Bezoldiging en „waardigheid" van burgemeesters besproken 7l^LC. MIDDELBURGSE BRIDGE-CLUB JUBILEERT SPORT EN WEDSTRIJDEN JIMMY en de Bende van Bolletje Bink 20 jaar! WILLEM APPELS 8 PttOVIN CIA LB ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 4 MAART 1954 BINNENLANDSE ZAKEN IN EERSTE KAMER De heer Algra is het niet eens met prof. Diepenhorst over Friese kwestie De Eerste Kamer zette Woensdag het afgebroken débat over de begro ting van het departement van binnenlandse «aken vdort. De heer Van Walsum (Arb.) sprak allereerst over de bezoldiging van de burgemeesters, speciaal- va.n die van de kleinere gemeenten. Aan de hand van het onlangs ingestelde onderzoek naar het levensniveau der burgemeestersgezinnen meende hg té kuiinen constateren, dat de resulta ten ervan niet in overeenstemming zyn met de meningen, die hierover ten departemente heersen. Hij vond het voorts friet juist, dat de Gedeputeerde Staten richtlijnen zouden geven ta.v. wethouderssalarissen. Dat de ministei' éi- niet aan denkt de burgemeesters een wenk te geven wat betreft het officieel ontvangen van gelëgenheidskoninginhen ver heugt hem. Hij zou het namelijk be treuren als in het openbare leven het spelelement verloren zou gaan. Ove rigens betreurde hy het. dat de mi nister gezegd heeft „het niet te kun nen bewonderen, dat de burgemeester, gesierd met de tekenen van zijn ambt. de „koninginnen" ontvangt". Hij vroeg de minister in dit verband hoe hij dan dacht bijvoorbeeld over het ontvan gen van prins Carnaval. Spreker zou gaarne van de minister vernemen wat zijn mening is over het oordeel van de grondwetscommissie inzake de verhouding kerk-staat. Hij aanvaardt principieel niet het stand punt van de neutraliteit van de staat in deze, maar gelooft wel dat in ons land met zijn Velé godsdienstige scha keringen dë overheid zeer voorzichtig te werk moet gaan bij het voteren Van gelden. De steun van niet-kerke- lijk wérk, dat echter op levensbe schouwelijke aard ligt. achtte hij evenzeer gewenst als principiële steun aan kerkelijk werk. Dé heer Derksen (K.VP.) was van mening, dat spoedig een algëhelè her ziening van de salarissen van over heidspersoneel aan de orde moet ko men en met name moet oe ongunstige kihdertoeslagregeling voor deze groep verbeterd worden De heer Brandenburg (C.P.N.) was van mening, dat de gémeentelijkè zelfstandigheid steeds meer in het ge drang komt._ De heer Gérretson (C.H.) brak in een uitvoerig betoog een lans voor „Amsterdam, hoofdstad van Neder land" Friese kwestie De heer Algra (A.R,1 stelde zich teweer tegèn zijn fractiegenoot prof Diepenhorst naar aanleiding van wat deze óver de Friese kwestie heeft ge zegd. Hij wees er op, dat prof. Die penhorst niet namens de A.R,-fractie had gesproken. Dë Friese beweging heeft zich sinds 1900 eèn bedding gegrèven £ij is sterk religieus gefundeerd, aldus spreker Ih Friéfcland zélf bestaat Over dë be weging eèn grotë mate vah overeen stemming. De heër Algra stónd ër Op, dèt in beginsel hë't récht ei'kéhd zöü worden van hèt gebruik vah de Ffïe- taal De communist Brandënburg was het óbk ïiiét eèns mét Bröf. Diepenhorst. „De moeilïjkhëdèh, dië deze afgevaar digde opgeroepen heeft, ziét hij té donkèr in", zèi hij De minister van fihanciën kreeg hierna het woord om de sprekers, dië over dë begroting Van zijn departe ment het woord hadden gevoerd, té antwoorden. VOORZITTER MINDERHOUD VERTELT: Twintig jaar bridge - „Je kan alleen maar verliezen!" Zaterdag a.s. viert de Middelburgse Bridge Club feestelijk haar 20-jarig bestaan met een receptie in restaurant Wühler, een diner en een gezellige avond voor de leden, terwijl op 20 Maart als bekroning de grote jubileum- drive volgt. Eigenlijk heeft onze club haar ont staan zuiver aan toeval te danken, zo vertelde ons voorzitter L. Min- derhoud, oud-hoofd van de Centrale Zevende klasse-school te Middelburg, die al van de eerste dag bestuurslid is. Ik verveelde me op een schaakweustryd en ging met de pau ze weg. Tegen een kennis zei ik, dat weg. e eigennjK 'n iviiuueiuurg ee Secjub moesten hebben en jawel, ie kennis plaatste een advertentie en er meldden zich léden aan! Met 28 of dertig man is men ge start. Verscheidene daarvan zijn nog altijd lid. Eerste Voorzitter was de heer Vermeer, eerste secretaris de tegenwoordige voorzitter en eerste „penningmeester", mej. Rozemond. Twee jaar na de oprichting sloot de M.B.C. zich aan bij de Nederlandse Bridge Bond en tot op de huidige dag is zij terwijl er bij andere clubs wel eens wat hapert voor beeldig geweest in het nakomen van haar verplichtingen. Daaruit mag echter niet worden afgeleid, dat de M.B.C. de gezellig heid had uitgebannen. Het tegendeel is waar. Weliswaar speelde men om een belachelijk lage inzet een cent de honderd punten! maar nie mand kon winnen. Men kon alleen maar verliezen en dat spekte de clubkas dusdanig, dat men aanvan kelijk ieder jaar gezamenlijk een gezellig reisje kon maken. Zo toog men naar Sluis, naar Rotterdam, naar Kortgene, nagr Vëere, nog eens naar Rotterdam, naar Antwerpèn. Allemaal op kosten van de kas. Na de oörlog werd het tooèilyker, dat wil zeggen: duurder. Er volgden toen nog Breda en Avifauna. En toen, zegt voorzitter Min- derhoud, toen gingen we sparen voor ons jubileum! Dat zal dan nu in alle opgewekt heid gevierd worden. GOEDE PRESTATIES. Bridgen kónden de Middelburgers echter óók. Regelmatig, behoorden léden van de M.B.C. töt (ie beste spé- lers van Zeëland. Twéé jhar achter elkaar wérden bijvoorbeeld dè heren Mindertióud—W- Heijt tweede in de Zèéuwsë hoofdklasse paren-competi tie, de heren Nieuwenhuijzen—Staal werden gewestelijk kampioen van Zeeland, .in éen paar jaar geleden ontging de heer Heijbóer en mèvr. Dronkers, zo juist kampioen hoofd- ltlassë van Walcheren geworden, óp het hippertjë het Nederlands paren kampioenschap lè klasse. Het ver schil mét nümmër 1 bedroeg slechts De Middelburgse Bridge Club is kerngezond Er heerst eert uitsté kende geest. En er is dus alle reden om het 20-jarig bestaan goed te vie ren'! Hij zeide, dat het thöös geldende belastingstelsel behoorlijk éh redelijk is. Hij vond hét gevaarlijk èëil kloof te scheppen tussen hét ministerie van financiën en het Nederlandse vólk ën de belastingdienst af te schildei'èn als dor. onverschillig eii hard, „DeZe dienst is niet anders dan dë zorg vóór ons gemeenschappelijk beheëf". aldus sprekei, „en ik ben daarvan niet art- dërs dan de kassier". „Polynorm" De „Polynorin-affaire" en wat de heer Teulings daarover heeft gezegd was voor de minister aableiding te betogen dat het gemakkelijk is om achteraf te oordelen, terwijl op hét moment dat er grote woningnood is men scttreéüwt om „pre-fabricated" huizen. De minister deelde mede. dat hét verlenen van een garantie aan het be drijf is stopgezet en dat ér gróte voori zichtighèifl wordt betracht. Thans werken er nog 375 menseh ih het- bedrijf eri hét heeft géén zih Collecten. De te Poortvliet gehouden collec te voor de Zeeuwse jeugd bracht 333,65 op. De collecte voor de Zeeuwse Jeugd heeft te Wolphaartsdyk 59,72 op gebracht. Te Sint Annaland was de opbrengst van de Zeeuwse collecte 38,10. Examens. De heer J. de Schrijver uit Lams- woarde slaagde te Boxtel cUhi lau- de voor het èxarhen schildèrpatroon. Familieberichten uit andere bladen. Overleden: C. Chamuieau. vr.. 80 jr., Kwadedömme; P. Gijsel, man, 70 jr., Sas van Gent, Dinsdag heeft het Rode Duivels-elftal in Gent een voetbalwedstrijd gespeeld tegen het Nederlandse Zwaluwen* elftal. De strijd 'eindigde in een 5—1 overwinning voor de Belgen. Aanval op het doel van de Rode Duivels: v.l.n.r: Van Ginderen, SeghersDe Vries Rode Duivels i Dörr en Schmidt (Zwaluwen). het de nek om te draaien, zolang het nog levensvatbaar is. De minister heeft niet de indruk, dat de uitvoering van de wet op de materiële oorlogsschade onnodig ver traagd wordt. De staats-secretaris van financiën, dié hierna het woord voerde, erken de, dat de invoering van de nieuwe regeling voor coördinatie van sociale- en belastingwetgeving snel is gegaan, maar de regering had weihig keus- De vergadering werd hierna verdaagd tot Dinsdag a.s. SGHAKEN Nederlands kampioenschap schaken te Amsterdam Het tournooi om het Nederlands kampioenschap schaken zal van 5 tot en met 9 en van 12 tot en met. 17 April a.s. in de eartine van het NOG EEN COiVIE-BACK Weer is er een Nederlandse bokser bezig éen j.come-back" voor te bereiden. Het is Henny Quenteméijéi', óud-Enropëès kampioen in het half zwaar ge- wicht, die ëVenals zijn VdoP- gangerBep van Klaveren, uit Australië in ons land is terug gekeerd. Verder hééft Quente- meijer echter weinig met Van Klaveren gemeen. Hij is bijv. veel jonger, namelijk -3), jaar. Hij wil thans uitk'dihën in de zwaargewichtklasse eli als zijn proflicentieniét te lang uit blijftzal Quentemeijer vermoe delijk in April dè wedstrijdring voor het eerst weef betreden. Quentemébjér, één vaii de drie boksende broers, behaalde de Europese titel halfzivaar in 191,7, maar was het jaar daarop by de O.S. te Londen minder succesvol. Daarna bokste hij in Indonesië een reeks succesvolle wedstrijden én ging naar Aus tralië, vanwaar hij 5 maanden geleden naar Nederland terug kwam en te Zeist ging wonen. Quentemeijer is thans met een intensieve training bezig. Hij Vèrtelde dat hij in Australië niet veel kaüs kreeg om. in de ring fe komen.. Men vond hem daar namelijk te swdar (100 kg). ...Zijn gewicht is echter te ruggebracht tot 90 kg, Waarop hij het wil houden. Ongetwijfeld zililen vélen mei óns Quente meijer's héröptréden tussen de touwen mét intéressé tegemoet zien, HUMOR IN DE SPORT. Werd onlangs in deze kolom men over de romantiek in, de sport géschreven, ook de hu mor mag in onze sportwereld niet ontbreken. Zeker niet bij voetbal, dat toch al zo over voerd is met problemen van al lerlei meest ernstigeaard. Zo dacht Elly Rous, trainer van de Belgische voetbalclub Brug ge, er ook over en dë daad bjj het woord Vóégend, steldé hy tien geboden voor de voetballer op. Hier volgen deze met geestigheid overgoten rege len: 1. Onverbeterlijke dribbe laars vinden zichzelf later in liét ziekenhuis lèrug; 2. Dé bui- tenSpelval mag pas worden opengezet, als men weet, hoe dè scheidsrechter de buitenspëlre- gèl interpreteert; 3. De meeste supporters houden net zó véél van hun vereniging als de kan nibaal van de zendeling; zij steUnen hun club alhei touw de gehangënè; Niets is lasti ger vóór een keeper van klasse dan het berekenen van de hoekWaarin de speler die de- zè klasse mist, de bal zal schie ten; 6. Het overhandigen van bloemen vóór de aftrap kan de eërsté cChljnbeweging zijn om éen tegenstander te misleiden; G. Een keeper, die geen geluk heeft, is éen goede keeper1. Hóe hóger de bal boven 't veld, hóe lager het spelpeil op dat veld; 8. Als een elftal een goede aanvoerder bezit, kan de trai- ner wel op dë tribune gaan zit ten; 9. Een speler, die verstan dig is, beseft direct, waarom z'n club verloor; indien niet dan zal hij hèt oók óp zijn sterfbed nog niet snappen; 10. Zóndeibal spelen is even belangrijk als mèt bal. OnzinnigGrappig? Nuttig Misschien -van alles ■wat, maar ivij zouaen toch haast Willen voorstellen voor al le sporten soortgelijke tien ge boden op te stellen, want wat Rous beweert, bevat voor het grootste deel waarheid... GINO De 1,0 jaar oude Itaiaanse „cam- plonissimo" Gi/no Bartali, heeft verklaard, dat hij niet meer in de Tour de, France zal rijden. Dit is ook vrij logisch, want 1,0 jaar is voor elke topfiguur in de spört toch wél de leeftijd om het wat kalmer aan te gaan doen. Behalve de uitzonderingen-dan. Bartali kreeg bovendien het vo rig seizoen een flinke klap ten gevolge van een autobotsing Gino begon in 19SO aan de wie lersportwaarmee hij door het uitoefenen van het rijwielher- stellersberoép kennis had ge maakt. In dat jaar won hij zijn eerste wedstrijd. Bartali ging in 1935 tot de professionals over en had in zijn eerste wedstrijd alS zodanig bijna de zége te pakken, toen een lekke band hem parten speelde. In 1938 wón hij de Tour de France, een prestatie die hij in 19j8 ilog ëens leverde. De overige ron den vaii Fran' ijk, waaraan hij deelnam, sagen hem meestal b'ïj de eerste tien renners van hèt eindklassement. Hij heeft ook Véle andere ronden en titels óp zijn naam gebracht. Nu gaat Bartali „il VeéCho" (de ou de) pleegt men hém wel te noe men het dus kalm aan dóén. Zo komt hij dit seizoen in diver se wedstrijden uit voor een fir ma in egenjassen. Hij kan het rennen echter moeilijk laten en het is best mogelijk, dat hij ook dit iaa,r nog uoor de grote aaiir trekkingskracht van de Tour de France zal bezwijken „DE BOKSWEDSTRIJD". In Barcelona heeft men onlangs iets geheel niéuws kunnen aan schouwen, in de vorm van de opera „De Bokswedstrijd*' van de Italiaan Tossatti. Deze ope ra was namelijk tweezijdigdrie delen ervan speelden in de bclea ring, de overige „thuis". De voornaamste vertolkers Waren dë tenor Mannel Asensi en de bas Alvino Misciano. Verdien stelijke zangers, maar... tevens béiden uitstekende boksers. Tij dens „De Bokswedstrijd" sirê- den zij niét; slechts werd er na afloop van élke ronde gëbókst. Wanneer de gong weer klonk, werd zdnc éh muziek hervat Aan hei eind van dè taaiste ronde, wordt de tenor onder trompetgeschal knock-out geslagen en valt het doek. De geschiedenis vermeldt echter, dat beide categorieën, waaruit het publiek bestond boksliéf- hebbers en muziekminnaars dus resp. zeer tevreden warén over de pngilistische zijde van de ópèra én over het gébodêné aan muziek. Je moet er van houden... hoofdbureau van politie te Amster dam worden gehouden. Twaalf deelnemers zijn hiervoor aangewezen. De loting had het vol- fnde resultaat: H. Kramer (Leeuwarden); 2 L. Prins (Amsterdam); 3 mr. E. Span jaard (Utrecht); 4 J. T. Barendregt (Amsterdam); 5 T. D. van Scheltin- ga (Amstërdam); 6 H. J. Donner (Den Iiaag); 7 G. Orbaan (Amster dam); 8 H. Bouwmeester (Amster dam); 9 dr. M. Euwe (Amsterdam); 10 C. B. van der Berg (Amsterdam); 11 Th. de Jong Winterswijk)12 N. Córtlever (Amstërdam). ATHLETIËK Veldloop voor manschappen der Kon. Maréchaussee Woensdagmorgen werd op het ter rein van de Kon. Maréchaussee te Bergen op Zoom een veldloop gehou den, welke ook mëetelde voor het. ma- récnaussee-kamnioënschap van Bra bant en Zeeland. Deelgenomen werd door 27 lopërs van dè le Divisie. Hét was een zeer zwaar parcours met êett 15^tal hindernissen op een totale afstand van 3*A km. Brummelhüïs van Breda liep Van het begin af aan de kop en stond die niet rneer af. Filmer volgde op de 2e plaats, zij het mèt grote achterstand. Op dë vólgènde plaatsen veranderden dé posities Vvel, doch in de derde ron de nam De Jóng dè derde plaats voor zijn rekening Alle andere lopers ble ven verder tot hët ëinde op hun plaatsen. De uitslagen lulden: Individueel: 1 Marr Brummelhuis District Breda 16 min. 331 sec; 2 Marr.. Filmer Breda 17 min 4 sec; 3 Marr. De Tong Breda; 4 Marr Bot- bijl Bergen op Zoom: 5 Marr. Verha gen 's Hertosrenbosch Marr. Van Roon van District Terneuzen bezette de 10e plaats: Marr. Kijffius evenéens van Terneuzen de 18e plaats. Groepsprijzen: 1 District Breda. Dit district won tevens de wisselbe ker; 2 District Bergen op Zoom: 3 District Eindhoven; 4 District 's Hër- togenbosch: 5 District Terneuzen. Veteranen: Opperwachtmeester Strootman eerste; opperwachtmees ter Veldwijk District Breda tweede. Na afloop reikte koionel v. d Kroon, cofrimandant der le Divisie, de prij zen uit. VOL! PYBAL Het scheidsrechtersdiploma. Nadat enige tijd geleden het theore tisch gedèêlte Vöor het SëheldSreth- ters-dlplonia-C werd afgenomen, héb ben de candidaatscheidéeëchtefs het practisch gëdeèlte afgelegd Voor dit examen zijh geslaagd: S. Sanders, di ploma C-ÏI; J. Jilleba: H Verhey. W. Kisetlijn; W. Koers; H Heyt; A. Buys. Laatstgenoemden ontvingen al len het diploma C-iï. NED. HERV. KERK Beroepen te Krabbéndijke; J, van Leeuwen, evang. Luth. pred. te Schiedam, die dit beroep ook aan nam. .Beroepen te ICloetinge.de heer P. Kloosterman cand. te Schiedam. GEREF. KERK. Beroepen by de Geréf. Kerk ie Anna Jacobapolder: ds. H. J. van Duinen te W-i HOOG EN LAAG WATER 5 Maart.. Vlissingêh Terneuzen Hansweêrt Zierikzee Weiheldihge 1.56 2.27 3.06 3.31 3.47 2.08 2.27 2.33 1.42 1.68 U. N.A.P, 14.23 2.25 14.49 15.33 10,01 10,11 2,44 2.47 1.63 1.90 8.30 8.55 9.35 9.00 9.18 Ü-.—N.A.P, 20.37 2.05 21.05 21,46 21.12 21.36 2.23 2.41 1.50 1.78 IG. De volgende morgen aan het ontbijt besprak Jim my met Jaekie hèt plan, „Jij Jack", zei hij, „gaat Van avond vroegtijdig naar de plèk van de afspraak éh daar verberg je je zodanig tussen dë struiken, dat je èllës kunt verstaan wat dië kerels dan elkaar te Verlelleh hebben. Ik zelf blijf in de buurt. Ik ga op een flinke afstand achter een boom staan en ik kom pas te voor schijn als de heren afscheid hebben genomen. Dan doe ik net alsof ik een toevallige wandelaar ben en dan krijg ik alle gelegenheid om ér in elk geval achter te komen hoe één van de twèe kerels er uit zifet. Ik hèétn dan de man die naar WilgenWolde terug gaat. voor mijn rekening en jij Jack, jij gaat zo voorzichtig mogelijk de andere achterha". Miebët was natuurlijk óók t gesprek aanwezig. Zë Was het mèt dit plan Van Jihtmjr hélemaal nlèi eéfis. En dë politie, tnëheer BroWn?" vroeg zij. „Waarom mengt u de politie niet in de zaak? Is dat niet veel betér? Waaróm zet u uW eigën leven en dat van uw pleegzooon op het spei? Wat u gaat doen, behoort tot het werk van de politie. Zo denk ik er óver". Jimmy keek Miebet een beetje geërgerd aan „Die domme dienders van commissaris Meubel zijh geen lor waard, Miebet", _ei hij. „en hun chef is de grootste domoor van het hele stelletje. Ik dop liever mijn eigen bohen". Vrijdag 5 Maarl 1954 des namiddags om 2 uur WILLRM APPJLS Op die dag OPENEN wij ons NIEUWE MOTORPALEIS aan de BLAUWE HANDSTRAAT 2 hoek WOUWSESTRAAT bij 't hospitaal. Uw bezoek wordt door ons op hoge prijs gesteld. Beleefd aanbevelend, dè motorzaak In ons gewest. Te koop A. WOON- EN WINKEL- HUIS met bergplaats en tuin te Biervliet óp góede stand afd. Burg, Maèrle- voldstr, 7, waarin góed ren derende zaak in galanterie ën, speelgoederen, glas-, porcelein en aardewerk, enz., annex agentsfehappen. B. GEHELE WINKEL VOORRAAD met beilryfs- uitrusting en bibliotheek. Te aanvaarden Vrij van huur in de maand April. Te bevragéh by de Heet C, B JANBEN te Biervliet, Burg Maarleveldstr. 7, Tel. 42. Nadere inlichtingen ten kantore van Notaris A. A. M. CORTHALS te LJzendy- ke. GEMEENTE VLISSINGEN. Tén kantorè vah dë Directeur van Gemeentewerken kan worden geplaatst een MACHINESCHRIJFSTER óp arbeidscontract. Jaarwedderegeling (behoudens goedkeuring) bij een leeftyd van 21 jaar eü ouder 1830.— töt 2460.— (7 éénj. vefh. van 90.— Voor dè leeftijd van 20 jaar en jonger geldt de jeugdrege- iing als voor het burgerlijk rijkspersoneel. Vereisten: tenminste U.L.O.-diploma en vlot kunnende typen. Kennis van steno strekt tot aanbeveling. Eigenhandig geschreven sollicitaties aan de burge meester (Houtkade 12) binnen 8 dagen na het ver schenen van dit blad. Gemeente Middelburg. Ter secretarie dezer ge meente wordt per 1 April 1954 gevraagd een TYPISTE Aanstelling op arbeids-con- tract. Wedde (behoudens goedkeuring) f 145.— tot i 205.per maand (5 één- jaarlijkse verhogingen van 12.Voor personen be neden 21 jaar geldt een jeugdregeling. Bezit van diploma steno grafie strekt tot aanbeve ling. Sollicitaties binnen 10 da Ken ha het verschijnen van dit blad aan de burgemees ter. Deurwaarders WilleboordSfe Van Maaren z. v. op Za terdag 6 Maart 1954 te 2.30 uur n.m. aan het pand Oost straat 6 te Brigdamme pw- bliek a contant te Verkopen TUINDERS-INSPAN. Të bezichtigen een uur tevoren. Gemeente 's Heer-A ronds kerke De burgemeester-strand vonder van 's Heer Arends- kerke is voornemens op terdag 6 Maart a.s. des n.m. 2 uur op Schoolplein te Nieuwdorp openbaar te ver kopen een partij strandgoederen, w.o. deuren, balken, plan ken, brandhout enz. De burgemeester strandvonder A. A. ELENBAAS. Deze 3 letters vormen een bekende klank in Zeeland. Zij beteke nen snelle berichtge ving, betrouwbaar heid, actualiteit, gro te lezerskring, ruim spreidingsgebied en zeer grote publici- teitswaarde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 4