mm J. LEÏJNSE'S SLAGERIJEN RONDE VAN NEDERLAND WEER IN GEVAAR Tussen Amsterdam en Parijs ELECTRISCHE STROOM VIEL UIT IN GRONINGEN JIMMY en de Bende van Bolletje Bink uit uk 4 ETHER B* :s J. LEÏJNSE'S SLAGERIJEN VEEVOEDING Firina U. U. den Boer Middelburg 4 PROV IN 01 ALB ZEEUWSE COÜR'NT WOENSDAG 17 FEBRUARI 1954 NIET AANVAARDBARE CONTRACTEN Stichting „Wielercontact" trok zich terug Naar het A.N.P. verneemt, heeft de onlangs opgerichte stichting „Wie lercontact" zich teruggetrokken uit de organisatie van de Ronde van Ne derland van dit jaar. De stichting „Wielercontact" heeft, in overleg met de door de stichting aangestelde tech nische leider Kees Pellenaars, er naar gestreefd om de Ronde van Neder land 1954 organisatorisch en kwalita tief zo sterk mogelyk op te zetten, waarbij men onder meer uitging van de gedachte, datna het succes van de Nederlandse ploeg in de Tour de France de tüd in ons land ryp was om de organisatie van de Ronde van Nederland op een gezonde basis te De stichting was volkomen accoord gegaan met de technische opzet van Pellenaars, maar daarna is gebleken dat de N.V. Efor, welke evenals het vorig jaar, toen de Ronde van Neder land echter geen doorgang heeft ge vonden, de licentie voor 1954 van de sportcommissie van Kon. Ned. Wiel- VOETBAL Nederlagen tournooi P.Z.C. De voetbalvereniging van de Pro vinciale Zeeuwse Courant houdt op 6, 13, 20 Maart en 10 April een ne derlagen tournooi. Een dergelijk tour nooi werd voor de oorlog reeds en kele malen georganiseerd door de „Middelburgse Courant". De drie eerstgenoemde wedstrijden worden gespeeld op „Modderoord" aan de Naaorst te Middelburg, de laatste op het Middelburgse gemeentelijk sport terrein. Aan het tournooi wordt o.a. deelgenomen door „Stavast" uit Mid delburg, „Goal" uit Vlissingen, een ploeg van de Keuringsdienst van Wa ren uit Goes en een elftal van de „Haagsche Courant". Er zijn prijzen beschikbaar gesteld door mr. dr. N. Bolkestein, burge meester van Middelburg, de directie en de hoofdredacteur van de P.Z.C. en door de commissie Bedrijfs- en Zomeravondvoetbal te Middelburg en de personeelsvereniging P.Z.C. geza menlijk. Na het spelen van de laatste wedstrijd op 10 April, worden 's avonds in het Middelburgse Schut tershof tijdens een feestavond de prijzen uitgereikt. ren-Unie heeft gekregen, aan de te engageren renners contracten wilde voorleggen, die wat de inhoud betreft niet overeenkwamen met de opzet, zoals deze oorspronkelijk door de stichting „Wielercontacr' was ge dacht. Pellenaars deelde het A.N.P. mede, dat de stichting „Wielercontact" en hij zelf als tenisch leider al het mo gelijke hebben gedaan om tot een ge zonde opzet van de ronde te komen. Hij vond het jammer, dat de zaken zo waren gelopen en de renners zou den het zeker betreuren, wanneer de Ronde van Nederland voor de tweede achtereenvolgende maal niet zal door gaan. Pellenaars staat op het stand punt, dat verscheidene fabrieken en commerciële ondernemingen in Ne derland zouden willen meewerken om een gezonde organisatie va., een Ron de van Nederland, welke ook tegen over het buitenland een goede indruk dient achter te laten, mogelijk te ma ken. Pellenaars kon, nu de stichting „Wielercontact" en hijzelf buiten de organisatie van de ronde van dit jaar zhn komen te staan, niet mededelen of de licentiehoudster met haar plan nen doorgaat. Beb van Klaveren won Tijdens internationale bokswed strijden te Amsterdam heeft de 44 jaar oude Rotterdammer Beb van Klaveren zijn tweede partij na zijn terugkeer uit Australië op punten gewonnen van de 27-jarige Brit Kit Pompey (niet te verwarren met zijn beroemde collega Yolande Pempey met wie hij alleen maar zijn achter naam gemeen heeft). Met een hartelijk en langdurig ap plaus liet het publiek zijn waarde ring voor deze prestatie uitkomen. WIELRENNEN Wegwedstrijd voor profs en amateurs te Goes? In Goes willen enkele wieler-en- thousiasten een wegwedstrijd voor amateurs en een voor professionals organiseren. Van verschillende zij den, o.a. door diverse bestuursleden van sportverenigingen, is reeds me dewerking toegezegd. Het ligt in de bedoeling de wed strijd voor profs te laten verrijden na de Tour de France. Men wil n.l., zo niet de gehele Tourploeg, dan in elk geval de topfiguren daarvan aan ^e start brengen. Dat Wim van Est en Wout Wagtmans aan deze start zul len verschijnen staat vrijwel vast De heren C. Zwartepoorte en M. de Jonge zijn te gast geweest in het huis van Wim van Est, waar enkele besprekingen werden gevoerd met Brabantse wielervrienden. Van Est zelf kon hieraan niet deel nemen omdat hy nog steeds in het ziekenhuis in Roosendaal verblijft FEUILLETON Waar zijn onze schepen? Arnedljk 14 te Londen. Alkaid 14 70 mijl Z.O. Vittorla haar Am. sterdam. Alamak 12 te Chittagong. Blijdendijk 13 360 mijl W.Z.W. ScillyB naar Rotterdam. Brltsum 14 270 mijl N.O. Tokio naar Van couver. Blltar 15 van Sydney naar Brisbane. Bacchus 13 naar Puerto Plata Bloemfontein 16 8.10 u. vjn. Vlissingen rede naar Antwerpen. Congostroom 13 te Fracoradi. Caltex Utrecht 1450 mijl Z. W. Kaap St Vincent naar Sidon. Gouwe 17 van Las Palmas te Hamburg verwacht. Drente 13 van Port Swettenham naar Colombo. Etrema 11 te Saigon. Grootekerk 14 van Port Elizabeth naar Amsterdam. Ivoorkust 15 Las Palmas gepass. naar Antwerpen. Jongkind 11 van Amsterdam naar Le Havre. Jagersfontein 16 210 mijl Z.W. Finisterre naar Las Palmas. Kota In ten pass. 15 20.00 u. Azoren naar Alexandrië; 16 150 mijl O. Azoren. Lekkerkerk 16 van Port Said te Genua. Perna 14 200 mijl N. Brisbane naar Wel lington. Polyphemus 14 te Genua. Straat Malakka 12 te Adelaide. Sinabang 8 te Surabaia. Sloterdijk 14 te Havanna. Stad Schiedam 13 te Vlaardingen. Soestdijk 13 te Tegal. Schie 16 van Tunis te Malta. doo. F. DE SINCLAIR „Jufrouw De Wilde," zei de man, die haar pas had, „wilt u mij even volgen?" „U volgen? Maar mnij suitcase?" „Die is klaar, die kunt u meene men," zei de douanier, die hem had nagezien en die nu met een andere passagire bezig was. Ze sloot hem nam hem op, volgde dan de man met de pas, die haar in een vertrekje bracht, waar zich een jufrouw in bevond, die een band om haar arm droeg, waar „Douane" op gedrukt was. „Heeft u niets aan te geven?" vroeg de man met de pas. „Nee, dat heb ik al gezegd," ant woordde ze wat ontstemd en teleur gesteld, dat ze nu nog niet klaar was. De douane zei iets tegen de juf frouw met de band om de arm, wat Marta niet verstond. „Ik zal een lijfsvisitatie bij u moe ten verrichten r' zei de juffrouw. „Gaat uw gang," zei Marta. „Moet ik me uitkleden „Niet nodig," en de visiteuze be gon haar vlug overal te betasten, wat omstandiger en nauwkeuriger dn de politie-inspecteur in Parijs het had gedaan, maar het was toch heel gauw afgelopen. „Dank u, dan kunt u gaan." Ze opende de deur voor haar. „aar stond de douane met de pas. Het is in orde," zei de juffrouw. „Alstublieft," zei de man dan en gaf haar de pas terug. „Merci," zei Marta. „Ben ik nu dan eindelijk een vrij mens? „Ja, ja zker," antwoordde de man lachend. „Zo vry als een vogel ln de lucht!" Buitengekomen keek ze rond of ze Vriesendorp niet zag staan, die ze daar stellig verwachtte maar hij scheen daar niet te wezen;1 wel zag ze iets verderop weer de man met de alpinopet en de donkere bril en toen ineens dacht ze: „Dat is De Boër, de zwager van Victor!" Of vergiste ze zich daarin? Hij was ook zo ver momd. Hij stond te praten met een man met een bruine deukhoed. Even dacht ze, dat het toch Vriesendorp wsa, maar dat bleek toch niet het ge val te zijn. Ze stapte nu haastig naar de blau we autobus van de K.L.M., welke wat verderop blijkbaar op vertrekken stond. Maar toen ineens kwam de man met de briune deukhoed, die met de alpinopeat had staan praten, op haar tnegestapt, nam zrjn hoed af en zei: „Jufrouw De Wilde, herkent u me?" Verwonderd zag ze hem aan. maar dan ineens wist ze: de politie-inspec teur van het Leidse Plein. „U...? Ja, zeker!" ,Weest u dan zo goed om met me mee te gaan." „Een arrestatie?" „Een arrestatie? Wel, nee, juf frouw De Wilde. Een vriendelijk ver zoek, een uitnodiging. Ik wilde zo graag eens een onderhoud met u heb ben op mijn bureau." Ze haalde haar schouders op. „Was die meneer, waar u zoëven mee stond te praten, niet meneer De Boer?" Trams in brand gestoken door betogers te Calcutta In Calcutta is het Dinsdag rumoe rig geweest. De politie moest van traangas en de vuurwapens gebruik maken om de mensen in bedwang te houden, die protesteerden tegen de arrestatie van een aantal stakende onderwijzers. De betogers staken trams en auto bussen in brand, sloegen ruiten in, vernielden winkels en lichtmasten. Er ziin ruim 30 gewonden gevallen. Tientallen betogers zijn aangehou den. Nadat het wat rustiger was gewor den, maakte de overheid van West- Bengalen bekend, dat zij de eis varl de onderwijzers tot salarisverhoging zou inwilligen. De onderwyzers, 23.000 in getal, zijn al van 10 Februari af in sta king. Zij worden gesteund door de linksgeoriënteerde politieke partijen. Later werd uit Calcutta gemeld, dat drie personen dodelijk werden ge troffen door schoten van de politie. De politie had driemaal het vuur ge opend om de rust te herstellen. ATHLETIEK Veldloop te Bergen op Zoom Op 3 Maart a.s. wordt op de „Mei- lust" te Bergen op Zoom een 3% km lange veldloop gehouden voor leden van de Koninklijke Marechaussee uit Brabant en Zeeland. De veldloop geldt om het kampioenschap van Zeeland en Brabant. „O, die meneer rvoeg me, om een inlichting, maar ik ken hem niet. Is het een kennis van u?" „Mijn wagen staat daar", sprak hij dan. „Mag ik u van uw bagage ontlasten?" Ze ?af hem haar suitcase. „Heel vriendelijk. Maar ik begrijp niet goed, dat men zoveel aandacht voor me heeft. Bij de douane ook al. Ben ik zo belangrijk?" Hij lachte. „We weten soms zelf niet hoe be langrijk wij wel zrjn, juffrouw De Wilde. Een bewijs, dat u een beschei den karakter heeft!" „O, dat is dan tenminste iets goeds. Dank u". Hij liet haar instappen in een ge reedstaande auto, nam naast haar plaats, trok het portier dicht „Vooruit maar De Vries!" Ze reden snel weg. „U verwachtte zeker hier iemand anders te ontmoeten", zei de inspec teur dan, „Ja, inderdaad", gaf ze toe. „Meneer Van der Meer, alias Vrie sendorp". „Ja, juist". „U zult die meneer Vriesendorp niet meer spreken, juffrouw De Wil de". .Heeft u hem gearresteerd?" (Wordt vervolgd) TREINVERKEER VERTRAAGD Fabrieken en bioscopen stonden stil Stad en provincie Groningen en 'n deel van Drenthe hebben het Dins dag meer dan een uur en in sommige gevallen bijna twee uur zonder elec- triciteit moeten stellen. Voor vele industrieën betekende dit een grote tegenvaller. Zo moesten enkele stro- cartonfabrieken, die niet op een ei gen net waren aangesloten ra de Dro- Alle wijnsoorten zouden uit gras te maken zijn Amsterdamse douane stelt onderzoek bij fabrikant in De Amsterdamse douane-recher che onderzoekt op het ogenblik een „graswynaffaire", die bijzonder be langwekkend kan worden. De ge schiedenis begon met het vermoeden, dat een heer in Loenen er een clan destiene alcoholstoker^ op na zou houden. Men doorzocht bij deze heer huis en tuin, maar geen droppel al cohol werd gevonden. Daarna hoorde men bij geruchte, dat in een bepaald bedrijf grote hoe veelheden „wijn" uit plantaardige producten hoofdzakelijk gras gefabriceerd zouden worden. Deze wijn zou in fraaie Hessen met Franse en Duitse etiquetten in tal van winkels te koop zijn. Het plantenextract zou in een Gooise melkfabriek vervaardigd wor den. Ergens in de Gelderse Achter hoek zou een „gistbedrijf" bestaan, dat van het extract wijnen maakte, die niet te onderscheiden waren van echte port, bourgogne enz. De neer uit Loenen erkende, dat hij in de melkfabriek plantenextract had vervaardigd en dat dit product voornamelijk met behulp van ge droogd gras bereid in een Gelderse fabriek was gebruikt voor het sa menstellen van „vruchtenwijn". Hij had echter geen tweede zen ding waarom gevraagd was willen afleveren, want de eerste zen ding was nog niet betaald. Wel meende hn, dat met behulp van zijn extract elke wijnsoort kan worden nagebootst. Dat is men nu bezig in een labora torium te Wageningen te onderzoe ken en wel op verlangen van de Am sterdamse douanerecherche, die pre cies wil weten waar men nu met deze graswijn aan toe is. Het procédé zou afkomstig zijn van een Amster dammer en er zou voor tal van lan den reeds octrooi op zijn verleend. 3. De inbraken ln Wilgenwolde en omgeving i dermate toe, dat de onrust onder de bevolking met de dag groter werd. De rovers gingen zo driest te werk, dat het lezen van de beschrijving hunner wandaden in de krant een spannende en opwindende bezigheid werd. Telkens viel het op, dat de inbrekers een grote mate van sluwheid aan de dag legden en dat z(j nooit of te nimmer een spoor achter lieten. Elk krantenartikel over een der brutale Inbraken eindigde dan ook steeds met het stereotiepe zinnetje: „Van de daders ont breekt elk spoor". Miebet zat ook elke avond de krant te spellen en soms liepen de koude rillingen haar over de rug. „Stel je voor", dacht ze. ..dat die kerels de één of andere nacht ook bij ons komen inbreken. Ik zou 't gewoon besterven". Miebet wist wel, dat meneer Brown niet van bange praatjes hield, maar na die geheimzin nige inbraak bij notaris Duyvecater had zij het toch een beetje op haar zenuwen gekregen. „O meneer B'rown", zei ze huiverend, „als die onverlaten maar niet 's nachts bij ons komen inbreken. Ik zou niet weten wat ik moest beginnen" Jimmy zag Miebet nog al spot tend aan. ,,'t Beste zou dan zijn", zei hij. „dat je mij dan even kwam waarschuwen Dan kan ik ze tenmin ste in hun nekvel grijpen en in de kelder opsluiten". Miebet schudde haar hoofd „Oh, oh, wat praat u er weer gemakkelijk over" zei ze „Ik zou'"t er niet graag op aan laten komen. Ir elk geval moeten wij er maar voor zorgen niet teveel geld in huis te hebben" Jim my glimlachte. Dat was geen probleem voor hem. vincie, hun productie staken. De bio scopen in Groningen moesten de voorstelling afgelasten. De trolleybussen van het gemeen telijk trambedrijf stonden midden in de stad stil, en werden later op de middag vervangen door motorbus sen. Deze storing was het gevolg van een mankement aan een der genera toren van het Prov. Electriciteitsbe- drijf te Groningen. Omstreeks 16.00 uur kon het hele net weer onder stroom worden gezet, nadat het lan delijke koppelnet was ingeschakeld. Het treinverkeer ondervond enige vertraging. De electrische trein, die om 13 50 uit Zwolle was vertrokken naar Gro ningen en daar om 15.05 had moeten aankomen, bleef dichtbij hetstation Groningen staan en moest door een stoomlocomotief naar Groninger, wor den gesleept. De electrische trein die om 14.40 uit Groningen naar Rotterdam en Den Haag s.s. was vertrokken stond stil in de omgeving van Beilen. Bloemenluister in Lisse Te Lisse is Dinsdag bij winterse kou een uitgebreide en r$k geva rieerde wintertentoonstelling geo pend van bolbloemen. Vijf dagen lang, 's morgens. '8 mid dags en 's avonds, zal men er de meest exquise soorten en de nieuwste variaties van bolbloemen kunnen be wonderen. Ondanks de kwalijke win ter zijn de organisatoren er in ge slaagd om op de 4000 vierkante me ter een lentetuin te scheppen Dit dank zij de kwekers uit geheei Ne derland, die hun beste bloemen, ge broeid onder de moeilijkste omstan digheden, inzonden. DONDERDAG 18 FEBRUARI. HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/S. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram 9.25 Voor de vrouw. 9.30 Waterst. 9 35 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 1100 Cabaret, il.30 Gr. 12.00 Zang en piano. 12.25 In 't spionnetje, 12.30 Land- en tuinb meded 12.33 Orgel spel. 12.50 „Uit het Bedrijfsleven" 13.00 Nws. 13 15 Meded. of gram 13.20 Metro- pole ork 14.00 „Rijk en geen geld", hoor spel. 14.30 Tenor, piano en voordr. 15.00 Voor de zieken. 15.45 Gram. 16.15 Voordr. 16 30 Gram. 16.45 Voor de jeugd. 17.30 Gr. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee: J. R. Meyer Ranneft. „De wisselmeren in Zuid-Oost-Nieuw Guinea". 18.00 Nws. 18.15 Sportproblemen. 18.25 Zang en gitaar. 18.40 Rep, of gram. 18.45 „Bijl Sheriff en zijn Prairie-Duivels", hoorsp. met muz. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Gesprotten brief ui» Londen 19 10 Dans- muz. 19.40 Rondetafelparlement 20.00 Nws. 20.03 Omr. ork. en sol. 21.10 „De onzichtbare verzameling", hoorsp. 21.50 Gevar. muz. 22 45 Sportact 23.00 Nws. 23.15 AVRO's Jazz Competitie. 23.45 24.00 Gram. HILVERSUM n. 298 m. 1007 kc/S. 7.00 KRO. -000 NCRV. 11.00 KRO 14.00—24.00 NCRV KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 7.00 Nws- en weerber 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio NC RV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst KROi 11.00 Voor de zieken. 11.45 Klein koor. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconc. (12,30— 12.33 Land- en tuinb. meded 1233—12.40 Voor de boeren). 12.55 Zonnewijzer. 13 00 Nws. en kath nws. 13.20 Tenor en piano. 13.45 Gram. NCRV: 14.00 Gram 14 45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. t5.35 Alt en plano. 16.00 Bijbeloverdenking. 1630 Fluit, viola da gamba en clavecimbel. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Marinierskapel 18.15 Zang en voordr. 1835 Raadhuispraat 18.45 Gram. 19.00 Nws - en weerber 1910 Voor de jeugd. 1930 Gram 20.00 Radiokrant. 20 20 Gevar progr. 21.45 Gram. 21.50 „Ik denk er zo overen U?" 22.00 Amus. muz. 22.20 Orgelconc. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15—24.00 Gram. Stichting Arbeiderskunstkring Vlissingen (Vlissingee Bestuurdersbond) De uitgestelde toneelavond van 4 Februari vindt HEDENAVOND (Woensdag 17 Februari) doorgang. Het bestuur. üoöjieraiieve Boerenleenbank 's-HEKR-ARiMDNKKRKE Voor Rentebyschryving en contröle wordt zitting ge houden te: 's Heer-Arendskerke: op het kantoor 25 en 26 Februari van 9—12 en van 1.304 30 uur; Wolphaartsdyk: in het gemeentehuis Maandag 22 Fe bruari van 12.305 uur. 's Heer Hendrikskinderen: in „Samuël", Woensdag 3 Maart van 14 uur; He.inkenszand: by de heer J. v. d. Does, A 82, Donderdag 4 Maart van 9.3012 en van 14 uur. Nieuwdorp: Café De Laat, Vrydag 19 Februari van 9.30 12 en van 13 30 uur. Biedt uw boekjes aan op de tyd welke op uw kaart is aangegeven, dit voorkomt wachten. Het kantoor is 19 Februari en 4 Maart gesloten. Wy betalen voor uw oud papier 3 cent. per kg. oud ijzer 6 oent per kg. lompen 25 cent per kg. Wij kopen alle soorten me talen tegen de hoogste dag- pryzen. J. P. LEYNSE, Schuif eist raat 6 en 9, telefoon 3906, Middelburg. In het Chr. ziekenhuis „Bethesda" te Vlissingen kan ge plaatst worden een meisje voor de linnenkamer goed kunnende naaien en strijken. Sollicitaties te richten aan de directie. B**HB**BB-K"X-BB*-X-BB**BB**BB-: B**flfl-X--KBB*ttBB«*BBXXBB-X"X-flB**l ai 2* MIDDELBURG brengen U wederom ve'e voordelen: EERSTE KWALITEIT RUNDVLEES 500 gram rib of riblappen 185 cent 500 gram magere lappen 175 cent 500 gram doorregen lappen 160 cent 500 gram lappen, flink doorregen 150 cent DE ALLERBESTE KWALITEIT VARKENSVLEES 500 gram magere lappen 500 gram procureur lappen 500 gram rib-earbonaden 500 gram schouder-carbonade 500 gram vet spek 500 gram mager spek 500 gram dikke bladrenzel 500 gram fyne braadworst Alle soorten fijne vleeswaren aan zeer lage prijzen. Eén blik in onze etalage en U bent er van overtuigd, dat wij U de allerbeste kwaliteiten brengen voor de allerlaagste prijzen. Vanaf heden vlugge en nette bediening. B*-X-BB*ttBB**BB**BB**BB-X-*-BB-X-*BB**BB-K*BB**BB**BB**BB* B**BB**BB**BB**BB* -X BB-X-XBK -X- -X H 9 X- -X- fl B -X-BB-X-X-BB-X--X-BB-X--X-HB* 185 cent 175 cent 165 cent 145 cent 115 cent 140 cent 85 cent 140 cent SS ■B ■B ■B Mr P. W. MEYL1NK, notaris te Middelburg, zal bij inschrijving verkopen het woonhuis met schuur tje en tuin, Dorpsstraat 45, te Serooskerke. Groot 4.22 are. Zakelyke lasten f 24.50. Ontruimd te aanvaarden 1 April 1954. Bezichtiging Maandag 22 Februari van 1012 en 2 4 uur. Inschrijving uiterlijk 2 Maart 1954 by de notaris, Lange Noordstraat 37. R.H.B.S. en M.S.M. te Middelburg. Met ingang van 1 Sept 1954 is vacant de betrekking van concierge. Vereist is: bekendheid met kantooradministratie, ma- chineschryven, stencil- en hectografeerwerk en het be dienen van de centrale ver warmingsinstallatie. Ambts woning is beschikbaar. De directeur, Ir. J. Ph. VAN DALSUM. Er is plaats by ons voor een bromfiets- hulpmonteur, liefst dipl. ambachtsschool maar niet vereist. Prettige leerzame werkkring. C. DE LEEUW MOTOREN MIDDELBURG. Tel. 2928. Na 6 uur 3204. VERSCHENEN: Beknopie handleiding voor onderwijs en praciijk m de kleibouwsireken door C. DEN ENGELSEN Hoofd-Assistent A by het Ryksveeteelt- consulentschap voor Zeeland. De Ryksveeteelt- en Zuivelconsulent voor Zeeland, Ir. W L. Harmsen, schryft in een voorwoord o.a.: ,,Een goede toepassing van de veevoeding heeft een sterk regionaal aspect, al naar het bedrqfstype uit eenloopt". „De verdienste van deze hardleiding voor de vee voeding is vooral hierin gelegen, dat de inhoud is afgestemd op de bedryven in het Zuid-Westeiyk zeekleigebied met overheersend akkerbouwkarak- ter, waar de veehoudery niettemin een organisch en economisch onmisbaar sluitstuk van de bedrijfs voering vormt". In een 19-taJ hoofdstukken geeft de schrijver een voudige aanwyzingen voor de practyk, waarby de theorie tot het uiterste is beperkt Eindelyk is er nu een eenvoudig boekje over veevoeding beschikbaar, dat zich aansluit by de omstandigheden, zoals die op Uw bedryf liggen. De prijs van dit met goede foto's geïllustreerde boekje bedraagt slechts 1.90. Verkrijgbaar bij de boekhandel Uitgave

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 6