NIEUWS IN EEN <x-dZ^f.n V»adea Nieuws uit Walcheren DE BRESKENSE VISSERS EN DF WERKLOOSHEIDSWET WRICLEY SPORT EN WEDSTRIJDEN DINSDAG 16 FEBRUARI 1954 PROVINCIALE 1l> B B f' W b E COU K A NI Middelburg „Pygmalion" Maandagavond werd in de grote Schuttershof zaal te Middelburg een ontspanningsavond gehouden voor de militairenvan de C.O.A.K. Onder aus- Eiciën van de Dienst Welzijnszorg eger bracht de Toneelgroep „De Schouwspelers" uit Den Haag het to neelspel in vgf bedrijven „Pygmali on" van George Bernard Shaw. Het overbekende stuk van de spraakle- raar, die een beschaafd meisje van de straat denkt tot een dame te kunnen vormen door haar beschaafd te leren spreken en tenslotte op zijn „schep ping" verliefd wordt, hoewel hij het zelf aanvankelijk niet beseft, werd door „De Schouwspelers" uitstekend vertolkt. De spelers van dit op een verhaal uit de Griekse fabelleer ge baseerde stuk, die een vermelding verdienen zijn Rosa Swart, als Eliza Doolittle, Peter van der Linden, in de rol van de spraakleraar prof. Hig- gins, Tonny Verwey, als Alfred Doo little, de vader van Eliza en Emmy van Swoll, als de moeder van Hig- gins. Gapinge Praatavond Uitgaande van de Landbouwvoor- üchtingsdienst werd te Gapinge een praatavond gehouden. De voorzitter, de heer M. Arendse, riep in zijn ope ningswoord een speciaal woord van welkom toe aan de heren C. den En gelsman en A. Nleuwenhuyse. Laatstgenoemde hield een causerie, waarin hg o.a. de al of niet wense lijkheid van stikstofbemesting op erwten besprak. De heer C. den Engelsman, hoofd assistent bij het Rijksveeteeltconsu- lentschap te Middelburg, behandelde het onderwerp „Veevoeding". Hij wees er o.a. op, dat men naast de voeding van eigen bedrijf ook het krachtvoer en de mengvoeders niet moet vergeten. Tot slot vertoonde de heer van Liere een film over het fokken van kippen. RAAD NOORDGOUWE Plan gemeentelijke indeling onaanvaardbaar geacht Onder voorzitterschap van burge meester Z. Cornelis kwam de raad van de gemeente Noordgouwe voor het eerst in 1954 bijeen. Ónder meer werd behandeld een brief van Ged. Staten over de gemeentelijke indeling op Schouwen-Duiveland, in het blj- zonder de gemeenten In dé „corridor. Na uitvoerige bespreking was de raad er unaniem over eens, dat split sing der gemeente niet te aanvaarden was. Noen wilde men gevoegd worden bij Zierikzee, noch bij Brouwershaven. De Schouwsedijk werd daarbij nog meer als scheiding aangevoeld. Ove rigens wenste de raad zich wel aan te sluiten bij de bespreking en de beslis sing inzake de herindeling. Het plan van G.S. werd onaanvaardbaar ge acht Van onze adverteerders NIEUWE TABAKSZAAK VAN DE HEER A. STROO Maandag werd de nieuwe winkel in tabakswaren van de heer A. Stroo te Vlissingen geopend. De heer Stroo heeft nu zijn intrek genomen in het tot winkel omgebouwd woonhuis Gla- cisstraat no. 85. Het geheel biedt een fraaie aanblik. Tal van fraaie bloem stukken waarvan vele afkomstig van de sportverenigingen in Vlissingen, waren opgesteld in de nieuwe zaak. Waar zijn onze schepen? Alamax 11 v. Calcutta n. Chlttagong. Aalsdij* 13 v. New York te R'dam. Abbekerk 14 v. Fremantle n Adelaide. Alhena 13 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Ampenan 13 v. Rotterdam n. TJ. Priok 14 te Southampton. Arensdijk 13 v. Trinidad n. Rio de Janei ro. Alphard 14 v. Santos n. Rio Grande. Bloemfbnteln p. 14 Ouessant naar Southampton. Borneo 14 v. Charleston te Philadelphia. Breda i4 v. Curacao n. Cristobal. Celebes 14 v. Rotterdam n. Brake. Ganymedes 14 v. Mobile te Houston. Cronenburg p. 14 Ouessant n. Port Albot Drente 8 te Belawan. Delft 15 te Mollendo. Eos 12 v. Amsterdam te Lissabon. Gouwe p 13 2000 Ouessant n. Hamburg. Grote Beer 14 v Halifax n. New York. Hersilia p. 13 Kp Hatteras n Baltimore Hecuba 11 te Pt. au Prince. Indrapoera 13 125 m. WH.ff, Westpunt Kreta n. Port Said. Jagersfontein 14 v. Southampton n. Las Palmas Job an v Oldenbarnevelt 14 280 m. O.Z.O. Albany n. Aden. Karimata 15 v. Amsterdam te Port Said. Kieldrecht 14 v. Aden n. Suez. Lawak 12 v. Los Angeles te San Francis, co. Lutterkerk 12 te Bombay. Larenberg 14 te Monrovia. Laurenskerk p. 14 Kreta n Alexandrië. Lemsterkerk 14 te Bahrein Leuvexerk 14 v. Karichi nè Bombay. Lieve Vrouwekerk 14 te Chittagong. Lindekerk p. 14 1740 Vlissingen n. Ham. burg. Loenerxerk 13 v Hamburg n. Antwerpen. Loosdrecht 14 v. Rangoon te Calcutta. Muiderkerk 12 v Manilla n Cebu. Merwede p. 14 Casquets n. Houston. Mataram 12 200 te Beyrouth. Maas 15 te Lissabon. Nieuw Amsterdam 14 te Port au Prince. Oranje 14 v. Singapore n Belawan. Pendrecht 14 te Paulsboro. Prins Willem IV p. 11 Wight n. Bergen. Radja i2 te Tj. Priok. Rijnkerk p .14 Ceylon n. Penang. Sabaroea 13 v. Gdynia n. Hamburg. Sloterdijk 14 te Havana. Schie 1 31800 te Tunis. Stad Maastricht 15 te Gibraltar. Slbajak 14 120 m. N O. Massawa n. Aden. Thalatta p. 11 Algiers n. Port Said. Tjimenleng 6 te Paranagua Westerdam 13 v. New York n R'dam. Willem Ruys p. 13 Kp. St. Vincent naar Port Said. Woensdrecht 13 v. Rotterdam n. Singa pore. IJssel 14 v. Istanbul n. Constanza, Zuiderkruis 14 160 m. Z.O. Sable Eil. naai Amsterdam. Vlissingen Rijwieldief snel achterhaald Uit het politierapport De Vlissingse politie werd in de nacht van Zaterdag op Zondag ge waarschuwd, dat uit ae tuin achter een woning aan de Badhuisstraat twee fietsen waren verdwenen. Eén fiets werd weldra tegen de berm rond de Spuikom teruggevonden, maar de tweede bleef anvankelijk nog zoek. Een onmiddellijk ingesteld verder on derzoek leverde in de loop van de Zondag nog resultaat op. In Westka- pelle kon nl. de 19-jarige C. worden aangehouden, die bekende in een overmoedige bui na een bezoek aan een café beide fietsen te hebben weg genomen. Op de tweede was hij naar zijn dorp teruggefietst en daar had hg ook dit karetje weggeworpen. Het werd bij de Kreek teruggevonden C. is naar Vlissingen overgebracht en zal ter beschikking van de justitie gesteld worden. Voorts kreeg de politie aangifte van vermissing van een jas uit een niet afgesloten auto, die in dezelfde nacht voor een café aan de Boulevard Bankert geparkeerd stond. In het Havendorp moest assistentie worden verleend in een gezin, waar onenigheid was ontstaan tussen man en vrouw. De echtgenoot wilde zijn vrouw buiten de deur zetten, maar bij tussenkomst van de politie bleek het geschil toch weer bijgelegd te kunnen worden. In de Bloemenlaan kon een echtpaar niet in slaap komen door het lawaai, dat de pick-up-installatie van de bu ren veroorzaakte. De man begaf zich naar het politiebureau om aangifte te doen, maar intussen besloot de vrouw zelf ook iets te ondernemen. Zij ging naar de buren en klopte daar op het venster om te beduiden, dat wat minder luidruchtigheid wel ge wenst was. In haar ijver klopte zij echter iets te hard, zodat de ruit sneuvelde. Of toen tot remise beslo ten is, vermeldde het politierapport niet Ten slotte slipte er Zaterdag nog een auto. Dat gebeurde op de Con- stantijn Huyghenslaan, waar een da me haar wagen niet goed door de bocht naar de President Roosevelt- laan kon krijgen. Een der wielen kwam in de berm terecht en de wa gen dientengevolge tegen de gevel van een huis. De gevel kwam er ge lukkig goed af, maar de auto was be schadigd. Aanwinsten O L.B. Het boekenbezit van de jeugdlees zaal van de Openbare Leeszaal en Bi bliotheek te Vlissingen werd uitge breid met de volgende werken: Berg, Don Quichote; de Brunhoff, Koning Barber: Corsarl, Wiek'a won derkind; Dekker, de Toverdoos: Dis ney, Assepoester; Geertsema-Allema, Zon over de weiden: Goudanpe!-Bos, Roole Willemientje- Hagers, Marlo- leintie van het pleintje; Hagers. Belt u Marjolelntle even...; Hagers, Mar- loleintje op Vlieland- Hagers. Hallo, Marjolein! Hagers. Goed zo Marjo lein! Hagers, Marjolein's gouden hart; Hildebrand. Achmed. de stal knecht van de sultan; Hildebrand, Monus en de vliegende schotels; Hoekstra, Rijmpjes en versjes uit de nieuwe doos; van de Hulst, In de Soete suikerbol dl 1-7; Laan. Pinkel tje en zijn vriendjes; Lindgren. Pipi gaat aan boord; MacDonald, Me vrouw Piggle Wiggle wéét het! Mix, Mijn leven en avonturen in het verre Westen; Molnar, De jongens van de Palstraat; North, Jerry en het zwar te schaap: Ooms, Een kudde op hol- Renssen, De geschiedenis van Plg- Pag Pengeltje; Roggeveen, Jan-Jaap maakt een sneeuwpop; Roggeveen, Jan-Jaap heeft een trein; Roggeveen, De 'ongens van de klaverwei; Rut gers van der Loeff-Basenau, Rossy, dat krantenkind; Saint-Exupéry, De kleine prins: Schmidt, Veertien ui len ;Selleger-Elout, Andertje; Stelli, Lauri en trein 7.35; Sturm. Toen 't water kwam; Verschoor-Van der Vlis, Kees van Dam naar Zeeland- Verschooor-van der Vlis, Kees van Dam in de watersnood; Voorhoeve. De jagers van de Tamirivier; Vosma. Een schip vaart weg; Wiegman, AB C; Wilkeshuis, Het stórmkamp; IJzerman, Kindje, hap! Hoffman, Jan van de Dom van Utrecht; Poorte naar, Marco Polo's reis naar het he melse rijk; Swezey, Natafelen met Archimedes; Bouman-van Tertholen, Kleiarbeid; Duyser en Weiss, Ha! Handenarbeid voor meisjes; van Brink, Het Postzegel boek; Jongens radio! Toxooeus, Vliegende storm;' Toxopeus, Woest water; Fokkar, Een eigen tuintje; van der Klei, Een le ven voor de muziek; Nolthenius, Zwerftochten door het rijk der mu ziek. „De Jonge Kerk" komt bijeen Maandag 22 Februari a.s. zal in de Noorderkapel te Vlissingen een centrale avond worden gehouden van „De Jonge Kerk". Tijdens deze bij eenkomst zal het woord worden ge voerd door ds. Lawelata, Ambonees predikant. Een groepje Ambonese zangers en zangeressen zal voorts haar medewerking verlenen. Filmvoorstelling „V.S V." Zaterdagmiddag gaf het bestuur van de „Vlissingse Speeltuin Vereni ging" in het Arbeiderslogeerkamp aan de Bloemenlaan een filmverto ning voor de kinderen der leden. De belangstelling was zó groot, dat twee voorstellingen moesten worden gegeven. De tweede voorzitter, de heer A Minderhoud, sprak een welkomst woord. Hij wees er op, dat het be stuur van de V.S.V. nog meer voor de kinderen zou kunnen doen, indien niet vele ouders helaas na afloop van het speelseizoen bedankten als lid. Juistgedurende de wintermaanden dient er gespaard te worden voor de aankoop van nieuwe toestellen enz Hij deed een dringend beroep op de ouders waarvan velen aanwezig waren gedurende het gehele jaar lid te blijven. Hierna werden verschillende films vertoond. Aan het slot van de middag ont vingen alle kinderen een versnape ring. „Crescendo" jubileerde In het Vlissingse Concertgebouw vierde Zaterdagavond de accordeon vereniging „Crescendo" haar dertig jarig bestaan. De avond werd geopend door de voorzitter, de heer A. Wittes, die een kort overzicht gaf van de ge schiedenis der vereniging vanaf de oprichting tot op heden. In 't bijzon der werden nog enige woorden van herdenking gewijd aan de nagedach tenis van de onlangs overleden direc teur, de heer M. P. Ventevogel. Vele bestuursleden van andere verenigin gen kwamen hierna het bestuur nun gelukwensen overbrengen. Na dit meer officiële gedeelte van de avond ging men over tot het mu zikale. „Crescendo" zelf concerteer de tot de pauze. Er werd met enthou siasme gespeeld en het programma viel bij het publiek, dat in groten ge tale was opgekomen, zeer in de smaak. Het applaus was dan ook niet van de lucht. Tijdens de pauze had een verloting plaats van allerlei nuttige en sierlijke voorwerpen en tenslotte trad op net cabaret „De Waterlanders" uit Mid delburg, dat het publiek tot na twaal ven wist te amuseren. St. Laurens Vergadering C.B.T.B. De afdeling St. Laurens van de Christelijke Boeren- en Tiündersbond vergaderde Donderdagavond onder voorzitterschap van de heer J. Koole Mzn. Voor het grostai ter benoeming van een voorzitter van het gewest Walcheren, werden genoemd de heren A. de Kam. burgemeester vm V">u- wenpolder en P. Ton, tuinder te Grijps- kerke. De neer B. Kooie uit Souuuig hield een interessante lezing over zijn reis naai- Canada; Amemuiden Feestavond voetbalvereniging Vrijdagavond hield de voetbalver eniging „Amemuiden" haar jaarlijk se feestavond in het verenigingsge bouw te Amemuiden. De voorzitter sprak een woord van welkom tot de aanwezigen en gaf daarna de ver zorging van de avond in handen van de heer B. de Jonge uit Middelburg, die met zijn Cabaretgezelschap „De Waterlanders" optrad. De spelers brachten een programma van uitste kende kleinkunst, hetgeen door het talrijke publiek op hoge prijs werd gesteld. KERKNIEUWS Rotterdamse Nutsprijs 1953 toegekend Ds. J. M. van Krimpen, Gerefor meerd predikant voor buiten-kerkeltj- ken te Rotterdam, heeft de Rotter damse Nutsprijs 1953, ingesteld in 1949 door het bestuur van het depar tement Rotterdam van de Maatschap pij tot Nut van "t Algemeen, verwor ven met zijn boek „In de oude itads- wijk, het evangelie in een havenstad". De prijs wordt niet in de eerste plaats toegekend om de literaire waarde van een boek. doch om de sociaal-ethische strekking. Dr. Visser 't Hooft in Boedapest aangekomen De Secretaris-generaal van de We reldraad van Kerken, dr. W. A. Vis ser 't Hooft, is te Boedapest aang komen. Dr. Visser 't Hooft was vergezeld van de Britse bisschop van Chiches ter, dr. Bell. Beiden hielden lezingen op een bij eenkomst van evangelistische en cal vinistische theologen over het ln Augustus tn ».e Verenigde Staten te houden congres van ae Wereldraad van Kerken. FAMILIEBERICHTEN UIT ANDERE BLADEN. Overleden: G Meyaard. man. 96 Jaar. 's-Gravenpolder; J. Tange, vr., 75 jaar. Souburg In de Spaanse marine-basis Cartagena is de eerste zending Amerixaanse wapens voor Spanje aangekomen 0 Dr. D F Malan. de premier van Zuid-Afrika. heeft de geruchten tegengesproken ais zou hij na zijn 80ste verjaardag op 22 Mei a.s aftreden, aldus meldt ..Die Burger". 0 De pauselijke internuntius mgr Paolo Giobbe heeft te Lepelstraat, gemeente Halsteren het kleuterschoolmeubilair overgedragen, dat de pauselijke werken van bijstand hebben geschonken aan de getroffen gebieden. 0 Einde van deze maand zullen koning Leopold en de prinses van Retie een reis ondernomen naar Midden- en Zuid-Amerlka. Deze reis zal verscheidene maanden duren Het is. aldus „Le Soir", het verlangen van de vorst gedurende de verkiezings periode niet in België aanwezig te zijn 0 In zijn woning te Den Haag Is de 57-jarige trambestuurder G M door gas- verstikking om het leven gekomen. Bij onderzoek is gebleken dat een gasslang was losgeachotne. 0 In Eksjoe. in Zuid-Zweden, zijn vijf ouden van dagen om het leven gekomen door een brand in hun Houten tehuis Twintig bewoners liepen ernstige brand wonden op. 0 De fabrieksarbeider H. ter H„ die hulpkoster Is in de Geref. kerk -te Bun schoten werd door de Utrechtse politie- rechtei tot f 2.50 boete veroordeeld. Hij had een 20-jarige iongen. die de gods dienstoefening verstoorde door te praten onder het gebed, een oorvijg gegeven. 0 De Egyptische postzegels uit de ver zameling van ex-koning Faroek hebben op de veiling te Cairo In totaal meer dan 800.000 gulden opgebracht. Woensdag komt de rest van de collectie ondet de hamer. 0 Nu ae organisaties-Woltersom zijn op geheven in de bevoegdheid tot het be noemen van leden van de Sociaal-Eco nomische Raad. die sommige dezer orga nisaties hadden, overgegaan op combina ties van vrije organisaties. Domburg Zomertournooi LT.C. medio Augustus De Lawn Tennisclub „Domburg" hield haar jaarvergadering. De af tredende bestuursleden werden her kozen. In de vacature, ontstaan door het vertrek van mej. M. C. Roozen- daal, werd gekozen de heer J. Pro voost. Aan de Stichting Badplaats- belangen zal gevraagd worden de ten nisbanen op dezelfde voorwaarden als vorig laar te verhuren. In Juni zal een onderling tournooi gehouden worden. Getracht zal wor den met enkele Zeeuwse clubs wed strijden te spelen. H*t bij de clubleden, zowel als bij de badgasten zeer gewaardeerde zo mertournooi zal gehouden worden van 8 tot 15 Augustus. Serooskerke (W.) Vijf en zeventigste jaarvergadering J.V. op G.G. Woensdag a.s. houdt de J.V. op G. G. „Pred. 12:1a", te Serooskerke haar 75ste jaarvergadering in het ou de kerkgebouw. Dit kerkgebouw dat thans van alle banken en ook vloerbedekking ontdaan is zal door de jeugd tot een vergaderlokaal wor den ingericht. Het programma ver meldt ae vertoning van een film. Ritthem „Verbetering zij ons doel" Te Ritthem vergaderde de melk- contrólevereniging „Verbetering zij ons dO'l" onder voorzitterschap van de heer W. J. Cevaal. De controleur, de heer A. Barentse, bracht verslag uit.. Hij werd opnieuw tot controleur benoemd. De vereniging telt thans 17 leden met 148 koeien Tot bestuurs lid werd gekozen de heer W. Cevaal Azn. De hoofdcontroleur, de heer Stroo, gaf enkele toelichtingen. Loondienst uitdrukkelijk voorgeschreven De vissers in Breskens, die zich op grond van bepaalde mededelingen lieten inschrijven voor een uitkering in gevolge de Werkloosheids- en Wachtgeld wet. zfln door dit aavles toch niet op de juiste weg geholpen, zo blijkt ons thans. Naar men ona van officiële zijde mededeelde, is het uitgesloten, dat werkloze vissers uitkeringen op grond van deze wet ontvangen zolang zjj niet in loon dienst, maar op een zg. maatschap contract varen Art. 3 van de wet stelt de loondienst-verhouding .,1 na drukkelijk als voorwaarde. Het Ge meenschappelijk Administratiekan toor te Goes kon de betrokkenen na tuurlek wel inschrijven, maar de be slissing over een uitkering is. zolang het om een maatschap-contract gaat, niet twijfelachtig; zg zal afwijzend zijn. Intussen worden reeds geruime tfld over de vraag hoe de vissers ook de sociale verzekeringen deelachtig kun nen worden, besprekingen gevoerd tussen een vertegenwoordiger van de drie Unie-bonden en het departement van sociale zaken Ook de stichting „Zevibel" is ln deze besprekingen be trokken. Er is een onderzoek inge steld naar de mogelijkheid, dat de bedrijven de aan de sociale verzeke ringen verbonden premies kunnen op brengen. waarbij is komen vast te staan, dat dit althans voor een deel van deze bedrijven niet mogelijk is. Aan de zijde van het departement Be staat echter de bereidheid in dat ge val op grond van de zg. sociaal-eco nomische hulpverlening de bedrijven tegemoet te komen maar alweer moet daartoe eerst de voorwaarde van het loondienst-verband vervuld zijn. Op dit punt is nu het wachten dus op de vtssers. niet alleen die van Zeeland, maar ook de IJssel meer vis sers en de kustvlssers bijv. van Den Helder en LJmuiden. 't Loopt gesmeerd yiyS- <°»deo. over van de N.W.U. In „De Bruyns Restaurant" te Hulst werd onder leiding van de consul van de N.W.U., de heer P. Warnier, een vergadering van afgevaardigden van tal van wielerclubs en comité's in Oost-Zeeuwsch Vlaanderen gehouden, teneinde te komen tot vaststelling van het wedstrfjdrooster. Uit de me dedelingen van de consul bleek, dat de N.W.U. voor wedstrijden, waar en tree geheven wordt door de N.W.U. resp. f 50.— voor amateurs en nieu welingen en f 100.— voor beroepsren ners extra zal geheven worden, ter wijl van iedere verkochte kaart 5 ct. aan de N.W.U. moet worden afgedra gen De vergadering protesteerde hier fel tegen en noemde de N W.U. een geldzaak. Ook het feit dat de kampi oenschappen voor Zeeland en Bra bant altijd in Brabant gehouden wer den vond men riet juist. Het N U W.- bestuur scheen volgens de afgevaar digden geen rekening met de Zeeuwse belangen te willen houden. Er werd protest geuit tegen het feit dat de Rijkswaterstaat nimmer medewer king wilde verlenen om een koers over een Rijksweg te laten lopen, zelfs als het stuk, dat bereden moest wor den hoogstens 500 meter was. De kalender v/erd als volgt vastge steld: Hengstdijk 25 April A; Axel 19 April A: Bosehkapelle 2 Mei A. Cri terium: Koewacht 1 Mei A; Groenen dijk 15 Mei A; Stoppeldijk 9 Mei A; Nieuw Namen 23 Mei A. Criterium; Hulst 30 Mei A; Zuiddorpe 19 Juni A; St. Jansteen 26 Juni A; Heinkens- zand 10 Juli A; Clinge 20 Juni A; Groenendijk 8 Augustus A; Zuiddor pe 28 Augustus N; Koewacht 4 Sep tember Amateurs en Beroepsrenners- Nieuw Nam er 14 September A; Hulst 5 October A; Axel 8 Juni N; Yerseke 24 Juli N. Criterium; Sluiskil 14 Au gustus N en Lamswaarde 20 Juni A èn N. SCHAKEN LYCEUM OOSTBURG KAMPIOEN VAN ZEELAND. Voor het schoolschaakkamploen- schap van Zeeland speelden te Bres kens het Gymnasium Middelburg er het Lyceum Oostburg. De Oostbur- gers behaalden een onverwacht grote zege (4'/2lVz) en veroverden dus de titeL De uitslagen waren: G. WoudstraW de Wolf 10; W. van Wou weA. Meulendflk R. van Bennekom—B. Bruggeman 0 1; S. v d BroekeP Manhave 0 1; H. van BergenI. de Bruyne 0 1; D. KolffP. van Rhee 0—1. De eindstand is: Lyceum Oostburg 8 2 1 0 5 11 Gymnasium T"burg 3 1113 9 Lyceum Terneuzen 2 0 2 0 2 6 R.H.B.S. Midddelburg 2 0 0 2 0 4 De nog resterende wedstrijd ;ussen het Lyceum Terneuzen en ae R.H.B. S. Middelburg is van geen belang meer en zal daarom niet meer wor den gespeeld. KORFBAL Seriewedstrijden „Swift" te Middelburg op 27 Mei a.s. De Middelburgse Korfbalvereniging „Swift" zal ook dit jaar weer naar traditionele serieweastrtjden organi seren op de gemeentelijke sportter reinen te Middelburg. Als datum is vastgesteld Hemelvaartsdag 27 Mei a.s. Er zijn onderhandelingen aan de gang om te trachten tijdens deze se ries een wedstrijd te doen houden tus sen een Belgische en een Nederlandse combinatie, ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van ..Swift". Als dit doorgaat, zullen twee sterke twaalf tallen naar Zeeland komen; het spel, dat men van deze ploegen kan ver wachten, werd in onze provincie nog niet vaak vertoond. Voor de seriewea- strijden zijn zowel Nederlandse als Belgische Korfbalclubs uitgenodigd. Benoemingen Mej. A. van Boven te Vlissingen Is benoemd tot tijdelijk lerares aan de afd. Rijks H B.S van het openbaar Lyceum te Goes De heer C. K. Kaan, adjunct-com mies le klasse ter secretarie der ge meente Koudekerke is benoemd tot commies le klasse, afdeling finan ciën, der gemeente Beilea. DAMMEN Anderson niet in finale Nederlands kampioenschap De Zeeuwse damkampioen L. An derson uit Goes is er in de laatste en beslissende partij tegen de kampioen van Brabant, De Graag, niet in ge. slaagd winst te behalen. De Braban der won, zodat hij nu in de finale om het persoonlijk damkampioenschap van Nederland komt. Wel had Ander son een goede kans gehad om remi se af te dwingen, maar hij wilde be slist op winst spelen. En het gevolg was. aat hij verloor. Candidaten tournooi W ereldkampioenschap De partij tussen W. Huisman (N.) en A. Guignard (Zw.) de laatste speelde met zwart ln de 2e ronde van het candidatentournooi ->m het wereldkampioenschap dammen werd na 40 zetten gewonnen door onze landgenoot, die na 2 ronden thans punten heeft verkregen. De parg tussen Fanelli (It.), die met wit speelde en Verse (Fr.) is na 64 zetten in remise geëindigd. De stand luidt thans: 1. Huisman (Ned.), 3 pnt. uit 2 partijen; 2. Demesmaecker (Belg.), 2 pnt. uit 1 partij; 3. Verse (Fr.), 2 pnt. uit 2 partijen; 4. Fanelli (It), l pnt uit 1 partij: 5. Guignard (Zw.) 0 pnt. uit 2 partijen. Voor de 3e ronde welke Dinsdag 16 Februari te Dordrecht wordt ge speeld, staan de volgende partijen op het programma. Guignard (wit) Fanelli en Demesmaecker (wit) Huisman. SCHAATSEN Broekman en De Graaff naar Eskilstuna Onder leiding van Klaas Schenk zijn de Nederlandse schaatsenrijders Kees Broekman en Wlm de Graaff Maan dagmiddag per vliegtuig naar Stock holm vertrokken. Beide rijders zul len deelnemen aan (le jubileum-wed strijden van de Zweèdse Schaatsenrij- derbond, welke vandaag en morgen te Eskilstuna worden gehouden. Zoals bekend is Gerard Ma arse, die oor spronkelijk de reis zou meemaken verhinderd. De keus viel op Wim de Graaff. Marktberichten ROTTERDAMSE VEEMARKT. 15 Februari Vette Koeten en ossen 818: Varkens 769; Schapen of lammeren 10. Aanvoer In totaal 1595 stuks Vette koelen per kg. In ct le kw. 2.88— 3.00, 2e kw. 2.68—2.84. 3e kw 2 40-2.52. Varkens (lev. gew per kg ln ct le kw 1,91 2e xw 188. 3e kw 1.86 Vette koeien aanvoer korter Handel ta melijk prijs als vorige week enkele pri ma's boven notering Varkens (lev gew.» aanvoer Iets minder handel vlot prijzen lager; prima's boven notering. Lamme ren geen opgave GRAANBEURS ROTTERDAM. Binnenlandse granen (officieuze note, ringen per 100 kg franco Rotterdam). Tarwe witte, tot f 28.35. betere kwali teit iets daarboven; rode op vochtconditle. tot f *'80; Voedergranen. goed prijshou dend. Zomergerst maaJkwaliteit tot f 22.25; overigens f 2225—23 75, grove ge schoonde daarboven; haver f 22.50—23.75. blanke daarboven; rogge t 2150—22.25. Peulvruchten: groene erwten iets beter, f 4052.50; schokkers, iets vaster. I 50 75; bruine bonen, kalm, f 8038. Advertentie MET RHEUMATIEK KAN NIEMAND WERKEN De zorg voor Uw gezin ol voor Uw toe komst vereisen de inzei van al Uw krachl en energie Alleen soepele spieren en lenige gewrichten zijn geschikt voor groie lichamelijke prestaiies wrijl ze weg. Uw rheumatiek. Uw spit. Uw lendenpijn, wrijf ze weg met Akker's Kloosierbalsem. die door de huid heen diep tn de daaronder liggende weelsels doordringt en door de warmte, die ze daar opwekt. Uw pijn verdrijft en U tot een andei mens maakt ln korte lijd zuil ook gij zeggen .Akker's Kloosieibalsem, geen goud zo goed" Economische Politierechter te Middelburg KLEINE OVERTREDERS STONDEN TERCHT. Voor de Economische Politierech ter stond vorige week in Middelburg een aantal overtreders terecht: D. K., landbouwer, wonende te Koudekerke, kreeg 10 of 4 dagen, omdat hg eieren buiten de veiling om had verkocht. Wegens overtreding van de Vlees- keuringswet werd de slager P. J. K. te Amemuiden veroordeeld tot 15 of 6 dagen. De Goese koopman A. J. G. E. had zijn artikelen te duur verkocht en werd tot 75 veroordeeld plus 2 we ken voorw. De timmerman J. T. M. te Hoofd plaat had de Vestigingswet overtre den; dit kostte hem 15. P. A. S., smid te Rilland-Bath, had zonder in het bezit te zijn van de vereiste vergunning kachels gerepa reerd. Hij kwam er met 25 aï. W. A. de J.. exporteur te Biervliet, had het besluit Handel in Pluimvee overtreden hetgeen hem 10 kostte. J. C. v. B., timmerman te Axel, had bij zijn baas ontslag aangevraagd en niet gekregen. Hij meende echter dat een termijn van 8 dagen voldoen de was en dat deze echter weg kon blijven. Dit heetf hij dan ook gedaan; het kostte hem, evenals de landarbei der K. P. K. te Schiedam, twee tien tjes boete. H. M. en A. K. L.. resp. te 8t Lau- reijns en Kaprijke (B.) hadden zich in de zg. 500 meter strook opgehou den. Elk kreeg 4 boete. De landbou wersknecht tl L. v. L. uit Eecloo hoorde voor betzelfde feit 6 boete ei sen. P. A. 8., koopman te Terneuzen moet 20 betalen, omdat hij in strijd met het Besluit Handel in Pluimvee heeft gehandeld. Nagekomen advertentie*. Heden overleed, zacht en kalm tot onze diepe droefheid, na een lang durig lijden, onze ge liefde Zuster. Scnoon- zuster en Tante LEI'NTJE BEUN IERSE op de leeftijd van 44 jaar. Namens de familie: IZAaK REIJN IERSE PIETERNELLA REUNIERSE. Koudekerke, 15 Februari 1954. BEKENDMAKING De N.V. Nederlandsche Spoorwegen maakt bekend da; als gevolg van de extra maatregelen, die in de laatste 2 dagen zijn genomen bij de afwikkeling van het aan zienlijk gestegen goederenvervoer, thans wederom op de binnenlandse stations wagenladingen, die bestemd zijn voor uitvoer over zee, via de stations in Amsterdam, Rotterdam en via Dordrecht. Maassluis, Vlaardingen en Schiedam ten vervoer zullen worden aangenomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 7