Chefarine E ALBERT HEIJN Hoe zal de dijkverbetering gefinancierd worden? 4 middelen in 1 tablet doen wonderen! Oudste boerenkleermaker Zeeland wordt morgen 95 van jaar Verstopping BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET Zeeuwse Almanak WAAROM GELIJK BUITENLANDSE HULP EN BELASTINGVERLAGING 1 VAKBONDSFUNCTIONARIS MOEST VERGADERING VERLATEN Prijsverlaging levensmiddelen Handhaving van de kwaliteit 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 17 FEBRUARI 1954 EERSTE KAMERLEDEN OVER ZEEUWSE PROBLEMEN Ock aan eeuwigdurende concessie van R.T.M. kan einde gemaakt worden By de behandeling In de afdelingen hebben ook de leden van de Eerste Kamer, blijkens het voorlopig verslag over de begroting van Verkeer en Waterstaat ruime aandacht geschonken aan tal van problemen, dio in het bijzonder Zeeland betreffen. De kwestie tram of bus op Schouvven-Duive. land, de arbeid van de Deltacommissie en in het algemeen de dykwerken in hot rampgebied hadden daarby de byzondere belangstelling. Hulde werd gebracht aan hen, die de dyken nog vóór de winter dichtten, doch de vraag werd gesteld of hetgeen thans In uitvoering is niet uitgaat boven het elgoniyke herstelwerk. Hoewel men zich er mede kon verenigen, dat de herstelwerken worden uitgevoerd op een wyze, die de grootst mogeiyke veiligheid waarborgt;, zou men toch graag van de minister vernemen op welke wyze do financiering is gedacht van de werken, die boven het herstel van de oude toestand uitgaan. Vele leden spraken ook over de vraag van de autonomie van de wa terschappen en zij juichten het in het algemeen toe, dat de minister de werkzaamheden van waterschappen bij de verdediging tegen het water onder toezicht van Rijk en provincie wil handhaven. Zij achtten dit een territoriale decentralisatie, welke te verkiezen is boven centralisatie in handen van de Rijkswaterstaat, en een uitstekend middel om de gehele be volking bij de verdediging van de wa terkeringen te betrekken. Verscheide ne andpre leden merkten daarentegen op. dat het toch wel te betwijfelen valt of alle waterschappen, die met een belangrijk dijkbeheer belast zijn. ook in staat zijn daarvoor de verant woordelijkheid te dragen, gelet op hun financiële draagkracht en soms zwakke technische outillage. Zouden de zeedijken niet beter in onderhoud en beheer bij het Rijk kunnen blijven? Gevraagd werd of ten aanzien van de verbetering van de alarmering van de bedreigde bevolking in geval van nood het Zeeuwse voorbeeld reeds el ders wordt nagevolgd en of ook be hoorlijk aandacht wordt gewijd aan verbetering van de afvoer van men sen en vee in geval van een doorbraak. Een Watersnoodfonds? Eén Hd wilde een staa-nd recht scheppen volgens hetwelk de over heid bij elke overstroming de helpen de hand zou bieden tot leniging van de gevolgen. Hiertoe zou by de wet een Watersnoodfonds ingesteld moe ten worden, dat volgens bepaalde re gelen hulp zou bieden, tenzy van gro ve schuld der getroffenen gesproken zon kunnen worden. Het fonds zou een beperkte omvang kunnen hebben, daar bij grote ram pen één fonds toch niet voldoende is. In dit fonds zou b.v. de opbrengst der grondbelasting gestort kunnen worden en ook de provincies zouden er naar de mate dat zij „gevaarlijke" gebieden binnen haar grenzen hebben, in kunnen bijdragen. Van verschillende kanten werd het vertrouwen uitgesproken, dat de Del ta-commissie zo spoedig mogelijk haar advies zal uitbrengen omtrent hetgeen naar haar oordeel ten aanzien van de afsluiting van dc zeegaten tussen Voorne en Walcheren kan worden verricht In afwachting hiervan hoop te men, dat de uitvoering van het Drie Eilanden-plan met bekwame spoed ter hand genomen zal worden, aangezien dit in elk project zal pas sen. Tram of bus Men had waardering voor de ver beteringen. welke de R.T.M. in haar exploitatie heeft aangebracht, maar Vlug, zacht en pijnloos werker. Mijnhardt's Laxeertabletten 65 ct. meende toch, dat de stoomtramtractie, welke de enig overgeblevene in het land is, niet gehandhaafd kan woiden Alleen reeds om financiële redenen zal toch weldra tot bus-exploitatie moeten worden overgegaan. Tegen over het ongelijkmatige vervoer als gevolg van de aansluiting op boot verbindingen, staat immers, dat het onderhoud van weg en werken grote uitgaven vordert. Verscheidene 'eden vroegen of de minister reeds nadere mededelingen kan doen over de met de R.TM ge voerde besprekingen over de wijze waarop in de toekomst het vervoer op Sehouwen-Duiveland zal worden verzorgd. Enige leden zagen in het weder In dienst stellen van de tram niets anders dan een nood-maatregel. Zij hoopten, dat. wanneer het advies van Ged. Staten van Zeeland zal zijn verschenen, de minister zo spoedig mogelijk onderhandelingen met de R.T.M. zal openen. Deze maatschap pij zou toch zeer goed op bussen kun nen overschakelen. In geen geval mag het eeuwigdu rend karakter van de concessie een belemmering voor aan te brengen ver beteringen vormen. Desnoods kan daaraan btf de wet, zo nodig tegen biliyke schadevergoeding een einde worden gemaakt zoals Indertijd ook ter sprake is gebracht met betrek king tot het stoppen van de treinen te Nieuwersluls. (Vervolg op pag. 7.) Zeeuw in Radioraad De heer J. Vader uit Krabbendijke Tot lid van de nieuwe Radioraad, die op 19 Februari door minister Cals zal worder. geïnstalleerd, is o.m., be noemd de heer J. Vader te Krabben dijke. Voorzitter wordt prof. mr. P. S. Gerbrandy. In de thans optredende raad hebben slechts 6 van de 14 leden van de per 31 December jl. afgetreden raad zit ting. Deze „vernieuwing" in de sa menstelling van de raaa steunt op verschillende overwegingen. Aller eerst zal de Radioraad thans ook de taak overnemen die tot 1 Januari jl. door de Televisieraad werd vervuld. Voorts is er naar gestreefd personen uit zoveel mogelijk streken van ons land in het werk van de raad te be trekken. Naast de zes leden, waaron der de voorzitter en vice-voorzitter, die als lid van de radioraad zyn her benoemd en waarvan twee tevens zit ting hadden in de televisieraad. is thans ook een bij uitstek deskundige op radio-technisch gebied benoemd. Voorts zijn in de raad o.m. personen opgenomen, die voortkomen uit de kringen van het onderwijs, het volks ontwikkelingswerk. de vrye jeugd- vorming en de kunstennarswe-eld. Uiteraard is bij de samenstelling te vens gelet op de levensbeschouwelijke stromingen in ons land. Eervol ontslag voor burgemeester van Wissekevke. Bij Koninklijk Besluit is aan de heer J. J. van der Maas od zijn ver zoek met ingang van 1 Maart a.s. eervol ontslag verleend als burge meester der gemeente Wissekerke. Nationale Dodenherdenking te Bergen op Zoom Op 5 Mei a.s. zal te Bergen op Zoom op de Canadese Begraafplaats de nationale dodenherdenking worden gehouden, waarby als steeds hèt Corps Diplomatique tegenwoordig zal zyn. Advertentie Wanneer U zich onbehaaglijk voelt, doet een enkel tabletje Cue arine „4" wonderen. Door de samenwerking van 4 beroemde geneesmiddelen, in één tablet verenigd, voelt U zich een ander mens, weer in staat met ple zier Uw werk te doen. TEGEN PIJNEN EN GRIFP 90 TABLE 1TEN a E 0.8S Kamerlid Louwes over dijken in de stormnacht Critiek van mr. dr Kolf! In scherpe bewoordingen heeft mr. dr Kol ff van de CHU zich Dinsdag middag in de Eerste Kamer uitgela ten over een nota, die de heer Louwes (VVD) aan het voorlopig verslag be treffende de Rijksbegroting voor 1954 heeft doen toevoegen. De heer Lou wes beschuldigt daarin de regering en lagere nubliegrechteiyke organen en enkele diensten van nalatigheid. Zy hebben niet tijdig gezorgd voor ver hoging en verstrekking van onze dij ken en aan hen is het volgens dit Eerste Kamerlid te wyten, dat Ne derland op 1 Februari 1953 getroffen werd door een watersnoodramp Niet alleen noemde de heer Kolff de indiening van deze nota onbegrij pelijk na de uitvoerige gedachtenwis- seling die reeds in de Kamer over de ter sprake gebrachte punten is ge voerd, maar bovendien vestigde hij de aandacht op een redevoering van de partijgenoot van de heer Louwes, het Eerste Kamerlid baron De Vos van Steenwrjk, die tot geheel tegen overgestelde conclusies kwam. Vol gens de deskundigen kan een storm vloed van de kracht als op 1 Februa ri slechts één keerin de 500 jaar ver wacht worden, Is het wonder dat men zich rustig beraadde over wat aan de Nederlandse dijken gedaan moest worden en moet hier niet met reden van een natuurramp gesproken worden, waarvoor men geen schuldi gen zoekt? De heer Loinves wilde overal dijkverhogingen, maar ver moedelijk is hg zich niet bewust ge weest van wat dat betekende, bijvoor beeld langs sommige kilometerslange dykdorpen. Minister Algera komt Vrijdag naar Zeeland Naar wy vernemen is het bezoek van de minister van verkeer en wa terstaat, mr. J. Algera. aan Zeeland voor het voeren van besprekingen met het provinciaal bestuur, uitge steld van Donderdag tot Vrijdag. Ook Axel deelde mee De heer De Groot, debitant der Staatsloterij te Axel, kon een deel van de gouden regen", welke de honderd-duizend veroorzaakte, uitbe talen op een twintigste lot aan een arbeidersgezin ln Axel. Naar Canada. Ook in Tholen komt het emigreren in trek. In April gaat het gezin S. PotterGroenenwege vertrekken naar Canada, BIJNA 80 JAAR IN HET VAK Vroeger werd voor een costuum 4.50 maakloon betaald „Komt er maar in", roept kleermaker Felius ons monter toe, wanneer we in de brede gang van zyn ouderwetse woning aan de Raadhuisstraat te 's Gravenpolder, by gebrek aan een bel onze uitroep „Vollek" hebben doen klinken. Voor ons staat een man in Bevelandse dracht, met een fynb' Wie don gelaat en een paar ogen vol schittering, achter een lorgnet verborgen. „Bent U toch kleermaker Felius, die Donderdag vyf en negentig jaar wordt?" Onze vriendeiyke gastheer beluistert de aarzeling in onze stem. Hy begrypt het reeds, want we zyn niet de eersten, die hem hoogstens half de zeventig schatten. „Ja, ik hoop Donderdag vyf en negentig te worden en met Mei zal ik dan tachtig jaar in het kleermakersvak zyn". Op de tafel ligt een hemdrok, half afgenaaid. Maar by de komst van een bezoeker wórdt het werk even terzijde geschoven. „Ik werk nu toch nog alleen maar voor mijn plezier, want ik hoef het gelukkig niet meer te doen. Daarom ben ik dubbel geze gend". Gezegend ook, omdat hij zich geestelyk en lichamelijk fit gevoelt. Ruim, zestigduizend oplossingen van de Dieren-rebus heeft de stichting Dierenrampenfonds ontvangen. Zestig duizend oplossingen van kin deren, want de wedstrijd was spe ciaal voor de jeugd uitgeschreven En nu zyn de toinnaars bekend ge worden. De eerste prijs (een bon voor aankopen tot een bedrag van f 500j ging naar Banndrecht. de tweede naar Den Haag en de derde naar Velp. Maar er waren nog ongeveer drie- NAAR ZEELAND De knaap was wat sommige vrou wen ietwat minachtend 'n „huishen' noemen, maar na lang (zéér langI aanhouden was zijn echtgenote er in geslaagd hem tot een reisje tiaar Zeeland te bewegen. Ze woonden in Amsterdam, maar zij kwam oorspron kelijk uit Zeeland uit Vlissingen en ach, ge kent dat nietwaarDe ge boortegrond blijft trekken en na een vijfjarige afwezigheid achtte de vrouw het tijdstip gekomen om Mi- chiel de Ruyter nog eens de hand te komen drukken. Ze reisde vooruit. Karei, haar echtvriend, zou haar af halen. Karei is niet gekomen. Ze moest weer alleen terug naar Amsterdam. Karei was wel op weg gegaan, maar zijn slechte geografische ken nis van Zeeland speelde hem lelijk parten. Tóch was hij bijna wèl gekomen, want hij is nog in Middelburg ge weest. Maar toen de conducteur ,jMiddelbtirg" afriep, verstond Karei Tilburgen daar is hij zó van ge schrokken, dat hij met dezelfde trein weer teruggegaan is t duizend prijzen en daarvan zijn er enkele honderden speciaal gereser veerd voor de kinderen uit Zeeland. En dat nog wel op verzoek van inzen ders, die op deze wijze iets wilden doen voor de jeugd van het rampge bied. Een sympathieke geste, welke gelukkig terstond door het Dieren rampenfonds is overgenomen1 De oudste inwoonster van St. Anna- land is Maandag 96 jaar geworden. Het is de wed. A. Scherpenisse. die in haar woning aan de Nieuwstraat vele bewijzen van belangstelling mocht ontvangen. Al is zij dan nog geen hon derd, het is dan toch een zeer respec tabele leeftijd en in St. Annaland hoopt men toch over vier jaar in haar een honderdjarige te kunnen huldi gen. De zes-en-negentigjarige is. al komt zij niet veel meer bulten, nog zeer Kras. helder van geest en gezond van harte. Natuurlijk komt de ouder dom altijd met enige gebreken, maar bij haar valt dat blijkbaar nog wel mee. Er waren vele schriftelijke felicita ties en onder degenen, die persoonlijk hun gelukwensen kwamen aanbieden bevond zich burgemeester J. van den Bos. In Kattendijke wordt de oudste inge zetene Vrijdag 90 jaar. Het is ook hier een dame, nl. de weduwe Op 't Hof— Westveer. LENTEBODEN De vorst Is weliswaar nog niet uit de lucht, maar toch zyn hier en daar de eerste lenteboden al gesignaleerd. De heer Minderhoudt van de boerdery „Vrederust" zag deze week in een weiland al een vyftal boomleeuwerik- ken. Of ze hun hoogste lied al uitju belen, meldde onze berichtgever niet. Overigens is het best mogelyk, dat we eerst nog even de schaatsen kun nen onderbinden. Ook leeuwerikken kunnen zich tenslotte vergissen. Het is jammer, dat hij acht jaar g -- f 5 Öile- oes door een transportfiets omver werd ereden. waarbij hy een been brak. >at is nooit meer goed gekomen, zo dat Felius zich met een driepoot moet voortbewegen. Maar anderstrok hij er nog graag met de fiets op uit. Het „recept" om oud tc worden? „Matig en geregeld leven", zegt Fe lius. „Geen sterke drank gebruiken en op tyd naar bed ener uit", 's Avonds half elf legt hg zich ter ruste en wan_ neer het weer vroeg licht begint të worden, om zeven uur opstaan. In de voornacht slaapt hy niet, maar na half twee „kunnen ze wel met een trommel voorbijkomen", zegt onze byna 95-jarige lachend. „Dat alles doet het 'm eigeniyk niet. Het ls de zegen van Boven, dat je zo oud wordt". Met een variant op het spreekwoord „Wie verre reizen doetkan Zeelands oudste boerenkleermaker en sedert enkele dagen ook de oudste inwoner van 's Gravenpolder zeg gen „Wie een lange levensreis mag maken, kan veel verhalen". En hrj verstaat die kunst ook uitstekend. Gezellig kan hy over zyn levensloop vertellen. Zyn gehele leven bracht hy in hetzelfde huis door, dat reeds 104 jaar in zijn familie is. Zijn ouders hadden een boerenbedryf op de weg naar Ovezande, doch hij werd by zyn grootouders grootgebracht. In Janua ri 1885 kocht hij het huis zelf. Hoe of hij nu eigeniyk als boeren zoon kleermaker geworden was Dat zat 'm Zo. Zijn oom was kleermaker en hoewel zijn jongenshart meer naar de boerdery van zyn vader trok, wis ten zyn tantes hem toch te" bewegen, by zijn oom in de leer te gaan. „Het eerste half jaar kostte het me wel eens moeite op myn plankje achter het raam te zitten, maar later heb ik er geen spijt van gehad. In de tachti ger jaren was het slecht in het boe renbedryf". Felius heeft zich altyd uitsluitend toegelegd op het maken van boeren kleding. Met het verdwijnen van de klederdracht, zijn ook de boerenkleer- makers ver uitgestorven. Vroeger tel de 's Gravenpolder slechts enkele in woners in burgerkleding, maar nu? Het ls net omgekeerd. Soms gaan er weken voorby, dat Felius geen steek JHR. DE CASEMBROOT TERUG UIT ZWEDEN De belangstelling in Zwed en voor Nederland is door de ramp sterk toegenomen Wat wy niet begrypen ls, dat Nederland hulp van het buitenland no dig had na de ramp en dat tegelykertyd de belastingen in Nederland wer den verlaagd Dat vroegen op een persconferentie Zweedse journalisten aan de Zeeuw se Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, die zo juist van een bezoek aan Zweden is teruggekeerd. Ik heb geantwoord, aldus de Commissaris, dat de belastingdruk by stijgende prijzen zo hoog was dat de belastingverlaging geen uitstel kon verdragen en dat omgekeerd de ramp zoveel onmiddellijke voorzieningen eiste, dat Nederland slechts dankbaar kon zyn voor buitenlandse hulp. en voor de Hollandse Club (in het Nederlands), beide malen over de ramp en het herstel. Met een goede film van iet dijkherstel en lichtbeel- Jhr. de Casembroot is met zyn echtgenote tien dagen uit Zeeland weg geweest. Op 5 en 6 Februari vertoefde hy in Stockholm en voerde daar het woord voor de Zweeds-Ne derlandse Vereniging (in het Engels) naait voor Iemand uit zyn eigen dorp. Uit geheel Oostelijk Zuid Beveland en zelfs daarbuiten komt men hem nu opzoeken om boerenkleding te maken. Zelden is het nog maar voor iemand beneden de vijftig jaar. Er is veel veranderd Alleen de boe renkleding zelf was niet aan mode onderhevig. Maar voor de rest? Fe lius weet nog de ttjd. dat hij met drie knechten van 's morgens half vijf tot 's avonds tien uur zat te werken. Er werd toen voor een geheel costuum 4.50 maakloon betaald, waarvoor de zyde en het garen nog bijgeleverd moesten worden. „Je kon toen zo hard niet werken of je had nog maar am per een gulden per dag verdiend". Felius was en is toch tevreden Met zyn vrouw, welke hem negen en twin tig jaar geleden ontviel, heeft hij drie zoons mogen opvoeden die goede plaatsen in de maatschappy verwier ven. En nu leoft Felius alleen. Eerst heeft hy nog enkele dienstboden ge had, doch de een na de ander ging trouwen-, vertelt hy lachend. Daarna had hy vele jaren inwoning, maar hij vindt, het thans op zijn eentje uitste kend. Elke dag koim er een hulp voor de huishouding en voor de rest zit Felius alleen met als tijdverdrijf zijn vak, dat hem bijna tachtig jaar bevrediging schonk. VISSERIJ VERENIG ING TE BRESKENS Aan verbetering sociale positie wordt gewerkt Te Breskens werden de moeilijkhe den rond de sociale voorzieningen van de vissers besproken in een speciale hofleverancier maar bovenal De sterke prysverlaging van een aantal Delangryke levensmiddelen door Albert Heyn aan het Neder landse publiek gebracht, zy'n op duidelyke wyze begrepen en ge waardeerd. Het is geweldig druk in de A, H. winkels. De vraag werd echter gesteld, kan dit nu wel tegen deze lage pryzen, gaat dit niet ten koste van de kwaliteit? Daar is maar één antwoord op, n.l. Albert Heyn met zyn meer dan 65-Jarige reputatie, garandeert U de prima kwaliteit van ieder artikel. In het grote A.H. fabriekscomplex waakt een uitgebreid laborato rium met een staf van bekwame deskundigen over Uw belangen voor een constante prima kwali teit. Hier wordt alles gecontro leerd wat binnenkomt en wordt afgeleverd en is men steeds ruste loos bezig de kwaliteit nog hoger op te voeren. Door een enorme pro ductie en grote omzet, kan Albert Heyn zyn pryzen lager stellen. Het is dus niet alleen zo, dat men veel voordeliger winkelt by Al- bert Heyn, het kopen in de be kende A. H. winkels geeft de Ne derlandse huisvrouw bovendien de zekerheid „steeds de beste voeding voor haar gezin" te ontvangen. maakt U het leven goedkoper. vergadering van de Visserijvereni ging. Tijdens deze vergadering, die onder voorzitterschap stond van de heer P. de Baare, bleek dat een func tionaris an de Algemene Neder landse Bond van Zeevarenden aanwe zig was. De voorzitter verzocht hem de vergadering te verlaten, hetgeen door de betrokkene werd geweigerd. D.e beerde Baare stelde daarop een ultimatum, dat inhield, dat de func tionaris onmiddellykdiende heen te gaan. Anders zou hy dé leiding der vergadering merleggen en vertrek ken. Toen de bestuurder geen aan stalten maakte om heen te gaan, ver liet de heer de Baare de vergadering De penningmeester van de Vissery- verenlging, de heer F. van de Bioe- cke nam daarom de leiding ove en sommeerde eveneens de betrokken bestuurder heen te gaan. Toen deze bleef weigeren, werd gestemd over het al of niet blyven van de bestuur der. Met 30 tegen 24 stemmen werd besloten, dat hy de vergadering niet mocht bijwonen. De man verliet hier na de bijeenkomst. Vervolgens gaf de burgemeester van Bresrens, deheër J. A..Eekhout, een uiteenzetting van de stand van zaken. H'erby bleek, dat er thans gelijk ook door ons gemeldhard gewerkt wordt om de wachtgeld- en werkloosheidswet ook voor de vissers aanvaardbaar te maken. De vergade ring besloot na deze uiteenzetting het verloop van deze pogingen af te wachten. film van iet dijkherstel den werden deze redevoeringen opge luisterd. Daarna volgde nog een le zing in Gothenburg, waar meer nog een nagekomen ^ift^ van onder lift van de Vakverenigingen van werd ontvangen. Ten slotte volgde nog een kort onofficieel bezoek aan Kopenhagen. Het is een mooie, maar voor myn echtgenote toch wel vermoeien de reis geweest, aldus vertelde jhr. de Casembroot. Zweden lag onder de sneeuw. Het was er bijna windstil en dan is sneeuw prettig. Een ryk land is Zweden. Huispersoneel is ook daar niet te krijgen en de huizen met enorm hoge huren zUn dan ook voorzien van alle mogelijke techni sche snufjes. De Zweden waren zeer geïnteres seerd in de desorganisatie op alle igelijke gebieden van het openbare ieven aoor de ramp. Ook de verwer king van gips by net herstel van de bodemstructuur, waarover dr. ir C. W C van Beekom mij een uitsteken de documentatie had verstrekt, trok zeer veel belangstelling. Verrassend, aldus jhr. de Ca sembroot, was ook, dat van de vier journalisten, die op een persconfe rentie kwamen, er twee Nederlands spraken. De Commissaris ls oolc met Neder landers in contact gekomen. De mecsten waren in dienst van filialen van Nederlandse bedriiven, zoals de Unilever, Philips, de Shell etc. Allen hadden het best naar hun zin. De belangstelling voor Nederland is In Zweden door de ramp sterk toe genomen, aldus besloot jhr. de Ca sembroot. Men was diep getroffen door de ellende, maar heeft groot respect voor het herstel. Ad», rtentte Evamens. De heer A. Stouthamer te Sas van Gent slaagde dezer dagen te Utrecht voor het candidaatsexamen chemie. Maak los alt de greep Tan Rheumatlsehe Piinen. Doe een bloedzuiverende kuur met Kruschen. Zuiver bloed, dat is het geheim om vrij te blyven van scheuten en ste ken en die stramme pyn in ledema ten en gewrichten. Daarom kunnen mannen noch vrouwen op rijpere leeftyd zonder Kruschen Salts. De zes minerale zouten die Kruschen bevat, sporen lever, nieren en inge wanden aan tot krachtiger werking. Onzuiverheden in het bloed kunnen zich dan niet vastzetten en pijn ver wekken, maai worden afgevoerd langs natuuriyke weg. Dat is het hele geheim van Kruschen en zo werd de kleine dagelijkse dosis tot heil van tienduizenden lyders aan rheumatl sehe pynen. Agenda MIDDELBURG, Vandaag Electro: „The asphalt jungle", (18 ir.), 7 en !).15 uur; Concert- en Ge hoorzaal: Z.V.U.-N.R V Lezing dr. A. F. J Portielje, „Omgang met dieren", 8 uur. VLISSINGEN Vandaag AVhambra: „De gouden jun gle' (18 jaar), 8 uur; Luxor: „De trek naar het Westen' (14 jaar), 8 uur. Concertgebouw. Toneelavond „Arbeiders Kunstkring", 8 uur. GOES. Vandaag Grand: „Hoffmans Vertellin gen', (alle leeftijden), 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2