KAPPIE EN DE GOUDEN HOORNS Nieuws uit Walcheren NOORDWELLE WENST EVENEENS ZELFSTANDIG TE BLIJVEN 00K NIEUWERKERK TEGEN HET SAMENVOEGINGSPLAN "1 ICHTS? I HOEST l)s NACHTS? ABDIJSIR0C? WOENSDAG 17 FEBRUARI 1954 PROVINCIALE! t B B i' W t E CO U N A N 7 7 Middelburg Causerie voor Christelijke Middenstandsvereniging De Christelijke Middenstandsvere- te Middelburg vergaderde .gavond In het C.J.M.V.- 'iiden! iaing de heer P. L Hamming, heeft drs. A. bouw. tijdens deze bijeenkomst, die onder leiding stond van de voorzitter W. Overwater uit Amsterdam, een causerie gehouden over het onder werp „Het kapitaal van de onderne mer en de gulden van de consument". Spreker betoogde, dat er tussen de ze beide grootheden een wisselwer king bestaat: het kapitaal waar onder dus ook het bedrijfspand van is nodig om de de ondernemer gen", terwijl diezelfde gulden ononl Deerlijk is om de zaak draaiende te houden. Drs. Overwater gaf voorts een aantal nuttige wenken over be drijfsvoering en bepaalde zijn gehoor vervolgens bij de omzet van de on dernemer. Hti wees o.a. enkele mid delen ter vergroting van de omzet aan, zoals het toepassen van het cadeaustelsel, waarover hij uitvoerig sprak en concludeerde, dat dit ver werpelijke wijze van omzetvergro- ting is. Een ander middel is de re clame, die voor iedere middenstands zaak noodzakelijk is. Spr. drong vooral aan op goed gerichte reclame. Als laatste middel om de omzet uil te breiden wees drs. Overwater op 't afbetalingssysteem, echter niet in zijn meest afschrikwekkende vor men. maar door middel van betaal- zegelkassen of volks<-redietbanken. waarbij de laatste instelling naar ziin mening verreweg de voorkeur ver dient. Spr. maakte tenslotte enige opmerkingen aan de hand van de on langs verschenen Middenstandsnota. Naar aanleiding van deze causerie ontstond een geanimeerde discussie, waa'-bh de spreker op verschillende punten nog dieper inging. Voorts werden ter vergadering noe enkele mededelingen ^edaan omtrent de door de Middelburgse Middenstands- centrale a.s. zomer te organiseren „Middelburgse Gewicht Actie". Hoe "»I de fijVverbitciiw» gefinancierd worden? (Slot van pag. 2.) Van andere tijde werd gevraagd "n inzicht te geven in de kosten van het tijdelijk herstel van de trambaan Hierbij zal ook rekening gehouden moeten worden met de verhoging van de Sehouwse Dijk die kostbare nieu we opritten nodig zal maken Is het juist, dat reeds thans de oude wegen in een toestand verkeren, dat zij bus- verkeer zouden toelaten zodat her stel van de trambaan niet noodzake lijk zou zijn' Ook vraeen sommige Kamer'erien hoe de bevolking van het eiland zelf over deze kwestie denkt Isolement Een ander punt. dat aangesneden werd, vormde het isolement van de eilanden in het rampgebied tijdens de jongste vorstperiode- Had niet ge zorgd moeten worden, dat ijsbrekers de noodverbindingen intact hielden' De moeilijkheden van de reeds zo zwaar getroffen bevolking zijn onno dig vergroot. Gevraagd werd ook in hoeverre overeenstemming is bereikt met eige naren van vroeger ingedijkte, doch sindsdien verlaten polders In het Sloe alsook over de eigendomsrechten in deze en over de positie, welke deze eigenaren Innemen bij de voorgeno men afdamming. Is hier een redelijke oplossing te vinden? Bevrachtings- commissariaten Wat betreft de samenvoeging van Rijksverkeersinspecties en Bevrach tingscommissariaten wilde men na gaan in hoeveel gevallen een Rijks- verkeerslnspecteur en in hoeveel ge vallen een Bevrachtingscommissaris als hoofd van de te combineren dien sten zal worden benoemd In gevallen waarin een Rijksverkeersinspeeteur als chef van dienst zal optreden, die nen aan de Bevrachtingscommissaris uitgebreide bevoegdheden te worden toegekend Kennis van het scheep vaartverkeer valt nu eenmaal moei lijk te verwerven en vereist een lang durigei ervaring dan die van het land- verkeer. Ond er hand elingen met België Ook kwamen de vragen van de Schelde Rijn-verbinding ter sprake Sommige leden meenden dat deze eerst aan de orde kunnen komen, wanneer de regering haar houding zal hebben bepaald ten aanzien van hel rapport van de Delta-commissie Door de ramp is de situatie gewijzigd en heropening van het Kreekrak ver dient chans ernstige overweging. In verschillende Belgische bladen is de stelling ontwikkeld, dat afsluiting van de zeegaten een internationale kwestie zou zijn, waarbij niet alleen België, maar ook Engeland en Frank rijk medezeggenschap zouden hebben en dat als prijs voor de te verwerven goedkeuring van Nederland een Moer dijkkanaal te bedingen ware Mei klem werd er op aangedrongen hel standpunt te nandhaven. dat de af sluiting der zeegaten onder de be staande verdragen een uitsluitend door Nederland te beslissen aangele genheid is. Andere leden vragen of de minister wil mededelen of er van Nederlands gezichtspunt bezwaren bestaan om de problemen Rijn—Schelde-verbinding sluis van Terneuzen en Stop van Ter- naaien los van elkaar te behandelen Sommige leden vreesden tenslotte, dat de nieuwe regeling, volgens welke België sedert 19 April 1953 aan mo torschepen tussen Dordrecht en Ant werpen/Gent een bedrag van 2 Bel gische francs per vervoerde goede- renton uitbetaalt, zonder dat het hier over met Nederland overleg heeft ge pleegd weinig hoopvol is voor een gunstie resultaat van de onderhande lingen over de Nederlands—Belgische waterwegen. Burgemeester Bolkestein sprak voor P.v.d.A. De afdeling Middelburg van de Partij van de Arbeid hield Maandag avond in „De Gouden Poorte" te Middelburg een ledenvergadering De voorzitter, de heer A J. Beren pas. wees in zijn inleidend woord op de belangrijke discussie, die thans wordt gevoerd naar aanleiding van de redevoering van prof Romme over de verhouding van de K.V.P en de P. v d. A. en het antwoord, dat mr. Burger daarop heeft gege ven. Vervolgens nam de voorzitter met hartelijke woorden afscheid van me vrouw Van BovenWoudstra, lid van het afdelingsbestuur en presi dente van de Vrouwenhond. In ver band met haar vertrek naar Den Haag. Hij prees haar om de activi teit. die zij in beide functies heeft getoond. Bij de bespreking van de verkie zingsactie werd medegedeeld, dat vóór de Statenverkiezing een open bare vergadering met verschillende sprekere zal worden gehouden. In overleg met de andere partiien is be sloten om de drie dagen vóór Pasen geen verkiezingspropaganda te voe ren. Mr dr N. Bolkestein, burgemeester van Middelburg, hield vervolgens een wetenschappelijk betooe over de po litieke partij als verschijnsel. Spreker noemde als kenmerken van de poli tieke partij: het zich baseren op be ginselen, het bevorderen der noiitie- ke bewustwording en de functie als selectie- en contróle-apparaat. Ge hechtheid en traditie spelen naast het beginsel veelal een belangrijke rol, evenals de persoonlijke binding f het zich In de partij thuisvoolen Oppositie ls ln een democratie een absolute noodzakelijkheid. Tn een democratie heeft iedere par tij een rem nodig. Eén gelijkgerichte partij is als ideaal verwerpelijk, me de omdat zij in een democratie bui ten de menselijke werkelijkheid staat. Op deze rede volgde een dis cussie. Hoge onderscheidingen aan padvinders uitgereikt Tijdens een bijeenkomst van de Nederlandse Padvinders Verenlgine te Middelburg, die Maandagavond in het Nederlands Koffiehuis werd ge houden, heeft de districtscommissa ris van de NP.V voor Zeeland, ou- baas J. J. Merjboom, onderscheidin gen uitgereikt aan twee Middelbur gers, die zich verdienstelijk hebben gemaakt voor de padvindersbewe ging in de Zeeuwge hoofdstad. Het waren de 80-jarige hopman A. J. Bosdijk en oiibaas J. J. de Kuijper, die resp de zilveren en de gouden Ja- cobsstaf ontvingen. De heer Meijboom hield, nadat hij de hoge onderscheidingstekenen na mens de Koninklijke commissaris van de N P.V.. Prins Bernhard, en het hoofdkwartier van de Nederlandse Padvinders had overhandigd een toe spraak tot de heren Bosdijk en de Kuijper. Spr. wenste de onderschei denen geliik met de hen verleende Jacobsstaf. het symbool van eenvoud en training, die zij hebben verdiend voor hun '.uitengewoon en zeer ver dienstelijk werk gedurende een groot aantal jaren in het belang van de ontplooiing van het „Snel van Ver kennen". Hij voegde daaraan nog vele waarderende woorden toe en deelde tenslotte mede. dat de bflbe- horende oorkonden door Prins Bern hard zullen worden ondertekend en binnenkort worden ♦'oesrezonden. Vervolgens werden de heren Bos dijk en de Knijper gelukgewenst door de heren C. Hordijk, voorzitter van de Berdenis van Berlekomgroep, P Vreke. namens de oud-Padvinders en hopman J. M. Scheele eveneens van de Berdenis van Berlekomgmen Tenslotte werd een aantal lichtbeel den vertoond, die herinnerden aan hetgeen de Middelburgse padvinders voor de oorlog presteerden. Vlissingen Afscheid voorzitster K.A.V. Vlissingen Te Vlissingen nam de K.A.V. scheid van de oud-voorzitster. Marktberichten VEILING MIDDELBURG. 16 Febr: Aardappelen: Meerlandtrs grote i.2 Bintjes grote 10. Furit Appelen: Goudreinette I 42— 50, n 30, K 35—46 Jonathan I 23—54 Golden Delicious II 27, K 48 Cox Oranje Pippin II 28. K 42—46 Zoete Bloemé I 28—29. II 20—23 Lombart's Calville 41 Winston I 3246 Lady Henneker K 26 Appels val 3—25 Peren- St Remy I 3537 K 35 36 Provisiepeer I 34. Legipont I 20. II 15-16. Groenten: Knolselderie 1027 Spruiten 42—95 Boere kool 11—28 Sav Kool 20-36. Rode kool 7-16 Ge le kool 20—21. Koolrapen 11 Waspeen 21—27 Prei 17—29 Uien 5—8 Peen per kg 4—12. Glasveldsla 1.30—201 Sla per kg 215. Bloemkool C 26 Herfstrapen 7—15. Witlof 5971- Kro ten per kg 7—29 Andijvie 91. VISMIJN BRESKENS 16 Febr. 163-000 kg haring 0.18- 0.16 per kg. af- me vrouw C. C. ten HackenDe Vries. De nieuwe c jsidente, mevr. C A. M. Kint-Picavet, hield daarbij een toespraak, waarbij zij de verdiensten van mevrouw ten Hacken in het licht stelde Zij bood haar namens de K A, V. een zilveren couvert aan. waarin de initialen van de K A.V. waren ge graveerd Mevrouw ten Hacken 'ank- te voor deze huldiging on het ge schenk. Het mooiste cadeau evenwel noemde zij het vertrouwen, dat in de afgelopen jaren in haar was gesteld en de medewerking, die zij van ieder had mogen ondervinden. De voorzitter van de K.A.B., de heer F. Schets, wenste de nieuwe voorzitster geluk en nam afscheid van mevrouw ten Hacken. Hii sprak een waarschuwend woord tot ae leden waarbij hij er op wees, dat zij waak zaam moeten zgn ook in Vlissingen en Zeeland. De rechten van de arbei ders zouden wel eens door andoren kunnen worden aangetast, aldus spr. Hierna overhandigde voorzitter Schets mevrouw Ten Hacken een ge schenk onder couvert Zij dankte in bewogen bewoordingen en herdacht daarbil haar overleden man. de heer P.ten Hacken, wiens voetsporen zij zo goed mogelijk wenste te drukken. UIT HET POLITIERAPPORT Rotterdammer pleegde koperdiefstal. Bij de politie te Vlissingen werd aangifte gedaan van een koperdief stal bij de Kon. My. „De Schelde" Een onderzoek werd ingesteld en het gevolg was, dat een in Vlissingen werkende Rotterdamse arbeider kon worden aangehouden, die een beken- Het ontslag ran de Vlissingse K.V.P.-voorzitter tenls aflegde. Hij had het koper mee genomen naar Rotterdam en het daar inmiddels van de hand gedaan. Te gen de opkoper, die van de aankoop tegen onwaarschijnlijk lage prijs geen aantekening had gehouden werd eveneens proces-verbaal opge maakt. Een vijftienjarig Jongmens liep van huis weg en werd Maandag avond laat te Rllland-Bath aange houden. Hij werd door de politie weer onder ouderlijk gezag gesteld. Maandagmiddag omstreeks half vQf brak een begin van brand uit in een perceel aan de Noordstraat. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, behoefde echter geen assistentie te verlenen, daar de bewoners het vuur reeds zelf hadden geblust. Dr. A. F. J. Portielje sprak over gedrag van dieren. Dr. A. F. J. Portielje heeft in Oost burg en Vlissingen voor de Zeeuwse Volks-Univerriteit voordrachten ge houden over „Omgang met dieren". Dr. Portielje begon zijn interessante lezing met erop te wijzen, dat er een „afgrond van wanbegrip" bestaat, zodra het gaat over het gedrag van het .dier. Hg vergeleek dit in vee op zichten met dat van het kind. Als voorbeeld gaf hij het z.g. aapvlooien. Een aap heeft geen vlooien. Het is een soort huidverzorging. Op dit the ma ging dr. Portielje dieper in. Hij kwam tot de conclusie dat het waar nemen van de dieren in hun gedra gingen één van de belangrijkste bij dragen kan leveren voor het juist be oordelen van onze eigen gedragingen. Scherp hekelde hij de zg. dierenboe ken. zoa!s bv. Kazan de Wolfshond, waarin vaak de grootste misvattin gen over dieren staat. Hierna ging spreker over tot het eigenlijke onder werp: de omgang met dieren. Eerst moet men het dier goed waarnemen en daarbij streven naar onbevangen heid. critisch zien, objectiviteit en proefonriervinderlijk onderzoek. En dan tenslotte proberen zich in de toe stand van het dier in te denken. Bg een serie fraaie lichtbeelden liet dein- leider zien hoe men de vertrouwde vriend van het dier kan worden. Dr Portielje legde hierby vooral de na druk op het feit. dat men het dier eigeniyk niets kwalijk kan nemen en dat het vaak door dom gedrag van de mens tot verweer genoopt wordt. In Vlissingen woonden ook een aan tal leden van de Ned. Reisverenlglng de avond by. Vanavond spreekt dr. Portielje nog voor de Z.V.U. en de N.R.V, in Mia- delburg. Faillissementen Het totaal aantal faillissementen over Januari 1954 bedroeg in het ee- hele land in totaal 120 (vorig laar 116). Hiervan werden er 5 in Zeeland uitgesproken (vorig jaar 2). 'H reeda meldden heeft dc heer F. Schets te Vlissingen ontslag genomen als voorzitter van de plaat- lelijke K.V P.-afdellng. terwfll hi] te vens zyn candidatuur voor de Pro vinciale Staten heeft ingetrokken. Over de oorzaken, die tot dit besluit hebben geleid, vernemen wij nog het volgende. Van 1946 tot 1950 had de heer Schets zitting tn de Provinciale Staten, terwijl het er naar uitzug. dat hfl in dit bestuurscollege zou te rugkeren. De K.V P-verkiezingsraad wees hem toen namelijk de vijfde plaats toe. De partHstemmlng, die daarop werd gehouden. leverde al lerlei wederwaardigheden op en nad tot gevolg, dat de heer Schets van de viifde naar de negentiende plaats op de lijst verhuisde. Vnn verschillende zijden, o.a. door de K. A. B. Vlis singen. werd tegen deze gang» van zaken bezwaar gemaakt, maar uit eindelijk werd met een en ander ge noegen genomen. Walcheren had daardoor geen K.V.P.-afgevaardigde in de Provinciale Staten. Dit laar be sloten zowel krinebe8tuur al» kring vergadering van de K.V.P. in Zee land om voor Walcheren een zetel beschikbaar te stellen. Voor de Zeeuwse eilanden worden nu drie ze tels verwacht, waarvan de derde voor Walcheren is bestemd De alge mene verwachting was, dat de heer Schets voor deze zetel in aanmerking zou komen, omdat htl tot 1950 een werkzaam aandeel had in het werk van de Staten-fractie. waarbij hij in het bijzonder de sociale aangelegen heden behartigde. De verkiezings raad heeft evenwel geadviseerd een andere candidaat voor te dragen bn de Zondag a.s. te houden partijstem ming. Een en ander ls voor de heer Schets aanleiding geweest zich terug te trekken. Vrouwenpolder V.V.V. verfTAdcde De Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer te Vrouwenpolder kwam on der voorzitterschaD van de heer J. Geerse in vergadering bijeen. De vereniging telt 67 leden en heeft een batig saldo. In de plaats van de heer A. T. den Boer werd tot secre taris gekozen de heer M v. d Broe- ke. De loopplanken zullen 75 cm worden vergroot. DESNOODS BIJ RENESSE Felle critiek op het Reconstructierapport. In de te Noordwelle gehouden raads vergadering werd uiteraard uitvoerig gesproken over het Reconstructieplan en de grenswUziglngsvoorstellen van Ged. Staten. De vergadering sprak zich met algemene stemmen uit voor het behoud van de eigen zelfstandig, heid. Indien dit echter niet mogolUk Is, wil men samenvoeging met de ge meente Renesse. Voor de grensinde- lingj zoals die nu wordt voorgesteld, voelde de rand niets. Met name de heer K. Viergever was fel gekant tegen het nieuwe Recon structierapport. Spr. noemde het rap port een nieuwe ramp. Hij zeide niet in te zien. waarom Noordwelle door „bevriezing" een kwijnend bestaan zou moeten rekken. Voorts zag spr. .graag, dat om de jonge generatie vast te houden maatregelen werden ge troffen. zoals het verbeteren van de verbindingen, het bouwen van wonln- gen, de bouw van een dorpshuis, de aanleg van een sportveld enz. De meeste plannen zijn daarvoor reeds gereed. De heer A. P. Akkerdaas zei- de. dat bij een vroeger plan voor ge meentelijke herindeling nooit het be wijs door Ged. Staten is geleverd, dat dit financiële voordelen zou opleve ren. Men wil nu echter drastische wij zigingen. Indiër de gemeente moet ophouden zelfstandig te zijn. aldus spreker, was hy voor samenvoeging met Renesse. De kerkelijke eenheid zou hierdoor ook behouden blijven. Hij acht dit van groot belang voor de dorpsgemeenschap. De nieuwe ge meente zou dan ongeveer 1250 zielen tellen. De voorzitter, waarnemend burge meester mr. G. F. Lunsingh Tonckens. deelde mede, dat de bevolking van Re nesse voor 50 procent op de land bouw is gericht. Voor Noordgouwe is dit cijfer 85- Wanneer de gemeenten samengevoegd zouden worden, zou de landbouw het hoofdmiddel van be staan biyven. Naar aanleiding van de bevriezing van dorpskernen, deelde de heer Boo- gerd mede. dat uit de burgerjj een ao- tle-comlté ia gevormd. Van gemeente wege zullen de kosten vergoed wor den. De heer Steur zelde overtuigd te zijn, dat men niet dan onder dwang in 8erooskcrke zou gaan bouwen. De overige leden van dc raad waren het hiermede eens. De heer Boogerd was de mening toegedaan, dat een dwang tot bouwen te Serooskerke het vertrek van de bewoners van het eiland zou bevorderen. De voorzitter vroeg zich af, wat er van het dorp zou worden by bevrie zing. Doordat de verwoeste woningen dan niet verbouwd mogen worden, ko men er minder mensen te wonen. Dit heeft weer ten gevolg, dat het beslaan van dc middenstand minder wordt. Een ander bezwaar ls. dat men voor het herstel geld gaat investeren in ge bouwen. die. doordat het dorp kleiner wordt, in waarde zul"en dalen. Het ge volg is. dat Noordwelle een gehucht wordt zoals byv. Schutje. Tenslotte zeide de voorzitter te constateren, dat alle leden teeen „bevriezing" zijn en dat zij zich achter het artikel van ds. Van Liere scharen. OOK NOG EEN „STILLE" BEVRIEZING? 1 Maart keert secretarie in het dorp terug. De gemeenteraad van Nleuwerkerk heeft het plan van Ged Staten van Zeeland tot samenvoeging van ge meenten op Schouwen-Duiveland In behandeling genomen Het betreft hier de gemeenten Ouwerkerk Nleu werkerk en Oosterland Uit de discus sie bleek dat de raadsleden unaniem tegen de voorgestelde samenvoeging zijn. De neer J. A. van Dienst (Pvd A betoogde, dat bij samenvoeging tóch drie kernen zouden blijven oestaan die ieder voor zich een groot saam horigheidsgevoel aan de dag blijven leggen Voorts memoreerde hy het standpunt van de Commissaris der Koningin in Zeeland, dat kleine ge meenten de burgerzin zouden bevor deren. De neer H Flikweert (S.G Pbe toogde dat. al zou samenvoeging geo grafisch verdedigbaar zijn hij alleen al met net oog op de mentaliteit van de bevolking der gemeenten Nieuwer- I kerk. Ouwerkerk en Oosterland te genstander van het plan is. Een request van de bewoners van Capelle waarin bezwaar werd ge- Oost- en West-Souburg Familie-avond Chr. Besturenbond De Chr. Besturenbond te Souburg hield een tweetal familie-avonden onder voorzitterschap van de heer A. Ttsslnk. Op de eerete byeenkomst werd gesproken door de heer C. van Nierop, op de tweed11 door de heer H Koetsveld. Voorts werd een toneel stuk opgevoerd Een strijkje onder leiding van mevrouw Zee zorgde voor muzikale omlijsting In de pauze werd een collecte gehouden, die in totaal ruim 70,— opbracht. KERKNIEUWS CHR. GEREF KERKEN Beroepen te 's-Gravenzande: Slagboom te Middelburg, !8 Februari Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U +N.A.P U -+ N.A.P. U.-N.A.P. 2.28 2.59 3.37 4.03 4.18 .96 2,15 2.22 1.32 1,60 14.52 2,05 15 20 2.24 16.05 16.27 16.37 2,32 1.48 1,76 8.58 9.21 10.03 9.34 9.49 2,24 2.44 2.60 1.80 2,08 U.—N A P 21.02 1.94 2125 22.07 21.39 22.02 2.14 2,30 1.49 1,78 maakt tegen de voorgenomen .be vriezing" werd besproken Besloten werd om. indien het provinciaal be stuur zou besluiten het Reconstructie plan op dit punt niet te volgen, het door bewoners verlangde herbouw- plan vast te stellen. Medegedeeld werd voorts, dat het ln de bedoeling ligt. de gemeente secretarie op 1 Maart a.s weer in hel gemeentehuis te vestigen en de nood secretarie in Zierikzee op te heffen Ds V.A RA.-af deling te Vlissingen jubileert Ook de secretaris .in het zilver In November vorig jaar was het 25 jaar geleden, dat in de bovenzaal van het toenmalige café Buning afdeling Vlissingen van de V.A.R werd opgericht. Het bestuur werd t/. samengesteld uit de heren J. Bakker, voorzitter, L. J. Florusse, secretaris en Chr Wisse, penningmeester. Van dit drietal bezet de heer Florusse nog steeds een bestuurszetel, zodat hg tegelijk met de afdeling zijn zilve ren jubileum viert. Het werk van het afdelingsbe stuur was oorspronkelijk het geven van advies aan zelfbouwers; vandaar de naam Vereniging van Arbeiders- Radio-Amateurs. De afdeling groei de uit tot de grootste in Zeeland. Tijdens e oorlog lag het werk stil, doch na de ETevrgding ging men met nieuwe moed aan de slag. Een nieuw bestuur, bestaande uit de heren J. C. Net, voorzitter, L. J. Florusse, secre taris en C. Kaptein, penningmeester, werd gevormd en dit is thans nóg in functie. Begon men na de oorlog met 80 leden-abonné's, nu zijn dit er bij na 1500. Aan vele nationale Inzame lingen werd actief deelgenomen, o.a. die voor het hospitaalschip „De Hoop" en de actie „Beurzen open. dijken dicht". Zaterdag 20 Februari a.s. recipi- eert het afdelingsbestuur in de zaal van de A.N.M.B. aan de Nieuwe Markt. Des avonds wordt een feest avond gegeven in het Concertge bouw; aan deze avond zal medewer king worden verleend door ,,'t Over schotje" uit Middelburg. Zaterdag 20 Maart komt het tour nee-gezelschap met de revue „Na 25 jaar"; de daaropvolgende Zondag is er een districtsvergadering en op 2 April wordt een „Aether-forum" in Vlissingen opgenomen. 10. „Weet Je wat, Jong", zei Kappje hartelijk „jij brengt |e ziekteverlof aan boord van de Kraak door Behalve tijdens mist, wordt er op zee toch nooit zoveel getoe terd als op het land Ik heb zolang een andere stuurman aangenomen, zo dat Je niets noefl te doen: je kunt rustig een beetje aan boord passagieren Je zult zien. dat ie dan binnen een maand helemaal van je hoorndolheid zult zijn genezen". „Dank, Kappie", ze) de Maal aangedaan. .zo'n rustig zeetochtje zal me goeddoen U zult geen last van me hebben want als ik maar geen toeters hoor, voel ik me kiplekker" „Dat Is dan afgesproken. Jong", zet Kappie. „ga maar mee 1an zul Je van toeters en hoorns geen last hebben". Toen zy btj de Kraak aan kwamen. was de nieuwe stuurman Bas de Kruik daar Juist aan het twisten met een chauffeur van een vrachtwagen. „Wat Is er aan de hand?' vroeg Kappie „Ik kwam hier om de lading voor Uw schip af te leveren", antwoordde de chauffeur, „maar die stuurman van O wil de kisten niet in ontvangst ne men" „Natuurlijk leem tk ze niet ln ontvangstt" riep Bas de Kruik, „tn plaats van de goudstaven, die wij voor de Lutjewierder Bank moeten vervoeren. „Wat?!" riep Kappie. „TOETERSII??" giide de Maat. A<liMrrtf~nti9. lichaam ttoe kunt gij Uw lichaam de zo hoog nodige rust schenken als gij een groot deel van de nacht rechtop in bed zit te hoesten? Als een heer lijke balsem voor Uw aangetaste luchtwegen werkt de al door drie geslachten geprezen AKKER-S - 's Werelds beste hoestsiroop - Amsterdamse Beurs 15 Febr. 16 Febr. Nederland 1851 (314) 100*4 100% Nederland 1948 <3%) Nederland 1947 13%) 3 98% 98% Nederland 1937 3 96 V* 95% Dollarlenlng 1947 3 <5, 94% 94% Investeringscertiftcaten 8 99% 100 Nederland 1962-64 3 100% 100% Nederland N W.S 2% 78% 78% Ned' tndië 1937 A3 98% 97% Grootboek 1946 3 Nat. Handelsbank 132% '32% Ned Handelmij. 174% 174% A K U. 191% 189% Bergh'* en Jurgens 280% 279 Calvé- Delft 142% 138% Centra if Suiker Kon Ned. Hoogovens 178% 178% Unllver 242% 241% Ned Kabelfabriek 236 236 Philips 232% 229% Wilton t* eljenoord 193 191% Billiton 328% 328 Kon. Petroleum Mij. 375% 373 Amsterdam Rubber 143 142 Holland Amerika Ltjn 153% 153% Kon Paketvaart 134% 133% Rotterdamse Lloyd 135% 136% Ned. Scheepvaart Unie 142% 141% Stv Mg Nederland 145% 146% H VA. 139% -36% Dell Mg 127 122% Bank v Ned Gem. 414 107% Bank v Ned Gem. 0-5-10 Centra»e Suiker 187 1ST Kon. Mg De Schelde N.B. 125 125 Baltlmore-Ohlo 19»i 19% Missouri K T. 4% New fork Central 24% 25 Pennsylvania 18% 18 Anaconda as 32% Bethlenem Steel 56 55% Generai Motors 62 «1% Intern Nickel 38 38 Kennecott 69% ?0 Republic Steel 49% *9% U.S Stee) 40% 40% North American Cjr. 20% 20% Mtdconunental 62% 67% Shell Union 85% 86% Tide Water 21% 21% AJC.U. 4% U6% BEURSO VERZICHT. Het ia gisteren op het Damrak uiterst kalm oegegaan Klaarblijkelijk kijkt men eersi lever de kat uit de bonm want van levendige handei was nergens sprake. Het publiek ging hier en daar tot ver dere winstnemingen over en de voor naamste soorten zagen zich opnieuw en kele ounten ontgaan Kon Olie Philips en A.KU. noteerden circa 3 tot 3 pun ten lager. Unilever deed het iets kalmer aan mei een verlies van ruim I punt. De staalsfondsenmarkt onderbrak de zwakke houding var de laatste dagen en gal nier en daai zelfs van een dcht herstel blijk De beide Kali-leningen die eergisteren reeds 4 punten gestesen wa ren voegden daar gisteren nog enkele punten aan toe Amerikanen stiL Pro longatie 2% procent Nagekomen advertentie. Heden overleed na een langdurige ziekte onze Geachte Patroon KOKNELIS FRANCKE in de ouderdom van bijna 74 iaren. Namens het perso neel der 'irma Francke. Oostkapeile, 16 Februari 1954.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3