Drie-Eilandenplan in eerste fase van Delta-werken? Zeeuwse Almanak DIJKHERSTEL OP SCHOUWEN KOSTTE 103 MILLIOEN SANATOGEI, van 3ji)in tot BIJ HOGERE PACHTEN EN LONEN WANKELEND LANDBOUWBELEID? Auto ontwortelde twee bomen HET LANDBOUWHERSTEL OP SCHOUWEN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 24 FEBRUARI 1954 ALLE ZEEGATEN BEHALVE DE WESTERSCH ELDE Prognose naar aanleiding van een beschouwing van ir. Maris Ir. A. G. Maris, hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat, hfeeft gisteren voor liet Kon. Instituut van Ingenieurs in Den Haag een rede ge houden, waarin hy een historische vergelijking trok tussen de geschiedenis der Zuiderzeewerken en de huidige situatie met betrekking tot het dijk herstel en het onderzoek van de Delta-commissie. Twee rapporten van de Delta-commissie (Schouwse Dijk en de stuw in de Hollandse IJssel) zijn reeds verschenen en hoewel ir. Maris niets positiefs ten aanzien van het derde rapport van de Delta-commissie zeide, meenden vele deskundigen uit zijn gehoor toch wel een aantal voorlopige conclusies over de inhoud van dit rapport te kunnen trekken. De eindredactie van dit rapport is ove rigens nog niet gereed. Men meent, aldus liet A.N.P., uit diverse vergelijkingen en inlichtingen te kunnen afloiden, dat de Delta-commissie het afsluiten van alle zeegaten, behalve van de Westerschelde, zal adviseren. Dit afsluiten, dat overigens samenhangt met een eventuele goede verbinding tussen Antwerpen en de ltjjn, zou in fasen dienen te geschieden. kreek. Mastgat en Zjjpe tussen Tho- len, St. Philipsland en Duiveiand zou- De werkzaamheden, die tot de eer ste fase zouden moeten behoren, be- Veffen het afwerken van de indijking van de Biesbosch, het afsluiten van Donge en Oude Maasje, het verzwa ren van de dijken van het Hollandsch Diep, en van het eiland van Dor drecht, dat als vijfde by het Vier- eilandenplan van Rozenburg-IJssel- monde, Hoeksche Waard en voome- Putten zou moeten worden betrok ken. Op het eiland van Dordt, aan de beneden Merwede, zou een „potpol- der" voor het eventuele bergen van overtollig zoet water dienen te wor den gemaakt. Voorts zou in deze fase het spui tussen Voorne en Putten als vrjj water onschadelijk moeten wor den gemaakt, terwijl het Volkerak zou moeten worden afgesloten om tot verkleining van de boezems van Oosterschelde en Haringvliet te ge raken. Indien men nadien het Haringvliet zou willen afsluiten met een dam van Hellevoetsluis naar Goeree, waarbij Noordergat, Bokkegat en Slijkgat tot de zee zouden blijven behoren, dan zouden eerst voorzieningen moe ten worden getroffen om de vaart op Dordrecht te verzekeren en de omlig gende landen van de Nieuwe Water weg en de Noord verder dan thans met dijkwerken te beschermen. In deze zelfde fase zou men van de eilanden Walcheren en Noord- en Zuid-Beveland een aaneengehecht ge bied kunnen maken door het afslui ten van het Veer se Gat en de Zand- Zeventien verenigingen nemen deel aan Zeeuws Landjuweel Uit een rondschrijven van de stich ting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel werk blijkt, dat er zich voor de voorstellingen binnen het kader van het Zeeuws Landju weel 17 toneelverenigingen hebben opgegeven. Het zijn: R. K. toneel vereniging „Vriendenkring" te Vlis singen, toneelgroep St. Paulus te Middelburg „Het Middelburgse Di lettantentoneel" het Vlissings Schouwspel, de Lekespelgroep „Wal cheren", „Onderling Kunstgenot" te Goes, „Tot Nut en Genoegen", Kwa- dendamme, de Rederijkerskamer „Nut en Genoegen" te Schoondyke, de R. K. Toneelclub „De Verbroede ring" te Hulst, „Sempre Avanti" te Sluiskil, de Toneelclub „Katholieke Kring", te Terneuzen, de Toneel club „Groede", het „Reizend Zeeuws Volkstoneel" te Hulst, de R. K. To neelvereniging „St. Joseph Ghesel- len" te Hulst, de toneelgroep Stop peldijk, de. toneelvereniging „Con cordia" te Waterlandkerkje en de R.K. Toneelvereniging „Excelsior" te Sas van Gent. Voorts wordt in het rondschrijven een uiteenzetting gegeven van de taak en de werkwyze van de jury. den in een latere fase kunnen worden afgesloten. Betrekt men hierin het nog niet uitgebracht mogeiyke advies voor een Antwerpen-Ryn-verbindin zou deze iets Noordelijk van dan ïergen op Zoom, langs de grens tussen pol der en hoger land van Noord-West Brabant in de richting Moerdyk naar het Hollandsch Diep moeten lopen. Volgens deze deskundigen zou door de genoemde boezemverklelningen en de eventuele kanaal-aanleg nadien de Oosterschelde kruinen worden aangepakt, niet. onwaarschijnlijk in gedeelten om de zee-boezem zoveel mogelijk te verkleinen. Men zou door een bovenomschre ven werkwijze het voordeel hebben, dat de zoutgrens en daarmee de ver- zilting der landbouwgronden geleide lijk aoor het rivierwater zou worden teruggedrongen, waarbij zoetwater bekkens en nieuwe gronden alsmede groeiende veiligheid zouden kunnen worden gewonnen. By hoge waterstanden van de ri vieren zou een wisselwerking voor de afvoer kunnen ontstaan tussen Ryn en Schelde, mede ten gerieve van te vormen zoetwaterbekkens, door middel van een Schelde-Ryn- kanaal. Niemand (behalve de leden van de Delta-commissie) is natuuriyk geheel zeker van deze prognose. Vooral ech ter wat het eerste aeel der aan te be velen werkzaamheden betreft, meen den deskundige buitenstaanders vry zeker van hun zaak te zyn. Tijdens zijn referaat over het dijkherstel na de ramp, heeft ir. J. F. It. van de Wall, hoofdingenieur-directeur der Zuiderzeewerken, voor leden van het Kon. instituut van ingenieurs medegedeeld, dat het dijkherstel van Schouwen-Dulveland 103 millioen gulden heeft gekost. De inlaagdijk met caissonsluitingen der geulen bij Schelphoek vergde 38 millioen. De twee gaten bij Ouwerkerk hebben 26 millioen verslonden. De operatie „Levensstrijd" bjj Zierikzee kostte 6,5 millioen, het herstel der gaten Sirjansland en Stevenssluis 4 millioen, het herstel bij Oosterland 3,5 millioen. De reparaties en versterkingen van de oude Schouwsedijk, de Rampaartsedijk, de Oude Dijk. de verhoging van de weg langs de Noorde lijke zeedijk, alsmede het ingrijpen by dijkvallen en het herstel van kleine re bressen en beschadigingen kostten tezamen 25 millioen gulden. an geen grein energie meer over voor wat genoegen en gezelligheid? Neem toch Sa- natogen - de zuivere bouwstof voor herten- en zenuwcellen, voor bloed en spieren. Uw hele gestel veert er van op: het vervult U opnieuw van een heerlijk gevoel van gezond* heid. Begin er dadelijk mee. Het Zenuwtonicum Uitbreiding automatisch telefoonverkeer. Met ingang van Donderdagmorgen 25 Februari 8 uur, zullen de telefoon- abonnées te Axel, Hoek, Philippine, Sas van Gent, Sluiskil, Terneuzen, Zaamslag en Zuiddorpe ook automa tisch kunnen telefoneren met aange slotenen in het telefoondistrict Goes. Voor Zeeuwsch-Vlaanderen betekent dit een belangryke stap vooruit. Een lid van de gemeenteraad van Axel verzocht enige tijd geleden aan- dacht voor de sléchte toestand van een in de buurtschap Magrette lig gend straatje. De bewoners waren van mening, dat de gemeente voor verbetering moest zorgen, maar helaas veroorloofde de stand der ge- meentefinanciën geen bokkenspron gen en het voorstel van het raadslid dat zelf in genoemde buurtschap woonachtig is/ werd afgewezen. Nu zit men in Axel en omgeving niet gauw bij de pakken neer Men stak in Magrette de koppen b\j elkaar en met eigen kasmiddelen uit de MAN. De man was weüicht een doorzet ter. Een energieke figuur, die kop pig weigerde de moeilijkheden, welke op z\jn pad kwamen uit de weg te gaan. H\j kan echter ook een denker, een diepe denker »ijn geweest, die een voudigweg over de moeilijkheden heenzag, verzonken als hij was in diepevérgaande gepeinzen. Tenslotte, maar die mogelijkheid ligt teveel voor de hand om juist te kunnen zijn, tenslotte kan de man te diep in het glas hebben gekeken. Maar hoe dan ook, moeilijkheden waren er. Op zijn pad, dat in een der Goesse buitenwijken la-g. Het smalle trottoir liep namelyk parallel met een eveneens betegelde, lager gelegen straatgoot en dat nu had de doorzetter, de denker of de drinker, niet door. Weshalve hij de ganse weg moei zaam hinkend en telkens in tuinheg- gen tuimelend, aflegde 't Was uiterst vermoeiend om te zien.' buurtvereniging werden bij de P.Z.E, M.-centrale te Driekwart de nodige sintels gekocht. Eendrachtig toog men aan het werk en nu is hel weg dek gereed. Een egaal, verhard weg dek vormt de trots van de buurt schap. Een wegdek, dat kan wedijve ren met een asfaltbestrating. Helaas is, de kas van de buurtver eniging nu leeg! Voor de Inrichting van de tentoon stelling van de in Vlissingen geboren Franse schilder Constantin Guys wordt van vele zijden, ook in het buiten land. grote medewerking ontvangen. Musea en particulieren uit België. Frankrijk, Zwitserland en Engeland (het Victoria- en Albcrtmuseum) heb ben thans weer toegezegd werken van Guys voor deze expositie, die van half Juli tot einde Augustus geopend zal zyn, af te staan- ONGEVALLEN Helaas moeten wij ook weer melding maken van enkele ongevallen. Te Wa terlandkerkje viel mevrouw E. Zon dagmorgen van de zoldertrap, waarbij zij enige verwondingen opliep, o.m kneuzingen en een bloeduitstorting in de enkel. Dokter Brouwer van IJzen- dijke verleende eerste hulp. De scheepstimmerman D D. te Tho- len kreeg op de werf tijdens de arbeid een kantelende roeiboot op zijn been Dat kwam hem op een gebroken knie schijf te staan De onfortuinlijke vak genoot van Czaar Peter werd naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom ver voerd. KONIJNENNIEUWS Uit Meliskerke kwamen een paar konijnenberichtjes tot ons Bij de heer A. A. werden twee knagers ontvreemd Prettiger was echter het bericht, dat bij de heer L J. Huijsman een ko nijnenmoeder het leven heeft geschon ken aan niet minder dan negentien jongen. Moeder en kleintjes maken het weL Violist uit Axel benoemd te Leeuwarden BIJ FRIES PROVINCIAAL ORKEST. De heer S. Kowarski, violist en mu ziekleraar te Axel, werd ingaande 1 April a-s. benoemd tot eerste violist bij het Friese Provinciale Orkest te Leeuwarden en per ingang van dezelf de datum tot muziekleraar aan de Mu ziekschool te Leeuwarden. De heer Kowarski, die te AxejJ ongeveer 8 jaar woonachtig was, is van origine een Pool. Talrijke concerten en mu- I ziekavonden, ook voor de Z VU.. ver- zorgde de violist O.m. gaf hij een I concert ten bate van de slachtoffers der watersnood. De heer S Kowarski, die als leraar was verbonden aan de muziekschool te Terneuzen. ziet men slechts node uit Axel vertrekken. Een vrije Katholieke lijst voor de Staten-verkiezing. Ontevredenheid over K.V.P.-lijst. Niet alleen in Vlissingen, waar de voorzitter van de K.V.P.-afdeling, de heer F. Schets, zich terugtrok, maar ook elders in Zeeland blijkt ontevre denheid te bestaan over de samenstel ling van de candidatenkjsten van de K.V.P. voor de a.s. Statenverkiezing. In bepaalde kringen op Walcheren, de Bevelanden en Zeeuwsch-Vlaande ren blykt men van mening te zijn, dat de samenstelling van deze lijs ten niet in overeenstemming is met de maatschappelijke verhouding. Wanneer de K.V.P. straks met ne gen vertegenwoordigers in de Sta ten zou terugkeren, zou daarbij slechts één werknemer zyn n.l. een candidaat uit Zeeuwsch-vlaanderen. Men meent, dat dit aantal ten minste drie voor geheel Zeeland zou moeten worden. Tijdens een gisteravond in Vlissin gen gehouden vergadering van Ka tholieke kiezers uit verschillende de len,, van Zeeland, is besloten by de a.s. verkiezing met een vrije Katho lieke lyst uit te komen. Er werd reeds een provinciaal actie-comité gevormd. Nadere mededelingen over candidaten konden nog niet worden fedaan. Wel werd verklaard, dat met én lijst voor de gehele provincie zal worden uitgekomen. Advertentie. P.Z.C. filmvoorstellingen ook in Middelburg zeer geslaagd. Twee historische voetbal wed strijd en Ook in Middelburg zijn de door de Provinciale Zeeuwse Courant georga niseerde filmvoorstellingen van de wedstrijden „EngelandFIFA elftal" en „EngelandHongarije" een groot succes geworden. Gisteravond hebben talrijke voetballiefhebbers uit Middel burg en omgeving, tijdens twee zeer goed bezette voorstellingen in het Mid delburgse Schuttershof genoten van het volledige filmische verslag van de taaie strijd, die de Britten tegen de ploeg van de Internationale voetbalfe deratie hebben moeten voeren. Met misschien nog meer aandacht werd gekeken naar de film van de hoogte punten van de historische match En gelandHongarije, waarin de Britten na een 90-jnrlg ongeslagen thuisrecord tegen de Magyaren eindelijk een ne derlaag voor eigen publiek tegemoet gingen- Meer aandacht, omdat men in deze rolprent de grootste ..voetbalkun stenaars" van deze tijd aan het werk kon zien Immers, wat deze Honga ren op de groene mat met het leer presteren, grenst aan het ongelooflij ke, zowel qua snelheid en uithoudings vermogen als qua baltechniek en spel- opbouvv. Degenen, die dit hebben aan schouwd, beleefden enkele uren van zuiver sportief genoegen! Wij kunnen zeggen, dat geen enke le lezer van de P.Z.C., die deze films heeft gezien met ontevredenheid de grote zaal van het Schuttershof te Middelburg ontevreden heeft verlaten. Vanavond komt de P.Z C met de zelfde films en weer twee voorstel lingen in het Goesse Schuttershof. Zonder twijfel zullen ook daar de sportliefhebbers in grote getale toe stromen! Z.L.M.-VERGADERING IN AXEL. Ir. P. R. Bouman over land arbeid in de toekomst. In de drukbezochte vergadering der kring Axel van de Z.L.M, in „Het Cen trum" te Axel, sprak de voorzitter, de heer A. Haak Cz. een welkomstwoord, in het bijzonder tot ir B. Meyers, hoofd van het boekhoudkundig bureau der Z.L.M. te Goes, en de Rijksiand- bouwconsulent voor Zeeuwsch-Vlaan- deren, ir. P. R. Bouman De voorzitter memoreerde in zijn speech de gevol gen van de watersnood. Spreker con stateerde, dat het voor de Zeeuwsch- Vlaamse landbouwers in 1953 geen on gunstig jaar was. De prijzen der granen waren niet aan de hoge kant, allerwege werd een goede opbrengst bereikt. Bij een prijs van f 30 voor tarwe, gold een inleve- ringsprys van f 25f 26. Bij gerst was de prijs resp. 3536 ct, terwijl maxi maal 32 ct werd betaald. Met de rogge was het droevig gesteld Goede prij zen golden voor peulvruchten, matige voor vlas en de aardappelen hadden veel te lyden van ziekten De suiker bieten haalden een goede prys, hoe wel het suikergehalte laag was. De rundveepryzen waren goed, zulks in tegenstelling met de prijzen der paar den, die vrijwel onverkoopbaar ble ken. Spreker kon geen voorbarige op timisme tonen ten opzichte van de in het uitzicht gestelde verlaging der suikerbietenprijs met f 2, hoewel ge rekend moet worden met een over schot van 45.000 t suiker. Op het ogenblik lopen er geruchten, dat de regering ook de richtpryzen Ongerustheid over „Domburg" was ongegrond De ongerustheid over het m.s. „Domburg", dat van Dordrecht naar Antwerpen onderweg was, is onge grond gebleken. Wat de reden van het oponthoud en van het uitblijven van berichten is geweest, is nog niet bekend Wèl heeft het Rotterdams Rynvaartbedrijf thans de mededeling ontvangen, dat het schip gistermor gen om half elf veilig en wel in We- meldinge is gearriveerd. (Slot van pag. 1) meiyk in de Vier Bannenpolder. De ruilverkaveling was hier voor de ramp grotendeels achter de rug, zo dat de nieuwe structuur van de pol der niet behoeft te worden aangetast Het water heeft hier echter het langst huisgehouden en de beschadi gingen zyn navenant. De kavelinde ling wordt aangehouden, evenals het wegenplan. Een ding evenwel moet nog gebeuren: namelijk de toedeling van de gronden. Die was bij de run ning nog niet definitief, verkaveling ter and bekeken moet worden, rige maal had men uitsluitend met de Vier Bannen te maken, maar nu kan de toedeling in een groter geheel worden bezien. Het uitstippelen van wegen en het eomplexwerk hangen ten nauwste samen met de herbouw van de boer- deryen. Van één deel kan aangeno men worden, dat ze óp dezelfde plaats terug komen, maar van een grote categorie moet de plaats zorg vuldig worden uitgezocht, alweer in samenhang met het wegenplan. Een boerenbedryf in een dorp, zoals vroe ger voorkwam, wordt b.v. onjuist ge acht, zodat andere en meer verant woorde gelegenheden gezocht moeten worden. En aat nu hangt weer samen met de saneringVoor deze sane ring wordt als basis aangenomen het agrarisch rapport van de Reconstruc tiecommissie. Men hoopt echter bin nenkort over de herbouwgevallen be slist te hebben. DE SCHADE Hoe is het nu met de gronden op Schouwen-Dulveland? De schade is enorm, maar toch rekent men dit jaar op een oogstopbrengst, al zal die niet groot zyn. Het zoutgehalte is over het algemeen over het gehele eiland geiyk, ongeveer 15 doch dat verandert mettertijd al naar ge lang van de periode, waarin de gron den waren geïnundeerd, terwijl ook de kwaliteit meespreekt. Op één facet van het landbouwher- stel is nog niet gewezen, namelyk de sociaal-psychologische kant. Om een eiland te ontwateren, om het van we gen te voorzien, om boerderyen te bouwen, kortom voor het herstel In engere zin, is vakkennis nodig. Maar om de getroffenen, de boeren die sinds generaties het land hier heb ben geploegd, er hebben gezaaid en Dinsdagmorgen vroeg is een auto van de v.IJ.V. uit IJmuiden naby '8 Heer Hendrikskinderen te°:en een boom gereden. De wagen botste ver volgens tegen een volgende boom en reea van de weg af De beide bomen werden ontworteld terwyl de auto op de dijkhelling bleef hangen. De politie stelde een onderzoek naar de oorzaak in. De lading bestond uit vis. Persoonüjke ongevallen deden zich niet voor. Smokkelaars liepen tegen de lamp. Te Koewacht probeerden een 35- jarige vlasbewerker en een 30-jarige monteur, beiden afkomstig van Moer- beke (B.), ieder 25 kg roomboter clandestien uit te voeren. Beiden lie pen een flinke geldboete op, terwyl de boter in beslag werd genomen. De leverancier, de 48-jarige J. F. te Koe wacht, kon door schikking eveneens aan verdere gerechtelyke vervolging ontkomen. Te Nieuw-Namen werden door de douane zeven biggen geconfiskeerd, die met een Belgische bestelwagen over de grens zouden worden ge bracht. Wagen en biggen werden in beslag genomen, terwyl tegen Je Bel- fische bestuurder, zekere R. uit Kiel- recht, proces-verbaal werd opge maakt. feoogst, om hen vertrouwd te ma- en met de nieuwe structuur van het eiland, daarvoor Is meer nodig dan alleen maar vakkennis. De Ingenieurs van landbouwherstel werken daarom niet uitsluitend met Sasser en lineaai, met draglines en raineerbuizen, maar hebben te ma ken met mensen, die allen hun gevoe ligheden hebben. Maar wie op het eiland spreekt met „het team" van de herverkaveling, die komt tot de ont dekking, dat men hier tact heeft en dat men uitgaat van het respect voor de mens. En mede daardoor zal dit grootse object kunnen slagen. voor tarwe zal loslaten. Spr. voelde dit als een grote onbillijkheid aan. Men moet derhalve bij het zaaiplan ter dege in het oog houden, dat niet alles op één kaart kan worden gezet. „Wij dienen ons te bezinnen bij ho gere pachten en stijgende lonen op een enigszins wankelend landbouwbeleid", aldus spreker, die in dit verband een beroep deed op aller medewerking. Voorts deelde de voorzitter mede, dat een adresbeweging op touw is gezet inzake de electriciteitsvoorzie- ning in de onrendabele gebieden. Officieuze mededeling deed de heer Haak over een proefbedrijf groot 40 ha. dat in de nabije toekomst zal wor den verwezenlijkt in de Rraakmanpol. der en dat onder leiding zal staan van de Rijkslandbouwconsulent, ir- Bou man. De secretaris, de heer M Boogerd^ uit Zaamslag, refereerde in zyn jaar verslag aan het grotendeels door de voorzitter besprokene. Het financieel overzicht gaf een batig saldo te zien van f 7453.40. Ir. Meijers belichtte vervolgens het financiële beleid op het terrein der landbouwpolitiek. Hij behandelde achtereenvolgens de fiscale voorzienin gen op lange termyn, de gevolgen van de kinderaftrek en verdere financiële problemen. Spreker besloot zijn be toog met de vraag „Geleide economie of vrijheid, blijheid?" LANDARBEID. Na een korte pauze volgde een zeer interessante causerie over .Landarbeid nu en in de toekomst" door ir Bou man. Spreker behandelde dit onder werp vanuit de psychologische ge zichtshoek en schetste het verschil van opvatting ten opzichte van het ar beidstekort. Op Noord-Beveland vol staat men byvoorbeeld met 1 arbeider op 6 ha bouwland, in West-Zeeuwsch- Vlaanderen 1 arbeider op 12 ha en ln de Ver Staten 1 per 100 ha Men mag echter pas van een feitelijk tekort spreken, als de meest economische be drijfsvoering niet meer mogelijk is. Het bedrijfsleven in Zeeuwsch-Vlaan- dereivis over het algemeen intensie ver ^worden. Als voorbeeld noemde de heer Bouman een veertigtal boeren met 150 arbeiders en in totaal 330 kin deren. Het kernpunt van het betoog lag in de vraag: „Hoe kunnen wij vakbe kwame arbeiders behouden?" Het is noodzakelijk het begrip landarbeider op te trekken. Dit kan naar de mening vao spreker door het organiseren van cursussen en verbeterde vakopleiding. Hier ligt wellicht een taak voor de Z. L.M. Ook betere woongelegenheid ten platteland kan het vraagstuk helpen op te lossen. Een geanimeerde gedachtenwisse- ling volgde na deze causerie Met een gezellige koffiemaaltijd werd deze be langrijke vergadering besloten. Benoemd Tot onderwyzei aan de Chr. school te Zierikzee «hoofd de heer P W van der Heiden) is benoemd de beer O. Smilde te Zeist. Afscheid burgemeester van Kattendijke. De burgemeester van Kattendyke zal Zaterdag a.s. afscheid nemen van zijn gemeente. Om 2 uur wordt er een raadsvergadering gehouden in de kleuterschool te Wilhelminadorp. Na afloop van deze vergadering om ongeveer kwart voor drie worden de ingezetenen van Wilhelminadorp in de gelegenheid gesteld om afscheid van de burgemeester te nemen. De ingezetenen van Kattendiike worden hiertoe in de gelegenheid gesteld in het gymnastieklokaal te Kattendyke om plm. 4 uur. Vrouwen! Vrouwen hebben vaak moeilijke en pyniyke tijd Zij kunnen deze aan merkelijk verlichten, ja die ntinen doen verdwijnen door het gebruik van Togal. de grote pynverd>Tlver. Togal s onschadelijk voor hart, nieren en •g. "ïrj apèth. en drog. 0.95, 2.40 MIDDELBURG Vandaag - Electro: „Achter Kloostermu. ren" (18 J.>. 7 en 9.15 uur: Schutters hof „Volksonderwijs. „Ze kregen wat ze wilden". 8 uur. Kunst zaal Van Benthem en Jutting: Expositie Raymond Klmpe. 18 uur. VLISSINGEN. Vandaag. Alhambra; „De wrede zee" (14 jr.), 8 uur. Luxor: ..Het masker van de pharao" (14 Jr 8 uur. Con certgebouw: AVRO tournee. 8 uur. GOES Vandaag Grand: „VrouweapoUtia" (14 jr.), 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2