Ministers te Berlijn maken zich gereed voor vertrek Vrouwe Fortuna klopte ditmaal aan Zeeuwse deuren MINISTER INSTALLEERDE COMMISSIE GOEDERENVERVOER DUBBELE MOORD IN RUSTHUIS POLITIE JOEG OP SPOKEN DINSDAG 16 FEBRUARI 1954 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 8 SLECHTS GERINGE RESULTATEN BEREIKT Foster Dulles zal te Bonn Dr. Adenauer inlichten Do vier ministers hebben Maandag opnieuw het thema der Europese vei ligheid besproken, doch hebben daarbij zoals verwacht werd hoegenaamd geen voortgang kunnen maken. Eden en Bidault hebben aan de Russische minister gevraagd of naar zijn mening een voortbestaan van de Noord- Atlantische verdragsorganisatie in overeenstemming zou kunnen zyn met het Russiche plan voor een velligheidspact van alle Europese landen. Mo- lotow ontweek een duidelijk antwoord op deze vraag en toen hij tenslotte door zyn Westelijke tegenstanders tot een antwoord „ja" of „neen" werd gedwongen zei hy lakoniek: „Ik stel voor, dat wij de zitting opheffen". De ministers zijn daarop uiteenge gaan zonder te weten, waarover zij Dinsdag verder zullen spreken. Indien dr. Figl inmiddels instructies van zyn regering heeft gekregen zal het debat over Oostenrijk worden voortgezet, zo niet dan zal men voortgaan met de behandeling van de Europese veilig heid. De geheime besprekingen over een conferentie met Rood China over het Koreaanse probleem hebben ook Maandag niet tot een definitief resul taat gevoerd. Wel werd volgens inge lichte kringen enige vooruitgang be reikt. De ministers willen Woensdag ochtend nogmaals in geheime zitting bijeen komen om dan zo mogelijk een beslissing te nemen. Gereed voor vertrek Inmiddels maken de ministers en hun delegaties reeds aanstalten om Berlijn zo snel mogelijk te verlaten. John Foster Dulles zal nog Donder dagavond, dus terstond na het einde van de conferentie, naar Keulen vlie gen. Hij wil in Bonn een kort onder houd hebben met bondskanselier dr. Adenauer en dan terstond naar de Verenigde Staten gaan om zich op de We moeten ons de pyramiden niet voorstellen als geweldige geometri sche bouwwerken die zonder meer in het zand van de woestijn waren neer gezet. Integendeel, zij maakten deel uit van een groot complex van ge bouwen en tempels die voor de cul tus van de overleden koning dienst deden, of van grafkamers en tomben waar de prinsen en prinsessen, de verwanten en hoge gezagsdragers van de vorst, hun laatste rustplaats hadden. Door opgravingen van de laatste tijd is aan het licht gekomen, dat bijv. de heiligdommen, gegroe peerd aan de voet van de pyramide van Djoser uit de lilde dynastie een lengte besloegen van 550 m en een breedte innamen van ruim S00 m, terwijl het gehele complex omgeven was door een bijna 10 m hoge muur, die van torens was voorzien. Met recht kan hier dus gesproken worden van een doden-stad, waarboven het gewéldige lichaam van de machtige pyramide torenhoog uitstak. U moet zich eens indenken hoe bijv. de pyra mide van Cheops een grote stad als Rotterdam totaalzou overheersen, indien in het verwoeste centrum eon dergelijk gigan- Zeïonito we- reldnooder tisch bouwwerk ware opgericht, in- plaats van mid denstandswonin gen en bankgebou wen. De 146 tc ho ge top zou alle kerktorens ver be neden zich laten en naar vier zijden zouden de grootste driehoeken, welke we ooit hebben aanschouwd, hun wit gepolijste op pervlakten van ruim 20.000 vierkan te meter naar stad en hemel richten. De pyramide van Cheops is het grootste bouwwerk, ooit door men- senhanden vervaardigdDe ontzag wekkende afmetingen kunnen we ons pas goed realiseren, wanneer we bedenken dat het grondvlak van de grote pyramide een oppervlakte van méér dan vijf hectare beslaat. Het ts een massief metselwerk van onge veer 2.300.000 blokken kalksteen, die gemiddeld 2% ton wegen. De zij kanten van de pyramide zijn aan ae basis 230 meter lang, terwijl de oor. spronkelijke hoogte 146 meter moet hebben bedragen. De top, het pyra- midion, ontbreekt echterevenals het grootste gedeelte van de mantel, die uit witte kalksteen heeft bestaan, welke als glas icus gepolijst. Een der onderzoekers vertelt dat de blokken kalksteen die voor de mantel waren gebezigd en die een gewicht van ton nen hadden, ivoren samengevoegd met zulk een precisie, dat de voegen over aanzienlijke lengten niet breder wa ren dan 1/4000 centimeter. Het plaveisel, waarop dit monu ment rust, steekt enige meters bui ten het grondoppervlak en is zoda nig bewerkt, dat de hoekpunten van de pyramide nagenoeg in een vol maakt horizontaal vlak zijn gelegen. De langste Ijjn wélke in het grond vlak kan worden getrokken, heeft over een afstand van 325 m een hel ling van slechts 15 milimeter. Voorts is het bouwwerk bijna foutloos naar de hemelstreken georiënteerd en geeft een afwijking van slechts ruim S minuten ie zien, dat is een hoekje, gevormd door de benen van een 60 cm lange passer, waarvan de pun- Ook in het inwendige van de py- ten millimeter van elkaar staan, ramide trekken verschillende onder delen door constructieafmetingen, of afwerking de aandachtmaar een bespreking hiervan zou ons te ver voeren. We vestigen er slechts de aandacht op, dat het inwendige van deze pyramide bijna 3500 jaar een geheim is gebleven, en eerst ruim 1000 jaar geleden door de Arabieren ioerd onderzocht. ff. Pétillon. Pan-Amerikaanse conferentie voor te bereiden. Er is. naar van bevoegde zijde ver klaard wordt, geen sprake van een ontmoeting der drie Westelijke minis ters met de West-Duitse bondskanse lier vlak na de conferentie Eden zal van Berlijn rechtstreeks naar Enge land vliegen. Van Duitse zijde houdt men wel rekening met het feit, dat Bidaults extra trein op de terugreis naar Parijs de stad Bonn zal aandoen. Duitse teleurstelling Inmiddels zijn Duitse autoriteiten reeds druk in de weer om zich voor te bereiden op de consequenties van de mislukking der Berlijnse conferen tie. Dr. Adenauer zelf zal begin vol gende week een van zijn zeldzame bezoeken aan Berlijn brengen en naar verwachting zich daar via de omroep tot de bevolking van Oost-Duitsland richten om haar vertrouwen in een toekomstige hereniging levendig te houden. Minister Jakob Kaiser, de Enkele van de acht gelukkigen uit de families De Lange, Rinkhoud en Driessen te Goes, die in het bezit waren van één-tiende lot van de staatsloterij, waarop de 100.000 viel. (Foto P.Z.C.) Duitse eenheidsminister, is al in Ber lijn aangekomen om na te gaan of er mogelijk een nieuwe vluchtelingen stroom uit Oost-Duitsland zal komen. Nieuw overleg Naar van Russische zijde te Ber lijn verluidt, is de Sowjet-Unie geïn teresseerd in de voortzetting van be sprekingen over het Duitse vraag stuk. Men zou mogen verwachten, dat de Russen zullen voorstellen het probleem verder te behandelen op speciale besprekingen. De voorbereiding van dergelijke contacten zou van Russische zijde reeds als een resultaat van de vier- mogendhedenconferentie te Berlyn worden beschouwd. PLAATSELIJK BELANG CRITERIUM Taak voor particuliere ondernemers De minister van verkeer en waterstaat, rar. J. Algera, heeft Maandag morgen te Den Haag de Commissie Vergunningen Goederenvervoer geïn stalleerd. In een toespraak zeide de minister o.m., dat de taak van de com missie haar regeling verdeeld vindt over een aantal bepalingen van twee wetten en de daarbij behorende uitvoeringsbesluiten, en verder in de rlchtly- nen. De voorschriften komen in hoofdzaak hierop neer, dat de criterium gezocht moet worden in de oifistandigheid of by het beoogde vervoer al dan niet uitsluitend het plaatselijk of regionaal belang betrokken is. De minister zeide voorts het niet verantwoord te achten in te grijpen in de wijze, waarop de Ned. Spoorwe- fen hun bedrijf thans uitoefenen. An- erzijds is hij van oordeel, dat het ver voet van goederen met vrachtauto's en binnenschepen in de eerste plaats een taak .s voor de particuliere on dernemer. Het gaat hier om specifie ke middenstanasbedrijven, bij welker bloei de tegenwoordige maatschappij groot belang heeft, aldus mr. Algera. Over de binnen afzienbare tijd in te voeren Wet Autovervoer 'Goederen zeide spr., dat de W.A.G. niet gegrond is op het stelsel der rijvergunningen per voertuig, maar op dat der be- arljfsvergunningen. Niet de handha ving van het vanouds bestaande ver- voersapparaat is het oogmerk, maar de opbouw van een vervoersapparaat, dat de beste waarborgen biedt voor een goede vervoersvoorziening in de toekomst. Een punt uit de wet en de richtlij nen, dat volgens de minister ongetwij feld de bijzondere aandacht van de commissie zal hebben, is de samen werking tussen de ondernemers. Spr. zeide te verwachten, dat het aantal aanvragen van weg- en waterver voerders enorm groot zal zijn. In een antwoordrede zeide de voor zitter van de Commissie Vergunnin gen Goederenvervoer, mr. J. van An- del, o.m.. dat het de commissieleden tot vreugde stemt te mogen rekenen op de steun van en de samenwerking met het directoraat-generaal van het verkeer en de Rijksverkeersinspectie. De drie Westelijke Ministers, die te Berlyn met hun Russische collega confereren, hebben vóór het Verdrag met Oostenrijk onder het nauwkeu rig onderzoek van de Vier Mogend heden Conferentie kwam, een bespre king gehad met Minister Figl van Oostenrijk. We zien hier tijdens deze besprekingwelke te Berlijn werd ge houden, van links naar recht: minis ter J. Foster Dulles, minister Eden, minister Figl en minister Bidault. Bedrijfsongevallen kosten 250 millioen per jaar Veiligheid in Nederlandse indusirie moet stijgen! Uit het zogenaamde 30-millioen- fonds van de tegenwaarderekening, dat bestemd is voor verhoging van ae productiviteit in Nederland, zijn krachtens bereikte overeenstemming tussen de Amerikaanse en Nederland se regering wederom gelden vrijgege ven voor de financiering van een drie tal productiviteitsprojecten. Twee van deze projecten hebben betrekking op de verhoging van de veiligheid in de industrie. Het rela tief grote aantal bedrijfsongevallen, dat naast menselijk leed het verlies van vele arbeidsdagen tengevolge heeft, veroorzaakt jaarlijks een scha de van naar schatting rond 250 mil lioen gulden. Een en ander heeft het veiligheids instituut te Amsterdam aanleiding gegeven een campagne te voeren voor net bereiken van een grotere veilig heid in de industrie. Voor de finan ciering van deze campagne zal f 75.000.uit de tegenwaardereke ning aan deze instelling ter beschik king worden gesteld. LONDEN IN OPSCHUDDING Dochter van lord leidde dubbel leven In een tehuis voor bejaarden in de Londense voorstad Ealing heeft zich een gruwelijk drama afgespeeld. Toen Donderdagmorgen de eigenaresse van het tehuis, Marv Menzies. by het ont bijt tevergeefs op zich liet wachten, gingen de bewoners op onderzoek uit. In de slaapkamer van Lady Menzies DE HONDERDDUI ZEND IN GOES „Ik kon mijn ogen niet geloven", zei een der gelukkigen „Zet de radio eens aan, want de grote prezen gaan er uit", zei mevrouw de Lange Maandagmiddag tegen haar dochter. En toenja toen kwam de nieuwslezer met 't bericht, dat de hoofdprijs van de Staatsloterij, de honderdduizend, op no. 21349 van serie C in Goes gevallen was. „Ik wist wel dat we een nummer in de een en twintig duizend hadden, maar meer ook niet. Gauw snuffelen en toen, zie ik het goed of zie ik het niet goed Ja 't is 'm! De honderdduizend op ons tiende lot!" Toen uw verslaggever, ook na veel snuffelen, doch nu naar één van de gelukkige winnaars, Maandagavond in de familiekring van de fortuin lijke P.T.T.-besteller op bezoek kwam, beleefde mevrouw De Lange het spannende moment opnieuw. „Ik kon mijn ogen byna niet geloven". Gauw werd de collectant, de heer H. Bakker opgebeld, die natuurlijk eerst prompt in gesprek was, doch weldra werd het gelukkige nieuws bevestigd. De familie De Lange is met drie I personen in dit geluksteam vertegen- Van het gehele lot, waren er negen tientjes en twintigtjes in Goes ver- R kocht, terwijl een kwart lot aan de woordigd: man, vrouw en zoon Floor. debitant Ph. Pekaar in Yerseke was geleverd, die het op zijn beurt in één tientjese n drie twintigtjes had uitge zet. Hiervan kwam een twintigste lot in Yerseke en de overige bij uitvoer ders van de dijklierstelvverkzaanilie- den te Hansweert terecht. Collectant Bakker zweeg natuurlijk tegenover de pers in alle talen over de winnaars. Alleen wilde hij loslaten dat de prij zen gevallen waren by mensen, die dit buitenkansje uitstekend kunnen gebruiken. En daarvan konden we ons bij de familie De Lange overtui gen. „Wy doen reeds lang aan loterijen mee, maar zelf kijk ik er nooit naar", vertelde de heer De Lange. „Dat is het werk van mijn vrouw. Twee Jaar spelen we nu met een clubje van acht personen in de Staatsloterij. Het is maar een kwartjesspel, doch zo ongemerkt krijg je dan tocht het geld voor een tiende lot bij elkaar. Wc hadden ieder eens een prijsje van vijf en twintig gulden en van acht gulden gewonnen. Maar nuzo'n sommetje van voor elk ruim duizend gulden, komt flink van pas. Vooral omdat we nogal wat zorgen in ons gezin hebben gehad en wanneer ik over acht jaar gepensionneerd word, is het ook gemakkelijk een achter deurtje te hebben. De zoon is eigenlijk de gelukaanbren- per, want voor nem is het niet de eerste keer dat hij een prijs wint. „Als hn een lootje koopt, dan is het bijna altijd prijs". En in gedachten zag de familie reeds een gedrang van collega's rond Floor, die Dij P.T.T. in Den Haag werkt, om bij deze geluks vogel in net loterijclubje te komen. Het werd Maandagavond druk in de kamer bij de familie De Lange, want natuurlijk kwamen ook de andere mede-eigenaars van het tientje opdagen om het grote nieuws te bespreken. De familie Rinkhoud man, vrouw, dochter en haar verloofde konden 't ook eerst niet geloven. „We dach ten aan een grapje". En al was mevrouw Rinkhoud er dat ze de bankbiljetjes op tafel zou zien, zij was er al even blij i"ee- E11 niet minder, het achtste ,-,lid" van de club, de heer Driessen, die voor de tweede maal in dit gezelschap zijn geluk beproefde. Unaniem waren ztj het er over eens, dat het geld goed besteed moet wor den, want zom meevallertje heb je niet vaak in je leven. uitstorten. Het is immers reeds voor de tweede maal in twee jaar in April '52 viel de honderdduizend met dertigduizend gulden premie op een door hem verkocht lot dat hy thans zijn cliënten deze hoofdprijs kan uitbetalen. IN OVERIG NEDERLAND En hoe was het met de andere se ries? Anderhalf ton kwam terecht in Harderwijk, de rest belandde in Put ten en bii een militair, gelegerd in Harderwyk, thans verblijvend in Duitsland. Toen mevrouw Pronk uit Harderwijk door haar man werd op gebeld met de mededeling, dat hy vijftigduizend gulden had gewonnen, was zy zo beduusd, dat ze maar een ding wist te zeggen: „het is ver schrikkelijk Er waren op die vroege Maandag morgen nog meer stralende gezich ten op de Veluwe. Een daarvan be hoorde toe aan de heer J. H. van Montfrans, garagehouder te Putten, die een kwart lot heeft en naar hij mededeelde, dit deelt met een andere Puttenacrs wiens naam hij ons niet wilde noemen. „Ik ben de hele dag al knap ze nuwachtig," lachte de neer Montfrans die we aantroffen in het kantoortje bij zijn garage, waar hij juist met en kele kenissen over deze onverwachte meevaller zat te praten. Hij speelt al sinds 1937 in de Staatsloterij en had tot heden nog nimmer iets gewonnen. MYSTERIEUS journalisten leruijk ge zworven om te onderzoeken, wie de eigenaar was van lot A 21349, waar op de 100.000 was gevallen. De geluk- ontdekten zy tot hun grote ontstelte nis het lijk van de oude dame, die weduwe is van een Schotse lord. In de badkamer vonden zij het lük van haar 42-iarige dochter. De politie werd terstond gewaar schuwd. Aanvankelijk tastte men in het duister, maar in de afgelopen da gen is men met het onderzoek reeds zover gevorderd, dat er een signale ment van de dader in vele Europese landen verspreid is. Men vermoedt, dat hij zich óf In Parijs, óf in Tanger ophoudt. De moordenaar was zonder twijfel slechts gekomen om de dochter, de blonde nog aantrekkelijke Isobel Chesney, te doden. Derhalve hebben de detectives haar levensgeschiedenis nagegaan. Op 20-jarige leeftijd huwde Isobel Menzies de buitengewoon rijke Ro land Chesney. Tot het begin van de oorlog leidde zij een luxueus leven aan bpord van het jacht van haar echtgenoot. Toen Roland dienst moest nemen bij de vloot ging het mis en tenslotte werd een scheiding uitge sproken. De politie vermoedt, dat zij een dubbel leven leidde. Men stelt nu een onderzoek in naar mogelijke geheime relaties, om de motieven van de mis dadiger te leren kennen. *AA«\A/NA<WVWV\Ai\NA/VVV*AA De 100000 er uit In de 522ste staatsloterij, eerste lijst, vierde klasse, viel Maandag de prijs van f 100.000 op lot 21349. Het lot was ver kocht wat betreft serie A en B te Harderwijk, wat betreft se rie C te Goes en wat betreft serie D te Rotterdam. Een klein legertje jou heeft gisteren door Hardei kige wilde namelyk absoluut onbe kend blijven en wat er ook werd ge probeerd, hii gaf zich niet bloot. Vele Harderwijkers breken zich het hoofd over de vraag, wie hun fortuin lijke stadgenoot wel zou zyn. Volgens de geruchten zou het een hotelhou der zyn, maar die heren vonden dat geheimzinnige gedoe wel aardig en zeiden van niets te weten. De agente van de Staatsloterij ver klaarde, dat een middenstander uit Harderwijk de gelukkige koper was geweest. „Toen nij het hoorde, was hij er stil van", zo vertelde mevrouw Schmidt. Het Wereldgebeuren En voor de collectant, de heer Bak ker, is het zeker niet minder prettig vandaag: de prijzen „regen" te mogen In het dorpje Hlllensberg* in het drostambt Tuadern deden al enige da- fm de vreemdste geruchten de ronde, r zouden daar in een huis, dat be woond wordt door de familie S-, iedere avond tegen middernacht groe- vnn do ne bolletjes door de kamer gaan zwe ven, bolletjes, die even stilhielden voor de heer des huizes en dan even feheimzinnig verdwenen als zy ge- omen waren. Ook vele kennissen, die naar het „gespook" waren komen kijken, hadden ze opgemerkt. Een en ander had tot gevolg, dat iedere avond vele nieuwsgierigen zich naar Hillensberg spoedden om ook iets van het geheimzinnig gedoe te zien te krijgen. Tenslotte bereikte het gerucht de Rijkspolitie, die een onderzoek kwam instellen. Toen was het snel uit met de spokerij. De verschijnselen werden namelijk veroorzaakt door vonken, die uit een electrische leiding te voor schijn kwamen. Deze leiding verkeer de in een slechte toestand en was door de dooi van de laatste week nogal vochtig geworden. Voor het feit, dat de vonken pre- cier vóór de heer des huizes uit elk aar plachten te spatten, wist intus sen ook de politie geen verklaring te geven. Of het zou deze moeten zijn, dat die waarneming wel op halluci natie zal hebben berust Vergeten Twintig jaar geleden ratelde machi negeweervuur in Wenen. De klei ne bondskanselier Dolfuss lag bloedend neer met een afgrijselijke wond aan de hals. Snelle medische hulp zou voor hem misschien nog ge baat hebben, maar niemand van Dol fuss' belagers dacht er ook maar een ogenblik aan deze stervende bii te staan. Dolfuss overleed. De socialisti sche opstandelingen, die hem het le ven benamen en die een einde wilden maken aan het semi-fascistische ré gime van de kleine kanselier, dolven ondanks een eerste succes, snel het onderspit. Oostenrijk bleef seml-fascistisch. Oostenrijk werd rijp gemaakt voor het nationaal-socialisme cn voor de aansluiting bij Hitler- Duitsland. Nadien, hebben de zonen van Oos tenrijk in de Duitse legers gevochten en vandaag aan de dag ziet men in de Oostenrijkse steden en dorpen op de oorlogsgedenktekenen de namen staan van duizenden Oostenrijkers. Dat men deze gesneuvelden niet vergeetsoithet is begrijpe lijk. Maar dat men de eigen fouten zo spoedig vergeet, is verkeerd. Bondskanselier Julius Raab en zijn minister van buitenlandse zaken, de stoere boerenzoon dr. Leopold Figl, hebben beiden gedacht, dat zij nu toch wel de grote triomphators te Berlijn zouden zijn en dat er een vredesver drag voor Oostenrijk uit de bus zou komen. Neen, heeft Molotow gezegd, en zo waar heeft men ditmaal in Parijs enig begrip voor zijn neen-zeg gerij. Hij eiste nieuwe bepalingen in het ontwerp-vredesverdrag, dat vier jaar geleden werd opgesteld. Voorna melijk een bepaling, waarbij aan Oos tenrijk werd verboden zich nog eens in de armen van Vrouwe Germanla te werpen en militaire bases te geven aan buitenlanders. Niet voor niets was Molotow tot die eis gekomen. Had niet half Januari de heer von Eckhart. hoofd van de persafdeling by Adenauer's bondskan- selarij in Bonn. enkele gedenkwaar dige woorden gesproken? Had hij niet gezegd, dat de Oostenrijkse bondskan selier Julius Raab zich over die „aan sluiting bij Duitsland" had uitgelaten? En wel in deze zin. dat in het Oosten rijkse vredesverdrag geen artikel opgenomen moest worden, waarbij deze aansluiting werd verboden? Vanzelfsprekend haastte men zich in Bonn en in Wenen met het versprei den van ontkenningen. De goede heer Raab zou nimmer zo iets onvoorzich tigs gezegd hebben, maar zowel in Pa- rijs als in Moskou krabde men - zich toch even achter het fel-luisterende oor- Men was gewaarschuwd. y eder is er van overtuigd, dat Oosten rijk thans een kleine, vredelievende staat is. Zelfs Molotow weet dat Maar hij ziet de dingen in groot ver band. Hij wenst een regeling voor Oostenrijk niet los te maken van een regeling voor Duitsland en voor Triest Duidelijk staat daarbij op de voorgrond het Russische verlangen naar veiligheidGeen terugtocht van Russische troepen uit Midden- Europauit Oostenrijk en daarna uit Tsjecho-Slowakije en Hongarije, geen loslaten van Oost-Duitsland, zonder dat de Russische posities veilig gesteld zijn. Men kan dit hardnekkig en verve lend vinden, maar zekere goede re denen gebaseerd op pijnlijke oor logservaringen hebben de Russen weL Men wil dat in Oostenrijk wat al te vlug vergeten. Misschien is in dit verband het bezoek, dat ongeveer honderd journalisten Zondag aan Pots dam brachten, symbolisch De Russen hebben aan deze buitenlanders enkele kastelen laten zien, onder meer Sans Souci, het lievelnigsverblijf van Fre- derik de Tweede (wist u, dat de Rus sen in zijn tijd ook al eens Berlyn bezet hebben?). En voorts het kasteel Ceciliënhof. waar Roosevelt. Churchill en Stalin de befaamde overeenkomst van Postdam slotende overeen komst, die er eigenlijk nog oorzaak van is, dat Midden-Europa thans nog door vreemde troepen is bezet. In die overeenkomst is bepaald, dat Engelsen, Amerikanen en Fransen ge lijktijdig met de Russen zullen terug trekken uit hun bezettingsareaal Toch wel symbolisch, die rondlei ding van buitenlandse journalisten in Potsdam.En heel opmerkelijk, dat de Russische dame, die de heren in Ceciliënhof de kamer aanwees, waar Stalin werkte, durfde te verklaren..: ..hier neeft gewerkt de onvermoeide voorvechter van de vrede tussen de volkerende grote Stalin". Dr- Julius RaabRussische kous op het opgewekte Weensc hoofd! 0 In Wooster (Ohio) heeft zich een tra gische autobotsing voorgedaan. Een va der was in zijn auto op weg naar zijn zoon. Deze laatste echter was op zijn beurt per auto op weg naar zijn vader De twee auto's kwamen In volle vaart met elkaar In botsing, waardoor vader en zoon het leven verloren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3