. Bij de zomerjaponnen vielen de fraaie katoenen stoffen op met zeer mooie dessins naar uiteenlopende motieven. Ook de mantelpakjes (tweeds met veelal bijpassende jas sen waren zeer geslaagd en hetzelf de geldt voor de zeer mooie Franse stoffen (tafzijden mantels). De toeschouwsters legden grote bewondering aan de dag voor het in het mooie „De Burg"-milieu goed tot zijn recht komende gedemonstreerde, af zullen Verschillende bij zichzelf tot de conclusie zijn gekomen, dat niet alles zich zogemakkelijk In de provincie laat dragen. In leder geval echter heeft iedere vróuw haar hart kunnen ophalen aatt toiletten, die exclusief, maar zeer ze ker uiterst gedistingeerd en smaak vol waren en zottder twijfë! ten vol le beantwoorden aan haar doel de vrouwelijke élégance en charme tot haar recht te laten komen. Filmvoorstellingen Di erenbeschermi n g. Üitgaande Van de afdeling Zeèland- Nöord van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Diereü Werd Dinsdag in het Schuttershof te Mid delburg een tweetal filmvoorstellingen gegeven 's Middags was de grote zaal geheel gevuld met de leerlingen der 5e en 6e klassen van vrtiWél alle la gere scholen van Middelburg. ter wijl 's avonds de ouderen in grote ge tale van de gelegenheid gebruik maakten om déze filrns té zien. Vertoond werd een drietal rol prenten in kleuren, dat een beeld gaf van hèt reddingswerk Van dc dieren tijdens de rampperiode van begin Fe bruari 1953 en voorts een film. die het betrappen van stropers toonde. De heer G. van Nieuwenhuijzen te Den Haag, directeur van de Vereni ging voorzag beide malen de films van toelichtingen, waarin hij de na druk legde op het werk van de die renbescherming, dat ieders steun verdicht. Notabelen Ned. Herv Gemeente. Tot léden van het College van No tabelen van de Ned. Hervormde ge meente te Middelburg werden geko zen de heren S J de Boer, P Paau- we en A Zandeë terwijl als zodanig herkozen Werdén de heren A. G. van der Hooft, P. J. Maljers en H. Olde- man. Commissie Kerk en School. Tot lid van de door -de Centrale Kerkéraad van de Ned. Herv gemeen te te Middelburg ingestelde commis sie voor Kerk en School, werd in- plaats van de heer- P. J Dóêts. die bedankt had, benoemd de heer E. A van Selms, leraar Rijkskweekschool Lezing over resultaten onderzoek totale zonsverduistering. Dr. J. Houtgast uit Utrecht sprak Maandagavond in het Schuttershof te Middelburg voor het Natuui kun dig gezelschap over de tot dusver verkregen resultaten bjj het onder zoek tjjdens de totale zonsverduiste ring in 1952. Hiervooi Werd eer cx pedltie ondernomen naar Khartoem (Soedan) waarvan spreke, deel uit maakte. De experimenten waren voornamelijk gericht op de buitenste 10.000 km dikke gaaschil, de „chro- mosfeer". De verkregen uitkomsten zijn tot nu toe voor de helft geanaly seerd. De spectraal-analyse tconcle verschillende gassen en metalen aan met hun onderlinge verhoudingen. Voor dit gespecialiseerde onderzoek staan tijdens de zonsverduistering sléchts 2 maal 10 seconden ter be schikking. een uiterst korte tijd. die de nodige concentratie vereist. Op prettige en boeiende wijze wist spre ker zijn onderwerp op te dienen, ter wijl lantaarnplaatjes de lezing in on derdelen helder naar voren brachten. Vlissingen Uit het politierapport. Maandagmorgen werd btj de politie te Vlissingen aangifte gedaan, dat eén rijwiel, dat onbeheerd stond voor een winkel in de Kasteelstraat waa ver mist. Bq onderzoek bleek, dat iemand bij vergissing het rijwiel had meege nomen. Zijn eigen rijwiel stond nog voor de winkel. Aangifte werd gedaan van ontvreemding van enige gereed schappen uit in aanbouw zijnde hui zen aan de Emmastraat. Maandag avond arresteerde de politie een man. die eén zak met steenkolen had ont vreemd uit een opëlagplaats voor ko len aftn de binnenhaven. Naby de Bailevbrug botsten Maan dagavond twee bromfietsi'ijders op elkaar Een der bromfietsen werd be schadigd. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. „Pro Rege" vergaderde. De afdeling Vlissingen van de Ne derlandse Militaire Bond ..Pro Regè vergaderde Dinsdagavond onder voor zitterschap van de heer Joh. P Ven- tevogel in het Nederlands Hervormd verenigingsgebouw Dit was de eerste ledenvergadering Sedert 1936 Uit het verslag van de penningmeester, de heer J S Adriaanse, bleek, dat er een batig saldo was van f 385 75 De begroting voor 1954 werd goedgekeurd Er werd een nadelig slot geraamd van f 375,—. Het verslag van de se cretaris de heer L. D. Józiasse, ge waagde van een goed Jaar Op 1 Ja nuari 1953 bestond het aantal leden uit 17 en het aantal donateurs be droeg 6 Thans telt de afdeling 17J leden én 232 donateurs. Het tehuis van de afdeling Vlissingen „De Meer paal", onderging enkele verandetmg Bij de bestuursverkiezing werd de voorzitter, de heer Joh P Ventevo-' gel bij acclamatie herkozen In de va cature van ds. P. v. d. Schaaf werd benoefnd de heer C. J H v. d Kam Mevrouw Van Rooyen werd gekozen in de plaats van ds. J. S Hartjes. Aan het begin van de vergade: ing. Welke werd bijgewoond door het be stuur en enige leden, ging de voor zitter. na het lezen van ?en schriftge deelte. voor in gebed De secretaris van het Provinciaal Verband, de heer Van Velzen, sloot de bijeenkomst met gebed. VEILING MIDDELBURG. 16 Maart. Aardappelen Koopmans Blauwe, grote 12—16. Binties grote 14 Fruit: appels: Golden Delicious 1 50— 70. K 41—51. Winston 27—40 Appels val 6—14. Goudrelnette I 44—48 II 36. K 40 —51. Groenten Prei 1131. Spruiten 15—72 Savoye Kool 16—36. Boeren kool 7—31 Rode Kool 10—15 Witte kool 6—14. Was- peen 15 Koolrapen 16. Kasspinazie 76— 86 Peen per kg. 3—6. Uien 4—5 Witloi 47—69 Knolselderie 12—15 Sni]sla en dunsel 93—151. Kroten per kg. 4—16. BRIDGE Zuid-Beveland kampioen van de hoofdklasse Viertallencompetitie AFDELING A: (WALCHEREN EN ZUID-BEVELAND). Hoofdklasse: Middelburg IZuid-Beveland I (Goes) 0—2. Door zijn laatste wed strijd tegen Middelburg te winnen, behaalden de Goessenaars het kam pioenschap van deze afdeling. Duur hun conatante spel la dit zeker ver diend. Ze moeten nu tegen Sas van Gent I spelen om het kampioenschap van Zeeland. Eindstand in deze afde ling luidt: Zuid-Beveland 10 6 3 1 15 VI. B. C. I 10 5 2 3 12 Middelburg I 10 4 3 3 11 V.B.C. III 10 4 0 6 8 V.B.C. n 10 3 1 6 7 Middelburg II 10 2 3 7 Door een slechter matchpuntengo- middelde (Middelburg 80, V.B.C. II 43) degradtert Middelburg II naar de le klasse. Ie KLASSE. Vlissingse Fles I 8 7 0 1 14 V.B.C. rv 8 5 1 2 11 Fles H 8 5 0 3 10 Middelburg UI 8 2 15 5 Fles III 8 0 0 8 0 Fles I promoveert dus naar de hoofdklasse. OPENPARENWEDSTR1JDEN Vrijdag 19 Maart a.s. wordt de de mifinale gespeeld te Terneuzen (24 paren Goes (8 paren en Vlissin gen (8 paren). Hiervan komen resp. 6, 2 en 2, dus samen 10 paren in de finale die 3 April in het Strandhutel te Vlissingen wordt gehouden Op deze dag wordt ook de algemene ver gadering gehouden van net district Zaterdag 20 Maart a.s. wordt ir het Schuttershof te Middelburg de jubi- lcumdrive van de Middelburgse Brid geclub gehouden. VEEMARKT ROTTERDAM. 16 Maarl Aanvoer in totaal 5317 7183) Vette koelen en ossen 750- gebruiksvet 1085 (6491; vette kalveren 95. graskalve ren 239 (196); nuchtere Kalveren 252» varkens 148: biggen 195: paarden 122, veulens 8; schapen of lammeren 106 en bokken of geiten 41 Prijs In cents per kg le kw 2e kW 3e kw. Vette koeien 280-300 260-280 230 - 238 Vette .«alV 230 -240 220 -230 190 -210. Slachtpaarden 200 190 175 Prijs in guldens per stuk le kw. 2e kw. 3e kw Grèskalvéreti Nucht. kalv. Biggen Schapèii Lammeren kalfkoeien Melkkoeien Vare koeien Vaarzen Pinken Prijzen: vette koeien Iets lager, prima» bóven notering: vette kalveren le eh 2e kwaliteit onveranderd. 3e kwaliteit Iets lagèr; graskaiVefen besté soorten ruini prijshoudend, verder onveranderd: nuch tere kalveren even stijver in prtjs: big gen prijshoudend, slachtpaarden iets st(J- ver; schapen constant: lammeren con stant; Kalfkoeien niet geheel prijshou dend; melkkoeien niet geheel prijshou dend: >rare koeien niet geneel prijsnoU dend; vaarzen vooral niet noger in prijs; pinken vooral niet hoger In prijs. 446 350 240 44 40 36 65 50 40 150 125 100 115 105 95 1125 940 780 1125 940 780 775 675 600 870 700 975 585 485 375 VOETBAl E.M.M. moest in Luctor zijn meerdere erkennen (14). In een op laag peil staande wed strijd behaalde Luctor uit Heinkens- zand een geflatteerde 41 overwin ning op E.M.M. in Vlissingen. De spe lers konden zich moeilijk aanpassen aan het slecht bespeelbare terrein. Het plaatsen was zeer zwak. Aanvankelijk gingen de partijen ge- Igk op. Na ongeveer een half uur spe len opende E.M M. de stand (1—0) door een doelpunt van Louwerse. Nog voor rust slaagde Vermeu er in de E.M.M -doelman het nakeken te ge ven (1—1). Na de rust had Luctor het wind- voordeel en had E.M.M. het niet ge- makkeiyk om de aanvallen van de Bevelanders het hoofd te bieden. Het duurde echter nog tot de 30e minuut, voordat Luctor door Vermeulen de leiding kon nemen. Door twee fouten in de E.M.M.-verdedigtng bracht Luc tor de stand op (14). Meliskerke A.R. Kiesvereniging bijeen De Anti-Revolutionnaire kiesver eniging „Nederland-Oranje" te Me liskerke kwam Maandag in vergade ring by'een onder voorzitterschap van de heer W. de Buck. Het lid van Gedeputeerde Staten, de heer A. Schout Uit Vlissingen, hield een toespraak, waarin hij wees op de grote belangen, die op het spel staan by de komende Statenverkie zingen. Hg wekte allen op paraat te ztjn. Nadat verschillende vragen door de spreker waren beantwoord, sloot de voorzitter deze geslaagde bg- eenkomst. Bond van Plattelands vrouwen. Op 28 April voorjaarsvergadering De Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Zeeland, zal op 28 April a.s. in de Concert- en Gehoorzaal te Middel burg in voorjaarsvergadering bijeen komen Na de huishoudeiyke zaken zal de heer C. Arkenbout uit Zuldlarid een lezing houden óver de verwerking van vlas tot linnen Hieraan zal een Kleine tentoonstelling worden verbofi den terwgl des middags een film ovèi de vlasverwérking zal worden ver lóond Ook Zullen enkele handwerken van de leden kunnen worden bezich tigd. waarna het stadhuis en enkele andere bezienswaardigheden zullen worden bezocht Deze mededelingen werden gedaan op de Dinsdag in de Prins van Oranje té Goes gehouden provinciale be stuursvergadering van deze bond. De secretaresse, mej A v d Lee- den maakte ook opmerkzaam op de mogelijkheid voor meisjes uit het rampgebied om financiële medewer king te vefkrygen van het Rampen fonds voor opleiding tot landbouW- Huishoudlerares. Hieraan is echter de voonvaarde verbonden, dat de meisjes na het be ëindigen van him studie, in het ramp gebied werkzaam zullen blijven Mevr. G. Dorst Vos vertelde nog een en ander over de werkzaamheden van de woninecommissie op Schou wen Er wordt hier vee) voorlichting aan de huisvrouwen gegeven op het gebied van woningindeling en -inrich ting. Voor dë ledén van de Bond is hier ook een binnenhuisarchitecte werkzaam, die desgevraagd adviezen over de woninginrichting verstrekt. Zeeuwse belasting ambtenaren bijeen. De afdeling Zeeland van de Bond van Administratief Personeel bij s Rgks Belastingen in Nedèrlam. kwam in hotel ..Cchtraal" té Goes in jaarvergadering bheen, onder voorzitterschap van de nèer H Hei- deman uit Terneuzen. De heer J. H. v d Meer uit Am sterdam hïelc" een beschouwing over de salarispositie van de rijksambte naren. In een uitvoerig be'oog loon de spreker aan. dat de ralarisser van de ambtenaren nog steeds nir het oei] hebben bereikt waarop zg zou den moe'en staan Hy belichtte te vens de oorzaak van deze achterstel ling en wees er verder nog op, dat de werving van jeugdig persunee bij de belastingdienst, met name de grote centra, op moeilijkheden stuit De huidige aanvang-,alaris^en zijn m vergelijking met die in de vrye be- drgveri te laag en de promotiemoge lijkheden zijn beperkt. In deze vergadering werd, onder het aanbieden Van een geschenk, ook op hartelijke wgze afscheid genomen van de aftredende afdelingsvoorzit ter, dè heer Heideman, die zich niet herkiesbaar stelde In zyn plaats werd gekozen de heèr L Pieterse te Goes, terwijl de heer C. A Hol te Terneuzen als commissaris Werd be noemd. „Ongeval kan zich technisch niet meer herhalen". Geschil Provincie-Sawema. Tijdens de afdelingsbehandeling van het voorstel van Ged Staten Over de beëindiging van net geschil tussen de provincie en de Sawema vroeg een der Statenleden waarom de Sawema de provincie aanspreekt terwij) de aanlegbrug van de Staai is Een an der lid vond dat de Sawema de pro ceskosten dient te dragen Ged Sta ten willen volledig vergoeden, de zaak eeeft uiteindelijk Héén bevredi ging. Het ongeval eeschiedde tussen schio en brug De schuldvraag kan niet worden beantwoord en net wachten op een bevredigende regeling tussen de provincie en de Staa» duurt voor de Sawema re 'ang. aldus Ged Staten Andere leden wezen op de eonse qoenties en de onzekeie situatie voor de passagiers van de boten. Weer een ander lid meende, dat de provincie de Staat vooi net gebeurde aansprakelijk had moeten stellen De provincie kon niet in rechten aatlspre ken. omdat zij zelf geen schade had' aldus Ged Staten Het college ach' het echter zeer wenselijk dat uitge maakt wordt wie bij ongevallen als deze do verantwoordelijkheid draag; Technisch kan het zich hief herha.cn daar voorzieningen zijn getroffen Overigens vinden Ged Staten in le verslag geen aanleiding tot wijzigirp van het voorstel Het oliege deelt nog mede. dai hc-« van de minister van verkeei en wa terstaat de toezegging ontving dat deze hei afstand doen door de Siaat van de vergopding van de proceskos ten zal bevorderen. Kringvergadering K.A.B. De Kring Middelburg van de K A B hield zijn jaarvergadering „Slot Ostende" té Goes Btj dc be stuursverkiezing Werden dè heren Griin. Raas, Schets en Havermans herknzeh De afd. Goes had voor de heèr Schets nop alf. t«genrandidaat gesteld de heer De Rechter. Voor de afhandeling van de huis houdelijke zaken hield de leider van het ontwikkelingswerk in het Bisdom Haarlem, nater Engelbertus een in leiding. waarin hij het belan- van dit werk voor dc K A B -ers Uiteen zette Bij de rondvraag deelde de heer De Rechter nog mede, dat de afd. Goes het nlan heeft zich buiten het kringwerk te houden. RAAD KRUININGEN MEENT: Tekort van 100.000 op begroting 1954. De gemeenteraad van Kruinlngen vergaderde Dinsdagavond voor de eerste maal onder voorzitterschap van burgemeester A Schipper. De behandeling van de begroting 1954 bracht vele gemeenteiyke problemen aan de orde. verschillende leden hiel den algemene beschouwingen De heer J, Witte (Vrjje Igst) had slechts weinig waardering voor de begrotinr zy Eaf volgens hem geen reBle cj. fei's, doordat over net algemeen veel te gunstig is geraamd, „Laat uit deze begroting gerust blijken, hoe moeilijk de gemeente er voor staat", aldus spr. De heer A. E M. SuQ KVP) noemde het herstel bevredi gend. maar de nieuwbouw teleurstel lend. Hg hoopte, dat het de burge meester zou gelukken de muur van weerstand te doorbreken, zodat er spoedig meer voortgang irt de nieuw bouw komt. Kruiningen heeft nog wel een toekomst: ae spoorwegen breiden hun terrein in deze gemeen te sterk uit en voor het Industrie terrein aan het station bestaat flin ke belangstelling De herstelcommis sie heeft naar de mening van spr. veel goeds gedaan De voorzitter was het hiermede eens, maar meende, dat de commissie zich niet mag inlaten met bestuurszaken Naast de drie wettelijke bestuursorganen in de ge meente is geen plaats voor eer vier de. De heer J. Griep (VVD) had vele verlangens ten opzichte var Hans- weert. Nu de secretarie meer dan een jaar te Hansweert gevestigd is geweest, blijkt te meer de behoefte aan een hulpsecretarie aldaar Dé voorzittel- zag daarvoor grote bezwa ren. By de artikelsgewiize behandeling van de begroting kwam o.a. naar vo ren het voorstel van B. en W om de Kermis te Kruiningen dit jaar nog geen doorgang te doen vinden Op verzoek van de meerderheid der raad zal door B en W in de volgende raadsvergadering hiervoor eer. ap- part voorstel worden Ingediend. KROTOPRUIMING Krotópruirnlhg Is een rijkszaak, zo was men van oordeel. Men achtte Nog geen oordëel uitgesproken De raad van Kattendyke besloot In zijn Dinsdagavond gehouden vergade ring om, alvorens zijn oordeel te ge ven over de plannen van Ged. Staten inzake de grenswijziging, een en an der door de raadsleden afzonderlijk nog eens te doen bestuderen. In een vóór 15 April a.s. te houden raadsver gadering zal leder zich dan over de plannen kUniteil uitspreken. Daar Kattendyke destijds zelf ook een veer had moeten laten, was men van me ning, niet zo maar zonder meer te moéten medewerken om een andere gemeente te doen opheffen. De waarnemend burgemeester, de heer C. Burger gaf aan de hand van een tekening nog een korte uiteenzet ting over de nieuw gedachte grens Deze zou langs de Dopweg komen te lopen, achter om Tervafe naar de Nieuwe leiding. In het gebied dat Kattendyke zou krijgen, liggen vry- wel geen woningen. He: inwonertal zou slechts met 41 toenemen. Hét grondgebied zou met 320 ha worden vergroot, hetgeen ongeveer gelijk is aan hetgeen Kattendgkr deatyds aan Wemeldinge en Kapelle moest af staan. Kapelle zou 360 hr en 'S-Heêr Abtskerke 280 ha krggen. Uit de voorlopige bespreking bleek, dat men grote Waarde necht aan de zelfstandigheid van de kleine gemeen- Bij afsluiting van zeegaten. 'iSlot van pag 1) zijn. Hieraan dient In de periode voorafgaande aan de totstandkoming van het irrigatieproject voldoende aandacht te worden geschonken. VERANDERINGEN IN PRODUCTIEOMSTANDIGHEDEN ■Bij veranderingen In de productie omstandigheden vragen volgens net rapport in eerst instantie de aan dacht: de bedrgfsgi'ootte, cultuur technische toestand, arbeidsvoorzie ning, onderwgs en credietvoorzlonilie Het gevaar is aanwezig, dat de toekomstige intensivering van het zandbedriif, met name in Brabant de splitsing van bedrijven in de hand zal werken. Deze splitsing dient vol gens het rapport als In hoge mate ongewenst te worden bestempeld. Al leen wanneer de tuinbouw zich ver der kan uitbreiden, is stichting van nieuwe tuinbouwbedrijven door af splitsing vel verantwoord. Wat ae cultuurtechnische toestand betreft wordt opgemerkt, dat in het zeekleigebied de verkaveling en ont sluiting. met name in de grasland complexen op de poelgronden (Tho- len, Zak van Zuid'Beveland) veel te wensen overlaat. Aangezien volgens deskundigen door toevoer van vol doende zoet water een ,deel van dit grasland in bouwland zal kunnen worden omgezet, wordt het wenselgk gedacht om de verkaveling en ont sluiting in deze gebieden aan te Das sen aan de eisen van retioneel land- bouwgebruik. In het zeekleigebied wordt slechts een geringe stijging van de arbeids- behoefte van de landbouw verwacht. In hoofdzaak zullen de oogstwerk- za am heden wat meer arbeid vragen, dóch dit zal kunnen worden opgevan gen door de reeds aanwezige agrari sche arbeideskrachten. Anderzijds is men algemeen de mening toegedaan, dat een doorbreking van het geogra fisch isolement op de Zeeuwse en Z. Hollandse eilanden, eer vergroting van de afvloeiing van landarbeiders tengevolge zal hebben. Daar in het zeekleigebied op een fedeelte van het grasland In de tue- ömst een intensievere bedrijfsvoe ring mogelgk zal zgn. zullen duor voorlichting nog enige weerstanden overwonnen, moeten worden. De Zeeuwse boer heeft nl. een sterke voorkeur voor de akkerbouw, zoals duldélgk blhkt uit de huidige exten- slêve granslandproductié Tenslotte wordt in het rapport op gemerkt, dat de voorgestelde veran deringen in bédrrjfsvoering en pro ductieplan, belangrijke kaoitaafsin- vesteringen zullen vragen. Men den- ke aan aanschaffing van berege- ningsinstallaties, vergroting stal- en hokruimte, eilobouw, cultuurtechni sche verbeteringen enz Daarom zal het in de eerste plaats noudzal elftk zijn. de boer voldoende inzicht bh te brengen In de rentabiliteit van deze investeringen. Voorts zal moeien worden nagegaan of de huidige cre- dietmogelljkheden voldoende zHi en, zo dat niet het geval mocht zijn zal overwogen dienen te word:n. verder strekkende voorzieningen te treffen ten. Het argument van Ged. Staten, dat in het N.O. van Goes het boom- gaardengebied gespaard dient te blij ven, werd niet sterk geacht. De boom gaarden in Goes-Oost, welke geruimd zouden moeten worden, zgn veel jon ger, zo was men van mening. Politierechter Middelburg 2 Maanden gevangenisstraf voor dronken fietser. De politierechter te Middelburg heeft Dinsdag een aantal dronken» schappen en diefstallen berecht. W de B. en C. v H.. beiden werkman te Utrecht, kregen resp. 6 maanden voorw. mét 3 jaar proeftyd en 1 maand onvoorw. De B. en Van H hadden tn een café te Oostkapelle een bedrag van 60 gestolen. De Middelburgse chauffeur J. F. de C. gooide in een dronken Bui eën steen door de ruiten van zijn zwaget aan de Groenmarkt. Verd werd ver oordeeld tot 40 of 20 dagen. Dê Vlis singse lo8-werkman J. B. reed op 30 Januari j.l, per flets niet al te nuch ter door de NoordBtraat, betgeen hem thans by verstek 40 of 20 da gen opleverde. H. M. B., grondwer ker te OS9. had In dezelfde toestand door Souburg gefietst. By verstek kreeg hg 2 weken gevangenisstraf, 40 of 20 dagen was weer net vonnis voor de grondwerker F A. J te Gendt (Gld.omdat hy in de Lange Dèlft te Middelburg fietste, terwijl hy onder invloéd was. H v. Z„ matroos te Assehdelft, werd Wegens openbare dronkenschap door de vlissingsé polltie.opgebracht Omdat hg zich daarbn had teweerge- stéld. werd hy veroordeeld tot 60 of 20 dagen. Voor hetzelfde feit, te Goes gepleegd, hoorde de stuurman O G van der M. uit Groningen een eenslui dend vonnis tegen zich uitspreken. De leerling-metselaar P. C. L. uit Vlissingen nam een dynamo ed een lamp weg uit een kast van de rywiel- herstellër K. Het kostte hem bij verstek 30 of 15 dagen. Wegens diefstal van enige stukken spoorrails Uit een bunker in de Westkappélse duinen, kreeg de metselaar J D. uit Westkapelle J 25 of 10 dagen De los- werkman D. v B. uit Arnemuiden had een plaatsgenoot beledigd, het- gêen hem op 25 of 10 dagen kwam staan. B S. v L. te Vlissingen kreeg 1 maand gevangenisstraf voorw. met 2 jaar proeftyd, alsmede J 40 of 20 da gen. Van L. had zich schuldig ge maakt aan het onjuist invullen van z.g weekbriefjes voor het verkrggen van een uitkering Ingevolge de werk loosheidswet. Collecten De colleote voor het N.V.V.-t.b.c.- fonds heeft In Arnemuiden 120,29 Opgebracht. De collecte ten bate van het N V V.-t.b.c.-fonds bracht te Bruinlsse f 255.55 op. De NW-Zonnestraalcollecte heeft te Vlissingen opgebracht dè som van I 909,17. HOOG EN LAAG WATER het daarom niet juist de kosten voor de gemeente hiervan plm. 43.000 in tien jaar af te schryven Liever zag men het bedrag in zyn geheel thans op de begroting geplaatst, waardoor men met meer klem een beroep kan doen op een bijzondere bijdrage uit het gemeentefonds. Obk achtte men het niet juist dit bedrag op het nageslacht te moeten laten drukken. Besloten werd dan ook alle kosten van deze krotopruiming. die hoofd zakelijk een gevolg Is van de water snood p de dienst 1954 te plaatsen. De brMrrotlng werd tenslotte zonder hoofdelijke stemming aangenomen, waarb(|®het tekort op ruim f 100.900 moest Worden gesleld. Tot bezoldigd ambtenaar van de Burgeriyke Stand werd met algeme ne stemmen benoemd burgemeester A Schipper. Bg de rondvraag drong de heer Witte aan op meer soepelheid b14 de toewijzing van Zweedse woningen. Ofschoon deze woningen bestemd zijn voor gezinnen van ten minste drie personen, wilde hij een oud echtpaar zonder kmderen niet afgewezen zién. MOERDI-IKKAN AAL. De heer Griep tenslotte bracht de plabncn voor het Moerdljkkanaal ter sprake. Hier staar, grote belan gen voor Hansweert uP het spel Het gemeentebestuur kan zich In deze niet afzijdig houden, lijj stelde voor een commissie uit de raad te bpnoe- men, die hpt gemeentebestuur kan voorlichten over heigeen ten aanzien van deze belangrijke tank kan wor den gedaan. De voorzitter zegde toe deze kwestie in de vcrcr-'derlne van B. en W. te bespreken en zo spoe dig mogelijk met voorstellen bjj do raad te komen. Waar zijn onze schepen AlamaK 15 van Calicut naai Cochin. Aldabi 16 V m 350 mijl Z Kaap St Vin cent oaar Lat Palmas. Alkaid IS n-m. van Bremen naar Ham burg Alhena i2 te Buenos Aire*. Annenkerk 15 te Genua. Aalsdijk 14 te Philadelphia. Alchiba 14 te Santos. Ampenan 14 n tn. te Belawan. Alpbard 14 van Rio de Janeiro naar II- heus. Arendsdijk 16 vah Montevideo te Para- nagua. Arnedijk 15 te Lissabon. Bloemfontein 15 50 mijl Z.W. FintBterre naar cas Paimas. Boschfontein 16 van Marseille te South ampton Blitar -5 te Melbourne. Borneo 13 van Suez naar Aden. Breda (5 te Talcahuano. Baarn 13 van Amsterdam naar West- Indië Caltex Nederland (t.) pass. 14 Casqueta naar Rotterdam. Congostrbom 15 van Afnsterdam te Ham burg. Coltica 15 nm. van Hamburg te Am sterdam. Celebes 14 van Londen te Amsterdmn. Delft 15 té Cristobal Drente 14 le Rotterdam. Enggano 14 van Port Said naer Genua. Friesland S.S M 18 van HueJva te Rot terdam verwacht, éroote Beer 15 van Hallfax naar New York. Gouwe 13 vah Dakar naar Monrovia. Ganymedes 14 van Paramaribo naar Georgetown Grootekerk 15 van Amsterdam naar Hamburg. Hecuba 13 n.m. te Baltimore. Hefsilla 14 te Paramaribo Ivoorkust pass. 14 03.30 our VtlMtngen naar Antwerpen. Johan van Oldenbarnevelt 15 te Amster dam. Karimata 15 te Tj. Priok. Kota A goeiig pass la Malta nr Port Said. Kota Lnten pass. 16 Ceylon naar Belawan. Lawak 15 te Surabaja. Leuvekerk 16 am. van Rangoon te Cal cutta. Llsëta 19 nm. te PladjU. Llssekerk 16 van Muscst te Bahrein. Llgve Vrouwekerk 16 te Genua Lutterkerk 15 van Port Said te Antwer pen. Loenerkerk 14 te Assab. Lekhaven 15 te Montevideo. Loosdiecht 14 van Bombay naar Aden. Laurenskerk 15 van Bombay te Colombo. Mariekerk 16 te Port Said Muiderkerk 15 van Port Said naar Genua. Molenkerk 15 van Beira nr Mozambique. Nieuw Amsterdam 15 van Curacao naar CrlstubaL 18 Maart Vlissingen Terneuzen Hansweert Ziorikzee Wemeldinge U +N A.P V N A P. 1.35 1.73 14.00 1.91 2.05 2.34 3.01 3.18 1.9: 2.03 1.19 1.44 14.26 15.03 15.28 15.38 2.11 220 1.42 1.68 U N A.P 8.01 2.13 8.23 9.03 8.40 8.55 2.34 2.50 1.76 2.02 U.-N A P 20.07 1.91 20.30 2.10 21.11 2.26 20.48 1.50 21.11 1.73 Maranatha-conferentie te Souburg. In de Nederlands Hervormde kerk te O.- en W Souburg opende burge meester A. H. S. Stemerding Dins dagavond de Mara- atha-conferentie, welke drie dagen zal duren. Deze conferentie wórdt georganiseerd door de Evangelisatie-verenigingen te Mid delburg, Vlissingen en Souburg. De heer Stemerding wees in zyn kort openingswoord op de Blijde Boodschap, welke In Jezus Christus aan de mensen is gegeven Het Chris tendom kent geen graf. maar een Heer. Die op Paasmorgeo is verrezen en ook nu in de nood van deze we reld en in ons persoonlijk leven Zijn werk verricht. Nadat de burgemeester was voor gegaan in gebed en Gezang 62 vs. 1 was gezongen, beklom ds. J Ser- vaas. de leider van de conferentie, de kansel. De2« ïeide. dat de te be handelen onderwerpen staan in het teken van de Maranatha-boodschap: .•Hèt einde aller dingen is nabij. Waakt" Vervolgens behandelde hij het onderwerp „Alle dingen werken mee ten goedé". Hij las een gedeelte uit het boek van de profeet Habakuk. Ds. I. Vasseur bracht solo-zang ten gehore. Heden- en Donderdagavond zullen als sprekers optreden respectievelijk ds. I. Vasseur en ds. G Brucks over de onderwerpen „Alle dingen zijn mogelijk voor degene, die gelooft" en „Het einde aller dingen is naby".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3