HOOVER Tussen Amsterdam en Parijs SCHIPPERS OP HUN HOEDE VOOR EISEN DER BEVRACHTERS 1*hacrat rust. Het stof zet zich vast ann do wan den en hoopt zich op. Naarmate do stofzak voller wordt, vermindert de zuigkracht. Sportkaleidoscoop Het Schriftgezag; in de Ned. Hervormde Kerk PROVINCIALE ZEEUWSE COVR'NT ZATERDAG 13 FEBRUARI 1954 VERGADERING IN TERNEUZEN Nieuwe Wet Goederenvervoer Binnenscheepvaart schept perikelen Di> nieuwe Wet Goederenvervoer Binnenscheepvaart, die Maandag in .werking treedt, en de wtfze waarop door 'n deel der scheepsbevrachters naar verwacht wordt hierop ter beurze (met name in de grotere haven plaatsen als A'dam en Rotterdam) zal worden gereageerd, vormde de aanleiding tot een buitengewone gecombineerde vergadering van de Al gemene Schippersvereniging en de Prot. Chr. Schippersvereniging, die Vrydag in ,,'s Lands Welvaren" te Terneuzen gehouden werd. De zeer druk bezochte vergadering stond onder leiding van de heer P. Aarnoutse uit Rotterdam, landelijk voorzitter van de Aig. Schippersvereniging; zjj werd bijgewoond door de algemeen secretaris van de Prot. Chr. Schippersvereniging, de heer T. A. Cornet 'uit Rotterdam. Aan het slot van (le bijeenkomst sprak men zich unaniem uit om by het bevrachten zich strikt te houden aan de voorschriften zoals deze in de nieuwe wet zijn vastgelegd, en niet in te gaan op mogelijk door de scheepsbevrachters bij het charteren te stellen voorwaarden. Na de openiftg van de bijeenkomst door de heer Aarnoutse, gaf de sec retaris van de Prot. Chr. Schippers vereniging, de heer Cornet, een kor te uiteenzetting over de nieuwe wet en de consequenties daarvan. Daarbij bleek o.m.; dat bij de inwerkingtre ding der wet practisch de meeste ver laders een schip kunnen laden zon der tussenkomst van een scheepsbe vrachter. Zo kunnen b.v. de grotere verladers de bevrachting doen ge schieden door middel van een aan hun bedrijf verbonden employé. De provisie die tot nu toe de schipper aan de scheepsbevrachter moest be talen, zal nu ten laste komen van de verlader, hetgeen, aldus de heer Cor net. bij de grotere verladers uit fi nanciële overwegingen aanleiding zou kunnen geven tot net aanstellen van een speciale beambte vrachten van schepen. Men kan zich indenken, dat de be vrachters het met de nieuwe voor waarden niet eens zijn en van de zij de der schippersverenigingen is men de mening toegedaan dat de scheeps bevrachters niet moeten worden uit- Zte en verbaas U over de eyclotronische werking I van deze nieuwe Hoover Tea top gevoerde Hoover-perfectie, dit fraaie, nieuwe sleemodel 417. Dank zjj CYCLOTRONISCHE WERKING, een wonder om mee te reinigen. Deze werking doet een „stofstorm" in de stofzak ont- I staan. De zuigkracht behoeft zich niet Idoor opeengeklit vuil.heen te worstelen, 'blijft bestendig op volle sterkte.' I Ziehier het grote verschil Zuigkracht: gemiddeld 50% I In da i lof zak van een GEWONE STOFZUIGER Zuigkracht: bestendig 100o/« Reg. Trade Mark IEen opmerkelijk aantal geheel nlevice hulp. ♦tukken completeert dit sprookje In zilvergrijs 'en moroon. Vraag demon-1 Prijs r ie\e Istratle bij Uw handelaar. totaal F. lyj.» geschakeld. Men heeft deze in be paalde richting geadviseerd, maar de bevrachters wensen hun provisie van de schippers te ontvangen en 't doel van een groot deel hunner, aldus spr., was steeds zo veel mogelijk vervoer tegen een zo hoog mogelijke provisie. Naar vernomen werd ligt het in de bedoeling der bevrachters na de in werkingtreding der wet bij het af roepen van de vrachten ter beurze in de grotere havenplaatsen dergelijke voorwaarden te stellen, dat deze door de schippers niet aanvaard kunnen worden, en daarna door de vrachten onder te brengen by het zg. „bijzon dere vervoer" zekere voor de schip pers nadelige condities te bedingen. Van de zQde der verenigingen zal ech ter Maandag a.s. ter beurze nauwlet tend worden toegezien. Men dient, in eigen belang binnen de wet te blijven. De heer Aarnoutse gaf vervolgens een uiteenzetting over verscheidene kwesties als die van de overligdagen, van de aansprakeiykheid van de schipper voor de lading (artikel 74 lid 2) enz. Wat de inwerkingtreding der nieuwe wet en de mogelijke ge volgen daarvan voor de scheepsbe vrachters betreft, merkte de heer Aarnoutse op, dat hierdoor wrijving is ontstaan, die men van de zijde dei- bevrachters wil omzetten in een ac tie. Maar wat nu bekend is geworden omtrent de plannen van een groot deel der bevrachters by het charte ren ter beurze, is niet aanvaardbaar. VOETBAL Alle wedstrijden wederom afgelast Alle voor Zondag 14 Februari door de Koninklijke Nederlandse Voetbal bond vastgestelde wedstrijden zijn in verband met de gesteldheid der ter reinen afgelast. Het programma is op geschoven naar Zondag 21 Februari. De voor vandaag en morgen door de afdeling Zeeland der K.N.V.B. vast gestelde wedstrijden zjjn eveneens af gelast. HOCKEY Ook hockey- en handbal- wedstrijden afgelast De Koninklijke Nederlandse Hockey Bond en het Ned. Handbal Verbond hebben eveneens alle voor Zon dag a.s. vastgestelde wedstrgden we gens de slechte conditie, waarin de ;erreinen zich bevinden, afgelast. SCHAKEN Beslissing schoolkampioenschap Zaterdagmiddag wordt in hotel .,Het Wapen van Breskens" te Bres- kens de schaakwedstrijd gespeeld tussen het gymnasium Middelburg en het lyceum Oostburg. De winnaar is kampioen van Zeeland. Wordt het echter een gelijk spel, dan kan het lyceum Terneuzen nog met beide an dere scholen gelijk komen, voorop gesteld, dat de Terneuzenaren hun wedstrijd tegen de R.H.B.S. Middel burg winnen. Gabe Woudstra in finale In de voorronde om het persoonlijk jeugdkampioenschap van Zeeland speelde Gabe Woudstra uit Middel burg zich in de finale door van zon stadgenoot G. Snip" te winnen. Beide spelers moeten elkaar nog een keer ontmoeten en deze partij moet be slissen over de tweede plaats in de finale. Wint Snip, dan komt hij in de finale. Wint Gabe, dan is deze plaats voor de Vlissinger P. Bikker. Bij remise zullen Snip en Bikker een beslissingswedstrijd moeten spelen Twee maanden voor „Eén-Nul" Het Haagse gerechtshof heeft Vrij dagmorgen W. v. d. L., de organisa tor, van de voetbalpnjsvraag „lu" veroordeeld tot 2 maal een maand hechtenis. Het hof vernietigde het in eerste instantie gewezen vonnis, waarbij verdachte van rechtsvervol ging werd ontslagen, v. d. L. zal van het vonnis van het hof in cassatie gaan. Matrassenfabriek in de as Een felle brand heeft Vrydag een matrassenfabriek te 's Heerenberg in de as gelegd. Twee erboven gele gen woonruimten, een kruideniers winkel en een kantoor van de Rotter damse Bank hebben eveneens grote schade opgelopen door het vuur. Volgens een voorlopige raming be draagt de schade 150.000. Nagenoeg alles, wat zich in de fa briek oevond, ging verloren. Van een grote party matrassen kon slechts een klein gedeelte worden gered. Door deze felle brand zgn drie ge zinnen dakloos geworden. Twee er van woonden boven de fabriek. Deze is nl. ondergebracht in een voormalig hotel. Vorig jaar April, toen de fa briek zich nog buiten 's Heerenberg bevond, brandde zg eveneens tot de grond toe af. WIELRENNEN Weer een Ronde van Kapelle OP KONINGINNEDAG De wielersportclub „Kapelle" heeft besloten dit jaar weer een ronde te organiseren voor amateurs. De ron de zal worden verreden op 30 April a.s. over een afstand van 100 km. Daar dit juist samenvalt met Ko ninginnedag is overleg gepleegd met het Oraniecomité voor eventuele sa menwerking in verband met verdere feestelijkheden. Voorts heeft het bestuur besloten omdat er in 1952 en 1953 geen koers verreden is, de leden voor 1954 vrg te stellen van contributie. Advertentie Ruwe en gesprongen handen? KALODERMA Gelee! NOGMAALS VAN DE POL. Vorige week schreef de „Sportkaleidoscoop" aver het incident, dat Van de Pol inde 1 cedstryd tegen Metz te Amersfoort veroorzaakte. Thans bericht ,J3ïljart", het officiële orgaan vaoi de Kon. Ned. Biljart Bonddat het pro test van de club van Metz de Haagse Cadre Club te gen het onreglementaire ver loop van de partij op korte termijn door het bonasbestuur zal worden behandeld. De re dacteur van het blad heeft te vens aan deze „zaak" een ar tikeltje gewijd, waarin hij o.a. schrijft: ,Jiïen schitterende sportcarri- ère betekent veel, maar niet genoeg. Immers, een biljart kunstenaar moet naast een ge- perfectioivneerde techniek te vens een groot karakter to nen. Hoge gemiddelden en se ries zijn prachtig, maar een nog prachtiger bijdrage tot de glorie van de Nederlandse bil- jartsport vormt fair en be heerst spélen." Iets verder leest men dan nog: „Geen bondsautoriteit mag aarzelen, een speler wie hij ook zijaan te pakken, indien zijn gedrag daartoe aanleiding geeft." Dat is allemaal duidelijke taal, maar het is voor Van de Pol nu te laat. Hij had, na zijn „vergrijp" onmiddellijk Metz zijn excuses aam moeten bie den en voor moeten stellen de earttf opnieuw te spélen. De •atste uit ,J2iljart" geciteerde zinsnede is van toepassing op het gedrag van de officials waaronder de Bondsvoorzitter die te Amersfoort aanwe zig waren en iliet ingrepen toen deze onverkwikkelijke ge schiedenis aan de gang was. Van de Pol heeft hiermee een llf renners voor een bepaalde fabriek zullen rijden. Hieruit blijkt, dat de fabrikanten in Hij heeft r gen tussen onze topspelers vertroebeld en dat is zeer be treurenswaardig. RONDE VAN EUROPA Zoals bekend, wil een Frans sportblad nog dit jaar 'n „Ron de van Europa organiseren. Secretaris-generaal van deze wielerronde is de heer Montau- ban, die momenteel bezig is de kansen van het evenement i?i de verschillende Westeuropese landen te onderzoeken en voor bereidingen te treffen. HU heeft Kees Pellenaars gevraagd voor België en Nederland de techni sche leiding op zich te nemen, Pellenaars heeft niet onmiddel lijk beslist; hij zal er eerst eens over nadenken. De meningen over deze ,Jton- de van Europa" zijn nogal ver deeld. Vélen staan er sceptisch tegenover; anderen zijn van mening, dat de „tour", waar van de plannen i?i kringen van de Raad van Europa veel weer klank vonden, een redelijke kans van slagen heeft, vooral gezien het feit, dat véle rijwiel fabrikanten er zich voor inte resseren. De Ronde van Europa wordt, naar het schijnt, een merkenrace, hetgeen betekent, dat de ploegen bestaande uit deze wedstrijd een grote in vloed zullen hebben, in tegen stelling tot de Tour de France. Als data voor de ronde zijn be paald 21 September tot 3 Octo ber. Een definitieve route is nog niet bekend, maar momen teel worden de volgende étap pes voorbereid1. Parijs-Gent; 2. Gent-Amsterdam; 3. Amster dam-Luik (of Namen); Jj. Luik (of Namen)-Luxemburg; 5. Luxemburg-Stuttgart; 6. Stutt- gart-München; 7. München- Innsbruck. Voorts leidt de rou te door Italië, waarschijnlijk over Trente, Vicenza, San Pél- legrino en Milaan naar Lugano. Lugano-Zürich is de 11e étappe, de twaalfde en laatste gaat van Zilrjch naar Straatsburg, dat als zetel van de Europese Raad, de finish van de Ronde is. DUUR. De nare geschiedenis van het Zandvoortse rencircuit heeft weer een vervolg gekregen. Men kent het verhaal: Vorig jaar legde men een nieuw weg dek op het circuit. Dit bleek een gevaar voor de renners te zijn en werd door de K.N.A.C. en de K.N.M.V. prompt afgekeurd. B. en W. van Zandvoort hebben nu een nieuw voorstel het licht doen zien. De gemeente zal diep in de buidel moeten tasten. Men wil een nieuwe deklaag, die f 160.000.zal kosten, aanleg gen en tevens een bedrag van f 25.000.uitgeven voor het bouwen van een restaurant. Het muisje vant vorig jaar heeft dus wel een duur staartje ge kregen! (Slot van pag. 3.) van zjjn dat op het nu gepubliceerde stuk een hele discussie zal volgen. Het kan niet anders dan goed zyn, wanneer er van gedachten gewisseld wordt over de vraag welke de beteke nis van de H. Schrift nu voor ons is, want „heel het veelvuldige en ryke le ven der Kerk, voor zover het waariyk geestelgk mag heten, haar getuige nis onder de volkeren en voor de over heden, haar theologische bezinning, haar zedeiyk handelen, haar vroom heid, haar liturgie, haar orde, is de vrucht van het door de kracht van de Geest werkende Woord der Schrift." Geen leringen van mensen, hoe hei- lig zy ook geweest zyn, mag men ge lijk stellen met de H. Schrift en even min de traditie der Kerk. Juist in de wyze waarop de Schrift wordt gezien en gehanteerd, liegen de mogelijkhe den van verschil tussen de Prot. Ker ken onderling en tussen de groeperin gen binnen een bepaalde Kerk. BRIEF AAN MINISTER. Het schrijven, door het Moderamen van de Gen. Synode aan de Minister van Oorlog, is van andere aard. Hier in komt verontrusting tot uiting over de wyze waarop de middelbare scho len worden ingeschakeld by de wer ving van het kader voor leger, vloot en luchtmacht. Ouders vertrouwen hun kinderen toe aan een bepaalde school, opdat ze daar zouden worden opgevoed. Op een school waar de lera ren hun taak verstaan, zal dit meer betekenen dan dat de leerlingen een bepaalde hoeveelheid leerstof door werken. Van de school moet een vor mend karakter uit gaan. Gaat het in de goede richting, wanneer de kinde ren daar warm worden gemaakt voor de moderne bewapening? We hebben verhalen gehoord niet uit Zee land dat jongens van bepaalde klassen op legerdagen met tanks mochten rijden en met mitrailleurs konden schieten. We behoeven waar lijk nog geer anti-militairist te zijn, om van oordeel te wezen dat hier een ~rrens overschreden wordt. De Syno- le der N. H. Kerk heeft een paar jaar geleden als haar oordeel uitgespro ken „dat elke romantiek Inzake oor log en bewapening dient te worden geweerd en dat de oorlog in al zgn rauwe verschrikking als een vreemd KERKNIEUWS NED. HERVORMDE KERK Beroepen te Poortvliet eand. C. J. P. Lam te Hilversum, te St. Maar tensdijk ds- B. Eysinga te Barneveld. Een kras of een gat GUPA maakt 't weer glad KNEEDBAAR HOUT CETA-BEVER en onelgeliJk werk der overheid moet worden gezien." WU zijn in ons land nu eenmaal mi litair ingeschakeld in een groter ge heel. Wanneer we de bewapening aan vaarden, is het met de gedachte, dat het een noodzakeiyk kwaad is om een dam op te werpen tegen onrecht en tyrannic, in welke vorm dan ook. Het Is ter verdediging van bepaalde cul turele waarden. Maar het gaat te ver als de jeugd geestdriftig wordt ge maakt voor een machtsapparaat als zodanig. Amsterdamse Beurs 11 Febr 12 Febr. Nederland 1951 (3%) 101 100% Nederland 1947 (3Vj) 3 09 - 98% Nederland 1937 3 oen 96% Doilarlening 1947 3 pet. 95 ft 94% Investeringscertificaten 3 lOOVa 100% Nederland 1962-64 3 101 iooy4 Nederland NWS. 2% 78% 78% Ned. Indië 1937 A 3 98% 98% Grootboek 1940 3 98% 98% Nat. Handelsbank 131% 132% Ned. Handelmij. 175 175% A.K.U. 192% 192 Bergh's en Jurgens 281 281 Calvé-iïelft 143% 143% Kon. Ned. Hoogovens 177% 178 Unilever 244 244% Ned. Kabelfabrlek 237 236 Philips 232% 236% Wilton-Feijenoord 195 195% Kon. Petroleum Mij. 379% Amsterdam Rubber 144% 144% Holland Amerika Ljjn 152 153% Kon. Paketvaart 132 133% Rotterdamse Lloyd 134% 134% Ned. Scheepvaart Unie 140% 141% Stv. Mij Nederland 144% 145% H.V.A. 137% 139% Dell MU. 122% 128% Bank van Ned. Gem. 4% 108% 108% Bank van Ned. Gem. 0-5-10 125 Centrale Suiker 188 188 Kon. Mij. De Schelde N.I 1. 124% 125% Baltimore-Ohio 20 Missouri K.T. 5 New York Centraal 21% 23% Pennsylvania 18% 18% Anaconda 33% 32% Bethlehem Steel 55% 55% General Motors 82% 62% Intern. Nickel 38% 37% Kennecott 69% 69% Republic Steel 48% U.S. Steel 40% 40% North American Cy. 20% 20% b. Mldcontinental 67% 67% Shell Union 85% 85% Tide Water 21% 21% FEUILLETON door F. DE SINCLAIR 23 Romel! misschien nog met de suit case. dacht ze'even, doch toen ze naar de deur ging en die op een kier open de, zag ze het gezicht van de chef de réception en by hem stonden drie mannen van wie er twee in uniform waren. „C'est la part de la police, mada me. On peut entrer?" Dat zei niet de chef de réception maar de vreemde man, die geen uni form droeg en biykbaar dat be greep Marta onmiddeilgk een in specteur was van de Vreemdelingen dienst of zo iets en die man duwde meteen de deur al open, en stapte, gevolgd door een agent en de schoor voetende chef de reception, naar binnen. „Ah mademoiselle, ne vous inquié- tez pas, ce n'est qu'un formalité de ces meessieurs," zei de laatste. „Met la die vreemdelingen in de stad en dan de internationale toestanden, U begrijpt..." „Assez assez," onderbrak hem de inspecteur op ongeduldige toon en dan tot Marta, die hg zonder enige terughouding van boven tot onder monsterde: „Votre passeport et vos bagages, s'll vous plait!" Marta opende naar tasje, reikte hem haar paspoort: hij bekeek het nauwkeurig, vergeleek ook aandach tig het paspoortportretje met Mar- ta's gezicht, maakte dan enige aan tekeningen in een notitieboekje. Middelerwyi was de agent, die mee in de kamer was gekomen, nu naar debadkamer gegaan. „Vos bagages", zei de inspecteur, die Marta nu de pas teruggaf. Mes bagages? Je n'en ai pont," en Marta legde hem uit dat ze maar voor één dag in Parg's was en dat ze al haar benodigdheden in een pakje had meegenomen, wat veel gemakke- ïyker was dan een valles of koffer. De inspecteur keek haar even strak aan met een gezicht, waaruit duideiyk bleek, dat hy moeite had om '^t te geloven. Doch hij moest er tenslotte wel in berusten en hij ging er nu toe over om de kast, waarin Marta's kleren lagen, van onder tot boven te onder zoeken. De agent kwam terug uit de badkamer en zei kortweg, toen de in specteur hem vragend aankeek- „Rien" en hij schudde het hoofd. Toen begonnen de inspecteur en de agent het bed af te halen, waarby de chef de réception, zg het hoofdschud dend, ook nog een handje hielp; de kussens werden betast, de matras, er werd ook onder het bed gekeken, de wanden van de kamer werden be klopt. En tenslotte trad de Inspecteur op Marta toe, streel met zijn handen aandachtig lmgs haar heupen, haar borst, haar rug, heel nauwkeurig, maar ook heel kies. Toen scheen hg tevreden te zijn. „Pardon pour le dérangement. Vous comprenez, c'est mon devoir!" „Si, si, il n'y a pas de quoi", ant woordde Marta, verlucht dat het was afgelopen. Hti liet zijn oog nog even door de kamer gaan, vestigde zijn blik een ogenblik op Marta's tasje en Marta voelde plots heur hart in haar keel kloppen, want in da* tasje zat het sleuteltje van de suitcase, welke niet op slot was, toen Mc Cullen hem mee nam en als hij dat sleuteltje zag en zou vragen waar dat van was... Maar hy wendde zich al om, mom pelde iets van een afscheidgroet en dan ineens waren ze allemaal weg, de chef de réception incluis! Marta ademde diep op, stopte haas tig het vreselijke sleuteltje in haar schoen en dan keek ze eens rond en begon ze te lachen, zenuwachtig te lacnen, maar tóch te lachen. Dat je daar zo ineens tn kon zitten! Of er Iets verraden zou zijn omtrent de G.B.A.? Dat was niet erg waar- schynlijk, al was het mogelijk na tuurlijk. Lekken kunnen er altijd zyn. Maar ze was eerder geneigd te den ken aan een algemene maatregel, een onderzoek in alle hotels naar de iden- teit var. vreemdelingen. Enfin, het be' badde" ze in de gauwigheid toch weer netjes opgemaakt. En op zulke avonturen moest je ook bedacht zijn en ingesteld. Wat gaf het ook! Maar wat kon het dan soms aan een klei nigheid liggen! Dat sleuteltje! En die inspecteur die nog even zo scherp naar haar tasje keek! Toch een cor rect mens in alle opzichten. Dienst is dienst! 't Was al mooi, dat ze niet gearresteerd werd en ondervraagd was op een lastige en scherpe manier zoals die inspecteur op het bureau Leidse Plein had gedaan. Dat was een vervelende kerell De telefoon knerpte! Het was de chef de réception die haar vertelde, dat „ces messieurs'' weg waren na eerst nog een cognac fine te hebben gedronken en made moiselle kon nu gerust gaan slapen! Er zou niets meer gebeuren. Hij had het toch zo verschrikkelijk gevon den. ,Ah. j'en suis complè temen t bouleverse mademoiselle. Un déran gement comrae ga! Ah par exem- ple!" Ze stelde hem lachend gerust en legde de hoorn neer Vijf minuten later lag ze in bed. ze moest telkens nog een beetje lachen om dit avontuur; hef griezelige sleu teltje had ze nu verstopt in de cein tuur van haar pyama. HOOFDSTUK XIH Ten slotte had ze toch nog goed geslapen- ergens tn het iiotel sloez een klok negen uur. Ze vloog uit haar bed want dan moest ze voortmaken naar het vlieg veld was het toch altyd nog goed een kwartier rijden en dan de douane daar en de passencontrole. Ze repte zich en een kwartier later was ..j al in de eetzaal om te ont- byten; ze had dit wel naar Parijse zede op haar kamer kunnen doen. maar ze verwachte elk ogenblik Ro- meil met de suitcase en die had ze liever niet op haar slaapkamer. De chef 1e réception zag ze niet. die was zo vroeg zeker niet by de hand of nog niet bekomen van de nachteiyke schrik, maar ze smeerde juist haar tweede cioissant, toen Ro- meil verscheen met de suitcase. Ze liet hem plaats nemen aan haar ta feltje en dan vertelde ze hem dadelijk van haar nachtelijk avontuur, waar hy blijkbaar erg van ontstelde. „Ja stel u voor," zei Marta, „dat ik de suitcase al terug had gehad met achter die dubbele bodem die appara ten! We hebben echt geboft!" Hy hief een hand op, knikte, kon biykbaai eveD niets zeggen en Marta zag dat zyn adamsappel een paar maal snel heen en veer ging in een zenuwachtig slikken. „Maar dan is het toch gewenst," sprak hy dan hees „dat u hier zo gauw mogeiyk weg gaat. Ze moesten eens terugkomen en als ze dan de suitcase by u zouden aantreffen!" Ze knikte. „Ik heb geen enkele reden myn ver- biyft hier te verlengen" psrak ze dan. „Ik zal de suitcase even meenemen, mijn boeltje inpakken, dat is in en kele minuten gebeurd en dan ben ik reisvaardig!" „Goed, goed, ja doet u dat. maar haast u, haast u," sprak hy op ge jaagde toon. Ze nam de suitcase op en even la ter was ze weer op haar kamer. De suitcase was, - mis gezegd, niet op slot, ze legde hen op het bed en sleog het deksel open Dan trad ze vlug naar 1e kast om daar haar ei gendommen uit te halen. (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 8