C Le Père Souris is de koning der Parijse standwerkers 3 Eerste Kamer hield algemene politieke beschouwingen ONVERGETEUJKE WEDSTRIJDEN OP HET WITTE DOEK FILMVOORSTELLINGEN HET ENGELSE LEGER KRIJGT STRATEGISCHE RESERVE WOENSDAG 17 FEBRUARI 1994 PROVINCIALE ZE EO W 8 E O O TJ R A N T 8 LEVENDE MUIS OP DE ARM Verkoopt glazen oog op de rug en onzichtbare kousen PARIJS, FEBRUARI Er bestaat in ParUs een vakvereniging van lieden, dip de onwaarschijnlijkste zaken op de onwaarschijnlijkste manier trachten te verkopen. Het zijn de „camelots", waarvoor het Nederlandse woord standwerker niet helemaal een goede vertaling is. De camelots leven van hun gladde tong. Zy hebben vaak geen vergun ning van de politie om hun wonderlijke zaken aan de man te brengen. Dan werken ze clandestien, verzamelen op de drukke boulevards met erg veel misbaar een groep nieuwsgierigen om zich heen en zy beginnen hun tandenborstel, waarmede je torens je haar kunt kammen en blik ken kunt openen, hun wonderzeep of hun pillen, die zowel uw kiespyn als uw likdoorns doen verdwijnen met een niet te onderbreken woorden stroom aan te prijzen. Verschijnt er een politieagent ten tonele, dan is de camelot plotseling in het publiek verdwenen en niemand weet te vertel len, waar hy gebleven is. Deze nuttige corporatie van camelets, die in het gezellige boulevard- leven thuishoren, zoals de krenten In het krentenbrood zodat ze altyd door hun publiek tegen de verbaliserende agent worden beschermd heeft haar koning. Le Rol des Camelots, de koning der standwerkers is heus niet zo maar een grappenmaker, die zichzelf een kroon op het hoofd heeft gezet. Het syndicaat der camelots heeft op een goede dag een uit keurige heren be staande Jury benoemd, die de beste Parijse camelot moest kiezen. Daar toe werd een wedstrijd georganiseerd, waaraan alle standwerkers konden meedoen. De candidaat voor het ko ningschap moest voor het voetlicht verschijnen, een nummertje trekken, dat behoorde bn een bepaald voor werp, waarna hij dit zo getrokken ar tikel gedurende vijf minuten kon gaan aanprijzen. Le Père la Souris, Vadertje Muls zo genoemd omdat hij, terwijl hy werkt, steeds een witte muis over zijn arm Iaat lopen, hetgeen zeer veel pu bliek doet samenstromen trok een eleetrische deken, die hij gedurende vijf minuten met een dergelijke rad heid van tong en ook met dergelijke f;oede argumenten stond aan te pra- en, dat de gehele jury besloot er een te kopen Le Père Souris werd uitge roepen tot koning van de camelots en hiermede werd hij in heel Parijs een populaire en geziene figuur. Altijd keurig gekleed, steeds een 744- Hoeioél de pyramide van Clieops door vele auteurs in de oudheid is be schreven, kon niemand iets vertellen over het inwendige van dit machtige, maar minutieus geconstrueerde en be werkte monument, om de eenvoudige reden dat het binnenste van de pyra mide sinds het ogenblik dat de laat ste deksteen rvas gelegd, aan het oog onttrokken was gebleven. Gedurende ongeveer 3500 jaar zal de pyramide in ongeschonden toestand hebben be staan. Maar onbesproken bleef dit mysterieuze bouwioerk niet, want sinds oudsher gewaagden de geruch ten van onmetelijke schatten die hier in waren opgehoopt. Diezelfde geruch ten vertelden ook, dat de ingang van de pyramide zich aan de Noordzijde moest bevinden en dat de schatten van die kant het best benaderd konden worden. Egypte was reeds enige eeuwen bij het rijk der Kalifen ingelijfd, toen de ze verhalen het oor bereikte van al- Ma'moen, een zoon van de bekende Haroen al-Rasjid. Deze al-Ma,'moen was een belangrijk man, niet omdat hij na een succesvolle strijd tegen zijn broer al-Amin aan de regering kwam, maar omdat hij wijsgerige en genees kundige werken uit het Grieks in het Arabisch liet vertalen, waardoor by de Arabieren dezelfde basis voor aeze wetenschappen werd gelegd. De Kalif liet hiervoor een speciale academie stichten, genaamd het Huis der Wijs heid en van hieruit is dan ook inder daad de wijsheid begonnen, die na en kele eeuwen ook bevruchtend op West-Europa zou werken. Maar goed, toen grijze bolhoed boven zyn schrandere gezicht wist hij, over welk artikel het ook ging, het publiek der boulevards altnd te boeien. Het was een waar plezier om naar hem te luisteren en te consta teren, hoe hij de onmogelijkste zaken toch wist te verkopen. Een van de voornaamste nieuwigheden, die de Koning verkoopt, is het oog, dat je op je rug draagt en dat je ln staat stelt te zien, wat er achter je ge beurt zonder je om te keren. „Gaat bare kousen die zo onzichtbaar waren dat ze inderdaad ook niet be stonden en met een automatische tandenstoker. Eenmaal tot koning ge kroond begon hij zichzelf ook au se rieus te nemen. Bij de laatste presi dentsverkiezingen stelde hy zich can didaat maar werd tot zrjn oprech te verwondering niet gekozen. Of dat proces tegen die film nu weer een reclamestunt is, wy weten het niet. Maar wy denken, dat het glazen oog op de rug langzamerhand te bekend is geworden, zodat er no dig eens wat nieuws moest worden verzonnen. Le Père Souris zegt zelf dat hij genoee heeft van zyn vak. Hy wil een school voor standwerkers gaan oprichten, verplicht te stellen voor alle toekomstige ministers. door IAN BRUSSB welke geweldige voorde rde oog biedt voor onder- al-Ma'moen in 820 Egypte bezocht, wilde hij dan wel I \l*)'innnn cens weten wat er rlfld III (Ju 11 nu eigenlijk waar was van de verha len over de onme telijke schatten die in de pyramide van Cheops verborgen waren. Hij hield zich streng aan de 3500 jaar oude ge ruchten en liet m het midden van het Noordvlak op een hoogte van onge veer 7 m een horizontale gang in de steenmassa uithouwen. Wekenlang werd er doorgewerkt, maar de pyra mide bleef even'massief als zij altijd geweest was en men zou reeds op het punt gestaan hebben om de onderne ming maar op te geven, toen men in het binnenste van de pyramide iets naar beneden hoorde vallen. Hakkend m de richting van het geluid, werd tenslotte een omlaagvoerende gang bereikt, die echter was afgesloten door een gewéldig blok steen, dat uit de zoldering omlaag was gestort en welks val door de inbrekers was ge hoord. Bij dit punt ving tevens een andere gang aan, die naar boven voerde, doch ook deze gang teas af gesloten door een zioaar blok graniet, dat met geen mogelijkheid te verwij- deren bleek, zodat (le werklui in de zachtere kalksteen er een gang om heen hakten. De stijgende gang leid de tenslotte naar een tweeal boven elkaar gelegen kamers, waarvan de bovenste een roodgranieten tombe bevatte. Of de werklieden van al-Ma'moen de gezochte schatten hebben aan_ troffen, is niet bekend. Maar zowel het feit dat hiervan geen melding ge maakt wordt, gevoegd bij bepaalde verhoudingen die in allerlei afmetin gen van de pyramide kunnen worden vastgesteldhebben aanleiding gege ven tot allerlei theorieën, waardoor reeds in de vorige eeuw de uitdruk king „pyramidaie onzin" is ontstaan. H. Pétillon. u eens na len dit derde oog wyzers, voor wantrouwende echtge noten en voor politieagenten. Wie wil er van dit buitenkansje genieten. Niet allemaal tegelijk. Voor 100 francs bent u een oog rijker". En Vadertje Muls slaagde er altijd in verschillen de van die blazen ballen te siyten. Het wonderlijke is, dat de goedgelo vige lieden, die zich zo laten bedrie gen, later nooit terugkomen om hun honderd francs op te eisen. Door film beconcurreerd. De eens zo opgewekte Koning der Camelots is plotseling in grote „moei- lykheden geraakt". „Ze hebben me mijn persooniykheid en mgn naam gestolen", vertelt hy aan iedereen die het horen wil. Wat is er namelijk ge beurd. De Franse filmproducent Ber- thonieu heeft een film gemaakt over het leven der Parijse standwerkers. Deze rolprent kreeg de titel „le Roi des camelots". Maar aangezien Va dertje Muis wel een goede verkoper, maar geen goede acteur is, werd de hoofdrol in deze film niet door de echte koning gespeeld. Waarop Père Souris de filmproducent onmiddellyk een proces heeft aangedaan wegens het stelen van zgn naam. Het proces is voor gekomen en de Koning der Standwerkers heeft het verloren. De rechtbank besloot dat er niets gesto len was ei. veroordeelde Père Souris tot de kosten. Waarom, zo hebben we de nu troos teloze koning, die in een pension vlak by de Folie-Bergère woont, gevraagd, waarom heeft die film u toch zoveel kwaad gedaan Men had gedacht, dat ze juist een mooie reclame voor u zou zyn. Het antwoord luidde: „Ieder, een zegt, dat ik aan deze film zoveel geld verdiend heb, dat ik werkelijk niet meer behoef te standwerken. En de firma's, die een nieuw product hebben aan te bieden, vragen me niet meer, denkend dat ik te duur ben ge worden. Niet alleen dat de politie me in 1951 myn ver koop vergunning heeft afgenomen, zodat ik nu steeds clandestien moet optreden, maar nu heeft die film me ook nog myi titel, myn persooniykheid en mgn inkom sten ontstolen. Ik ben niemand meer". Wonderlijke man. Père Souris is in ieder geval een heel wonderlyke figuur. Hy heet Georges Curriez, werd in 't dertiende Parqse arrondissement geboren als zoon van een welgestelde Degrafenis- ondernemer. Hg was eerst ongeluk jes-redacteur aan een grote krant, waar hij op straat gezet werd, toen bleek, dat nij de mooiste ongelukjes maar zelf verzon. Daarna ging hg de medicynen bestuderen en zou stellig een slimme dokter zgn geworden, wanneer hy niet een praktyk was be- ëonnen nog lang voor hg arts was. >us werd nii ook uit de universiteit gezet. Zo stond hy dus weer op straat, waar hy handelsreiziger in ju welen, in Röntgenapparaten en in wonderpillen werd intussen stierf zyn vaaer, de begrafenisondernemer en Curriez erfde genoeg francs om een reis rond de wereld te gaan ma ken. Terug in het vaderland besloot hy camelot te worden. Hg verdiende goed geld met zyn derde oog, zyn onzicht- Parlementsleden spijbelden. Maandag heeft men de op lossing gevonden voor een raadsel, dat de Finse parle mentsleden sinds Vrgdag had beziggehouden. In de loop van het begrotingsdebat merkte men namelgk, dat de automa tische stemmachine stemmen registreerde die van lege ban ken kwamen. Het bleek dat de stemknop- pen van deze banken met luci- tereindjes waren vastgezet, waardoor de machine positie ve stemmen registreerde hoe wel de betrokken afgevaardig den afwezig waren. Onder ae „schuldigen" die zo afwezig aanwezig konden zgn, bevond zich de minister van financiën ln eigen per soon Zg hebben een „waarschu wing" van het parlement ge kregen. ENGELAND—FIFA EN ENGELAND—HONGARIJE EngelandFIFA 44! Het op eigen veld nog nooit versla gen Britse elftal werd tijdens deze wedstrijd op de rand van een nederlaag gebracht Enkele dagen voor de ploeg in Lon den aantrad, hebben tienduizenden Nederlanders de beste voetballers van bet contingent in Amsterdam ln actie gezien tegen F. C. Barcelona. Honderdduizenden hebben op die on vergetelijke derde Woensdag in October aan de radio geluis terd toen de Engelse ploeg dank zy een dubieuze strafschop aan de nederlaag ontsnapte. Deze historische voetbalwedstrijd, waarover nog steeds ge sproken wordt, zal voor de lezers van de Provinciale Zeeuwse Courant op het witte doek herleven dank zij de welke ons blad Maandag 22 Februari in het Concertgebouw te Vlissingen, Dinsdag 23 Februari in het Schuttershof te Mid delburg en Woensdag 24 Februari in het Schuttershof te Goes (alle voorstellingen beginnen om 8 uur) organiseert. De televisiefilm van de volledige wedstrijd EngelandFIFA wordt ln deze voorstellingen vertoond, gevolgd door een film, die de hoogtepunten weergeeft van de wedstrijd Engeland Hongarije, waarin de Engelsen de eerste nederlaag leden op eigen terrein tegen een niet Britse ploeg. Beide films zijn voorzien van in Nederlands gesproken com mentaar. Zij zijn ook als instructiefilm van bijzondere waarde, doordat vele markante gebeurtenissen uit deze twee unieke voetbalwedstrijden dank zy de televisie-camera en de tele lens van zeer nabij gefilmd zijn! Een instructief, interessant en spectaculair programma. Dus piet de beruchte strafschop in de laatste minuten, het in cident tussen scheidsrechter Griffith en doelman Zeeman, de knockdown van de arbiter enz. De prys der plaatsen ls 85 cent. Plaatsbespreken 10 cent. De voorverkoop is in Vlissingen: Zaterdag a.s. 1112 en- 2 4 uur; Middelburg; Zondag a.s. 1112 uur en op de dag van de vertoning; Goes: Woensdag (speeldag) 12 uur. Maandagavond i« Minister Staf. ver gezeld van Generaal-Majoor A. H. Noble van de U.S. Marines en hoofd van de Military Aid Advisory Group naar de Ver. Stafeti vertrokken. Bij het vertrek werd hun uitgeleide ge- daan door de Amerikaanse ambassa deur in ons land, Freeman Matthews (links). Het Wereldgebeuren Royale gemeentebesturen in Nederland In de Eerste Kamer betwyfeide de A.R. prof. Hellema het Dinsdagmid dag, of door de lagere publierechle- lyke lichamen en met name door de gemeenten wel zuinig genoeg met het geld wordt ómgesprongen. Dat zyn vrees niet ongegrond was. toonde fiy met enige voorbeelden aan; Den Haag heeft plannen gemaakt voor de aanleg van een Cultureel Centrum. Kosten: 40.000.000. Hoe zal men dit exploitabel kunnen ma ken? In de Dierentuinzaal is in Den Haag één grote zaal. geschikt voor vergaderingen en feestelgke bgeen- komsten, toch wil de gemeente het complex afbreken om er een nieuw provincie-huis te bouwen. De Apollolaan in Amsterdam werd met klinkers bestraat. Arbeiders on der een afdakje hebben alle naden één voor één met pek dichtgegoten. Het gemeentebestuur vond klinkers meer passend by de villabouw in de omgeving dan asphalt Wat dit alles kosten zal? Wet zeevaartdiploma's gewijzigd. Maandag is bg de Tweede Kamer een wetsontwerp ingediend tot wijzi ging van dt wet op de zeevaartdiplo- ma 8, Vroeger was de regeling dusda nig, dat zy, die een diploma van stuur, man of machinist behaald hadden in Nederlands-Indië, zonder examen een gelijkwaardig Nederlands diploma konden krijgen. De grondslag voor deze gelijkstel ling is echter door de souvereiniteits- overdracht weggevallen. Het nieuwe wetsontwerp heeft dan ook ten doel, aan deze vooroorlogse situatie een ein de te maken. DE TEGENSTELLING P.v.d.A. EN K.V.P. Kamer wil samenwerking en huidig kabinet handhaven Dinsdagmiddag ving de Eerste Kamer aan met de algemene beschou wingen. De redevoeringen, groepeerden zich, voor zover zy althans de po litieke constellatie in ons land tot onderwerp hadden om een vast punt en wel om het openbare dispuut, dat de laatste tjjd gaande is tussen prof. Romme en de voorzitter van de Tweede Kamer-fractie van de P.v.d.A. mr. Burger. Zoals uit verschillende krantenberichten gebleken ls, heeft laatst genoemde in deze polemiek, die als uitgangspunt had het bestaansrecht van de confessionele partijen, aan prof. Romme verweten, dat diens soci aal-economische politiek onduidelijk ls en dat zgn voornaamste streven ge richt is op het bewaren van de Katholieke eenheid met opoffering desnoods van andere gewichtiger belangen. Prof. Romme, van zjjn kant, sommeer de mr. Burger zich nauwkeurig uit te laten over de levensbeschouwelijke richting van de P.v.d.A., waarbij hy zyn volgelingen tevens tegen deze par ty ten stryde riep. Een verheffende indruk heeft deze twist tussen vrienden, die in hetzelf de huis samenwonen, biykbaar niet op de overige politieke groeperingen gemaakt, want de C.H.-heer Kolff betreurde in zyn begrotingsspeech, dat P.v.d.A. en K.V.P. meer op elk aar afgeven dan dat zii doen aan gepaste zelfcritiek. De spanning vond deze afgevaardigde niet erg, maar zy mag niet tot een breuk lei den. Scherven brengen in dit geval el uk. Prof. maar zii mag niet tot een breuk lei- Schf Ig geen ge._ (V.V-D.J dacht er eigeniyk niet an ders over. Hij verwachtte geen heil van de polemiek en noemde het ge krakeel „spelen met vuur". Party- en, die samenwerken, moeten buiten het parlement de nodige beperking in acht nemen en zich beheersen, waarschuwde hy. Mr. dr. In 't Veld, de fractievoorzitter van de P.v.d.A., en dus min of meer party in deze aangewakkerde tegenstelling, be greep niet, wat prof. Romme met zijn „wanhoopspolitiek" wilde. Hn was het eens met „De Nieuwe Eeuw' het R.K.-weekblad, dat prof. Romme de les heeft gelezen en dat nogal eens in de Kamer geciteerd werd. dat de P.v.d.A. niet in het minst door de aanvallen van de Katholieke fractie leider wordt getroffen. Enkele interessante punten kwa men uit dit politieke debat te voor- schgn. De heer Kolff zeide met vol doening kennis genomen te hebben van een socialistische uitspraak, dat de P.v.d.A. geen voorstander is van een allesomvattend staatsdirigisme, maar wel van een ontplooiing der vrye persoonlijkheid. „Kijk eens aan" vond de heer Kolff, „wellicht is dan op een groter aantal punten samen werking tussen C.H.U. en P.v.d.A. mogelijk dan tot dusver". Nóch de heer Kolff. nóch de heer Molenaar moesten iets hebben van een conservatieve concentratie, die mr. Burger als een soort spookachtig alternatief had gesteld voor het spaaklopen van de RoomsRode sa menwerking. „Wg zyn niet conser vatief', beweerden de heren. Prof. Hellema (A.R.) hield zich buiten de politieke debatten. „Mijn fractie-voorzitter heeft by het eerste optreden van dit Kabinet al zyn zienswgze verkondigd", zeide hij. Met de viering van net 75-jarig be staan van de A.R.-party in zicht, had hy nog niet de behoefte zich te men gen in de heftige discussies tussen grot. Romme en mr. Burger over.. et bestaansrecht der confessionele partijen. Prof. Molenaar pleitte voor een snellere huurverhoging en een snel lere woningbouw eh voor belasting verlaging en hy beval revaluatie van de gulden aan. vooral ten bate van de gepensionneerden en de midden groepen, die er hun koopkracht door zullen zien vermeerderen. Ook hg noemde drastische bezuiniging op de overheidsuitgaven noodzakeiyk, Even als prof. Hellema zag mr. dr. In 't Vela een depressie in het verschiet. Er zyn symptomen in Amerika, die haar aankondigen. Maar de grote krachtproef verwachtte hy pas na 1960, als de wereld de terugslag van de oorlog te boven is. Deze afgëvaar- digde beval krotopruiming en kern verbetering aan en hy opperde het denkbeeld om op de vijfde Mei fees telijkheden in verschillende plaatsen te "benutten voor 't organiseren van geldinzamelingen ten bate van de verplaatste personen. In de avondzitting noemde de heer Pollema (C.H.U.) het financiële pers pectief voor watcde staatsuitgaven betreft, niet rooskleurig. Het niveau van die uitgaven is te hoog. De heer Teulings (K.V.P.) vroeg de bijzon dere aandacht van de minister van financiën voor het beheersinstituut waar 5 jaar na het afsluiten van de zaken 500 mensen nog aan de afwik keling werken. Tegen elf uur werd de zitting verdaagd tot Woensdag morgen half elf. Ruiten stuk Dc Engelse ambassadeur Sir John Balfour heeft te Madrid een ru moerige tijd achter de rug Opge wonden jonge lieden bestormden zijn ambassade en eisten, dat Koningin Elisaoeth II geen bezoek zou brengen aan Gibraltar, welke rots de Engelse doorn is in het Spaanse vlees. De beer Balfour liet daarna een officieel, maar niet al te krachtig pro test horen- Niet al te krachtig want men glimlachte in Londen verstolen om de hevige Spaanse uitingen. Men wist hoe sommige Spaanse be togingen plegen te ontstaan. Waren niet kort tevoren enige duizenden lie den, voorzien van blauwe hemden, naar 'n demonstratie van de herleef de Spaanse Phalanx (fascistenbewe ging getrokken? En was niet achteraf gebleken, dat vele van deze lieden hun dorpen hadden verlaten, aangezien hun gratis was aangeboden een nieuwe broek, een blauw hemd en een re- tourbÜjet-Madrid? Op soortgelijke wijze was het ge gaan met de jongelieden, die vol vreugde vensterruiten van de Britse ambassade hadden stukgeworpen Ze waren des ochtend in de universiteit door een hunner hoogleraren ge ïnstrueerd. Dat moest dus wel ln orde zyn, meenden de jongelui. Een tegenvaller was. dat ze bij de ambassade stieten op Franco's militaire politie Die mili taire Dolitie maakte er geen gekheid mee. Gummiknuppels daalden op hoofden en ruggen tot grote woede van de spes patriae. De volgende dag liepen 4000 jon gelieden te hoop voor het hoofd bureau van politie om te protes teren tegen het optreden van de po litie. Ze waren woedend. Eerstens om dat de demonstratie voor de am bassade „officieel opgedragen" was. Daarnaast omdat de kramen (op bevel van Franco) geen melding van de veldslag voor de ambassade maakten. Ze gilden om persvrijheid en al zul ke dingen, welke in het land van Franco onbestaanbaar zijn. Tenslotte suste de politie het geval met een communiqué, waarin gezegd werd, dat niet de studenten, maar op- reiletjes-beluste-buitenstaanders de kwade pieren voor het ambassadege bouw geweest waren. Als een nachtkaars ging daarna de anti-Britse actie uit! Vorige week Vrijdag ls in Madrid ook een soortgelijke actie tegen de Fransen stillekens uitgedoofd. Die actie ontsprong in Tet iean. waar een Spaanse generaal de Marokkaanse Khalief van Tetoean onafhankelijk verklaarde van de Marokkaanse sul tan. Een grootse betoging werd georgani seerd, waarbij tal van Marokkanen verwijten' slingerden naar de Marok kaanse sultan, die in Frans Marokko resideert en die slechts een marionet ln handen van de Fransen zou zijn. Plechtig kwam een delegatie uit Tetoean en Algericas naar Madrid om Franco te verzekeren, dat men in Spaans Marokko niets meer met Frankrijk van doen wilde hebben. Toen de heren Zaterdag terugreisden naar net zonnige Spaans Marokko, waren de Spaanse kranten opvallend terughoudend en de Spaanse radio was opvallend stil Geen woord van critiek op Frankrijk werd meer ge hoord. Blijkbaar zijn de Spaanse eisen je gens Frankrijk plotseling weggezakt. Zo gaat dat in Franco-Spanje- Men fluistert nu. dat Franco deze opgewon- denheiajes niet zo zeer organiseerde voor net buitenland als wel om da aandacht van zijn volk geboeid te houden Hij zou de tijd rijp achten om Spanje tot een republiek te ma ken, waarvan hij dan zelf president voor het leven zou worden. Enkele maanden geleden heeft prof. Javier Gonde, de studenten van de juridische faculteit te Madrid de vraag iaten beantwoorden wat ze ver kieselijker vonden, een ep ibnek of een monarchie. Twee derde deel sprak zich uit voor de republiek en een derde deel voor de monarchie Men vraagt zich nu af of het Spaan se volk er precies zo over denkt al* de Madrileense studenten. Voorlopig ter sterkte van 2l/z divisie Naar van gewoonlijk welingelichte 7,yd© wordt vernomen, zal de mobie le strategische reserve, welke de Britse regering van plan Is op te richten, twee en een halve divisie omvatten. Deze troepen zouden dan binnen een etmaal kunnen worden overge bracht naar een plaats, waar zy no dig zijn. Het overbrengen zou geschieden door viermotorige straalvliegtuigen, die elk honderd-en-vgftig bewapende infanteristen kunnen bergen en met een snelheid van 560 km per uur zou den vliegen. Dit type vliegtuig zou een gewijzigde versie van de „Bri tannia" ziin. In aansluiting op de 'orming van de strategische reserve zou de Britse regering geleidelijk de Britse garni zoenen overzee kleiner willen maken, te beginnen met die in de Suezka- naalzone en Malakka. Er zou verder een keten van bevoorradingsbases, van Cyprus tot Singapore, gevormd worden. In de toekomst zou men de sterkte van de strategische reserve willen vergroten tot arie a vier divisies. Sir John Balfour stenen vliegen. Fluoscerende postzegels in Nederland Te Amsterdam neemt de P.T.T. thans proeven met een stempelmachi- ne. die men niet behoeft te voorzien van gesorteerde stukken, welke zo on geveer op de zelfde plaats van postze gels zgn voorzien. De machine zoekt namelgk zelf de plaats, waai de postzegels zich berinden en stempelt daar. Dit is mogejgk doordat men voor de (proef)-postzegels fluoresce rend materiaal heeft gebruikt. Het ligt in de bedoeling fluoresce rende postzegels uit te geven, waar door het machinaal stempelen van ongesorteerde brieven, briefkaarten enz. mogeiyk wordt. Men verwacht daarvan een grote besparing en te vens een versnelling van het postver voer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 5