&2.fvin olijfje RENESSE SPREEKT ZICH UIT VOOR ZELFSTANDIGHEID SCH0UWSE DIJK THANS OP 5 METER PLUS N.A.P. HERVORMDE JEUGDRAAD GOES BESPRAK JEUGDPROBLEEM MR. BIESHEUVEL SPRAK OVER DE P.B.0. TE TERNEUZEN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 16 FEBRUARI 1954 LIEVER ONDER NOORDWELLE, DAN ONDER HAAMSTEDE Bezwaren tegen opzet Rusthuis voor Westelijk Schouwen Ook de raad van de g«neente Renesse heeft zich In z(jn jongste verga dering bezig gehouden met het nieuwe plan van Ged. Staten voor wal ging van de gemeentegrenzen op Schouwen-Dulvoland. Evenals by een vorig plan (1949) bleek de raad ook nu unaniem gekant tegen de vorming van één gemeoutc voor de Westhoek. Niet onder Haamstede, desnoods samenvoeging met Serooskerke en Noordwelle, zo luidde het algemene oordeel. De bevriezing van Noordwelle zou daardoor wellicht ook uit de wereld geholpen kunnen worden. De conclusie, dat een dyk door de ge meente een harmonische ontwikkeling zou tegenhouden, zoals In het Re constructie-rapport werd gesteld, kon door de rami niet aanvaard wor den. Het Reconstructieplan werd een mislukking genoemd. Vrijwel alle raadsleden voerden over deze materie het woord. De heer van Klooster (PvdA) vreesde, dat door sa menvoeging van de duingemcenten grote kapitalen verloren gaan en dat de „buurtschap" Renesse de dupe zou worden van het feit, dat de recrea tieve voorzieningen door één gemeen te getroffen zouden worden. De voorzitter, burgemeester mr. G. F. Lunsingh Tonckcns, en de raadsle den Padmos (CJI.), Stevense (Vrijz.) en Dorreman (PvdA) verzetten zich tegen de aantasting van het natuur schoon door de voorgestelde doortrek king van de Jonge Jan Boeiiesweg. Het weinige, dal na de ramp fs over gebleven, zou hierdoor ernstig ge schaad worden. Als het zo doorgaat zou men gauw gaan zeggen: „Wat w&s Renesse mooiDe heer Dorreman betoogde nog, dat men geen rekening heeft gehouden met de mentaliteit van de bevolking en dat het plan uitsl""---' *- niaal werd oi het plan uitsluitend met passer en li niaal werd opgesteld. De heer West hoeve (A. R.) zou liever zien, dat Re nesse onder Serooskerke kwam te ressorteren dan onder Haamstede, al prefereerde ook hjj behoud van zelf standigheid. De heer Stevense achtte de stèlling, dat Renesse te klein zou zijn als zelf standige gemeente, niet bewezen. Re nesse heeft daarentegen in het verle den getoond wel degelijk in staat te zQn tot zelfstandig optreden. Spreker betreurde het. dat zelfs de ramp de Westhoek niet tot eensgezindheid heeft kunnen breneen. De heer Dorre man meende zelfs, dat het inwoner aantal na de permanente bewoning der Noorse woningen en met een re delik bouwvolume tot 1200 zou kun nen stagen. De heer Padmos was teleurgesteld, dat Renesse niet in de Reconstructie commissie vertegenwoordigd was, waarop de voorzitter opmerkte, dat het gemeentebestuur slechts acht da gen tijd heeft gehad om het rapport te bestuderen, terwijl de commissie tien maanden had om het op te stel len. Een protest hiertegen had echter geen uitwerking. De heer de Roo (Vrijz.) wees tenslotte nog op de be langrijke grondaankopen, welke de gemeente heeft gedaan, en conclu deerde ook op grond hiervan tot be houd van zelfstandigheid. Het Rusthuis Ten slotte werd nog vrij uitvoerig gediscussieerd over de voor het Rust huis voor Westelijk Schouwen ge vraagde garantie. Verschillende Kleren van 86-jarige vrouw vatten vlam Met brandwonden naar ziekenhuis vervoerd In een woning in de Tulpstraat te Goes kwam de 86 jarige wed. B., met haar kleren in aanraking met een brandende kachel. Haar rokken vatten vlam. Omwonenden schoten te hulp en wisten met zakken het vuur te doven. l)e vrouw liep echter zodanige brandwonden op, dat zij nadat dokter Bruynzeel ae eerste hulp had verleend, naar het zieken huis Oostwal moest worden overge bracht. raadsleden betoogden, dat de pension- prijzen te hoog zullen liggen, zodat alleen beter gesitueerden van dit rusthuis kunnen profiteren. Men achtte een aantal van 80 bedden to hoog. De heren Dorreman, Westhoeve en Bom wilden desnoods een aantal van vijftig aanvaarden, al achtten zH het risico dan nóg groot. Op voorstel van de heer Stevense werd besloten, dat de raad binnenkort een bespre king met het dagelijks bestuur der stichting „Rusthuizen Westeiyk- Schouwen" zal hebben. Arti'tt' ttiitih JM O Dr. van den Pol te Goes naar Velsen Benoemd tot directeur R.H.B.S. Naar wij vernemen Is de benoeming te verwachten van dr. C. van den Pol, rector van het Goesse Lyceum, tot directeur van de R.H.B.S. te Vel sen. Dr. Van den Pol, die in 1920 bi) het middelbaar onderwijs kwam als le raar aan de Chr. H.B.S. te Alphen a/d Rijn, werd op lJan. '27 benoemd tot directeur van de RHBS te Middel, harnis. Per 1 September 1940 volgde daarop zijn benoeming in gelijke functie te Goes aan de R.H.B.ST, wel ke onderwijsinrichting in 1946 werd omgezet in een lyceum. De benoeming te Velsen zal Ingaan per 1 September a.s. De „Grevelingen" weer volgens dienstregeling In de situatie van de afgesloten we gen kwam gisteren geen verandering. Langzamerhand begint het verkeer over de Zeeuwse wateren weer nor maal te functionnercn. Zo onderhoudt de „Grevelingen" de dienst tussen Zjjpe en Anna Jacobapolder volgens de dienstregeling. DUIZENDEN M3 ZAND EN KLEI Belangrijke functie bij uitvoering van de deltaplannen De Schoutose djjk, die van Zierfkzee naar Brouwershaven loopt en die dc scheiding vormt tussen het laaggelegen waterschap Schouwen en de pol ders en waterschappen ten Oosten daarvan, is thans zo goed als geheel verhoogd tot vijf meter N.A.P. De verhoging en verzwaring van de dijk was reeds, nadat het werk na de ramp kon worden hervat, door de dienst dijkherstel ter hand genomen. De dyk werd toen verhoogd tot 3.50 m -4- N.A.P. Er hebben 685 man aan gewerkt. Aan materiaal is nodig geweest circa vier honderdduizend kubieke meter zand en ongeveer honderdduizend kubieke meter klei. Tien draglines, vier loco motieven, veertienhonderd meter "f en tachtig kipkarren en Idozers hebben ae mens ge holpen het zand en de klei te ver plaatsen. Over de toekomstige toestand van het eiland Schouwen-Duiveland kan, zolang de afsluiting van de zeearmen nog steeds in studie is, niets met ze kerheid worden gezegd. De water staatkundige toestand van het eiland zal echter r_~ zigd blyven. de Schouwse dijk als slaperdijk moeten doen en, by een eventuele ramp, als vluchtplaats voor mensen en vee. INSTEMMING EN SUGGESTIES Nodig blijft: Verenigingsgebouw Teneinde van gedachten te wisse len over het werk, dat thans onder de on-georganiseerde jeugd van Goes chiedt, belegde de Hervormde gdraad aldaar Maandagavond in hotel Centraal een bijeenkomst, waar toe uitgenodigd waren B. en YV., de raadsleden,' de in Goes wonende leden van de Provinciale Staten, het bur- ;eriyk armbestuur, besturen van de !or-optimisten, de Rotary, de Round Table en de Sociëteit. Efe. H. M. Strating wees er als voorzitter van de Hervormde Jeugd raad op, dat er zo langzamerhand VAN TOT Enige tijd geleden toerden reeds wil de zwijnen gesignaleerd in de vre dige Zeeuw sch-Vlaamse contreien. En menigeen haalde toen de schou ders op: „Wilde verkens joe kan dó noet" Maar de dieren waren er wel dege lijk Misschien door de plotselinge koude uit de Ardennen verdreven f Door de honger van derwaarts afge zakt t Het zal een onopgelost pro bleem blijven. Eén ding is zekereen drietal wilde zwijnen is gesignaleerd in de omgeving van Graauw. Eu toen kwam de jachtlust de mensen plagen. Oeroude instincten werden wakker geschudde mens ging weer op jacht. Een amateur.wildschutter uit de con treien van Nieuw-Namen, had vrou- VRIJ Ge zult het u uit uw schooljaren nog wel herinneren, de ongebreidelde vreugde, die in u losbrak, wanneer ae op school gekomen kon vernemen, dat er om welke redenen dan ook die dag geen school sou s\jn. Wanneer er, plotseling, een dag voor u lag, die nog blanco teas. Die niet gevuld was met het normale da gelijkse program, maar die nog alle mogelijkheden in zich borg voor on verwachte, i» vrijheid te beleven ge beurtenissen. Zulk een dag nu hadden onlangs de leerlingen van een lagere school in Vlissingen. De onderwijzers, die aan gesloten waren bij een toneelvereni ging, waren in Zeeuwsch-Vlaanderen op tournee gegaan en de mist had hun het terugkeren belemmerd Ge kunt er van verzekerd zijn, dat de schoolkinderen de „meesters" een langdurige (amateurjtoneelloopbaan toewensen! Met nog vele tournees we Fortuna en de schone Diana aan zifn zijde. In de omgeving van Zand berg, een vlek i?i de omgeving van Hulst, onder de gemeente Graauw, werden dezer dagen twee wilde zwij nen neergelegd. De amateur-schut ter heette Schutter! Wilde zwijnen, her én der, past op in de Zeeuwsch-Vlaamse landouwen: hier heeft een Schutterveel suc ces. In het Walcherse Serooskerke werd Zaterdagmiddag een verkoping gehou den van het „interieur" van de oude Gereformeerde kerk. Zoals bekend, werd het nieuwe kerkgebouw onlangs in gebruik genomen De oude kerk zal door de burgerlijke gemeente in gericht worden tot verenigingsgebouw In veiling kwamen Zaterdagmiddag de banken, het hout van de preek stoel, de planken van de vloer, enkele kasten, enz. De verkoping had een vlot verloop en dank zij de ruime kooplust, vielen de prijzen ook niet tegen. Banken brachten bijv. 3 tot 8 gulden op. kasten enkele tientjes. De totale opbrengst is echter nog niet vastgesteld. Een ander bericht uit Serooskerke meldt de viering van het zilveren ju bileum van de heer G. Christiaanse als bestuurslid van de Bijz. School op Ge reformeerde grondslag. Het schoolbe stuur kwam hem gisteravond te zij nen huize complimenteren. TE DICHT BIJ HET VUÜR In St. Annaland ontstond Zaterdag een begin van brand in de woning van de heer Jac. van Houdt aan de Kerkring. De heer des huizes was zelf afwezig, maar een buurman, die te hulp werd geroepen, slaagde er geluk kig in ernstig onheil te voorkomen. De woonkamer stond echter reeds vol rook doordat wasgoed, dat bij de kachel te drogen hing, was gaan schroeien. De brandweer behoefde niet meer gealarmeerd te worden. 'n jeugdprobleem is ontstaan. Overal wordt er over gesproken en geschre ven. Zelfs is in de laatste vergadering van de Provinciale Staten in dit verband de naam „Goes" gevallen. Ook de Hervormde kerk heeft zich intensief bezig gehouden met allerlei vragen op dit terrein. Vandaar dat ook in Goes de Hervormde Jeugdraad aan het werk is gegaan. Zo ontstonden o.m. het Honk-werk in de Korte Vorststraat. Begonnen werd met een groepje van 20 en thans bezoek? een 140 tal kinderen dit honk. Ook het in- stuifwerk op Zaterdagavond helpt mede om de jeugd te binden. Elke jeugdorganisatie echter, aldus ds. Strating, dient er rekening mee te houden, dat zij nimmer de plaats mag innemen van het gezin en de Kerk moet weten, dat zij er is om te dienen en niet om te verdienen. Ds. A. W. M. Odé sprak namens de Provinciale Kerkvergadering een kort woord. Hij wees er op, dat het tot grote vreugde stemt, dat zovelen van verschillende levensbeschouwing aan wezig waren. Spreker herinnerde o.a. aan het vele en veel omvattende werk. dat reeds in de provincie Zee land tot stand is gekomen. D9. Odé besloot zjjn toespraak met de hoop uit te spreken, dat naar aan leiding van deze bijeenkomst nog maals onderling contact zou worden gezocht om tot stichting te komen van een groot verenigingsgebouw met vertrekken voor de jeugd en voor cultureel werk. Wika Hiensch sprak over het prac- tische werk, dat reeds in Goes werd verricht, waarbij hy speciaal de jeugdzorg in het Honk behandelde. Na een zeer geannimeerde gedach ten wisseling werd besloten op Maan dag 22 Maart a.s. nogmaals een bij eenkomst te beleggen, waar verdere plannen zullen worden uitgewerkt. Tijdens deze gedachtemvlssellng werd van verschillende zijden Instem ming met werk en plannen van de Hervormde Jeugdraad betuigd. Voorts werd de suggestie gedaan om bij stichting van een eventneel vereni gingsgebouw de mogelijkheden onder het oog te zien voor een internaat, waar de jongelui uit de omgeving, die In Goes scholen bezoeken, kun nen worden ondergebracht of waar zij tussen de middag kunnen verblij ven. Officiële opening graansilo Wemeldinge Naar wij vernemen zal Vrijdag 2] Mei a.s. de nieuwe graansilo te We meldinge officieel worden geopend. Nu de vorstperiode achter de rug is, zijn de werkzaamheden aan de Keer sluisbrug te Vlissingen weer hervat. (Foto P.Z.C.J Onhoudbare toestand op Tragel te Sint Jansteen Nu spoedig verbetering te verwachten? De toestand van de Tragel- te Sint Jansteen een deel van de weg Hulst- Sint Jansteen-Kapellebrug begint langzamerhand onhoudbaar te wor den. Nu, tengevolge van de aanhou dende dooi, het wegdek volgens rede lijke normen onberijdbaar geworden is, wordt de door voorbUrijdende auto's opgeslingerde modder tegen de woningen geworpen, of erget zelfs, wanneer men zijn woning eens wil luchten en een raam durft open te zetten. Deze weg komt voor op het tertiair wegenplan en dit houdt in dat de pro vincie 65% en de gemeente 35% van het ouderhoud bekostigt De riolering van deze weg werd door de gemeente aanbesteed en is inmiddels uitgevoerd in de veronderstelling, dat de ver nieuwing van het wegdek direct hier op zou volgen. Deze vernieuwing moet thans echter nog aanbesteed worden Het is derhalve alleszins begrijpe lijk, dat de bespreking van dit euvel tijdens de gemeenteraadsvergadering te Sint Jansteen niet uit kon blijven. De heer P Blommaert (KVP) was op zijn route naar het gemeentehuis over deze weg gekomen en bij achtte het noodzakelijk, dat althans een provi sorische verbetering werd aange bracht. De voorzitter, wethouder L. G- M. de Kerf, deelde mede, dat een dergelijke verbetering op circa f 5000 zou komen, doch de raad was een stemmig van mening, dat een vijfde van dit bedrag voldoende zou zijn. Wanneer men met deze raming inder daad toe zal komen, zullen B. en W alles in het werk stellen om zo spoe dig mogelijk verandering in de toe stand te doen brengen. De buurtbewoners hadden overi gens in een vergadering reeds plan nen geopperd om zo nodig als demon stratie een deel van de weg op te breken Het provinciaal bestuur heeft echter dezer dagen bij de gemeente zijn licht opgestoken en vermoedelijk zal met de definitieve vernieuwing van het wegdek zeer spoedig een be gin worden gemaakt Misschien vin den de Tragel-bewoners hierin aan leiding om hun „actie" nog even uit te stellen. Benoemd In vaste dienst Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben met ingang van 16 Januari 1954 benoemd m vaste dienst by de Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland de goederenklerk J. J. Houte kamer, de schilder P. Wijkhuis en de bankwerker 2e klasse H. F. Laroes. Ruwe en gesprongen handen? KALODERMA Gelee! Mocht de deltacommissie uiteinde lijk adviseren tot afsluiting der zee armen, woarby ook Schouwen-Duive land betrokken zou zijn, dan krijgt de Schouwse djjk ook een belangrijke functie. De buitendijken, die buiten de afsluitingen zouden komen te Iig- fen, zullen met de afsluitdijken zelf, e eerste waterkerende dijken wor den. De djjken, die aan de binnenkant van de afsluitdammen komen, vor men dan de eerste kering van het wa ter op het afgesloten bekken der zee armen, doch eveneens de tweede ke- Bevrachtingscommissariaat tóch naar Middelburg Bijkantoor te Terneuzen krijgt nodige bevoegdheden B. en W. van Terneuzen en de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen ontvingen van de minister van verkeer en wa terstaat bericht, dat de bezwaren, die voor deze colleges nog steeds bestaan tegen de voorgenomen verplaatsing van het hoofdkantoor van het Be vrachtingscommissariaat van Terneu zen naar Middelburg, ook werden ge uit door de Tweede Kamer in haar voorlopig verslag naar aanleiding van de ontwerp-begroting voor het dienst jaar 1954 van zijn departement. In de memorie van antwoord is dan medegedeeld, dat in verband met mo gelijke ongerustheid in de kringen van de binnenscheepvaart, ook in de nieu we organisatie de belangen van de scheepvaart op even redelijke wyze zullen worden behandeld als tot nu toe. Bij de samenstelling van de twee diensten in de provincie Zeeland zul len aan het hoofd van het bijkantoor te Terneuzen zodanige bevoegdheden worden toegekend, dat het sluiten van ring voor het buitenwater. In deze overeenkomsten voor ongeregeld ver- keten van twee keringen ontbreekt 1™ er een, die Duiveland aan de Westzh- de kan beschermen. De Schouwse dijk is aangewezen om deze functie te ver vullen. Verhoging en verzwaring van deze dijk past dus ook ir de eventuele plannen tot afsluiting van de zeear men. ge- Het vergaan van de „Seablue" Uit reacties van lezers is ons bleken, dat er enige verwondering is ontstaan, over de gang van zaken 'lij het vergaan van het Engelse m.s. „Seablue". Men vraagt zich af, waar om eerst noodseinen werden afgege ven, nadat de opvarenden in de sloep waren gegaan. By informatie is ons gebleken, dat de Belgische tender, aie als eerste de schipbreukelingen bereikte, was opgeroepen door het op leidingsschip van de Belgische mari ne, dat onder de Engelse kust kruiste. Dit schip had een oer radio uitgezon den noodsein van ae „Seablue" opge vangen. De kapitein van de Belgische tender heeft daarop nog om nadere gegevens gevraagd aan Radio Oos tende en Radio Scheveningen, doch deze beide stations hadden toen van de „Seablue" nog geen enkel sein op gevangen. K.V.P.-voorzitter Vlissingen neemt ontslag De heer F. Schets te Vlissingen heeft ontslag genomen als voorzit ter van de plaatselijke afdeling der K.V.P. De heer Schets heeft boven dien zyn candidatuur voor de Provin ciale Staten ingetrokken. Deze beslui ten houden verband met de jongste besluiten van de verkiezingsraad. Geneesheer „Vrederust" benoemd Als opvolger van dokter Dékker is tot geneesheer aan de Stichting „Vre derust" te Bergen op Zoom benoemd dokter H. R. Pleiter, thans werk zaam aan de „Hoge Riet" te Ermelo. Examens. Voor de 13de Graad Jiu Jitsu slaagden mej. R. Verhoeven; en de heren P. Memellnk; G. Lepoeter, C. J Mulder en P. Gyssel uit Wemel dinge. Voor het examen Postvakbekwaam heid le gedeelte slaagden de heren F. van Loenhout en W. J. Huysse, bei den werkzaam on het PTT-kantoor te Y erseke. De dames C. Mieras, J Bakker, M. Overdulve. C. Scheele, E Haak, C de Pooter, P. Brakman en P Coert, allen te Axel, slaagden voor het Unieprak- Ujkdiploma. voer 'wilde vaart) even vlot kan ver lopen als thans het geval is. Het is derhalve irrelevant of ter plaatse het hoofdxantoor van de dienst dan wel een bijkantoor is gevestigd. Dit is het geval met meer bijkantoren in den lan de, waar gemiddeld per jaar voor meer overeenkomsten voor ongeregeld vervoer (wilde vaart) tussenkomst wordt verleend, dan thans te Terneu zen, zonder dat zulks ooit aanleiding heeft gegeven tot klachten van de or ganisaties van verladers en schippers. De verplaatsing van het Bevrachtings commissariaat van Ternéuzen naar Middelburg zal. volgens de mening van de minister, in de practijk dan ook geen nadelige gevolgen voor het bedrijfsleven, dat bü de binnenvaart belang heeft, met zich mede brengen. Bij de mondelinge behandeling in de Tweede Kamer werd door de mi nister nog toegezegd, dat de note ringscommissie te Terneuzen zal zit ting houden en niet te Middelburg. In verband met het bovenstaande wüst men ons van de zijde van het Terneuzense gemeentebestuur er op, dat de verplaatsing van het bevrach tingscommissariaat van Terneuzen thans definitief is Het zal van de ministeriële beschikkingen afhangen, zo meent het gemeentebestuur, in hoe verre met de Terneuzense belangen rekening wordt gehouden, inzonder heid mede met de belangen, die hier aan voor Terneuzen als zeehaven zijn verbonden Het wordt betreurd, dat bü de wet Goederenvervoer binnenscheep vaart deze aangelegenheid blijkbaar niet voldoende de aandacht van de volksvertegenwoordiging heeft gehad, aldus de verklaring van de zijde van het gemeentebestuur. Posthume onderscheiding wordt uitgereikt De staatssecretaris van marine, vi- ce-admiraal H. C. W. Moorman zal Woensdagmiddag a.s. in de Rode Zaal van het ministerie van marine ne gentien posthuum verleende onder scheidingen uitreiken aan nabestaan den van personeelsleden der Konink lijke Marine. Ondpr hen bevindt zich mevrouw J. A. Boogaard-Minnaard uit Hulst, die het bronzen kruis in ontvangst zal nemen voor wijlen bootsman P. C. Boogaard. Hem is bü koninklijk besluit van 6 Juni 1952 no. 26 deze onderscheiding verleend voor zijn moedip ontreden als lid van een eeheime inlichtingendienst. Hij ope reerde in bezet gebied en werd ten gevolge van een vijandelijke tegen actie gedood (Ehgland-Spiel). Verkiezingen Provinciale Staten De verkiezingen voor de Provinciale Staten zijn bepaald op 21 April a.s. De candidaatsstelling is op 9 Maart a.s. Vergadering van de C.B.T.B. Tijdens een bijeenkomst van de af deling Oost Zeeuwsch-Vlaanderen van ae Christelijke Boeren- en Tuin- dersbond, die Maandag in „La belle Vue" te Terneuzen werd gehouden onder leiding van de heer C. de Put ter, hield de algemeen lecretaris van de bond, mr. B. VV. Biesheuvel, een lezing over de publiekrechtelijke be drijfsorganisatie voor de landbouw. Mr. Biesheuvel gaf eerst een over zicht van het landbouwbeleid in vroeger iaren, en wees er op, dat men de P.B.O. moet zien tegen de achtergrond van de landbouwpoli tiek Algemeen wordt thans ingezien dat de overheid op dit gebiea een taak heeft, hoewel het overheidsin grijpen niet te ver en de individuele bedrijfsvryheid niet verloren mag pan. Er ligt hier een belangrijke ManJ—WWWBW zowel voor de organisaties als voor het bedrijfsleven. De samenwer king tussen de landbouworganisaties is in de crisistijd van de dertiger ia- ren begonnen en heeft na de oorlog geleid tot de vorming van de Stich ting voor de Landbouw. Deze stich ting heeft echter geen regelende be voegdheid ook niet, wanneer men eensgezind tot een bepaalde conclusie Auto sloeg over de kop Even buiten de kom der gemeente IJzendyke aan de driesprong Belgi sche grensPhilippine is een perso nenauto over de kop geslagen. De landbouwer A. v. d. V. uit Phi lippine kwam van IJzendyke huis waarts gereden. In genoemde bocht slipte de auto en reea via een beton nen paaltje in de sloot. Een dubbefle telefoonpaal, welke over de sloot was gebouwd knapte af, waarna de auto over de kop sloeg. Van de V. had Slechts enkele schrammen, terwtil zijn elfjarig zoontje lichte verwondingen opliep. De auto werd totaal vernield. De politie stelde een onderzoek in. gaat het ingrüpen van de overheid thans soms verder dan om praetische en principiële re denen gewenst is. De P.B.O. nu wordt opgebouwd op de standsorga nisaties en men moet haar zien als een zekere aanvulling. Zjj zal advi serend optreden by prysregelingen en verder de belangen van boeren- en arbeiders behartigen en zekere rege lende bevoegdheden krygen. Spreker meende dat bij de Inwer kingtreding van de P.B.O., die de zelfstandigheid van de Individuele ondernemer erkent, niet te verwach ten valt, dat een 9troom van veran deringen jn regelingen over de land bouw zal losbarsten. De regelende bevoegdheid blijft beperkt en er zal geen aantasting van eigendomsrech ten geschieden. Naar de mening van mr. Biesheu vel is de P.B.O. niet in strijd met de opvatting over de souvereiniteit. zo als die bii dc C.B T.B. bestaat. Zij is de bedrijfsorganisatie van de land bouw en onder de P.B.O. zal er voor de C.B.T.B een belangrijke taak zijn weggelegd, omdat deze mede het landbouwschap vormt. Een sterke Christelijke organisatie is daarom tot zegen van de Nederlandse land bouw en samenleving. Na de 'ezing van mr. Biesneuvel volgde nog een geanimeerde gedachtenwisseling. VLISSINGEN. Vandaan Alhambra: ..De gouden Jungle", (18 Jr.). 8 uur; Luxor: „De trek naar het Westen", (14 Jr.), 8 uur; Concordia: lezing Z.V.U., 8 uur. GOES. Vandaag Grand: „Hoffmann's vertel lingen, (a.l.). 8 uur. MIDDELBURG. Vandaag Electro: „The asphalt Jungle", (18 j.), 7 en 9.15 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 2