Pas op Overheid moet deel van de Waterschapstaak overnemen Tussen Amsterdam en Parijs voor verkoudheid SPORT EN WEDSTRIJDEN Amsterdamse Beurs 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 19 FEBRUARI 1954 DE HEER H. D. LOUWES Slechte financiële verhoudingen - Zwaardere taak In de rubriek „Uit hot bedrijfsleven" heeft de heer H. D. Louvves, hoofdbestuurslid van hot Kon. Ned. Landbouw Comité voor do zender Hil versum I gesproken over het onderwerp „Waterschappen, wat nu?" Spreker bhandeldo daarbij drie zyden van dit vraagstuk on wel: 1) de waterschappen leven onder slechte financiële verhoudingen; 2) de tnalc der waterschappen wordt veel zwaarder en belangrijker; 8) volk on re gering hebben niet die nieuwe verhou dingen Weten te scheppen, welke de omstandigheden vragen; werkelijkheidszin en visie hebben ontbroken. De regering heeft maxima's vast gesteld voor de koopprijzen van onze landbouwgronden en voor de pachtprijzen van boerderijen, tuin derijen en los land. Zij deed dit wei nig of niet hoger dan de prijzen voor de oorlog waren. Het gevolg daar van is. dat de inkomsten uit deze meenten of het spoorwegverkeer Het landelijke bezittingen voor de vele verzorgen door de provincies. Tegen- eigenaars, die hun bezit willen of over onze aller gevaarlijkste vijand moeten verkopen of verpachten, niet van buiten met een sterke vijfde co- stijgen, maar de onkosten van onder- lonne van binnen de Noordzee en houd der gebouwen en landeryen wèl de zeearmen en getijde rivieren i. hebben wij een versnipperd systeem van tegenweer met een centrale lei ding en een dito toezicht, die zeer onvoldoende werken. stijgen. Dit zich mee, dat de waterschapsbestu ren bezuinigden tot het uiterste. Zij voelden het ongepaste on het onze delijke van het opeisen van soms reeds uiterst sober levende oudere mensen van nog een deel van hun karig inkomen. Zeer vele waterschappen leefden onder zeer zware financiële zorgen en met zeer beperkte mogelijkheden, Zy konden eenvoudig hun dijken niet goed onderhouden, aldus de heer Louwes, die er de aandacht op ves tigde, dat door drie oorzaken de taak der waterschappen veel zwaar der is geworden. In de eerste plaats door de ontstel lend toegenomen last van het onder houd van wegen en bruggen, mede door de uitbreiding van het verkeer -De uitkeringen uit het wegenfonds zijn volgens spreker schraal of zij ontbreken geheel. Men heeft verge ten, dat het eerst om de dijken moet gaan en dan pas om de wegen De tweede oorzaak is veel ernsti ger: onze bodem daalt en de zee rijst. Nu het Pool-ys smelt en minder drukt gaat de aarde aan de Noordpool om hoog, het water uit, en wy er onder. Niemand weet precies hoe snel dit ëaat en waar het einde zal zijn. roeien er over zoveel duizend jaar palmen in Anthem of golft de zee er dan? deze deden en doen wat mogeiyk is en vaak meer dan dat. Maar volk en regering hebben hier een toestand laten bestaan die onge veer dezelfde is, als wanneer men onze grenzen nog liet verdedigen door de gemeentepolitie der De oude stelregel: „Wie 't water deert, die 't water keert", moet een andere uitleg krijgen. Niet de met overstroming bedreigde landerijen en huizen worden alleen door liet water gedeerd, maar geheel ons volk, Ons bestaan als volk staat op het spel. Wanneer wy het zeewater niet weten te keren: het deert ons allen. En daarom moet er, aldus de heer Lou wes, een aitdere verhouding komen tussen overheid en waterschappen: gedeelde verantwoordelijkheid, ge deelde kosten. Onze waterschappen zullen een deel van hun met ere gedragen en volbrachte taak moeten overgeven aan de overheid en deze zal dié met begrip, visie en durf moeten opvat ten. Voor geheel ons volk de ramp van 1 Februari 1958 bewees het ten duidelijkste geldt nu het commando: pompen of verdrinken. Welnu, er is maar één antwoord: Sompen! En dat betekent: alle schou- ers onder het werk van de strijd tegen de Noordzee. 9 De rivier de Lek is van Vreeswijk tot Wijk bij Duurstede door ijsbrekers opengebroken. De strijd op het groene laken AU vei l entte neem tijdig Sterk desinfecterend 60 tabletten t 0.98 Donderdagviiddag werd een aanvang gemaakt met dé wedstrijden voor het kampioenschap van Nederland hoofd- klasse Bandstoten. Van links naar rechts: J. H. Sweering. L G. J. Tee- gelaar P. Kruythof, H. Metz. C de Ruyter H. Popeljus, J A. Eichels heim en C. van Oosterhout. Vijand no. 1 Als derde oorzaak noemde de heer Louwes de verzilting. Het zoute water is voor óns volk vijand nummer één en de water schappen staan In de in wezen door hen niet meer te houden frontlinie. De laatste van zyn drie zijden van het onderwerp noemde spreker het tekort schieten van volk en regering in het onderkennen en afweren van de gevaren. Het gaat hier niet om een schuld van de waterschappen; BelgiëNed erland en de stemplicht Duizenden Belgische voetbal enthousiasten zullen tenzh ze vroeg opstaan op 4 April a.s., wanneer in het Deurne- staaion te Antwerpen de lan- denwedstrijd BelgiëNeder land wordt gespeeld, voor een dilemma komen te staan. Op dezelfde dag worden in België n.l. de parlements-verkiezm- gen gehouden en omdat ook onze Zuiderburen de stem plicht kennen, moet iedere stemgerechtigde, die zich op 4 April aan de verkiezingen onttrekt, met gerechtelijke vervolging rekening houden. Het Belgische senaatslid De Boey tevens burgemeester /an de gemeente Deurne heeft de Belgische voetbal bond en het ministerie van bin nenlandse zaken op deze wat hij noemt „onaangename sa menloop van omstandigheden" reeds gewezen. De betrokken partijen hebben tot nu toe ech ter nog niet te kennen gegeven van datum te willen verande ren Advertentie. T af eltennistournooi te Goes SPELERS AANGEWEZEN. De navolgende spelers zijn aange wezen om deel te nemen aan het ta- feltennistournooi te Goes, op Zater dag 20 Februari a.s.: R, Hofman, (Will van Zoelen); J. Kolyn, (idem); K. Tilroe, (idem); S. Hawrylkiewicz, (Wilno)R. Groch, (idem); H. Poppe, (Be Fair); D. Grootjans, (idem)W. Smallegange, (Goes). Twee spelers zullen alsnog worden aangewezen, doch de namen hiervan zijn nog niet bekend. BIUARTEN Om het kampioenschap hoofdklasse bandstoten In de biljartzaal van de sociëteit Kras te Amsterdam is Donderdag het tournooi om het kampioenschap van Nederland hoofdklasse band stoten begonnen. De uitslagen van de middagpartijen luiden. Kruythof (Barendr.) 150 58 17 2.58 De Ruyter (Maastr.) 146 58 22 2.51 Eichelsheim (Rott.) v. Oosterhout (Rott.) Metz (Den Haag) Popeyus (Barendr.) 150 52 24 2.88 144 52 12 2.76 150 53 19 2.83 135 53 10 2.54 150 41 21 3.65 120 41 18 2.92 De uitslagen van de laatste avond- partyen luiden: Sweering 150 55 14 2.72 De Ruyter 114 55 13 2.07 Popeljus 150 51 12 2.94 145 51 21 2.84 Sweering Teegelaar (Amst.) (Rott.) jpejjus Eichelsheim Het Amersfoortse biljart-incident Naar wij vernemen heeft de straf- en beroepscommissie van dé Kon. Ned, Biljart Bond het door de H.C. C. namens de speler H. Metz inge stelde beroep tegen de gang van zaken in de slotparty Van de Pol- Metz van het jongste tournooi om het Nederlands kampioenschap hoofdklasse 47/2 te Amersfoort af gewezen, op grond van de overwe ging dat het beroep niet binnen de fn het spel en arbitragereglement gestelde termijn en op de daarvoor voorgeschreven wijze is ingesteld en het derhalve niet ontvankelijk is. DAMMEN Persoonlijk kampioenschap van Nederland 1954 Vrydag 5 Maart a.s. zal te Utrecht het tournooi om het persoonlijk kam pioenschap van Nederland beginnen met deelneming van de heren J. H. Ansems (Amsterdam), P. Beers (Noord Scharwóude), A. van den Berg (Gouda), P. Bergsma (Warte- na), J. M. Bom (Rotterdam); ir. G. van Dijk (Wageningen), F. Gordijn (Den Haag), A. de Graag (Heus- den), W. H. J. Hartgers (Apel doorn), W. Huisman, (Leiden), A. Jurg (Apeldoorn), R. C. Keiler (Am sterdam), H. Laros (IJmuiden), P. Roozenburg (IJmuiden) en W. Roo- zenburg (Rotterdam). De officiële opening zal Zaterdag 6 Maart geschieden, omdat dan alle deelnemers aanwezig zullen zyn. Ge durende zeven achtereenvolgende weken wordt steeds op Vrijdag, Za terdag en Zondag gespeeld. Huisman won ran Italiaan Fanelli In de vtjfde ronde van het candl- datentournooi voor het wereldkam pioenschap dammen heeft onze landgenoot Huisman na 53 zetten van de Italiaan Fanelli gewonnen. De party tussen Demesmaecker (Belg) en Verse (Fr.) eindigde in remise. Na de 5e ronde luidt de stand: 1 Huisman 7 punten; 2 De mesmaecker (Belg.) 4 punten; 3, 4 en 5 Fanelli (It.) Guignard (Zwits.) en Verse (Fr.) allen 3 punten. Alle spelers hebben nu 4 partijen ge- Duivenpraatje Het 5de nummer van „Zeeuwse Vleugels" de Zeeuwse Duivenkrant, schenkt enige aandacht aan ons dui venpraatje dat we de laatste keer ga ven. Daarin zeiden we o.m, de nieuwe Zeeuwse uitgave met vreugde te groeten en wezen op het gevaar dat het blad een sjjcclflek Walcners of Be. vclands karakter zou kunnen krjjgen, JBC"> daar het blad vanuit Goes geredigeerd wordt. De redactie geeft in het 5de nummer do verzekering dat ze daar voor met de uiterste zorgvuldigheid zal waken, al geeft ze toe, dat hjj die Papierbakken gestolen uit Nederlandse treinen Weinig bemoedigend Naar. wy van de zyde der Ned. Spoorwegen vernemen heeft men on aangename ervaringen opgedaan met het by wyze van proef plaatsen van papierbakken in de treinen. Het lag in de bedoeling geleidelik in de eoupé's van alle rytuigen deze papierbakken te plaatsen. In de vier weken sinds men begon werd niet minder dan 10 procent van d© geplaatste bakken ontvreemd. Dit fs weinig bemoedigend voor het ver dere verloop van het experiment. 't dichtst bjj 't vuur zit zicli het best warmt. Om dit te voorkomen zullen de organisaties hun medewerking die nen te verlenen en we moeten erken- nen, het blad krygt meer algemeen heid. Inmiddels is er belangryk nieuws uit Zeeuwsch-Vlaanderen te melden. Daar 'wordt het komend seizoen vol gens een heel andere luchtlijn ge speeld dan vorig jaar het geval was. Met name op de vitesse-vluchten en de halve fond. De vitesse-vluchten gaan niet meer vanuit Noord-Frankrijk, maar er wordt in Zuid-Oost-België gelost. Hierdoor is het mogelijk een en an der met eigen lossing te volbrengen. Pol Dobbelaere uit Schoondijke, die belast is met het vervoer kan nu de duiven gemakkelijke*- zelf kan vervoe ren dan voorheen. Deze grondige ver andering in de vluchtlijn brengt met zich,'n overeenkomstige aanpassing op de leerronden voor jonge duiven. We missen nu de lossingsstations zo als Pittens, Eede, Ardoore en Moes- croen. Ze wijken voor Eekloo, Veld zicht, Oudenaarde. Arras en Dourdan zrjn verdwenen en daarvoor zyn de Belgische plaatsen Quievrain en Chi- may in de plaats gekomen. Wanneer men van de vitessevluchten overscha kelt naar de midden fond en de fond, dan komen de Franse stations weer te voorschijn. De grote fondvluchten blij ven gehandhaafd op Orleans (400 km), Corbeil (315 km), Pt. St. Ma- xence (237 km), Chateauroux (523 km), Limoges (836 km), Bordeaux (787 km), Dax (916 1cm) en St. Vin cent (931 km). Het vluchtseizoen be gint 11 April. 17 Febr. 18 Febr Calvé-Delft 136% 136% Nederland 1951 (3%) 100% 100% Kon. Ned. Hoogovens 178 177% Nederland 1947 (3%) 3 98% 98% Unilever 237% 237% Nederland 1937 3 95 1. 95 Ned. Kabellabriek 235 235 Dollarlening 1947 3 pet. 94% 94 Philips 222% 226% Investeringscertificaten 3 99% 99% Wilton-Fijenoord 191 191% Nederland 1962-64 3 100% 99% Billiton 332 Nederland N.W.S, 2% 78 773% Kon. Petroleum M(j. 369% 372% Ned. Indlë 1937 A 3 97%. Amsterdam Rubber 139% 142% Grootboek 1946 3 97% 97 b. Holland Amerika Lijn 152% 152% Nat. Handelsbank 132% 131% Kon. Paketvaart 132% 132% Ned. Handelmij. 1743% 174% Rotterdamse Lloyd 136 A.K.U. 187% 187% Ned. Scheepvaart Unie 140 139% Bergh's en Jurgens 275 276 Stv. Mij Nederland 145% 145% LEZERS SCHRIJVEN Het ontslag van Vlissingse K.V.P.-voorzitter Met verwondering nam ik kennis van uw berichtgeving betreffende de intrekking van de voorlopige candi- datuur-Schets en zijn ontslagname al9 afdelings-voorzitter. De procedure is in het kort o.m. dat de plaatselyke afdelingen voorlopige candidaten kunnen aanwyzien. Tot het uitbrengen van een advies wordt het bestuur' van de kring uitgebreid met zoveel leden als het kringoestuur telt (15). Personen die een aanwijzing als candidaat hebben aanvaard, hebben in deze verkiezingsraad geen zitting Na het uitbrengen vair het advies wordt deze raad als ontbonden be schouwd. Op een door het kringbe- stuur te bepalen dag wordt in de af delingen over de samenstelling der lijst gestemd. Dit is in hefalgemeen de gang van zaken. Nu heeft de vertrouwensraad niet de heer Schets, doch een ander aan bevolen, Is dat zó belangrijk? Het is slechts een advies niets meer of min der, het verplicht de leden tot niets. Bij de geheime partij-stemming wor den de candidaten aangewezen, waar bij men dus vrij is om het advies al dan niet te volgen. Dat heeft de heer Schets toch ook ervaren bij de voorbereiding van de Statenverkiezing in 1950: toen werd het advies niet gevolgd. Of dat juist was, laat ik in het midden. Trouwens het heeft geen zin om daarop terug te komen. Ik begrijp ook niet waarom de heer Schets het advies van Het vertrou wens-college aanvalt, terwijl hij voor de verkiezing van 1950 zich beroept op het advies van de toenmalige ver kiezingsraad. Natuurlijk kan men over het ad vies verschil van mening hebben, maar daarom is er ook een partij stemming om eventuele correcties aan te brengen. Het reglement op de voorbereiding van de Statenverkiezing geeft boven dien het recht om door middel van een kiescomité aan definitieve can- didaatstelling te bevorderen. Was dit niet de te bewandelen weg geweest? GROFFEN Voorzitter St. Kr. Middelburg K.V.P. Dell Mij. Bank van Ned. Gem. 414 Centrale Suiker Kon. Mij. De Schelde N.B B'altimore-Ohio New York Central Pennsylvania Anaconda Bethlehem Steel Genera) Motors Intern. Nickel Kennecott Republic Steel U.S. Steel North American Cy. Midcon tinental Shell Union AKU 4% 130 133% 121 123 124% 19% 23% 18% 31% 54% 48% 23% 18H 31% 54% 69% 48% 39% 40 20% 20% 67% 67% 86% 86% 115% 115% Over het geheel genomen is de beura gistermiddag niet tegengevallen Na een weifelende opening bewogen de koersen zich langzaam in opwaartse richting, zo dat het herstel nog vrij behoorlijk was. In het bijzonder geldt dit voor Philips, die de laatste dagen zware klappen heeft gehad. Begin beurs was de koers 22a, maar geleidelijk trok deze aan tot 227. Philips verliet de markt op 226% (223). Kon. Olie noteerde circa 3 punten bete», A.K.U. en Unilever prijshoudend. Ook de cultures kwamen op een ho ger niveau. Koersverbeteringen van 2 3 punten vormden geen uitzondering. De Scheepvaartafdeling hield zich echter af zijdig en noteerde hier en daar een frac tie lager De beleggingsmarkt verkeerde opnieuw in een mineurstemming. Enkele papleren noteerden zelfs punt en meer lager. Ue nieuwe lening bereikte op 97(5 98 een dieptepunt. Dit is 1 vol procent lager dan de emissieprijs. Pas volgende week wordt de eerste notering verwacht voor de Premielening Breda We) wordt een adviesprijs genoemd van 103 Dit ls aanzienlijk lager dan de eerste noteringen van Eindhoven en Enschede Van bepaal de zijde werden de Premieobllgalies aan geboden, zodat ook hier agere koersen ontstonden. Amerikanen stlL Prolongatie 2% pet. AMSTERDAMSE WISSELMARKT. Koersen op 18 Februari: Londen contant 10,61 Va 10,62%, New York contant 3.78% —3,78%, Parijs contant 1,0815—1.0033, Brus- sel contant 7.59%—7.60%, Frankfurt con tant 90,72—90.82, Ztlrich contant 86 90 87.08. Stockholm contant 73.11—73.21, Ko penhagen contant 54 73—54 83. Oslo con tant 54 0454.14, Braz. dollar contant 3.78 -3.79. HOOG EN LAAG WATER 20 Februari UN.A.P. U 4 N.A.P. Vlissingen 3.28 2,01 15.35 2,07 Tcrneuzen 3.59 2,18 16.21 2,24 10.26 2^48 22.23 2,07 Hansweert 4.38 2,26 17.05 2,34 11.08 2,62 23.07 2,21 Zierikzee 5.03 1,35 17.27 1,52 10.37 1,84 22.37 1.44 Wemeldinge 5.20 1,62 17.39 1,97 10.53 2,13 23.04 1,68 U N A.P. U.-NA.P. 10.04 2,29 22.01 FEUILLETON dooi F. DE SINCLAIR „Hulde!" zei Marta spottend en ze stompte haar sigarettenpeukje af in de asbak. „Dank u. Rookt u nu soms een siga ret van mrj?" „Graag V' Ze staken beiden opnieuw op. „Wilt u een kop koffie?" „Nee dank u; ik heb er In het vlieg tuig al twee gehad. Maar laat lk u er niet van afhouden." Hij schudde het hoofd. „Doet u heus niet. Ik ga verder". De inspecteur vervolgde: „Toen u weg was,, ongeveer vijf minuten later werd de heer Vriesendorp door de loudspeaker van de portier aan de te lefoon geroepen. Hij ging naar de cefl. Enfin, juffrouw De wilde. L'hiatoire se répète. Toen de portier na enige tyd zag. dat het licht in de telefooncel nog brandde, maar hij geen hoofd meer ontwaardde voor net toestel, deed hij de celdeur open en vond toen de heer Vriesendorp daar op de vloer liggen. Enfin, we kunnen dan het be kende zinnetje uit zovele „gemengde berichten" herhalen: de ijlings ont boden geneesheer kon slechts de dood constateren. Maar, en nu komt het inderdaad toch wel zeer opmerkelyke, om niet te zeggen: schokkende. Het visum repertum wees uit, dat de dood veroorzaakt is door een kleine steek wond in de hand, waardoor blijkbaar een of ander snel werkend vergif in de bloedbaan is gebracht en daar, evenals bij professor De Raat door snelle stremming van het bloed vry- wel onmiddellijk de dood veroorzaakt heeft." Marta zag de inspecteur aan, doch ze maakte niet dadelijk een opmer- !oe vindt U dat?" vroeg hy dan. king. „H<__ „Tragisch," antwoordde ze. „Juffrouw De Wilde," sprak hy dan. „Als dit verteld zou worden in een of ander detective-verhaal, weet u wat een zich schrander wanend lezer dan zou zeggen „Ja zeker," antwoordde ze. „Die zou zeggen, dat ik het wel gedaan zou hebben, omdat het wel erg toevallig is dat die beide heren met diezelfde juf frouw hadden gegeten of koffiege- dronken In een restaurant. Ik zou dat misschien zelf ook wel zo zeggen, als ik zo'n verhaal las! Maar iets anders, inspecteur. Is het bekend wie respec tievelijk professor De Raat en meneer Vriesendorp aan de telefoon hebben geroepen?" „Nee, daar is niets van bekend." „Wat het een mannenstem of een vrouwenstem, die hen aan de telefoon riep?" De inspecteur zag haar verrast aan. „Een mannenstem of een vrouwen stem? Nee, dat weet ik niet," ant woordde hy blijkbaar even bedrem meld. „Hoezo ?r' „Is dat dan niet onderzocht?" „Niet dat ik weet." Ze haalde haar schouders op. „Dat lykt me toch een ernstige fout", sprak ze dan, „vooral nu er zo'n on miskenbare samenhang is in deze sa menloop van omstandigheden. Was het in beide gevallen een vrouw? Was het een man? In ieder geval lykt het er toch wal erg veel op of degeen. die opbelde een medeplichtige was van degeen, die de dodeiyke verwondingen heeft aangebracht!" Hy knikte, zag haar een ogenblik aan zonder iets te zeggen, maar ken nelijk dacht hy na. Dan sprak hij: „Juffrouw De Wilde, heeft u een vermoeden?" Ze schudde het hoofd. „Nog niet," antwoordde ze dan. „Nog niet", herhaalde hij. „Als u nu ook nog glimlachte, dan zou ik ge neigd zijn aan de Sphynx te denken." „Inspecteur," sprak Marta, zonder op die opmerking in te gaan, „ik ver zeker u, dat mijn onderhoud met Vrie sendorp gisteren geen enkel vermoe den kon opwekken, dat zyn drama tisch einde zo dichtbij was. Maar, heeft u my nog meer te vragen?" „Het helpt me niet veel. U zegt toch niks." Ze lachte. „Het spijt me, dat ik u teleurstel. Maar dan nog een vraag 'mynerzyds. Gelooft of vermoedt u, dat ik me heb schuldig gemaakt aan een of an dere laakbare handeling?" „Ja zeker. Ik ben overtuigd en dat acht ik zeker laakbaar dat u vooralsnog dingen verzwygt, waarvan de wetenschap voor mij van het groot ste belang zou kunnen zyn." „Vooralsnog," herhaalde ze. „Wil dat zeggen, dat u er tenslotte toch mee voor de dag zult komen?" „Ten slotte," herhaalde ze en ze stond meteen op Hy deed hetzelfde en schudde het ^oofd.' „De houding van de Sphynx schijnt veel aantrekkelyks voor u te hebben". Ze reikte hem de hand. „Ik beloof u, dat ik zal spreken, zo dra ik de tijd daarvoor gekomen acht," zei ze. En toen ging ze heen. HOOFDSTUK XVI. Marta was in geen dag of tien op haar flatje in het Nieuwe Huis ge weest en toen ze er nu kwam, begon ze dan ook dadeiyk met de ramen eens open te zetten en stof af te nemen, want die lag grys op haar meubeltjes. Dp brievenbus zat vol drukwerkjes en een paar periodieken, waar ze op geabonneerd was, maar brieven wa ren er niet by. Ze was voornemens dadeiyk bene den in het restaurant te gaan koffie drinken. maar eerst belde ze de poli- tie-inspecteur van het bureau Leidse Plein nog even op, om hem mede te delen, waai nu voortaan haar adres was. Ze kon aan zyn stem horen, dat hy nogal gevoelig was voor deze attentie. Ze had er nog plezier in dat ze hem zo op zyn nummer had gezet, toen bleek dat hij verzuimd had want het was een verzuim! te informeren of het een mannenstem of vrouwen stem was geweest, die achtereenvol- ffens Victor en Vriesendorp aan de te- efoon had geroepen. Toen belde ze Jeanne op om die te zeggen, dat ze terug was uit Parijs. „Zo", zei Jeanne „en kom je niet by ons?" „Nee. ik kom heel graag eens gauw eten, maar ik het nu myn flatje maar weer betrokken." „Zeg, Mart, er is opgebeld door een juffrouw, wacht, ik heb het opge schreven, o, ja, hier: Juffrouw Lasal le, een vriendin van je en die vroeg waar je was er toen heb ik gezegd, dat je op reis was, maar dat je binnen een paar dagen wel terug zou zyn en dat je adres dan was in 't Nieuwe Huis. Dat was toch goed?" „Ja zeker, dat is nog een oude stu diegenoot van me, Beate Lasalle, ze was ook op Westerveld by de crema tie van professor De Raat. Alles wel by jullie? Herman en de kinderen?" „Ja, dank je, best, Kom je maar eens gauw overtuigen, jy nóg avonturen beleefd?" „Helemaal niet! Tot ziens hoor! Ik bel wel even als ik kom." „Goed! Graag!" Marta legde de hoorn neer. Dus Beate zocht weer contact met haar! Zou ze haar waarschuwing willen toe lichten? Dat was nu eigenlyk over bodig, ze wist misschien al meer dan Beate zelf! Een wonderlijk schepsel toch, 'n mentaliteit waar Je nooit uit wijs kon worden! Dat had ze trou wens altijd gehad. De oerinstlncten van de natuurmens schenen soms by haar weer helemaal op te vlam men. Dat had ze trouwens zelf wel eens erkend als ze daar over spra ken, zo over anthropologic in het al gemeen. Als je zo iemand tot vyand hebt, neem Je dan In acht! (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 6