Kruiningen verwelkomde zijn nieuwe burgemeester OP 13 MAART GEREFORMEERDE KERK IN GEBRUIK Zeeuwse Almanak NIEUWE BURGEMEESTER VAN ARNEMUIDEN BENOEMD Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COULANT DINSDAG 2 MAART 1954 SOBERE PLECHTIGHEID Burgemeester Schipper deed beroep op aller medewerking Het zwaar getroffen Kruiningen heeft Maandagmiddag zjjn nieuwe burgemeester, de heer A. Schipper, ingehaald. Een blijde plechtigheid, echter zonder foestvertoon. Dertien maanden geleden bracht hier immers de stormvloed dood en verderf. De hartelijke wijze, waarop de bevolking haar nieuwe burgervader tegemoet trad en de vele woorden waarmee over en weer getuigd werd van de oprechte wil tot samenwerking In het belang van deze rampgemeente, vormden toch voldoende bewijs dat de komst van burgemeester Schipper deze eerste Maart tot een blijde dag maakte. het geestelijke leven weer tot ont plooiing te brengen. „Heb vertrouwen in mijn goede wil. Mogen wij zoeken Aan de Zanddijk bjj de ingang van de polder, waar een sneeuwkleed de zwaar beschadigde gronden maskeer de werd de nieuwe burgemeester met zijn gezin door een comité uit dc bur gerij verwelkomd. Dokter J. Nieu- wenhuyse sprak hier een welkomst woord namens de bevolking en ge tuigde van de tevredenheid, dat de heer Schipper zich voor deze ramp- Jemeente had willen geven. Elsje de onge, het dochtertje van de dis trictsopzichter een leuke peuter ln Bevelands costuum gekleed, riep op onbevangen wijze de burgemeester eveneens een welkom toe en over handigde mevr. Schipper een ruiker bloemen. Nadat burgemeester Schip per dank had gezegd voor deze har telijke verwelkoming, ging het onder escorte van enkele motorrijders naar het gemeentehuis. In de raadszaal, waar de gehaven de deuren en muren als het ware de desolate toestand van het geteisterde Kruiningen symboliseerden, vond de installatie plaats. De installatie Nadat de gemeentesecretaris het benoemingsbesluit had voorgelezen, ging de waarnemend burgemeester de heer P. H. A. Polderman tot de installatie over. Hij herinnerde hier bij aan de ramp, doch wees daarbii tevens op het vele dat intussen werd bereikt. Er blijven echter nog vele problemen, die om een oplossing vra- §en. Spreker hoopte aat de heer chipper de kracht zal mogen ont vangen om zich in goede harmonie met wethouders en raadsleden aan zijn zware taak te kunnen wyden. Nadat burgemeester Schipper de ambtsketen was omgehangen, richtte hij zich tot de raad. Na dank aan H. M. de Koningin te hebben gebracht voor zijn benoeming, wijdde hij eerst enkele gevoelvolle woorden aan de ramp. Met deernis dacht h\j aan de slacht offers van de ramp en met grote eer bied herdacht hjj ook zjjn overleden voorganger, de heer M. Vogelaar. 3Iet enkele ogenblikken stilte werden de rampslachtoffers en de overleden burgemeester herdacht. Dank bracht hy vervolgens aan de heer Polder man, uien hy lof toezwaaide voor de wyze waarop deze het ambt van bur gemeester heeft waargenomen. Sprekende over zijn taak, gaf de heer Schipper de verzekering m on partijdigheid de raad te zullen geven waarop hy recht heeft. Als burger vader zal zyn belangstelling ook uit gaan naar het individueel geluk van alle inwoners. Na nog de positie van de gemeente te hebben geschetst, deed hij een ernstig beroep op allen om deze zwaar getroffen gemeente te dienen en daartoe de eigen belan gen ondergeschikt te maken aan het algemeen belang. Spr. hoopte met all^n op vruchtbare wyze samen te werken. Onderwijs sport en ieugd- zorg zullen zijn volle belangstelling hebben. Ook wil hy medewerken om naar wat ons verenigt en moge God ons bij de uitoefening van onze taak met Zyn zegen naby zyn", zo besloot burgemeester Schipper. Nadat het raadslid, de heer J. van Ballegoogen de medewerking van de raad had toegezegd, werd daarop de ze officiële raadsvergadering geslo ten. Vele gelukwensen In de hierna volgende by eenkomst kwam een lange ry van sprekers aan het woord, die allen hun mede werking toezegden en de burgemees ter geluk wensten met zjin benoe ming. De heer J. Blok deed zulks na mens het secretariepersoneel en de heer J. W. P de Jonge namens het Sïrsoneel van gem. werken en de entrale Dienst Bevelanden. De voorzitter van de Herstelcom missie Kruiningen, de heer W. J L. de Groof herinnerde ook aan het werk van wyien burgemeester Voge laar en prees de gemeente gelukkig dat men thans iemand heeft gekre gen. die niet de weg van de minste weerstand heeft gekozen en deze zware taak op zich heeft willen nemen. De heer J. Glerum sprak na mens het polderbestuur en de land- bouwverenigingen, de heer Stel na mens de hoofden van scholen en ds. W. C. van Burgeier namens de pro testantse kerken Hierna was het woord aan mr. A L. des Tombe, die de gelukwensen van het gemeente bestuur van Apeldoorn en het comi té „Apeldoorn helnt Kruiningen" overbracht en burgemeester H. G. van Suylekom van Kaoelle. namens de buurgemeenten en de Vereniging van Burgemeesters en Secretarissen in Z. en N.-Beveland. Voorts spraken nog burgemeester J C. van Burg van Waarde als oudste collega van O.Z.- Beveland, pastoor Figelet van Hans- weert namens het Rk. deel der be volking, burgemeester S. A. N van Oeveren uit Wolphaartsdijk als vriend, de wnd. burgemeester van Kattendyke, de heer C. Burger, ma joor W H. van Ballegoyen de Jong namens de Rykspolitie en de heer M. J. van Poelje als vertegenwoordiger van het gewest Zeeland van de Party van de Arbeid en de heer A. Lokerse voor de Geref. gemeente. Nadat wethouder Polderman daar op dank had gebracht voor de ont vangen medewerking in zyn periode van waarnemend burgemeester, bracht burgemeester Schipper alle sprekers dank. Velen maakten daarna van de gele genheid gebruik om persoonlijk ken nis te maken met de nieuwe burge meester. In de namiddag werd ten slotte ook een receptie in Hansweert fehouden. Vermeld zij nog dat velen uiten het gemeentehuis luisterden naar de plechtigheid via de P.Z.C.- geluldswagen. Vrouw in Hulst dood in badkamer aangetroffen Vlam in gaskachel Tengevolge van een tragisch onge val is Zaterdag do 56-jarige weduwe L. te Hulst oni het leven gekomen Zy werd levenloos, met brandwon den aan gelaat en armen, in de bad kamer aangetroffen. Men vermoedt dat er een brandje is ontstaan doo: het inslaan van een vlam in de gas kachel, welke in de badkamer was geplaatst. In de badkamer was enig< brandschade. Het ongeval werd ontdekt door de heer W., die met zijn familie een be zoek aan de wed. L. wilde afleggen Toen men de vrouw voor de tweede maal op één middag niet thuis trof, werd men ongerust en de heer W stelde een onderzoek in. Hij ver schafte zich toegang tot de woning en doorzocht het huis. Een sissenu geluid, als van ontsnappend gas, kwam uit de badkamer en inder daad bleek zich hier een ongeval te hebben afgespeeld. Een arts kon slechts de dood van het slachtoffer constateren. Naar de juiste oorzaak van het on geluk wordt een onderzoek ingesteld. Slaperig op de dag slapeloos 's nachts toefen bent <-> u "li Wde,. «.I U- '"h"™ <oak» e' naar Be9i" u N. i-tkele weken voel» U xlch ah herboren. Burgemeester A Schipper van Krui ningen spreekt zijn installatie-rede uit. Foto P.Z.C.) NIEUW GODSHUIS TE BRESKENS Zonder rijkssteun gebouwd Op 13 Maart a s. zal de Geref. Kerk te Breskens officieel in gebruik wor den genomen. Dan zal de bouwcom missie het gebouw overdragen aan de berkeraad en ds- J. B. van Mechelen uit Oostburg zal in een korte dienst voorgaan. De eerste steen voor de nieuwe kerk werd gelegd op 21 September van het vorig jaar door ds J. B van Meche len. Voordien had men steeds ge kerkt in het clublokaal van de firma D. M. van Melle, maar met deze kerk is een waardiger omgeving voor de godsdienstoefening tot stand gekomen. De kerk is gebouwd door het aan nemersbedrijf van de Gebr A. J en J. A. Visser te Breskens onder archi tectuur van het bureau J. A. Wen- VAN i Dezer dagen had een automobilist zijn wagen in Hansweert geparkeerd, maar tóen hij, na enige zaken te heb ben afgedaan, terugkwam, ontdekte hy tot zijn grote verbazing, dat deze in plaats van nódst, intussen óp het trottoir stond. Bij het afrijden werd de auto bovendien nog beschadigd. Het spreekt wel vanzelf, dat de eige naar niet erg content xoas met deze gang van zaken en dat hij er wel eens haring of leuit van wilde hebben. Hij deed dus aangifte by de politie en die slaagde er in de dciders te ach- PRILLE BELOFTE In haar houding was de combinatie van schroom en uitdaging te bespeu ren, welke een mens veelal aankleven wanneer hij bezig is de publieke opi nie te trotseren. Waarmede de dame, die In Terneu- zens winkelcentrum wandelde, zich dan ook onledig hield. Want ze droeg een zonnebrü..... De eerste zonnebril, welke wij in 1954 aanschouwden en ge kunt er van verzekerd zyn, dat deze aanblik in druk op ons heeft gemaakt! De sneeuw, de zon en de dame met de zonnebril gaven deze eerste Maartse dag iets feestelijks; dit alles deed een weinig aan een vrolijk wintersport centrum denken, xoaar goed gesitueer de lieden de grauwe Hollandse ointer plegen te vergeten, gehuld in skibroe ken, sportieve truien enzonnebril len. Een zonnebril ziet ge niet dikwijls op een Hollandse winterdag en temeer prezen vrij ons gelukkig deze dame. die als gezonnébrïlde eenling door het Ternevzense leven ging, aanschouwd te hebben. Het was als een prille belofte. Ge durfd en met de charme van het eer ste, lenteverkondigende sneeuwklok jo TOT Ziffle terhalenVijf opgeschoten jongens, die de schoolbanken reeds een paar jaar geleden hebben verlaten, hadden met vereende krachten en by wijze van grap de wagen het trottoir op geduwd. Dat ze het nog grappig zul len vinden, wanneer hun straks de rekening voor de reparatie wordt ge presenteerd plus wellicht een boe te door de rechter lijkt niet waar schijnlijk. De nieuwe Hervormde Kerk van Westkapelle kreeg ook een nieuw or gel en het was de heer H C. A. Va- rel van Ritthem. die voor de bouw van dit instrument als adviseur optrad. Deze medewerking werd door de kerkvoogdij zeer gewaardeerd en om aan deze erkentelijkheid uitdrukking te geven, werd de heer Varel dezer dagen een fraaie foto van het orgel, keuirg ingelijst nog wel. aangeboden Een geste, welke de heer Varel op zijn beurt vanzelfsprekend eveneens zeer op prys stelde. GOED AFGELOPEN. In het Krammer liep het tankschip „Furka" van de maatschappij „Dia mant" uit Antwerpen aan de grond. Dit had echter ook nog een compli catie tot gevolg. De „Furka" had n-1. nog een ander schip op sleeptouw en dit botste met vrij veel kracht tegen het achterschip van de Belgische tan ker, waardoor schade aan het roer ontstond. Persooniyke ongevallen de den zich gelukkig niet voor en de sleep is later ook weer vlot gekomen, waarna de reis kon worden voortge zet In de Noordzandstraat te Yerseke liep het driejarig zoontje van de sla ger De J. tegen een autobus op. Het kereltje kwam tussen de wielen te recht, maar gelukkig wist de chauf feur door krachtig remmen te voor komen, dat het overreden werd. Wel werd het knaapje tegen de grond ge worpen, waarbij het een hersenschud ding opliep. Het had echter veel ern stiger kunnen aflopen. tink te Baarn. De bouw is geheel ge schied zonder Rijksfinanciering. Een gedeelte van de benodigde fondsen is bijeen gebracht door middel van bouwaelies en collecten in andere Gereformeerde Kerken, maar het zijn vooral de leden van de kerk geweest, die een zeer groot aandeel in de bouw gehad hebben Vele van de benodigd heden hebben zij zelf vervaardigdof ter beschikking gesteld. Dit is b v. het geval met de fraaie lichtkronen en de gasverwarming van het gebouw Grond voor eventuele uitbreiding van de kerk en voor de bouw van een pastorie is reeds aangekocht Wanneer de gemeen'e een eigen predikant zal kunnen bekostigen (er komen nu steeds predikanten uit Axel, Middel burg en andere plaatsen des lands) zal tot de bouw van deze pastorie worden overgegaan- Maar dit atles ligt nog in de schoot der toekomst verborgen. Het exterieur van de kerk verdient alle lof: het geheel is zeer sober ge houden Eenvoudige, strakke lijnen met hier en daar een simpel orna ment als een lantaren, maar zonder overdaad van versiering Het gebouw getuigt van de goede smaak van ar chitect en kerkeraad. Plannen voor een klok in het 'torentje zijn reeds in de maak. maar de financiën vormen vooralsnog de voornaamste hinderpaal Inwendig is de kerk zeer licht ge houden en het zonlicht kar. van alle kanten door de gJas-in-lood ramen naar binnen stromen. De ranke boog constructie van het dak vormt een fraaie oplossing van vele bouwproble- men. De kerk kan in totaal 120 per sonen bevatten, maar het gebouw is zo geprojecteerd, dat ten allen tijde tot uitbreiding kan worden overge gaan. Wat de begeleiding van de zang be treft. moet men zich nog behelpen met een harmonium, maar dank zij de medewerking van de Urker vissers, die hun ligplaats hebben in de haven van Breskens, is reeds een goed be gin gemaakt met een fonds voor een pijporgel. Volksdans weekend te Goes Uitgaande van de volksdanscommis- sie van de C.J.V.F. en de V.C.J.C werd Zaterdag en Zondag een volks- dans-weekend gehouden in het gym nastieklokaal van het Goesse Lyceum Een zeventigtal jonge mensen uit Zee land en West-Brabant heeft met veel enthousiasme de volksdans beoefend onder leiding van instructeur Wika D. E- Hiensch uit Goes. Het program ma werd afgewisseld met volkszang onder leiding van de heer Th. Thalen uit Bergen op Zoom. De hoofdleiding berustte bij de regionaal secretaresse van de C.J.V-F., mej. Wika M. A. de Vlieger, die ook in de Zondagmorgen dienst voorging In haar sluiting wees zy er op dat een steeds groter worden de kern van jongens en meisjes be zig is zich te trainen in de volksdans Ook verschillende C.J.M V -ers waren op het weekend aanwezig. Het weekend werd besloten met een gezamenlijke kerkgang in de Grote Kerk van Goes waar de jeugddienst werd geleid door Wika Hiensch. Gront-Maatschappij komt naar Bergen op Zoom De Gront Maatschappy heeft aan het gemeentebestuur van Bergen op Zoom een verzoek gericht om een ter rein aan te wyzen waar zy haar tech nische staf en bureaux kan vesti gen. Deze maatschappij, welke veel werk in het rampgebied heeft uit te voeren, wil een terrein voor enige ja ren huren, omdat het werk lang zal duren. Alles voor inrichting, huisvesting e.d. brengt zij zelf me j. zodat de ge meente geen huizen voor de technische staf beschikbaar hoefde te stellen. Al le kosten van de aanleg zyn eveneens voor haar rekening B. en W. hadden de keus laten val len op een groot terrein nabij de Bee- kendreef. Dit bleek voor het gestelde doel zeer geschikt. De raad van de gemeente Bergen op Zoom ging direct met het voorstel accoord. Excursie Statenleden naar Schonwen ging niet door De sneeuw als spelbreker De excursie van de leden van de Prov. Staten van Zeeland naar Schots. wen-Duiveland en de vergadering met vertegcnwoordige.s van het eiland in ..Concordia" te Zierikzee, z\jn gisteren niet doorgegaan Wèl had zich gistermorgen een aan tal Statenleden reeds op weg bege ven, maar toen het duidelyk werd, dat de sneeuw flink doorzette, werd in ho tel „Terminus" te Goes, in tegenwoor digheid o.a. van de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A F C. de Casem- broot, krijgsraad gehouden. Men over woog. dat het Schouwse land ook met een dikke laag sneeuw bedekt zou lig gen en dat de „kleine" wegen en weg getjes wellicht niet berijdbaar zouden zijn. waardoor d*. kans zeer groot werd, dat de Statenleden geen goed beeld van de toestand van het eiland zonder, krijgen. Besloten werd excursie en vergade ring uit te stellen, voorlopig tot a.s. Maandag (S Maart). De nog niet aan wezige Statenleden, die zich te Zierik- zee bh' het gezelschap zouden voegen, en ook alle belanghebbenden van Schouwen-Duiveland, werden in de 'ood van de morgen telefonisch of te legrafisch van het uitstel op de hoogte gebracht. Commissaris der Kwwmin onthult monument in Fede Naar wh vernemen za! de Commis saris der Koningin, ilrr. mr. A F. C. de Casembroot. on 13 Maart te Eede om "'3.13 uur bet tijdstin. waarop H M Koninmn Wilhelmïna in 1ÏM4 voet on vaderlandse bodem zette het monu ment onthullen, dat aldaar ter herin nering aan deze gebeurtenis is opge richt. Na de plechtigheid zullen de geno digden aanzitten aan een eenvoudige koftiemnaltijd. H.K.H. Prins°s Wilhelmina zal de 'onthulling niet bijwonen. Koninklüke onderscheiding Bij Koninklijk Besluit is aan de heer T. van Westen te Borssele de eremedaille in brons verleend, ver bonden aan de Orde van Oranje Nas sau. De medaille werd de heer Van Westen overhandigd door burgemees ter P .T. Dominions in verband met zijn 50 jaar trouwe dienst on het lan^bouwbedryf van de familie Over- beeke. De heer W. H. v. d. Heide, thans secretaris-ontvanger van Meliskerke Bij Kon. Besluit van 26 Februari is niet ingang van 16 Maart a.s. tot burgemeester van de gemeente Arne- rauiden benoemd, de lieer W. H. van der Heide, thans secretaris-ontvanger van Meliskerke. De heer Van der Heide werd 22 Fe bruari 1913 te Leiden geboren. Hy be zocht, na een voor-opleiding drie-ja rige H B.S., de M.T.S. in Haarlem, waar hij de scheepsbouw tot zyn stu dievak had gekozen. De crisisjaren na 1930 maakten het echter onmogelijk plaatsing in de scheepsbouw te vinden voor het zg. praktijkjaar en daardoor kwam de adspirant scheeps bouwer in 1933 als volontair op de ge meentesecretarie van Leiderdorp te recht, waar hy, la ter in de functie van tijdelijk amb tenaar, tot 1 Jan uari 1938 bleef. Met ingang van deze datum werd de heer Van der Heide benoemd als ambtenaar by de gemeenteyke dienst van sociale zaken te Leiden, waar hy achtereenvolgens de rangen van klerk 2de klasse, adjunct-administratief ambtenaar en administratief ambte naar 3de klasse-hoofdkassier door liep. Op 17 November 1947 werd de heer Van der Heide in Zeeland benoemd, nl. als ambtenaar ter secretarie, te vens gemeente-ontvanger van Melis kerke, welke benoeming per 1 Augus tus 1949 werd gevolgd door die van secretaris-ontvanger dezer gemeente, tevens secretaris-penningmeester van het Burgerlijk Armbestuur. De heer Van der Heide is voorts sedert enige jaren bestuurslid van de onderard Walcheren van de Ned. Bond van Ge meente-ambtenaren. De nieuwe burgemeester van Arne- muiden is gehuwd en vader van zeven kinderen. Hij is Gereformeerd en de beginselen van de Anti-Revolution- naire Party toegedaan. Het bericht van zyn benoeming be reikte hem Maandagmiddag als een verrassing. „Natuurlijk had ik. na mijn sollicitatie en alles wat daarop gevolgd was. voortdurend 'mop. maar je rekent toch nergens op. zolang er nog geen beslissing is gevallen", luid de zijn commentaar, toen wij hem gis teren om enkele inlichtingen roegen En de nieuwe burgemeester voegde daaraan spontaan toe, dat hy zeer verheugd is met deze nieuwe werk kring welke hij zo spoedig mogeiyk hoopt te aanvaarden. Natuurlijk moe ten de zaken in Meliskerke eerst nog geregeld worden, maar in elk geval wil de heer Van der Heide zo spoedig mogelijk in zijn nieuwe gemeente gaan kennismaken. Raad Zaamslag eist 17.000 wegens te late oplevering In de raadsvergadering van 14 De cember 1.1. te Zaamslag was medege deeld, dat de fa Huberts voor d_ af rekening. van de verbetering van de weg naar Reuzenhoek arbitrage aan- fevraagd had en dat daarby een vor- ering var 18.000 wegens meerde re kósten was ingediend. B. en W. wilden zich verweren tegen deze vor dering en de burgemeester deelde in de gisteren gehouden raadsvergade ring mede, dat reeds van het begin af dit werk niet liep zoals het moest, zodat het eindelijk door de gemeente is afgemaakt. Het voorstel van B en W. om als eisende partij een vorde ring te stellen van f 17.000 als boete voor de te late oplevering werd door de raad aangenomen. Jubileum de heer J. A. A Mol Onder grote belangstelling vierde de heer J. A. A. Mol, technisch amb tenaar bij de Polder Walcheren te Veere, zijn zilveren jubileum bij dit waterschap. Tijdens een vergadering van het polderbestuur werd de heer Mol door de voorzitter, mr dr R. W Graaf van Lynden. geluk gewenst en werd hem een geschenk onder cou vert aangeboden. Voorts was er een druk bezochte receptie. KUNSr Werk van Jar. Hey se PRO VIN JLALE B1B..OTHEEK MIDDELBUÏG. De onlangs overleden Veerse schil- .er Jan Heyse is geduende veertig aren een trouw bezoiker en goed riend geweest van di Provinciale bibliotheek. In dezelfde hbliotheck is .hans als jenvoudig „InMemonam" >en kleine expositie gorganiseerd van grafisch werk van H-vse. Men vindt er de vier lleine pren- :enboekjes, die Heyse van hout druk te in een oplaag van dertg exempla ren: een kroniekje van V,ere, ie le gende van Westen Schouven, „Wal- :herse Fermielje" en .Rngrijdery". Zij vormen voor de biblhtneek een uniek bezit en verreweg le meeste Zeeuwen zullen deze boeljes nooit hebben gezien. Het is fiji, geestig werk en zéér ondeugend is wel het laatste plaatje van de „Rirgrydery'.'. Verder liggen er enkele machtige fekleurde houtsneden en inoleum- rukken, byna geometrisch vin bouw, zoals alle werk van Jan Hexse. Ten slotte zijn er de originele teleningen voor de illustraties van Vai Scha- gens „Zeeuwse Reflexen". Bibliothecaris H Pieters üteft met het inrichten van deze kleine exposi tie een goed werk gedaan. In il naar eenvoud ontroert deze tentoonstelling. Omdat Heyse's werk eenvoudig is en echt en de schoonheid zijn trouwe le vensgezellin was. Verdwijnt de tram? Herstel tramlijn op Schouwen-Duiveland stopgezet Nar wü vernemen worden thans be sprekingen gevoerd tussen dc directie van de Rotterdamse Tramwegmaat schappij en het ministerie van ver keer en waterstaat over de opheffing van de tram od Schouwen-Duiveland, Er is hierover nog geen defin'tiev» be slissing genomen, maar hangende de besnrekingen is het herstel van de tramlijn op het eiland voorlopig stop gezet. Het trampersoneel wordt thans getest of het eventueel geschikt is voor auto-bustractie. Aavertentie Brandende pijn - vanuit de maag tot hoog ln Uw keel? Een of twee Rennies blussen die pijn dadelykEen kwestie van een of twee minuten. Houdt altyd een paar Ren nies by de hand. Ze zyn stuk voor stuk hygiënisch verpakt en water of wat ook komt er niet aan te pas. Gewoon laten smelten op de tong en ze zyn nog smakelyk ook Hope onderscheiding voor de heer Lockefeer te R"!st Ridder in de orde van de H. Gregorius de Grote In een spoedeisende vergadering van de R K. Diocesane Middenstands bond gehouden ten huize van do voorzitter, de heer A. L. S. Lockefeer uit Hu'st.. mocht deze voorzitter uit handen van deken G. van Dijk een der hoogste Panselüke onderschei dingen ontvangen het Ridderschap in de Orde van de Heilige Gregorius de Grote. Een en ander had voor de heer Lockefeer een nogal geheimzinnig voorspel, want toen hi1 daags te vo ren een telegram ontving, dat te zy- nen huize een spoedeisende vergade ring zou worden gehouden en be- grrioelökerwils daarover nadere inlichtingen trachtte in te winnen, bleven de ingewyden in stilzwygen gehuld. Onder aanwpzighHd van het be stuur van de Diocesane Middenstands bond en talriike familieleden soo'dde deken Van Dijk de heer Lockefde hoge onderscheiding op de borst en overhandigde hem de benoemings brief. Enkele sprekers, onder wie ka nelaan P Oom en en de heer A. C B. Arendonk uit Breda, brachten de ge ridderde lof voor de uitstekende wy ze. waarop hij de Katholieke zaak op verschillend gehïed heeft behartigd, en de heer Lockefeer sorak in zyn dankwoord de hoon uit zich nog lan ge tyd aan dit werk te kunnen geven. Ook Zeeuws vakman voor een iaar naar de V.S. Acht Nederlandse arbeiders zyn door het Bureau voor Buitenlandse Werkzaamheden aangezocht om ge durende een jaar het leven en vooral het werk in de Verenigde Staten te komen gadeslaan. Onder hen Is de heer L. J. Vervaet uit Hoofdnlaat als koelmonteur werkzaam te Vllssingen, die Zaterdag 13 Maart a s met het m s. „Noordam" vertrekt en vermoe delijk 22 Maart in de Nieuwe Wereld zal aankomen. Het totaal aantal vaklieden, dat op deze wijze wordt uitgezonden komt hierdoor op 45. Drie van de acht Nederlanders zijn Zaterdag reeds met het m.s ..Wester- dam" naar New York vertrokken. MIDDELBURG. Vandaag Electro ..De nacht Is mijn koninkrijk". (a.J 7 en 9.15 uur. Kunstzaal Van Benthem en Jutting: Expositie Raymond J. P Kimpe. 8— 18 uur. VLlSSINGEN. Vandaag Alhambra: „Gevaarlijke over tocht'(14 jr.). 8 uur. Luxor: „De zilveren zweep" (14 Jr.), 8 uur; Scneldekwartier- Filmvoorstelling P. Z.C.. Engeland—Flfa en Engeland— Hongarije. 8 uur; Concertgebouw: cabaretavond ..Stichting Arbeiders Kunstkring", 8 uur. GOES. Vandaag Grand: „De schatten van Da- karu", (14 jr.), 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2