Nieuws uit Walcheren OOSTELIJK DÜIVELAND HAD GISTERAVOND GEEN STROOM DE CANDIDAATSTELLING VOOR DE PROVINCIALE STATEN CHRISTELIJKE BESTURENBOND GOES EN OMSTREKEN JIMMY en de Bende van Bolletje Bink snel buitenaoem ABDUSIROOP WOENSDAG 10 MAART 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT b Middelburg J aarvergadering „De Volksstem" De Middelburgse Arbeideszangvereni- ging „De Volksstem" hield Dinsdag avond in „De Gouden Poorte" te Middelburg haar 55e jaarvergade ring. Het 11e lustrum zal echter niet worden gevierd, zo deelde de voor zitter, de heer W. Ch. L. de Ruijter, in zgn openingswoord mede, in ver band met het ernstige verlies, dat de vereniging heeft geleden door het overlijden van haar penningmeester, de heer J. J. de Rugter, op 10 Octo ber 1953. Uit het jaarverslag van de wnd. penningmeesteresse, mevrouw P. C. G. Rijnten-Marijs. bleek, dat de ver eniging over het afgelopen jaar een batig saldo van 276,49 heeft ge boekt. De secretaris, de heer L. J. Geers, getuigde in zijn jaarover zicht van de activiteit van „De Volksstem"; het ledental is met 4 teruggelopen en bedraagt thans 58. De bestuursleden mej. M. Geers en mevrouw Rijnten werden herkozen, waarbij de laatste tevens definitief tot penningmeesteresse werd be noemd. De heer E. Gutteling werd tot be- stuurslid gekozen in de vacature J. J. de Ruyter, terwijl dhr. W. Verduin tot lid van de kascontröle commissie werd benoemd. Voorts werd besloten de jaarlijkse zanguitvoering bh wijze van proef dit jaar op een Vrijdag avond te geven. De toneeluitvoering van „De Volksstem" is vastgesteld op Zater dag 24 April a.s. Toneel voor ouden van dagen Het damescomité voor de ontspan ning van de Middelburgse ouden van dagen, bood de bejaarden Dinsdag avond in de grote zaal van het Schut tershof te Middelburg een toneel avond aan. Opgevoerd werd het blij spel in drie bedrijven „ü;n huis vol gekken". Het stuk, waarover wij reeds eerder hebben bericht, werd ook nu weer verdienstelijk ten tone le gebracht. De uitvoerende toneel groep „Mercurius" heeft het publiek goed geamuseerd, getuige het ap plaus, dat aan het eind van elk be- drgf opklonk. Het oorspronkelijk programma, namelijk het optreden van het cabaretgezelschap „De Zuid- Westers", kon wegens ziekte van een der leden van dit ensemble niet door gaan Dit nam niet weg, dat ook de ze avond uitstekend slaagde. De „Zuid-Westers" zullen nu op een an dere datum voor de ouden van dagen optreden. Ledenraadsvergadering „De Broederband" De coöperatieve verbruikersvereni ging „De Broederband", Middelburg- Vlissingen, hield in „De Gouden Poor te" te Middelburg haar ledenverga dering onder voorzitterschap van de heer D. de Graaf. Deze hei-dacht in zijn openingswoord de 23 leden, die in 1953 overleden en voor hen wer den enkele ogenblikken stilte in acht genomen. De ledenraad zal binnenkort worden uitgenodigd de gemechaniseerde bak- kerij in Vlissingen te bezichtigen en ook de leden zullen hiertoe in de ge legenheid worden gesteld. Thans be staan plannen voor de bouw van een centraal magazijn naast deze bakke rij- De Koninklijke onderscheiding, wel ke Is verleend aan de heer P. van Loo, die 50 jaar in dienstbetrekking stond, werd door het bestuur zeer op prijs bleek, dat de gesteld. Uit het jaarverslag •enigmg thi gen 3771 net vorige jaar. Uitgekeerd werd aan het overlijdensfonds een be- Marktberichten VEILING MIDDELBURG. 9 Maart: Aardappelen: Bintjes, g 14. Furore, grote 13. Bevelanders, g 13. Fruit: Appels: Jonathan I 54, id. 4247. id. K 38—57 Appels val en kroel 820. Goudreinette I 43—50, id. K 36— 44. Comtesse de Paris I 32—36. id. K 32. Groenten: Rode kooi 8—16. Spruiten 1678. Sav kool 3338. Boere kool 4— 36. Witlof 51—82. Waspeen 10—16 Bos- selderie 18—40. Kroten per kg 8—12. Prei 15—28. Peen per kg 4—8. Knolselderie 17 —20. Uien 45. Snijsla en dunsel 1 13— 2.34. Glasveldsla 1.71—2.17 Kassptnazte 1.00—1.04. Koolrapen 6—16. Gisteren werd dc eerste kasspinazle aangevoerd door de Wed. Ton te Seroos- kerke. VEEMARKT ROTTERDAM. 9 Maart. Aangevoerd werden ln totaal 5326 (6062) dieren, waarvar naar schal, ting 675 vette koeien en ossen. 1164 (619) stuks gebruiksvee Verder 348 (269» graskalveren. 2434 nuchtere kalveren 160 varkens. 141 biggen, 153 paarden. 13 schapen of lammeren, 25 bokken of gei ten. Vette koelen, prijs in ets per kg le kw. 284—302, 2e kw 264—282. 3e k\v. 234— 258. Vette kalveren prtfs in ets per kg le kw. 230 —240. 2e kw. 220—230 3e kw 200 —220. Prijs in et. p. kg In gld. p st. le 2e 3e le 2e 3e kwaliteit kwaliteit Graskalveren 420 350 240 Nucht. kalveren 42 38 34 Biggen 65 50 40 Sl.paarden 195 185 165 Schapen 150 125 100 Lammeren 115 105 95 Kalfkoeien 1150 940 780 Melkkoeien 1150 940 780 Vare koeien 800 675 600 Vaarzen 870 700 575 Pinken 585 485 375 Vette koeien Als gisteren, prima's bo ven notering Vette kalveren Teruglopende prijzen. Graskalveren. Vooral niet hoger in prijs. Nuchtere kalveren. Als vorige week. Biggen Iets stijver in prijs. Slachtpaarden Onveranderd. Schapen Ruim prlishoudend Lammeren Ruim prijshoudend. Kalfkoeien Constant. Melkkoeien Constant. Vare koeien Vooral niet hoger in prijs Vaarzen StableL Pinken. Stabiel. drag van 1914,84, het ziekenfonds 4677,82 en het moederschapsfonds 2234,84. De totale omzet was een bedrag van 2.158.694,57 (vorig Jaar 1.778.991,16). Van de winst zal 700 in het mpederschapsfondc en 700 in het overiydensfonds en nog f 700 in het ziekenfonds worden ge stort. Een bedrag van 876,82 gaat naar het reservefonds. Schooltandverzorging reikt eerste saneringskaarten uit De Stichting Schooltandverzorging Middelburg zal de leerlingen van de zesde Ikassen der lagere scholen voor de laatste maal controleren. De deel nemende leerlingen van déze klassen ontvangen dan een saneringskaart voor hun eigen tandarts. Deze sane ringskaarten worden voor het eerst in het bestaan van de stichting uit gegeven, om die reden wil men er bij zondere aandacht aan schenken. De uitreiking zal dan ook geschieden in de trouwzaal van het Middelburgse stadhuis, op Maandag 15 Maart a.s., 's morgens om 11 uur. Oogst van de straat Op het politiebureau te Middelburg zijn inlichtingen te verkrijgen over de vol. gende gedurende de periode van 2 tol en met 9 Maart gevonden voorwerpen: een aantal huls- en andere sleutels, por- temonnaies, muntbiljetten van f 1, hand schoenen en wanten, shawls, armbanden, sigarenaanstekers, padvindersrlemen, sle den, vulpennen, T L.-lamp regencape, paar bruine kiiiderschoentjes, zakkam in etui, jonge zwarte poes, boerinnenspeid (zwart met goud), doublé halsketting. Frans leesboek en themaschrift, schou dertas met inh., fles in mand, rood sokje, hangertje (zwart met goud), rood-biau- wc das, doos met 2 pakjes margarine, zonnebril, rozenkrans, zwarte overschoen broche, schoolkaart Prov Stoombootdien sten. Vlissingen Z.V.U.-jeugdconcert Voor leerlingen van Ulo-scholen te Vlissingen gaf het Amsterdams Vo caal Kwartet een Z.V.U.-jeugdcon cert in de Doopsgezinde Kerk. „Con cert" is niet het juiste woord voor dit optreden, want dat doet denken aan het officiële „muziekbedrrjf" met se listen in rok, met applaus en bloemen. Applaus was er Dinsdagmorgen wèl in de Doopsgezinde Kerk, maar ver der leek -A- weinig op een „concert" in de gangbare betekenis: het had meer weg van een genoeglijke school- muziekmorgen. Het kwartet, me vrouw Tanny Wegerif—Van de Gar de, mevrouw Paula Lindbergh, de te nor Reinhard van Randwijk en de bas Henk Kroes, zat „gewoon" aan een tafel voor in de kerk. waarbij Johan Röntgen rustigjes-weg vertelde van de vocale muziek, die net kwartet ten gehore bracht. Er was daarbij veel te genieten want men had gekozen uit de schatkamers der muziek sinds de middeleeuwen. Composities van de Nederlandse school, volksliederen, ne- gro-spirituals, dit alles werd op ni veau voorgedragen en gezongen, zo dat men slechts kan hopen, dat de verzamelde jeugd werkelijk verrijkt naar de schoolbanken is terugge keerd. De aandacht, waarmede de muziek werd aangehoord, geeft aan deze hoop in elk geval enige vaste grond... Drs. D. Roemers sprak over Ionen en prijzen De N V.V. Bestuurdersbond Vlissin gen belegde Dinsdagavond in het Con certgebouw een openbare vergadering. Tijdens deze vergadering welke ge opend werd door de heer J van Wag- tendonk, sprak drs. D Roemers, se cretaris van het N.W., over het on derwerp „Lonen en prijzen". Dit. naar aanleiding van de op 1 Januari jl. in gevoerde loonsverhoging en de daar bij gepaard gaande prijsverhoging Spr. begon zijn betoog met een uiteen zetting van de gang van zaken, vanaf de eerste loonronde. Hij achtte het een gelukkige omstandigheid, dat men in het overbevolkte Nederland vol doende werkgelegenheid had kunnen scheppen. De diverse bijdragen van buitenlandse regeringen hebben wij thans niet meer nodig. Bij de huur verhoging hebben de drie bonafide vakverenigingen daarvoor compensatie aangevraagd en ook verkregen. Drs Roemers zeide voorts, dat er ook be lastingverlagingen ingevoerd waren, waarvan de Nederlandse bevolking in het algemeen geen voordeel heeft. Voorts besprak ae beer Roemers de huurverhoging. De regering betaalt momenteel meer dan honderd mil, lioen gulden voor woningen, die vóór 1945 zijn gebouwd. Spr. wees er op dat er een garantie moet zijn. dat het onderhoud niet achterwege blijft. Ten slotte wees spr er op, dat men. zolang de cijfers van het Centraai Bu reau voor de Statistiek niet zijn ver schenen niet kan zeggen of de com pensatie voldoende is geweest. Waar zijn onze schepen Aalsdijk 9 v. New York te Boston. Aldabl 8 v. Vitoria n. Bahla Groote Beer 8 460 m. W.Z W Valentia n. Halifax. Hecuba 8 v. Santiago n Baltimore. Papendrecht 8 v Kaapstad n Rotterdam Waterman 10 te Halifax verw. Alamak 9 te Madras. Cottlca 8 v. Plymouth n. Amsterdam. Friesland KRL 8 v. TJ. Priok n. Surabaja Friesland SSM 9 te Huelva Grootekerk 8 te Amsterdam. Karlmata 8 te Belawan. Kota Agoeng 8 1300 v. Southampton n. Port Said. Lawak I te Manilla. Loenerkerk 9 te Port Said. Pendrecht 8 v. Pto la Cruz n. New York. Radja 8 v. TJ. Priok n. Singapore. Soestdijk 9 te Penang. Stad Schiedam 8 te Civlta Vecchia. Tallsse 8 te Colombo. Thalatta 10 te Suez verw. Utrecht 9 te Surabaja. Zuiderkruis 8 220 m n. Dakar n. Kaap stad. Alehlba p. 8 Fernando Noronha n. Santos Alphard 8 te Santos. Ampenan 10 te Colombo verw. Bloemfontein p. 9 0550 Vlissingen n. Am sterdam. Joh. v. Oldenbarnevelt p. 9 Kp. Bon n. Amsterdam. Kota Agoeng p. 9 0500 Ouessant n. Port Said. Kota Inten p. 9 Pcrlm n. Bete wan Merwede verm. 9 v. Houston Oranjestad 9 v. Aruba n. Cristobal. Willemstad p. 8 Gravesend n. A'dam Caltex Nederland (t.) pass. 5 Malta naar Rotterdam. Gouwe pass. 5 v.m. Flnisterre n. Dakar. Leuvekerk 5 te Rangoon. Lieve Vrouwekerk 5 njn. van Aden naar Suez. Rijnkerk 5 van Manilla n. Yokohama. Straat Malakka 6 te Tj. Priok. Lekkerkerk 6 van Calcutta te R'dam. Abbekerk 6 van Sydney te Brisbane Celebes pass 5 21.00 u. Vlissingen naar Antwerpen. Gewestelijke vergadering van de N.C.R.V. Ledental in Zeeland stijgende Gistermiddag werd in „De Prins van Oranje" te Goes de gewestelijke gehouden van de Neder- .denns lanase Christelijke Radio Vereniging, onder voorzitterschap van de heer J W van 't Hoff oud-burgemeester van St. Laurens. Voor het lidmaatschap van net al gemeen bestuur werden candidaat ge steld prof. dr. A. H. Edelkoort Utrecht, dr. G. P. van Itterzon. Den Haag, H Kikkert Zeist, Tj. Krol. Haren, brigadier Salomon, Amster dam en ds. G. van der Zaal, Harlln- gen. In plaats van de heer K. Kruit hof te Utrecht werd ~andidaa' gesteld drs J, Hazenbosch te Den bolder Het lid van de provinciale commissie, de heer J. Allewrjn te Middelburg, werd herkozen De heren J Meer- tens. Terneuzen. A. de Poorter en J. Allewgn te Middelburg, leden van de verenigingsraad, werden eveneens herkozen. In plaats van ds. J S. Har tjes. Vlissingen, die naar elders ver trok, werd benoemd ds. E. Durkstra. Ned Herv predikant op 't Zand. Mid delburg. Van de zijde van het algemeen be stuur waren ter vergadering aanwe zig mr. Van der Veen, de directeur van de vereniging, Je heer Peere boom, propagandaleider en Gerard Hoek. omroepleider Medegedeeld werd, dat net ledental van de N.C.R. V. in Zeeland, ondanks de ramp, stij gende is. De vereniging boekte in 1953 een totale ledenwinst van 20,000 Evenals in 1949 zal op 2e Pink sterdag. (Maandag 7 Juni) een lan delijke toogdag te Arnhem worden gehouden, de zg. Jubo II, die in ver band met het 30-jarig bestaan van bijzon zal dragen. de N C.R V een bijzonder karakter Tenslotte werd uitvoerig omroepbelangen gesproken. over de waarbij de leden van het algemeen bestuur een aantal vragen hebben beant woord Deze gewestelijke vergadering werd 's morgens voorafgegaan door een bijeenkomst van leden van het algemeen en het provinciaal bestuur met de Zeeuwse correspondenten van de NCR.V Kabel door het Zije beschadigd Het Oostelijk deel van Duiveland is gisteren van ongeveer drie uur in de middag af van electriciteit ver stoken geweest. De oorzaak van de storing lag waarschijnlijk in eer be schadiging van een der kabels door het Zijpe tussen Bruinisse en Anna Jacobapolder, welke beschadiging ontstaan kan zijn bij de bergings- lr. T. Michielsen in commissie benoemd Ir. T. Michleisfen te Middelburg, directeur van de N V PZ E^M is door de ministers van Binnenlandse en van Economische Zaken benoemd tot lid van de adviescommissie inza ke bescherming van clectriciteits be drijven tegen de gevolgen van oor logsgeweld. V oor j aarssti erenkeurincen. De uitslagen van de op Walche ren en Zuid-Beveland gehouden voorjaarsstierenkeuringen van de Provinciale Vereniging voor de ver betering van het rundvee luidden: Nieuwland: aanvoer 2 stuks, af gekeurd geen, goedgekeurd 1. Jupi ter, C. de Dreu; 2. Anna's Adema. W. C Goverse. Lewedovp: aanvoer 4 stuks, afge keurd 2, goedgekeurd 1. Jan, J. Vermue; 2. Zetske's Nico. A H. Zan- dee. 's-Heerenhoek: aanvoer 2 stuks, afgekeurd 1, goedgekeurd Martha Sikkema. Jac. Vermue. Borssele: aanvoer 3 stuks, allen afgekeurd. Driewegen: aanvoer 1. goedgekeurd Frits, J. de Dreu. Ellewoutsdijk: aanvoer 1. die werd afgekeurd. werkzaamheden aan de vorige week hier gezonken kolenbak. Personeel van de P Z.E.M. was tot iaat in de avond in de weer om de storing te achterhalen en op te hef fen In St. Philipsland, dat aarvan- kelök ook geen electriciteit hao. was de stroomvoorziening omstreeks zes uur hersteld, doch gisteravond laat was dit te Bruinisse en omgeving nog niet het geval. Aangezien als gevolg van de ramp nog geen kabel is gelegd kunnen worden tussen Oosterland en Nieu werkerk. was het niet mogelijk het gestoord» gebied via Zierikzee van stroom te voorzien (Slot van pag. 2) den Berge-Beekman, Bruinisse; 15 M. A Frangois, Rilland; 16 L van Liere, Cadzand: 17 G. P de Feyter; 18 B. W Schot. Zierikzee; 19 M. Al- mekinders. Middelburg; 20 C. J. Smit. Wissekerke. Kieskring V Goes: 13 M. A. Fran coijs, Rilland; 14 M van Oosten, 's-Heer Arendskcrke; 15 J D. Jan sen, 's-Heer Abtskerke; 16 W. P. Gebraad. Krabbcndyke; 17 M. M Allewfcjn. 's-Heer Arendskerke; 18 J Nieuwenhuij.se, Goes; 19 Joh. Veer- hoek. Borssele; 20 A. J. Dees, Ril land. Kieskring IV Sluis: 13 L. M. van He re, Cadzand; 14 J de Bruine, Sluis; 15 D. Dekker, Waterlandkerkje; 16 D. M. Vermet. Zuidzande 17 J Schakel. Oostburg. 18 A. J van Hoeve, Biervliet; 19 C. D de Fejiter. Breskens- 20 A. J de Rept. Bier vliet. Kieskring VII Hulst: 13 J A de Feij- ter, Terneuzen; 14 W. de Feyter, Axel: 15 J. van Hoeve. Z^-msiag, 16 L. M. Jansen, Hoek- 17 J. van Riet, Terneuzen; 18 C Lotinis, Terneuzen; 19 P. J Vergouwe. Hoek; 20 L. de Feijter. Axel ANTI-KEVOLÜTIONN AIRE PARTIJ. AUe kieskringen: 1. A. Schout, Vlis singen; 2. J Hommes, Nieuwdorp: 3 A. A. van Eeten, Nieuwerkerk; 4. A. I. Catsman, Aardenburg; 5. P. Me- liefste. Middelburg: 6. P. Boudeling. St. Philipsland. 7 C. de Putter, Axel Kieskring I Middelburg: 8. P. Ton. GrQpskerke; 9. A de Kam, Grypsker- ke: 10 Ir H Steur. Middelburg. Kieskring II Vlissingen: 8. J L. Dregmans. Koudekerke; 9. W. Popoe. Vlissingen: 10. M. A. v. d Putte. Sou burg. Kieskring III Zierikzee: 8. vV. v. d. Doel. Zierikzee; 9 S. Francke, Zie rikzee; 10. J C. Spaans. Zierikzee Kieskring IV Tholen: J J v d. Slikke Stavenisse; 9. J v. d Boa. St. Annaland. 10. H Jansen, Tholen. Kieskring Goes: 8. J. Balkenen de, Kapelle; 9. I Laport, Goes; 10 drs. J J Knibbe, Goes. Kieskring VI Sluis: 8. D. Geuze. Oostburg: 9 Joh. de Feyter. Schoon- dgke: 10 F Dekker. Zuidzande. Kieskring VIT Hulst: 8. F. Ie Koeij- er, Zaamslag; 9 J. den Hamer, Ter neuzen: 10 P Scheele. Hoek. STAATKUNDIG GEREF. ?4RTIJ Alle kieskringen: 1. D. Kodde. Zou- telande; 2 C. Boender, Tholen; 3. A 5. Wisse, Waarde; 4. H. FHkweert. Nieuwerkerk; 5. Iz. de Feijter Axel; 6. A J. Schot. Middelburg: 7. M C van Ast, Poortvliet: 8 G. van Velzen. Krabbendijke: 9. C. Nieuwelink, St. Philipsland; 10. J. van Klinken, Zie rikzee; 11. F D. Bentschap Knook, St Maartensdijk; 12. C. L. M. v d. Berge. Tholen. T3. Joh. Breure, Knrt- gene; 14 C de Nood. Waterlandkerk je; 15 P J var Liere. Borssele; 16 M Cijsouw, Westkapelle; 17. A J Kurvink. St Annaland; 18. J. Hage, Stavenisse; 19. M. A. Slotboom, s- Gravcnpolder; 20. J. L. Geluk, Tho len. VOLKSPARTIJ VOOR VRIJHEID EN DEMOCRATIE. Igc Kin: 1. J L. Verl A. Hessellnk, JV K. Dlcleman. Westkapelle; 4. L. Schenk, Middelburg; 5. J. S. Bloos, Oost- en Vest S- uburg; 6. H. B J. Kieskringen Middelburg hagen. Vil Middelburg; 3. W Gissingen; 2. Knoop. Vlissingen. Kieskring ifi ZL- ring, Zierikzee; 2.A. M Geluk, Noord- I Zierikzee: 1. P. Hce- IN JAARVERGADERING BIJEEN Ongeveer 1100 leden Vrouwenpolder Vergadering Z.L.M. Te Vrouwenpolder vergaderde on der voorzitterschap van de heer H. cut uic vuui Maljaars de plaatselgke ZLM-afde- wees er op. üng. De algemeen secretaris van de Zeeuwse Landbouwmuatsehappjj, mr. J". F. Schlingemann, sprak over het landbouwbeleid. Spreker adviseerde de aanwezigen een gewoon zaaiplan tot uitvoering te brengen. Vervolgens werd een film vertoond over Scnou- wen-Duiveland voor en na de ramp. De Christelijke Besturenbond Goes en Omstreken kwam Dinsdagavond in de „Prins van Oranje" in jaarver gadering bgeen. De opkomst was zo overweldigend, dat niet allen een zitplaats konden bemachtigen. Na het zingen van psalm 68 vers 10 sprak de voorzitter, de heer A de Lange, een openingswoord naar aanleiding van Het tekstwoord: „Zoekt eerst het Koninkrijk God's en zijn Gerech tigheid en al deze dingen zullen U bovendien geschonken worden" Hij wees er daarbij op, dat de strijd van de Christelijke Vakbeweging met om de macht, doch om het recht gaat In zijn jaarverslag deelde de se cretaris, dè heer M. D v. d. Slikke, o.a mede. dat het ledental ongeveer 1100 oedraagt Verschillnede verga deringen en cursussen werden gehou den, terwijl de Besturenbond in tal van commissies is vertegenwoordigd De secretaris wekte op tot drukker bezoek aan de huishoudelijke verga deringen. Nadat de heer M. Meijboom een korte uiteenzetting had gegeven over het nut van het onlangs opgerichte Christelijke Bureau voor Beroepskeu ze, was het woord aan de heer A Borstlap, een der secretarissen van het C.N V. Deze bracht de felicita ties van het hoofdbestuur over en spoorde allen aan daadwerkelijk aan het bondswerk deeJ te nemen en dit niet aan de besturen over te laten In de komende dagen zullen weer in een vlugschrift dè beginselen van het C.N.V in brede kring ter ken nis worden gebracht Verder kon de heer Borstlap o.a mededelen, dat het ledental van het C.N.V. de 190 000 is gepasseerd Na dit meer huishoudelijke gedeel te. voerde een achttal dames en he ren van de Goesse afdelingen het to neelspel „Vuur op Aarde" van Anne Holtrop op Het stuk, dat geheel in het bedrijfsleven speelt en waarin wordt gewezen op net karakter van de Christelijke vakbeweging, genoot een goede vertolking Aan het slot van deze geslaagde avond mochten de uitvoerenden als mede de regisseur, de heet P A Ro- mijn. een geschenk ln ontvangst ne men. Kieskring I ...tg, ZierlKK gouwe; 3 Jac. de Rijke. Zonncmairc; 4. M. Doeleman. Zierikzee: 5. mr. C. J. B. du Croo. Zierikzee; 6. J. Ro- meyn, Ouwerkerk; 7 M. L. J. Fokker, Nooruwelle; 8. A. C. Verspoor. Brui nisse. Kieskring IV Tholen en V Goes: 1. mr. J F. G. Schlingemann, Joes; 2. ir. M. J. Stoel Feuerstein. Goes; 3 C. G. Hage. St Maartensdijk; I M. K. Verburg. Kortgene; 5 P. HL A. Pol derman. Kruim ngen; 6. Mevr. M. S. P. Looysen - Ytf. Tholen: 7 M. J. van Hee. Kortgene: 8 J. Prins, Yerseke; 9. J. H. Ba. Tholen. Kieskring VI Sluis: 1 A. J. 'Jam bier Breskena; 2 A H. M. van den Hoek, Groede; 3. A. P Aernoutse, Nieuwvllet; 4. J. W. Verplanke, Biervliet; 5. A. Luteyn. Zuidzande; 6. J. My». Oostburg: 7. A. J. Salomé, Czn.. Groede Kieskring VU Hulst: 1. ir. C. A. Hor8tmann Sas van Gent; 2 H. A. A. Baron Collot d'Escury. Kloosterzan- de; 3. P. /yn van Draat, Torneuzen; 4. H. P. Scheffer. Sas van Gent; 5 J. H. van Hoeve Sluiskil; 6. L'. Haak, Hoek; 7. A. J. Cambier. Breskena. GEREF POLITIEK VERBOND Kieskringen Middelburg, Vlissingen, Goes. Sluis en Hulst: 1 A J de Vis ser, Zaamslag; 2D J Oggel J Mzn„ Axel, 3 J GeerBe, Vrouwenpolder; 4 W. P. Balkenende. Goes. Kieskringen Middelburg, Vlissingen, Goes, Sluis cn Hulst: 1 C. Mulder, Vlissingen 2 M M Verves'. Renes- se; 3 C. M Schlllemans, VllBsingen; 4 U Kremers. rjzer.dijke; 5 E M. Bazen. Yerseke; 6. H. Bos, Terneu zen; 7. L. de Keijzer, Vlissingen. W. Warman, Vlissingen: 9 JV P. de Groot. Vlissingen; 10. E. G. Pel, Vlis singen. VRIJE KATHOLIEKE LIJST Kieskringen Middelburg Vlissingen, Goes, Sluis en Hulst: 1 P Raas, 's Heerenhoek, 2 F Schets, Vlissin gen: 3 A. M. de Schot, Oostbui^; 4 A. A Boussen, Vlissingen, 5 A. C. de Kooning 's Heer Arendskerke. WONDEROLIE Weg met onhandige llkdoornrtngen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel NOXACORN neemt de pijn weg ln 00 seconden Eeltplekken en exaterogen verschrompelen met wor tel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende henzo- k6 flesje NOXACORN Antlsep- «scn Likdoornmiddel van f. 1.35 be- spnnrt U veel ellende. 21. Jimmy had zich op een paar honderd meter van het kruispunt achter een boom schuil gehouden. Van dat punt kon hij he' kruispunt niet overzien De weg maakte een kromming, maar bovendien was het daai te donker voor Hij wachtte vol ongeduld, maar behalve een boerenmeisje op de fiets kwam er niemand voorbij Hfj luisterde en tuurde ln de duisternis Zo verstre ken de minuten Toen dacht Jimmy dat hij heel in de verte het geluld van een auto hoorde He' kwam echter niet naderbij en stierf na verloop van tijd weg Wat er toen gebeurde, peelde zich razend snel afl Hij zag in de verte een zaklantaarn een ogenblik aanflitsen en twee seconden daarna vernam HJ een xreet „Dat is Jackl" dacht Jimmy. „Hij is in nood" Op hetzelfde ogenblik sprong Jimmy uit zijn schuilplaats te voor schijn en begon ln de richting van het kruispunt te rennen Het grint spatte onder zyn voeten weg. zo hard liep hij Hij was echtei niet snel genoeg Ver voor zich uit hoorde hij haastige voetstappen, daarna het open en dicht klappen van de deur van een auto het starten van de motor „Lópen" dacht Jimmy ..Misschien haai ik het nog voordat de auto weg rijd" H11 passeerde hei kruispunt „Jackie!" riep hö nog voor -«He zekerheid maar hoop dat de longen antwoord zou geven had h(j zelf niet. Toen hoorde hij het bekende geluld van een wegrijdende auto Hij zag de achterlichten aanflitsen, voor de rest had bij het nakijken.... Kindje viel in ton met water Te Arnemuiden viel dezer dagen het achttien maanden oude kindje van de familie B J voorover i' een ton met water. Het ongeval werd door een van de ouders ontdekt toen het kindje reeds bewusteloos was, doch gelukkig slaagde dokter A J de Weerd van Nw- en St Joosland, die onmiddellgk gewaarschuwd werd. er in door kunstmatige ademhaling de levensgeesten weer op te wekken. Collecten. De te Grgpskerke gehouden collec ten voor het Orgelfonds Dorpshuis en de Zeeuwse Jeugd brachten resp. f 148,25 en f 140,00 op. Examens. Te Bergen op Zoom slaagden voor het examen Gele Band Judo de heren P. Hugbrechtse en J. Koo- man uit Vlissingen. PREDIKBEURTEN WOENSDAG 10 MAART BIDDAG. Chr. Geref. Kerk Middelburg 10 en 3 ds. Slagboom. Maak Uzelf niet vyijs, dat kortademigheid „nu eenmaal i bij Uw gestel hoort". Neem het snelwerkende, middel, dat het taaie slijm oplost: 's werelds beste hoestsiroop Betaling pachtsommen visserij-percelen Van verschillende Zeeuwse mossel percelen ziin in het seizoen 1953/54 totdusver geen mosselen afgeleverd, omdat Frankrijk tot voor kort de Waddenzeemossel Drefereerde boven het Zeeuwse product, dat alleen naar België werd geëxporteerd. De betrokken nachters stelden zich toen op et standpunt, dat percelen die geen haten hadden opgeleverd, ook geen lasten mochten dragen en maakten bezwaar tegen pachtheta- ling Besprekingen tussen het secre tariaat van ..Zevibel" en het bestuur der Visserijen op de Zeeuwse Stro men hebben in zo verre succes ge had dat in afwachting van dr uitein delijke resultaten van het seizoen 1953/'54 de betaling der pachtsom men is opgeschort. Kamerlid komt spreken te Waarde Op Maandag 15 Maart oelegt de af deling Waarde van de C.H.U een ver gadering tgdens welke mr. H. K. J. Beemink. lid var Óe Tweede Kamer der Staten Generaal, een spreekbeurt houdt Hg zal het woord voeren >ver het onderwerp: .Wat wil en is de C. H U Voorts zal 1!J enkele land bouw- en arbeidersproblemen toe lichten. KERKNIEUWS GEREF. KERKEN. Beroepen te Middelburg (vac. ds. H. Veldkamp) ds. A. Brouwer te Bar- FAM1LIEBERICHTEN UIT ANDF.RE BI.ADF.N Overleden: ML Kaliewaard, man, 52 Ir.. Kortgene. HOOG EN LAAG WATER 11 Maart Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge 6.15 6.46 7.21 7.41 8.00 U. N.A.P U. N.AJ». 18.48 1.79 19.19 19.52 20.11 20.31 2.18 2.24 1.42 1.65 2.00 2.08 1.53 U N.AJ». 0.15 1.90 0.41 1.22 0.50 1.17 N.A.P. 12,52 2.03 2.25 1.45 1.71 13.17 13.55 13.24 13.46 2.23 2.37 1.64 1.91

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3