Nieuws uit Walcheren ONTSTELLEND WONINGTEKORT REMT ONTWIKKELING VAN GOES MEER PRESENTIEGELD VOOR DE LEDEN VAN PROV. STATEN Middenstandsnota thans verschenen MOEILIJKE VERKEERSSITUATIE IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN DËBRAUIME GEREFORMEERDE KERK VAN AXEL IN GEBRUIK GENOMEN Ö/ERMOGÉNf, VRIJDAG 12 FEBRUARI 1954 PROVINCIALE ZEE V WH B COURANT O Middelburg Wet Autovervoer Goederen De heer E. van Donkelaar, alge meen voorzitter van de N.O.B. Weg transport, spreekt hedenavond in het Schuttershof te Middelburg en Zater dagmiddag ln de Prins van Oranje te Goes over de Wet Autovervoer Goe deren, welke op 15 Februari a.s. in werking treedt. E.H.B.O.-wedstrijden Hedenavond worden in verschillen de districten van Zeeland weer E H B O.-wedstrijden gehouden, nl. in Middelburg, Goes en Kortgene. Het 13 de vierde wedstrgd-avond, die nog door een vijfde gevolgd zal worden. Daarna komt in April een provinciale wedstrijd om de ploeg aan te wijzen, die Zeeland zal vertegenwoordigen op de nationale wedstrijden, die einde Mei of begin Juni gehouden zullen worden. Mr. A. Meerkamp van Embden f Op 8 Februari overleed te Middel burg op 71-jarige leeftijd mr A Meer kamp van Embden. De teraardebe stelling is gisteren in alle stilte ge schied. Mr Meerkamp van Embden was ge boren Rotterdammer en studeerde rechten aan de Rijksuniversiteit m Leiden. Hij kwam naar Zeeland en werd daar in 1916 commies-charter meester van het Rijksarchief van Zee land. Op 1 Mei 1921 volgde hij dr K Heeringa op als Rijksarchivaris van Zeeland en secretaris van het Zeeuwsch Genootschap dei Weten schappen. Op zijn naam staan verschillende wetenschappelijke publicaties Zo heeft hij in de werken van het Histo risch Genootschap uitgegeven de Stadsrekeningen van Leiden van 1390 tot 1434, terwijl voorts door hem ver- „Rillandia" gaf eerste uitvoering na de ramp NIEUWE INSTRUMENTEN EN NIEUWE MUZIEK. Het fanfarecorps „Rillandia." uit Rilland-Bath blaast weer en wel met nieuwe instrumenten. De eerste uit voering na de ramp werd Woensdag avond gegeven. Het programma be stond uit vier nummers. Bij de ramp waren bijna alle In strumenten en alle muziek verloren gegaan. „O.K.K." uit Wemeldinge was zo welwillend enige tijd instru menten in bruikleen te geven. Met steun van het Rampenfonds heeft „Rillandia" thans eigen instrumen ten en eigen muziek, voorts heeft de Marinierskapel voor getroffen ver enigingen gewerkt. Toen de Commis saris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot een corps aan moest wijzen voor de hulp was „Rillandia" de gelukkige. De mu ziekvereniging. die voor de ramp uitkwam in de afdeling uitmuntend heid. zal nu niet in deze afdeling uit komen. Op Tweede Pinksterdag zal „Rillandia1* spelen op het concours van de Zeeuwse Bond. ïulp De i zorgd werden de uitgaven van de re keningen van de Rechtbanken enz. van Zeeuwsch Vlaanderen van 1447 tot 1796, alsmede de archieven van „Het Vrije van Sluis" van 15841796 en van het Hulster Ambacht van 1242 tot 1795 Tezamen met mr L. M. Rollin Cou- querque verzorgde hij de Rechtsbron nen der Stad Gouda. Voorts publi ceerde hij een groot aantal artikelen over Zeeuwse onderwerpen In 1942 volgde mr Meerkamp van Embden mr dr J. van Walré de Bor des op als burgemeester van Middel burg. Bromfietser maakte val Op de hoek van de Segeerstraat en de Lange Delft te Middelburg is gis termiddag een ongeluk gebeurd, dat nog betrekkelijk goed afliep. De 69- jarige D P. G. uit Wolfaartsdijk kwam op zijn bromfiets de Segeerstraat uit rijden, juist toen een personenauto, bestuurd door L M. H., uit de richting Korte Delft de hoek naderde. G. reed enigszins links de Lange Delft in, richting Markt. Waarschijnlijk is hij van de aankomende auto geschrokken, zodat hij van zijn bromfiets viel. G. liep een diepe wond boven het rech teroog op. waarmee hij naar het Mid delburgs Gasthuis is vervoerd. De auto raakte de bromfietsberijder niet Examens De heer M. Snoek, leerling van de „De Ruyterschool" te Vlissingen, slaagde voor het examen tweede stuurman grote handelsvaart. FILMS IN ZEELAND. Een waarlijk grootse film vertoonde Electro (Middelburg) in de serie spe ciale Donderdagavondvoorstellinger en wel „God heeft de mensen nodig": een meesterwerk van Jean Delannoy met Pierre Fresnay in een prachtige rol. Het gegeven voor deze film werd ontleend aan de roman ..Un recteur de l'Ile de Sein*' van Henri Queffelec Op het dorre, verlaten eiland Sein le ven de mensen van plundering en andere onoirbare practijken De gees telijke kan er niet tegen op en ver trekt. waarna de koster «Pierre Fres nay) zijn taak overneemt Uiterst be heerst en tot in details zuiver toont de film dan de dramatische gebeurtenis sen, welke hierna volgen Filmkunst in de ware zin des woords! Alhambra (Vlissingen) vertoonde „Rhapsodie in Blue", de voortreffelijke film over het leven van de componist George Gershwin, met diens muziek uitstekend vertolkt als voornaam bestanddeel. Een geslaagde biografi sche 'olprent. soms wat te sterk ge romantiseerd, maar over het algemeen van goed gehalte. „Wilde Pracht" met als voorfilm ..Bevervallei", tenslotte werd vertoond in Grand (Goes); twee uiterst aan trekkelijke films, beide met vele goe de kwaliteiten. FAMILIEBERICHTEN UIT ANDERE BLADEN. Overleden: M. Meulbroek, man, 71 jr. 's-Heer Arendskerke; C. Meeuwse. vr„ S3 jr.. Nieuw- en Sint Joosland. Beroep op regering en Ged. Staten De gemeenteraad van Goes nam Donderdagmiddag met algemene stemmen het besluit, om zich met een motie tot de regering en Ged. Staten te wenden in verband met de woning nood in deze gemeente. Hierin wordt gewezen op het ontstellend tekort Bromfietsers, weest op uw hoede Op 14 Januari j.l. meldden wij, dat rijwielen voorzien van een hulpmotor bromfietsen dus met gewone rij wielen gelijkgesteld zijn. Enige inwo ners van Zouteiande hebben dezer da gen aan den lijve ondervonden, hoe lastig het voor het publiek is, wan neer wettelijke bepalingen, besluiten e.d. van de nodige uitzonderingen zijD voorzien. Met hun bromfiets op het rijwiel pad onder aan de Zoutelandse duinen rijdend werden zij namelijk door de Rijkspoiitie aangehouden en verbali- seerd, omdat zij met dit vervoermid del niet op het fietspad mochten ko men. Zij beriepen zich op bovenge noemd P.Z.C-bericht en één van hen, die het bij zich had. slaagde er in daardoor aan rechtsvervolging te ont snappen. Bij informatie bleek ons. dat het rijwielpad langs de Walcherse duinen een z.g toeristisch rijwielpad is, waar op een uitzondering van toepassing is Op dergelijke paden die van de bekende vierkante bordjes zijn voor zien mogen de bromfietsen name lijk wel rijden, maar alleen met uit geschakelde motor! Dan is er nog een uitzondering op deze uitzondering n.l., wanneer onder het vierkante bordje nog een bordje hangt, waarop ver meld staat: „Toegankelijk voor rijwie len met hulpmotoren". Het Is de bromfietsers wél toegestaan te rijden op de normale rijwielpaden, aange geven door de bekende roniïe bord jes, waarop een fiets is afgebeeld. Men zij dus op zijn hoede! N.V. Zeeuwsche Confectiefabrieken geeft 9 procent dividend De jaarcijfers over 1953 van de N. V Zeeuwsche Confectiefabrieken te Middelburg zijn in de algemene ver gadering van aandeelhouders goedge keurd. Het dividend is bepaald op 9 P?1 Medegedeeld werd, dat sinds net uitbrengen van het jaarverslag de toestand eigenlijk onveranderd is. V oor de eerste vier maanden van het nieuwe jaar is de maatschappij vol doende van orders voorzien. Het is echter nog te vroeg voor verdere voorspellingen. aan woningen, dat ln verband met de sterke uitbreiding van de stad, mede als gevolg van de structuurwijziging en die economische ontwikkeling nog voortdurend toeneemt. Daardoor kan slechts aan een klein percentage van de meest urgente aanvragen worden voldaan. De raad doet daarom een dringend beroep op de regering en op Ged. Staten, om aan de gemeente Goes een dusdanig bouwvolume be schikbaar te stellen, dat een gezoude ontwikkeling van het economische leven in deze gemeente niet al te zeer wordt geremd. Deze motie, ondertekend door alle fracties, werd ingediend aan het eind van de begrotingsvergadering, waar in bij de algemene beschouwingen op de begroting door diverse raadsleden dit klemmende probleem aan de orde was gesteld. Alle opmerkingen over het grote woningtekort kon het college van B. en W. volledig onderschrijven. Er wordt gedaan wat mogelijk is om een zo groot mogeljjke toewijzing van bouwvolume te verkrijgen. Wethouder Roose (K.V.P.) merkte BILJARTEN Verhage won tweemaal In café Verhulst te Vlissingen wer den de wedstrijden om het persoon lijk biljart-kampioenschap van Zee land eerste klasse libre voortgezet De uitslagen luidden: Verhage Sytania Reijnhout Korff Verhage Korff 200 26 28 7,69 86 26 17 3,30 200 27 22 7,40 104 27 16 3,85 200 18 51 11,11 108 18 20 6 Artvertfvtte it Nieuwe Rijksarchivaris te Middelburg benoemd De heer P. Scherf» uit Breda Als opvolger van dr. S. W. Unger Is tot RUksarchlvHris te Middelburg met Ingang van 1 Maart a-s. benoemd de heer P. Scherft, gemeente-archi varis van Breda. De heer Scherft werd in 1916 te Batavia geboren. Na een gymnasiale vooropleiding, studeerde nri te Lei den klassieke letteren, welke studie hij met het doctoraal examen afstoot In 1943 slaagde hij bovendien voor 't examen wetenschappelijk archief- ambtenaar 1ste klasse Na twee Jaar werkzaam te zijn geweest bij de or dening van het gemeente-archief van Doesburg volgde ln 1946 zijn benoe ming te Breda De heer Scherft is secretaris van de Vereniging van Archivarissen in Nederland en n zijn huidige woonplaats secretaris van de Geschiedkundige en Oudheidkundige Kring van Stad en Land van Breda „De Oranjeboom". dat het er verdacht veel op gaat ken, dat met het huidige toewjj- zïngssysteem kunstmatige middelen te haat worden genomen om de groei van Goes te belemmeren. Marktberichten EIERMARKT MIDDELBURG. Minimumprijs voor pluimveehouders f 1,83= per kg. Amsterdamse Beurs 10 Febr. 11 Febr Nederland 1951 (3%) 101% 101 Nederland 1948 (3%) 98% Nederland 1947 3%) 3 99% 99 Nederland 1937 3 96% 96% Dollarlening 1947 3 pet. 95% 95% Investeringscertificaten 3 100% 100% Nederland 1962-64 3 101% 101 Nederland N.W.S .2% 78% 78% Ned. Indlë 1937 A 3 98% 98% Grootboek 1948 3 98% 98% Nat. Handelsbank 131% 131% Ned. HandelmiJ, 175 175 A.K.U. 192% 192% Bergh's en Jurgens 280% 281 Calvé-Delft 143 143% Kon. Ned. Hoogovens 176% 177% Unilever 244% 244 Ned. Kabelfabriek 229% 237 Philips 230% 232% Wilton-Feijenoord 193% 195 Billiton 380% 379% Amsterdam Rubber 144 144% Holland Amerika Lijn 151% 152 Kon. Paketvaart 132% 132 Rotterdamse Lloyd 133 134% Ned. Scheepvaart Unie 140% 140% Stv. Mij. Nederland 143% 144% VAN f 5 NAAR f 25 PER DAG Enige noodzakelijke begrotingswijzigingen Het presentiegeld van de leden der Provinciale Staten zal met ingang van 1 Januari worden verhoogd. Een desbetreffend voorstel van G. S. zal in de zitting van Dinsdag 16 Februari worden behandeld. Het college stelt voor het presentiegeld te brengen op een bedrag van f 25.per dag Sinds 1918 is het presentiegeld ten bedrage van f 5.niet gewijzigd. Bygevolg is het niet meer in overeenstemming met de gedaalde waarde van het geld. Het bedrag van f 5.wordt de Statenleden uitgekeerd voor het bijwonen van elke Statenvergadering, van een afdelingsvergadering en van een bijeenkomst van een commissie uit de Staten. G. S. verklaren thans, dat deze bepaling in strijd Is met het 2e lid van artikel 27 van de Provin ciale wet, dat voorschrijft, dat men slechts presentiegeld mag genieten voor het bijwonen der Statenzittingen. G S. stellen voor de betrokken ver- dienst worden gebracht, te beginnen ordening in die zin te wijzigen, dat de Statenleden f 25.— per dag ontvan gen, alleen voor het bijwonen der Sta tenvergaderingen. Zii menen, dat dit bedrag hoog genoeg is. om mede als tegemoetkoming voor het bijwonen Het college merkt nog op, dat. zo dra het wettelijk beletsel om voor al le vergaderingen presentiegeld te ge nieten weggenomen zal zijn hiertoe zouden voornemens bestaan met wijziging van het nu vast te stellen bedrag een regeling zal kunnen wor den getroffen, die gelijk is aan de thans geldende. Daardoor zou het eu vel worden ondervangen, dat door de kiezers aangewezen Statenleden voor deze functie moeten bedanken, omdat het waarnemen daarvan hun draag kracht te boven gaat. BEGROTING Verschillende voorstellen van G. S. hébben het thans noodzakelijk ge maakt de provinciale begroting op verschillende punten te wijzigen. Door bovengenoemd voorstel was het o.a. nodig, dat de post presentiegelden Statenleden met 'n bearag van f 4000 werd verhoogd. Het bedrag der jaar wedden voor de leden van G. S. wordt met f 11.400.— vermeerderd De voor stellen tot beëindiging van het ge schil met de „Sawema" en tot subsi diëring- van de Kraamzorgcentra ver oorzaakten nieuwe posten van resp. f 3500.— en f 7500.op de uitgaven der gewone dienst Een en ander wordt gedekt door verlaging van de posten overige uitgaven en onvoor ziene uitgaven resp. met f 7500.— en f 24.200. In de memorie van toelichting, die het wijzigingsvoorstel vergezelt, mer ken G. S. op, dat het pand Visslop D 400 te Zierikzee, tot aankoop waar van onlangs een voorstel werd ge daan, een inwendige verbouwing moei ondergaan. In verband hiermede zal waarschijnlijk een strook grond aan gekocht moeten worden. Met de aan koop, verbouwing e.d. zal een bedrag van f 12.500 gemoeid zijn. Dit bedrag zal in 5 jaar tien laste van de gewone in 1954. NOG EEN VERBOUWING. Voorts staat in de memorie van toelichting te lezen, dat G. S. de be doeling hebber om het pand Dam 71, waarin de Provinciale Bibliotheek ge vestigd is geweest te verbouwen ten behoeve van de B.B. Dit zal een be drag van ongeveer f 30 000 vergen. De benedenverdieping zal worden inge richt tot commandopost, hetgeen f 16.000 zal kosten: dit bedrag zal vermoedelijk van het Rijk woruen te rugontvangen. De bovenverdieping wordt woning voor de provinciaal ad viseur van ae burgerlijke verdedi ging; dit kost naar -aming f 14.000. Dit bedrag zal in 5 Jaar ten laste van de gewone dienst worden gebracht De door de provinciaal adviseur te be talen huur zal na gereedgekomen van de woning worden vastgesteld en on der de inkomsten worden geraamd (Slot van pag. 3.) Behalve door het vestigingsbeleid met de daarmede gepaard gaande verbetering van het speciale onder wijs heeft de na-oorlogse periode zich ook gekenmerkt door het ten aanzien van de middenstand gevoer de credletbeleid. Weliswaar Is het randbedrijf in het verleden niet zo duidelijk onderkend als thans, dat neemt toch niet weg, dat er wel hei een en ander voor gedaan Is. Genoemd moeten bijvoorbeeld worden de borg- stellingsfondsen. de sociaal-economi sche hulpverlening en de noodregellng kinderbijslag voor kleine zelfstandi gen. Wat nu Na de uitvoerige analyse van de verschillende middenstandsvraag stukken heeft de regering zich uiter aard grondig beraden omtrent het ln de toekomst U. voeren beleid. Als algemeen uitgangspunt stelt zij, dat de middenstand een normaal onderdeel Is van het Nederlandse be drijfsleven en dat daarom het mid denstan dsbeleld een onderdeel vormt van het algemene economische beleid. Voor een afzonderlijk beleid bestaat alleen aanleiding voor zover de mid denstand bijzondere kenmerken toont Hieruit volgt, dat het midden- standsbeleid niet anders kan zijn dan het globaal ingrijpen op strategische punten. Zeker, er is wel reden voor een verder gaand beleid, doch het ligt niet op de weg "an de overheid zich daarmede te bemoeien. Dat behoort de taak te zijn van de middenstand zelf. In zover is de ontwikkeling van de publiekrechtelijke bedrijfsorgani satie van groot gewicht. Tot de functies van de overheid be hoort het te waken voor een geregeld, geordend economisch verkeer. Daarin past ten opzichte van de middenstand als normale groep ln het bedrijfsle ven geen beschermende politiek. Be scherming tegen beunhazerij? Onge twijfeld: daartegen waakt de Vesti gingswet. Aangenomen mag worden, dat de Vestigingswet bedrijven spoe dig in de Eerste Kamer ln behande ling zal komen Daarna kan het ves tigingsbeleid in het algemeen op de helling genomen worden. Cadeaustelsel Tot de verzekering van een geor dend economisch verkeer behoren ook maatregelen te» aanzien van het cadeaustelsel, de opruimingen en dp uitverkopen, de handelsregisterwet, het afbetalingsvraagstuk, de winkel sluiting en de economische mededin ging. Bovendien zal dei^e maand vanwege de departementen van Economische Zakpn en van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen een commissie be noemd worden, waarin deskundigen uit de middenstand en het onderwijs worden opgpnomen. die tot taak hpeft het gehele middenstandsonderwijs te bezien. Binnen eeo jaar moet dit rap port klaar zijn. Consulenten Aangesteld zullen worden midden standsconsulenten. Wel werkt de Rijksnijverheidadienst reeds in dezelf de richting, mat.» de regering meent toch, dat ae consulenten zeer nuttige arbeid kunnen verrichten De belastingverlaging gaat uiter aard ook niet ongemerkt aan de mid denstand voorbtj. De kwestie van de sociale zeker heid valt niet onder Economische Za ken doch onder het departement van Sociale Zaken. Minister Suurhoft van laatstgenoemd departement denkt met voorstellen ten bate van de mid denstand te komen. Tenslotte is er nog het vraagstuk van de financiering van de bouw van bedrijfspanden In stadswijken. Hoewel hierover nog geen mededelingen in de nota worden gedaan, kan wel gezegd worden, dat er overleg met het mini sterie van Wederopbouw en Volks huisvesting wordt gevoerd. Open oog Zoals blijkt, heeft de overheid dus een open oog voor de belangen van de middenstand en is bereid om ter bevordering van het welzijn van de middenstanders en hun bedrijven de maatregelen te treffen, die ln haar Een bijzonder beleid heeft zij uitge stippeld voor de randbedrriven. Men kan niet voorko »-en, dat deze bedrij ven uitsterven. Da: is ook niet zo erg. maar wel blijft dan het probleem van de randbedrljven. die een nuttige functie vervullen; deze zullen moeten uitgroeien, tot volwaardige midden- sta ndsbedrijven. Wat dit betreft, ziin ze het meest gebaat en dat geldt speciaal het détailbedrijf met de uitbreiding van de verkoop van nevenartikelen. Het is daarom de bedoeling van de re gering aan de randbedrijven op rui mere schaal dispensatie te verlenen voor de verkoop van nevenartikelen. Dat wil dus zeggen, dat ln dit geval de vestigingseisen soepeler zullen worden toegepast. Voor deze categorie zal veel aan voorlichtend werk worden gedaan en bevorderd zullen worden een reorga nisatie van de borgstellingsfondsen en een uitbouw van de sociale zeker heid. Met vertrouwen ziet de regering de ontwikkeling *an de middenstand tegemoet. He» klimaat voor een voor spoedige groei is niet ongunstig. Zij vertrouwt erop. dat de in de nota voorgestelde maatregelen de verbete ring van de pos tie van de midden stand ln de hand zullen werken. Advertentie STEEDS MEER WEGEN AFGESLOTEN Veerdiensten gehandicapt door ijsgang en mist De bussen naar Brugge ondervin- kwelling grondig met hei huidgeneesmiddel dat alle schadelijke kiemen doodt i Als gevolg van het feit, dat thans alle provinciale, gemeente- en pol derwegen ln West-Zeeuvvsch-Vlaan- deren wegens opdooi voor het zware verkeer zijn afgesloten, is in dit ge bied een zeer moeilijke verkeerssitu atie ontstaan. Alleen de Rijkswegen, d.w.z. Breskens-Schoondijke-Aarden' burg-grens en Breskens-Groedp- Nieuwvliet-Sluis-grens zijn voor alle verkeer opengesteld gebleven en dit betekent, dat tal van dorpen van busverkeer uitgesloten zijn. Ook naar Oost-Zeenwsch-Vlaanderen rijden van Breskens uit geen bussen meer. Geschenken uit Brussel en Hillegersberg Onder grote belangstelling is Don derdag te Axel het nieuwe kerkge bouw van de Gereformeerde Kerk ln gebruik genomen. De kerk werd na een welkomstwoord van dokter K Boor, voorzitter van de bouw-com missie, eerst door de architect, ir P J. 't Hooft, aan de bouw-commissie overgedragen en daarna namens deze aan de plaatselijke predikant, ds. D J. Couvée. Ir 't Hooft bracht dank voor de prettige samenwerking en verzocht de bouw-commissie het gebouw te aan vaarden, hetgeen deze deed bij mon de van baar voorzitter, dokter Boor, die daarbij in het kort de bouwge schiedenis naging. De plannen kwa men medio 1952 ter tafel; de aanbe steding volgde op 11 Maart 1953 en op 6 Mei ging de eerste spade in de grond. De eerste steen werd op 3 Juli gelegd door ds. Couvée. In totaal is H.VA. 137% 137% Deli Mg. 121 122% Bank v Ned. Gem. 4% 108% Bank v Ned. Gem 0-5-10 127 1- - Centrale Suiker 189 188 Kon. Mg. De Schelde N.B. 124% 124% Missouri K.T. 4% New Fork Central 21% 21% Pennsylvania 18% 18% Anaconda 33% 33% Bethlenem Steel 55% 55% General Motors 62% 62% Intern. Nickel 38% 38% Kennecott 89% 69% Republic Steel 49% U.S. Steel 41 40% North American Cjr. 20% Midcontlnental 68 67% Shell Union 87 85% Tide Water 22 21% 194 dagen aan de bouw gewerkt Nadat dokter Boor bij wijze van symbolische overdracht aan de kerke- raad de sleutel van de kerk aan ds Couvée had lei hand gesteld, sprak deze een woord van warme dank tot de bouw-commissie. Verschillende sprekers hebben tij dens leze plechtigheid nog het woord gevoerd Burgemeester P L D J van Oeveren sprak namens het gemeente bestuur en wees op de betekenis van de eenvoud voor een kerkgebouw De tijd van de hagepreken heeft ons immers geleerd, dat men tenslotte ook in een schuur kan preken Spreker toonde zich dankbaar, dat de nieuwe wijk van Axel vorm heeft gekregen door de stichting van dit kerkgebouw Vertegenwoordigers van de Gere formeerde Kerken uit Brussel en Hil legersberg voerden eveneens 't woord en boden geschenken aan- uit Brussel een Bijbel en uit Hillegersberg de kansel Nadat ds. Couvée een woord van hartelijke dank had gesproken, wer den gezamenlijk de beide eerste ver zen van Psalm 65 („De lofzang klinkt uit Sions zalen") gezongen Hierna sprak ds Couvée nog naar aanleiding van Johannes 1, hoofdstuk 4, vers 1 tot en met 12. Hij besloot met het „Onze Vader", waarna nog ge zamenlijk werd gezongen Gezang 10. vers 3. Tenslotte was er ln de Christelijke bewaarschool een receptie voor ge nodigden. Onder de aanwezigen be vonden zich o.a. ds Weiter namens de classis, deputaties van de verschillen de kerkeraden uit de classis vertegen woordigers van de Gereformeerde Kerken te Hillegersberg en Brussel afgevaardigden van de Ned Herv ker- keraad van Axel, B. en W van Axel. vertegenwoordigers van het architec tenbureau irs Rothuizen en P. J. 't Hooft en van de firma Mabuwat. den nog moeilijkheden in Aardenburg, aangezien zij daar over gemeente wegen moeten rijden, die op het ogen blik eveneens taboe zijn. De S.B M heeft dit echter opgevangen door en kele taxi's te charteren, waarmede ze haar reizigers vooi België van 't ene einde van Aardenburg naar het andere einde vervoert Reizigers "oor Eede mochten echter tot hun teleur stelling van deze taxi's geen gebruik maken, zij moesten het laatste stuk dus te voet afleggen. Van Oostburg uit waren Zuidzand en Cadzand nog wel per bus bereikbaar, maar dan moest men toch eerst langs de Zuidzandse straat naar het einde van de gemeente wandelen. De moeilgke situatie, die hee ge makkelijk nog enkele dagen kan du ren wanneer het weer „kwakke lig" blijft, mogelgk zelfs vrg lang heeft ook het vrachtvervoer ern stig gestagneerd Vrachtauto's, die van Vlissingen overkwamen, moes ten soms in Breskens gelost wor den Enkele keerden zelfs onverrich- terzake terug. Door speciale maat regelen wordt er naar gestreefd de melk tijdig van de boerderijen af te halen. In Zeeuwsch-Vinanderen werden hier en daar klachten vernomen over het ontbreken van een goed function- nerend waarschuwingssysteem. Weg gebruikers weten nu veelal niet wel ke wegen provinciaal, gemeentelijk of des poldprs zUn en worden daar door vaak verrast, wanneer zU plot seling voor een afgesloten weg staan. Ook ln andere delen van Zeeland zijn in het algemeen de polderwegen voor het zware verkeer afgesloten De meeste busverbindingen konden echter gehandhaafd worden Alleen de dorpen van de ..Zak" van Zuid- Beveland bleven ook gisteren van busverkeer verstoken. De veren De veerverblndlngen bleven veel hinder ondervinden van ijscang en nu ook van de mist De „Prins Bern- hard" (Bazelboot) is gistermorgen met de tjsbreker „Temi" wil uit Zie rikzee vertrokken, maar beide sche pen werden door ijs er mist gedwon gen naar de haven terug te keren en zijn verder ook niet meer uitge varen. Het veer tussen Wolphaarts- en Kortgene kwam in de avond- uren door ijsgang enige tijd stil te' liggen. Tussen Anna Jacnba-polder en Zjjpe konden nog enige vaarten worden gemaakt Vlisslngen-Breskens werd gehan dicapt door de mist 's Morgens werd tussen 9 en 12 uur niet gevaren: daarna kwamen twee schepen de „Prins Bernhard" en de „Prins Hen drik" in de vaart. Vroeg ln de avond maakten deze schepen elk nog een vaart en na half negen lag de dienst geheel stil. Aft!>*rtnnt\e. SPIERPIJN, SPIT... t Loert ovemi De weldadig» warmte van de pijnstillende Thermogène verdrijft de sner pende pijn. KERKNIEUWS GEREF. GEMEENTEN. Ds. F J Dleleman te Yerseke heeft geen der beroepen naar de Geref. emeenten te Sint Annaland, Pa- terson (V.S.) Zeist en Utrecht aan genomen. Nagekomen advertenties. Hiermede geven vfl ken nis van de geboorte van ons Kleinkind CONST ANTINA JOHANNA J. C. BLOK. J. G. BLOK—DEK. Slotstraat -5. Kruiningcn. 10 Februari 1954. Heden is in Jezus ont slapen onze geliefde Oom, Oud-Oom en Zwa ger, de WelEd Heer IZAAK PIETER BOIDIN Azn. In de ouderdom van ••uim 61 jaar. Indien wfl onze zon den belijden. Hij is ge- crouw en rechtvaardig om ons de zonden te vergeven en ons te rei nigen van alle onge- ■echtigheid. 1 Joh. 1 9 Oostburg: J. A. BOIDIN. N. S. BOIDIN— DE JONGE RIEN. IZAAK MARIEKE. P. A. v. d. ENDE. Groede: S. BOIDIN— ADRIAANSEN A. C. RISSEEUW— BOIDIN J. P. RISSEEUW JAN WILLEM. Oo3tburg, 11 Februari 1954. De begrafenis za. Claats vinden te Oost- urg op Maandag 15 Februari a.a om 3 uur namiddags

Provinciale Zeeuwse Courant | 1954 | | pagina 3