Nieuws uit Walcheren PREDIKBEURTEN KUSTVISSERS VAN BRESKENS NU 00K ONDER W. EN W.-WET ELECTRICITEITSV00RZIENING VOOR ONRENDABELE GEBIEDEN MATROZENSHAG ZATERDAG 13 FEBRUARI 1954 PROVINCIALE ZB EO WEB COURANT O Wet Autovervoer Goederen 'iu Voorzitter N.O.B. „Wegtransport" 5prak te Middelburg Voor leden van de Nationale Organisatie voor het Beroepsgoede- renvervoer „Wegtransport" sprak de heer E. van Donkelaar, algemeen voorzitter van deze organisatie, gis teravond in het Middel ourgse Schut tershof over „De Wet Autovervoer Goederen en de toekomst van ons be drijf". Spr. merkte op, dat het be drijfsleven voor de totstandkoming van de wet die a.s. Maandag in werking treedt ruime gelegenheid heeft gehad, om zyn verlangens in dit opzicht kenbaar te maken. De be doeling is, dat ieder, die op 14 Fe bruari a.s. een vergunning heeft, de ze behoudt. De duur van nieuw te verstrekken vergunningen is 10 jaar. De wet is gemaakt voor het parti culiere vervoer; de tendens is dan ook dit vervoer op het eerste plan te brengen, daarna komt pas het over- heidstransport aan de beurt. Vervolgens behandelde spr. de voornaamste bepalingen van de wet. De lieer Van Donkelaar wees in zijn betoog op het instellen van het tuchtcollege, dat o.a. overtredingen bij het giensvervoer gemaakt, moet behandelen. Hij drong er by de onder- nemei'3 op aan hun personeel schrif telijke instructies te geven ten aan zien van de W.A.G., zodat het weet waar het zich in het vervolg aan moet houden. Voorts sprak de heer Van Donkelaar over de regeling van het vervoer der agrarische produc ten voor Zeeland van groot be lang. Hy meende, dat deze regeling maar betrekkelijk is en het beroeps vervoer weinig zal kunnen bevredi gen. Ook het grensvervoer wordt volgens spreker niet gemakkelijker, vooral niet het transport naar België. Uitvoerig belichtte hij het instel len van de Commissie Vergunningen Goederenvervoer, die de bevoegdheid heeft om vergunningen te verstrek ken. Deze bevoegdheid kan voor een groot deel weer worden gedelegeerd aan de Rijksinspecteurs van het Ver keer en aan diverse andere instan ties. Wat betreft de provinciale ad viescommissies, vond de heer Van Donkelaar het niet bevredigend, dat het secretariaat hiervan door de over heid wordt verzorgd. Tenslotte betoogde spr., dat de N. O-B. de komende ontwikkeling van. het vergunningenbeleid met spanning tegemoet kan zien. Hierbij achtte hy het zijn plicht met klem te waarschu wen tegen optimisme ten aanzien van een eventuele uitbreiding van de ton nage van het beroepsgoederenver- voer. De heer Van Donkelaar ver klaarde nog, dat de W .A.G. vele te leurstellingen inhoudt, maar ook veel mogelijkheden. Het kcmt er nu naar zy'n mening op aan, dat het beroeps- goederenvervoer het particulier initiatief dus laat zien, wat het uit de wet haalt en dat het daarbij op eigen benen kan staan. Gelukt dit niet. dan neemt de overheid het heft geheel en al in handen. Vandaag spreekt de heer Van Don kelaar ove. netzelfde onderwerp in de „Prins van Oranje" te Goes voor de vervoerders van de Bevelanden en omgeving. Botsing Op de hoek van de Balans en de Bogardstraat te Middelburg kwa men twee personenauto's met elkaar in botsing. De ene wagen, bestuurd door M. Vader te Middelburg, kwam uit de richting Latijnse Schoolstraat, de andere, die werd gereden door J. Verhage, eveneens te Middelburg, kwam van de Balans af. Laatstge noemde automobilist had voorrang moeten verlenen. De materiële schade aan beide auto's was vry groot. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Feestavond buurtvereniging De Middelburgse buurtvereniging „Over de Seisbrug" hield Donderdag avond ln de grote zaal van „Het Schuttershof te Middelburg een feestavond. De voorzitter der ver eniging, de heer P. de Vos, sprak een openingswoord. Daarna trad het bekende Middelburgse cabaretgezel schap „De Zuid-Westers" voor het voetlicht met het reeds eerder door ons vermelde programma „Van de hak op de tak". Het ensemble was ook ditmaal goed op dreef. Een speciale vermel ding verdient de comlek Wim de Graaff, die wederom in vele „crea ties" te zien was, o.a als operazan ger en als danseres. Ook Jo den Hollander en Jasper Hendrikse had den succes, evenals Joop Saluta in zjjn zangnummers. Vergadering C.B.T.B. Dinsdag 2 Maart a.s. komt de Wal- cherse C.B.T.B. in het Schuttershof te Middelburg in jaarvergadering bij een. In deze vergadering, waar o.a. ook de bondsvoorzitter, de heer Chr. v.d. Heuvel zal spreken, zal op enigs zins feestelijke wijze het 35-jarig be. staan van de C.B.T.B. worden her dacht. Ouderavond Hervormde school Op Donderdag 18 Februari a.s. zal een ouderavond worden gehouden van de school der Ned. Herv. gemeente aan het Molenwater te Middelburg, in de Schouwburgzaal, waar het pro gramma geheel door de kinderen wordt verzorgd. Tevens is er op Woensdag 17 en Donderdag 18 Febru ari a.s. een Handenarbeid-tentoon- stelling in het schoolgebouw aan het Molenwater. Examens De heer E. J. Gelderman te Mid delburg, hoofd van het Pryzenbureau en van het bureau Onteigening en Toewijzingen slaagde te Utrecht voor het doctoraal examen rechten waar door hij de titel van meester in de rechten verkreeg. Vlissingen Onaangenaam bezoek in het holst van de nacht Ben alleenwonende vrouw te Vlis- singen werd in de nacht van Donder dag op Vrijdag verrast met een be zoek van een vroegere vriend. De man, die des avonds reeds diverse café's had aangedaan, was flink onder de invloed en betrad de woning door een niet afgesloten deur. De vrouw, die te bed lag, ontwaakte, toen twee handen zich om haar keel sloten. Door haar hulpgeroep werden de buurtbewoners gealarmeerd en de politie, die spoedig ter plaatse was, kon de insluiper naar de cel overbrengen. Onnodig te zeg gen, dat hy zich voor deze daad te genover de justitie te verantwoorden zal krijgen. Ir. J. H. Krietemeyer sprak over het Scheldebedrijf Gisteravond hield ir J. H. Kriete meyer, bedrijfsleider bij de NV. Kon Mij. ,De Schelde" te Vlissingen, op het stadhuis een causerie voor de le den van de gemeenteraad en verschil lend gemeente-ambtenaren over de uitbreiding van „De Schelde" in de naaste toekomst en de redenen, wel ke daartoe genoopt hebben. Op zeer deskundige wijze gaf spre ker een overzicht van de plannen der directie en de verdere ontwikkeling van dit voor Vlissingen van zo groot belang zijnde industriële bedrijf. Na een historische inleiding wees spreker op de overgang van klinken op electrisch lassen, waarvan de voor delen zowel voor de reder als de scheepsbouwer groot zijn. De bouw Walcheren ZONDAG 14 FEBRUARI 1954. Ned. Herv. Kerk: Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Lourense; Biggekerke 10 ds. v. 't Hof, 2 ds. Kloosterman; Ga- pinge 10 ds. de Boer; Grrjpskerke 10 en 2.30 ds. Wisse; Kleverskerke 2 ds. Otte; Koudekerke 10 ds. v Drjl (bev. ambtsdr.), 10 Jeugdk., 7 ds. Kwast, Vhss. str. 2.30 ds. v. Dijl; 't Zandt lo ds. Durkstra, 10.15 ieugdk., 7 ds. v. Drjl; Meliskerke 2.30 ds. Durkstra; Middelburg Nw. kerk 10 ds. Sneller, 5 ds. v. Woerden, 7 ds. van der Linde (Open deurdienst), Eleetro-bicscoop 10 ds. Aalders (jeugdkerk); Nieuw en St. Joosland 10 en 2.30 ds. Pijn- acker Hordyk; Oost- en West-Sou burg 9.30 en 11 ds. Haitjema, 7 ds. Durkstra, Jeugdlokaal 9.30 Jeugdk.; Oostkapelle 10 ds. Richard, 2.30 ds. de Boer; Ritthem 10 ds. Kwast, 2.30 ds. v. 't Hof; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. d. Wind; St. Laurens 10 ds. Kalkman. 7 ds. Wagener (jeugdd); Veere 10 ds. Otte; Vlissingen, Sint Jacobskerk 10 ds. Maas. ds. de Groot; Engelse Kerk 9.30 kerk voor jongeren; Noorderkapel 9.30 en 10.45 ds. Kloosterman; Havendorp 10 ds. de Groot (H.D.); Vrouwenpolder 2 ds. Richard; Westkapelle 10 en 2.30 ds. Oosthoek, 7 ds. ae Boer (jeugdd.). Eglise Wallone: Middelburg 10.30 dans l'Eglise mennonite: Monsieur le Pasteur Risseeuw. Gereformeerde kerk. Arnemuiden: 10 en 2.30 ds. Veldhuyzen. Domburg: 10 leesd., 2.30 ds. Pontier. Gapinge: 9.30 en 2 ds. Spoelstra. Grypskerke: 10 leesdienst, 2.30 ds. Streefkerk Koudekerke: 9.30 ds. Pontier, 2.30 ds. Elshout. Meliskerke: 9.30 en 2.30 ds. v. Nes. Middelburg (Hofplein): 9.30 ds. Meister, 2 ds. v. d. Schaaf, 5 ds. Verschoor. (Noorderlterk) 9.30 ds. Elshout, 5 ds. Meister. (Luth. kerk) 7.15 ds. Meister. O. en W. Sou burg: 9.30 en 2.30 ds. Brederveld. Oostkapelle: 10 en 2.30 ds. Bakker. Serooskerke: 10 en 2.30 ds. v. Wouwe. St. Laurens: 10 en 2.30 ds. Boon. Veere: 10 ds. Streefkerk, 2.30 ds. Meister. Vlissingen: 9.30 en 5 ds. v. d. Schaaf. Vrouwenpolder: 10 en 2.30 ds de Jager. Westkapelle: 10 en 2.30 ds. Verschoor. Geref. kork (art. 81). Middelburg: 8.30 en 4.30 ds. Venema. Zoutelande: 10.30 en 2.30 ds. Venema. Gereioriueerue gemeente. Aagte- kerxe y.öu, 2 en 6 leesu. Arnemmuen: y.3u, 2 en 6 leesü. Vryaag v.3u as. v. d. Kettery. Meliskerke: y.3U, 2.3U en 7 leesd. Middelburg: 9.30, 2 en 6.3o ds. Ryksen. Oostkapelle: 10 en 2.30 leesdienst. Vlissingen: 9.30, 2.30 en 6.30 leesd. Westkapelle: 9.30, 2 en 6 leesdienst. Chr. Geref. kerk. Arnemuiden: 6.15 ds. Slagboom. Middelburg: 9 en 3 ds. Slagboom. Vlissingen (Luth. kerk): 9.30 en 2.30 ds. de Vuyst. Ver. van Vryz. Hervormden. Mid delburg: 10 ds. Metz. Ver. van Vryz. Hervormden en Re- monstr. kring. Vlissingen: (Engelse kerk) 10.45 ds. van HiUe. Evangelisch Lutherse kerk. Mid delburg: 10.30 ds. Johannes. Vlissin- 6en: 5 ds Johannes. oopsgez. Gem.: Middelburg: geen dienst; Vlissingen: 10 ds de Boer. Herstel Apost. zendingsgeuieente. Vlissingen (Bakkersgang)10 en 4.30 dienst. Hersteld ApostoL zendingskerk. Vlissingen (Kasteelstraat 5): 10 en 5 dienst. Leger des Heils. Middelburg: 10 heil. dienst, 7.30 Verloss. samenk. oJ. v. kapt. v. Greven. Vlissingen: 10 heil. dienst, 7.30 Verloss. samenkomst o.l.v kapt. v. Amerongen. Woensdag avond 8 Zendingsavond oJ.v. majoor Lorier. Evang. Ver. op G.S. Vlissingen: Willem m 10 en 5 ds de Jonge. Don derdag 7.30 ds. Middelkoop. Herv. Evang. Vlissingen: Concor dia 10 en 5 de heer Polderman. Geref. kerk. Brouwershaven: 11.30 ds. Nagelkerke, 5 ds. Kuitert. Brui- nisse: 10 en 3 ds. Bremmer. Haam stede: 10 en 3 ds. Meijer. Ren esse: (Evang. geb.) 7 ds. Meijer. Scharen- dyke (Noodgeb.) 10 en 2.30 ds. Kui tert. Zierikzee: 10 en 3 ds. Tiemers- ma. Zonnemaire: 10 en 2.30 ds. Na gelkerke. Geref, gemeente. Bruinlsse: 10 en 5 ds. Mallan. Oosterland: 10, 2.30 en 0 leesdienst. Oud Geref. gemeente. Bruinisse: 10 en 3 leesdienst. Oosterland: 9.30, 2 en 6 leesdienst. Maandag 7 ds. de Jong. van schepen werd hierdoor voor een groot deel verlegd van de hellingen naar de loodsen. Aan de hand van projectieplaatjes toonde de heer Krietemeyer de be langrijke veranderingen, welke in de naaste toekomst op „De Schelde" zul len worden voltrokken, waardoor heel wat productiever zal kunnen worden gewerkt. Deze veranderingen zullen echter ook het verdwijnen van het te genwoordige stadhuis tot gevolg heb ben en van het sinds enige eeuwen bestaande dokje aan de Stenenbeer. Tenslotte werd een filmpje vertoond waarop duidelijk werd gedemonstreerd het nieuwe systeem „optisch afschrij ven" Met grote belangstelling werd deze belangwekkende causerie door de aanwezigen gevolgd. Burgemeester mr B. Kolff sprak een dankwoord. Collecte voor kinderinrichtingen Te Vlissingen wordt de volgende week een collecte gehouden ten bate van het werk onder de kinderen, die als slachtoffer van een mislukt ge zinsleven worden verpleegd in de Hel dringgestichten te Zetten, de stich ting „Hoenderloo" te Hoenderloo, de Martha-stichting Rijn, de stichting tray" te Eefde, de „Neerbosch" bij Nijmegen stichting „Valkenheide" Weesinrichting egen en de te Maarsber- VOLLEYBAL Zuidwesters won driemaal Voor de Walcherse volleybalcompe titie werden enkele dameswedstrrjaen gespeeld. EWC I behaalde twee ach tereenvolgende overwinningen. Van de eigen reserves werd met 0—3 ge wonnen, omdat deze verstek lieten gaan. UOC werd met dezelfde cijfers geklopt. Toch kwamen de Vlissingsen niet op de eerste plaats, want Zuid westers uit Souburg behaalde maar liefst drie achtereenvolgende over winningen. UOC moest er twee maal met 30 aan geloven. MVC moest eveneens met een 30 nederlaag naar Middelburg terug. MVC kon zich ech ter wat veiliger stellen door een re glementaire 30 zege op EWC DL. Het volleybal programma voor van daag Zaterdag luidt: Marathon- Wilno; V.C.U.-Marathon II; Wilno- U.O.C.; Zuidwesters-E.V.V.C.; Wilno- M.V.C.; Mnrathor.-Zuldwesters. Dames: MarathonZuidwesters; E. V.V.C. I—M.V.C.; U.O.C.—E.V.V.C. H; Marathon—M.V.C. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Te Viissingen is bij spoedgevallen te be reiken de heer J Vader, arts. Badhuis straat 100. tel. 2472. Te Middelburg is te bereiken de heer J. C. B. Simons, arts. Vlissingse Singel 38, tel 2191 Te Koude kerke. Westkapelle en Zoutelande is te bereiken de heer H. Frima, arts te Zou telande Duinweg 59 tel. K 1186—282 Te Veere. Serooskerke en Oostkapelle Is te bereiken de heer M. A. v d Sluijs. arts te Veere. Markt A 155. tel. K 1181—271. Apotheken Middelburg: apotheek Nonhebel. Lange Delft 133, tel 2538. Vlissingen: apotheek v.h A. J van Ockenburg, W. J. Plinsinga, apoth., Wal- straat 54. tel. 2010. RAAD KERKWERVE Reconstructieplan wordt onaanvaardbaar geacht De raad der' gemeente Kerkwerve kwam in openbare vergadering bij een onder voorzitterschap van burge meester S. Francke. In zijn jaarrede gaf de voorzitter een overzicht van 1953. Het belangrijkste punt van de agen da was de behandeling van het re constructieplan. B. en W. hadden een uitvoerig advizs uitgebracht, waarin werd gewezen op de wenselijkheid van het behoud der kleine havens. De heer Hanse (V.V.D.) merkte op, dat inder tijd door het Provinciaal Bestuur aan merkingen waren gemaakt over de tarieven, omdat de havens niet ren dabel waren. Dit motief vond hy niet gegrond. Uitvoerig gingen B. en W. in op de kwestie van de verspreiding der bebouwing. De herbouw van Mo- riaanshoofd werd noodzakelijk geacht De raad steunde het advies van B. en W. om, innlaats van het aanleggen van binnendijken, voor dezelfde kos ten de buitendijken te versterken, en b&'loot dit ter kennis te brengen van G. S. De voorgestelde gemeentelijke inde ling kon geen waardering vinden. Het college achtte in het geheel niet aan getoond, dat opheffing van de huidige gemeentelijke grenzen noodzakelijk is, en wees er op. dat Serooskerke nimmer werkelijk centrumgemeente zal worden, daar de bevolking daar niet op ingesteld is. Het voorstel van B. en W. om aan het college van G.S. mede te delen, dat het reconstructieplan onaan vaardbaar wordt geacht, werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Raad Brouwershaven over reconstructieplan Vroeger voorstel was gunstiger De raad der gemeente Brouwer sha ven kwam in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. L. van Leeuwen. De voorzitter heette het nieuwe raadslid, mevrouw Everwiinv. d. Velde, wel kom en deze legde vervolgens de be loften af. Over het reconstructieplan merkte de burgemeester op, dat het door G. S. gedane voorstel tot samenvoeging van de gemeenten Brouwershaven, Zonnemaire en Noordgouwe minder gunstig is, dan een vroeger voorstel om Den Osse (gemeente Duivendiike) tot aan het watergemaa! bij Brou wershaven te voegen. Dit temeer, daar de bewoners der omgeving van Brouwershaven op velerlei gebied o.m. onderwijs, kerk en cultuur op deze gemeente zijn georiënteerd. Het strandhoekje in Den Osse zou de ge meente als recreatieoord zeker ten goede komen. Einde aan een onbillijke toestand De haring-drhfnetvissers vallen evenals de trawlvissers, sinds de doorvoering van dc Wet op de Werk loosheidsverzekering onder de Werkloosheidswet. Hiervan uitgeslo ten waren voor de vissers, de Be drijfsvereniging 19 Ha- Bi- Vi. (Ha venbedrijven Binnenvaart en Visse- ry), de zg. kustvissers Dit zou ziin, omdat er geen premie wordt betaald, doordat zy niet verzekeringsplichtig zijn en omdat er geen loondienst-ver- band aanwezig is. Volgens de wet zijn belde beweringen onjuist, omdat de betaling van de pre mie een zaak is van de Bedrijfsver eniging zelf en omdat in art. 3 1"I van de Werkloosheidswet zegt dat ook het loondienst verband aanwezig is indien er gevist wordt voor eeD ander en het loon van de vissei be staat in een deel van de gemaakte besomming. Uitgezonderd de Trawlvissers, die naast een bepaald gedeelte van de besomming ook een vaste maand Jubileum J. H. W. van Beuzekom Donderdag vierde de heer J. -i. W van Beuzekom te Middelburg, perso neelschef bij de N.V. P.Z.EÜM., zyn 25-jarig dienstjubileum. "s Morgens werd de heer Van Beu zekom door directie en hoofden van dienst te zijnen huize gecomplimen teerd, waarbij ir. T. Michielsen zyn grote waardering uitsprak voor de voortreffelijke wyze, waarop de lubi- laris zy'n veelomvattende taak als personeelschef en hoofd van de maga zijndienst verricht. Hy bood hem, naast de gebruikelijke gratificatie, een boekwerk aan. 's Middags werd de heer Van Beu zekom namens het onder hem ressor terende personeel bij monde van de heer J. Huser gefeliciteerd met zijn jubileum, waarbij deze hem prees als een voorbeeldig chef, wiens grote be kwaamheid en eerlijkheid herr. tot een geboren leider stempelt. Het feit, dat Hij in de voorbijgegane kwart eeuw opklom van administratief ambte naar tot de hoge rang van adjunct- administrateur bewees wel, dat hij Iemand met méér dan normale capa citeiten is. De heer Huser bood de ju bilaris namens het personeel bloemen en een geschenk aan, evenals de voor zitter van de Personeelsvereniging, de heer C. van Hoek. De voorzitter en de secretaris van het dagelijks bestuur der vennoot schap. resp. mr. A. J. van der Weel en mr dr. R W. Graaf van Lynden hebben in de loop van de dag de ju bilaris persoonlijk hun gelukwensen aangeboden. fage hebben, vissen zowel de haring- rrjfnetvissers als de kustvissers uit sluitend op deelvissery. Voor de kustvissers In vele plaat sen van onze provincie was di een grote onbillijkheid, vooral als men bedenkt dat 's winters enkele maan den niet gevist kan worden of hoog stens enkele dagen per week. De kustvissers van Breskens hebben hiermee niet langer genoegen <~eno- men en hebben zich tot hun vakor ganisaties gevend en tot alle mog lijke instanties zoals B. en W. net Gew. Arbeidsbureau en tot de direc teur van het Gemeenschappelijk Ad ministratie Kantoor te Goes. He*. G A.K. heeft gisteren een extra zitting doen houden door zfln correspondent te Breskens om de vissers alsno,. in de gelegenheid te stellen zich te la ten inschrijven voor een aanvraag voor uitkering krachtens de Wacht geld- en Werkloosheidswet. De vissers waren Inmiddels aan het werk gezet aan allerlei minder prettige karweitjes, zoals het oprui men van een vuilnisbelt, zoeker en begraven van stenen op het strand Op zichzelf kan dit misschien nuttig werk zijn, maar het is werk voor minder valide arbeiders, waarvoor door het Rijk 50% subsidie wordt ge geven. Met medewerking van de Alg. Ned Bond van Zeevarenden is niet alleen dit werk beëindigd maar is tevens bereikt, dat het onrecht, vele Zeeuwse vissers aangedaan, binnen kort voorgoed tot het verleden zal behoren- Ook de Zeeuwse vissers zullen dan als gelijkwaardige er bo nafide vissers delen in de sociale rechtszekerheid. SAMENWERKING NODIG Geen middenstandsbedryven naar N.O.-Polder In de wekelijkse bestuursvergadering van de stichting „Nieuw Schou- wen-Duiveland" heeft ir. M. A. L. Beun van de P.Z.E.M een toelichting gegeven op de mogciykheden en de moeilijkheden om veraf gelegen bedryven ook op het electrisch net aan tc sluiten. HU wees er op, dat de P.Z.E.M. sedert enige jaren wel een fonds heeft om aansluiting van de z.g. onrendabele gebieden te vergemakkeiyken. maai dat hier toch ook een taak voor de gemeenten ligt. De P.Z.E.M. kan dc kosten onmo gelijk alleen dragen. Op Thnlen Is door samenwerking in dit opricht reeds veel bereikt en Ir. Beun kon me dedelen, dat voor Dreischor binnen kort een begin gemaakt zal worden. moet laten. HU vroeg de voorzitter of in deze ook wat kon worden gedaan. De voorzitter zeide. dat dit hem la kend is en dat reeds eerder gevraagd is of in de Noord-Oostpolder ook plaats Is voor middenstandsbi-drUven. Er kwam toen bericht uit Ens. dat plaatsin" niet mogelijk was De voor zitter zegde toe deze urgente aange legenheid te onderzoeken. andbouwers liever met een tractor dan electrisch dorsen, zal nim mer veel krachtstroom door de land bouwers gebruikt worden. Dit brengt met zich mede. dat de P.Z.E.M geen al te grote investeringen kan doen Alleen de aardapelbewaarplaat- sen geven in de toekomst enige hoop op meer krachtstroomverbruik. Er wordt hard gewerkt aan het elec trisch net en waar meer mensen in de kernen wonen, is de electrlfica- tie bijna geheel gereed. De heer J. Stevense meende, dat de P.Z.E.M en de waterleiding te ka pitalistisch werkten, terwyj het toch op de keper beschouwd sociale instel lingen zijn Er moeten middelen ge vonden vorden om de veraf wonen den. op beide netten te kunnen aan sluiten De heer Beun zeide. dat op meer plaatsen in Nederland met steun van provincie en Rjjk is gewerkt De voorzitter zegde toe ter bevoegder plaatse te zullen informeren. Een onaangename gewaarwording blijft nog steeds, dat in de Recon structiecommissie weinig of geen le den. die van het eiland afkomstig zijn. zitting hebben Dat de meeste leden plaatse lijk te weinig bekend zijn. werkt stagnerend voor de bebouwing van het eiland en voor het particulier initiatief Ook het „ievriezingsplan" werkt 'dit in de hand Men zal zich tot G.S wenden met de mededeling, dat dit bevriezingsplan tekort doet aan de menselijke waarden en ver langens Men moet particulieren toe staan om, indien het herverkavelings plan geen bezwarpn oplevert, onmid dellijk t" b^innen met ophouwen De heer M. J. Snoek wees er op. dat door de structuurverandering van het eiland de middenstand veren Ook Arnemuiden en Biezelpge ner bus niet bereikbaar Opdooi blijft nog een belemmering voor het zware verkeer Wegens opdooi is thans ook de weg tussen Arnemuiden en de Rijksweg Middelburg- Goes voor "t zware ver keer afgesloten zodat de autobussen Arnemuiden niet meer bereiken, zeer tot ongerief natuurlijk van de reizi gers Behalve de gemeenten in de „Zak" van Zuid-Beveland, die reeds enkele dagen niet meer voor zware wagens bereikbaar zijn, is nu ook Biezelinge geïsoleerd geraakt Autobussén doen het dorp niet meer aan. In West Zeeuwsch- Vlaanderen is de toestand nog onveranderd. Uit Temeuzen werd gemeld, dat daar nu de Grenulaan en de School- weg voor verkeer met een asdruk van meer dan anderhalve ton zijn af gesloten De bussen van de Z V T M rijden in verband hiermede voorlopig door de Burg. Geillstraat en de Blok ken. BILJARTEN Reynhout leidt De uitslagen van ie voor de pei soonlijke biljarttitel van Zeeland eerste klasse Iibre gespeelde wedstrij den in café Verhuist te Vlissingen 30 7.40 35 6,70 6.44 42 6.93 41 7.94 51 7.07 5.80 44 5.20 27 5,54 37 6.30 Kesteloo 200 34 Merk 177 34 Loenhout 200 37 Sytania 193 37 Kesteloo 200 27 De Bruyne 181 27 De stand .uidt: Reynhout 5 8 Kesteloo 6 8 Verhage 4 6 Merk 4 6 De Bruyne 5 4 Korff 5 4 Loenhout 6 4 Sytania 5 0 Marktberichten VEILING MIDDELBURG. 12 Febr. Aardappelen: Bintjes grote 1: Meerlanders grote 1012. Fruit. Appelen. Golden Delicious II 27; Keuken 48; Winston I 3246; Jonathan -54: II 23; Keuken 32—42: St Remy I; D 31; Goudrelnette 1 36—46; II 35: keuken 38—45; Lady Henneker keuken 27; Zoete Ermgaard 1 30: Appelen val 14; Pondspeer keuken 29; Légipont I 24 -29. Groenten: Uien 5—7; Boere kool 13— 26; Spruiten 36—1.01, Savoye kool 9—30; Rode Kool 6—16; WltloJ 60—84: Kroten per kg 6-17; Bosseldery 29-48; Andijvie 88—1.06. Peen per kg 3-12; Prei 36-45. Herfstri-pen per kg 7; Knolselderij 24—40; Glasveldsla 1.99: Waspeen 26—31; Selderij per kg 82; Koolrapen 15. 14 Februari Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeidinge 15 Februari Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeidinge 11.50 12.16 0.04 0.24 0.41 0.19 0.48 1.15 1.38 1.56 HOOG EN LAAG WATER U. N.A.P. U.-f-N.A.P. (J.-NA.P. 1,52 5,37 i.69 1,73 1,81 1.11 1,31 1.80 1.95 1,17 1,40 1243 13 05 13.20 12,54 13.21 13.52 14.15 14.28 1.90 1.18 1,40 1.71 1.91 2,05 1,28 1,53 5.57 6.33 6.24 6.32 6.43 7.05 7.44 7.30 7.40 1.92 2.06 1.46 1,68 1,89 2.11 2.26 1.58 1,83 1809 1830 19.09 18.51 19.09 19 08 1931 20.10 19 45 20.09 2.14 1.48 1,71 1.84 2.06 2.21 1.50 1,74 VANROSSEMS %5CELIS^ Record-woningproductie In het jaar 1953 zijn 59 597 woningen voltooid betgeen een record produc tie is In het Jaar 1951 werden 58 666 woningen gebouwd Met de woon ruimte In de duplexwonnigen werd in het afgelopen jaar voor 61617 ge zinnen woonruimte geschapen Het aantal in December 1953 gereed gekomen woningen <6969» is een re cord voor alle maanden na de be vrijding. In het aantal van 6969 zijn begre pen 244 duplexwoningen, zodat in De cember 1953 door nieuwbouw voor 7213 gezinnen «woonruimte beschik baar Is gekomen Sedert de bevrijding, gerekend tot en met 1953, werden 310 57] nieuwe woningen gebouwd waarvan er 15 013 als duplexwoning zijn ingericht, zo dat er voor 325 584 gezinnen woon ruimte is beschikbaar gekomen. Het aantal van de m December en in het gehele jaar 1953 in Zeeland vol tooide woningen (tussen haakjes de jaarcijfers van 1953), is 323 (1281) Nagekomen advertenties. Heden overleed onze kleine lieveling ENGEL ABRAHAM JOOSSE in de ieeftqd van 10 maanden. Uit aller naam: W.JOOSSE Oost- en West-Souburg 12 Februari 1954 Van Turnhoutstr 5 Algemene kennisgeving Heden overleed nog overwachts onze gelief de. zorgzame Vadej Behuwd- en Grootvadei JOHAN COKNEL1S KEIM. Weduwnaar van PIET ERN ELLA DE JONGE ir, de ouderdom van 73 jaar. Uit aller naam J. C. KEIM Tost- en West-Souburg 12 Februari 1954 Middelburgsestr 19 De teraardebestellinp zal plaats vinden dc Dinsdag 16 Februari a.s., des namiddags 2 uur vanaf Middelburg- estraat 19 Heden ,iam Gou 'o: Zich in Zijn Heeiirjk heid onze lieve Vader Behuwd- in Grootva der A. VAN JE VELDF Weduwnaar van JOHa SMALLEGANGE in de ouderdom van 76 :aar. Uit aller naam CORN. VAN DE VELDE Biezelinge, 12 Februari 1954. Hoofdstraat 10. De lezing van DR. PORTIELJE te Vlissingen is a.s. Dins dagavond niet in hotel „Noordzeeboulevard" maar in CONCORDIA Palingstraat, aanvang 8 u. HEKVOKMUE GEMEENTE GOES De diensten 'uilen weer normaal gehouden wor den in de GROTE KERK.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3