Candidatenlijsten ingediend voor a.s. Statenverkiezing w Zeeuwsp Almanak Voor negen partijen zullen 238 candidaten om de 42 zetels strijden NAT. RESERVE BETROK NIEUWE LOKALEN TE VLISSINGEN Yes Sir... gentlemen prefer 75 VEILIG VERKEER" IS ACTIEF OP DE BEVELANDEN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COULANT WOENSDAG iü MAAKT 1954 STATENLEDEN, DIE NIET TERUGKEREN Gisteren 7,yn in de zeven kieskringen, waarin de provincie Zeeland ver deeld is, de c-andidateniypten voor de a.s. Statenverkiezing (21 April) inge diend. In totaal zullen negen partijen of groeperingen aan de verkiezingen deelnemen, zy het, dat enkele hiervan in sommige kieskringen geen iy»t hebben ingediend. De deelnemende partyen zijn: Party van de Arbeid (thans 11 zetels), Kath. Volkspartij (9 zetels), Chr. Historische Unie (8 zetels), Anti-Rev. Party (6 zetels), St. Geref. Partij (4 zetels). Volksparty voor Yryheid ên Democratie (3 zetels), het Geref. Politiek Verbond (0), do Comm. Party Nederland (0) en een vrije Katholieke lijst (nieuw). In 1950 werd nog deelgenomen door de Middenstandsparty, die toen één zetel ver overde, en alleen in de kieskring Hulst door een groep-Blommaert (0 zo tels). Deze lysten zijn thans achterwege gebleven. In totaal zyn door de verschillende scher. Goes; 11. M. J. van Poelje, Vlis- partijen en groepen niet minder dan I singen; 12. Z. Salomé, Kortgene. 238 candidaten in de verschillende j Kieskringen Middelburg en Vlissin- Zeeuwse kieskringen gesteld. De C.H. gen: 13. A. J. Berenpas, Middelburg; U. spant hierbij de kroon met 63 can- 14. j. ,je Priester, O.- en W.-Souburg; didaten. De P.v.d.A. heeft er 44, de 15. c. Geldof. Domburg 16. L. J. V.V.D. 37, de A.R. Partij 28, de K V. - 1 - P. 27. de St. Ger. Party 20. de C.P.N. 10, de Vrije Katholieke Lyst 5 en het Geref. Politiek Verbond 4. Wanneer men de candidatenlijsten bekijkt, ziet men dat verschillende van de zittende Statenleden niet zul len terugkeren. Zo is by de P.v.d.A. de veertiende plaats van de heer A. P. Bil waarschijnlijk wel geen verkiesba re, terwijl het ook nog de vraag is of de heer Z. C. Salomé, die de 12de plaats inneemt, zal terugkeren. Van de K.V.P. zal men de heren A. H. Govaert en E. F. Poppe niet meer in de Statenzaal zien verfichynen. Voor de heer C. H. M. Plasschaert (zeven de in Zeeuwsch-Vlaanderen en moge lijk ook voor de heer C. Verdonk (tweede voor de rest van Zeeland) kan dit twijfelachtig zijn. Het optre den van de vrije Katholieke lijst speelt hierbij zeker een rol, waarvan de uitwerking niet kan worden over zien. Bij de Chr. Hist. Unie zullen de he ren J. L. J. Bruynzeel, C. A. Kaan, Joh. de Kruyter en zeer waarschijnlijk ook de heer D. Dekker (15de plaats) niet terugkeren. De heer C. de Put ter, die thans zitting heeft voor de A. R. Party, staat zevende op de lijst; zijn partij 2ótl dus een zetel moeten winnen om hem weer in de Staten te rug te krijgen. Bij de V.V.D. is het de heer D. W. Lindenbergh, die niet terugkomt, en ten slotte zal ook de heer A. Vermai- re van de Middenstandsparty uit de Staten verdwijnen .omdat zyn party niet meer aan de verkiezingen deel neemt. Op de kieskring Middelburg werd nog ontdekt, dat iemand, die een van de benodigde 25 handtekeningen voor het indienen van een ljjst op de K.V. P.-lijst had gezet, ook zijn handteke ning onder de lijst van de vrye Katho lieken had geplaatst. Op eerstge noemde lijst is zyn naam toen ge schrapt De volgende lysten werden inge diend: PARTIJ VAN DE ARBEID Alle kieskringen: 1. L. P. van Oor schot, Vlissingen; 2. mr. A. J v. d. Weel, Middelburg; 3. C. Haimelink, Axel; 4. mr. H. B. Bouwman, Goes: S. E. J v. d. Broecke-de Man, Aar denburg; 6. A. H. Vermeulen, Drei- schor; 7. J. L. Lukaart, Goes; 8. L. F du Bois, Terneuzen; 9. jhr mr. T. A. J W. Schorer, Middelburg; 10. J. S. Vis- Geers, Middelburg; 17. M A. van Po- pering, Vlissingen; 18. J Allaart, Ar. nemuiden: 19, L. A. Bouwman, Mid delburg; 20. C. B. Helm, Middelburg. Kieskring Zierikzce cn Tholen: 13. C. Hoek, Zlerikzee; 14. A. P. Bil. St. Annaland; 15. R. Gerritsen Zierikzce; 16. C. P. Kuyper. Ouwerkerk; 17 L. v. d. Klooster, Burgh; 18. J. Bal, Brui- nisse; 19. J. Dekker, Brouwershaven; 20. A. P. Bout, St. Maartensdijk. Kieskring V Goes: 13. A Schipper, Kattendijke; 14. G. Schrijver-Waage. Goes; 15. A. Weststrate, Kruiningen; 16. A. Welleman, Kortgene; 17. Ph. Haverhoek, Goes; 18. C. Almekinders, Wolphaartsdijk; 19. B. J Korstanje, Yerseke, 20. J. W. Godeschalk. Goes. Kieskringen Sluis en Hulst: 13. C. van Bendegem, Axel; 14 S. W. Henry, Terneuzen; 15 J. P. J. Wage, Sluis; 16. M de Vos, Terneuzen; 17. H. Ste vens. Sas van Gent; 18. P. J. Notg- baart, Breskens; 19. B. Burger. Ter neuzen: 20. C. Scheen, Oostburg. KATHOLIEKE VOLKSPARTIJ Kieskringen Middelburg, Vlissin gen, Zierikzce, Tholen en 'Goes: 1. mr. dr. A. J. J. M. Mes, Heinkens- zand; 2 C. Verdonk, Lewedorp; 3. E. G. Vader, Vlissingen; 4. Th. J. An- driessen, Ovezande; 5. M. v. d. Himst, Goes; 6. M. A. Sweere. Zierikzee; 7. Jhr. mr. Ch. F. J. J. M. van Nispen tot Sevenaar, Middelburg. Kieskringen Sluis en Hulst: 1. A. L. S. Lockefeer (Hulst); 2. E. J. van Ruymbeke (Clinge); 3. J. M. A. C* van Dongen (Aardenburg)4. P. V. M. Vercauteren Nieuw-Namen5. C. van Bellegen (Eede)6. ir. G. P. M. Dikötter (Terneuzen); 7. C. H. M. Plasschaert, (St. Jansteen); 8. Th. A. Adriaansens, (Hontenisse)9. W. H. M. Colsen. (Sas van Gent); -0. C. J. A. Bukkens, (Sluis); 11. C. M. Reu- ser-Bouwmans. (St. .Tansteen); 12 G. A. Nelissen, (Hoofdplaat)13. P. J. Baart, (Hontenlsse)14. P. H. Geir naerdt, (St. Jansteen); 15. C. L. Maaijer, (Sas van Gent); 16. E. de Martelaere, (Westdorpe); 17. C. J. Doens, (IJzendijke)18. G. J. de Be- leir, (Westdorpe); 19. jhr. L. von Bönninghausen tot Herinckhave, (IJ zendijke); 20 F. C. Mechelink, (Ter neuzen). CHR. HISTORISCHE UNIE Alle kieskringen: 1 C. PhiHpse, 's-Heer Arendskerke; 2 mr. W. F. E. baron van der Feltz, Middelburg; 3 VAN Sedert véle jaren ligt de toekom stige Nieuwe Markt van Vlissingen gis een vrij troosteloze vlakte langs de Paul Krugerstraat en tegenover de H.B.S. Daarin gaat nu verandering komen. In de afgelopen maanden is men druk bezig geweest met het schoonmaken en egaliseren van het. terrein en thans is begonnen met het aanbrengen van een eenvoudige be planting. Er komen wat verspreide boomgroepen om de kale vlakte te breken en bij de hoeken worden be plantingen aangebracht van bes- en bloemheesters. Daatussen wordt een grasgazon ingezaaid. De bomen en heesters zijn so geko zen. dat dit bescheiden plantsoen over óónó twee jaar reeds een aardig aan zien kan hebben. Dan kan men er ten minste nog even van genieten voor het weer plaats moet maken voor het nieuwe Stadhuis en de verdere bebou wing van de Nieuwe Markt. Reeds enige tyd was men te Koe wacht overtuigd van de noodzaak, dat er voor de wflkverpleegster van het „Wit-Gele Kruis" een auto zou ko men, in plaats van een fiets of brom fiets. De patiënten wonen te ver uit een. De heer R. van Laere te Koewacht TIJDVERDRIJF In Sluis, so schreef men ons, heerst nu toch wel enige verbazing over de merkwaardige ontspanningsmogelijk heden, wélke langs de Belgische kust gezocht worden, nu zee- en strandge- noegens tot de onmogelijkheden be horen. .Jtecordpogïngen ondernemen", blijkt een geliefkoosd tijdverdrijf. Zo z\jn er groepjes mannen, die het kaartspel beoefenen. Niet slechts om het kaartspelmaar vooral om re cordhouder „langkaarten" te worden. Zy zijn verdeeld over verschillende koffiehuizen en het gaat er om, wie de kaartparty het langst volhoudt. De kasteleins zorgen belangeloosvoor consumpties en maaltijden Een andere bezigheid bestaat uit het tussen duim en wijsvinger vast houden van een geopende wasknijper. Het record is zeven minuten Mocht u zich vervelen dan kunt u met het bovenstaande wellicht uto voordeel doen TOT nam het initiatief voor een inzame lingsactie en in enkele dagen tyd was f 3000,— bijeen voor het goede doel. Een bal onder het motto „Ken dans voor U, een auto voor de zuster" gaf ook nog een flinke stoot in de goede richting, en thans is het zover, dat het benodigde bedrag ongeveer byeen is. OOK EEN RECORD... De recordpogingen in België worden befaamd. In het grensdorp Kieldrecht (by Nieuw-Namen) zetelt de kaart club „De Verenigde Kaarters". Ook die weet van wanten, in casu van kaarten Het bestaande record van concur renten-kaarters (55 uur en 45 min.) werd dezer dagen gebracht op 58 uur en 30 min. Dit alles deden „De Ver enigde Kaarters" onder toeziend oog van „champetters" en de deurwaar der. Medische hulp was aanwezig om inzinkingen direct afdoende de kop in te drukken! KRANIGE REDDING Wanneer het water in St. Annaland geiyk staat met de kade, is het gevaar niet denkbeeldig, dat men van de kade zo de diepte Inwandelt. Dit ondervond het zoontje van de heer J. S. van Vos sen, dat spelenderwys te water ge raakte. Het gelukte het dochtertje van de heer Iz. J. van Dyke de drenkeling op het droge te brengen, zodat deze er met een nat pak en de schrik afkwam. De heren C. en J. de Nys te Over slag waren dezer dagen 50 jaar lid van de plaatselyke biljartvereniging. Dat de grenskanters deze gelegenheid niet zo maar voorby lieten gaan, is duidelijk. Een grote pryskamp, waar- Ran natuurlijk ook de „gouden biljar ters" na afloop van een receptie deel namen, vormde het geslaagde einde van het feest SLOPEN MAAR De ramp van 1 Februari 1953 maakte o.a. ook een einde aan de carrière van de heer Van der Marei als sloper van de wrakken van Duitse landingsboten voor de wal van Brui- nisse. De heer Van der Marei maakte zich met zyn scheepjo verdiensteiyk by het Dijkherstel, o.a. te Burghsluis. Vorige week is het scheepje echter weer op zyn basis teruggekeerd. De sloopwerkzaamheden werden hervat. Door vier verschillende ondernemers wordt nu reeds, zij het met enige on derbreking. vier jaar lang aan deze landingsboten „gesloopt." A. H. S. Stemerding, O. en W.-Sou burg; 4 A. Koster, Zaamslag; 5 C. F. v. d. Peijl, Goes; 6 M. den Boer, Haamstede; 7 G. J. v. d. Waal, Schoondijke; 8 G. P. Leendertse, Kamperland; 9 C. J. de Jonge, Yerse ke; 10 W. Sanderse Jr., Vlissingen; 11 ir. M. A. Geuze, Poortvliet; 12 J. Duvekot, Goes. Kieskring I Middelburg: 13 S. Kodde Veere; 14 mr. P. van Empel, Middel burg; 15 M. Almekinders, Middel burg; 16 A. de Jager, N. en St. Joos- land; 17 L. van der Hiele, Veere; 18 mevrouw E. Strubbe-van Veen, Mid delburg; 19 P. W, de Lange, N. en St. Joosland; 20 mr. W. H. Vermaas, Middelburg. Kieskring II Vlissingen: 13 W. J. Berg, Vlissingen; 14 P. Schout Gzn., Biggekerke; 15 J. Jasperse, Koude- kerke; 16 J. Sinke, O. en W.-Sou burg; 17 A. Poelman, Ritthem; 18 A. H. de Vree. Westkapelle; 19 P. de Visser, Zoutelande; 20 L. Frangols, O. en W-Souburg. Kieskring ni Zlerikzee: 13 H. IJssel, Zierikzee; 14 B. W. Schot, Zlerikzee; 15 P. Slager Azn, Haamstede; 16 W. v. d. Berge-Beekman, Bruinisse; 17 H. Uijl, Zlerikzee; 18 A. Stoutjes- dyk, Nieuwerkerk; 19 N. Dalebout, Renesse; 20 A. G. Kloet, Kerkwerve. Kieskring IV Tholen: 13 P. C. W. v. Westen, Oud-Vossemeer; 14 W. van (Vervolg op pag. 5) „Dag van de Rijkspolitie" op Schonwen-Duireland Er zyn plannen in voorbereiding om op Schouwen-Duiveland een „Dag van de Rykspolitie" te organiseren ter herinnering aan het werk, dat de Rykspolitie op het eiland sinds de ramp heeft verricht. Er wordt ge werkt aan de totstandkoming van een programma, voor deze dag. waaraan net muziekcorps van de Rijkspolitie zal medewerken en voorts ook een toneelgezelschap. Het planten van bomen zal een onderdeel van het pro gramma vormen. Er wordt met di verse instanties overleg gepleegd, o.a. met de stichting „Nieuw Schouwen- Duiveland". Koningin Zaterdag ook naar Braakman en Terneuzen Na de onthulling van het monu ment te Eede, Zaterdag a.s., zal H. M. Koningin Juliana o.a. een kort bezoek brengen aan de Braakman, waarna zy, naar verwacht wordt, omstreeks vier uur in de raadszaal van het Terneuzense stadhuis ont vangen wordt door burgemeester mr P. H. W. F. Teilegen en het gemeen tebestuur. Voorts zullen daarby o.a. tegenwoordig zyn de burgemeesters van Hoek en Zaamslag en de bestu ren van de door de ramp getroffen Nieuw Neuzen- en Serlippenspolders. Van Terneuzen vertrekt Hare Maje- stit via Othene naar Kloosterzande. IN DE WILLEM II1-KAZERNE Wederom een stap in de goede richting De klasse Vlissingen van de Natio nale Reserve heeft gisteravond haar nieuwe lokaliteiten officieel in ge bruik genomen. In de voormalige Willam III-kazerne beschikt zy thans over een tiental lokaliteiten, wan ron der vijf leslokalen, een rustkamer, een bureau en een mooie cantine. Met het betrekken van dit nieuwe onderkomen is de klasse Vlissingen weer enkele stappen in de goede richting geschreden. Misschien wordt door deze betere huisvesting ook de innige wens van de plaatselijke com mandant, luitenant C. Antheunisse, het volmaken van de compagnie (131 man) verwezenlijkt. Onder de vele genodigden-belang stellenden bevonden zich o.m. burge meester mr. B. Kolff en enkele wet houders, majoor A. Kornet, garni zoenscommandant en territoriaal commandant van Zeeland, majoor J. Potteboom, commandant der C.O.A. K. te Middelburg, de waarnemend districtscommandant, kapitein S. B. Termohlen, terwijl de inspecteur der Nationale Reserve was vertegen woordigd door kapitein H. F. van der Horst, en de Commandant Maritime Middelen Vlissingen door luitenant ter zee 2e klasse P. J. J. Wirth. Nadat luitenant Antheunisse de genodigden in de cantine had toege sproken, /erd voor de ingang van de kazerne een défilé afgenomen. Voor afgegaan door de drumband maakte de troep nog een korte mars door de stad. In de cantine sprak vervolgens burgemeester Kolff de mannen toe. Hij noopte, dat deze nieuwe aan winst voor de N.R. o^k een zekere gloei zou betekenen, daar de huisves ting thans geen bezwaar meer kan opleveren. Er is naar gestreefd de lokalen zo geriefelyk en huisciyk mogelyk in te richten en daarin is men volkomen geslaagd. Enkele enthousiaste N.R.-ers droegen er het hunne toe by om het meubilaii in orde te brengen. Vertuond werd ver volgens de fum „Helden zonder glo rie waarin de nadruk wordt gelegd op de noodzakelijkheid der zelfopof fering voor het vaderland. Deze film viel zeer In de smaak. Het was ten slotte kapitein Ter mohlen. die voor enkele mannen nog een kleine verrassing in petto had. Met 'n toepasselijk toespraakje reik te hy aan vnf hunner het diploma „geoefend soldaat" uit. Ilier is ze dan. Laurens' Carlton. Niet zo maar een Amerikaan.... zó een Amerikaan. Steek maar opdaar zijn ze voor gemaakt. Proeft U? Heb ik wat te veel gezegd Yes Sir....... gentlemen prefer Carlton. En let goed op de dames. Die blijven niet achter. De MILDÉ Amerikaan In cellophaan Zilveren jubileum op Zeelands Proeftuin De heer D. Janse, fruitkwekers knecht op „Zeelands Proeftuin" te Wilhelminadorp, mocht Maandag het feit herdenken, dat hy 25 jaar op de proeftuin werkzaam was geweest. In het .okaal van de Fruitteelt- school werd de jubilaris toegesproken door de heer J. Kakebeeke te Wol- faartsdyk namens het bestuur van de Proeftuin, ir. J. J. van Hennik als directeur van de proeftuin, ir. J. Bu- tyn namens het personeel van het la boratorium van Zeelands Proeftuin en tenslotte door de Proeftuinchef de heer G. Toorenaar. Uit de harteiyke woorden bleek wel dat de jubilaris een geziene figuur is. Hem werd een cadeau overhandigd, terwfli zijn echtgenote een bloemstuk in ontvangst mocht nemen. De heer Janse dankte de sprekers voor de hem betoonde hartelijkheid. Verkeersexamens op de scholen Dinsdag werden in geheel Neder land de schriftelijke verkeersexamens voor de schooljeugd gehouden. Ook op de Bevelanden bestaat vooi dit on. derwijs grote belangstelling, dank zij de wijze waarop de Vereniging voor Veilig Verkeer „De Bevelanden" dit stimuleert. In totaal namen ditmaal 25 Bevelandse scholen met 680 leer lingen aan deze examens deel, tegen over vorig jriar 16 scholen met 370 leerlingen. Helaas werd van 38 scho len zelfs geen bericht ontvangen, dat men niet aan de examens wenste deel te nemen. Dinsdag vierde het echtpaar C. Meyler-Reijn- hout, Zusterstraat 3 te Goes, zyn 55- jarig huwelijks feest. Zowel de man, die de ouder, dom van 78 jaar heeft bereikt, als de vrouw, die over enkele weken 80 jaar hoopt te xoorden, mogen zich nog in een goede gezondheid verheugen. De heer Meijler was 33 jaar concierge van het Oxide Maxi- nemen van de uitbreiding van hun nenhuis en als bevolkingsagent ook vele jaren in dienst der gemeente. Het echtpaar maakt nog graag een wandeling door Goes om kennis te geboortestad. Op de feestdag ontbrak het niet aan belangstelling. Velen zetten het echtpaar in de bloemetjes. Installatie Provinciale Landbouw-Voorlichtingsraad Op 25 Maart te Goes Donderdag 25 Maart a.s„ des mid dags twee uur, zal in een bijeen komst in hotel „De Korenbeurs" te Goes de Provinciale Landbouw-Voor lichtingsraad Zeeland worden geïn stalleerd. De Installatie zal geschie den door de directeur-generaal van de Landbouw, Ir. A. W. v. d. Plassc-he. Na Limburg en Drente zal Zeeland de derde provincie zyn, waar een der- gelyke raad zal worden opgericht. De raden beogen door gemeenschap- pelyk overleg met de ryksconsulenten van de diverse agrarische takken, te komen tot het uitstippelen van de richting, waarin zich ae Voorlichting het beste kan ontwikkelen. In de Zeeuwse raad zullen zitting kxygen de heren J. Kakebeke, voor zitter en G. M. F. Bom, Colynsplaat, namens de Z.L.M., A. v. d. Voorde, IJzendijke, namens de N.C.B., A. Lo- rier, O. en W. Souburg, namens de C. B.T.B. en J. L. Lukaart, Goes, na mens de drie landarbeidersbonden. Oosterland en Nieuwerkerk weer water uit de kraan In Oosterland en Nieuwerkerk is de waterleiding in zoverre hersteld, dat de gebruikers weer water uit de kraan kunnen tappen. Dit bete kent, dat het aantal tankauto's, die de beide gemeenten van water voor zagen, overbodig is geworden. De wagens waren van diverse diensten in bruikleen ontvangen en zyn thans weer op hun bases 'Apeldoorn, Ou denbosch, Middelburg en Rotterdam) teruggekeerd. Een auto is nog in be- dryf om Ouwerkerk en Sirjansland van water te voorzien en tevens om de „losse" klanten te helpen. Einde deze week organiseert de Bevelandse vereniging een groot scheepse propaganda. Donderdagmor gen zal te Kruiningen voor de school jeugd de film „Twee jongens en een auto" worden vertoond, waarna des middags om half vyf in Krabbendijke een byeenkomst voor de O. Z. Beve landse gemeentebesturen, hooiden van scholen en overige leerkrachten wordt belegd, waar een causerie over het verkeer zal worden gehouden. Des avonds wordt in Krabbendijke een propaganda-avond georganiseerd, waar naast een causerie van een ver- keersdeskundige de veilig-verkeer- film „Kyk uit" wordt gedraaid. Voorts wordt op deze avond een hersengyrrmastiek-wedstrijd gehou den tussen 6 chauffeurs van de A.M. Z. en 6 andere weggebruikers. Vrijdagmorgen wordt de jeugdflim voor de schoolkinderen te Wisseker- ke, Colynsplaat en Kortgene ver toond, terwyi des middags te Goes eenzelfde jyeenkomst als in Krabben- dyke wordt belegd voor de West-Zuid Bevelandse gemeentebesturen, hoof den van scholen en leerkrachten. Des avonds volgt dan in het Schuttershof te Goes de propaganda-avond met causerie, film en hersengymnastiek, waarna Zaterdagmorgen m dezelfde zaal driemaal de film „Twee jongens en een auto" voor de schooljeugd wordt gedraaid. Plannen voor zwembad Terneuzen weldra gereed Zwembad in 1956 voltooid? In verband met de aanleg van een zwembad en recreatie-oord in de voormalige Oesterputten te Terneu zen, vernemen wy, dat het gemeen tebestuur dezer dagen de door ir. H. Wesselo uit Bussum hiervoor ont worpen tekeningen met de uitvoeri ge Kostenberekening heeft ontvan gen en besproken. In verband met verhoging van de dyk ter plaatse, bleek net noodzakelyk de tekeningen te herzien en kleine wyzigingen aan te brengen. Binnenkort zullen deze gewyzlgde tekeningen gereed zyn, waarna de eveneens enigszins gewyzigde plan nen in de raad worden behandeld. Het project omvat o.m. de aanleg van een aan de eisen van de Kon. Ned. Zwembond voldoende zwembad met een .ondiep-bad" en een kinder bad. de bouw van cabines, een groot restaurant enz. Verwacht mag wor den, dat dit alles in 1956 volledig in gebruik genomen kan worden. In middels fs men reeds begonnen met het egaliseren van het terrein. Toch overeenstemming inzake Vleeskeuringsdienst Dinsdag zyn de afgevaardigden van de achttien gemeenten in Westelijk- Zuid-Beveland opnieuw oyeengeko- men voor liet ontwerpen van een con cept-gemeenschappelijke regeling voor de nieuwe vleeskeuringsdienst Goes. Hierbij werd overeenstemming bereikt en het bezwaar van te geringe medezeggenschap voor de kringge meenten weggenomen. De commissie uit de gemeenten zal n.l. niet meer uitsluitend een advies commissie zyn, doch voor zover de Vleeskeuringswet dit toelaat ook medezeggenschap in het beheer krij gen De conceptregeling zal thans aan de gemeenteraden ter vaststel ling worden toegezonden. Adres tegen bevriezing van dorpskern Ellemeet Aan Statenleden overhandigd Zes inwoners van Ellemeet, t.w. de heren J. H. de Jonge, H Leijdens, C. D. Gast, A, C. de Jonge, L. Hout man en P. R. de Graaf, hebben ty- dens het bezoek van de leden der Provinciale Staten van Zeeland Maandag jl. aan de gemeente Elle meet een adres overhandigd. Hierin wordt o.m. verwezen naar het adres van 1 Februari 1954, dat voorzien was van 110 handtekeningen. De viering van het stré-feest Zater dag Jl. was. aldus betogen de zes El- lerheters thans, eigeniyk een demon stratie tegen de voorgenomen be vriezing. Dit kwam duidelijk tot uiting tydens een gezamenlijke op voering van het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid", de toneelclub en de korfbalvereniging „Stormvo gels", waarin het bevriezingsplan op een leuke manier werd gecriticeerd. Men kan het niet geloven, aldus het adres, dat een dorp, dat nu weer zo levend is. gedoemd zou zyn te ver- dwynen. MIDDELBURG. Vandaai! Electro ..Moulin Rouge". (18 Jr.). 7 en 9.15 uur. Rest Wëhler: Jaarverg. afd. Middelburg Ned. Rode Kruis. 8 uur; Kunstzaai Van Benthem en .rutting Expositie Raymond J. P. Kimpe. 9—18 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: ..Moulin Rouge" (18 jr.), 8 uur Luxor: „Winchester", (18 jr.), 8 uur. GOES. Vandaag Grand. „Moulin Rouge" (18 Jr.), 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2