KAPPIE EN DE GOUDEN HOORNS AbdusIroop Nieuws uit Walcheren TELEFOONDISTRICT DEN BOSCH AUTOMATISCH BEREIKBAAR COMMISSIE RAMPENFONDSGELD JEUGDWERK SAMENGESTELD Aspirin WOENSDAG 24 FEBRUARI 1954 PROVINCIALE ZEEUW BB COURANT 7 Middelburg Vergoedingen vakonderwijs B. en W. van Middelburg stellen voor dit jaar aan de Vereniging tot het verstrekken van Lager Onderwfls op Geref. grondslag een voorschot van 1704,96 te verlenen op de ver goeding van de kosten van het aan de door haar in stand gehouden byzon- dere school voor v.g.l.o. verbonden vakonderwijs in het vak vrouwelijke handwerken: zulks op verzoek van genoemde vereniging. Op een soort gelijk verzoek van net bestuur der bijzondere school voor v.g.l.o. (Ned. Herv. school Zuidsingel) wordt voor- i gesteld een bedrag van 469,50 als voorschot te verlenen. Vergoedingen salarissen vakonderwijzers B. en W. van Middelburg stellen de raad voor de jaarlijkse voorschot- ten te verlenen op de aoor de gemeen te aan de bijzondere scholen uit te keren vergoeding voor de beloning van de vakonderwijzers aan die scho- len. De volgende scholen komen hier- j voor in aanmerking: Geref. u.l.o,-school Nieuwe Haven 2800; Chr. Burgerschool Singel straat (u.l.o.) 3820,58; Vereniging voor Geref. onderwijs Gravenstraat (g.l.o.) 986,01: Herengracht (g.l.o.) 845.15; Ver. voor Geref. onderwijs i Herengracht (g.l.o.) 845,15; Herv. school Zuidsingel (g.l.o.) 845,15; Ver. tot het verstrekken van l.o. op Geref. grondslag Verwer ij straat (g.I. o.) 568,32; Chr. Burgerschool (g.I. o.) 1153,92. Overweg tijdelijk afgesloten De overweg Kanaal-Oude Vlissing- se weg te Middelburg zal van 25 Fe bruari 22 uur tot en met 3 Maart 24 uur gesloten zijn. Dit in verband met werkzaamheden aan de overweg. Vrouwenverenigingen bijeen Maandagavond vergaderde de af deling Middelburg van de Neder landse Christen Vrouwenbond, teza men met de Herv. Vrouwenvereni ging „In Dienst der Kerk", de Geref. Vrouwenvereniging „Rondom Gods Woord" on de Luthersevrouwenver- eniging „Tabitha" in de Bogardzaal te Middelburg. Nadat mevrouw R. Blaauw-Mulder by wie de leiding berustte, de verga dering had geopend, sprak mej. zr. W. van Kruik te Noordwijk over het onderwerp „De waarde van het zwakzinnige kind ten aanzien van het koninkrijk Gods". Met tal van frappante voorbeelden toonde spreek ster de waarde van die minderbe deelden an voor hun verzorgsters, hun gelovige en ongelovige ouders en voor alle anderen. Mevrouw Blaauw dankte zr. Van Kruik na afloop van haar causerie en wenste haar sterkte en zegen in haar moeilijke, maai* mooie arbeid. Diefstal van bouwmaterialen. De Middelburgse politie heeft pro ces-verbaal opgemaakt tegen de ar beiders L. H. en J. C. uit Middelburg die reeds enkele maanden geleden bij de nieuwbouw van het Middelburgse Gasthuis 14 nieuwe planken, een baal cement, een hoeveelheid hardboard, zand en steen hadden gestolen. H. en C. zijn, toen dezer dagen de diefstal aan het licht kwam, onmiddellijk ont slagen. Guido van Deth bracht: „Vadere, ik ga reizen". Guido van Deth, wiens naam ook in Zeeland een zekere vermaardheid heeft gekregen, trad Dinsdagavond met zijn poppentheater op voor een tot de laatste plaats gevulde Concert en Gehoorzaal te Middelburg. Opge voerd werd „Vadere ik ga reizen" (l'Eternel Retour) op de tekst van Van Deth zelf. Deze pastorale in zes taferelen verhaalt van de mens, die huis en hof verlaat om het geluk te zoeken Als rijk man trekt hij de we reld in als arme schooier keert hij na allerlei omzwervingen terug en vindt eerst dan datgene, waarnaar hij over al vruchteloos zocht- Van Deth zorgde ook nu weer voor een voortreffelijke vertolking van dit spel. gebaseerd op een aloud gegeven, dat geheel in de welluidende Vlaamse taal wordt ge zegd- Het publiek waaronder velen van de Walcherse dorpen heeft met intense aandacht toegekeken en ge tuigde van grote bijval. De voorstelling werd georganiseerd door de culturele commissie der Ne derlands Hervormde Kerk in Zeeland. Na deze voorstelling in Middelburg treedt Van Deth a.s Donderdagavond nog op in de Doopsgezinde Kerk te Vlissingen. Oogst van de straat Op het bureau van politie te Middelburg zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent de volgende, in de week van 15 tot 22 Fe bruari, gevonden voorwerpen: een aantal handschoenen en wanten, portemonnaies met inhoud, gekleurde zakdoek lnh, enig geld, 5 girobiljetten, blauwe alpinomuts en zakdoek, sleuteltje van rijwielslot, oor- warmers, buitenband van bromfiets, boek werk. grijze jasband, Angora poes, schroe vendraaier. ijzeren hamer, ballpoint en kam in étui, gehaakt kleedje, geruite zakdoek, puntenslijper, rode autoped, dasklem. broche met gitten groene re gencape, hamer, gezangenbundel, 2 muntbiljetten. Vlissingen L. J. Pieterse ter aarde besteld. Onder grote belangstelling werd Dinsdagmiddag het stoffelijk over schot van Je heer L. J. Pieterse in leven een bekend figuur in het Vlis- singse organisatieleven op de Noor- derbegraafplaats te Vlissingen ter aarde besteld. Vele leden van de so cialistische bewegingen en ouden van dagen volgden de met vele bloemen bedekte baar naar het graf. Aan de geopende groeve zong „De Volksstem" het lied ..Aan de "Strij- ders" van Otto de Nobel. Een zoon van de overledene, de heer K. F. Pieterse uit Haarlem, schetste zijn vader als strijder voor de werken de man. Voorts werd nog gesproken door de heren J. R. Harting als oud collega en namens de werkgever. A. C. van de Velde namens de woning bouwvereniging „Good WonenA R. König namens de Bond van Ouden van Dagen, M. J. van Poelje namens de P.v d.A., C Parent namens de Volksstem en L. J Florisse namens de V.A.R.A. en de Broederband. De heer K F. Pieterse dankte voor de belangstelling. St. Jacobsstraat gesloten B. en W. van Vlissingen hebben besloten de Sint Jacobsstraat 's mid dags tussen 2 en 6 uur voor het ver keer in beide richtingen gesloten te verklaren. Dit betekent dus dat in de middag niet met auto's, fietsen enz. in de Sint Jacobsstraat mag worden gereden. Voorstel voor verhoging der kolentoelage. Tijdens de Vrijdag a.s. te Vlissin gen te houden gemeenteraadsverga dering zal ook een voorstel van B en W. om de kolentoelage voor on- en minvermogenden te verhogen naar rato van twee weken in behandeling komen. De kosten hiervan worden geraamd op 3160. Veere „De Waarheid en Femina". Dinsdagavond werd in ..De Kamp- veerse Toren" te Veere het eer-te on treden van „Het Dilettanten-Toneel gezelschap" voor de leden en dona teurs van de herensociëteit „De Bel vedère". onder regie van burgemees ter jhr I. F den Beer Poorttnrael. Het blijspel .De Waarheid en Femi na" werd vlot opgevoerd en het ge zelschap ziet hoopvol de Zaterdag avond tegemoet, waarop het zal op treden voor het publiek in „Het Lam metje" te Veere Na afloop w°rd de medewerkende dames door de burge meester een bloemetie aangeboden. Daarna werd overgegaan tot een ge zellig bal. Raad vergadert Vrijdagmiddag a.s. om half vHf komt de raad der gemeente Veere ln openbare vergadering byeen. Domburg Jaarvergadering Coöp. Boerenleenbank. De Coöperatieve Boerenleenbank te Domburg hield haar jaarvergade ring in de zaal Tramzicht- Uit het jaarverslag van de kassier bleek, dat het balans-totaal was gestegen tot f 4,000000 met een omzet van f 10.000 000. Het aantal dagboekposten steeg tot ruim 27,000 en het ledental tot 638. Er zyn 4500 spaarbankboekjes uitgegeven Er werd f 273 000 meer aan spaargeld ingelegd dan terugbetaald. Aan rente werd f 80.000 uitbetaald. De bank behaalde een bruto-winst van ruim f 14 000 Na reservering en ruime afschrijving werd hiervan f 1300 bij de reserve gevoegd, dat hierdoor steeg tot f 100.000. De heer L. K. Minderhoud werd als bestuurslid herkozen. In Dlaats van de heer J P Almekinders, die wegens zijn leeftijd niet herkiesbaar was, werd de heer P. Lievense uit West- kapelle tot lid van de raad van toe zicht benoemd. Tot plaatsvervangend lid werd de heer Jac. Minderhoud. eveneens te Westkapelle, gekozen. De voorzitter, de heer W Brand, richtte hartelijke woorden van dank tot de heer Almekinders, die van de oprich ting af 38 jaar geleden zijn functie in de raad van toezicht ver vulde. Als blijk van waardering werd hem een ets aangeboden. Serooskerke (W.) Uitreiking diploma's Nationale Reserve. Maandagavond kwamen in het ver gaderlokaal te Serooskerke (W.) de leden der Nationale Reserve bijeen voor de uitreiking van de diploma's geoefend soldaat. Nadat de burge meester, de heer P Dvegmans. een welkomstwoord had gesproken, reik te kapitein P. Kloosterman van de Nationale Reserve met een korte toe spraak de diploma's uit aan de daar voor tn aanmerking komende vrywil- ligers Het samenzijn gedurende het overice deel van de avond werd be geleid door leden van het muziekge zelschap „Hoger op" uit Goes. Koudekerke Vergadering Z.L.M. De afdeling Koudekerke van de Z.L.M vergaderde in hotel „Walche ren" te Koudekerke. De voorzitter, de heer J. Vos. herdacht in zijn ope ningswoord. het overleden bestuurs lid. de heer W. Verhaere. die byna 20 jaar in het bestuur zitting had. Uit de verschillende jaarverslagen bleek, dat de kas een batig saldo van f 207 vertoont en dat de afdeling thans 100 léden telt. De heren P Wielemaker en J. Koo- le werden in het bestuur herkozen, terwijl de heer A. Janse werd geko zen in de vacature Verhage. Na de patize hield dr. G. Wage naar. directeur van de Provinciale Gezondheidsdienst voor Dieren te Goes, een lezing over het onderwerp „De moderne dierziektebestriiding" waarin hij o.a. verschillende veeziek ten besprak. Spr. kreeg tenslotte nog enkele vragen te beantwoorden. Vergadering gewest Zeeland N.C.R.V. De provinciale vergadering van de N.C.R.V. zal 9 Maart a.s.. des namid dags 14.30 uur In de „Prins van Oranje" te Goes worden gehouden. De agenda bevat o.a. de candidaat- stelling voor de verkiezing van zes' herkiesbare leden van het al gemeen bestuur, alsmede van één lid van dat bestuur wegens het bedanken van de heer K. Kruithof Voorts ver kiezing van leden van de provinciale commissie en van de verenigingsraad. In de provinciale commissie is aftre dend en nerkiesbaar de heer J Alle- wijn. te Middelburg, terwjjl als lid van de verenigingsraad aftredend zyn de heren J. A. Meertens. Terneu- zen, A. de Poorte en J. Allewyn te Middelburg. Tot slot zullen de om- roepbelangen worden besproken. Biggekerke Ouderavond. De school op Gereformeerde Grond slag te Biggekerke hield een ouder avond, Het hoofd der school, de heer A. v. d. Heyde. sprak over de school strijd. Enkele leerlingen zongen lied jes. Voorts werd er gedeclameerd. De heer C. Spuy, onderwyzer aan ge noemde school, hield een verhande ling over „tellen". Er was gelegen heid tot het bezichtigen van het werk der kinderen. Ontspanningsavond. In de zaal SSmpelaar te Biggekerke werd een ontspanningsavond gehou den welke verzorgd werd door de vereniging Lammerenburg uit Koude kerke. Opgevoerd werden de toneel stukjes „Het weggestopte pleegkind' en „Als de meid wordt ontslagen". De V.C.B.-band zorgde voor muziek. „Dieren in Nood" De Zeeuwse vereniging tot Be scherming van „Dieren in Nood" hield haar jaarvergadering in res taurant Wöhler te Middelburg. In zijn openingswoord gaf de voorzitter, de heer J. P. Goeman, een overzicht van de werkzaamheden van het be stuur over het afgelopen Jaar. Uit het jaarverslag van de secreta ris-penningmeester bleek, dat bet jaar 1953 niet ongunstig voor de vereniging was verlopen. Regelmatig konden nieuwe leden worden inge schreven. zodat op 31 December 730 leden stonden geboekt, terwyl de fi nanciële toestand gunstig was De kas en verdere bescheiden waren ge controleerd en ln orde bevonden. De aftredende bestuursleden, de heren L. P. Wigard, J. C. Carol en J. P, Bakker werden bij acclamatie herkozen. Voorts declameerde mej. T. Jongepier enig proza, hetgeen door de aanwezigen met aandacht werd gevolgd. Bij de rondvraag werden tenslotte enkele vragen door de voorzitter af doende beantwoord. Mei ingang van morgen Met ingang van morgen Don derdag 25 Februari wordt de kies- mogelljkheid voor een groot deel van de telefoonbezitters in Zeeland weer iets groter. Op die dag, 's morgens te 08.00 uur, worden automatische gesprekken met de aangeslotenen van de geautomatiseerde netten van het telefoondistrict Den Bosch moge lijk. Het betreft hier de aangeslotenen van de Zeeuwse netten Axel. Borsse- le, Colynsplaat. Domburg. Elle- woutsdijk. Goes. 's-Gravenpoldef. 's- Heer Arendskerke, Hoedekenskerke, Hoek, Kapelle, Biezelinge, Kats. Kortgene. Koudekerke, Middelburg. Nieuw- en St. Joosland. Nisse. Nieuw dorp, Oost-Souburg, Ovezande Phi lippine. Sas van Gent. Serooskejke. Sluiskil, Terneuzen, Veere. Vlissin- Installatie door generaal Aions. jeugdwerk ln Zeeland bestemde gel- den uit het Nationale Rampenfonds. I is thans overeenstemming bereikt I Voorzitter van deze commissie is ds. H. M Strating. Jeugdcommissa ris voor Zeeland, Goes, secretaris I mr, J. F Hornstra, directeur van de Stichting Zeeland voor Maatschappe- 1 lyk en Cultureel Werk. Leden zijn de heren J. C. Braber. Noordwelle (C.J M.V.), wika W. A. de Vlieger, Goes (C.J.V.F. meisjesverenigingenwika H. J. Klaassen, vormmgsleider op Schouwen-Duiveland. Jacq de Smit. Officiële publicaties. VLISSINGEN WEGENVERKEERSREGLEMENT Gesloten verklaren St. Jacobsstraat. B. en W. van Vlissingen gelet op arti kel 5. 6e lid sub c van net wegenver keersreglement. brengen ter openbare kennis, dat zij in het belang van de vei ligheid op de weg op grond van artikel 4, le lid sub c van het wegenverkeers reglement hebben besloten de St. Jacobs straat dagelijks tussen 14 en 18 uur ge sloten te verklaren voor net verkeer in beide richtingen; dat dit besluit voor een ieder ter inzage ligt ter gemeentesecre tarie. 2e afdeling kamer 1; dat ingevolge het bepaalde in artikel 5. zevende lid van het wegenverkeersreglement bovenge noemd besluit in afschrift is toegezon den aan de hoofdingenieur directeur van de rijkswaterstaat In Zeeland, aan gede puteerde staten van Zeeland, aan de A.N. W.B., aan de K.N.A.C. en aan de K.N. M.V. VLISSINGEN. 24 Februari 1954. MIDDELBURG Afsluiting verkeer over Overweg Kanaal- wcg/Oude Vlissingseweg. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat wegens het verrich ten van werkzaamheden bovengenoemde weg voor alle verkeer zal zijn afgesloten van 25 Februari 1954 te 22.00 uur tot en 3 Maart 1954 te 24.00. of zoveel langer of korter als nodig zal blijken. MIDDELBURG. 22 Februari 1954. Goes. mej. E. Contant, Colynsplaat (Geref. Jeugdcentrum), drB J. J. Knibbe, Goes (C.J.B.T.B.), ir. J. Bos, Goes Landbouw jongerengemeen- schap), L. de Priester. Vlissingen (mooerne Jeugdraad), mevrouw H H. du Croo Zlerikzee (padvinderij). A. van Heerewaarden. Goes (R.K Jeugdraad en burgemeester L. A. Verburg van Stavenïsse (Bond van Sociaal en Cultureel Vormingswerk) De provinciale adviescommissie zal binnenkort worden geïnstalleerd door luitenant-generaal P Alons, voorzit ter van het Nationale Rampenfonds Over datum en plaats van de instal latie wordt momenteel nog onderhan deld met generaal Alons en de Ne derlandse Jeugdgemeenschap. 25 Februari Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U. N.A.P U+N.A.P. 6.15 1.57 18.48 1.48 6.40 1.97 19.11 1.71 7.06 1.94 19.40 1.88 7.27 1.21 19.58 1.22 7.48 1.42 20.17 1.42 U. N.A.P. U.N.A.P 0.03 1.59 0.21 1.80 1.01 1.94 0.55 1.35 1.09 1.55 12.39 1.79 12.55 2.00 13.32 2.14 13.24 1.60 13.34 1.80 Met de A.V.R.O. naar Tirol Honderden Noord-Bevelanders heb ben zich Dinsdagavond kostelijk ge amuseerd tijdens het optreden van de Tiroler Holzhacker Bub'n. Vorig jaar reeds zou dit populaire radio- gezelschap naar Noord-Beveland zyn gekomen, maar toen was dit door de ramp niet mogeiyk Dat het ensemble intussen niet aan populariteit heeft ingeboet, bleek wel uit de stampvolle zaal in note) „De Korenbeurs" te Kortgene. Het succes van deze avond hing voor het grootste deel af van het di recte contact met de zaal. De popu laire kapelmeester Gerard Lebon bracht met zyn medewerkenden niet enkel bekende liedjes uit Tirol, maar bovendien waande men zich door het enthousiasme van muzikanten en zangers en de fleurige klederdrachten reeds vanaf het begin in de Oosten rijkse Alpen. De talrijke virtuose instrumentale nummers en de zang door bekende artisten als Dolf Driessen. Hans Wil- jon. Truce Speijck. Gerda Ziller. Cor- ry Vroons en Tim Tel by uitgevoerd ontlokten telkenmale een langdurig en welverdiend applaus Een groot succes was het nummer, waarbij vrouwe'iike „dirigenten" het orkest mochten lelden De deelneemsters ontvingen een fraai presentje. Hoogtepunten van deze avond wa ren wel de gedeelten uit de bekende operettes ,De Vogelkoopman" en „lm Weiszen Rösl". Het nummer „Schenkt man slch Rosen in Tirol" oogstte zulk een stormachtig byval. dat het herhaald werd. Het hoofdbestuurslid, tevens con sul van de A V R.O. in Zeeland de heer J. van de Meulen Bosman, sprak aan het begin van de avond een kort propagandistisch woord. Deze week komt het gezelschap nog in Vlissingen, Westkapelle en Goes. gert. Wemeldinge. Westkapelle, Wis- sekerke en Wolfaartsdyk. Abonné's op deze netten zullen dus in het ver volg langs automatische weg onder meer de' netten van Boxtel. Capelle. Drunen. 's-Hertogenbosch, Kaats heuvel. Loon op Zand. Oss. Schijn- del, Waalwijk en Zaltbommel kun nen bereiken, die tot genoemd dis trict behoren. Examens Te Breda slaagden van de E.N.S. A.I.D. modesehool te Vlissingen de dames J. Lamnert uit Biggekerke voor lingerie-coupeuse. L. Mommaas uit Vlissingen voor coupeuse. B. Boogaard uit Vlissingen voor cou peuse en L. de Potter uit Vlissingen voor costumière. Voor het examen tweede stuurman grote vaart slaagde in Den Haag de heer P. J. H. Sevbel, vroeger te Zie rikzee. thans te Vlissingen, leerling van de „De Ruy ter school". MarlctHerirhten VEEMARKT ROTTERDAM 23 Febr Aanvoer ln totaal 4655 6350); vette Koeien en ossen 675; gebruiksvee 959 428): vette Kalver en80: graskalve ren 197 <1521: nucntere Kalveren 2009; varkens 290: biggen 167. paarden 121: veulens 8: schapen of lammeren 114; bok ken of gelten 35 Prijs ln cents per kg le kw 2e kw 3e kw Vette koeien 280-300 260-280 234—250 Vette Kalveren 250—260 240—250 210—230 Slachtpaarden 195 185 165 Prijs In guldens per stuk le kw 2e kw 3e kw. Graskalveren 420 350 240 Nuchtere kalveren 42 55 140 45 120 Schapen Lammeren 110 100 90 Kalikoeten 1150 940 780 Melkkoeien 1150 940 780 Vare Koeien 800 675 600 Vaarzen 870 700 575 Pinken 585 485 375 Vette koeien, pr(jzen als gisteren, enkele prima's boven not.: vette kalveren, vast in prils; graskalveren, onveranderd: nuchtere kaiveren, iets minder; biggen prijshouaend: slachtpaarden vooral ion ge hogei ln prijs: schapen hoger: lamme ren hoger: kalfkoelen, onveranderd, melkkoeien, onveranderd: vare koeien ruim ortjahoud.: vaarzen, als vor. week: pinken als vor week. VEILING MIDDELBURG. 23 Februari. Aardappelen: Meerlanders, grote 12 Fruit. Appels: Goudreinetten I 45; Idem K 4547; Appels val 29—30; Comtesse de Paris l 40: idem K 30; Legipont K 11—13; Jonathan I 50—52; Idem 37—39: idem K 28-55; St Rémy I 38—41; Idem K 35 Groenten: Spruiten 1578; Boerenkool 326; Gelekool 19—23; Savoyekool 1530; Rodekooi 715: Wittekool 5: Uien 38: Kroten per kg. 418; Bosselderle 3234; Glasveldsla 1.78—2.33; Snijsla en dunse) 1.07—2.31; Knolselderie 8—33; Prei 8—21: Peen per kg. 320; Koolrapen 616; Wit. lof 39—74; Waspeen 18—20; Selderie per kg.. 31—42. 16. Bas de Kruik keek de Maat vals aan „Dus je waagt het toch. om hier te komen", zei hij dreigend. „wat let me, of lk smijt je overboord I" De Maat deed haastig een stap achteruit. ..Maar Kappie heeft gezegd, dat ik ln de stuurhut mag komen!" riep h(j „dan kun Jij het niet verbiedenI Ik heb al jaren lang aan dat roer gestaan l" „Zo" zei de nieuwe stuurman, ..en waarom stuur je deze reis dan niet?" „Welehant woordde de Maat, wat ver legen, „omdat ik. eh hoorndol ben Ik kan het geluid van hoorns niet ver dragen en daarom moet lk een tijdje rust nemen" Iets moediger, omdat Bas de Kruik zich blijkbaar bij de beslissing van Kappie neerlegde, kwam de Maat een stap naderbij en Keek op het kompas Toen wreef hij zyn ogen uit en keek nog eens „Allemensen!' riep nö, .Je "aart helemaal ver keerd! Wij moeten naar het Westen en je vaart nu pal Noord!" „Bemoei Je er niet mee!" schreeuwde Bas de Kruik woedend, .loepel opl Ik wil niet, dat jullie me op m'n vingers kijken!" Aanhoudende koest Ge hebt kou gevat, ge hoest en een scheurende pijn van het vele hoesten beklemt' Uw borst Reinig Uw, luchtwegen van het r gevaarlijke slijm met VV '5 wereldbe sic hoestsiroop De Walcherse Dorpentocht. Het bestuur van de Middelburgse IJsclub heeft thans aan alle deelne mers. die op 6 Februari de Walcherse Dorpentocht reden, de voor deze toer tocht beschikbaar gestelde herinne- ringsmedaille toegezonden: nauwe- iyks veertien dagen na de tocht! Dit ls een nieuw staaltje van ver blijdende activiteit. De medaille is fraai uitgevoerd en zonder twijfel een aardig souvenir. Causerie voor Natu. Voor alle bjj de Nederlandse Ama teurtoneel Unie afdeling Zeeland aan gesloten toneelverenigingen ls op Woensdag 3 Maart een bijeenkomst belegd in het Nederlands Koffiehuis te Middelburg De heer A. Hauer uit Am sterdam zal een causerie houden. „Ik mag hier Komen I" herhaalde de Maat angstig, doch halsstarrig. „Ja." grauwde Bas de Kruik, „die lilliput.kapl- tein van tullie .eeft me verboden. Je er uit te gooien, maar hij kan me niet verbieden om op de misthoorn te blazen. Eens kyken, of je het dan hier kan uithouden!" „Niet doen!" „meekte de Maat. toen Bas de hoorn aan de mond zette. „Ik word) dan dol en gevaar lijk!" „Gevaarlijk imaalde Bas. .Jij bal hal' En meteen ontlokte bij een krachtige loei aan de hoorn.... UIT DE iETHER DONDEHDAG 23 FEBRUARI HILVERSUM 1. 402 m. 746 Icc/t. 7.09 AVRO. 7.50 VPRO 8.00—24 00 AVRO. AVRO 7,00 Nieuws 7.10 Gram VPRO: 7.50 Dagopening AVRO: 8.U0 Nieuws. 8.15 Gram 9.00 Morgenwydlng 9.15 Or gelconcert 9 25 Voor de huisvrouw 6.30 Waterstanden u35 Gram. 105<' Voor de kleuters 11.00 Gevaneero programma. 12 00 Gram 12.25 „In 't spionnetje" 12.80 Land- et tulnbouwmededenngen 12.33 Orgelspel 12.50 ,,Ult het bedrtifsleven" 13.00 Nieuws 13.15 Mededelingen en gra- mofoonn.uziek 13.30 Amusementsmuziek. 14.00 .Rijk en geen geld' nocrspel 14.20 Alt en piano 1500 Voor de zieken 15.45 Gram 16 00 Tussen vier ra vijf" 16.45 Voor de leugd 17.30 Gram 17.45 Rege ringsuitzending: J Winkler: .Nederland en de wereld: Nederlands-Deense vriend schap 18.00 Nieuws 18.15 Sporlproble- men. i»25 Gram 18.40 dép of gram. 18.45 .Bill Sheriff en ztjr prairie-duivels", hoorspel met muziek 19.00 Voor de kleu ters. 19 05 Gesproken brief utl Londen. 19J0 Gram 19 15 Plano a quatre mains. 19 45 Voordracht 20 00 Nieuws 20.05 Om roeporkest en soHst 20.55 Zwarte crêpe de Chinehoorspel 22.25 Licht muziek HILVERSUM O. 298 m. 1007 kc/S. 7.00 KRO <0 00 NCRV 11.00 KRO 14.00—24.00 NCRV KRO (.00 Nieuws 7.10 Gram 7.15 Gyra_ nastiek 7.30 Gram 7.45 Morgengebed en liturgische kalende: 8.00 Nieuws en weerberichten K.15 Gram 9.00 Voor de vrouw 9.40 Gram NCRV 10.00 Gewijde muziek 10.30 Morgendienst KRO 11 DO Voor ie zieken. 11.45 Pianospel 1200 An gelus i203 Lunchconcert 12.30 Land en tuinbouwmededelingen i2 33 Voor de boeren 12.55 Znnnewuzer 13 00 Nieuws en Kath Nieuws 13.20 Sopraan en plano. 13.50 Gram NCRV: 14.00 Gram 14.15 Su rinaamse volksmuziek 14 45 Voor de vrouw 15 15 Gram 15.30 Kamermuziek. 16.00 Biibellezing. 1620 Fluit viola da gamba en clavecimbel 17 00 Voor de Jeugd '7.30 Gram 17.40 Voordracht 18.00 Gram 18.10 Striiksextel 18 35 Raadhuis praat. 18 45 Leger dei Heilskwartler 19.00 Nieuws en weerberichten i9.10 Voor de jeugd 1920 Gram 20 00 Raaiokrant 20.20 Gevarieerd programma 2145 Gram 2120 ,Ik denk er zo over., en U? 22.00 Amuse mentsmuziek 2220 ,.De Protestantse Or gelkunst 22.45 Avondov-rdenklng 23.00 Nieuw» en S.O.S. berichten 23.15—24.00 Gram.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3