PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Verenigde Staten bieden aan het blijven hulp buitenland Bevolking van getroffen eiland lucht haar gemoed... BILT Kantlijn GOUVERNEUR VAN HONDURAS VRAAGT LONDEN ASSISTENTIE ZOON VAN HOSPITA BEKENT AANSLAG OP HAAGSE TYPISTE Vandaag 197e Jaargang - No. 56 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F. van de Velde en F. B. den Boer, Adjunct: W. de Pagter. Hoofdred.: G. Ballintijn; Pl.-verv.: W, Leertouwer en H A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 47 cent per week, f 5.85 per kw., fr. p. p. f 6.10 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 9 Maart 1954 ADVERTENTIEPRIJS 22 cent per mm. Minimum p. advertentie f 3.—. Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties <max. 8 regeisi van 1—5 regels f 1.— Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau v. d. Blad" 25 cent meer. Giro No. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vlissingen. Walstr. 38—60, telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). Middelburg, Markt 51. telef. 3841; Goes, Lange Vorststr. 63, telef. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg. Finlandstr. 2. telef 16; Temeuzen, Brouwerljstr. 2; Zierikzee, N. Bogerdstr. C 160. telef. 26 PRESIDENT EISENHOWER VERKLAART: „Zo lang de Sowjet-Unie de Wereldvrede bedreigt" In een rapport aan het Congres over de Amerikaanse hulpverlening aan het buitenland in de tweede helft van 1953 heeft president Eisenhower ver klaard, dat de Verenigde Staten de zware verplichtingen van het leider schap der wereld zullen blijven nakomen, zolang de wrede bedreiging van de wereldvrede blijft bestaan. Hij waarschuwde, dat de Sowjet-Unie en de landen die zy onder haar macht heeft, door hun daden en houding de wereldvrede blyven bedreigen. Wat de resultaten van de hulpverlening aan het buitenland in de twee de helft van 1953 betreft, zelde de president, dat er vooral in West-Europa een gestadige vooruitgang is. Hij herinnerde eraan dat verscheidene landen geen Amerikaanse hulp meer nodig hebben, dat de hulpverlening aan andere landen binnenkort zal op houden, en dat de hulp aan sommige landen reeds aanzienlijk kon worden verminderd. Doordat de kracht van de vrije wereld en vooral van de vrije Europese landen is toegenomen, kon den de uitgaven voor de Amerikaan se hulpprogramma's geleidelijk wor den verminderd. De vermindering van de militaire en economische hulp gaat gepaard met groeiende zelfver trouwen van de landen, die hulD ont vangen. De president waarschuwde, dat de programma's, welke de Amerikaanse regering uitvoert om de vrije wereld voldoende economische en militaire kracht te geven ter bestrijding van de gevaren voor de vrede en voor het bereiken van internationale stabili teit, niet op ingrijpende wyze kunnen Telkens als een Nederlander een doosje sigaretten koopt, lacht de minister van financiën in zijn vuistje. Want van iedere gulden rolt maar eventjes 67 cent in de schat kist. De winkelier krijgt 15 cent en de fabrikant... 18 cent. Van iedere gul den! Het is geen wonder, dat de sigaret- tenfabrikanten onder die omstandig heden de strijd om hun bestaan nau welijks vol kunnen houden. En logisch is het, dat de leden der Eerste Kamer de koppen by elkaar hebben gestoken met de bedoeling om de sigaretten- fabrikanten een beetje te helpen. In liet voorlopig verslag over de begro ting van economische zaken dringen zij aan op verlaging van de omzetbe lasting en van de accijns. Heeft ooit een roker zich gereali seerd, hoeveel contanten hy met zijn rook de schatkist in blaast? Eén troost: bijna overal ter wereld zijn de sigaretten duurder (en slech ter!) En het is dus in Nederland nog niet zo slecht. Ditzelfde constateert deze week het grote Amerikaanse week blad „Newsweek". Een bescheiden Nederlander krijgt gewoonweg een kleur als hy ziet, wat voor „kerelsi' wy eigenlijk zijn. Zegt „Newsweek'y daar maar even tjes, dat Nederland hard op weg is om de „modelétalage te worden van Europa's herstel" En dat ons herstel een „wonder van gezond verstand" is! Dat ons land van een rustig toevluchtsoord voor toeristen snel verandert in een wel varende werkplaats met klanten in de hele wereld. Dat wij het verlies van Indië en de oorlogsverwoestingen te boven zijn en 60 meer produceren dan vóór de oorlog, terwijl onze ex port sedert 1948 meer dan verdubbeld is. Dat komt, zegt Newsweek, omdat wy zo zuinig en zo ijverig zijn en al tijd nationaal belang boven eigenbe lang plaatsen, omdat wij zonder mop peren strenge economische contróle aanvaarden, hard werken engeen ambtelijke rompslomp kennen Heus, het staat allemaal op de twee volle pagina's, die Newsweek aan Nederland wijdt Gelukkig maar, dat Nederlanders hun fouten kennen. Dat zij beseffen, dat de Amerikaan, die dit schone stuk proza schreef, door een rose bril keek, Hy constateert trouwens ook, dat alle Nederlanders Engels spreken. En dat is toch waarlijk een heel klein beetje overdreven. Maar in één ding heeft hij gelijk: het is by ons zo slecht nog niet! Dat bewijst ook de kennelijke te genzin in emigratie by de Ne derlanders en het heimwee by vele emigranten. Er is m Nederland geen werkloos heid. Vijftien iaar geleden hadden we met veel minder mensen veel meer werklozen! Waarom dan emigreren? Omdat Nederland onbewoonbaar dreigt te worden. Steeds meer oppervlakte beslaan onze steden en dorpen. Veel te lang hebben wij vastgehouden en houden wij nog vast aan het ideaal der eenge zinswoningen. Steeds meer cultuur grond krabbelen de wegen op, steeds minder natuurschoon houden we over. Nederland mag dan een „welvaren de werkplaats worden, niemand woont voor zijn plezier in een fa briek. En bovendien wordt Neder land kwetsbaarder naar mate het meer van zijn exportindustrie afhan kelijk wordt. Emigreren is voor Nederland bitte re noodzaak. Of men het prettig vindt, of niet. worden besnoeid, zonder dat de zo moeizaam bereikte resultaten groten deels weer verloren gaan. Werkers ontvangen te weinig President Eisenhower verklaarde, dat het hem ter harte gaat, wat de werker in Europa, Azië, het Nabije Oosten en Latyns-Amerika voor zijn prestaties ontvangt. In West-Europa bedraagt het aandeel, dat iedere in woner ontvangt van de totale produc tie van goederen en diensten nog geen 600 dollar per jaar, vergeleken met ruim 2200 dollar in Amerika. De Industrie-arbeider in Europa kan veel minder kopen van wat hij als beloning voor zyn arbeid ontvangt, dan de Amerikaanse arbeider. Het uurloon in Engeland bedraagt slechts 60 van dat in de Ver. Sta ten. In Frankrijk bedraagt de waarde ongeveer 50 in Duitsland 40 en in Italië 30 In de rest van de wereld is je levensstandaard nog veel lager, zo zei Eisenhower. De president noemde het nemen van doeltreffende maatregelen ter verbe tering van de levensstandaard in de gehele wereld door verhoging van de reële lonen, door verhoging van de productiviteit en door verhoging van de productie ter voorziening in de grotere koopkracht onmisbare voor waarden voor economische vooruit gang. De Ver. Staten hebben voortdurend pogingen van andere landen in deze richting aangemoedigd, aldus Eisen hower. De Amerikaanse hulp kan echter niet meer zyn dan een stimu lans; de betrokken landen moeten zelf de moeilijke taak van bevrediging der behoeften en verlangens van hun be volking vervullen. Naguib heeft weer de hoogste macht in Egypte Generaal Moh. Naguib is Maandag avond premier van Egypte en voorzil ter van de Raad van de Revolntie geworden. Het besluit werd genomen op een gemeenschappelijke bijeen komst van de militaire raad en het kabinet. Door dit besluit is aan Na guib wederom de hoogste maeht in Egypte toegekend. Lawines eisen mensenlevens Lawines hebben in de afgelopen drie (lagen in de Oostenrijkse Alpen het leven rekost aan minstens zeven tien personen, terwijl er nog tenmiste tien worden vermist. Reddingsploegen pogen de vermisten te vinden. In totaal zijn in 1954 tot nu toe 141 personen in Oostenrijk door lawines om het leven gekomen. Van 11 tot 18 Maart zal een gezeischap van 15 directeuren van riesbureaux in Ar gentinië. Chili en Uruguay een bezoek brengen aan ons land. Zij zullen de gast zijn van de Algemene Nederlandse Ver eniging voor Vreemdelingenverkeer, A.N. V.V. en de K.L.M. BRITTEN VREZEN MOEILIJKHEDEN Ver. Volkspartij eist zelfstandigheid De gouverneur van Brits Honduras heeft de regering te Londen dringend verzocht een commissie te zenden om te onderzoeken hoe nauw de betrek kingen zijn tussen de Verenigde Volksparty en de aangrenzende, door communisten geleide staat Guatama- la. Over zes weken worden er alge mene verkiezingen in Brits Honduras gehouden. De Britten daar vrezen, dat zy' zullen leiden tot een toestand, zoals in Brits Guyana, waar de link sen de macht overnamen. De Verenigde Volkspartij is de eni ge politieke partij in Honduras, die volledig georganiseerd is. Zij heeft genegenheid voor Guatemala ge toond. dat al jarenlang tracht Enge land de kolonie afhandig te maken. De verkiezingen worden voor de eerste maal volgens algemeen kies recht gehouden. Engeland wil de ko lonie geleidelijk aan zelfbestuur ge ven. De Verenigde Volksparty, die antibrits en antikoloniaal wordt ge noemd, eist onmiddellijk zelfbestuur, buiten het Britse gemenebest. De bevolking bestaat grotendeels uit Creolen (50.000). Het aantal blan ken is ongeveer 30Ó0. Besprekingen lussen Frankrijk en Vietnam Prins Bun Lok, de premier van Vietnam, heeft te Parijs Maandag, de eerste dag van de besprekingen over Vietnamese onafhankelijkheid van Frankrijk, zijn eisen omschreven als „volkomen onafhankelijkheid en een blijvende en vruchtbare band met Frankrijk" Frankryk is bereid het toezicht ovei' de economie van Vietnam en an dere voorrechten op te geven, in ruil vooi een voortzetting van de Vietna mese band met Frankrijk in de Fran se Unie een soortgelijke regeling als met Laos en Cambodja, de buur landen van Vietnam, bestaat. De Vietnamese onderhandelaars geven echter de voorkeur aan een nieuw bondgenootschap, waarin Vietnam en Frankrijk gelijkwaardige deelgenoten zijn. In de Salie de l'Horloge van het Mi nisterie van Buitenlandse Zaken aan de Quai d'Orsy te Parijs zijn Maan dagmorgen de besprekingen begon- nen tussen vertegenwoordigers van de Frans eregering en van Vietnam. Rechts de Franse delegatie, links de delegatie van Vietnam. Nederland nu officieel bij E.V.G. Dr. J. H. van Roijen, Nederlands ambassadeur in de V.S., heeft Maan dag te Washington het protocol gede poneerd waarin kennis wordt gege ven van dc ratificatie van het verdrag inzake de Europese-verdedigingsge meenschap door het Nederlands par lement. Nederland is hierdoor het eerste land, dat officieel deel uitmaakt van de E.V.G. Damme blijft onrustig In het bekoorlijke Vlaamse stadje Damme heerst nog steeds onrust. De onenigheid in de gemeenteraad, die enige tijd geleden tal van onaangena me consequenties met zich bracht, heeft nu geleid tot de benoeming van een speciale commissaris, Deze func tionaris is belast met het onderzoek naar het onrechtmatig bezetten en verdelen van woningen door de meer derheid in de Damse gemeenteraad De nieuwste methode, die de meer derheid in de raad toepast, is het niet verschijnen op de raadsvergaderin gen. zodat deze geen doorgang kun nen vinden. De burgemeester kan met de minderheid van de raad niets anders doen dan de zittingen openen enonmiddellijk weer slui ten! Goklust was hem te sterk. De 41-jarige vertegenwoordiger D. R. O. O. ging Donderdagmiddag in 's-Gravenhage een partijtje gokken, dat pas Vrijdagmorgen was afgelo pen, Toen hij de 200 gulden die hij op zak had, had vergokt, leende hij 600 gulden en gaf daarvqpr de auto van zijn patroon in onderpand. De 600 gulden verdwenen even snel als het eerstgenoemde bedrag. O. zal nu ver volgd worden wegens verduistering. VERDACHTE MELDDE ZICH IN AMSTERDAM „Het was slechts om haar geld te doen" Maandagmiddag heeft de 36-jarige Haagse broodbezorger E. K. zich by de Amsterdamse politie gemeld. Hy werd naar Den Haag overgebracht en tijdens een voorlopig verhoor be kende K. de typiste Y. v. d. P., die Zondag in haar pension in de Van Kinsbergenstraat te Den Haag dood werd aangetroffen, by de keel te hebben gegrepen. Het was slechts zyn bedoeling geweest geld weg te- nemen, zo verklaarde K. Vandaag zal hy aan een volledig verhoor worden onderworpen. K. verklaarde tegenover dc com missaris van de centrale recherche te Den Haag, dat hij bij het doorzoe ken van de kamer in de veronder stelling verkeerde dat het meisje slechts bewusteloos was. Hij nam een bedrag weg van 960.In Amster dam zou hij het geld uit angst heb- Rijnschip aangevaren en gezonken Bij de ingang van de Waalhaven te Rotterdam, is Maandagmiddag het Duitse Rijnschip „Raab Karcher 34" aangevaren en gezonken. De aanva ring geschiedde door het uit zee ko mende Duitse motorschip „Hugo Boettger". De acht opvarenden van de „Raab Karchen 34" konden zich tijdig redden. ...worden candidaten gesteld voor de Provinciale Staten-ver- kiezingen; ...wordt de Nederlandse violist Bram Mendas ter gelegenheid van zijn 70ste verjaardag in Laren gehuldigd. RECONSTRUCTIEPLAN SCHOUWEN-DUIVELAND Cassière verduisterde meer dan 7.000 Eind -Januari werd by de kassier G. W. P. Z. in een Schevenings hotel een kastekort van 12.000 gulden gecon stateerd. Dit kwam aan net licht toen hy zyu functie verwisselde voor een andere positie in dit hotel. Door de politie aan de tand gevoeld, vertelde de kassier dat hij dit tekort al ge constateerd had begin 1953. b|j het overnemen van de kas. Z. had de kas toen van zijn zuster overgenomen en deze had gezegd dat zij het tekort wel zou aanzuiveren. In de pra.ctyk was daar echter niets van gekomen. De zuster, A. F. H. T. Z., die op het ogenblik als kassierster Schouwen-Duivelana en van andere corporaties. Bezwaren tegen twee pun- te Rotterdam werkzaam is, bekende in de jaren 1950, 1951 en 1952 6000 gulden te hebben gestolen. De rest was, volgens haar zeggen, verdwenen bij een diefstal in 1952. Van die dief stal was wel aangifte gedaan, maar er was niet bij gezegd, dat er 6000 gulden verdwenen waren, omda'. an ders aan het licht zou komen dat er nog een andere 6000 gulden spoorloos was. In Rotterdam had de vrouw al weer kans gezien om 1000 gulden „achterover te drukken" Haar man G. A. T. had zich daar over 900 gul den ontfermd. De broer is nu op vrije voeten gesteld. Het geld is volledig opgemaakt. Wederzijdse beveiliging Amerika-Japan Maandag hebben de Verenigde Sta ten en Japan een overeenkomst tot wederzydse beveiliging getekend, waarin de status en financiering van een Amerikaanse militaire advies groep in Japan is neergelegd. Belangrijke vergadering van Provinciale Staten te Zierikzee SCHOUWEN-DUIVELAND heeft zyn bezwaren en zijn klachten over het Reconstructieplan aan het provinciaal bestuur in het openbaar kenbaar gemaakt. Maandagmiddag waren de vertegenwoordigers van de eiland-be volking in de gelegenheid hun meningen en opvattingen over dit plan aan de leden van de Provinciale Staten te doen horen. Daartoe werd een zeer druk bezochte bijeenkomst gehouden in hotel „Concordia" te Zierikzee, die onder voorzitterschap stond van de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot en die behalve door de Statenleden werd bijgewoond door de gemeenteraden van het eiland, vertegenwoordigers van de georga niseerde landbouw, van de Ned. Herv. Kerk, van de Stichting Nieuw m tegen tw ten kwamen bij deze besprekingen, die in een rustige en waardige toon werden gevoerd, vooral naar voren, namelijk tegen de bevriezing van de dorpskernen en tegen de gemeentelijke indeling. Deze twee zaken vormden voor vele afgevaardigden van het eiland de grootste hinderpalen van het Reconstructierapport en zelfs werd enige malen de opmerking gehoord: „Wijzig de bevriezingsplannen en de bevolking zal in grote lijnen het recon structieplan aanvaardenJhr. de Casembroot sprak een welkomst woord, waarbij hij er o.m. op wees, dat deze vergadering een novum was. Wethouder Moermond van Drei- schor was de eerste van een lange rij sprekers en bepleitte inpoldering van het Dijkwater. Dit is niet alleen in het belang van de polder Drei- schor, maar ook van de andere wa terschappen ten Oosten van de Schouwse dijk, aldus spreker. Bij de ze inpoldering zou echter de haven van Dreischor verdwijnen en dat nu was onmogelyk, zo meende de heer Moermond. 'Noodzakelijk zou daar om in dat geval zijn een haven bui tendijks. De Commissaris der Koningin antwoordde hierop, dat hy alle ver trouwen had, dat het Dijkwater zon worden ingepolderd. Met minister Algera was bovendien reed* gespro ken over de mogelijkheid van een haven ter plaatse. De heer J. van der Doe, eveneens uit Dreischor onderstreepte nog eens wat de heer Moermond naar voren had gebracht. Ds. C. J. van Royen, Ned. Herv. pre dikant te Zierikzee, hield een uitvoe rige beschouwing over het recon structieplan. Ds. van Royen betoog de, dat de bevolking van Schouwen over het algemeen de indruk heeft, dat Serooskerke als nieuwe cen trumgemeente buitengewoon onge lukkig gekozen is. Het ligt zeer ex centrisch en in een gevaarlijke hoek van het eiland. Het zou van grote wysheid ee tui gen, wanneer men van deze aanwijzing terugkwam. Dit zou echter betekenen, dat de gehele woonkernen-kwestie opnieuw moet worden bekeken. Ds. van Royen zeide, dat de Ned. Herv. Kerk bang was, dat de bevrie zing van woonkernen nieuwe ge huchten zal doen ontstaan, waar door het probleem slechts wordt ver plaatst, maar niet wordt opgelost. Spreker zeide als niet-Zeenw grote bewonderir- ramp Het is evenwel uitzonderlijk moell|jk voor de inwoners om zich de toe komst, zoals die in dit plan ligt nit- gestippeld, te realiseren. Met grote nadruk pleitte ds. van Royen voor een goede voorlichting in de persoon lijke sfeer. Ds. van Royen behandelde voorts het maatschappelijk werk en het jeugdwerk. Ten aanzien van de wei nig positieve houding der jeugd meende spreker, dat ait geen speci fiek verschijnsel op Schouwen-Duive- land was, maar een probleem, dat in geheel Nederland spreekt. „We moe ten het eerst proberen met de eigen krachten" aldus ds. van Roven, „en als het dan niet lukt, dan pas kan men van verstarring spreken". DE LANDBOUW Namens de georganiseerde land bouw sprak de heer A. >L Geluk van Noordgouwe. Deze spreker meende, dat het aantal leden van het eiland in de reconstructie-commissie te ge ring was. Hij meende, dat het plan op twee punten dreigt dood te lopen, namelijk de bevriezing van de dorps kernen en de samenvoeging van de gemeenten. De heer Geluk wees er op, dat na realisering van het Drie-Ei landen-Plan Schouwen-Duiveland het enige eiland van Zeeland wordt. ,Laat de uitgestrekte hand van Schouwen-Duiveland door overi] Zeeland gegrepen worden, ook al zal die hand aanvankelHk in Noor. delyke richting uitgestrekt z|jn". aldus spreker. De heer Geluk zei de, dat voorkomen moet worden, dat bet reconstructieplan een twistappel wordt. Op enkele details van het rapport ingaand zeide de heer Geluk, da£ hij liever moer recent* cyfers als basis ben weggegooid, toen hij in de krant had gelezen, dat het meisje dood was. Het was slechts zijn bedoeling geweest het geld weg te nemen. K. is de oudste zoon van de pen sionhoudster. bij wie de vermoorde typiste een kamer had gehuurd H|j verdweèn Zondagmorgen, enkele uren voordat de politie werd gealarmeerd, uit de woning. Het gestolen geld, zo is uit een na der onderzoek gebleken, had het slachtoffer eerst enige dagen tevo ren in huis gehaald. In de kamers zyn sporen van een worsteling ge constateerd. Het meisje had haar ka merdeur niet afgesloten. Vreemde toestanden op de „Amstelstad" Volgens enige opvarenden Zondag zijn acht van de twintig zeelieden van de „Amstelstad", die na een ruzie jp het schip In een Japanse haven van boord zijn gelopen, met het K.L.M.-Lijntoestel uit Tokio op Schip hol aangekomen. Na hnn aankomst zijn de zeelieden aan een langdurig verhoor onderworpen. Een der bemanningsleden van het vrachtschip, de 19-jarige matroos G. P. uit Amsterdam, verklaarde, dat het eten aan boord slecht bereid was. Bovendien was de ligging slecht. P. vertelde, dat de bemanning had moe ten slapen onder dekens, ale vol met teervlekken zaten. Na de ruzie in de Japanse haven Otaru, waarbij de eer ste stuurman de stoker tegen het oor had geslagen was, aldus P., een dele gatie van de bemanning naar de ka pitein gegaan en had geëist, dat de eerste stuurman van boord zou gaan. Toen de kapitein dit voorste] afwees, hadden 21 leden van de bemanning het schip verlaten. Door de politie werden zij weer aan boord gebracht, maar zij hebben daarop het schip ten tweede male verlaten. Andere klachten van de bemanning waren, dat het stuurmechanisme niet in orde zou zijn en dat twee reddings boten lek waren. P. vertelde tenslotte, dat de eerste stuurman al eerder tydens de reis be dreigingen had geuit en met een mes gedreigd had. had gezien, dan de telling 1947. Hij becijferde, dat de opbrengst per ha enige honderden guldens lager zou zijn per ha, hetgeen op 4 a 5 milli- oen per jaar komt. Dit betekent, dat bijv. graansilo's en aardappelbewaar plaatsen, zoals die de laatste tijd in overig Zeeland worden gebouwd, op Schouwen-Duiveland achterwege bly ven. Is er geen mogelijkheid om met hulp van de overheid op dit terrein iets te doen? De heer Geluk wees voorts op de noodzaak van een goede outillage voor de overblijvende havens, bepleitte stichting van een landbouw- winterschool voor het eiland, en acht te het nodig, dat een tweede boot op Anna Jacoba-Zijpe wordt ingelegd, mogelijk met gebruikmaking van de oude steigers. Tenslotte gaf hy ver laging van de veertarieven op de Oosterschelde in overwging. D heer C. Philipse, lid van Ged. Staten, protesteerde tegen de opvat ting van de heer Geluk, dat er te weinig vertegenwoordigers van de georganiseerde landbouw van het eiland in de agrarisch subcommissie zitting hadden. Spreker zette uiteen, dat de' landbouw met de gevolgde gang van zaken bij de benoeming van de leden accoord was gegaan. (Vervolg op pag. 2) DE tot VERWACHT: LESTE IS AANTOCHT Geldig van Dinsdagochtend Dinsdagavond. Overwegend droog weer Aanvanke lijk nog zwaai bewolkt en plaatselijk mist. maai later opklaringen. Zwakke tot matige wind tussen Noord-Oost en Zuid-Oost. Vrij zacht. (Op 10 Maart Eerste Kwartier). ZON EN MAAN. 10 Maart Zon: Maan: 7.0S 9.04 Onder 18.34 Onder 1.19

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 1