Programma Koninklijk bezoek aan Zeeuwsch-VIaanderen n i2 IN KANAAL DOOR WALCHEREN WERD EEN ZINKER GELEGD 3 ijpe Zeeuwse Almanak DR. Z. Y. v. d. MEER KWAM NAAR SCHOUWEN-DUIVELAND EEN KONINGIN KEERDE TERUG NAAR HAAR LAND Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE JOU RANT DONDERDAG II MAART 1954 GEDENKSTEEN TE OOSTBURG Na onthulling van monument te Eede, ook naar rampgebieden Thans zijn de bijzonderheden bekend geworden van bet programma van het koninklijk bezoek aan Zeeland op a.s. Zaterdag. Zoals bekend, zal H.M. Koningin Juliana die dag in Eede het monument onthullen, dat door do beeldhouwer Roovers werd vervaardigd ter herinnering aan de aankomst van Koningin Wilhelmina op 13 Maart 1945 op Nederlands grondgebied. Deze plechtigheid is te vergelijken met de onthulling van de bekende ge denknaald in Scheveningen, die daar werd opgericht ter herinnering aan het feit, dat Koning Willem I op die plaats in November 1813 voet aan wal zette na de Franse overheersing. Bij de onthulling te Eede zullen een tachtigtal genodigden aanwezig zijn, o.a. de colleges van B. en W. van West-Zeeuwsch-Vlaanderen, vertegen woordigers van de voormalige illega liteit en een aantal van degenen, die in 1945 aanwezig waren by het over schrijden van de grens door Koningin Wilhelmina; dit zijn o.m. de luitenant- generaal "o.a. H. J. Kruis, de vice-ad- miraal C. W. Slot, en de oud-griffier der Staten van Zeeland, dr. B. D. H. Tellegen. Voorts de vijf maréchaus- "e's, die Koningin Wilhelmina inder tijd hebben begeleid, vertegenwoordi gers van de verschillende monumen tencommissies, leden van de Besten dige Deputatie van de Belgische pro vincie Oost-Vlaanderen, burgemees ter en schepenen van de Belgische ge meente Maldeghem, de hoofdinge nieur-directeur van de Rijkswater staat in Zeeland, ir. J. H. v. d. Burgt, en de beeldhouwer Roovers. Tydens de plechtigheid zal het woord worden gevoerd door burge meester J. M. A. C. van Dongen van Aardenburg. Vóór de stoet in Eede arriveert, is er nog een kort oponthoud in Oost burg bij de woning van notaris J. Mys, aan welk huis de Koningin een steen zal onthullen, die daar is aangebracht ter herinnering aan het feit, dat Ko ningin Wilhelmina daar op 13 Maart 1945 voor de eerste keer na haar bal lingschap een Nederlandse woning betrad. Koningin Wilhelmina heeft daar toen n.l. de lunch gebruikt. Voor de onthulling van het monu ment in Eede, zal de Koningin in het gemeentehuis van Aardenburg, be halve door B. en W., ook worden be groet namens Koning Boudewijn van België door de Gouverneur "an de provincie Oost-Vlaanderen, de heer M. van den Bogaerde. In Eede In verband met het feit, dat de Ko ningin in het gemeentehuis de verte- het bordes de koninklyke fehesen. j^ij 'iet gemeentehuis zullen e kinderen van de kleuterschool op gesteld staan. Omstreeks kwart over 12 vertrekt Advertentie. Anti-rheumaticum zonder onaangena me of schadelijke nevenverschijnselen. Doeltreffend bij acute en chronische spier-, zenuw- en gewrlchtsrheumatiek, spit, ischias, lumbago, verkoudheden, en pijnen. Geen gevaar van onpasse lijkheid, -oorsuizen, duizeligheid. On schadelijk voor hart. maag en nieren. Kuurverpakking, inh. 48 tabletten. Cld. 3.20. Veckrijgbaar bij apothekers en drogisten. H.M.'naar Eede,-waar by de grens o. a. de Kon. Aardenburgse Fanfare en de schoolkinderen van Eede, Aarden burg en St. Kruis ter begroeting aan wezig zullen zyn, alsmede een groep padvinders. Burgemeester van Don gen houdt hier een korte toespraak, waarna de Koningin het monument zal onthullen. Van de plechtigheid bij de grens zal de K.R.O.-reporter Ben Brans een ra dioreportage voor beide zenders ver zorgen; de uitzending hiervan begint plm 12.10 uur. Later op de dag zal H.M. de Ko ningin een bezoek aan de rampgebie den van Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen brengen. Van Eede gaat H.M. naar Terneuzen, waar zy door B en W. wordt ontvangen en waar de colleges van B. en W. van de gemeenten Bier vliet. Philippine, Zaamslag en Hoek en de besturen van de op 1 Februari 1053 geïnundeerde polders rond Ter- neuzen eveneens aanwezig zullen zijn. In Terneuzen wordt H.M. voorgelicht over de inpoldering van de Braakman door de heren H. Bakker, hoofd van de afd. Domeinen van het ministerie van financiën, en ir. J. Kluytenaar, rentmeester der Domeinen te Breda. Het bleek n.l. in verband met de toe stand van de wegen onmogelijk om ook de Braakmanpolder te bezoeken. Van Terneuzen wordt naar Kloos- terzande gereden, waar B. en W. H.M. zullen begroeten in het gemeente huis. Hierbij zullen ook de colleges van B. en W. van Graauw en Langen- zyn, evenals de besturen van de pol ders, welke in deze streek geïnun deerd zyn geweest. Ten slotte orengt Koningin Juliana in Kloosterzande 'n bezoek aan de woning van H. A. A. baron Collot d'Escury, een van haar kamerheren. Tydens de tocht zal de Koningin gezeten zyn in de auto van de Com missaris der Koningin in Zeeland, jlir. mr. A. F. C. de Casembroot. Deze wa gen voert dan vanzelfsprekend de koninklijke standaard. Het programma Het volledig programma voor deze dag luidt: 10.36 uur: aankomst van de ko ninklijke trein in Vlissingen. 10.45 uur: vertrek met de „Ooster- schelde" naar Breslcens. 11.10 uur: aankomst in Breskens aan de zysteiger; begroeting door B. en W. 11.20 uur: vertrek uit. Breskens. 11.35 uur: aankomst in Oostburg. 11.55 uur: vertrek uit Oostburg. 12.00 uur: aankomst in Aardenburg 12.15 uur: aankomst te Eede, waarna de gevolgd door naatsgebouw. 15.00 uur: vertrek uit Eede naar Terneuzen via Waterlandkerkje, Turkije, LTzendyke, Philippine Sluiskil. 15.55 uur: aankomst in Terneuzen; onthullingsplechtigheid! een lunch in het Patro- Sleper werd door vracht van zijn wagen geschoven Ongeval, dat goed afliep dam en van Vogelwaarde aanwezig ke trein uit Goes. begroeting door B. en W. 16.50 uur: vertrek van Terneuzen naar Kloosterzande via Othene, Reu- zenhoek, Hellegat, Ossenisse, Wals oorden, de Paal en Duivelshoek. 17.35 uur: aankomst in Klooster zande: begroeting door B. en W., waarna bezoek aan de woning van baron Collot d'Escury. 18.45 uur: vertrek per boot van Perkpolder. 19.45 uur: aankomst in Hoedeltens- kerke; begroeting door B. en W. 19.55 uur: vertrek uit Hoedekens- kerke. 20.15 uur: aankomst in Goes; groeting door B. en W. 20.30 uur: vertrek van de koninkiy- STALEN SLANG ZAKTE LANGZAAM Aanleg van buizenstelsel voor weidevoorziening vordert Gistermiddag werd tussen Middelburg en Souburg een ongeveer één ton wegende waterleidingbuis door het Kanaal door Walcheren gelegd. Begun stigd door prachtig voorjaarsweer, verliepen de werkzaamheden, die veel belangstelling trokken, bijzonder vlot. Deze zinker vormt een onderdeel van het buizenstelsel ten behoeve van de zogenaamde weidevoorziening, welk stelsel over een groot deel van Walcheren is geprojecteerd en als het gereed is, 90 km lang zal zyn. Reeds werd tussen Middelburg en Nieuwland een buisleiding gelegd van 7 Ion lengte, in de hoek St. Laurens Schellach is thans 25 km leiding voltooid, en rondom Hoogelande is de aanleg van 25 km leiding in uitvoering. De aan voer van drinkwater door de buizen geschiedt ten behoeve van het vee in de weiden en van de bewoners van afgelegen boerderijen. De zinker, die gisteren gelegd werd, vormt een schakel in de aftakking van de transportleiding, die langs de Oude Vlissingseweg naar de water toren van Souburg loopt en waar door drinkwater van Zuid Beveland wordt aangevoerd. De zinker bestaat uit 'n ongeveer 60 m, lange staalbuis met een diameter van 200 mm., waaromheen een beschermende laag VAN TOT Dinsdag reed door Axel een onmis- kenbare bode van de naderende lente. Maar niet alleen van de lente, maar ook van de zomer, die weldra op de lente zal volgen-. Een ijscoman zetel de trots op zyn kar.Met vrolijke blik keek hij de wereld in en af en toe verstoutte hij zich een zachtJ tikje op de welluidende bel te geven- Hunkerende kinderogenverraste blikken van de volwassen Axelaars! Maar de ijscoman draaide een smalle LENTE De lente is er! Onverwacht en onverhoeds, als een wel bijzonder prettige verrassing is zij gekomen. Heeft het voorjaar Zeeland verlost van sneeuw en ijsvan mist en regen! De lente is begonnen! Een milde zon voert de tempera turen in het uiterste Zuiden van ons land, in Zeeland dus ook, op van 15 tot 17 gradenzo hebben u en wij ons laten vertellen door De Bilt. Boven dien mochten we het aan den lijve on dervinden! Hoefde De Bilt het ons eigenlijk helemaal niet te vertellen De winterjassen, de dassen en de overschoenen werden plotseling over compleet. Lichtgetinte regenjassen, ja zelfs colbertjasjes zonder meer kwa men er voor in de plaa ts en behoudms een enkel twijfelmoedig mens, kunt ge uw medemensen in deze fleurige kledingstukken reeds weer zien flane ren. De zomer tegemoet! Weldadig is de warmte, na de kou de dagen, weldadig de zon vooral, na weken van sombere wolken. En moge het nog even zo blyven moge het niet zó zijn, dat wanneer dit stukje in druk is verschenen de zon, geschrokken van haar eigen over moed, reeds weer is verdwenen. Want dat zon niet de eerste maal zijn straat in, stapte af en trad binnen in een smidseDe wagen moest op gekalefaterd worden voor de komen de warme dagen. De jeugd, die reeds op een ijsje vlaste, keek even in de bussen, maar ijs was er nog niet in. Toch was het een voorbode van de zomer en Axel friste, in het warme licht van de vroege voorjaarszon, toch op by het geklingel van de bel van deze yscoman. In Zierikzee was Dinsdag bijna een zeer ernstig ongeval gebeurd. Een zoontje van de caféhouder A B V. was aan het spelen in het zand, dat aan de Westhavendyk is gestort. Het kereltje had er natuurlijk geen erg in, dat hij op kwelzand was terecht gekomen voor hij tot zijn schrik merkte dat hij steeds verder in het zand wegzakte en er niet meer uit kon komen. Toen hij reeds tot zijn oksels in het zand was weggezakt, kregen twee passerende meisjes erg in zijn benarde positie. Zij slaagden er in het jongetje uit het zand te trek ken, zodat het met de schrik vrij kwam. Ook voor andere kinderen en hun ouders kan het voorval als een waarschuwing dienen. Zelfs een zandhoop kan gevaarlijk terrein zijn! De gezamenlyke Groene Kruis-Vereni- gingen in Zeeuwsoh-Vlaanderen heb ben het, initiatief genomen tot het in richten van een cursus tot opleiding voor kraamverzorgster. Deze cursus zal te Axel worden gehouden en, in dien zij doorgaat, in een dringende behoefte voorzien. Als er nu maar voldoende deelneemsters komen. IN T KORT. Te Sluiskil werd dezer dagen een Zondagsschool opgericht. A.s. Zondag zal de eerste bijeenkomst zyn in het jeugdgebouvv. Als leidsters werden aangesteld de dames Lotensen en de Ruyter. Dezer dagen overleed te Koewacht de heer A. van Damme in de leeftijd van 97 jaar. De heer Van Damme was de oudste inwoner van Koewacht. asphalt is aangebracht. Deze buis hing in een stellage, welke over het kanaal was gebouwd en waarop zich tien takels bevonden, met behulp waarvan de grote stalen slang voor zichtig werd gevierd. Met 'n scheeps hoorn werd met tussenpozen van en kele seconden een teken gegeven, waarop de mannen, die de takels be dienden, de buis telkens enkele cen timeters lieten zakken. Een bok zorg de ervoor, dat het middengedeelte van de zinker tydens het zakken vol doende steun kreeg. Het duurde meer dan een uur eer de buis in de daarvoor gebaggerde geul twee meter onder het oppervlak van de kanaalbodem rustte. Het gehele werk, zo deelde de heer P. Kas, directeur van de N.V. Water leiding My „Midden-Zeeland" mede, heeft ongeveer 6 weken geduurd. De aanleg van een zinker is een kost bare geschiedenis Er moet met zeer grote nauwkeurigheid gewerkt wor den. Regelmatig wordt de buis tydens de montage gekeurd en de eisen, wel ke aan de constructie gesteld wor den, zijn zwaar. Om er zeker van te zijn dat de bulzen goed zyn gelast, werden er zelfs röntgenfoto's ge maakt. c op Tot slot zy opgemerkt, dat niet slechts de voorziening van drinkwa ter voor het vee met deze leiding be oogd wordt, maar óók de beveiliging van de drinkwatervoorziening van Vlissingen. Deze stad zal in de naaste toekomst ook door dit nieuwe stelsel van buizen zo nodig drinkwater kun nen betrekken van Beveland. Advertentie. NEEM tussen twee sigaretten drie Wybert-tabletten voorkoming van rokersadem. Kerk van Kortgene op 24 Maart weer in gebruik Woensdag 24 Maart a.s., des avonds zeven uur, zal de Ned. Her vormde kerk van Kortgene, welke by de watersnood zware schade opliep en thans geheel gerestaureerd is, in een bijzondere dienst weer in ge bruik worden genomen. Het I.K.ChR. zal van deze dienst opnamen ma ken om déze later uit te zenden. lat wonder boven wonder nog vry goed is afgelopen. F. reed met een platte wagen, waarop een vracht do zen. door de Brakstraat. Deze straat heeft een vrij sterke helling. Op een fegeven moment ging de lading aan et schuiven naar de voorkant van de wagen, met het gevolg, dat de sle per er af werd geduwd en tussen kar en paard terecht kwam. Het paard zette er wel een draf in, maar sloeg gelukkig niet op hol. In deze netelige situatie werd F. enkele meters mee gesleurd, waarna hij onder de wagen terechtkwam, tegen de achteras werd gestoten en tenslotte op de straat bleef liggen. Omstanders brachten F., die een hoofdwond had opgelopen, naar een stal in de Breestraat. Daar consta teerde de gemeente-arts, dokter P. C. J. van der Slikke, bovendien nog, dat de rechterarm en de linker enkel van dfe verongelukte waren gekneusd. Op zijn advies is F. naar het Gasthuis vervoerd. De vrouw van de sleper heeft het paard tot stilstand ge bracht. Bezoek minister Algera aan Schouwen-Duiveland. Op Vrijdag 12 Maart. De minister van verkeer en water staat, mr. J. Algera zal, zoals reeds gemeld. Vrijdag 12 Maart zijn vyf en twintigste werkbezoek aan net ramp gebied brengen. Dit werkbezoek gelat net eiland Schouwen-Duiveland. De minister zal worden vergezeld door de directeur-generaal van de rijkswater staat. ir. A. G. Maris en door de hoofdingenieuren-directeur van de ryk-swaterstaat, ir. G. B. R. de Graaff, i ir. J. W. de Vries en ir. J. H. van der Burgt. I De minister zal om kwart voor tien in de morgen te Anna Jacobapolder aankomen en daar het veerplein met aanleginrichting bezichtigen. Vervol gens maakt hij de overtocht met de Moei'dtjkpont „Kramer" naar Zype, waar de veerhaven zal worden be- i zocht. Daarna zullen worden bezich- j' tigd de haven met noodkering te i Bruïnisse, het sluitgat bij Ouwerkerk, de verzwaring van de Westhavendijk te Zierikzee, de dijkverzwaring te Borrendamme, de afsluitdijk te )hoek, het vliegveld Haamstede, Inen aan de Zoute Haard, de dui nen nabij De Koepel, de haven van Brouwershaven en de Schouwse dyk. Tenslotte zal hij besprekingen voeren met burgemeester en wethouders van Zierikzeè. Om ongeveer 17 uur zal de minister met de veerpont van Zijpe naar Anna Jacoba vertokken voor de terugreis naar Den Haag. PROBLEMEN BESPROKEN Met zoutschade aan woningen kan moeilijk reke ning worden gehouden Voorts heeft dr. van der Meer aan gedrongen op een spoedige vaststel ling van de herbouwplannen. Ge vraagd werd om by de schatting re kening te houden me' de invloed van het zoute water op de woningei Dr. van der Meer meende echter, dat. dit vrywel onmogelyk is. De gedachte is wel gerezen om dit af te kopen of te ondervangen door er een bepaald percentage boven op te leggen doch dr. van der Meer vond dit toef niet juist, daar de schattingssom dan in de meeste gevallen te hoog of te laag zou komen te liggen. Aangesneden werd voorts ook de kwestie van de bevriezing der dorps kernen. Wat betreft de samenwer king tussen de gemeenten op het ei land, was men niet pessimistisch. Dr. van der Meer verklaarde tot De directeur-generaal van Weder opbouw en Volkshuisvesting, dr. Z. Y. van der Meer, heeft gisteren een bezoek gebracht aan Schouwen-Dui veland, waarby hy eerst via Ooster- land en Nieuwerkerk naar Ouwer kerk is gereden. Hier werd met B. en W. een bespreking gevoerd over het wederopbouwplan. Daarna werd in hotel van Oppen in Zierikzee een vergadering gehouden met alle colleges van B. en W. van Schouwen-Duiveland. Ook de Com missaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, de leden van Ged. Staten, mr. A. J. van der Weel en de heer A. Schout, ir. M. D. A. Gle- rum, hoofdingenieur-directeur van Wederopbouw en Volkshuisvesting, de heer D. Stam van deze dienst en enkele hoofdambtenaren van het de partement waren hierby aanwezig. Tijdens deze byeenkomst is o.m. ge sproken over de verdeli- schenkwoningen. Ook voren de moeilykheid voor de genen, die op grond van de her bouw- en ruilverkavelingsplannen hun woningen niet mogen terug bou wen waar deze vroeger hebben ge staan. Deze categorie zal moeten herbouwen op gronden, die o.a. eerst bouwrijp gemaakt moeten wor den, terwijl de oude gronden niet - arische waarde bij de g kunnen worden inge bracht. Dit verschil brengt dus meer dere kosten met zich. Voor dit pro bleem is in de Rampschadewet wel een mogeiykheid opengelaten, maar men achtte het beter eerst te zien hoe een en ander in de praktyk zal ver lopen. Tragisch ongeval te Zonnemaire Elfjarig meisje kwam om het leven Naby de kruising van de Provin ciale weg met de I. M. van der Bijl straat te Zonnemaire gebeurde Dins dagnamiddag een tragisch ongeval, dat aan het elfjarige meisje W. E. van der Meer het leven kostte. De chauffeur G. de J. vervoerde met een vrachtauto van de heer De V. uit Brouwershaven stenen voor een nieuw aan te leggen straat te Zon nemaire. In de nabyheid van deze straat speelden enkele kinderen, on der wie het meisje Van der Meer. Zij klom op de auto toen deze wegreed en trachtte hem op het kruispunt Provinciale wegI. M. van der Bijl straat in. de onmiddeliyke nabijheid van de ouderiyke woning te ver laten. Het kind kwam daarbij zo on- ikkig te val overleed. Als het werk u zwaar valt... alt U togen Uw dagtaak opziet alt tegen een berg alt ver- moeidheid en zenuwklachten U kwellen, neem dan Sana- togen zuivere kracht, die gaandeweg Uw gehele gestel doordrenkt, tlapte en luste- looiheld verdrijft en U vervult van energie en levensvreugde. Begin dadelijk met g/$AT0(3^ Het ?enuwtonicum slot veel prijs te stellen op bespre kingen als deze. Hy zal in d<_ toe komst gaarne weer naar Schouwen- Duiveland komen om de aanwezige problemen met de gemeentebestu ren te behandelen. Volgens di heer van der Meer wordt een spoedig her stel van het eiland door het de mi nister als zeer belangrijk beschouwd. De discussie stonden tydens de ver gadering op hoog peil en de bespre kingen verliepen in aangename sfeer. Alvorens naar Den Haag terug te keren, bezocht dr. van der Meer nog de dorpen Noordwelle, Elkerze en Ellemeet. Onrnsiig, gejaagd? Mijöhardt's Zeauwiabletten sterken en kalmeren Uw zenuwen. (Slot van pag. 1) „Toen kwam de auto met de Ko-_ ningin. We hebben nadat de auto ge stopt was, wel „Leve de Koningin" geroepen, maar toen ze uitstapte werd het doodstil Te voet heeft H.M. Koningin Wil helmina daar op 13 Maart 1945 om streeks één uur de vaderlandse grond, afgebakend met een meelstreep, be treden en uit het verhaal, dat Ed. de Cuelenaere ons, gezeten in de ge lagkamer van zyn hotel („De Roode Leeuw") in simpele bewoordingen doet, blykt overduidelijk, dat dit mo ment op degenen, die daarby tegen woordig mochten zijn, grote Indruk heeft gemaakt. Zó groot, dat de ont roering nu, na negen jaar, nog voort leeft in de harten van degenen, die er by waren. t,Niet allemaal Enige autoriteiten, onder wie de toenmalige Commissaris der Konin gin in Zeeland, jhr Quarles van Uf- ford, werden aan H.M. de Koningin: voorgesteld en ook enkele omstan ders, onder wie de heer De Cuelenae- kregen de gelegenheid hun vor stin persoonlijk te begroeten. Maar toen er teveel hun blijdschap over haar terugkeer wilden betuigen met het drukken van haar handen, sprak de Koningin glimlachend: „Helaas kan ik niet iedereen een hand ge ven Nee, dat was onmogelijk en het was ook niet nodig. De men sen in dat kapotgeschoten Eede, de weinige omstanders, zagen en begrepen de ontroering en de biydschap die in het nart van hun vorstin leefde op dit gedenk waardige ogenblik. Toen zij het vaderland weer terugzag in het zwaar geteisterde Zéeuwsch- Vlaanderen, in het voorjaar van 1945. „Nu is het voorjaar 1954. Aan de kant van de weg in het herbouwde Eede is een monument opgericht, dat zal blyven herinneren aan die inderdaad gedenkwaardige ogenblik ken in 1945. „Hier keerde op 13 Maart 1945 onze Landsvrouwe teru^ tot haar volk", zo staat er op te le- De milde voorjaarszon geeft de omgeving een wel bijzonder vriende lijk aanzien en behoudens het mo nument herinnert niets meer aan die moeiiyke dagen van 1945. Daarom is het goed, dat het er kwam. Zeeuwse collecte 1954. Uit de vierde verantwoording van de Stichting Zeeland voor Maat schappelijk en Cultureel Werk over de Zeeuwse Collecte 1954 voor de jeugd biykt, dat de opbrengst weer met f 1993,67 is gestegen en thans f 12.483,90 bedraagt. Thans zyn de resultaten van 63 Zeeuwse gemeen ten bekend; de opbrengst verschilt slechts weinig van die in October 1952. Ook de rampgemeenten dra gen geheel vrywillig hun steen tje bij. Zelfs in Duivendyke, waar nog maar enkele gezinnen zy"n terug gekeerd werd een inzameling gehou den. Uit particuliere bronnen vloeit minder toe dan in 1952, Gedurende de afgelopen week wer den de opbrengsten van de in de vol gende gemeenten gehouden collecten bekend: Noordgouwe f 73,31- Nissa f 64,50; Sint Laurens f 31,83; We- ■meldinge f 280; 's-Heer Abtskerke f 10; Sint Annaland f 38,10; Wol- faartsdijk f 54,72; Arnemuiden f 44,45; Duivendyke f 13; Souburg f 116,84; Aagtekerke f 56,25; Hoe- dekenskerke (nagek. gift) f 10,25; Westdorpe f 139,35- Krabbendïjke f 195; Driewegen f 86,60; Elle- woutsdyk f 85,10; Aardenburg f 243,39. K.V.P.-afdeling royeerde de heren Schets en Boussen Raadslid Wanst bedankte daarna voor partijlidmaatschap I Tijdens de Woensdagavond gehou den bestuursvergadering van de af deling Vlissingen van de K.V.P. werd besloten tot het royeren van de leden, de heren F. Schets en A. A» Bousse: die een candidatuur voor de Vrije Katholieke Lyst hebben aan vaard. Voorts werden drie leden geschorst, omdat zy aan het stellen van candi- daten voor deze lyst hebben medege werkt door het plaatsen van hun handtekening. Het bestuur der afde ling was krachtens de bepalingen van het algemeen reglement op de Katholieke Volkspartij tot deze maatregel verplicht. Hierbij zij aangetekend, dat het af delingsbestuur reeds op 24 Februari jl. met algemene stemmen in princi pe had besloten tot royement over te gaan van degenen, die openlyk aan de Vrije Katholieke Lyst zouden me dewerken. Dit besluit is ter kennis febracht van de leden in de verga- ering op 1 Maart jl. In het besluit van het bestuur om genoemde personen te royeren, heeft de heer P. Wanst aanleiding gevon den om zHn lidmaatschap van de K. V.P. te beëindigen. De heer Wanst heeft dientengevolge niet langer als K.V.P.-lid zitting in de Vlissingse gemeenteraad. Hjj heeft echter nog geen beslissing genomen over een eventueel bedanken als raadslid. Ritthem aan de grond Woensdagavond omstreeks kwart voor negen is bij Ritthem ter hoogte van de Schone Waardin het Italiaan se s.s. Monfiore aan de grond gelopen De sleepboten Goeree uit Vlissingen en Walvis uit Terneuzen voeren ter assistentie uit. De „Monfiore" is 5498 brt groot en behoort aan de redery „Navigazione Alta Italia" te Genua. Het schip was op weg van Huelva naar Sluiskil. MIDDELBURG. Vandaag - Electro. „Sadko", (14 jr.) 7 en 9 15 uur; Kunstzaal Van Benthem en Jutting: Expositie Raymond J. P. Kimpe, 9—18 uur; Concert- en Gehoor, zaal' 10-daagse voor de woninginrich ting expositie meubelen en wo ningtextiel, 18.30 uur; causerie G. v. Bruggen, 20.00 uur. VLISSINGEN Vandaag Alhambra. „Verborgen Stro ming". (18 jr.), 7 en 9 uur; Luxor: „Winchester". (18 Jr.). 8 uur; Strand- hotel: Middenstandsforum en lezing voor Gemeenschappelijk Belang, 8 uur; ANMB: vergadering VARA, 8 uur; Noordzeeboulevard demonstratie kleurenfotografie. 8 uur; Concertge bouw; Modeshow Bobbe en Van Da len, 8 uur. GOES. Vandaag Grand: „The Philadelphia Story". (18 jr.), 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2