Minister Staf over de brief van de Generale Synode LlZhRS SCH KAPPlt EN DE GOUDEN HOORNS Tussen Amsterdam en Parijs AMERIKAANSE SCHUILPLAATS TEGEN ATOOM-AANVALLEN 't Zit vast vaster met YELPAFIN 4 PROVIN 01 ALB ZEEUWSE COURANT DINSDAG 16 FEBRUARI 1954 „Werving van jongelui zal er door bemoeilijkt worden" (slot van pag. 1.). inlichten. Zo had minister Foster Dul" lés (Buitenlandse Zaken V.S.) hem in een besloten minister-bijeenkomst, in December te Parijs alles mededege- deeld over „de new-look" in de Ame rikaanse strategie, waarmee de pu blieke opinie in de Verenigde Staten, maar toch ook zij het m mindere mate de publieke opinie in ons land zich dagelijks bezig houdt. Er worden zelfs besprekingen gehouden, waarbij van Nederlandse kant alleen de chef van de generale staf, generaal Hasselman, tegenwoordig is, die daar. over slechts mag rapporteren aan zijn minister. „Het is logisch, dat wij niet alles kunnen zeggen", aldus de minister. „De leden van de vaste de fensie-commissie uit de Tweede Ka mer echter zgn vertrouwelijk van veel op de hoogte gesteld". Daarmede bleven dus de vragen over de Neder landse positie in het algemeen strate gisch beleid onbeantwooi'd. De minis ter wilde er slechts dit van zeggen: „Wanneer een vgand een overval in de zin zou hebben, wordt er rekening mee gehouden, dat dit aan Nato-zgde tenminste zeven dagen van tevoren bekend is. Voldoende tijd om om te genmaatregelen te treffen" (waarme de de minister kennelijk ook bèdoelde, het onder de wapenen roepen van de mobilisabele divisies), Geen verrassing Een aanval „in de derde dimensie" wordt eigenlijk niet verwacht want anders zouden wij op dit moment de lampen moeten uitdraaien, de moto ren moeten laten draaien, de vloot on der stoom houden en de manschappen bepakt en gezakt bij de voertuigen hebben. „Maar" zo herhaalde de heer Staf, „wij voorzien op dit ogenblik geen tweede Pearl Harbour". Zoals men zich zal herinneren is tijdens het debat in de Tweede Kamer van ver schillende zijden twijfel uitgesproken of de Amerikaanse materiaalvoorzie ning van dien aard zou zgn, dat het door minister Staf ingediende Vnf Divisieplan voor de landmacht uitvoerbaar zou zijn. Ook van de mo- gelgkheid om voor de staven en de hogere bevelvoering voldoende be roepsofficieren beschikbaar te krij gen, bleek toen niet iedereen over tuigd. Minister Staf heeft thans op des betreffende vragen geantwoord: „Na tuurlijk gaan wij in Amerika de heer Stassen vragen: Wat willen jullie nu precies? Ik zou het wat zuur vinden, indien wy voor onze yver ora als eer ste land het E.D.G.-verdrag aan te ne men, werden gestraft met gedeeltelij ke inhouding van de Amerikaanse wapenhulp, omdat een deel ten goede zou moeten komen aan anderen. Maar ik ga heus niet naar de V.S. om te vragen of wij materiële steun kunnen krijgen voor ons Vjjf Divisicplan. Evenhuis wordt naar Djakarta overgebracht De hoofdredacteur van „De Vrjje Pers", te Soerabaja de heer Evenhuis die op 21 Januari in Soerabaja werd gearresteerd en de laatste weken verblijf hield in het kantoor van de immigratiedienst aldaar zal, naar Aneta verneemt, Dinsdag heden per vliegtuig naar Djakarta wor den overgebracht. Ook de echtgeno te en de dochter van de heer Even huis zullen met hetzelfde vliegtuig naar Djakarta reizen. Intussen is na de verklaring van de minister van voorlichting, dr. Tobing, dat Evenhuis „in het alge meen als een ongewenst persoon" wordt beschouwd, geen nadere ver klaring over diens aanhouding afge legd. Gemeenten op Goeree willen voortbestaan! Het wetsontwerp herziening ge meentelijke indeling Goeree-Overflalt- kee, dat beoogt de 13 gemeenten op dit eiland tot vier gemeenten samen te voegen, heeft op het eiland protes ten uitgelokt. De centrale kiesvereni gingen van enige politieke partijen zijn Zaterdag bijeengekomen. Zij heb ben besloten het ouae comité van ac tie tot behoud van de zelfstandigheid der gemeenten weer in het leven te roepen. Men heeft ook al vroeger de gemeenten willen samenvoegen. het Die vijf divisies dat wil zeg vier in de voorste lijn (en als wy met de wapenleveranties klaarspelen vjjf in de voorste lijn) moeten er ko men. Dat is ons geadviseerd door de SHAPE, het hoofdkwartier van de Atlantische strijdkrachten in Parijs". Eigen kracht Daarbij legde de minister er de na druk op, dat Nederland moet begin nen met een eigen militaire inspan ning, om daardoor de overtuiging te wekken bij de bondgenoten, aat in Nederland de verdediging van eigen grondgebied de moeite waard geacht wordt. In het plan van de Nato is de verdediging van Nederland opgeno men, verklaarde minister Staf met nadruk. De bewindsman erkende, dat de personeels-opbouw wel een zeer moeilijk probleem is Hn wil die vijf divisies maar het liefst ïn één leger korps onderbrengen, omdat er als het kan voor 1957 niet voldoende hoog gekwalificeerd stafpersoneel is om een tweede legerkorpsstaf en eventu eel een legerstaf te "bezetten. Brief van Synode In dit verband vroegen wjj de mi nister, wat hg dacht van een recente brief, waarin het Moderamen der Nederlands Hervormde Synode be duchtheid had uitgesproken over de beroepsvoorlichting aan scholieren door militairen. „Natuurlijk zal de werving van jongelui voor de militai re carrière hierdoor bemoeilijkt wor den", antwoordde de minister, „en ik moet er aan toevoegen, dat verschei dene officieren door deze synodale brief zeer getroffen zgn, omdat zg werkeigk van mening zjjn, dat. zjj als officier een roeping vervullen". Minister Staf wordt op zjjn reis naar de V.S. slechts vergezeld door drs. E. H. v. d. Beugel, directeur?! neraal van het Bureau voor Militaire en Economische Hulpverlening van het ministerie van buitenlandse za ken en door de generaal-majoor No ble, diens Amerikaanse tegenvoeter in Den Haag. Hg zei, dat voor zijn reis geen elgenlyk program is vast- g'steld, maar dat nij net uitermate teressant vindt om zelfs in deze da gen, waarin sprake is van een wijzi ging der Amerikaanse strategie en wellicht zelfs van de buitenlandse po litiek, uit de mond der leidende poli tici en strategen zelf te vernemen, hoe zij over de situatie denken. In twee weken naar de top De 19-jarige Deen Kurt Stille kocht veertien dagen geleden voor de eerste maal in zijn le ven een paar Noren en Don derdag 11 Februari werd hg lid van de Kopenhaagse IJsclub. Drie dagen later schreef hij in voor de Deense kampioen schappen in het hardrijden en... legde meteen beslag op de na tionale titel. Van de vier af standen won hg de 1500 en de 3000 meter. Op de 500 en de 5000 meter plaatste hij zich zo goed, dat hg onbedreigd de eerste plaats innam in het al gemeen klassement. Nogmaals: het ijsfeest Vlissingen (I) Het overzicht van de werkzaam heden van het bestuur van de Vlis- singse IJsclub geeft zeker de indruk dat U niet stil hebt gezeten voor onze stad. Uw ledenwerfactie van de laat ste weken is hiervan ook weer een hoopgevend bewijs Ook uw plan om een nieuwe ijsbaan aan te leggen vindt algemene instemming. De gemaakte opmerkingen zijn dan ook detailcritiek en vallen niet uw algemeen beleid aan. Ook kan ik ge tuigen, d.at er prettig geschaatst is op de Spuikom op Zaterdagavond 6 Februari. U had echter het publiek uitgenodigd om de gecostumeerden te zien optreden de verlichting en de muziek waren er immers ook in de loop van de week! Toen de gecostumeerden echter op het ijs kwamen, konden deze nergens een plaats vinden om zich behoorlijk te verkleden, de meesten moesten dit maar op een donkere plaats aan de kant doen. Van enige registratie van de deelnemers en controle op de in schrijving is geen sprake geweest. De deelnemers hebben meer dan een uur gezocht naar organisatoren die hen kondep, inlichten. Deze hadden zelfs niet de moeite genomen een duidelijk VOOR DE DEFENSIE-LEIDERS Kosten 35 millioen dollar Op de gTens van Maryland, op een niet al te grote afstand van Wash ington, is men gereed gekomen met het maken van een grote schuilkel der tegen atoomaanvallen, aldus meldt het Amerikaanse departement van defensie. Kort na de tweede we reldoorlog besloot men een dergelijke schuilplaats te maken, waarin de leiders van leger, marine en lucht macht der Verenigde Staten zouden kunnen doorwerken. Over de inrichting van deze reus achtige schuilplaats te Rock Raven, die 35 millioen dollars heeft gekost, zijn weinig gegevens bekend ge maakt. Men weet slechts dat een grote tunnel, 8 meter breed en hoog, toegang geeft tot de voornaamste hal, die drie verdiepingen heeft. De tunnel, die met twee grote stalen deuren gesloten wordt, loopt met een bocht om de uitwerking van ontploffingen te verminderen. Door een systeem van radio-ver bindingen zal de schuilplaats in con tact staan met de hoofdstad en met de hoofdkwartieren op gevechtster reinen. Men heeft bijna 400.000 kubieke meter aarde en stenen moeten ver wijderen om de schuilplaats aan te leggen. onderscheidingsteken te dragen. Een controle-post die als inlichtingen-or ganisatie-centrum kon .fungeren, was niet gevormd. De politie had blijkbaar geen duidelijke aanwijzingen gekre gen, hoe men een en ander wilde re gelen. Een bepaalde baan waarop uit sluitend gecostumeerden werden toe gelaten kon niet vrijgemaakt worden. De 60 tot 70 gecostumeerden gingen als het ware in de gewone rijders ver loren. Dat het stierengevecht zo moest mislukken stond reeds tevoren vast. Ik neem in de eerste plaats de ge costumeerden en vervolgens het gehe le aanwezige publiek tot getuige voor deze zwakke organisatie. Juist vóór het „stierengevecht" uw secretaris kan hiervan mede-ge tuigen liet één van de autoriteiten zich zeer verontwaardigd uit over de ontstane chaos. Hij stelde voor het feest onmiddellijk af te gelasten! Is het te verwonderen dat „een le zer" dan verontwaardigd naar de pen grijpt? Ik vertrouw er op dat deze „opfris sing" zal voorkomen dat het publiek nog ooit een organisatorisch fiasco voorgezet zal worden. De ontkenning van dit feit vind ik naief Niettemin waardeer ik het dappere besluit van het bestuur om aan te blijven en met hernieuwde moed de schouders onder het werk te zetten. Ik wek daarom alle Vlissingers (en Souburgers) op om het wei'k van het bestuur te steunen door het invullen van de huis aan huis verstrekte aan- meldingskaart. „Een lezer" Nogmaals: het ijsf eest Vlissingen (II) Va.n de heer Aspeslag te Souburg ontvingen wij zijn op rijm visie op het in Vlissingen gehouden ijsfeest, waarover reeds een en ander te doen geweest is. De heer Aspeslag bezingt het da- Vijf jaar werk bij „Aviolanda" DOOR BOUW VAN „HUNTERS" De van regeringswege verstrekte opdracht tot de bouw van een aantal straaljagers van het type Hawker „Hunter" zaü aan verscheidene vlieg tuigfabrieken in ons land werk geven. Een van die fabrieken is „Aviolanda" maatschappij voor vliegtuigbouw NV te Papendrecht. Deze zal dit jaar, in samenwerking met de Fokkerfabriek en de afdeling Dordrecht van de NV Koninklijke Maatschappij „De Schel de", dit jaar een begin maken met de productie van „Hunter"-straaljagers voor de Koninklijke luchtmacht. Ver wacht wordt dat „Aviolanda" onge veer vijf jaar met het uitvoeren van deze order bezig zal zgn. ian Eloy Brom overleden Zondag is te Utrecht op 63-jarige leeftijd overleden de internationaal bekende edelsmid Jan Eloy Brom. Jan Eloy Brom stond met zijn broer Leo Brom sedert 1915 aan het hoofd van Broms edolsmederij. Dit atelier heeft in binnen, en buitenland grote faam verworven door de vervaardi ging van talloze producten van buiten gewoon vakmanschap. Het in 1947 door Prinses Juliana aan generaal Eisenhower aangeboden erezwaard was in opdracht van Ko ningin Wilhelmina in Brom's atelier vervaardigd. stuur en het plezier, het talrijke pu bliek bereid. „Doch jammer genoeg", zo gaat hij verder, „vindt men overal zal laten, vooral als het gaat om wat de „stuurlui aan wal". Met de critiek vreugd en jolijt. ~)e lieer Aspes van ,,Een ezer" is hij het niet eens I l>b neer en hg hoopt, dat men, zo men tóch wensen dan ook, 3at de „IJsclub' wil schrijven, dan dat verdelen, ver- blijft slagen tot zegen en vreugd van snipperen en kijven eens achterwege het Vlissmgs publiek". Aspeslag besluit met: „Wij n rtnV /lof rla TTcMiiV*" vlekvrije koudiijm van CETA BEVER 9. Terugkerend van de Lutjewierder Bank zag Kapple een oploopje van mensen, die rond een om gevallen taxi stonden. „Drommels", mompelde hij, ,^-ou er een ongeluk zijn gebeurd?" Hij kwam nader bij en vroeg aan een der toeschouwers, wat er aan de hand was. „Een dolle zee man heeft die taxi omge gooid", was het antwoord, „hij werd wild, toen de chauffeur toeterde en toen, FLOEP, gooide hij die auto om, alsof het een kruiwa gen wasl" Kappie schrok. „Deksele, nog en toe") mompelde hij, „dat moet de hoorndolle Maat geweest zijnl" „Wat zegt U?" vroeg de taxichauffeur, die er nogal verkreukt bij stond. „Eh.... niets", antwoord de Kappie haastig, „maar., eh.... waar is die dolle zeeman gebleven?" „Hij is die zijstraat ingegaan", antwoordde de chauffeur, „niemand durfde hem te volgen: de vent heeft de kracht van een wilde gorilla" Haastig rende Kappie naar de aangewezen zijstraat. „Pas op!" gilden de mensen hem na. „als die dolle je te pakken krijgt, ben je er geweest!" "onder op deze waarsehuwin- gen acht te slaan, snelde Kappie de zijstraat in en werkelijk zag hij daar de Maat, die met wankelen de stappen voortging Hij haalde hem in en greep hem bij de arm. „O Kappie I" riep de Maat, „het is wéér gebeurd, ik ben weer hoorndol geweest. Een chauffeur toeterde en toen..Ik weet het. jong", zei Kappie kalmerend, „kom maar met me mee naar de Kraak. Ik had je in die toestand niet alleen mogen laten". Kerk en toren te Kattendijlce in cle steigers. Foto P.Z.O.) Amsterdamse Beurs 12 Febr. 15 Febr. Nederland 1951 (3%) 100% 100% Nederland 1947 (3%) 3 983/4 98% Nederland 1937 3 96% 96% Dollarlening 1947 3 pet. 94% 94% Investeringseertificaten 3 100% 99% Nederland 1962-64 3 100% 100% Nederland N W.S. 2 78% 78% Ned. fndië 1937 A 3 98% 98% Grootboek 1946 3 98% Net. Handelsbank 132% 132% Ned. HandelmU. 175% 174% A.K.U. 192 191% Bergh's en Jurgens 281 280% Calvé-Delft 143% 142% Kon. Ned. Hoogovens 178 178% Unilever 244% 242% Ned. Kabelfabriek 236 236 Philips 236% 232% Wilton- Feijenoord 195% 193 Biliton 328% Kon. Petroleum Mij. 379% 375% Amsterdam Rubber 144% 143 Holland Amerika Lijn 153% 1537s Kon. Paketvaart 133% 134% Rotterdamse Lloyd 134% 135% Ned. Scheepvaart Unie 141% 142% Stv. Mij. Nederland 145% 145% H.V.A. 139% 139% Deli MIJ 128% 127 Bank van Ned. Gem. 4% 108% 107% Bank van Ned. Gem. 0-5-10 125 Centrale Suiker 188 187 Kon. Mij, De Schelde NJB. 125% 125 Baltimore-Ohio 20 19% Missouri K.T. 5 47s New York Central 23% 24% Pennsylvania 18% 18% Anaconda 32% 32% Bethlehem Steel 55% 56 General Motors 62% 62 Intern Nickel 37% 38 Kennecott 69% 69% Republic Steel 483/4 49% U.S. Steel 40% 40% North American Cy. 20% b 20% Mldcontinental 67% 62% Shell Union 85% 85% Tide Water 21% 21% BEURSOVERZICHT. De beurs heeft Vrijdag jl. In sterke ma te geanticipeerd op mededelingen die men tijdens het weekend verwachtte. Het eni ge belangrijke nieuws is echter geweest, dat de Berlijnse Conferentie a.s. Donder dag zal eindigen. Noch Philips, noch Ver enigde Deli, waarover vele geruchten reeds lang de ronde doen, hebben iets van zich laten horen en men vond het dan ook heel begrijpelijk dat gistermor gen reeds lagere koersen werden verno men, Ook gistermiddag ts het koersni- veau bij Vrijdag ten achter gebleven Al met al is de markt niet tegengevallen, want de openingsverliezen werden niet verder uitgebreid, integendeel, in sommi ge gevallen werd hiervan een deel in gehaald. Verertigde Deli bijv. sloot per saldo op 127% na 126, Vrijdag werd 129 betaald. H.V.A zag zich eveneens een puntje ontgaan; Amsterdam Rubber was ruim 2 punten i'ager. Bij de Internationale Industrieën moest philips een verlies van circa 5 punten in. casseren. Kon. Olie noteerde drie lager en Unilever circa 2 punten. A.K.U. was echter op 191% vrij goed op peil. Het ver slag van de K.N.S.M. heeft, ondanks de lagere winst, geen ongunstige indruk ge maakt. Prolongatie 2% procent. FEUILLETON door F. DE SINCLAIR 25 En ineens kwamen Beate's waar schuwende woorden haar nu weer voor de geest: „Breek er mee!... In vredesnaam, breek er mee!" Was Beate er dan ook zo ingelo pen? Maar waarom had ze dat dan niet ruiterlijk bekend? O,* als zg Marta hoorde van een meisje, dat bg die G.B.A. in dienst zou treden en ze wist dat dit meisje te goeder trouw was, dan zou ze zo'n schepsel toch dadelgk waarschuwen en preci'es vertellen, waar het op stond! Natuur lijk immers! Wat had Beate weerhouden om dat tegenover haar ook te doen? Zij was er toch niet zeker van, dat zij Marta alleen op die wonder lijke waarschuwing zonder enige toe lichting, zich maar dadelijk van de G.B.A. zou losmaken! Het had nu warempel een haar ge- suheeid of ze zou op een afschuwely- scheeld of ze zou op een afschuwelij- Als ze Beate ooit weer sprak dan zou ze haar dat toch eens goed zeg gen, want dat was geen houding ge weest, dat leek nergens naar! Ineens merkte ze, dat er beweging kwam in het vliegtuig, waarin de stoelen nu va,n lieverlede voor het grootste deel bezet waren; ze taxie- dan even wat stotend en hobbelend en dan ineens zonk de aarde onder haar weg. Ze constateerde het met een zucht van verlichting! Ziezo, nu kon haar niets meer gebeuren! Maar haar hoofd was toch nog te vol van allerlei gedachten en vragen om echt een gevoel van volkomen De- vrgding te kunnen koesteren. Het was te erg geweest. En dan zo plotseling, zo onverwachts! Victor! Altgd gingen haar twijfelvragen maar weer naar Victor! En ineens dacht ze: Zou hij ook vermoord kunnen zgn door een hand langer van de smokkelbende, omdat hg weigerde zich met de misdadige practijken in te laten en ook om de G.B.A. met zijn nobel en humanitair doel daarvoor te lenen? En de Mc Cullens Nee, nee. ze kon het niet allemaal verwerken. De steward kwam met koffie en cake, ze aanvaardde het gretig, bijna gulzig! Voor haar zaten de meeste passa giers te -lezen: het uitzicht uit het raampje was ook niet bijster interes sant. Zaten er mensen in die ze toe vallig kende? Een meneer, helemaal vooraan, had vaag iets bekends, maar ze moest er zelf om lachen, want ze zag alleen zijn achterhoofd en ze was niet zo knap als professor Dubois, die uit een schedelfragment een hele stamvader van het menselijk feslacht kon opbouwen. En boven- ien werd dit achterhoofd nog ten de le bedekt door een blauw alpinopetje. Idioot! En toch wès er iets bekends in! Haar aandacht voor dat achter hoofd werd afgeleid door een dame voor haar, die hevig luchtziek werd en daarna door de toegeschoten ste wardess met eau de cologne en be- mnedigende praatjes weer zo'n beetje werd bijgebracht. Dat was wel het bezwaar tegen het vliegen: in een bedompte opgesloten heid van zo'n kleine ruimte luchtzieke passagiers met alle gevolgen van Dan bood een restauratiewagen ln een D-trein toch heel wat meer com fort, al ging het langzamer. Ja, daar had ze toen de laatste keer in ge zeten. Ineens keek ze weer naar het ach terhoofd. De steward deelde Nederlandse ochtendbladen rond en daarna begon ze te lezen. Maar ze keek op de kolommen en de letters zonder dat er veel van het gedrukte tot haar doordrong. Want nu ineens dacht Marta. Wat zal ik doen als ik Vriesendorp straks ou Schiphol zie, die me komt afha len? Negeren Ja, als dat mogelijk was. Maar hg was een brutale kerel. Zou hg dat ne geren nemen? Dat was niet waar schijnlijk en zeker zou hij dat niet nemen, zo lang hg nog niet kon be vroeden, waar dat negeren een ge volg van was. Als ze hem mededeelde, wat er ge beurd was, dan zou hg wel even te rugdeinzen met zgn brutale over moed! Maar toch moest ze zelf ook oppassen, de zaak niet op de spits te dryven, want dat begreep ze nu maar al te goed mensen als hij en Romeil, dat waren individuen, die voor geen misdaad terugschrikten, als ze meenden dat hun belang dat meebracht. Ze probeerde nu iets te lezen, haar aandacht wat af te leiden want de onpasselijkheid van de dame vort haar had nu ook anderen aangesto ken. Het kwam misschien ook wel door de herhaalde dumpings, maar onaangenaam was het. Ze snakte tenminste naar wat frisse buiten lucht. Enfin, dadeigk in Brussel zou den de meesten wel een beetje op knappen. Ze nam nog maar een kop koffie en een stuk cake. Koffie wekte toch altdij op en die was hier uitstekend: jammer, dat ze er geen sigaret bg mocht opsteken. Brussel voorbg begon ze, als ze eens door het raampje keek, als gauw enkele Nederlandse steden en rivieren te herkennen. Z^. zag het met vreugde en ver lichting, want ze begon nu toch een beetje afgewerkt te raken; ze had wat hoofdpgn gekregen en ze ver langde heel reg naar net einde van dit avontuur en naar een rustige ka mer en een sigaret. Ineens zag ze een witte duinrand, een stuk blauwe zee, dan de toren van Haarlem en nog een ogenblik later de eKstertoren; dan stegen de groene weilanden naar haar op, het motorengeronk zweeg en in een ver- lossende stilte taxiede ze even later in snel geremde vaart op de vielige aarde. Ze was een der eersten die uitstao- te; een frisse wind woei haar dadelijk verkwikkend tegen haar gezicht, dat had ze ook wel nodig! Ook in de visitatiezaal was ze een der eersten, maar iemand voigde haar en die bleef ook achter haar staan, toen ze de suitcase op de visi- tatiebank zette. Er trad een douane naderbg, zag haar aan en toen meende Marta te zien, dat hg over of langs haar neen even aandachtig keek naar de man achter haar. Wat betekende dat nu? Ze werd plotseling boos, wendde zich bruusk om. Het was de man met het bekende achterhoofd en het alpinopetje; bg droeg een grote blauwe bril met zij stukken, welke een heel stuk van zgn gezicht aan haar waarneming ont trok. Maar tegelijk dat Marta zich omwendde liep hij ook al door. Ze had geen tgd verder aandacht aan hem te schenken, want de douane vroeg nu of ze niets had aan te ge ven en toen ze daarop ontkennend antwoordde en de suitcase open maakte, vroeg een andere beambte om haar pas. Dat dubbele onderzoek hield wel even op en middelerwijl waren ook al de andere passagiers uit het vlieg tuig in de zaal gekomen en karretjes mat grote bagage ratelden over de vloer- een druk gepraat en uitroe pen én lachjes braken dadelgk los. (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 4