Nieuws uit Walcheren PREDIK BEUKTEN JIMMY en de Rende van Bolletje Bink VERDEDIGER TREKT WAARDE BLOEDPROEF IN TWIJFEL KLOETINGSE MIDDENSTAND GEEN HEIL IN ANNEXATIE ZATERDAG 6 MAART 1954 r RU.V N c I A LE ZE E U W E CO U R A N 7 5 Middelburg Voorlichtingsbijeenkomst „Eiland Walcheren" De Coöperatieve Landbouwvereni- ging „Eiland Walcheren" hield Vrij dagavond in de Bogardzaal te Middel burg een voorlichtingsbijeenkomst voor de leden en huisgenoten van de kring Middelburg der coöperatie en voor verdere belangstellenden. De di recteur van „Eiland Walcheren" de heer H- J. Ikkink, gaf onder de titel „Ervaringen en problemen in 't werk onzer coöperatie" een interessante en goed gedocumenteerde beschouwing o.a. over de afzetmogelijkheden voor de producten van de coöperaties- Ten slotte werd een tweetal films ver toond, namelijk „Het oerwoud van Suriname" en „Met Prins Bernnard naar Urugay, Argentinië en Chili". „In Dienst der Kerk" Onder leiding van haar nieuwe voor zitter, de heer H. J. Ikkink. kwam de Hervormde Mannenvereniging „In Dienst der Kerk" in de Bogardzaal te Middelburg in jaarvergadernig bij een. De vergadering werd ook dooi leden van de Hervormde Vrouwen vereniging bezocht. I^lej. W. J- H. Westera. van de Stichj ting Zeeland voor Maatschappelijk - Cultureel Werk te Middg'RiWfl de over „Bejaarden^-t-"'dé Verenigde meer in het bijffinnië en Frankrijk houdende met d£oi#v»öeding'tot ouder'11 dom. Ds. E. Sneller, Ned. Herv. predi kant te Middelburg, sprak over zijn ervaringen als vloot-predikant Het programma werd afgewisseld met zang van het koor van de Herv Vrouwenvereniging. Komt er in Goes een jeugdleeszaal Filmvoorstellingen van het Aardrijkskundig Jeugdcentrum Donderdag en Vrijdag werd in de Middelburgse Schouwburg, uitgaande van het Aardrijkskundig Jeugdcen trum, een aantal filmvoorstellingen gehouden voor de leerlingen van de middelbare scholen, van de hoogste klassen der lagere scholen en voor de militairen van de C.O.A.K. Deze voor stellingen mochten zich in een druk bezoek verheugen; In totaal hebben 2500 leerlingen van de vertoonde films genoten. Vrijdagmiddag zijn nog twee extra voorstellingen gege ven. Vertoond werd een film over Tur kije, die een uitstekend beeld gaf van dit land in opkomst, voorts een rol prent over het kanaal van Corinthe, de bekende Griekse scheepvaartweg door de rotsen van de landengte van Corinthe met zijn steile en hoge oevers. Het hoogtepunt van het pro gramma was wel de film, die walt Disney van de regering der U.S.A mocht maken over het eiland, waar de elanden in de vrije natuurstaat le ven en waar geen mens een voet mag zetten. Deze rolprent, getiteld „Olym pic elk", gaf leerzame indrukken van het leven, flat deze dieren in de vrij heid leiden. Verkeersstremming overweg Oude Mc*j.lissingse weg wordt opgeheven geleij ^aar wij vernemen zal de strem- ";T1.&hg van het verkeer over de spoor wegovergang aan het begin van de Oude Vlissingse weg te Middelhurg hedenmiddag worden oDgeheven. De verbetering van de overweg, die de oorzaak van de stremming is, zou oorspronkelijk Donderdag gereed ko men. maar door de sneeuwval heeft men enige vertraging ondervonden Vanmiddag te ongeveer 13 uur wordt de spoorwegovergang echter vrijge geven. zodat dan de busdiensten en het overige verkeer wee^ de normale route zullen kunnen volgen. Een comité uit het bestuui van de Goesse openbare leeszaal en verte genwoordigers van onderwijsinrich tingen en jeugdverenigingen zal de mogelijkheden bestuderen om te k<>- tot oprichting van een jeugdleeszaal in Goes, Dit is het resultaat van een Vrij dagavond in de Prins van Oranje ge houden bespreking van het leeszaal- bestuur met enkele onderwijskrach ten en vertegenwoordigers van jeugd verenigingen. Na een inleidend woord van de voorzitter, de heer B. Burger, gaf de directrice van het bureau Boek en Jeugd uit Den Haag, mej. J A. Moer- kercken van der Meulen, een inzicht in het werk van ren jeugdleeszaal, ka is in Nederland vrijwel, geen leeszaal te vinden, waar bij de oprichting re kening is gehouden met de mogelyk- heid, dat er ook iets voor de jeugd zou moeten worden gedaan. Er is echter bij de jeugd sen toenemende belangstelling voor het lezen te con stateren. Juist voor het latere :even is het ook van grote waarde, dat men ook als kind reeds leert lezen. Groot is het aantal kinderboeken, dat te genwoordig wordt uitgegeven vo rig jaar waren het er niet minder dan 701 zodat het in de gewone «ecs- zaal bijna niet meer mogelijk .s om dit werk er bij te doen In verband met de onderwijsvernieuwing en der gelijke is -r ook van de zijde van het onderwijs steeds meer vraag, terwijl het eveneens voor jeugdverenigingen van belang is naar een leeszaal te kunnen gaan om daar de gewenste literatuur te betrekken. Voorts kan ter voorlichting van 1e ouders bij de aanschaf van boeken voor de kinde ren een dergelijke instelling van groot nut zijn. Met tal van voorbeelden gal de spreekster een indruk, hoe jeugdlees zalen kunnen worden ingericht en tol gezellige eentra gemaakt kunnen worden. Officiële publicaties. MIDDELBURG EN VLISSINGEN. VERKIEZING VAN DE LEDEN VAN DE PROVINCIALE STATEN. STEMMEN BIJ VOLMACHT. 1. De burgemeesters van Middelburg en VUssingen brengen ter openbare kennis, dat ter secretarie dezer gemeenten koste loos verkrijgbaar zijn de formulieren voor de verzoekschriften om bij de a.s. verkie zing van de leden van de Provinciale Sta ten bij volmacht te stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op 7 April 1954 door de kiezer worden In gediend bij burgemeester en wethouders der gemeente in welker kiezersregrster hf] op de dag der candidaatstelling is op genomen 3. Bij het verzoekschrift moet een ver klaring van de gemachtigde worden inge diend. dat deze bereid is als zodanig op te treden. 4. Hij die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag der candidaatstelling zijn opgeno men in het kiezersregister waarin de naam van de verzoeker voorkomt, en be voegd zijn tot het deelnemen aan dezelf de verk'ezing. 5. Een kiezer mag niet meer dan één aanwijzing ais gemachtigde aannemen, behoudens dat hij een tweede aanwijzing mag aanvaarden, Indien het betreft het stemmen bij volmacht namens huisgeno ten. 6. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Middelburg, 4 Maart 1954. VUssingen, VOLLEYBAL Zuidwesters-dames vandaag kampioen? De eerste Walcherse dames-volley- bal-competitie zal vandaag beëindigd worden. De competitie is /vlot verlo pen en aan spanning heeft het niet ontbroken. Zaterdag worden de laat ste wedstrijden gespeeld. Het belooft een spannende strijd te worden tus sen Zuidwesters en E.V.V.C I om de kampioenstitel. Hoewel Marathon geen serieus kampioenscandidaat meer is. zal de ploeg zich zeker fel te weer stellen om nog te trach ten op de tweede plaats te eindigen. Het programma voor de heren tweede klasse geeft aan MV.C. de gelegenheid zijn voorsprong on Zuid westers aanzienlijk te vergroten. Het programma luidt: Heren 2e klasse: E.V.V.C. HM. de Ruyter II; V.C.U.—UO.C. II; M. V.C fl—E V.V.C. Ill; M. de Ruyter IIV.C.U.; M.V.C. II—Marathon II; U.O.C. HU.O.C.. III. Dames: ZuidwestersMarathon; M.V C.E.V.V C. n; Zuidwesters— E V.V.C. I; M.V.C.U.O C.; Mara thon—E.V.V.C. I. Vlissingen Jaarvergadering N.C.B.O. Donderdagavond hield de afdeling Vlissingen van de Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel haar jaarverga dering. Het jaarverslag getuigde van gro te activi'eit. het ledental steeg met 27 en bedraagt 277. Getracht zal wor den dit jaar de 300 te halen, Namens de Chr. Besturenbond werd een kort felicitatiewoord ge sproken. Bij de bestuursverkiezing werden gekozen de heren A. Joziasse en J. van Sabben, terwijl de penningmees ter de heer L Louwerse werd her kozen. De bondsvoorzit'er, de heer P Kapinga, hield een opwekkende re de. waarin hij wees op de grote taak van de Chr. vakbeweging- Het licht van het Evangelie moet .ook door schijnen in het Christelijk sociale le ven Met nadruk wees spreker er op. dat de leden dienen kennis te nemen van de vraagstukken van deze tijd en dat samen gezoch* moet worden naar een oplossing. De heer Kapinga spoorde allen aan de krachten onder het werk te zetten en consciëntieus mede te arbeiden Vervo' -^os richtte de voorzitter, de heer A H. Ie Fe- ber enige hartelijke afscheidswoorden tot het scheidende bestuurslid de heer A. Arendse. die vele jaren zijn beste krachten heeft gegeven aan de afdeling. Na de pauze werd met veel succes het toneelstuk „Een reuze idee" opge- voerd. dat grote bijval verwierf. OOGST VAN DE STRAAT De commissaris van politie te Vlissin gen maakt bekend, dat in het tijdvak van 24 Februari 1954 tol 3 Maart 1954. de vol- eende voorwerpen als gevonden aan zijn bureau zijn gedeponeerd: 2 gekleurde dassen diverse wanten, diverse hand schoenen blauw-groen-rood en wit ge kleurde kinderdas. gummibal van claxon diverse sleutels 1 pak spijkers, lederen broekriem, bruine portemorj aie. rood kinderportemonnaietje, he-enrtjwiel. blauwe step mei massieve banden en een boekje getiteld .Verheugt U gij Natiën" Dat van de voleende voorwerpen de ad ressen aan het bureau zijn te bekomen: diverse portemonnaies padvindersriem. loper, ongeveer 2 meter lang, diverse handscncenen. zeildoeken rijwieltas, ro de kindernortemonnaie. armbandjes. Frans woordenboekje, zakkammetje, ko kertje met Mariabeeldje. zwarte vulpen, en bruin zeildoeken dubbeie fietstas in houdende sleutels en pakje brood. Oomburg Bouw landbouwschuur aanbesteed Namens de wed. J. Provoost -Kod de te Domburg werd door het Bouw bureau voor de Landbouw in Zee land aanbesteed het bouwen van een landbouwschuur met veestalling en woning, met daarbij behorende wer ken in de gemeente Domburg. Inge schreven werd als volgt: fa de Pag- ter en Versluvs. Domburg, 23.950; fa. A. v. d. Hage en Zn.. Domburg. 24 444; C. Minderhoud Aagtekerke, 24 599: fa gebr. Boogaard, Grrjps- kerke, 25 800. De gunning werd aangehouden. VLISSINGEN. VERKIEZINGEN. ZITTING VAN HET HOOFDSTEMBUREAU. De voorzitter van het hoofdstembureau voor de verkiezing van de leden van de Provinciale Staten van Zeeland in de kieskring Vlissingen, brengt ingevolge ar tikel H 4. lid 2, der kieswet, ter open bare kennis, dat dit bureau op 9 Maari 1954 te 17.15 uur. in het Gemeentehuis Houtkaae 12 in een voor de kiezers toe- gankelljke zitting zal beslissen over de j Meliskerke: Y^dl^e'Groot" Middel- geldigheid voor de op 21 April 1954 te I burg: Nw kerk 10 ds. v. d. Linde houden stemming ingeleverde candidaien- (H.D.), 5 ds. Sneller. Oostkerk: 10 lijsten en over het handhaven van de ds. v Woerden. Electro bioscoop: 10 daarop voorkomende candidaten. ds. Aalders Nw.- en St. JooslP"ri: 10 Vlissingen, 4 Maart 1954. i en 2.30 ds. Pjjnacker Hordijk. Sou- ZONDAG 1 MAART. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Pontier; Domburg 10 leesd., 2.30 ds. Spoelstra; Gapinge 9.30 en 7 ds. Spoelstra; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Veldliuijzen; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. v. Nes; Middelburg (Hofplein) 9.30 ds. Zielhuis, 2 en 5 ds. v. Til; (Noorderkerk) 9.30 ds. v. Til. 5 ds. Zielhuis; (Luth. kerk) 7.15 ds. de Regt; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld; Oostkapelle 10 en 2.30 ds de Regt: Serooskerke: 10 en 2.30 ds v. Wouwe; St. Laurens; 10 en 2.30 ds. Boon: Veere 10 en 2.30 ds. Streef kerkVlissingen 9.30 en 5 ds. Verschoor; Vrouwenpolder 10 en 2 30 ds. Jager; Westkapelle 9.30 en 2 ds. v. d. Schaaf. Gerf. Kerk (art. 31). Middelburg 8.30 en 4.30 ds. Vreugdenhil; Zoute- 1 tuide 10-30 en 2.30 ds. Vreugden hil. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30. 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Rijksen; Oostkapelle 10 en 2.30 lees- dienst; Vlissingen 9.30. 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd. Chr. Ger. Kerk. Arnemuiden 6.15 ds. Slagboom; Middelburg 10 en 3 ds. Slagboom; Vlissingen 9.30 en 5 ds. de Vuyst. Ver. v. VriJz. Herv. Middelburg 10 ds. Metz. Ver. v. Vrijz. Herv. en Rem. Kring. Vlissingen (Engelse kerk) 10.45 ds. Lindemans. Evang. Luth. Gem. Middelburg 5 ds. Johannes; Vlissingen 10.15 as. Johannes. Doopsgez. Gem. Middelburg 10 30 mej. dr. Bakker; Vlissingen 10 ds. de 'Boer. Herst. Apost. Zendingsgem. Vlis singen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Leger des Heils. Vlissingen 10 Hei- ligingsdienst, 7.30 verlossingssamen komst o.l.v. kapt. Van Amerongen. Middelburg 10 heiligingsdlenst, 4-30 jeugddienst, 7.30 openlucht samen komst c-.l.v. br. v d. Hoek. Herv. Evang. Vlissingen geen dienst. Evang. Ver. op G.G. Vlissingen „Willem IH" 10 en 5 de heer v. d. Kolff. Ned Herv. Kerk. Aagtekerke: 10 en 2.30 ds. Elzinga. Arnemuiden: 10 en 6 dhr. Polderman, 2.30 ds. Van Woerden. Domburg: 10 ds v. Willens- waard, 7 ds. v. d. Wind. Gapinge: 2 ds. de Boer. Grijpskerke: 10 en 2.30 (H.D.) ds. Wisse. Kleverskerke10 ds. Otte Koudekerke: 10 ds. Dijl. 10 Jeugdk., 2.30 ds. Durkstra, Vliss. str 7 ds. Durkstra. 't Zandt; 10 ds. Durkstra, 10.15 Jeugdk., 7 ds. v. Drjl. burg: 9.30 en 11 ds. Kwast, 7 ds. Haitjema .Jeugdlokaal 9.30 Jeugdk. Oos kapelle: 10 en 2.30 ds. Richard. Ritthem: 10 en 2.30 ds. v. 't Hof. Se rooskerke: 10 ds. v. d. Wind, 2 30 ds. v. Willenswaard. St. Laurens: 10 cand. v. d. Lelie, 2,30 ds. Kalkman (H.D.). Veere 2 ds. Otte. Vlissingen: St. Jaco'oskerk 10 ds. Maas. 7 ds. Kwast (jeugdd.). Engelse kerk 9.30 Kerk voor jongeren, Noorderkape) 9.30 en 10 45 ds Haitjema. Haven dorp: 10 ds. de Groot. Vrouwenpol- der: 10 ds. de Boer. Westkapelle; 9,30 en 2.30 ds. Oosthoek Zoutelande: 9.30 ds. Wagener, 14.30 ds. Turkstra Zend ingsdienst ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Te Vlissingen is bij spoedgevallen te bereiken de heer W A Bouwman, arts. Koudekerkseweg 78. telefoon 2525. Te Middelburg is te bereiken de heer G F. Frumau arts. Groenmarkt 17. telefoon 2635. Te Koudekerke. Zoutelande en Westkapelle is te bereiken de heer L, Sloos. arts te Koudekerke Middelburg sestraat 1. telefoon K 1185—231 Te Veere, Serooskerke en Oostkapelie is te berei ken de heer Reijnders Schilt arts te Se rooskerke, Dorpsstraat 46 telefoon K 1189—212. Apotheken. Vlissingen: Apotheek J. M H. v. a Sande, v.h. Wed A. J. van Ockenburg, Badhuisstraat 22. telefoon 2066; Middelburg: Apotheek Nonhebei, Lange Delft 133. telefoon 2538. LAATSTE NIEUWS Hoog water aan Britse Oostkust Van de spoorlijn, die de Britse Oostkust verbindt met Leeds. Man chester en Sheffield, zijn bij Cleet- horpes in Lincolnshire enige tiental len meters door het hoge water weg geslagen. Men verwacht, dat het peil van het water nog zal stijgen De bewoners van de kuststreek, die vorig jaar ook ernstig van het water te lijden heb ben gehad, volgen met ongerust heid de ontwikkeling van (Je toe stand. Ziekenhuisverpleging Woensdagavond vergaderde de ver eniging voor ziekenhuisverpleging Westkapelle. Wegens vergevorderde leeftijd bedankte de secretaris-pen ningmeester. de heer J Stoel, voor zijn functie. Ook de heer J. Simonse bedankte voor zijn functie. Tot be stuursleden werden gekozen de heren K. Flipse en A. van Sighem. Tot le den van de controlecommissie werden gekozen de heren A. Verhulst en A. Roelse. Bij monde van de beer P. Minder houd werd afscheid genomen van de scheldende bestuursleden Aan de heer J. Stoel werd als blijk van waarde ring een vulpen aangeboden In de bestuursvergadering, die op de ledenvergadering volgde, constitu eerde het bestuur zich als volgt; P Hengst, voorzitter, K. "Uipse, secre taris: A. v. Sighem. penningmeester, P. Minderhoud en P. Lievense, be stuursleden. RECHTBANK MIDDELBURG (Slot van pag. 2) Officier liet onderzoek instellen Vervolgens vroeg de raadsman zich af of mon uur! dr bloedproef nog wel enige waarde kan toekennen, ge zien de publicaties, die men deze week in verschillende kranten (o.a. P.Z.C-Kantlijn van Donderdag jl.) heeft kunnen lezen en waarin gewag werd gemaakt van de verschillen, die bij de vaststelling van het alcohol percentage kunnen ontstaan, zoals dit onlangs in Duitsland is gebleken Mr. Adriaanse meende de waarde van de hloerlnroef sterk In twijfel te moe ten trekken. De Officier van Justitie diende mr. Adrlaanse van antwoord, zeggende, dat wanneer men zou moetpn aanne men, dat de bloedproef waardeloos Is. de kwaadwlllenden een prachtig werktuig in de hand wordt gegeven. Spr. had inlichtingen gevraagd t»il prof. Foentjes. expert van het ge- ree.htelllk laboratorium Daarbil was hem medegedeeld, dat verschillen, zoals die welke In Duitsland zulk een opzien harhien ••••baard, In het geheel niet bijzonder z'(jn Positieve of negatieve verschillen z.g analyse-verschillen zijn bt] het vaststellen van het aleoholper rentage immer mogelijk De laboran ten houden dan ook steeds rekening Jaarvergadering van Middenstandsvereniging Dezei dagen kwam de Kloetingsc Middenstandsvereniging bijeen in de zaal Mculplodei voor he. houden van haar tweede laarvergadering Na een kort openingswoord van de voorzitter de heei A C Lankextei kreeg de secretaris gelegenheid zijn jaarverslag uit te brengen dat benal ve een verslag over het afgelopen jaar rok een beschouwend karaktei bleek te hebben over d*- problemen die speciaal in een gemeente als Kloe tinge mder de rook van Iocs, vooi de middenstand bestaan Speciaal in hel licht van de actuele annexatie-p.an nen van Goes werd op zakelijke gronden het voor en tegen toegelicht Goes dat een eigen winkelcentrum heeft en steeds met alle steun van haar gemeentebestuur getracht neefi de koopkracht van de omring-nde plaatsen naar Goes te zuigen, zal als de logische consequentie van deze po litiek niet anders kunnen doen. dan de Kloetingse middenstanders lang zaam isten doodbloeden immers wordt in de motivering vooi de annexatie reeds gezegd dat het verzorgings- en winkel-apparaat niei in staat is Kloetinge te bedienen A mag dn dan helaas ten dele waar zijn gezien de door Goes steeds gevoigdf politiek is er geen enkele reuen om te mogen verwachten, lat het Goes na de annexatie ook maar enigermate zal interesseren, met wmke moeilijk heden ae zaken in Kmetinge te kam pen hebben, integendeel Door een tegemoetkomende houding Marktberichten VEILING MIDDELBURG. 5 Maart Aardappelen Meerlanders grote .1' Bintjes grote 12 Fruit Jonathan II 37—45: Keuken 42 —53: Appelen val 1823; St Remy I 41 —44: .Joudrelnette 11 4U—45 Winston Keuken 35; Comtesse" de Paris I 29—38 Keuken 28 Groenten: Witte Kool i9; Savoye Kooi 2334 Rode kooi I—16; Spruiten 16-94. Boere Kool 18—34; Gele kooi 25. Kool rapen rt—15: Waspeen 10—21; Kroten per Kg 14—16. Prei 18—33; Peen per Kg 3 -6; W'tlol 56—77; Uien 3— 6. Knolsel derij 1—29: Bosselderö 15 51. Sladurisei 1.98—2.44: Glasveldsla 1,78—2.33. VEILING BERGEN OP ZOOM. 5 Maart Waspeen 21; Prti 2841; Kro ten 5—12; Savoye Kool 16—36; Rode Koo, 8—21; Witte kooi 18—22: Witlof 70 -87 Spruiten 761,35: Boere Kool 3340 Appelen: Jonathan 36; Goudreinetle 35 -36; Bellefleur 32; Golden Delicious 24 -52; Winston 38—78. VEILING GOES. 5 Maart Spruiten A tl .6 -54; B fl 21 —48; Rode Kool 7—12; Peen 6; Prei 14— 28; Kroten 3—8; Knolselderij 3—9. aan de Kloetingse middenstanders, b.v in toewijzing van bouwvolume of anderszin zal het gemeentebestuut van Goes door haai eigen winkeicen trum worden oesprongen met hel ai gumen: dat Kloetinge voor de ver/or ging uooi hel winkel apparaat od Goes is aangewezen. Het gemeentebestuur van Kloetinge daarentegen heeft in ie afgelopen tijd meermalen olijk ge.geven begrip te hebben vooi de spee-ale factoren die in Kloetinge een gezonde sroei van de middenstand belemmeren Mei de zeei weinige middelen die ter be schikking worden geste'd doet het wat mogelijk is. zoals o-»k in het re cente verleden is gebleken Voor net gemeentebestuur van Kloe tinge is het een gemeentebelang. dat de middenstand zijn vleugels uit Kar- slaan en het heeft getoond dit ook te begrijpen en in daden omgezet Overigens is het ook wel prettig te constateren dat zeer veel Kloeting se middenstanders een uitgebreide Klantenkring in Goes bezitten Hieruit moge olijken dat velen de perfectie van het Goesse verzorgings-apparaai blijkbaar nog niei naar uiste waarde weten te schatten en zich willen ia ten beoienen dooi de gesmade mid denstand van Kloetinge die eigenlijk maai moest verdwijnen Deze dingen houden -chter m. dal afstand geaaan moet worden van alle gezapigheid. De handen dienen neen te worden geslagen, en met een enthousiaste activiteit zal elk in eigen zaak zijn taak dienen te vers'aan Daarnaast zal ook gezamenlijk een doelbewust eiden van de koopkracht naar de Kloetingse zaken moeten plaats vinden. Het ledental van de vereniging be draagt thans 3ü In het bestuur wer den herkozen de heren A C. Lanke- stei D Minnaard en L. M Oele. Als gevolg van de geringe activiteit in net afgelopen iaar had de penning meester een zeei gunstig batig slot Het tweede deel van ie vergaderinr droeg een meet gezellig ;araktei en werd o.a. ;evuid met een wedstrija in hersengymnastiek. LEZERS SCHRIJVEN Aanvulling verzekering ziekenfonds Walcheren Gaarne wil ik nog eens terugko men op bovenstaand ingezuiulene stukje en vooral het naschrift van repliek dienen. Schrijver heeft wei dejelrjk zich di rect aangemeld in 1947 doch werd toen reeds afgewezen Toen stond het huis nog niet in brand. Ik ben gaarne bereid het Zieken fonds Walcheren nadere gegevens te verstrekken Iemand, die toen reeds geen lid kon worden (Naam en adres van de Inzender zijn bil de redactie bekend). 18 Piet Potlood Keek Jimmy een ogenblik verstomd aan. Die kleine Jackie zou op het spoor van de inbre kersbende zijn gekomen? t Was nauwelijks te geloven. Hij wilde er natuurlijk meer van weten, maar op dat ogenblik Keerde de kapper in zijn winkel terug en Jim my beduidde Piet Potlood, dat hU er niet verder over moest praten De hoofdredacteur van de Wilgenwoider Wapenbroedet besloot rustig te wachten tot Karei Knip- scheer met Jimmy's hoofd gereed was en toen verlieten zij samen de kapperszaak ..IK ben maar even op je blijven wachten Jlmmy' zei hij ..Je heb! mij dodelijk nieuwsgierig gemaakt Vertel toch eens wal er gister avond is gebeurd" Jlmmy vertelde toen t hele verhaal in kleuren en geuren. Hoe Jack eerst Miebet voor de ma! had gehouden en hoe hfj toen het huis was uitge lopen en door een .oevBl een gedeelte van het gesprek had kunnen opvangen dat twee verdaente individuen bij het kruispunt hadden gehouden ..En nu gaan Jack en ik er vanavond samen op af zo beslont Jimmy zijn verhaal Piet Potlood dacht even na .Ik moet morgen voor een paar dagen de stad uit' zei hij Vino ie het goed. Jimmy dal k Slem Snuffel van de zaaK op de hoogte stel? A I 8 :t dan wat te vermelder valt - Je kunt nooit weten - dan weel die tenminste in mijn af wezigheid van een en ander al Tenslotte Is hij bij ons de man. die het mderzoek naar de dievenbende voor zijn rekening neemt" Jlmmy antwoordde, dat ht) dat best vond. met een verschil van 0,15 0/00 Het verschil wordt in alle gevallen zó toe gepast, dat men naar de verdachte toerekent, lat wil dus zeggen. da' als dlens alcohol-percentage de gunstig ste uitkomst wordt aangenomen Een eventuele analvse-fout wordt hier door in de uitslag verdisconteerd. In het onderhavige geval werd als alcohol-percentage - na het nemen van de gemiddelde uitkomst der ver schillende proeven - 1.50 0/00 vast gesteld Van dit getal werd 0.15 0/00 afgetrokken, waarna resteerde 1.35 0/00. Voorts werden nog enkele „stolseltjes" in het monster gevon den. voor de uitschakeling waarvan nog eens 0.10 0/00 werd afgetrokken, zodat tenslotte 1.25 0/00 overbleef. Dit cijfer werd vastgesteld 21-; uur nadat het ongeval was gebeurd' Naar de mening van de onderzoe kers heeft hot percentage daarvóór nog hoger gelegen. hoog. dat men tijdens het ongeval niet van normaal alcoholgebruik kon spreken. Belastingontduiking Voorts stonden nor een aantal za kenlieden terecht, die getracht had den de belasting te ontduiken Op hun aangiftebiljetten nadden zji voor inkomsten of omzet bedragen inge vuld, die lang niet in overeenstom- ming waren met de werkelijkheid. Allen liepen tegen de lamp en moes ten het te weinig betaalde voldoen, terwijl de fiscus er bovendien 100% bovenop legde, als boet» hetgeen vol gens de v/et is geoorloofd Tegen P S. te Middelburg eiste de Officier van Justitie 3 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar A M J V. grossier te Mid delburg hoorde 3 weken gevange nisstraf tegen zich etsen, daar de door hem verzwegen bedragen vrjj aanzienlijk waren Een klant van V., de winkelier J J v D te Koudeker ke. die van deze grosslpr goerWen had betrokken, zonder dat een en ander in de boekhouding was ver werkt. stond evenpens terecht Zijn zaak werd echter tenigv»«-wezen, daar de rechtbank ter zitting voor enkele boekhoudkundige nuzzlcr werd gesteld, waarover men het niet eens kon worden en waarvan de oplossing non wel enige 'Ijd zal vereen Uitspraak In alk» behandelde zaken op Vrijdag 19 Maart a.s. HANDBAL Zeeuwse eerste klassers staan voor zware ongave. De leider van de eerste klasse he ren Zuid van het Nederlands land- balverbond. Hellas uit Goes, staat Zondag voor een zware opgave in de uitwedstrijd tegen PS V H De thuis wedstrijd eindigde in een 12 12 ge- Ijjk spel Toch hebben de Goessena- ren een goede kans op winst De po sitie aan de kop zou door een over winning zeaer verstevigd worden D. ES II en Marathon zijn vat. gelijke kracht. Een puntenverdeling 'tgt nier we. het meest voor de hand Tonido zou aangenaam verrassen, wanneer van Woensel gewonnen werd Aeres- sive mag geen moeite hebben met Geel Blauw. Ook de damesploegen van Hellas en Marathon hebben geen gemakke lijke opgave. Hellas moet op bezoek bij P S V O en zal de winst wel in Eindhoven moeten laten L E W. ach ten we te sterk voor Marathon. Het volledig programma luidt: Nederlands Handbal Verbond, dis trict Zuid eerste klasse: Heren: P S.V II Hellas; DE S H Marathon; Tonido--Woensel; Agres- sive- Geel Blauw Dames: PSV [1—Hellas, L.E.W. Marathon Eindhoven Swift. Afdeling Zeeland: Eerste klasse heren: Hellas III Olympus Eerste Klasse dames: Zeeuwen I Volharding: Hellas II Walcheren. Jongens Junioren: Volharding Hellas II: Marathon l'onidn 11 Meisjes Junioren: Hellas Walche ren Zeeuwen -Tonido Meisjes Adspirunten: Walcheren II—Tonido. KERKNIEUWS Luthers predikant naar Herv. Gemeente van Krabbendijke Ds J. van Leeuwen. Evangeltsch- Luthers predikant te Schiedam, die Zondag i 1 van die gemeente afscheid heeft genomen, gaat over naar de Hervormde Kerk Ds. Van Leeuwen die Intussen toe zegging van beropp heeft ontvangen van de Herv gemepnte van Krabben dijke. zal eind Maart of begin April in K"'-ahhendfike zijn tntredp doen Vóór ds Van I/»eowen hecloot tot de Hervormde Kerk over te gaan, hadden reed? vier Lo'her?e nre.likan- ten hetzelfde besluit genomen. GEREF. HEKKEN. Beroepen te Anna Jacobap« lder: H. J van Duine. cand- te Wassenaar. Nagekomen advertentie Enige algemene kennisgeving. Heden nam de Heere plotseling van ons. on ze geliefde, zorgzame Man, Vader. Benuwd- en Grootvader DANIEL KOETS in de leeftijd van 75 fa- ren. De Heere trooste ons in deze zware weg. Uit aller laam Wed. IOH KOETS- DE KAM Grijpskerke. 5 Maart 195*. Schuitvlotstraat lc. De begrafenis zaï plaats vinder D.V Dinsdag 9 Maart 1954 om 12 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3