Nieuws uit Walcheren GELDEN VOOR MEUBILERING GEMEENTEHUIS TOEGESTAAN N. S. ACHTEN ZEEUWSE LIJN VOLDOENDE SCHIMMELZIEKTE BEDREIGT EXPORT VAN UIEN NETTE JONGEN DINSDAG 23 FEBRUARI 1954 PROVINCIALE ZEBVW8B C O V R S "i Middelburg Jubileum bij de Vitrite. Zaterdag vierde de heer A. C. Ber nard, administrateur bij de N.V. Vit rite Works te Middelburg, zfln zilve ren jubileum. Tijdens een bijeenkomst van* de directie, chefs en een groot aantal medewerkers werd de jubilaris door de directeur, de heer B. A. Hes- selink, gehuldigd Spr. memoreerde in het kort de werkzaamheden die de neer Bernard in de afgelopen 25 jaar heeft verricht, waarbij deze zich deed kennen als een ijverig en plichtsge trouw administrateur zodat hg tot hoofdadministrateur in de fabriek werd bevorderd. De heer Hesselink dankje de jubilaris namens de direc tie voor de wijze waarop hy de be langen van het bedrijf heeft behar tigd en overhandigde de heer Ber nard tenslotte een enveloppe met in houd. De heer J. L. Groenmans sloot zich aan bij de woorden van de heer Hes selink en wees op het belangryke werk, dat de jubilaris verricht. De heer J. Bosschart wenste zijn colle ga geluk, terwijl de heer J. F. Tim merman namens de beambten een veldkijker aanbood. Voorts spraken nog de heren P. Meliefste, voorzitter van de Personeelsraad en J. Ver- nooijs; de laatste bood de heer Ber nard namens de portiers en wachts- lieden een boekwerk aan. De jubilaris dankte tenslotte alle sprekers voor hun waarderende woor den en voor de geschenken. Feestavond H.K.W. In de Schouwburg' te Middelburg werd een feestavond gehouden van de R.K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden, afdelingen Vlissin- gen en Middelburg. De voorzitter van de afd. Middel burg. de heer J F. Heeren opende de bijeenkomst en sprak tevens een pro pagandistisch woord. Vervolgens wer den enige films vertoond w.o. een prachtige film over Oostenrijk en een komische van Stan Laurel en Oliver Hardy- In de pauze werden twee jubilaris sen gehuldigd, met name de heren A. J. van Dierendonck te Koudekerke, 30 jaar lid, en G E. van den Bosch, te Vlissingen, 25 jaar lid Aan beiden werd een medaille met oorkonde en een kleine surprise uitgereikt- Ook hun dames ontvingen een geschenk. Mej. M. Hek declameerde een ge dicht ter ere van de jubilarissen, waarna men een verloting hield en de verdere avond gezellig dansend door bracht. Beëindiging erfpacht voormalig badhuis. De Middelburgse gemeenteraad man tot en met 31 December 1985 het recht van erfpacht op een per ceel aan de Turfkaai te Middelburg voor het exploiteren van een badhuis. Dit gebouw werd in de oorlog ver nield, terwgl daarna herbouw op de zelfde plaats niet meer mogelijk bleek. Mevrouw de wed. J. Oldeman Kooman heeft namens de erven B. Oldeman verzocht het erfpachtsrecht met ingang van 1 Januari 1945 te mogen beëindigen en tevens restitutie van de jaarlijkse betaalde canon over het tijdvak 1 Januari 1945 tot en met 31 December 1953 te mogen ontvan gen, in totaal 507,60, wegens het gemis van het gehele genot van de erfpacht gedurende deze periode. B, en W. van Middelburg stellen thans voor aan dit verzoek te voldoen. Juniorenfeestavond v.v. Middelburg De junioren van de voetbalvereni ging „Middelburg" vierden in het Schuttershof te Middelburg, hun tra ditionele feestavond De heer G. Schutte, voorzitter van de junioren afdeling, opende deze feestavond met een welkomstwoord Hierna trad het bekende Zeeuwse cabaret-gezelschap „De Zuidwesters", onder leiding van de heer W. de Graaf, met de revue „Van de hak op de tak" voor het voetlicht. Dit programma viel zeer in de smaak van het talrijke publiek. In de pauze werden de junioren door de contact-commissie „Groen wit" op chocolade en sinaasappelen getracteerd. Aan het einde van de feestavond reikte de heer G. Schutte, als dank voor het gebodene,mevrouw N. Kunst bloemen aan. Raadsvergadering. De Middelburgse gemeenteraad ver gadert Dinsdag 2 Maart a s om 14 uur in het Stadhuis. In deze vergadering zal het nieuw benoemde raadslid, ir. H steur (A.R.), die de heer P Meliefste opvolgt, beëdigd en geïnstalleerd wor den. Gemeentelijke lening van f 600.000.-. Gezien de grootte van het bedrag der vlottende schuld van de gemeen te ongeveer 4.000 000.— achten B. en W van Middelburg het gewenst tot gedeeltelijke consolidatie over te gaan Daartoe stelt het college voor over te gaan tot het aangaan van een vaste lening ad 600.000 met een looptijd van 40 jaar. N/lissingen Ds. Hartjes nam afscheid van onderwijsvereniging. In de Oranjeschool aan de Bloemen- laan te Vlissingen nam Maandagavond tijdens een ledenvergadering van de Vereniging tot Bevordering van Chr Onderwys. ds. J. S. Hartjes, afscheid als voorzitter van deze vereniging. In zijn afscheidswoord dankte ds. Hartjes het bestuur en'de vereniging voor de jarenlange prettige samenwerking en hij sprak de hoop uit, dat ook zijn op volger, ds. B. F. C- de Groot, een aan genaam voorzitterschap mocht hebben Behalve ds. De Groot, voerden nog het woord de penningmeester, de heer J A. Slager, namens de vereni ging, en de heer W. van Soelen, na mens het personeel van de Chr. scho len in Vlissingen. Tijdens de huishoudelijke vergade ring was het voornaamste punt van bespreking de wijziging van de statu ten der vereniging. Jaarvergadering „St.Eloy" De R.K. metaalbewerkersbond „St. Eloy" te Vlissingen kwam onder lei ding van de heer P. Wanst in jaar vergadering bijeen. Na de goedkeuring van de jaarver slagen werd aan de heren Van Belle en Nötlien het zilveren insigne uitge reikt. De bestuursleden Sterzenbach, Dog- ge en Bielock werden herkozen. Als nieuw lid van het bestuur werd be noemd de heer J. Michielse. Aan de heer Th. de Meulder, die zich niet herkiesbaar stelde, werd hartelijk dank gebracht. Nadat de voorzitter van de K.A.B. de vergadering had toegesproken, werd nog een propagandaspeech ge houden door de districtsbestuurder, de heer Riemens. Uit het politierapport In de nacht van Zaterdag op Zon dag werden de brandweer en de po litie te Vlissingen gewaarschuwd, aat in de Badhuisstraat op een bovenhuis een binnenbrand was ontdekt Door tot dusver onverklaarbare oorzaak waren een bedstel, enkele stoelen en tafelkleden aan het smeulen geraakt. Met schuimblusapparaten was de brandweer het vuur spoedig meester. De politie stelt een onderzoek in, „De Voetbalpool". Het „Rooms Toneel" voerde in het Concertgebouw te Vlissingen het to neelstuk „De voetbalpool" van Ar nold Ridley op. Zoals uit de titel reeds blijkt, was het gegeven het winnen van een voetbalpool, waar omheen allerlei verwikkelingen wa ren geweven. De gelukkige winnaar van de pool is het gezin Stafford. Mej. Milly Vierhout als het nichtje van de familie gaf door haar onge dwongen spel aan het geheel een on miskenbare fleur. Mej. Cora van Hijfte en de heer Schroote als Pa en Ma Stafford lieten verdienstelijk spel zien. De rol van zoon Dennis (de heer Knuyt) was eveneens in goede han den. Vergadering K.A.B. Te Vlissingen sprak mevrouw Mol Sinnighe voor de K.A-B. over het on derwerp „Heeft onze opgroeiende jeugd nog idealisme?" Zij behandel de daarby uitvoerig de noodzakelijk heid van een goed-geleide opvoeding. Reeds bij de geboorte begint deze opvoeding en zij mag niet uit louter woorden bestaan, maar er dienen voorbeelden te worden gegeven. Op straat, in het werk, op school, over al moet het kind op zijn opvoeders kunnen vertrouwen. Het moet met 'n gerust hart met alle levensproble men, vooral in de moeilijke jaren der puberteit, naar de ouders kunnen gaan. De voorzitter, de heer F. Schets, sprak na afloop een woord van dank tot mevrouw Mol Sismighe. Zoutelande C.H. Kiesvereniging Voor de Chr. Hlst. kiesvereniging te Zoutelande sprak de heer C. Phi- lipse, lid van Gedeputeerde Staten, over „De plaats van de Provinciale Staten in ons staatsbestel". Verschillende vragen werden d»or de heer Philipse beantwoord. De ver gadering stond onder voorzitterschap van de heer P. Leynse. GEMEENTERAAD MEL1SKERKE. De heer A. Poppe verliet het Burgerlijk Armbestuur. De gemeenteraad van Meliskerke kwam in openbare vergadering bij een, onder voorzitterschap van burge meester A. J. Huijsman. De voorzit ter deelde mede, dat B en W. tot vo lontair ter secretarie hebben benoemd de heer Adr. Sturm te Serooskerke, in plaats van de heer J- Wattel, die te Vrouwenpolder is benoemd. Een verzoek van de beide scholen om over 1954 een voor schot te mogen ontvangen van de vergoeding per leerling, werd Inge willigd. Aan enkele personen zal schoolgeld terug betaald worden we gens de verlaging van de schoolgeld maatstaf over hel jaar 1952-1953, De heer Jac. de Korte werd met algeme ne stemmen herkozen tot lid van het Burgerlijk Armbestuur. In de vaca- vacature van de heer A. Poppe, die ture van de heer A. Poppe, aie zich wegens hoge leeftijd niet herkies baar had gesteld, werd de heer Joh. Dekker beneomd. De voorzitter be dankte vervolgens de heer A. Poppe voor het vele werk, dat deze geduren de meer dan 40 jaar voor het Burger lijk Armbestuur heeft verricht. De heer J. D. P. de Smit, directeur van de dienst „Bouw- en Woningtoe zicht" gaf daarna inlichtingen over de verbouwing van het gemeentehuis, waarop het plan van de meubilering van ait gebouw werd besproken. Hiervoor werd een crediet van maxi maal 6000 toegestaan, dat in 20 jaar afgelost zal worden. Een ver zoek van het bestuur van de Boaz- school om gelden beschikbaar te stel len ten behoeve van de bouw en inrichting van twee leslokalen en een fietsenstalling werd ingewilligd. Bij de rondvraag Informeerde de heer A. Provoost (S.G.P.) naar de ver koop van de in aanbouw zijnde wonin gen. De voorzitter antwoordde, dat de afwikkeling van deze zaak in het ver schiet ligt- Biggekerke Restauratie toren vraagt de aandacht. Onder voorzitterschap van burge meester J. L. Dregmans kwam de raad der gemeente Biggekerke in vergadering bijeen. De burgemeester hield zijn nieuw jaarsrede. Daarin kwam o.m. naar voren, dat de financiële toestand van de gemeente niet ongunstig is en dat er m het afgelopen jaar 2o bouwver gunningen zijn verleend. De restaura tie van de toren, waarvoor de rege ring subsidie verleent, zal in 't ko mende jaar de aandacht vragen: zo ook de afvoer van 't rioolwater. Waar schijnlijk zal een wegenbelasting worden ingevoerd. De heer J. Moes, als oudste raads lid, beantwoordde deze rede. De ingekomen stukken en enkele voorstellen van B. en W. werden vlot afgewerkt. Besloten werd de nieuwe weg, vanaf de Meliskerkse weg naar Krommenhoeke tot de grens met de gemeente Grypskerke te noemen Kluithoekweg. Bij de rondvraag werd nog eens de wenselijkheid van een verenigingsge bouw naar voren gebracht. St. Laurens Z.L.M vergaderde. De afdeling St. Laurens van de Z. L.M. vergaderde onder leiding van de heer J. Koole Dz. De voorzitter me moreerde in zijn openingswoord de Februariramp en zei, dat 1953 in het algemeen, wat weersgesteldheid, op. brengst en prijzen voor de landbouw betreft, een goed jaar is geweest. De verslagen van de secretaris en pen ningmeester getuigden van een opge wekt verenigingsleven. Het aantal le den bedraagt 45. De aftredende leden van het kringbestuur werden herko zen, evenals de voorzitter der afde ling, de heer Joh. Marinissen en de al gemeen-adjunct, de heer A. Francke. Voor het lidmaatschap van het kringbestuur werd candiaaat gesteld de heer J. Koole Dz. Tot leden van de financiële commissie werden benoemd de heren D. Lorier en P. Rooze. De heer A. Buys bracht verslag uit over de algemene vergadering- De heren J. Gideonse en D. Lorier werden be noemd tot afgevaardigden van de af deling naar de algemene vergadering te Goes. Voorts zal het bestuur, op verzoek van de vergadering de mo gelijkheid bezien tot wederoprichting van het mussengilde. Koudekerke Boerenleenbank vergaderde Dezer dagen vergaderde in hotel „Walcheren" te Koudekerke de Coö peratieve Boerenleenbank „Koudeker ke". De voorzitter, de heer J. Jasper- se, memoreerde in zijn openingswoord het plotseling overlijden van de oud voorzitter, de heer W. Verhage- De kassier de heer C. P Jongepier, bracht verslag uit over net afgelopen jaar, dat voor de bank gunstig is ge weest Bij de bestuursverkiezing werd in de vacature Verhage gekozen de heer Joh. Jevel, terwijl de heren P. Wielemaker en W P. Roose als plaats vervangende bestuursleden hun intre de in het bestuur deden. De heer P. Wielemaker, aftredend als lid van de Raad van Toezicht, werd met grote meerderheid van stemmen herkozen, terwijl de vergadering de heren H. A. Mosselman en D. Verhage Wz. tot plaatsvervangende leden van deze Raad benoemde. Ouderavond Herv. school De Hervormde school te Koude kerke hield in het Verenigingsge bouw een ouderavond. Ds. L. D. van Dijl, voorzitter der schoolvereniging, verwelkomde de burgemeester van Koudekerke, de heer J. L. Dregmans en de gemeente-secretaris, de heer L. A. van Splunder. Daarna bracht de secretaris, de heer G. v. d. Voorde, het jaarverslag uit over 1953. waaruit o.a. bleek, dat het aan tal schoolgaande kinderen is geste gen; op 1 September 1953 bezochten 131 leerlingen de school. Voorts werd herinnerd aan het succes van de school in de tekenwedstrijd van Vei lig Verkeer. De leerlingen Dirk Wie lemaker en Jopie Boone hielden voor drachten, terwijl ook de Ambonese liedjes met gui taarb egel ei d ing veel succes oogstten. „Zeeland op zyn best", in Walchers costuum opge voerd door Hennie Schipper en Ine ke Brasser, viel eveneens in de smaak. Vervolgens werd aan de her sengymnastiek gedaan tussen 2 groepen van 4 jongens. Na de pauze hield de heer Chr. Schipper een refe raat over „Angst en vertrouwen in de opvoeding"', waarna tenslotte me vrouw van Eldik proza ten gehore bracht. Een collecte voor de gemaak te onkosten bracht f 38.50 op. Arnemuiden Ouderavond O.L.S. Te Arnemuiden hield de openbare lagere school (kom) een ouderavond De voorzitter van de oudercommissie sprak een woord van welkom. Ver scheidene sprekers voerden tijdens de ze avond het woord, o.a. de inspecteur van het lager onderwijs te Middel burg, de heer A. A. Leenhouts. De kin deren voerden op uitstekende wijze een kinderoperette op „De kleermaker en de kabouters". De heer P. C. van Maelsaeke dank te het gemeentebestuur voor de mede werking, die werd verleend bij de aanschaffing van klassemeubelen, naaimachine, e.d. Er werd na afloop een verloting gehouden. - De aanwezi gen gaven blijk van hun instemming met het gebodene door lang en harte lijk applaus. Vrouwenpolder Uitvoering „Ons Genoegen". Te Vrouwenpolder gaf de mondor gelclub „Ons Genoegen' haar jaar lijkse uitvoering voor haar begunsti gers. Er werd een tiental nummers op verdienstelijke wijze ten gehore gebracht. Vervolgens werd hel to neelstuk „De opvolger van De Een dracht" opgevoerd, dat door de aan wezigen bijzonder werd gewaardeerd. De directeur, de heer A. Jongepier, kan op een geslaagde uitvoering te rugzien. Twee diensten uitgevallen tussen Zierikzee en Katse Veer. De veerdiensten m Zeeland heb ben gisteren ondanks de mist op een enkele uitzondering na normaal g*. varen Van de dienst Zierikzee vielen twee diensten uit en wel die van 11.05 uit Zierikzee eD van 21.25 uit Katse- veer. Op de ifln Vlissingen—Breskens wera de gehele dag normaal gevaren Installatie hoofd Chr. Landbouwschool. Het hoofd van de Chr Lagere land bouwschool te '8 Heer Arendskerke. de heer C. Blaauw te Dubbeldam zal Zaterdag a.s. tydens een bijeenkomst in „De Prins van Oranje" worden ge ïnstalleerd. Oost- en West-Souburg CJ.M.V. vergaderde. De CJJJ.V. „Weest Getrouw" te Souburg hield haar jaarvergadering in „Rehoboth" De heer J. Wille- boordse sprak na gebed en samen zang, een welkomstwoord. De avond werd gevuld met zang en muziek Opgevoerd werd het toneelstuk „De mens wikt". Vervolgens sprak burgemeester A. H. S. Slemerding de C.J.M.V.-ers toe. Hij haalde daarbij herinneringen, uit zijn C.J.M.V.-tiJd in Rotterdam aan. Ds. Haitjema sprak een slotwoord. Openbare verkoping. Notaris J. L. Verhagen uit Vlissin gen bracht te Souburg de volgende percelen in openbare veiling: le. huls met tuin. Beciusstraat 28, verkocht voor f 2800 aan de heer J. Nieuwenhuize; 2e. huis met tuin Koopmansvoet pad 8, verkocht voor f 2200 aan de heer Dekker; 3e. huis met tuin, Nieuwe Vlissing- seweg 109, verkocht voor f 1700 aan de heer B. Everse te Haamstede. Jaarvergadering A.R. kies vereniging. De A.R. kiesvereniging „Luctor et Emergo" te Sóuburg nleld haar jaarvergadering in „De Zwaan" De vergadering stond onder leiding van de heer M. A. v. d. Putte, die na ge bed en schriftlezing een welkomst woord sprak. Na goedkeuring van de jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester waaruit bleek dat de af deling thans 181 leden telt, werd de bestuursverkiezing gehouden. Als voorzitter werd herkozen de heer M A. van de Putte en in de plaats van de penningmeester, de heer M. J. Contant, die niet herkiesbaar was. koos de vergadering de heer EL H. Vos jr. In verband met het 75-jarig be staan van de A. R.-partij werd door de heer G. Koole een causerie gehou den. waarin hij het ontstaan en de oprichters van de partij belichtte en de aandacht vestigde op de mannen, uit de partij, die voor land en volk veel hebben gedaan. STRIJD OM BUSDIENST. (Slot van pag. 1) een naar de mening van spr. overbo dige doublure van de N S.-iyn zou worden Spr. gaf toe, dat er voor de bewoners van Oost Zeeuwsch-Vlaan deren „enig gerief" was ontstaan door de busdienst, doch hij achtte dit niet van overwegend belang Het be lang van een klein deel van Zeeland zou niet mogen prevaleren boven al gemeen Zeeuwse belangen, zo zeide de heer Van Leeuwen en hy voegde er aan toe, dat dit tevens de mening was van het gemeentebestuur van Middelburg. Drs. Van Leeuwen deelde nog mede dat de schade, welke de N.S. door de busdienst lijdt, gebaseerd op het hui dige vervoer, 120.000 per jaar be draagt. V er gunning onnodig Namens Z.V.T.M. en B.B.A. hield mr M. van Vugt uit Amsterdam een vurig pleidooi vóór handhaving van de busdienst en voor het verlenen van een definitieve concessie aan beide maatschappijen. Na een overzicht te hebben gege ven van de huidige situatie ten aan zien van de aangevraagde vergun ningen (de minister moet nog in be roep beslissen over het omzetten van de tijdelijke in een definitieve ver gunning, maar thans is dus recht streeks by de Commissie Vergunnin gen Personenvervoer een definitieve concessie aangevraagd), stelde mr. Van Vugt de nogal verrassende vraag of er wel een vergunning nodig was. Hij betoogde, dat de wet niet bepaalt, dat de ondernemer- vergunninghou- der tevens exploitant moet zyn. waar bij hy als voorbeeld de onlangs ge stichte dienst Amsterdam--Den Haag noemde Hierby zijn de N.S. vergun ninghouder. maar do dienst wordt ge ëxploiteerd door de Noord-Zuid-Hol landse Verv.iersmy. Htj verzocht de Commissie by het eventueel innemen van een afwijzend standDunt om uitvoerige argumenta tie. daar dit het uitlokken van een principiële uitspraak overbodig zou maken. Behoefte bextaat. Spr. achtte het bewezen, dat aan de busdienst behoefte bestaat en hy wees er o.m. op. dat er ook voor mi litair vervoer gebruik van wordt ge maakt. Uit een enquête onder circa 750 reizigers, is gebleken, dat zij al len unaniem voor het handhaven van de busdienst waren. Van een nodeloze doublure z.ou zeker niet gesproken kunnen worden. Uit een onderzoek is gebleken, al dus mr. Van Vugt, dat aan de N.S. twee tot drie reizigers per trein zou den onttrokken worden en spr zeide te wensen dat de N.S geen grotere slagen te incasseren zouden krijgen Hg wees er op. dat de N.S. zich nim- (Slot van pag. 2) samen te vatten 1 In Nederland wordt de ui geteelt in een voor dit gewas juist op de grens gelegen klimaat De witte ui is daardoor vrij zacht; mei alle gevolgen van dien; 2 de gronden van de Zeeuwse en Zuidhollandse eilanden waarop de ui geteeld wordt, heeft door inundaties zwaar geleden, waardoor met name de doorlaatbaar heid >terk is verminderd Dit is funest voor de ui. 3 De rassenkeuze is niet onder invloed van de Uienfederatie zoals wordt beweerd gewijzigd 4 De optimale stikstofbemesting ligt la ger dan de telers over net algemeen aannemen en 5 de behandeling van het product is onderhevig aan toenemen de verruwing. Bij de oogst wordt de ui haastig opgeschept met een riek. men ontziet zich niet er met klompen over tt lopen en zo is er meer Elke beschadiging echter beteKent een vrij- kaartje voor de zwam van koprot Dr Van Beekom wees er enige ma len met grote nadruk op dat de vraag Ritthem „Ritthemse Usclub". De „Ritthemse IJsclub" hield in „Ons Dorpsleven" haar eerste leden vergadering. De heer J. J. de Mey, voorzitter, opende de vergadering en zette uiteen hoe 14 dagen geleden aoor het voorlopig bestuur in een yltempo van slechts 24 uiir een ijsclub werd op gericht met plm. 100 leden, welk aan tal sinds nog is gestegen. Des avonds was al een verlichte oaan van 400 m lengte gereed en er werd een druk gebruik van gemaakt, zowel door Rit- themers als Souburgers. In het defi nitieve bestuur werden gekozen de heren J. J. de Mey. voorzitter; A. A. van Ham. secretaris; Jst. Machielse. penningmeester. P. v. d. Broecke en mej. Mart. Cevaal Izd. Het voor naamste plan van de vereniging is om tegen de volgende winter een vaste ijsbaan te verkrijgen. Ook is het be stuur ongedragen tegen dezelfde tijd °en reglement samen te stellen. De ftnancële positie van de vereniging Is gunstig: ze heeft niet alleen reeds de verlichting in eigendom, maar zelfs ook nog een batig saldo. Domburg Jaarvergadering Contrólevereniging. Dezer dagen hield de Contröle-ver- eniging Domburg— Aagtekerke haar jaarvergadering te Domburg. In het afgelopen jaar traden 7 nieuwe le den toe, 2 leden vertrokken naar el ders en 2 leden beëindigden het vee- houdersbedrijf. Op 1 Januari j.l. tel de de vereniging 42 leden met in to taal 314 te controleren koeien. Tot bestuurslid werd herkozen de heer Joh. de Vtsser Jzn te Domburg, voorzitter en tot lid van de finan ciële controle-commissie de heer W. de Bliek. naar blanke nlen uit de practijk was voortgekomen en niet de bewuste po litiek van de federatie was „Het kwe ken van een onvatbare gelë'ui, behoort echter tot de onmogelijkheden Men zal dan ook dienen te gaan in de rich ting van de rode uit". DISCUSSIE Bij de diepgaande discussie kwamen nog verscheidene punten naar voren waarbij o.a. dr. Van Beekom nog op merkte dat er door de handel niet naar rassen wordt gevraagd, maar naar de ui in het algemeen Slechts 40 pet van de export bestaat uit rassen van de rassenlijst Met -ijfers toonde spreker aan. dat de resistentie van de ze uien tegen koprot groter is dan van andere Een van de debaters wilde een ver bod voor exporteurs om zelf uien te telen, omdat de boer immers ook niet mag exporteren De beer Bos (expor teur) zeide bet daar volkomen mee eens te zijn. maar „dan moet de teler verboden worden met zijn gewas te speculeren. Deze uitstekende geslaagde Uiendag stond onder leiding van de voorzittei van de tuinbouwcommissie der Z LM de heer P J. J. Dekker die In zijn openingsrede er op wees, dat de moei lijkheden pas overwonnen kunnen worden wanneer ieder op zijn terrein zijn uiterste krachten inspant om Ne derland als uien-exporterend land zijd goede naam te doen behouden De heer J A. van Nieuwennuijzen, voor zitter van de Uienfederatie gaf aan het slot van de vergadering een sa menvatting Verscheidene autoritei ten woonden deze Uiendag bü, o.a de burgemeester van Goes, mr W C. ten Kate en de waarnemend landbouwat- taché in Londen, ir. Legerstee. mer bekommerd hebben om BChade, toegebracht aan busdiensten Hij achtte het mogeiyk, dat de A.M.Z. schade zou lyden. maar vroeg wat zwaarder moest wegen- de voordelen voor het oubhek of de nadelen voor de A.M Z Spr achtte het duidelyk. dat het belang van het publiek moest prevaleren HIJ vroeg tenslotte om een onmtddellrjke inwerkingtreding van de beschikking, welke by voor raad uitvoerbaar verklaard zou moe ten worden, daar naar zyn mening de ministeriele beslissing over het verlengen van de tydeiyke vergun ning wellicht zou komen na het weder in dienst stellen van de veerdienst Kruiningen—Perkpolder. De motieven. Namens de Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch-Vlaanderen en na mens zestien Oost Zeeuwsch-Vlaam- se gemeenten voerden voorts het woord resp ir. C. A L, Horstman en mr. P H W. F. Tellcgen. burgemees ter van Terneuzen zy voerden de door ons reeds eerder gepubliceerde motieven aan, welke pleiten voor een handhaven van de busdienst: snellere verbinding, geen. overstappen geen hinder van uitvallen van verbindingen door mist of ysgang. Ir Horstman zeide nog. dat thans ook de PT.T. van de busdienst Sluiskil- Breda ge bruik maakt Evenals mr. Van vugt wezen beide sprekers er op, dat het weer uitschakelen van deze busdienst voor Oost Zeeuwsch-Vlaanderen een terugvallen in zijn isolement zou bete kenen. De Commissie Vergunningen Per sonenvervoer .waarvan ook de burge meester van Middelburg, mr dr N. Bolkektein deel uitmaakt, zal thans moeten beslissen over het al dan niet verlenen van een definitieve conces sie. Intussen ts dus tevens de beslis sing hangende van de minister over het door de Z.VT.M B.B.A aan getekende beroep tegen het afwilzen van een verlenging van de tydélijke vergunning, zoals deze destyds werd verleend door de voorzitter van dc Commissie. Afdeling Middelburg A.N.B. bestaat 60 jaar Op Zaterdag 13 Maart a-s. zal het 60 jaar geleden zijn. dat n Middelburg een afdeling werd opgericht van de Timmer liedenbond Ongeveer een jaar later - op 13 Februari 1895 volgden de schilders Twee dei toenmalige op richters van deze bonden namelijk de heren W C L de Ruyter en W H. Cornée beiden te Middelburg, zyn thans «og in leven. De twee bonnen gingen in 1920 een fusie aan. hetgeen de kracht van de organisatie deed toenemen De naam werd Algemene Nederlandse Bouw- arbeidtrsbond. na de oorlog Algeme ne Nederlandse Bouwbedrijfsbond De afdeling Middelburg telde na de fusie 109 leden, thans ruim 440 De A.N.B zal het 60-jarig Jubileum op de oprichtingsdatum vieren 's Mid dags is er in „De Gouden Poorte" een receptie, terwijl s avonds in 't Schut- tershoi een feestavond wordt gehou den. HET GENEEST VLUGGER "f EN BETER wanneer Gil er Akker's Kloosterbalsem op doet Deze heerlijke, zuiverende wondbalsem reinigt en geneesi wonden van allerlei aard. (speciaal ook brand wonden). voorkomt ontsteking (zweren) en bevordert de zo belangrijke groei van de nieuwe huid. Maar ook als wrijfmiddel bij rheumaiiek, spierpijn en lendenpijn wordt Akker's Kïoosterbalsem al drie geslachten lang geprezen met de wooiden: „Geen goud zo goed" (t//r#>rfrrwrte Marktberichten VEEMARKT ROTTERDAM. 22 Februari. Aanvoer n totaal 1734. Vette koeien en ossen 1086: Varkens 648. Vette koeien per kg. tn a le kw 2,80 —3.00. Ze kW. 2.60—2.80. 3e kw 2,34—2.50; Varkens (lev gew.) per kg in ct. le kw. 1.93. 2e kw 1.91. 3e kw. 1-88 Vette koeten orijzen even lager enkele prima's boven notering; darkens (lev. gew.) prijzen iets hoger enige prima exemplaren boven notering. GRAANBEURS ROTTERDAM. 22 Februari Binnenlandse granen (of ficieuze noteringen per :00 kg. franco Rotterdam) Tarwe, witte tot f 28.40; ro de. op vochtcondltle tot f 27 85 Voedergranen, kalm prijshoudend, zo- mergerst maalkwaliteit tol 23; overigens t 23—24 grove geschoonde ets daarboven; haver i 22.75—24. extra blanke daarboven; rogge 213522. Peulvruchten groene erwten vast f 40 —5450: schokkers vast f 50—79: bruine bonen kalm f 8098. FAMILIEBERICHTEN UIT ANDERE BLADEN Overleden: M C Capetle, vr.. 81 jr., Oostei land. overleden te Dordrecht: P- den Herder, vr.. 48 jr-. Bruinisse. over leden ce Utrecht; M. Moerdijk, vr.. 70 jr., Wilhelminadorp; J. Verhage, 81 jr., 's Gravenpolder. Nagekomen advertentie Heden overleed mijn lieve Moeder MARIA SCHUIT, Wed. van de Heer LEENDERT POLDERMAN, In de ouderdom van 82 jaar. Haar Dochter, ANNA FOLDERMAN Middelburg, 22 Febr. 1954. Lageweg 66. De teraardebestelling zal plaats hebben op Vrijdag 26 Febr. a.s. te 12.45 uur op de Alge mene Begraafplaats te Koudekerke. Vertrek sterfhuis 12 uur. Voor terstond gevraagd een voor bakkerij en loopwerk. Leeftijd plm. 16 jaar. A. v. DAM ME, Vlissingsestraat 3, Souburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 7